Cetnost piti

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
dvdmchl

Cetnost piti

Příspěvek od dvdmchl » čtv kvě 29, 2008 14:27

co jsem na raw sleduju ze vubec nepiju. Jelikoz, kdyz uz piju tak destilku, sledoval jsem spotrebu destilky. Vyslo mi ze vypiju cca 1l vody za 2 tydny.
Nepiju ani zadne stavy nic, vse jenom z vlastnozubne rozmackaneho ovoce a zeleniny.
Je to ok? Jak jste na tom vy?

RadkaS

Re: Cetnost piti

Příspěvek od RadkaS » čtv kvě 29, 2008 17:09

dvdmchl píše:co jsem na raw sleduju ze vubec nepiju. Jelikoz, kdyz uz piju tak destilku, sledoval jsem spotrebu destilky. Vyslo mi ze vypiju cca 1l vody za 2 tydny.
Nepiju ani zadne stavy nic, vse jenom z vlastnozubne rozmackaneho ovoce a zeleniny.
Je to ok? Jak jste na tom vy?

Je to zavisle na vice faktorech. Takze jak kdy. Taky si obcas vsimnu, ze vodu nemam za den (ci tyden) zadnou, ale treba je ve me jeden meloun :P a kdyz jim neco slanejsiho, nebo orechy, tak se dostavi i zizen a treba se trochu napiju. Kdyz je telo rozhozene, neco se v tele deje a ja citim, ze neco neni tak, vetsinou jde treba i teplota na 37, tak si telo samo zacne zadat vodu a ja vypiju treba 2 ci 3 litry za den, proste piju a piju, dokud mi telo neda signal, ze uz je to dobry.

kybl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kybl » čtv kvě 29, 2008 17:21

jo tohle je dobry tema. rekneme tak 2-3 mesice zpet (mozna dyl, nejak to mam rozmazly) jsem taky moc nepil. ukazuje se vsak ze zvyseny prijem tekutin ma na me blahodarny vliv (rozumej treba 4l destilky denne + i nejaka jina voda navic, pokud destilka dojde/neni dostupna). ted v teple zvlast.hh mam takove rceni- "kdyz nevite co by, napijte se vody"
co rozhodne povazuju za dobrej napad - zacit den s vodou, kolik vody chces/vejde se do tebe. no a pak se vyhybat zizni/jak mas zizen je pozde. jinak ovoce nepovazuju za az tak super zdroj vody - ano je tam voda(nejlepsi jaka je dostupna asi), ale ta bude z velke casti vyuzita pro zpracovani toho samotneho ovoce, stejne tak si nejsem uplne jistej jestli je stastny jist treba okurky, kdyz mas zizen. na piti bude voda, na jidlo ovozel aspol.
dnes rano - asi 0,75l vody, beh, pak 12-15bananu rozmixovanejch s vodou (objem celkem asi 3l), cesta do skal (0,5l vody), lezeni a zevlovani venku (1,5l vody) cesta domu (nejakych 10-12bananu) doma pomerancovej juice (cerstve udelanej, 1,2l), nez vyrazim vecer cvicit, urcite do sebe naleju dalsi vodu, vemu si ji taky sebou (a budu popijet v prubehu(pokud to pujde) a potom) doma to zakoncim s banama (mix - proste je s tou vodou miluju, bude toho tak 1,5-2l). tak asi takhle. pozoruju, ze podobnej rezim jde dlouhodobe udrzet jenom za popsanych podminek (spolu se spoustou spanku...a malo uceni,prace atd)

RadkaS

Příspěvek od RadkaS » čtv kvě 29, 2008 17:25

kybl píše: co rozhodne povazuju za dobrej napad - zacit den s vodou, kolik vody chces/vejde se do tebe. no a pak se vyhybat zizni/jak mas zizen je pozde. jinak ovoce nepovazuju za az tak super zdroj vody - ano je tam voda(nejlepsi jaka je dostupna asi), ale ta bude z velke casti vyuzita pro zpracovani toho samotneho ovoce, stejne tak si nejsem uplne jistej jestli je stastny jist treba okurky, kdyz mas zizen. na piti bude voda, na jidlo ovozel aspol.
Ale kdyz jsi na syrovym bez koreni a soli a jsi v pohode, tak proste zadna zizen neni...

RadkaS

Příspěvek od RadkaS » čtv kvě 29, 2008 17:26

Takze nemas potrebu pit a treba za tyden nebo dva si toho mimodek vsimnes, ze vlastne vubec nepijes. Jasne, ze pokud mam zizen, tak se napiju

buc11

Příspěvek od buc11 » čtv kvě 29, 2008 21:00

ja teda leta vodu nepiju, a furt lítám čůrat, v tropech to potím (někdy to navíc)
mně to připadá s tou vodou šílený, ty banány bych možná zvládl, ale chtělo by to enormní výdeje
ty to potíš, čičo? a máš jako žížu, čičo?

kybl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kybl » čtv kvě 29, 2008 21:42

potim hodne. ale je mozny ze tu vodu potrebuju na neco (nevim co)- prece jen ovozel se me tyka tak 3/4 roku. jinak mam odpozorovano, ze s vodou funguju hladceji - tot vse.
ad zizen. rozhodne po ranu to je tutac v horkych dnech jako je dneska...citim, ze voda je to ono - neni to vylozene zizen (fakt je pravda, ze jak uz citis zizen je dost pozde...uz je to cely podelany a bude trvat delsi dobu nez se das dohromady (zavodnis a blablalb)
-chodim mocit denne (24h) tak 10x urcite. je toho plno, cira barva
strava - jen ovoce a rapikaty celer/ledovy salat/rimsky salat, zadne zjevne tuky, takhle v podstate od zacatku

jeste k navstevam toalety . graham (811) rad mluvi spis o frekvenci maly nez objemu vypitych tekutin. 8-12 navstev je tak nejak do pohody /24h .... souhlasim, tak nejak ozkouseno

buc11

Příspěvek od buc11 » pát kvě 30, 2008 22:16

mám jinou (asi opačnou teorii než mudři) Myslím, že voda není potravina, mně se přímo hnusí. Nepil jsem ani v tropech. Zbytečně se mi tím zatěžují ledviny a žízeň mívám až po několika dnech, to když nepiju a nejím, jinak ne.
Ovšem nemám výdeje, páč intenzivně nesportuju, spíš vytrvalost, ale to je minulost, nyní si jen tak přežívám.
Myslím, že správně by to mělo byt tak, aby moč nebyla a jen recyklovala, jak sluneční mužíček.

Fiona

Příspěvek od Fiona » sob kvě 31, 2008 0:13

Taky pozoruju velke snizeni vypiteho, jenze to asi nejde, srovnavat to se situaci v casech kdy prevaznou slozkou potravy byl celozrnny rohlik...

Mam zkusenost z jedne party v nevadske pousti (http://www.burningman.com" onclick="window.open(this.href);return false;). Ta party trva tak 1-2 tydny, je hluboko v pousti, kde neni ani kericek, ciste mesicni krajina. Takze si vsichni musej privezt vsechno, vcetne vody na piti i na myti. Je to fantasmagoricke mesto, co kazdy rok stoji tak 2 tydny. Clovek muze chodit bud nahaty, nebo v jakemkoliv kostymu, dokonce i normalne obleceny, i kdyz takovych se tam potka nejmin. V souladu s celkovou atmosferou, spotreba psychedelik na den a na hlavu vysoka. Tyhle veci, jako obleceni ci nahotu ci drogy tam nikdo neresi, ale od prvni chvile je kazdemu kladeno na srdce, ze v tech poustnich podminkach je bezpodminecne nutne vypit 4-6 litru vody na den. Takze vsichni nahaci chodi s kanystrem vody a v prubehu dne ho musi vypit. Jeden z mala zakonu komunity zni - "piss clear!". A je fakt ze tam bylo i neco jako JIP, kde byli kriseni odpadnuvsi, a skoro vsichni odpadli z duvodu dehydrace organismu... Fakt stacilo nenatlacit do sebe ten kanystr denne, a organismus uz se poroucel, z veseleho tance rovnou do bezvedomi, s minimalnimi varovnymi priznaky...

V tomhle fakt nemam jasno. Asi hodne zalezi i na stupni procistenosti tela, jak umi samo sebe hydratovat atd. Taky narazim na podivne paradoxy. Nekdo neuznava jiny pust nez jen na destilce, coz ma svou logiku, jiny zas bude tvrdit ze pust jedine daleko na pousti ci v jeskyni, coz ma taky svoji logiku. Jenze predstava, ze bych se sla postit na poust, a tahla s sebou destilator nebo hektolitry destilky, ta uz logiku postrada.

A to uz vubec nemluvim o energetickem naboji vody. Vzdyt s tim se da doslova carovat, voda je proste zazrak co do sebe dokaze absorbovat spoustu informaci z ruznych sfer. Treba uz jen ten obrovsky rozdil mezi vodou obycejnou a tou samou vodou po 1-dennim pobytu pod spravne nasmerovanou pyramidou. Nebo solarizovana voda, pripadne solarizovana pres spektralni filtry (cervene, modre flasky), schopnost vody absorbovat myslenku atd. A uz vubec neminim zabredat do temat jako elementarni bytosti... jen zkratka, k vode hluboky respekt, asi tak.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

kybl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kybl » sob kvě 31, 2008 9:25

fajny prispevek fiono...voda je zazracna...."piss clear" - hodne dobry pravidlo, akorat tezko se tim orientovat, bezny varici a lekovy zivot vedouci clovek na barvu moci v podstate nemuze spolehat. jinak na ovozelu je to jasny ukazatel.
uznavam, ze s tou vodou sem trochu uchyl. piju hodne, piju rad :)

buc11

Příspěvek od buc11 » sob kvě 31, 2008 21:12

kybl píše:fajny prispevek fiono...voda je zazracna...."piss clear" - hodne dobry pravidlo, akorat tezko se tim orientovat, bezny varici a lekovy zivot vedouci clovek na barvu moci v podstate nemuze spolehat. jinak na ovozelu je to jasny ukazatel.
uznavam, ze s tou vodou sem trochu uchyl. piju hodne, piju rad :)
myslím, že je dobré, že vedeš výzkum tímto směrem, časem se uvidí
hlásím se k tobě též jako zdánlivý konzument větších objemů
dřív sem taky někdy vypil hafoun piv denně a zdálo se mi to docela dobré

likeitraw

Příspěvek od likeitraw » stř črc 23, 2008 0:12

V Nevadske pousti ted bydlim a pres leto klidne 3-4 litry vody denne dam. Zizen sice nemam, ale vim, ze kdyz vypiju min nez 3 litry, tak me vecer pak boli hlava. Pres zimu spis jen tak 2-3 litry staci.
All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident.
Arthur Schopehnauer

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » čtv črc 24, 2008 1:49

likeitraw píše:V Nevadske pousti ted bydlim a pres leto klidne 3-4 litry vody denne dam. Zizen sice nemam, ale vim, ze kdyz vypiju min nez 3 litry, tak me vecer pak boli hlava. Pres zimu spis jen tak 2-3 litry staci.
:) já myslím, že je to ok. Nedá se srovnávat ČR a takovéhle podmínky. I když já piju aspoň litr i u nás, navzdory melounům a jinému ovoci.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)

Hugo z Hor

Příspěvek od Hugo z Hor » sob črc 26, 2008 1:25

Tak já si beru do práce půl litru vody čisté, destilované a ještě se mě stane, že část donesu domů a podělím se s kytkama ... >:-)
Doma vodu nepiju vůbec, používám ji maximálně na zředění extrasmrťáckých dávek zelených šťáv (poslední byl mix rukola + špenát + pekingské zelí - doporučuju ultrapříznivcům hořkého (:-) )
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]

epony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epony » úte dub 28, 2009 23:46

k tomuto vlaknu- podla najnovších výskumov spravny pitný režim je 4dcl vody na 10 kg váhy :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.

buc11

Příspěvek od buc11 » stř dub 29, 2009 6:31

epony píše:k tomuto vlaknu- podla najnovších výskumov spravny pitný režim je 4dcl vody na 10 kg váhy :)
výskum?

Panda

Příspěvek od Panda » stř dub 29, 2009 6:50

buc11 píše:
epony píše:k tomuto vlaknu- podla najnovších výskumov spravny pitný režim je 4dcl vody na 10 kg váhy :)
výskum?
To znamená - chlapi se sešli v hospodě a vyskúmaly to. Ještě tam chybělo "vědci".

epony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epony » stř dub 29, 2009 10:49

ano, ved som napisala výskum..4dcl vody na 10kg váhy- to nemam z časopisov, ale chodime z prace na konferencie po Europe a toto je idealny vzorec.. 8) (samozrejme, len voda nemusi byt v pitnom rezime, urcite percento caju a samozrejme sťávy)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.

Panda

Příspěvek od Panda » stř dub 29, 2009 11:03

Není hloupost řešit doporučené množství kolik by měl člověk vypít vody? Stále se setkávám že mi někdo říká třeba "Musíš denně vypít 2 litry vody!" atd. Musí se přece zohledňovat výdaje vody (pocení), teplota, vlhkost vzduchu, jídlo co člověk jí (množství odplavovaných látek) atd. Takže kritériem vůbec nemůže být kolik vody vypije, trochu lepší kritérium je kolik vymočí, ale hlavní by mělo být kritérium jaké je složení moči, zda obsahuje nadbytek solí a odpadních látek nebo zda je vodnatá (tedy pokud ledviny fungují dobře). Když sedím celý den v klimatizované kanceláři tak mám z ovozelu naopak nadbytek vody (takže není třeba pít nic), zatímco někdo kdo tělesně pracuje v horku tak potřebuje jistě dodávat mnohem více tekutin.

epony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epony » stř dub 29, 2009 11:11

no a na tu je tu ten vzorec- obezny vypije aj 4 l- tolko jeho telo potrebuje, naopak ten, co ma 50 kg vypije 2 litre (samozrejme je do doporucena davka, moze aj viac)..

tristazmista

Příspěvek od tristazmista » stř dub 29, 2009 11:27

presne tak panda, graham navic pro zacatecniky doporucuje se pred i po sportovani zvazit a zjistit tak ubytek vody v organismu a nasledne doplnit. Toto vse delat nez si to tak nejak clovek osvoji za normalni :idea:
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.

buc11

Příspěvek od buc11 » stř dub 29, 2009 12:27

tak predsa len výskum a eště aj konferenčný,
jak tvrdívávám , nětreba tělu piť. keď si zoženije to H2 a O indě

epony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epony » stř dub 29, 2009 20:28

buc11 píše:tak predsa len výskum a eště aj konferenčný,
jaaj buc, nepodpichuj :P v tomto s tebou nesuhlasim, pretože 2/3 tela a 80% mozgu tvori voda tak aby spravne fungovalopiť sa musí, ono si tu vodu nevytvori predsa.. :) 8)

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » stř dub 29, 2009 22:37

mozna nepresne pochopeno, buc pije az moc-stavu z ovoce :)

epony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epony » stř dub 29, 2009 22:46

Sweetie píše:mozna nepresne pochopeno, buc pije az moc-stavu z ovoce :)
hmm, tak to neviem, šťavy su super, som ich zastanca ale pmn treba aj isty podiel čiste vody.. :) :)

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » stř dub 29, 2009 22:51

nevim, taky nepiju a urinu si kontroluju a je pruzracna. my nejime denaturovanou odvodnenou suchou nepozivatinu,abychom ji museli umele doplnovat vodou, my jime stavnaty ovoce. i kdyz rano trochu vody vypiju.

Neo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo » pát kvě 01, 2009 11:50

epony píše:
Sweetie píše:mozna nepresne pochopeno, buc pije az moc-stavu z ovoce :)
hmm, tak to neviem, šťavy su super, som ich zastanca ale pmn treba aj isty podiel čiste vody.. :) :)
Epony, vzdyt ta nejcistsi voda je prave v ovoci. Ovoce obsahuje 80-90% vody, vice nez dost pro nase potreby pri normalnim dennim rezimu.
Kdyz jsem jeste jedl "normalne", tak jsem take dogmaticky pil 2 litry "ciste" vody denne. A chodil jsem mene curat nez ted, kdy uz jsem vodu nepil asi 6 let (s par vyjimkami, napr. vylety do tropickych zemi).

Panda to napsal dost dobre a tak nemusim psat vic. Pokud jime prirozene, tak vodu vetsinou nepijeme. Pijeme tak vetsinou vyjimecne bud v extremnich situacich, ci pokud vystavujeme telo nahlym zmenam, ke kterym se nedokaze tak rychle prizpusobit.

epony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epony » pát kvě 01, 2009 12:04

David Wolfe o pramenitej vode: http://stanford.wellsphere.com/raw-food ... ger/261578
"As far as water, Wolfe said he starts his day drinking a liter of water with lemon. The best type of water, he believes, comes from a natural spring"

Netvrdim, že voda ma byť hlavna zložka pitneho režimu, ale niekto nezje za den tolko ovozelu/šťávy, aby to nahradilo 2-3 l vody .. :)

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » pát kvě 01, 2009 12:13

ale niekto nezje za den tolko
Já jo.

Fuujin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuujin » pát kvě 01, 2009 12:35

Vssadim se že taky Wolfe prodává nějakou speciální vodu, téměř všechno co je předmětem nějaké otázky a co obhajuje, prodává.. kešu, čokoláda..
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com

epony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epony » pát kvě 01, 2009 12:37

Pre tych ktorí piju vodu- D.Wolfe odporuča kupovať a nosiť ju v sklených flašiach:
"Make sure you get water, preferably that’s in glass. One of the things we know about plastic is plastics can leech into water, there’s xenoestrogen, estrogen causes us to become overweight, it leads to the Syndrome X, metabolic syndrome problems that we see where people try everything, they can’t lose weight. We want to move towards glass and we want to move away from that kind of thing so we want to make sure we have the right hormonal balance because that creates beauty, when you have the balance between estrogen and progesterone." ( pokr.članku: http://personallifemedia.com/podcasts/2 ... lfe-shares )

epony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epony » pát kvě 01, 2009 12:38

Fuujin píše:Vssadim se že taky Wolfe prodává nějakou speciální vodu, téměř všechno co je předmětem nějaké otázky a co obhajuje, prodává.. kešu, čokoláda..
nepredava vodu pokial viem. ale vyrobil si svoj vlastny system na ziskavanie pramenitej horskej vody: http://www.naturalnews.com/024107.html :wink:

Fuujin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuujin » pát kvě 01, 2009 12:42

S tímhle s ním souhlasím, sklo je lepší na tekutiny než plast..
A v tom článku fakt reklamuje svoji čokoládu a svoje kešu.. On chce hlavně vydělat, epony

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » pát kvě 01, 2009 12:51

On chce hlavně vydělat, epony
Což je chápáno negativně jen z našeho pohledu.
V anglosaských zemích je to naprosto normální věc a ani kamarádi si mezi sebou neposkytují bezplatné služby.

Fuujin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuujin » pát kvě 01, 2009 12:57

Mě jde spíš o mizinformace že raw cacao je nějaký superfood, spíš superprofit a díky přirozenému kofeinu superstimulant, nebo nějaké předražené superfoodgreen prášky...pochopim mladý ječmen a třeba spirulinu, ale ne co reklamuje Mr. Wolfe.

awa

Příspěvek od awa » pát kvě 01, 2009 13:32

...objemy ovozelu...
Ano, to je i můj problém. Nemám ty objemy a tělo nechce větší porce. Pokud jsem se pokoušela jeho signály obejít a nerespektovat, tak na tu velkou porci začalo reagovat výrazným zvýšením teploty a blivnými pocity. Proto se nedokážu přejíst. Ovšem co se týká vody, ani jako všežravec jsem nikdy dva litry nevypila, litr tak max. Na vita asi čtvrtlitr vypiju, a to ještě většinou tak, že ho mixuju s pampeliškami a spol. Kdo jí víc byliny, tak tam se díky solím atd. může objevit žízeň, občas to mám. Také jsem pozorovala žízeň po konzumaci ořechů, ale ty už delší dobu nejím, nechutnaj mi a můžou být klidně raw. Nápodobné to je u banánů ( asi mi vadí ta "polepšovna v puse" či jak nazvat ten lepivý pocit), ostatní ovoce je naprosto v pohodě a proto ty vodnaté druhy vyhledávám. Au revoir banány...nějak se bez vás obejdu.

epony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epony » pát kvě 01, 2009 13:38

Fuujin píše:S tímhle s ním souhlasím, sklo je lepší na tekutiny než plast..
A v tom článku fakt reklamuje svoji čokoládu a svoje kešu.. On chce hlavně vydělat, epony
no a ? každy sa nejako živime. nech si zaraba na tom, pre mna jeho informacie maju velku hodnotu.. 8)

buc11

Příspěvek od buc11 » pát kvě 01, 2009 20:37

epony píše:
buc11 píše:tak predsa len výskum a eště aj konferenčný,
jaaj buc, nepodpichuj :P v tomto s tebou nesuhlasim, pretože 2/3 tela a 80% mozgu tvori voda tak aby spravne fungovalopiť sa musí, ono si tu vodu nevytvori predsa.. :) 8)
voda je furt jen voda ať je součástí čehokoliv,
např. sním-li 2 kila banánou po důsledném sežvýkání a pak si vědomo-náhodně vrátím, je to krásně vodová banánová limonáda
banání jsou na rozdíl od Awy moje topi
a když hodně vypotím, mívám taky žížu, ale voda jako taková mi nechutí, když tak aspoň zašpiněná pivovinou
A teď jsem objevil boží nektar-ambrosii-mix zelené s třeba japkoščávou, tak lepší než černý pivo s kofolou
a jen spochybnuji ty výskumy, na kom to robí? Na pojídačoch korenija, pizz, makrotariánech? Vím přeci sám, že v různých údobích života i dne to bývá silně proměnliví, třeba i při mém týdením nepití, nejezení

Fuujin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuujin » pát kvě 01, 2009 20:39

makrotariáni, to je se mi líbí, víc jak meatariáni..
A máš buci pravdu, výzkumy nejsou moc objektivní... je mco faktorů na to, aby byly

awa

Příspěvek od awa » sob kvě 02, 2009 14:13

buc11 píše: voda je furt jen voda ať je součástí čehokoliv,
např. sním-li 2 kila banánou po důsledném sežvýkání a pak si vědomo-náhodně vrátím, je to krásně vodová banánová limonáda
banání jsou na rozdíl od Awy moje topi
a když hodně vypotím, mívám taky žížu, ale voda jako taková mi nechutí, když tak aspoň zašpiněná pivovinou
A teď jsem objevil boží nektar-ambrosii-mix zelené s třeba japkoščávou, tak lepší než černý pivo s kofolou
a jen spochybnuji ty výskumy, na kom to robí? Na pojídačoch korenija, pizz, makrotariánech? Vím přeci sám, že v různých údobích života i dne to bývá silně proměnliví, třeba i při mém týdením nepití, nejezení
Chtěla bych taky někdy snít dvě kila banánů...nějak jsem to přehnala s nákupem a není doma nikdo, kdo by mi s nima pomohl... :( Už aby fungovaly teleporty, nechala bych ti poslat tu moji sbírku prý bio.
Snim tak dva za den, což po měsících nejezení vnímám jako úspěch, já radši jabloše a grůšy.
Voda se mi zdá taktéž nechutná, ale v bylinném green drinku mi to nevadí.
Už jsem psala, ale nemusím se přesídlovat do teplých krajů, zdá se prozatím, že na vita dobře prospívám v našich končinách, stejně mi nejvíc chutná, co vyroste u nás. Ještě musím akorát pořešit to zelené lupení v zimě, pač tato zima ukázala, že to suprmarketové jsou tyfusy, které mi vůbec nejely.

Odpovědět