SOUŽITÍ S OKOLÍM - masožravci a vařáci

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Sweetie

Re: SOUŽITÍ S OKOLÍM - masožravci a vařáci

Příspěvek od Sweetie » pon lis 10, 2008 16:30

mne varaci ( do toho spadaj vsechny skupiny co jedi tepelne upraveny veci) pachnou jako kdyz se rano probudite po 'chlastacce' v pokoji s ostatnima. ty vypary ze sebe a z ostatnich co jsem citivala jako varak jen v tomto stavu ted bohuzel citim u kazdyho varaka s kterym pobyvam delsi dobu. oni to na verejnosti maskujou vonavkama, ale stejne :)

Fiona

Příspěvek od Fiona » pon lis 10, 2008 16:39

Jaj :)
Jenze proc to resit, ze. Stejne libam jen to co mi voni a co je pro me :)
A i ke vsem ostatnim mam v srdci lasky dost, pokud na me nedychaj moc zblizka 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » pon lis 10, 2008 16:49

:D
a dalsi vec je psychicno. kdyz teda prejdu fyzicky zapach tak mi najednou prepne a reknu si, no jo dyt on je jen takova mumie, vsechno vevnitr je pokazeny, ucpany :D

Fiona

Příspěvek od Fiona » pon lis 10, 2008 16:53

Ale jdi ty. Nevymejslej si porad :) Uvnitr je krasna Bozska podstata, hnijici obal napravi mrkev. Ty proste libej jen to co se ti libi, a nevymejslej duvody proc nelibat to co se ti hluboko uvnitr stejne libi taky :mrgreen:

RadkaS

Příspěvek od RadkaS » pon lis 10, 2008 16:56

Sweetie píše::D
a dalsi vec je psychicno. kdyz teda prejdu fyzicky zapach tak mi najednou prepne a reknu si, no jo dyt on je jen takova mumie, vsechno vevnitr je pokazeny, ucpany :D
:mrgreen: no, ja bych to casto nazvala jeste hur :mrgreen: , ale co s tim nadelas, kdyz ten konkretni clovek to neresi >:-)

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » pon lis 10, 2008 17:00

:D libi se mi reakce. no uz abych to i ja na vlastni kuzi prozkoumala. me moc tesi ze to aspon jde. zit s varakem.

RadkaS

Příspěvek od RadkaS » pon lis 10, 2008 17:03

Ale, ted vazne.

Kdyz pominu ten neprijemny zapach, tak mi vadi to vedomi, ze si clovek, ktereho miluju ublizuje, ze je mu fuk, ze ja to resim, ze to taky neresi. Zaklada si na problemy a ja mu to nedokazu rict, protoze on to, co mu rikam, neslysi... vis, je to jak kdyz s nekym komunikujes pres sklo a on te neslysi... A taky mi vadi, ze kdyz se mu podivam do oci, nemuzu neprehlednout dve barvy v kazdem oku, skvrny a utvary, ktere v oku nemaji co delat. Jemu to prijde smesny a vzdycky to jen s humorem prejde.... Ja tedy nejsem odbornik pres oci, ale myslim, ze jiste odlisnosti v nich vidim tak nejak automaticky. Je rozdil, kdyz se divam do oci maleho ditete a do oci dospelych lidi. A u cloveka, ktereho mam rada mi to vadi predevsim a vadi mi, ze o tom vim, a nemuzu nic... takova bezmoc

RadkaS

Příspěvek od RadkaS » pon lis 10, 2008 17:06

Sweetie píše::D libi se mi reakce. no uz abych to i ja na vlastni kuzi prozkoumala. me moc tesi ze to aspon jde. zit s varakem.
To je jen pulka ctvrtka veci. Dalsi ctvrtka veci je, aby on dokazal zit s Tebou. Nemysli, zijeme daleko jinak, nez si uvedomujeme. Doma delame veci pro nas tak prirozene, ze kdyz se das dohromady s varakem, teprve zjistis, ze to, co ty povazujes za normalni a doma to kazdodenne delas, ostatni uz az tak za normalni nepovazuji a delaji jine veci pro ne normalni a z tech budes na vetvi zase ty. No a kdyz uz se oba tak nejak srovnate s tim zvlastnim souzitim, nastane treti ctvrtka veci... jak se srovnate s vychovavanim deti... >:-) . Teda, tady je dneska husto :twisted:

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » pon lis 10, 2008 17:19

ja snad do ty skoly neodejdu. :) mluvis mi z duse. vztah je o vzajemny toleranci. clovek si musi predem uvedomit, jestli je ochoten tolerovat partnerovy zlozvyky ci nikoliv. dale spousta lidi tema strava zjednodusuje, ale je to naopak, se stravou souvisi zivotni styl, takze vsechno. my zjistujeme ze vlastne cim cistsi telo tim min je pro nej strava dulezita, pro nas je detox zivotni smer nebo cil, kdezto varak je o krok (skok) zpet, je v nasem svete jako narusitel pri nasem odvykani (viz dvdmchl). k vychove deti, dalsi velky problem, ja jsem nekompromisni. k tomuto nasledku uz se zminila predtim renata.

Fiona

Příspěvek od Fiona » pon lis 10, 2008 17:20

No tak si ulovis nejakeho pekneho charizmatickeho vitarianka :) To je prece jednoduchy 8) Vsak jich beha okolo, az jeje, jeden vic k nakousnuti nez druhej...

Fiona

Příspěvek od Fiona » pon lis 10, 2008 17:26

No :D Ale dvdmchl lovit nedoporucuji. Ten pije pivo totiz :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Fiona dne pon lis 10, 2008 17:27, celkem upraveno 1 x.

Renáta

Příspěvek od Renáta » pon lis 10, 2008 17:30

RadkaS píše: nastane treti ctvrtka veci... jak se srovnate s vychovavanim deti... >:-) .
No a to je ten najväčší kameň úrazu. A darmo si budeme vravieť, že nie je. Tolerancia rodiny často končí s prvým sústom tuhej stravy pre dieťa. A že to je téma, do ktorej si rypne každý z príbuzných, o tom radšej pomlčím. A platí to aj na druhú stranu - teda myslím to tak, že by ma teda nenechalo chladnou, keby moja nevesta pchala moje vnúča šunkou (veď je diétna!) a hamburgermi (veď ich tááák ľúúúbi!). Nevedela by som byť nad vecou a povedať si, je to jej dieťa, nech ho chová, ako ona chce. Už teraz cítim, že budem v takom prípade svokra beštia a vôbec sa za to nehanbím. :mrgreen: Ak sa dožijem čohosi takéhoto, tak dúfam, že moje vnúča bude tráviť veľa času v mojej opatere a teda aj v mojej kuchyni a u nás na záhrade pod rajčinovým kríčkom :wink:

awa

Příspěvek od awa » pon lis 10, 2008 17:53

Občas jezdím metrem...tedy, když jsem v Praze. Moc ráda pozoruju lidi na jezdících schodech, jak se smějí, nebo spíš nesmějí ( zdá se mi, že obyvatelé Prahy jsou bubáci )...a prohlížím si zajímavé ksichtíky. Pusu od ucha k uchu mám já...no vidiečan, co má ze všeho radost, i z těch nablblých reklam podél schodů a přechodových chodeb.
Ale celkem utrpení pro mě bývá přechod na jinou trasu. Jdu za davy lidí...to je směska...pot, cigára, kvasné vůně, více či méně vkusné parfémy a laky, vůně gumy, umělých hmot ...to si pokaždé zadejchám a těším se domů do svých luhů a hájů.
No, já nemůžu radit, co se týká výběra partnera. Já toho svého znám od desíti let a vdaná jsem už roky...a vita jsem začala realizovat právě díky jeho obrovské toleranci a podpoře. Taky mě mrzí, že vidím, že si ubližuje v některých aspektech svého životního stylu, ale zase na druhou stranu se snaží to zlepšit. I já, byť jsem moc chtěla, nepřešla na vita ze dne na den, ale trvalo mi to roky, takže se snažím, aby i on měl pořád vůli jít dopředu, ale podle svého tempa a zralosti a ne mých představ. Hlavně neřečnim, nechci mu to znechutit.
Co se týká příbuzných, tak to mám absolutně v pohodě. Úplně všichni díky svým životním stylům zemřeli dřív než museli...je to moc smutné, ale zároveň neustálá připomínka. Odkaz nám.

RadkaS

Příspěvek od RadkaS » pon lis 10, 2008 18:28

No, podle reakci meho partnera, se ani nebojim, jak budu vychazet s partnerem pri vychove deti, co se tyka zivotospravy, protoze to jsme si vyjasnili hned zpocatku (semtam se ujistuji stale). Jsem take nekompromisni a i kdyz jsem ochotna respektovat to, jak naklada partner se svym zdravim (nee, ze bych z toho mela radost, ale kecat mu do toho nemuzu), nebudu ochotna prihlizet, jak nekdo kazi zdravi mym detem.
Takze pevne doufam, ze s pritelem to mame vyjasneny, on to fakt tak nejak neresi, kdyz vidi, jak jsem v pohode, a ze i tak se da zit zivot. Spis mam strach z jeho rodiny, i kdyz se nejak srovnali s tim, ze jim, jak jim a na navsteve uz mi automaticky lijou cistou vodu a do misky ovoce (teda, jeho babicka remca stale, tam, pokud mozno nechodim)... , tusim, ze az pochopi, ze i deti chci vychovavat ve stejnem duchu, neprojde mi to jen tak lehce.... I kdyz, treba se pletu, treba zustane jen u par neprijemnych poznamek :twisted: . Co se tyka me rodiny, z te strach nemam, ty srovnam raz dva, jak babicka najede na tema strava, okamzite odsekavam a je klid. Je fakt, ze najizdi cim dal min, uz to vzdala 8) . Skoda, ze je tento rok po operaci rakoviny tlusteho streva, zrovna dneska se me ptala, cim to asi je.... jo, jo, kdyz mluvis k hluchym a ukazujes slepym... :? .

Moly

Příspěvek od Moly » pon lis 10, 2008 21:53

Ja by som tiež chcela trošku prispieť k tejto téme z vlastnej skúsenosti. Môj manžel toleroval, že nejem mäso. Ale vedela som, že s vita to bude horšie. Pred rokom keď sme išli na dovolenku( keďže ja som si stále na dovolenku objednávala dopredu veg. menu, stále sa zlostil, že veď sa Ti nič nestane, keď si dáš to čo ja, nevedel pochopiť, že to je o niečom inom, nie o tom , že sa mi niečo stane), rozmýšľala som ako mu povedať, že už nie som ani veg. a musím nejako riešiť ako sa tam budem stravovať. Tak som mu to lopatisticky povedala, krútil hlavou, tie jeho pohĺady boli neskutočné ako na malé decko, keď niečo vyvedie. Hundral dlhčí čas, že ak budem chorá a blá blá..., tak mi to nedovolí atď. Prešiel viac ako rok a ja som viac menej úspešne cca 90-100% vitarián, nie som ani chorá, žijem a mám viac energie ako za mlada. Najprv som schudla , ale ako aj vy tu píšete, potom sa váha ustálila a mám svoju váhu, s ktorou je mi dobre. Včera si to všimol aj môj manžel a skonštatoval, že je to zaujímavé, že pri tom čo jem, si držím dobrú postavu, povedal, že som tak akurát, ani chudá ani tučná, čo ma veľmi potešilo a už nekomentuje v nedeľu na obed, že zase ješ tie somariny. Už je ticho, nech by som jedla čokoľvek. Najlepší darček pre mňa bol, keď som mala narodeniny a dostala som od neho veľký darčekový kôš plný ovocia.

awa

Příspěvek od awa » pon lis 10, 2008 22:05

Moc hezké. Jdeš na to dobře. Tvůj partner zaslouží velkou pochvalu! :D
I on ušel kus cesty....

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » pon lis 10, 2008 22:52

Teda holky, vy jedete.:) Nejlepší je tohle: "medík a když do toho přijde stresík, což je běžné, tak vznikne v těle kvasík".

Jen bych ještě doplnil: "a přijde prdík." :-)

Já měl dnes pivo a tak zůstanu nepolíben. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“

Radka

Příspěvek od Radka » pon lis 10, 2008 22:57

Advid píše:Teda holky, vy jedete.:) Nejlepší je tohle: "medík a když do toho přijde stresík, což je běžné, tak vznikne v těle kvasík".

(:-) (:-) (:-) (:-) (:-) (:-) (:-) (:-) (:-)

to jsem se od srdce zasmála!!!!! dík davi, supr "postřeh" (:-) (:-)

tady je fakt veselo, asi se tu zdržím, ale pssst :wink: :lol:

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » pon lis 10, 2008 23:01

Neříkal tu někdo, že odepisuje na maily pozdě, protože je nerad u kompu a touží po osobním setkání. Kdo to jen mohl být? Nevíš Ráďo? :idea: :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“

Radka

Příspěvek od Radka » pon lis 10, 2008 23:10

Advid píše:Neříkal tu někdo, že odepisuje na maily pozdě, protože je nerad u kompu a touží po osobním setkání. Kdo to jen mohl být? Nevíš Ráďo? :idea: :P
a je to tady... jsem vám to říkala :lol:

člověk se tu po sto letech zjeví, "dovolí si" tady plácnout pár naprosto neškodných příspěvků a už je stíhán jako štvanec :mrgreen: kdy já se poučím???? will i ever learn??? (:-) (:-) ale já byla vždy smolař (:-) (:-)

a davi, slovo "touží" je fakt přehnané (:-) jinak si za tou větou stojím stále dál a dál...

sbohom m:-)

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » pon lis 10, 2008 23:50

Advid píše:Neříkal tu někdo, že odepisuje na maily pozdě, protože je nerad u kompu a touží po osobním setkání. Kdo to jen mohl být? Nevíš Ráďo? :idea: :P
ještě že už Ráďu známe. :lol: že ségra? máš resta z tohoto víkendu, že ses nevyjádřila, ale nakonec jsem zrelaxovala sama. Vtipkuju, jo? vždyť jsem stejná. :mrgreen: měj se
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » úte lis 11, 2008 0:13

RadkaS píše: Nemysli, zijeme daleko jinak, nez si uvedomujeme. Doma delame veci pro nas tak prirozene, ze kdyz se das dohromady s varakem, teprve zjistis, ze to, co ty povazujes za normalni a doma to kazdodenne delas, ostatni uz az tak za normalni nepovazuji a delaji jine veci pro ne normalni a z tech budes na vetvi zase ty.
Miluju dotazy Kde máš prosím mléko do kafe?... když pominu partnerství a vzpomenu si na přenocování kámošek, které ráno stály před ledničkou.

jeden song pro všechny smraďochy i voňavé jedince:
http://www.youtube.com/watch?v=nQlOLARx ... re=related
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » úte lis 11, 2008 1:48

hezky dekuju pavlus.
miluju pivo, zrovna po skole jsem dala. vo pivo mi ani nejde. a nebo spis je rozdil jak je cejtit z varaka a jak z vitariana nebo aspon sportovce. mnou protece a neni mi cejtit ani z pusy a druhej den zadna kocovina. je to i tim ze za vecer uz vypiju daleko min. ve skole jsem si vybavila tuto diskusi, sedla jsem si vedle spoluzacky ob kreslo a cejtila jsem ji (clovecinu :lol: . )trochu se zpotila, dobihala asi na posledni chvili. az jsem se zakrenila.
mhd vlastne nejezdim, to mi awa pripomnela. jenom obcas vemu vlak do mesta, stanici, ale to se ani neda postrehnout jak to tam luftuje. jeje, nezvany navstevy, taky nemuzu nic nabidnout. (:-) vzpominam si na svyho posledniho pritele, dost me hlidal s jidlem, staral se abysme spolecne varili a jedli, obcas me i prisel necim nakrmit do koupelny, bylo to mily, ale jemu bych prvni musela strcit do rukou knihu walkera pred spolecnou veceri -salatem. moc se mi libi co jinde rek dvdcko, ze si odvykame (jist skodlivy). budu napriste rikat, dekuji, uz jsem si odvykla. to zni vznesene.

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte lis 11, 2008 9:54

Sweetie píše::D libi se mi reakce. no uz abych to i ja na vlastni kuzi prozkoumala. me moc tesi ze to aspon jde. zit s varakem.
jde ale je to těžké

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte lis 11, 2008 9:56

Sweetie píše:ja snad do ty skoly neodejdu. :) vztah je o vzajemny toleranci. .
zde ale hodně záleží jak veliký rozsah každý z vás musí tolerovat, co je únosné a co už ne, co už vás každého strhává někam kam nechcete (zde se jedná tedy většinou o toho, kdo už je "dál", že by šel zpět, což se nikomu nechce a je to pochopitelné)

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte lis 11, 2008 10:02

Advid píše:Teda holky, vy jedete.:) Nejlepší je tohle: "medík a když do toho přijde stresík, což je běžné, tak vznikne v těle kvasík".

Já měl dnes pivo a tak zůstanu nepolíben. :P

a dalo by se pokračovat...

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte lis 11, 2008 10:04

Sweetie píše:obcas vemu vlak do mesta
nejseš ty někde v Anglii :lol: :wink: :lol:

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » čtv lis 13, 2008 14:09

tak dlouho tam neziju abych si cestine odvykala :D tohle byla asi momentalni lenost psat delsi vetu jako obcas jezdim vlakem do mesta :D

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » čtv lis 13, 2008 15:45

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » čtv lis 13, 2008 22:01

slunicko, zase se smejes, ted fakt nevim. cestuju vlakem?

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » pát lis 14, 2008 8:33

ne to už nemělo žádný zvláštní význam, jen opravdový úsměv bez jiných úmyslů :wink: :)

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » pát lis 14, 2008 22:14

vanoce se blizi a tak si predstavuju stedrovecerni veceri. to uz budu na 100% raw pul roku. uvazuju jak se diplomaticky z vecere vykroutit. z docela prostyho duvodu, mne by to asi opravdu po pulroce na raw vyvrtalo do bricha diru, problemky se vyskytujou i po nevystihnuti davky ovozel, nebo kdyz jsem snedla prazeny rasy, tudiz smazenej kapr a salat by byl asi vybuch sopky. v nasi rodine se stedrej den a i svatky od jisty doby tradujou, jedina chvile kdy se sejde jen nase rodina a pobudem spolu dyl (tata, bracha a ja), nechci to nejak kazit. jak to resite vy, stari raw pardalove? nebo vyresite letos?

buc11

Příspěvek od buc11 » pát lis 14, 2008 22:29

Sweetie píše:vanoce se blizi a tak si predstavuju stedrovecerni veceri. to uz budu na 100% raw pul roku. uvazuju jak se diplomaticky z vecere vykroutit. z docela prostyho duvodu, mne by to asi opravdu po pulroce na raw vyvrtalo do bricha diru, problemky se vyskytujou i po nevystihnuti davky ovozel, nebo kdyz jsem snedla prazeny rasy, tudiz smazenej kapr a salat by byl asi vybuch sopky. v nasi rodine se stedrej den a i svatky od jisty doby tradujou, jedina chvile kdy se sejde jen nase rodina a pobudem spolu dyl (tata, bracha a ja), nechci to nejak kazit. jak to resite vy, stari raw pardalove? nebo vyresite letos?
já to píšu každej rok, sedím na zemi a oni si u stolu jí to svoje a jsou rádi, že jim do toho nekecám a ještě horší jsou ty koledy, ale pak už to jde

ajla

Příspěvek od ajla » sob lis 15, 2008 0:34

Sweetie, buci, proč nemůžete sedět o vánocích s rodinou u stolu. U nás je to tak, že na stůl se připraví různé jídlo, pro každého, co rád jí. Převládá ovoce a ořechy všeho druhu, pak vařené, smažené, ale taky vita, prostě, podle chuti. Vánoční období je ve znamení vzájemné lásky a tolerance, ani se člověk nemusí moc snažit. Vše je tak pohádkově nádherné..... (:-)

hugis

Příspěvek od hugis » sob lis 15, 2008 1:20

Nie som kresťan, takže vianoce neoslavujem. Média si držím od tela, takže vianočnú náladu mám na háku.

ajla

Příspěvek od ajla » sob lis 15, 2008 1:35

Hugi, láskyplnou atmosféru v období vánoc lze vycítit i hluboko v přírodě. Vydechuje jí les, lesní obyvatelé a vše kolem, byť bys byl sám, tak tě to obejme. Ale záleží jen na tobě jak je prožiješ. :)

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » sob lis 15, 2008 2:51

hugis píše:Nie som kresťan, takže vianoce neoslavujem. Média si držím od tela, takže vianočnú náladu mám na háku.
to ja se kdyz uz tak za krestana povazuju, ac jsem nekrtena. a jak prosim media souvisi s vanocemi?

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » sob lis 15, 2008 2:56

ajla píše:Hugi, láskyplnou atmosféru v období vánoc lze vycítit i hluboko v přírodě. Vydechuje jí les, lesní obyvatelé a vše kolem, byť bys byl sám, tak tě to obejme. Ale záleží jen na tobě jak je prožiješ. :)
ztotoznuji se. s blizicim se koncem roku se lidi tak nejak vic ztmelujou. vzdycky pred vanocema jsou hospody narvany k prasknuti. zato v lete je mesto vylidneny. My mame rodinny vanocni svatky vesely. po rozdani darku se jde na 'pulnocni' - do mesta do hospody, vyprdet se, zapit asi toho kapra a tak si pobilancovat.

Renáta

Příspěvek od Renáta » sob lis 15, 2008 8:45

Sweetie píše: My mame rodinny vanocni svatky vesely. po rozdani darku se jde na 'pulnocni' - do mesta do hospody, vyprdet se, zapit asi toho kapra a tak si pobilancovat.
Aj ty papáš kapra?

Emma
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Emma » sob lis 15, 2008 11:32

nightingale píše:Vim, ze to nekteri muzi i zeny maji takhle v hlavach, chtel jsem tim ale rict, ze zdaleka ne vsichni muzi si mysli, ze starat se o pripravu jidla je automaticky povinnost zeny. Aspon ja to tak v sobe zakodovane z detstvi nemam - kdyz mi nekdo neco pripravi, pak to nepovazuju za samozrejmost, ale neco, co pro mne ten clovek udelal, takze ja bych mel za to udelat neco jineho.
Problem mozna bude castecne u tech zen, ktere pritahuji takove ty silne vudcovske typy muzu, ktere potom doma vladnou tvrdou rukou a kdyz neni na stole jidlo, je zle. To je asi spis o tom, koho si kdo ma tendenci vybirat nez o tom, ze to chce "cela spolecnost". Ve dvojici jsou prave dva lide a kdyz kazdy ma jiny nazor napr. na pripravu jidla, pak hlasovani skonci 50 ku 50, tj. zena nemuze byt prehlasovana, pokud sama nechce. Nebo pokud neustoupi v necem za to, ze muz ustoupi zase v necem jinem... To uz je pak obchod, neco za neco, a ten se uskutecni jen kdyz je vyhodny pro obe strany.
Naprostý souhlas :)
One step to be happy. Work.

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » sob lis 15, 2008 15:05

Renáta píše:
Sweetie píše: My mame rodinny vanocni svatky vesely. po rozdani darku se jde na 'pulnocni' - do mesta do hospody, vyprdet se, zapit asi toho kapra a tak si pobilancovat.
Aj ty papáš kapra?
kapra miluju. teda milovala jsem :) a rybi polivku! veskerou pripravu prave dela tatka, ja maximalne oloupu brambory na salat. jinak smejcim, bracha zase zdobi stromek a vyrabi svicen. je to dilema, odmitnout veceri, uz kvuli te snaze a pak taky ze tatka zrejme nema tuseni o detoxu na ciste zivy strave a ze jeho dcera jde touto cestou.

Renáta

Příspěvek od Renáta » sob lis 15, 2008 18:47

:wink: Chápem. Môj otec si už roky myslí, že sa strašne trápim, keď nejem mäso. On ho miluje :roll:

buc11

Příspěvek od buc11 » sob lis 15, 2008 21:40

ajla píše:Sweetie, buci, proč nemůžete sedět o vánocích s rodinou u stolu. U nás je to tak, že na stůl se připraví různé jídlo, pro každého, co rád jí. Převládá ovoce a ořechy všeho druhu, pak vařené, smažené, ale taky vita, prostě, podle chuti. Vánoční období je ve znamení vzájemné lásky a tolerance, ani se člověk nemusí moc snažit. Vše je tak pohádkově nádherné..... (:-)
já to cítím naopak celej rok, nepotřebuju k tomu ten večer a ani proto nemusím sedět u stolu, abych cítil sounáležitost a navíc tam myslím ani není místo
a večer nejím

Sweetie

Re: SOUŽITÍ S OKOLÍM o stedrem dnu - masožravci a varaci

Příspěvek od Sweetie » sob lis 15, 2008 22:00

Stale jsem nenashromazdila vetsi pocet prispevku jak to chodi o stedrovecerni veceri u vas v souziti s masozravci a varaky. jak to resite osobne u vas doma?? Napiste svuj prispevek prosim.

hofikos

Re: SOUŽITÍ S OKOLÍM o stedrem dnu - masožravci a varaci

Příspěvek od hofikos » sob lis 15, 2008 22:27

Sweetie píše:Stale jsem nenashromazdila vetsi pocet prispevku jak to chodi o stedrovecerni veceri u vas v souziti s masozravci a varaky. jak to resite osobne u vas doma?? Napiste svuj prispevek prosim.
Loni jsem v rámci období experimentů jedla syrovou tresku posolenou s citronem, to už mě pustilo, takže letos by to mohl být ananas, mandarinky, banán...prostě Vánoce. Naštěstí večeře je jen s přítelem, tomu to vůbec nevadí, hlavně, že dostane svůj salát. Na nějaký druhý den jsme loni byli pozváni na oběd k jeho rodičům, tam jsem dostala talíř zeleniny, takže taky pohoda. Letos nehodlám dělat celkem nic výjimečného oproti všedním dnům, pokud možno vyhnout se i sušeným datlím a fíkům

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » sob lis 15, 2008 22:39

''Letos nehodlám dělat celkem nic výjimečného oproti všedním dnům..''

tohoto bych chtela taky docilit.
dobrej napad, talir s ovocem. po tomto muzu i na tu 'pulnocni'. dekuju :)

awa

Příspěvek od awa » ned lis 16, 2008 13:19

To, jak slavnostní večer proběhne je opravdu dáno tolerancí všech zúčastněných. U mé babi bych to neměla tolik jednoduché, je to báječná žena, ale dirigent...Proto tam na svátky nejezdím, ale až několik dní po. Je jí devadesát, tak neočekávám zázraky v postojích a názorech.
S partnerem jsme se taky domluvili podobně jako u Hofikos. Jen s tím, že salát pro něj bude z polníčku, brambor, cibule, citrónu a trochu hořčice - chutná prý velmi podobně jako domácí bramborový. Večer budeme spolu experimentovat s čokoládkami a ovocem ( ananas, jablíčko, jahůdky, pomeranče....)...bude fondue. Jediné, co teď řeším je, abych zaručila nízkou teplotu a čokoška se mi nevařila. Toliko mé sváteční vyvařování.
Jinak jsme oslavy vánoc jako takové zrušili, žádné pobíhání po obchodech, divoké grunty, koledy a stromek taky ne...děti nejsou a naše domácí mazlíčky to nebere...Jediné, co si užíváme jsou pohádky, pěkné vůně, sladký spánek a krásné nicnedělání - nebo spíš dělání toho, co chci.

RadkaS

Příspěvek od RadkaS » ned lis 16, 2008 18:41

My vanoce doma nedelame. Na co? Osobne si myslim, ze vanoce maji smysl, kdyz jsou deti. My jsme k sobe s partnerem pozorni celorocne, tyhle umely atmosfery k tomu nejak nepotrebujeme.
Na vanoce se chodime divat k rodine a pratelum m:-)

Odpovědět