Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PavelM

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM » pon bře 11, 2019 21:47

Hoo to je uplně přesně vono je to nezničitelný a dokonale přizpůsobivý :) Udělal jsme v jednom díry a nechal u plotu s pnoucíma keřema. Pěkně se to chytlo až do země a kolem toho je suchá a spálená hlína pěkně se to okolo udržuje.. Paráda to funguje:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 17, 2019 21:48

A opět tu mám další dotazy na turbu! Na sadbovací substrát s dotazem kdy ho přihnojit!
Nevím kde na to lidi choděj, že se sadbovací substrát má po vyjetí rostlinek přihnojit. To je naprosto fatální kravina, naprostej nesmysl!
Turbu není třeba přihnojit, turba se nesmí přihnojit! Protože spálíte rostlinky !
Naprostej ideál je si turby vyzkoušet - několik druhů. Všechny bez přihnojení a se stejnou vodou na zálivku. A to proto aby bylo jasně vidět, která turba vyvedla rostlinku do třetího lístku nejlíp. Nechci se moc rozepisovat, protože turba a její příprava a výroba je téma na knihu. Tak tolik snad stačí:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

Ladič

Příspěvek od Ladič » pon bře 18, 2019 13:35

Přihnojit! hááhaháá :lol: :mrgreen: >:-) (:-) To jsou m:-)
Nemáš to lehký Pavle! Dřív se jelo na rašelině a jak rostly salátky.

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon bře 18, 2019 22:41

Ladič píše:
pon bře 18, 2019 13:35
Dřív se jelo na rašelině a jak rostly salátky.
Rychlý rozklad a tím přísun živin pro rostliny. Hlavně sadbovací substrát koupit každý rok nový, co zbyde se napřesrok nepoužívá.

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř bře 20, 2019 10:58

PavelM píše:
stř bře 06, 2019 14:21
Ježíš vyprávěl něco o nějakym návdavku a přidání asi o tom to je:ú Ale tyhle věci umí Cepheus:) On ví kdy tohle najít:)
Sranda je, že ono to tak nějak bude
výrobce dává na semena 95 procent zaruku klíčivosti
zahradnictví dávají na svoje sadbovače 80 procent obsazení rostlinkama
a jak je vidět z dotek, nám to roste na 100 procent hehehehe:) to je srandice:))
aneb dej tomu co to potřebuje a vono se Ti to odmění :))))))
Asi myslíš "Člověče pricin se a Bůh ti pomuze" .. Jo, to funguje na 100% , naopak lenost je hrichem:))) .
Nebo taky "Kricte a budete vyslyseni, tlucte a bude Vam otevreno" .
Hehe, asi Pajo bouchas dukladne a bez prestani :D)))
.............
Jinak k olovu a loziskum Peto, ještě u Skodovek 1000MB-cek v motorech byly loziskove salky ocel s nanesenou "kompozici" - kde základem je olovo, zaskrabavalo se na modridlo rucne sabrem, pak to byl sepot kvetin kdyz to bezelo:)
Ještě předtím byly celé salky odlitky z kompozice:)
Masiny obecne - parni stroje, lokomotivy, vsecko to bylo ruzne kombinace slitin s olovem, cinem, spetka medi atd.:) .

A jinak, vis co bylo v prototypech "veteranu" kdysi v rozpuku motorismu a stari dedkove tim stylem umeli opravit aby dojeli ?
Kdyz takrikajic vylagrovali kliku ?:)
Kuze, obycejna kuze od kozeluha, kvalitni silna houzevnata hovezina, byly z ni i remeny k mlatickam, prezily dodnes, jeden s profilem cca 90 mm x 8 mm jeste nekde mam a funguje:)

Proste vyndas salky (tehdy mely silu toho remene - okolo 6-8 mm) urizl jsi ostrou kudlou obdelnicly, namazal olejem, utahl do luzka, nahodil vanu, nalil cerstvy olej a odfrcel domu k definitivni oprave:)
Nebo taky ne, dle libosti, pac zivotnost to melo neskutecnou:) .. jenze tehda motory delaly "kadla..kadla..kadla" a letel jsi kilo po silnici, ze ..

Uzasny kroutak pri vysokem zdvihu valce (plunžr), hehe, jsme si delali prdel, ze takovy Norton, NSU-cko, nebo jina dobova motorka dvakrat psoukne do vyfuku a jsi na 100 m kopci nahore v tu ranu:)
Jaky to melo kroutak a v nizkych otackach, nebyl ten neprijemny kraval vysoke frekvence dnesnich silnicek/masin(!) :)
Sileny kdyz to nejaky blb vytaci do omezovace, blbouni pubescentni mladochove, hehe :D)))

Odpovědět