Setkani s Duchovnimi zakony, s Bohem a s laskou

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Honza
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkani s Duchovnimi zakony, s Bohem a s laskou

Příspěvek od Honza » stř říj 08, 2008 23:59

ježíš co se to tu děje :shock: :shock :D
já vím jen jedno na 100%: v tlupě podle dvd.. bych žíti nechtěl, jelikož se nechci dělit o své děti. Vadí mi i když jsou jen na víkend pryč u prarodičů. Nemůžu si pomoc.
ad mnohoženství - někteří mí kamarádi tvrdí, že od té doby co mají milenku, tak svou manželku a rodinu mnohem více milují a těší se domů, že to ohromně zlepšilo vztahy doma,.. A já jim to věřím. Sám toho schopen nejsem, i když občas jiná žena je samozřejmě pro chlapa příjemná záležitost.
Nevědomost je tak lehká!

Renáta

Příspěvek od Renáta » čtv říj 09, 2008 7:52

Honza píše: někteří mí kamarádi tvrdí, že od té doby co mají milenku, tak svou manželku a rodinu mnohem více milují a těší se domů, že to ohromně zlepšilo vztahy doma,..
No, bodaj by nie. Také dobre zlé svedomie dokáže zázraky :D
Ja by som však uvítala, keby sa mi môj muž zdôveril, kde sa všade pchá. Nemám totiž záujem o šírenie HPV vírusu. Rozvádzať by som sa nešla - načo brať deťom rodinu?

tvx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx » čtv říj 09, 2008 8:43

Problém milenky už jsem vyřešil a myslim, že by to tak mohlo fungovat i obecněji... že milenka je jenom zkratka nějaký dysfunkce podstaty člověka,taková náhraka či zkratka, třeba jako cigareta...
Mám poslední dobou ke svým dobrým kamarádkám opravdu blízké vztahy fungující nejvíc na 4. čakře. Prostě jsem se naučil ostatní ženy milovat taky ale nejsou to žádný milenky, člověk má radost když je vidí, rád je obejme, sdílí s nima svoje problémy, radosti a postupy v životě, existuje vzájemná podpora atd. a člověk se těší, že je zase uvidí a současně mu stačí na ně vzpomenout a má radost :)
Vnímám to tak že ta otevřenost ok ostatním lidem, i mužům a těsnější a tím i zranitelnější mimorodinné vztahy si člověk právě substituuje tou milenkou.
A funguje to naprosto skvěle na krásně čisté úrovni.
Samozřejmě to vyžaduje aby v tom bylo pěkně čisto na obou stranách.
Zrovna včera jsem s jednou takovou byl na józe - moc krásný bytůstka :)

Ale každej to má asi jinak a má svoji cestu, moje došla až sem... třeba se vám to někomu hodí
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin

Selma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selma » čtv říj 09, 2008 8:45

Hmmm, tak že bych si občas dala řízek, aby mi pak víc chutnala mrkev? :)

Renáta

Příspěvek od Renáta » čtv říj 09, 2008 9:04

tvx píše: Samozřejmě to vyžaduje aby v tom bylo pěkně čisto na obou stranách.
Tak, tak :wink:

Fiona

Příspěvek od Fiona » čtv říj 09, 2008 9:24

...někteří mí kamarádi tvrdí, že od té doby co mají milenku, tak svou manželku a rodinu mnohem více milují a těší se domů, že to ohromně zlepšilo vztahy doma,.. A já jim to věřím.
Tak tomu rikam vira :)
Nic proti sexualnim preferencim tech kamaradu, jejich vec, ale asi bych neocekavala, ze clovek, co lze doma manzelce, lze venku milence a pred vlastnim svedomim toto nazyva zlepsenim vztahu, bude zrovna mne rikat pravdu, jezto to ani moc nevypada ze sam nejakou pravdu vidi...

To uz by mi byla sympatictejsi ta tlupa ci raketa :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

jarda_b

Příspěvek od jarda_b » čtv říj 09, 2008 9:56

tvx píše:Problém milenky už jsem vyřešil a myslim, že by to tak mohlo fungovat i obecněji... že milenka je jenom zkratka nějaký dysfunkce podstaty člověka,taková náhraka či zkratka, třeba jako cigareta...
Díky, skvělě napsané, taky to tak cítím, jenom jsem to nikdy nedokázal takto pěkně formulovat.

Myšlenka milenky mi příjde ve fungující rodině absurdní a nepředstavitelná.

A pokud někdo má potřebu milenky, měl by se zamyslet, jestli energii, kterou věnuje milence, by neměl věnovat na zkvalitnění rodiny.

Renáta

Příspěvek od Renáta » čtv říj 09, 2008 10:29

jarda_b píše: Myšlenka milenky mi příjde ve fungující rodině absurdní a nepředstavitelná.

A pokud někdo má potřebu milenky, měl by se zamyslet, jestli energii, kterou věnuje milence, by neměl věnovat na zkvalitnění rodiny.
Hm, v záujme zachovania objektivity myslím treba povedať, že existujú aj prípady, kde vzťah neklape aj preto, že žena vrhla svoju pozornosť len na rodinu, dieťa, domáce práce a pod. a prestala sa zaujímať o to, že vedľa nej žije muž, s ktorým by mohla prežívať aj pekné intímne chvíle a nielen rodičovské chvíle. No... je sa potom, čo čudovať? Skrátka, myslím, že sa na to nedá pozerať celkom jednostranne.

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » čtv říj 09, 2008 10:31

To uz by mi byla sympatictejsi ta tlupa ci raketa :)
No vid. :)
Tam jsou totiz vsechny problemy s milenci, milenkami, ztratou rodicu, izolaci paru, apod. uz odstraneny. Tam ani vlastne nemuzou vzniknout.

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » čtv říj 09, 2008 10:37

já vím jen jedno na 100%: v tlupě podle dvd.. bych žíti nechtěl, jelikož se nechci dělit o své děti. Vadí mi i když jsou jen na víkend pryč u prarodičů.
Co kdyz umres? K cemu pak bude detem tva laska?

Fiona

Příspěvek od Fiona » čtv říj 09, 2008 10:42

No, ja to myslela spis tak, ze ani tak nezalezi na tom z kolika lidi sestava dotycny obrazec, jako spis na tom, do jake miry se maji navzajem radi a respektujou se. Pokud si lzou, tak to neni hezky, protoze tim vlastne rikaj, ze doufaj ze ten druhej je dost blbej na to aby jim to sezral. To neni ani laska ani ucta, to je krive a hnusne. A takovy clovek oficialne vystupuje pod rouskou monogamie a jeste si bere do pusy slovo laska. Sodoma Gomora. Neni to hezci, kdyz treba tahitske kmeny mely takovou zvyklost, ze uvitali znavene pocestne nejen ovocem a venci, ale i pritulnou pozornosti svych zen? :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

jarda_b

Příspěvek od jarda_b » čtv říj 09, 2008 10:44

Renáta píše: Hm, v záujme zachovania objektivity myslím treba povedať, že existujú aj prípady, kde vzťah neklape aj preto, že žena vrhla svoju pozornosť len na rodinu, dieťa, domáce práce a pod. a prestala sa zaujímať o to, že vedľa nej žije muž, s ktorým by mohla prežívať aj pekné intímne chvíle a nielen rodičovské chvíle. No... je sa potom, čo čudovať? Skrátka, myslím, že sa na to nedá pozerať celkom jednostranne.
Ano to je možné, ale podle mě to i v tomto případě není chyba ženy, ale obou. Funguje-li komunikace, mělo se to vykomunikovat dříve. Muž měl nadhodit, že mu žena chybí, žena měla poslouchat a reagovat.

Chce ten muž prožívat intimní chvíle (nemyslím sex)? Dělá pro to něco?

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » čtv říj 09, 2008 11:41

jarda_b: Líbí se mi tvoje názory. Osobně vyznávám velkou volnost ve vztahu bez vlastnických tendencí, ale dostatek komunikace ohledně přání toho druhého...

Chtěla jsem tu něco vypisovat, ale každý jsme nastavený jinak a děláme co nám vyhovuje.
Myslím, že před každým jednáním je fajn zamyslet se, zda by se nám líbilo být v obrácené pozici. Tohle morální pravidýlko by stačilo a bylo by tu krásně.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)

Renáta

Příspěvek od Renáta » čtv říj 09, 2008 12:29

jarda_b píše: Ano to je možné, ale podle mě to i v tomto případě není chyba ženy, ale obou. Funguje-li komunikace, mělo se to vykomunikovat dříve. Muž měl nadhodit, že mu žena chybí, žena měla poslouchat a reagovat.

Jááj veď... keď v týchto problémoch už veľmi tá komunikácia nefunguje... Opisuješ ideál, ale realita je často diametrálne odlišná. A že to nemám z vlastnej hlavy :wink:

jarda_b

Příspěvek od jarda_b » čtv říj 09, 2008 13:05

Renáta píše:
jarda_b píše: Ano to je možné, ale podle mě to i v tomto případě není chyba ženy, ale obou. Funguje-li komunikace, mělo se to vykomunikovat dříve. Muž měl nadhodit, že mu žena chybí, žena měla poslouchat a reagovat.

Jááj veď... keď v týchto problémoch už veľmi tá komunikácia nefunguje... Opisuješ ideál, ale realita je často diametrálne odlišná. A že to nemám z vlastnej hlavy :wink:
Ano, ale za to, že je realita odlišná, mohou ti dva v tom vztahu. Jenom tu nevidíme (nevidíte) tu souvislost příčin a následku.Jako většina lidí nediví souvislost mezi svou stravou a svým zdravím.

Takže tak jako zářivé zdraví se svým způsobem dřina, tak i dobrý vztah je taky dřina. Ale po čase mu milenka příjde tak absurdní jako to, že by měl pít denně litr mléka (jako jsem pil kdysi).

Renáta

Příspěvek od Renáta » čtv říj 09, 2008 17:19

jarda_b píše: Takže tak jako zářivé zdraví se svým způsobem dřina, tak i dobrý vztah je taky dřina.
Niekto to zvláda úplne prirodzene, niekto sa to musí naučiť, iný nemá záujem sa to učiť a nevadí mu stav, v akom žije... Koľko ľudí, toľko rôznych prístupov.

komonice

Příspěvek od komonice » ned říj 12, 2008 13:35

škoda že teorie je něco jiného než praxe.donedávna jsem si myslela že by mi nevadilo žít v tlupě bez předsudků,ale tedˇjsem objevila že opravdu mám v sobě také žárlivost,jako kažý skoro a dost mě to teda na mě mrzí no. :roll:
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....

Odpovědět