Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
cepheus

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus » stř dub 03, 2019 0:23

PavelM píše:
úte dub 02, 2019 10:51
To se dá použít tak na zeď do 10m a u mě to je 40 :) ...

... A tady další borec dojede až do výšky vodováhy a má vystaráno:)
https://www.youtube.com/watch?v=t6uTac9Mf5U
Vsak jo, tak se to ma delat - zalozis rohy a jedes dospagatu jako po schodech :D) ..
Ale nech byt, makaji slusne, z toho umeji peeeeekne bolet zada, bys videl az bys vyzdil cele podkrovi:))
Ouvejs, jeste ted boli a to jen vzpominam :))))
---
Ten pruves kdyz nechces tak vem ten samonivelacni laser, ale ten na Slunku zase neni videt:)
Musis delat za 1) -nez vyleze a nebo za 2) -az zaleze :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 03, 2019 0:43

Jak daleko dosvítí? Už mě asi na něj přemluvíš:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř dub 03, 2019 15:22

Tak tady je link co jsem sem uz daval (zatim nejlacinsi co jsem nasel) a pisou (v Item specifics) :
"Distance measurable: 5-10m" .. ale podle me to je mysleno za denniho svetla, v poloseru to bude jiste vic:)
https://www.ebay.com/itm/360-Degree-Sel ... 2749.l2649

Co je na nem ale uplne paradni, ze nasroubujes na stativ od fotaku ci dalekohledu doprostred zamyslene mistnosti a jen otacis hlavici a jedes svislice i vodoroviny temer s kosmickou presnosti :))
Vsecky vodovahy a slauch-vahy jsem uz vyhazel, jsou mi ted k nicemu:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 03, 2019 15:41

Heeh :) dobrý :) Kupuju :)
A máme tu srandici!!! Musíme už dávat pozor na slovo, páč sem denně zas chodí tisíc lidí:) To je jako když začínal pust.cz:)
Ze srandy jsem nadhodil, že s Cepem pojedeme na závody ve stavění zdi. Hned vzápětí jsem v mailu měl dotazy že kdo bude zdičem-zedníkem a kdo bude přihazovačem:) Jeheheh.)))))))))))
No tak teda mezi místními vyhlašuji anketu!! Koho byste udělali kladešm cihlel a koho přidavačem?? :) Hehe:)) Která funkce je náročnější a proč?
:) Cepe kam by ses na těch závodech pasoval Ty sám?
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv dub 04, 2019 14:07

Jsem pro kazdou srandici :D) .. jak na co je to narocnejsi, urcite na presnost (ale taky bolava zada) je narocnejsi samotne zdeni:) .
Si vem, ze se porad shybas a jedou porad zada v zaprahu (resp. "kříže"), to se pak projevi, jsem se kolikrat musel rano dokopat vstat z postele:) .
Pridavace zvladne delat leckdo, nicmene taky z toho boli fest zada, ale haze si svoje do michacky, co se mu rekne a doveze kam se mu rekne a ma vydelano:) .
Asi tak, za "mlada" by mi to bylo fuck:), ale dneska jses jednoznacne vysportovanejsi Ty, jel bys teda zed, pred lety mozna naopak :))
Slo mi to i celkem od ruky, 50kg cement (ne ty dnesni 25kg pro chlapy/princezny) jsem uderem z ramene roztrhnul o hrdlo michacky, dohazel pisek a jvozil s beton koleckem na stropy :) .

Dneska mam potiz premistit nekolik tech 25kg pytliku pro princezny a musim si nekoho na to sehnat, joojooooo .. kdeze lonske snehy jsou :D)) .
A to jsem si delaval sprymy z taty (kdyz mu bylo cca tolik co me), ze uz mi nestaci a ted to mam za to:))) .

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon dub 08, 2019 22:21

Ou jeeeeje predseda se nam utopil v betonu jak trenoval, ci co :D)
A neboooo .. se na nej spadla ta neprevratitelna sucha zed (ale nebudu radej syckovat at to na nej neprivolam) :lol:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon dub 08, 2019 22:34

Slo mi to i celkem od ruky, 50kg cement (ne ty dnesni 25kg pro chlapy/princezny) jsem uderem z ramene roztrhnul o hrdlo michacky, dohazel pisek a vozil s beton koleckem na stropy
Čeče koumu beton :)))
Rozth si cement o hrdlo míchačky dohazel písek a pak dolil vodu? Nebo voda už byla v míchačce?
čeče tady tvrdí každej něco jinýho:) Mě vychází ideál už mít vodu vodu v míchačce a pak přidávat zbytek jinak se mi to přilepí o dno:))
Jak to děláš TY?

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon dub 08, 2019 23:06

Tak koumej, kazdy ma svuj zpusob a kazdy beton chce neco jineho :)
Pamatujes jak da chlapi prehazovali suchy pisek z hromadky na hromadku a az ve finale se pri tom prehazovani pokropilo a vznikl beton ?:)
Cize toto muzes napodobit i v michacce - pisek a do nej pomalu cement:)

Druhy zpusob - si udelas cementove mliko v michajde a do nej dohazujes pisek a dolivas vodu podle pomeru a potrebne hustoty:)
Vyber si co Ti lip sedne, ono obcas kdyz spechas a prepisknes lopaty s piskem a cementem, tak se to prilepi stejne a musis dodat vodu a nasledne i cement (abys nedostal pro zmenu jalovinu co nedrzi a rozpada se):)

Cize v podstate odpovidam na otazku - mel jsem tam uz nejakou vodu a rozkvedlal napred cement ve vode, pak pisek - je presnejsi odpoved:)
Tak sem to trefil napoprve - prilepil ses do betonu, hehe :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon dub 08, 2019 23:22

přesně!!!!!
všechny návody jsou opačně
nejdřív písek s cementema pak vodu
mě se to dycky přilepilo:)
tak tam narvu vodu a pak pomalu a lehce revueltu s cementem 1:3
tady nemáme písek ale revueltu to je taková míchanice strěrku a písku a bůh čeho což nikdo neví ale všichni z toho stavěj :)
Nicméně stále preferuju malý domečky bez cementu :))

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte dub 09, 2019 22:25

Jj, presne, to si musis vyzkouset sam, jak Ti to bude nejlip fungovat to michani:)
Taky dost zalezi na uhlu sklonu michacky, aby se to nelepilo a lopatky to dostatecne promichaly atd:).

Pridanim sterku (nebo kameni treba do zakladu) setris pisek i cement a je to dost dobry beton:)
Delaji jej v betonarkach do domichavacu, drobne kaminky sterku to cele dokonale promichaji, aby to bylo homogenni:)

Ale jo, maly domecek = male ekonomicke naklady jak na stavbu tak na provoz (= male vytapeni apod. srandice) :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv dub 11, 2019 22:27

Vlna 6
tohle je fakt na knihu co ten stul šecko umí:) Na to fakt jde dělat uplně všecko:)) Od malých sazeniček až velký a hladový rostliny nebo stromy :)

vlna_6.jpg
vlna_6.jpg (52.32 KiB) Zobrazeno 282 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned dub 14, 2019 15:04

Tohel prostě nemá chybu to sme nešlo nedat!!! https://www.stream.cz/vrtaci-pri-praci/ ... 5&seq-no=1

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát dub 19, 2019 21:53

Z popela vstal další stůl:)
Tentokráte jsem se rozhodl pro zátěžvoý test na maxim abych viděl co palety fakt unesou:) Hehe:)
To bude rána až to spadne a ta potopa!! Heheh:)))
Napustim ho až po hrany a necham ho tak tejden stát ať se chlapec usadí :)
Hnotnost 5 tun vody!!!!!!
stul_maxi_test.jpg
stul_maxi_test.jpg (62.62 KiB) Zobrazeno 107 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob dub 20, 2019 19:21

Myslel jsem, ze uz pre-prototyp zuchnul na zem :D) .. vidouce tu rozsekanou hromadu trisek napravo na fotce od stolu :D)))
Nicmene vypda to impozantne, obri megadlouhy bazen na murich nozkach:)))
Drzim palce te tvoji konstrukci, palety udrzi hodne, zalezi jak je mas rozmistene (pouzite):)

PetrK

Příspěvek od PetrK » sob dub 20, 2019 21:35

Brďo pánové, já dnes prováděl taky nivelaci. :) Padající posed se bořil kůly na jedný straně do země. Hehe, stačili dva kůly a dva hevery k vyřešení situace. Normálně jsme to vyheverovali čtvrt metru do vzduchu a vypodložili cihlama. Akorád napoprvý nám spadnul z heveru a pak jsme měli trochu stažený půlky aby to příště nespadlo celý až dolů na nás. By tam pak nějaký houbař našel dva placatý pod posedem. :D

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob dub 20, 2019 22:12

To tu mame neska ale veselo heheh:) Dokolečka jajaja:) dokola:)
Mě to Peťo na rozdíl od Tebe fakt spadlo!!
Rána jako z děla, 5 tun vody vypláchlo celou zahradu .))
A to sem si z toho včera dělal prdel:)
Heheh:)) Nicméně jak se to stalo? Úplně debilně!!
Všecko jsme dokonale vyniveloval na nivelačních podpěrách a nechal vodu ať mi to zkontroluje.
Jenže voda natejkala pomalu 1/2 coulkou hadici
tak sem šel k hlavnímu přívodu přidal Tčko a jeden elektroventil a za něj 3/4 hadici. Zapnul ventil do zásuvky
a to už byl jinej šrumec:) Voda přibejvala rychle, vše vylo v nivelu, namontoval jsem tedy první ze čtyř hlavních nosníků, který nesou paty za jejich středy a nesou tak celou hlavní váhu vody. No a když jsme šel pro druhej nosník, tak padla rána a bylo to dole!!!

Poučení z krizovýho vývoje:) !!!!!!

Jakmile jsem viděl že je stůl v nivelu měl jsem vodu zastavit a namontovat poslední hlavní podpěry. Ale udělal jsem přesnej opak ještě jsem přidal na průtoku a věřil, že hlavní podpěry stihnu namontovat dřív než bude vody dost :)) Vody bylo dost na havárku jen o par minut dřív než jsem tam dal hlavní nohy :))
Tak jsem aspoň rád, že jsem se dnes v poledne neutopil :)
Stál jsem metr od toho s druhou nohou v ruce když to bouchlo:))
stul_spad.jpg
stul_spad.jpg (93.57 KiB) Zobrazeno 69 x

PetrK

Příspěvek od PetrK » sob dub 20, 2019 22:46

Tý kráso, já myslel že to máš vše sestavený předem a pak jen kontroluješ nivelaci. Jo, 5 tun vody to je už hezká záplava.

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned dub 21, 2019 11:10

Jo to je fakt jinak než sis myslel:)
Ale k Tvýmu potěšení je to pravdy půl :)
Jak sis myslel je to na levý straně kde to zcela evidentně drží pohromadě
Na pravý straně už je to nature:)
Tedy zákony přírody zabořený v půdě:)
Tam už se nivelace řídí zcela jinými principy a postupy :) Zkus to odhadnout:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned dub 21, 2019 15:37

Se picnu, dva placaty podposedem a jeden placatej pod stolama :D)))
Jsem to kurniksopa jńejak "privolal" ci co, jak jsem o tom kvakal - viz vyse, priste radeji "mlceti zlato", nez se to osvedci :(
Ale zase ne druhe strane "chybama se clovek uci" (i kdyz je lepci se ucit chybama druhych) :)
................

Peto:) , jsem loni v lete dal pod tram hever (hydr. panenku) a dmychal nahoru tramem na stojaka krov:)
No a co myslis jak to dopadlo ?
Podpera (spalek) pod hevrem se zvrtnul, dostal jsem ranu do palice, jak jsem klecel vedle a pumpoval, krve hnedka rinulo z hlavy, no jako kdyz se prastis do havy, mozna znas jak to tece mrcha:)

No hotovy blood horror .. a taky jsem se poucil, ze to nemam takto blbe uz nikdy delat a vic si pohrat s podlozenim heveru, nez s nim zacnu tlacit takovouto silenou hmotu proti gravitaci, ta pak je pekna svine svinuta :)
Strecha zuchla par mm zpet, nic to neudelalo, ale taky jsem pomalu strihal 12-ku kulatinu z lestene oceli, hehehe :D)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned dub 21, 2019 22:23

No hotovy blood horror .. a taky jsem se poucil, ze to nemam takto blbe uz nikdy delat a vic si pohrat s podlozenim heveru, nez s nim zacnu tlacit takovouto silenou hmotu proti gravitaci, ta pak je pekna svine svinuta
Vidíš a u mě to je naopak:) U mě je to dobrá pomocnice:) Když mám stůl v rovine a na prozatimnich nohach , musim ho dopustit aby gravitace upěchvala podklad:) Pak až teprve můžeu začít naměřovat nohu ale tam musim cenťák přidat protože musím počítat s tím že to ještě sedne až to dopustim do plna:) Prostě alchymie:) Po prvnim pěstebním kole to ještě musím zkontrolovat jak to finálně sedlo:) :) Zlatě se měli v Egyptě když stavšli na kamanej ploše:) To byla brnkačka:) Heheh:

Odpovědět