Chadiace a zohrievajuce potraviny

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Danka

Chadiace a zohrievajuce potraviny

Příspěvek od Danka » ned čer 29, 2008 11:56

Podla ajurvedy maju potraviny viacero vlastnosti pre organizmus cloveka, okrem inych tzv. Virja, alebo chladivu ci zohrievajucu energiu ktora sa uvolni v metabolickych procesoch, pri traveni.
Kedze to je pre mna teraz dost aktualne (nadbytok ohna v organizme), chcela som sa podelit aj opytat sa ci ma niekto z tym skusenost.
Tu su napr prehladne tabulky, link vas hodi na zeleninu, ale mozete sa aj preklikat na ovocie, sladidla, orechy, korenie ...

http://holisticonline.com/ayurveda/ayv- ... cation.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
:-)

Katarína
Kontaktovat uživatele:

Re: Chadiace a zohrievajuce potraviny

Příspěvek od Katarína » ned črc 06, 2008 18:00

Ja v poslednom case citim zvysenu potrebu po vnutornom teple. Nie som na vita a najlepsie zo vsetkeho mi robi polievka z cervenej sosovice s oreganom, rascou a cervenou paprikou a teple napoje.

Ale u mna je to vzdy o obdobiach, tak to neber ako nieco, co by som mala tendenciu odporucat vseobecne aj ostatnym. Pisem len sama za seba a aj to len prave v tomto obdobi.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.

Odpovědět