Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PavelM

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM » stř kvě 16, 2018 22:59

Jejdaa někde je vydrž :) Tu je to:)
tohle se prosím pěkně nesmí zbourat!! A přitom je tam jasně vidět, že jde o lisovaný kvádry moderní technologií:))
Nicméně krásná ukázka stavby a ukázka jak vydrží dřevo a jak udrží rovinu.
dum_old_2.jpg
dum_old_2.jpg (48.18 KiB) Zobrazeno 253 x
dum_old_1.jpg
dum_old_1.jpg (51.85 KiB) Zobrazeno 253 x
A tady je to original jistě:))
dum_old_3.jpg
dum_old_3.jpg (255.43 KiB) Zobrazeno 251 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » stř kvě 16, 2018 23:24

Jak nesmí zbourat? :shock: něco jak u nás chráněná památka?
Ono to asi bude všude stejné.. beztak to pověřený schvalovatel ani neviděl :lol:
Nicméně origo hezký :) Obezdění/obetonování (kolem díry) je taky origo nebo moderní vysprávka?

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv kvě 17, 2018 10:47

Obezdění/obetonování (kolem díry) je taky origo nebo moderní vysprávka?
No dokonale si to napsala!! Ono to všecko běží jen v realitě papírovej takže to schvalovatel nikdy neviděl a to jsem si jist!!
Vůbec nechápu a nikdy nepoberu, jak mohl schvalovatel udělat kulturní památku z něčeho, co je zcela viditelně moderně lisovaný bloky!!
Ale a druhou stranu je pravda že se kolem povalují ručně sekaný plný bloky z lávovýho kamene:) A to je asi izolace jak sviňa:)
Jediný vysvětlení je přijatelný: - označili to za kultrurní památku jako atrakci pro turisty - páč turista vidí zbořeninu a nic víc:))))))))
Heh !! A věř ře to funguje:)) Zastavujou u toho autobusy plný turistů a foťěj a čumej:))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv kvě 17, 2018 10:58

A ještě je tu třeba přihřát polívčičku Cepovi:) S tou dělenou střechou - to je jen a jen potvrzení jeho slov:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv kvě 17, 2018 16:27

Jaka polivcicka, jakych slov ? :) ..
Cep uz zapomnel co presne mas na mysli (delena) ? .. ze kdyz prijde vichr, sebere cast tasek, rozflaka je na srajdy, das novy a bydlis dal ?:)))
(konstrukce zustane lezet):)
.....................
Hehehe, mame znamy co jsme s nima jezdivali na Jadran a okoli, na kazde takove boude malem zavarili fotaky, presne:)) - "fotej a cumej" :D)))
Naposledy upravil(a) cepheus dne čtv kvě 17, 2018 16:31, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv kvě 17, 2018 16:31

cepheus píše:
čtv kvě 17, 2018 16:27
Jaka polivcicka, jakych slov ? :) ..
Cep uz zapomnel co presne mas na mysli (delena) ? .. ze kdyz prijde vichr, sebere cast tasek, rozflaka je na srajdy, das novy a bydlis dal ?:)))
(konstrukce zustane lezet):)
jo to je vono a na tej ruine je to primo ukazkovy hehe

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv kvě 17, 2018 16:36

Rikam porad, ze nasi dedkove a pra-dedkove zase az tak hloupi nebyli, jak my jsme inovativni:)
Nebyl barak co nemeli lidi primo na pude, nebo nekde ve stodole hromadku tasek pro pripad "co kdyby" :)
Urcite taky pamatujes:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv kvě 17, 2018 17:57

cepheus píše:
čtv kvě 17, 2018 16:36
Rikam porad, ze nasi dedkove a pra-dedkove zase az tak hloupi nebyli, jak my jsme inovativni:)
Nebyl barak co nemeli lidi primo na pude, nebo nekde ve stodole hromadku tasek pro pripad "co kdyby" :)
Urcite taky pamatujes:)
samože jo!!! a navic na ty půdě bylo uklizeno:)) a to i přesto že tam bylo spousta a miliony věcí k probádání:))
a taky tam táta věšel čabajky na trámy co jsme jako děti měli zakázáno ujídat páč byly moc vostrý :))
hehehehe

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát kvě 18, 2018 12:29

To je sranda, u nas veseli uzeny cabajky na zimu do venkovniho spajzu deda s babkou:)
Pochazeli totiz ze Slovenska od madarskych hranic a tudiz je patricne umeli delat, ty byly .. primo mnamozni:))

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » pát kvě 18, 2018 14:59

Jak vypadal takový venkovní špajz? :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát kvě 18, 2018 15:21

cepheus píše:
pát kvě 18, 2018 12:29
To je sranda, u nas veseli uzeny cabajky na zimu do venkovniho spajzu deda s babkou:)
Pochazeli totiz ze Slovenska od madarskych hranic a tudiz je patricne umeli delat, ty byly .. primo mnamozni:))
joooooooooo a pod nima byla nakapana stavicka a sadlo:) hehe
tak zrály!!

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob kvě 19, 2018 11:31

Kei píše:
pát kvě 18, 2018 14:59
Jak vypadal takový venkovní špajz? :)
Uplne jednoduse, mezi nama a sousedama byla cca 1.5 m mezera, takovy slepy roh to byl (od ulice):)
Deda (stolar/tesar) udelal strechu, predni stenu z prken a dvere, nahoru navesel tycky, naohybal z dratu hacky a susilo se :) ..
Slo o to aby na to nevlezly mysi a jina havet, podobne babka na pude vesela kukurici na tramy pro slipky, orechy v sitovkach atd:)

Kdysi se skladovalo levne, chtelo to jen vlastni sadlo (=praci, vynalozenou namahu):))
Co pamatuju babka nikdy lednici nemela, pac lednice byly drahy a zerou proud (zrout no.1 v domacnosti - mereno vlastnorucne):)
..................
Jj, zrály a susily se, cabajky, herkulesy a spol. jsou susenim /prirozenym kvasenim/ konzervovany uzenky:))
Stavicka, sadlicko je lepsi lapit hnedle v udirne, mnam:)))

Koukam se nam to tu ze super-zdravych ponii zase pekne zvrhlo:)
Njn, zkratka neco dobryho k salatum a klickum se obcas prikousnout musi :D))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob kvě 19, 2018 20:25

Kdysi se skladovalo levne, chtelo to jen vlastni sadlo (=praci, vynalozenou namahu):))
Co pamatuju babka nikdy lednici nemela, pac byly drahy a lednice zerou proud, ze jo (zrout no.1 v domacnosti - mereno vlastnorucne):
)
Tohle je trochu složitější téma:) Lednici nebylo potřeba protože často domy měly i dvoumetrové zdi!! A pod nima byl sklep hluboko do země. Široké zdi v létě akumulovaly teplo, v zimě ho uvolňovaly. Pod domem byla konstantní teplota kde bylo složené nenachemizované jídlo za konstantní teploty a proto vydrželo do jara.. Prostě tu ledničku dům dal:)))

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob kvě 19, 2018 21:21

A jooo, mas vlastne pravdu, krom susarny klobasek, kde byla porad venkovni teplota meli jeste paradni sklep, kde bylo porad +- 10°C:)
Babka tam mela brambory, mrkev a vsecko mozny co se tam dalo uskladnit:)
Jsem se tam chodil vychladit, kdyz jsme v lete predelavali barak, Slunko palilo a z nas paradne lilo:))

Taky pri pustech v letnim paraku se tam dobre nasavalo (nevim co, nechci rikat zprofanovanou "energii"), ale udelalo se me tam vzdycky lip:)))
Baterky se jaksi dopsoukly bych to popsal, Ty bys asi rekl "natahl si cakrama":))
Jakesi sklepni super-uzemneni:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob kvě 19, 2018 22:20

Taky pri pustech v letnim paraku se tam dobre nasavalo (nevim co, nechci rikat zprofanovanou "energii"), ale udelalo se me tam vzdycky lip:)))
Baterky se jaksi dopsoukly bych to popsal, Ty bys asi rekl "natahl si cakrama":))
Jakesi sklepni super-uzemneni:)
jo presne tak!!
dneska se to dohání klimatizacema a klimatizátorama ale nikdy to tak fungovat nebude :)) Toho ducha země a její sitící vlhkosti a toho náboje z elektrický mašiny nedostaneš:) A o tom to je:) Naturální energie nenapodobíš:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned kvě 20, 2018 18:47

Tak, si pamatuju ze Ti delal dobre bazen pri pustech, jsem jej tehdy jeste nemel k dispozici, tak jsem to jistil sklepem:))
Takove to fajn zemni vlhko tam bylo taky, chladek a vlhko si vybavuju :)

Jsem v te dobe zvazoval prokopat ze sklepa rouru do obytne casti a foukat ventilatorem vzduch do baraku (skrz nejaky filtr na mysi a pavouky):)
Ale pak mi z toho vyslo, ze by to bylo docasne fungovani, natahal bych druhym koncem (sanim) do sklepa teply vzduch a znicil jej tak:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned kvě 20, 2018 20:33

cepheus píše:
ned kvě 20, 2018 18:47
Jsem v te dobe zvazoval prokopat ze sklepa rouru do obytne casti a foukat ventilatorem vzduch do baraku (skrz nejaky filtr na mysi a pavouky):)
Ale pak mi z toho vyslo, ze by to bylo docasne fungovani, natahal bych druhym koncem (sanim) do sklepa teply vzduch a znicil jej tak:)
Tohle se už v dávných dobách dělalo jinak:) A kupodivu jsou k tomu dokonalý podmínky i dneska!!! Jen chybí představivost:) Dneska máš krásný lisovaný kvádry s dvěma komorama 50*25*25cm si představ že bys je stavěl na výšku a místo jednořadý zdi měl zeď 2 metry širokou - teda 8 řad cihel:)) tím že by kvádry stály na výšku by ty komoru tvořily vzduchové trubky okolo celého obvodu domu!! V rozích bys to musel spojovat kvádrama do úhlu ale to už tu taky bylo už před potopou:) To by byl dům jak praku!! Dnes se to napodobuje dvojstěnama ale to je jen slabej odvárek toho co by dokázalo tohle:)

Odpovědět