SPECIÁLNÍ A FUNKČNÍ POTRAVINY, potravinové doplňky...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

tvx
Kontaktovat uživatele:

JenaL

Příspěvek od tvx » stř úno 23, 2005 10:59

jinak, to o tech melounech jsem nevedel ale telo si je nejak samo naslo, proste dopoledne vetsinou az do nejakych 14:00 jsem na co nejtekutejsi strave, kdyz mi to musi myslet a vazne to funguje tak na tom urcite neco JE "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin

AdamK

Pamet - brahmi a lecithin.

Příspěvek od AdamK » čtv dub 14, 2005 12:50

O dost výhodnější než piracetam jsou například Brahmi, což je indická bylina s požadovanými účinky, nebo ten Lecithin. Je potřeba toho ovšem jíst dostatečné množství. u nás jsou dost podvodníci, takže se prodávají lecithinové kapsle s 1200mg a pritom DDD vsude v svete je 10g!

Dodam za chvili odkaz na 1kg lecithinu sypaneho za 500,- - nejlevnejsi dostupny rekl bych.

Asi nejlepsi Brahmi co se da sehnat, pokud nehces 20minut varit caj:
Brahmi, kapsle po 225mg (slušný extrakt s 20% A+B bacosidů)
Odkaz: http://www.planetaryformulas.com/products/GP1757.html

Dobre je take DMAE, ale to je u nas opet drahe a je 5x vyhodnejsi poslat si ho po netu. Mozna bych o necem za cas vedel..

tvx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx » čtv dub 14, 2005 12:53

Po vcerejsi tretince litru vystaveny z travy, kopriv a pampelisek bych doporucoval nejakou takovouhle kombinaci. Kdo nezkusil, nepochopi...
I.V.Mičurin

AdamK

Travy

Příspěvek od AdamK » čtv dub 14, 2005 14:20

mam objednany ZStar, tak se tesim az to vyzkousim a pochopim a to moc moc :-)))

AdamK

pRECI JEN ODKAZ NA TEN LECITHIN

Příspěvek od AdamK » čtv dub 14, 2005 14:21

buc11

Příspěvek od buc11 » pát dub 15, 2005 6:37

tvx píše:Po vcerejsi tretince litru vystaveny z travy, kopriv a pampelisek bych doporucoval nejakou takovouhle kombinaci. Kdo nezkusil, nepochopi...
teď si zrovna popíjím kombinaci pampeliška-ptačinec-kopřiva, neznám nic lepšího, kdybych si moh vybrat ze všeho na světě (možná durian, ale ten jsem ještě neochutnal) a to ještě před rokem sem myslel, že to nepolknu

tvx
Kontaktovat uživatele:

buc11

Příspěvek od tvx » pát dub 15, 2005 9:39

tak mam taky tu tvoji koudrou knihu o tom co se všechno dá sníst ale budu ještě potřebovat nějakej ten klíč k určování rostlin, abych se neotrávil "c)
nezkoušel jsi navrtat nějakou tu břízu? já zkoušel 3 a nedostal jsem z nich skoro nic, vždycky tak lžičku, ale chutnalo to jak javorovej sirup...
I.V.Mičurin

buc11

Re: buc11

Příspěvek od buc11 » pon dub 18, 2005 6:11

tvx píše:tak mam taky tu tvoji koudrou knihu o tom co se všechno dá sníst ale budu ještě potřebovat nějakej ten klíč k určování rostlin, abych se neotrávil "c)
nezkoušel jsi navrtat nějakou tu břízu? já zkoušel 3 a nedostal jsem z nich skoro nic, vždycky tak lžičku, ale chutnalo to jak javorovej sirup...
taky tak a 1x mně to ještě navíc zežraly mrauci a ještě mně to nechce týct po tom stébélku. Zkusím systém jak kaučuk tam udělat schodek. Tady v práci jich máme desítky a tady ti magoři je nenápadně liquidujou.

Honza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » pon dub 18, 2005 10:24

mám dotaz k ptačinci žabinci - mi na zahradě vyrašila velmi velmi podobná havět - ale květy nemá úplně bílý, ale takový dorůžova a i listy to má trochu jiný. Někde jsem četl že s ptačincem žabincem je právě podobná kytka co je ale lehce jedovatá. Víte někdo co by to mohlo býti?
Nevědomost je tak lehká!

zdeněk hrudník

přírodní sojové omáčky

Příspěvek od zdeněk hrudník » pon kvě 23, 2005 13:25

Zdravím všechny syrojedy a chtěl bych se vás zeptat jestli někdo použiváte přírodní sojové omáčky např.tamari a jaký je na ně váš názor? Vynikající zálivka na zeleninový salát:tamari,mleté sezamové semínko,slunečnice,jablečný ocet,troška medu.

ondra

YUCCA

Příspěvek od ondra » úte črc 12, 2005 20:52

ahoj mate nekdo zkusenosti s Yuccou. tady v USA se da sehnat vsude a ja sem slysel ze je to vyborna detoxifikaci pomahajici rostlina. Prodava se to ve forme velkych 20 - 30cm, hnedych korenu. kdybyste nekdo vedel dejte vedet prosim . dik

buc11

Re: YUCCA

Příspěvek od buc11 » stř črc 13, 2005 6:03

ondra píše:ahoj mate nekdo zkusenosti s Yuccou. tady v USA se da sehnat vsude a ja sem slysel ze je to vyborna detoxifikaci pomahajici rostlina. Prodava se to ve forme velkych 20 - 30cm, hnedych korenu. kdybyste nekdo vedel dejte vedet prosim . dik
mám dojem, že jsem ji pěstoval, takový hlízy z jižní emeriky, 3m rostlina, takový křechčejší než topinambury, ale přestal jsem ji dělat, nevydržela tolik při skladování-chutnaj mně víc topinouši

buc11

Re: YUCCA

Příspěvek od buc11 » čtv črc 14, 2005 6:04

buc11 píše:
ondra píše:ahoj mate nekdo zkusenosti s Yuccou. tady v USA se da sehnat vsude a ja sem slysel ze je to vyborna detoxifikaci pomahajici rostlina. Prodava se to ve forme velkych 20 - 30cm, hnedych korenu. kdybyste nekdo vedel dejte vedet prosim . dik
mám dojem, že jsem ji pěstoval, takový hlízy z jižní emeriky, 3m rostlina, takový křechčejší než topinambury, ale přestal jsem ji dělat, nevydržela tolik při skladování-chutnaj mně víc topinouši
myslim, že jsem poplet yuccu s jakonem

zuzi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi » čtv črc 14, 2005 8:26

Ja mam doma yukku jako pokojovou palmu a myslim si, ze jde o to same co pises ty Ondro. Vim kterou yukku mas na mysli, videla jsem to ve Spanelsku na trzisti a vypada to stejne jako kminek moji yukky doma. Ve Spanelsku jsem si ji nikdy nekoupila, protoze jsem nevedela co s ni. Jeste se vracim k tomu, ze pises, ze to je koren, Jses si tim jisty? Ja si myslim, ze to je kmen narezany na kusy.

Ondraw
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw » čtv črc 14, 2005 9:03

mam doma taky Juku (Yucca) je to rezana palmovita rostlina s dlouhyma zelenyma silnyma listama. Je to fakt podle me taky riznutej kmen, v hline sou pak normalne koreny:)) Roste jak blazen a taky sem slysel o tech detoxikacni kytka, prej do sebe absorbuje jedy z okolniho vzduchu, je to nadherna palma ;)) me z toho kmene rostou dva hlavni "trsy" listu a ven se dere dalsich 6postrannich:)
be free, be just, be innocent :p

zuzi
Kontaktovat uživatele:

hliva ustricna

Příspěvek od zuzi » pát říj 14, 2005 10:08

Jite nekdo hlivu ustricnou? Ted jsem cetla jaky je to zazrak. Vite kdy je jeji sezona???
Mte nejake recepty s cim ji jist?

Diky!

ivus

Re: hliva ustricna

Příspěvek od ivus » pát říj 14, 2005 12:01

zuzi píše:Jite nekdo hlivu ustricnou? Ted jsem cetla jaky je to zazrak. Vite kdy je jeji sezona???
Mte nejake recepty s cim ji jist?

Diky!
Zuzi, hlívu kupuju normálně na trhu. Pěstuje se podobně jako žampiony, takže je k dostání po celý rok. Je to opravdu zázrak, hlavně v protirakovinných účincích. Dá se jíst normálně syrová, ale já ji asi tak minutku osmahnu na olivovým oleji a pak přidávám do salátů. (nakrájenou na proužky). Je to fakt pochoutka, určitě vyzkoušej!. :wink:

zuzi
Kontaktovat uživatele:

chia seeds

Příspěvek od zuzi » čtv říj 20, 2005 9:10

Objevila jsem na internetu "chia seeds" seminka salveje - Salvia hispanica. Zazracna seminka, ktera indiani v jizni a stredni Americe povazovali skoro za zlato. Mam pocit, ze v Evrope jsou naprosto neznami a taky se nedaji koupit. Vite o nich nekdo neco? Myslim kde a jak se daji sehnat... Mrknete se do vyhledavace, je to fakt zajimavy (neco jako konopne seminko).
Napada me co na to Biosfera? Nedalo by se to dovazet z USA a zde prodavat?

zuzi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi » čtv říj 20, 2005 9:28

tvx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx » čtv říj 20, 2005 10:40

napis klukum, pracujou na vsem moznym i nemoznym....
I.V.Mičurin

800914

mumio/shilajit/shilajeet, fulvic acid

Příspěvek od 800914 » ned úno 05, 2006 23:22

vysoko v horach, kde rastu uz len tie najodolnejsie druhy rastlinstva sa nenapadne deje zaujimavy proces. cez skalne strbiny sa velmi pomaly na svetlo sveta tlaci tmava hmota. deje sa to hlavne na slnecnych juznych svahoch najvyssich velhor sveta. ludia zijuci vo vysokohorskych oblastiach maju s touto hmotou svoje skusenosti, ja by som sa chcel spytat na vase..
je mumio/shilajit podla vas len dalsim z rady vyzivovych doplnkov, ktore su v podstate bezvyznamne, alebo je to inak?
obsah aktivnych latok je podla mna velmi zaujimavy..
mineraly, stopove prvky, vitamin b12, fulvic acid, atd.
po precitani niekolkych clankov na temu "fulvic acid" som trochu prehrabal internet aby som zistil, ktore rastliny su prirodzenym zdrojom tejto kyseliny, ktora udivuje vedcov svojou schopnostou regenerovat bunky zivych organizmov.
zistenie: tato latka sa nachadaza v malych mnozstvach vo vsetkych zivych bunkach. je to najaktivnejsi elektrolyt, ktory bol doteraz objaveny. rastlinam umoznuje vstrebavat anorganicke latky z pody a premienat ich na organicke zluceniny. u ludi ma vyrazny vplyv na celkovu regeneraciu, posobi ako antioxidant a v neposlednom rade zlepsuje asimilaciu zivin.
najbohatsim zdrojom tejto kyseliny je prave mumio/shilajit. je to mimochodom jeden z dokazov jeho organickeho povodu. dalsim su napriklad vysledky zistovania veku vzoriek z roznych casti sveta. vsetky boli prilis mlade /stovky az niekolko tisic rokov :lol: / na to, aby boli anorganickeho povodu.
mumio/shilajit je v podstate prirodnym koncentratom z rastlin, ktore zili pred storociami na hranici podmienok potrebnych pre akukolvek formu organickeho zivota.
esencia tychto vysoko vitalnych rastlin vsiaka do skal a tie ju zase o nejaky cas vytlacaju von aby liecila tazko skusane bunky dnesneho sveta.
ak je niekto fyzicky zdravy, ziadne koncentrovane doplnky samozrejme nepotrebuje. kolko ludi je ale dnes skutocne zdravych?

Josef Benes

Příspěvek od Josef Benes » stř úno 08, 2006 15:20

Mumio jsme pouzivali prakticky cela devadesata leta v CR. Vzhledem k tomu, ze vetsina produkce je z Ruske casti Rusko-Cinskych pohori, je dobre vedet neco o firme, ktera dela dovoz do CR, ma urcitou tradici a hlavne overene rozbory se zarukou kvality. Nejlepe je ziskat puvodni baleni bez dalsiho zpracovani, a to je v podobe polstarku (neco jako byly
kdysi polstarky se samponem na vlasy, trochu mensi). Takove mumio vypada dejme tomu jako bakelit. Rozpusti se ve vode. Fungovalo opravdu dobre a spolehlive na vsechno mozne - chripka, kasel, zraneni, atp. Nekdy na konci 90.let jsem pri namatkovych rozborech objevil -nepamatuji si jiz presne- pritomnost hliniku...nejsem si jiz jisty, co to bylo, kazdopadne to rozhodlo o mem dalsim pouzivani mumia, protoze se jiz nedala zarucit 100%-ni jistota puvodniho materialu.
RAW

800914

Příspěvek od 800914 » čtv úno 09, 2006 0:40

to josef:
nepochopil som co si testoval, krv, alebo vzorku mumia? hm, asi skor tu krv. nemohlo to byt z inej priciny? hlinikove hrnce ste predpokladam nepouzivali, ale ucite su aj ine sposoby ako sa hlinikom priotravit.

v pripade tohto vyzivoveho doplnku ide urcite v prvom rade o zabezpecenie vysokej cistoty konecneho produktu pri sucasnom zachovani bio-aktivity. zatial som sa na nasom trhu stretol s dvoma vzorkami, obidve povodom z kirgizstanu.

letak jedneho z nich obsahuje zavadzajucu informaciu o sposobe vzniku tejto substancie.. opakuje chybnu teoriu z minulosti, ktora poklada mumio/shilajit za produkt horskych vciel, ktory do seba v priebehu casu absorbuje mineralne latky zo skal a pody. tato teoria bola definitivne vylucena, ked sa dokazalo ze mumio nie je zivocisneho povodu a ze mineraly, stopove prvky a dalsie jeho sucasti nie su anorganicke. navyse vyrobok ktory balenie obsahuje ma jasne znamky upravy vysokym teplom, material pripomina leskle cierne sklo, zlisovane do formy vypuklej sosovky.

druha vzorka naopak v letaku garantuje sposob spracovania pri ktorom sa teplo nepouziva. vsetky uvedene informacie sa drzia aktualnych faktov, takze dovera v odbornost vyrobcu moze byt vyssia. svetlo hneda farba materialu spolu s presvedcivou konzistenciou by mohli byt predpokladom, ze tepelne spracovanie sa naozaj neudialo. / bio-aktivita je navyse nepopieratelna aj z jednoducheho laickeho testu formou aplikacie / :wink:
vyrobcu radsej uvadzat nebudem, nie je totiz mojim zamerom, aby malo rozvijanie tejto temy reklamny charakter.

na ceskoslovenskom trhu sa bude pravdepodobne vyskytovat naozaj hlavne mumio z ruska, zahranicne obchody ale ponukaju ovela sirsi vyber. ceny su samozrejme prisposobene inej kupnej sile a urcite tiez reflektuju exotickost krajiny povodu. shilajit z indie, nepalu, alebo tibetu nebude prirodzene stat rovnako ako mumio z ruska.

ako som uz spominal, okrem sirokeho spektra mineralov, stopovych prvkov a vitaminu b12 je pre cloveka zaujimajuceho sa o celkove zdravie organizmu dolezity hlavne obsah "fulvic acid".
v jednom predchadzajucom prispevku som odporucal preklepnut si odkazy na tuto kyselinku, takze uz asi tiez chapete aky vyznam zohrava pri telesnych procesoch.

hlavny problem co sa tyka obsahu latok, ktore telo potrebuje pre zivot /ak teda clovek nerealizuje svoju evoluciu urychlene/ v dnesnej dobe predstavuje to, ze zem ktora nam dava svoje plody uz davno nie je tak vitalna ako kedysi. intenzivnym pestovanim sa vycerpavaju zasoby mineralov, stopovych prvkov a spominanej kyselinky v pode a nasledne tiez v plodinach ktore pestujeme.

koncentrat, o ktorom sa toto forum snazi informovat ponuka alternativne riesenie tejto situacie.
pripadny test vas bude stat zhruba 40 korun /v pripade ruskeho zdroja/ a sami tak mozete posudit, ci vam nieco co tepelne neupravovane mumio obsahuje chybalo, alebo nie..
ak nie, peniaze vam samozrejme do 30 dni vratim. heh

!!!vsetky uvedene informacie su rydzo laickeho povodu a nie su podlozene rukolapnymi dokazmi. ich pripadne pouzitie pre vlastny prospech preto konzultujte so svojim telom alebo svedomim!!!

Josef Benes

Příspěvek od Josef Benes » čtv úno 09, 2006 4:56

Ahoj, od 1990 po 2000 jsme byli s Mumiem opravdu velmi spokojeni. Prichazejici onemocneni snad vzdy do 24 hodin zlikvidalo.

Proc jsme prestali Mumio pouzivat jsem jiz vyse uvedl, ale pokusim se dohledat nejake dukazy-odkazy, nebude to jednoduche, materialy zustaly v CR. Zatim to ber pouze jako informaci.

Velmi ocenim, kdyz mi posles odkaz, ktery by mne mohl presvedcit o cistote Mumia. Z Tveho prispevku usuzuji, ze to nebude problem.
Pokud nechces delat reklamu, posli mi to soukrome.

dik.
RAW

buc11

Příspěvek od buc11 » čtv úno 09, 2006 7:14

[quote="800914"]to

.. potrebuje pre zivot /ak teda clovek nerealizuje svoju evoluciu urychlene/

co je tím míněno, jinak nic proti mumii

800914

Příspěvek od 800914 » čtv úno 09, 2006 22:10

to buc11:
ak pripustime fakt, ze mysliaci tvor ma moznost svoju osobnu evoluciu spomalit alebo urychlit a ze jej cielom by mohla byt teoreticky nezavislost na koncepte priciny a nasledku, tak by sme alternativne sposoby zachovania zivota, nevyzadujuce travenie potravy mohli povazovat za urcitu skratku. tych skratiek by v tom pripade bolo pravdepodobne viac, jednej je venovane aj samostatne forum na tychto strankach. nemam s tym sice ziadne skusenosti, moznost ze je to mozne ale nevylucujem. pre objektivnost konkretnej vety som preto radsej vsunul aj tu poznamku.

to josef:
myslim ze by nemal byt problem kvalitny raw shilajit na americkom trhu najst, cena ale bude urcite vyssia ako u tuzemskeho ruskeho mumia za 40. na teba sa samozrejme spominana zaruka vratenia penazi nevztahuje.. :lol:
to raw mumio sa na slovensku predava pod znackou arkhar-tash, mountain blood. tak a reklame som sa aj tak nevyhol.. dufam ze mi kirgizske vedecke a vyrobne ustredie balneologie a tradicneho lekarstva ministerstva zdravotnictva republiky kirgizstan posle zdarma aspon nejake reklamne predmety.

buc11

Příspěvek od buc11 » pát úno 10, 2006 7:33

[quote="800914"]to buc11:
ak pripustime fakt, ze mysliaci tvor ma moznost svoju osobnu evoluciu spomalit alebo urychlit a ze jej cielom by mohla byt teoreticky nezavislost na koncepte priciny a nasledku, tak by sme alternativne sposoby zachovania zivota, nevyzadujuce travenie potravy mohli povazovat za urcitu skratku. tych skratiek by v tom pripade bolo pravdepodobne viac, jednej je venovane aj samostatne forum na tychto strankach. nemam s tym sice ziadne skusenosti, moznost ze je to mozne ale nevylucujem. pre objektivnost konkretnej vety som preto radsej vsunul aj tu poznamku.

jestli jsem to správně pochopil, tak to tak nějak taky cítím

800914

Příspěvek od 800914 » úte úno 14, 2006 4:29

ahoj josefe, som rad ze si sa opat ozval, hoci v inom fore.
ziskal si za ten cas nejake skusenosti s nóbl shilajitom?
ak ano, chcel by som ta poprosit aspon o strucne zhodnotenie. hlavne ci sa cenovy rozdiel oproti ruskym vzorkam odraza okrem krajsieho obalu aj na kvalite produktu.
vdaka, maj sa

Honza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » úte úno 14, 2006 12:08

obecně sui myslím, že věci tzv. nedostatkové (zlato, mumio,..) - tedy ty které se po světě vyskytují jen někde a v malém množství člověk vůbec NEPOTREBUJE - myslím, že nejdůležitější věci pro člověka jsou právě ty kterých je na světě nejvíce, bezprostředně ho obklopují a jsou všude (vzduch, pyl, šípky, ovocné stromy, sníh, země) - kdyby to tak nebylo pak by byl náš stvořitel pěkný pako.
Nevědomost je tak lehká!

800914

Příspěvek od 800914 » úte úno 14, 2006 12:38

veris teda ze tieto ako vravis najviac rozsirene zdroje nepodliehaju v dnesnej dobe vseobecnej destrukcii?

800914

Příspěvek od 800914 » ned úno 19, 2006 1:38

honzo, myslim ze si nevzal do uvahy druhu stranu problemu.
ak si jednym z ludi, ktori maju chalupu pod lesom, cerstvy vzduch, horske bystrinky, ovocny sad, fungujucu permakulturu...chapem ze sa ti v tom pripade zda tato problematika uplne zbytocna a samozrejme nemas najmensi dovod neverit velkej inteligencii stvorenia.

tato debata bola skor myslena ako inspiracia pre podstatnu cast populacie, ktora sa o tejto prirodzenej cistote moze nanajvys niekde docitat, pripadne si ju uzit parkrat do roka, stravuje sa /v pripade vitariana/ prevazne produktami intenzivneho polnohospodarstva, polku dna musi dychat vzduch presyteny toxickymi splodinami atp.

tema ktoru sa tu snazim rozoberat nie je o tom, ako sa tymto negativnym vplyvom vyhnut, tejto tematike sa dostatocne venuju ine fora.
tema mumio/shilajit je hlavne o zmierneni nasledkov toho skodliveho, co do cistoty a inteligencie stvorenia vyluhovalo ludstvo svojim neinteligentnym konanim.
je zrejme, ze kazdy nema moznost tomuto znecisteniu uniknut, rajska zahrada si totiz hlavne v poslednych rokoch nepopieratelne uzila svoje..

spominal si inteligenciu "velkeho stvoritela". nemyslis, ze sa v dnesnej dobe prejavuje prave aj v tom zufalom volani nasich buniek po lepsich podmienkach pre svoju existenciu?

peace.

Josef Benes

Příspěvek od Josef Benes » ned úno 19, 2006 5:58

800914 píše:to josef:
nepochopil som co si testoval, krv, alebo vzorku mumia? hm, asi skor tu krv. nemohlo to byt z inej priciny? hlinikove hrnce ste predpokladam nepouzivali, ale ucite su aj ine sposoby ako sa hlinikom priotravit.

v pripade tohto vyzivoveho doplnku ide urcite v prvom rade o zabezpecenie vysokej cistoty konecneho produktu pri sucasnom zachovani bio-aktivity. zatial som sa na nasom trhu stretol s dvoma vzorkami, obidve povodom z kirgizstanu.

----------------------
Ahoj, v letu jsem se poohlednul po mumiu. Uvadim pro priklad rozbor od jedne firmy, ktera zde mumio nabizi.

Mumijo contains a complex of natural biological active substances of organic (derivatives of oxycoumarin, (phenylamino)acetic acid, benzoic acid as well as steroids, phosphatides, albumins, gum resins, resins and resinous-like substances, glycine, serine, alanine, lysine, arginine, leucine, tyrosine, phenylalanine, glutamic acid and aspartic acid, methionine, valine, tryptophan, organic acids: adipic acid, succinic acid, citric acid, oxalic acid, vitamins P, B1, B6, B12) and inorganic nature, micro and macro elements (copper, iron, zinc, cobalt, potassium, calcium, total phosphorus, magnesium, tin, aluminum, cadmium, chromium, bismuth, nickel, titanium, molybdenum, vanadium, silicon, lead, sodium, boron, beryllium and others).

100 g Mumijo Plus contains in mg:
aluminum 22.5
calcium 2700
chrome 0.05
cobalt < 0.02
iron 17.3
fluoride 0.3
iodine 0.15
potassium 6000
copper 0.27
magnesium 1400
manganese 2.44
molybdenum 0.16
sodium 410
sulfur 600
selenium 0.05
strontium 14.5
titanium 0.38
vanadium 0.08
zinc 7.18
as well as the amino acids: asparagine acid, Glutamine, Glycine, Lysine, Phenylalanine, Serine, Theremine, Thyrosine and Valine.

Hlinik, jak jsem se jiz zminoval (v nekteyrch rozborech asi i jine latky), ukoncil moje sympatie k preferovani mumia sobe i na prednaskach. Nemohu doporucovat lidem neco, o cem nejsem vnitrne presvedceny, ze je to ok.

Omlouvam se za nepresnou formulaci v mem prvnim prispevku k mumiu,
cituji:"Nekdy na konci 90.let jsem pri namatkovych rozborech objevil -nepamatuji si jiz presne- pritomnost hliniku...nejsem si jiz jisty, co to bylo, kazdopadne to rozhodlo o mem dalsim pouzivani mumia, protoze se jiz nedala zarucit 100%-ni jistota puvodniho materialu."
-mam na mysli 100% jistota POZADOVANEHO materialu.

Znovu opakuji, pochopil jsem, ze neni pro Tebe problem mnou pozadovane mumio ziskat, pokud tomu tak je, budu rad za blizsi info.
RAW

800914

Příspěvek od 800914 » ned úno 19, 2006 10:29

ahoj josefe, dik za sirsie objasnenie.
myslim, ze by ta mohol uspokojit tento link:

www.rudramani.com

uvediem maly vytah, ktory by mal prolematiku mineralov a stopovych prvkov upresnit:

Arresting and Reversing the aging process

It is important that our body is fortified against the ravages of time and aging. The internal organs and glands are to be rejuvenated to reverse the aging process. This can only be done by restoring the Electrical potency of our body cells.

We are what we eat - Our body needs vitamins, proteins, carbohydrates and fats which are normally available in the food we intake. Our body cells needs minerals more than anything else if we have to arrest the natural aging process and stay young for a very long time. Minerals act as catalysts for metabolic reactions and biological functions within the body and are required for the assimilation of all vitamins.

Dr. Linus Pauling categorically stated: "You can trace every sickness, every ’disease and every ailment to a mineral deficiency" Dr.Pauling was the only scientist to win Nobel Prize twice unshared.

Shilajit contains 84 types of minerals in natural ionic form which are very vital for maintaining the equilibrium of energy metabolism in our body. The minerals in Shilajit are not similar to the mineral supplements available in market. These minerals are in ionic form and have previously been absorbed by rich plant life and returned back to earth. So they are easily and completely absorbed by the body cells.

Merely taking minerals are not sufficient. They have to ultimately be absorbed by cells. It is estimated that almost 97% of Americans have mineral deficiency. This is not withstanding the fact that various packaged minerals are consumed in large numbers. This is not of much use as most of the minerals consumed are not being absorbed by the cells but are merely flushed away and they cause more harm than good. There are two main reasons for this

The minerals that are taken as form of over the counter tablets, tonics etc. are in pure inorganic -metallic form also known as colloidal form. For example you can get calcium directly from earth as well as from eggs . The Calcium in eggs is in Ionic form and is absorbed much better than the raw calcium. Moreover raw calcium if taken in excess will cause more damage than any benefit. The minerals we find in all the tablets and pills are in raw (rock) form. The Calcium example applies to all the 85 Vital minerals our body cell need.
Even if the minerals are in Ionic form they have to be absorbed by the cells. As the body ages the cell walls become thick and it becomes increasingly difficult for the minerals to be transported into the cells - to Protoplasm.
The conditions of Diabetes may be noted at this juncture. We all know Glucose is the main source of energy for our cells and body. In Diabetics the food that is ingested is converted into glucose but it does not reach the body cells. It is because there is a deficiency or absence of Insulin the hormone which makes the cells absorb Glucose.
So it is important that sufficient quantity of Minerals are carried to the final destination - body cells.

This where FULVIC ACID a major ingredient of Shilajit plays a vital role. Our SHILAJIT contains around 50% FULVIC ACID .

Fulvic acid is rapidly on its way to developing into the health of healing miracle of the 21st century. Scientists and doctors throughout the world are beginning to discover fulvic acid and are starting to recognize its extraordinary potential. Interest in the medical community has been escalating rapidly in the past few years.

Fulvic acid is created in soil in the presence of micro organisms and humus (decayed plant life) so that minerals can be transported from soil to the plants in faster and easier manner. Fulvic acid is the best ever known electrolyte.

The power of an electrolyte has been shown in separate tests on animal cells (giant amoebae), to be able to restore life in what researchers termed "a beautiful demonstration" and "astonishing". When the electrolyte potential was taken away from the cell during the test, the cell ruptured and disintegrated into the surrounding fluid causing death .
The Electrical Potential of the Body cell is reduced to zero at death.
These studies show convincingly the physical well being upon reintroducing electrical potential. The cell reconstructed and became active and healthy.

It means that with increase in Chronological age there is a gradual decay and death of human cells as minerals do not reach cells. The decay and death of cell is rapid in the case of women than compared to men due to inherent Biological composition. This is why we see Women aging and loosing their Youthfulness faster as compared to men.

SHILAJIT thus acts in following ways

SHILAJIT contains 85 minerals essentially derived from plant life in ionic form.
The FULVIC ACID in Shilajit transports these Minerals to cells thereby maintaining and restoring their Electric potency.
Once Electric potency of the cells is maintained it prevents the decay and death of cells.
Finally the Energy Metabolism Process - Catabolism and Anabolism is maintained to equilibrium condition.

This means that aging process is effectively arrested and reversed.

800914

Příspěvek od 800914 » ned úno 19, 2006 10:46

a este nieco pre buca11 :lol: :

Shilajit was first discovered in Modern times by British Explorer Sir Martin Edward Stanley during 1870 when India and Nepal were part of the British Empire. Most of the monkeys in plains of Northern India age and bald by the time they reach 10 years of age. Sir Edward Stanley on his exploration in higher altitude of Himalayas to his surprise found there was hardly any monkeys with aged look in his months of expedition. He subsequently observed that monkeys there regularly ate something from earth near the rocks. That was a odd behavior as monkeys do not eat anything from earth . He observed that the monkeys ate a blackish mineral pitch oozing near the rocks. The locals there called it "silajitu". Only some Indian Yogis there knew how to treat and purify silajitu and it was offered to very select people there .This has mention in his book .

800914

Příspěvek od 800914 » ned úno 19, 2006 10:53

Patent number: 6,440,436 excerpts :

"This invention relates to shilajit compositions, and particularly to purified shilajit compositions obtained from native shilajit, which compositions have an abundance of defined bio-active constituents and are devoid of toxic components, and to personal care, pharmaceutical and nutritional use formulations thereof "

"Aging and its associated problems are degenerative diseases, . The aging process involves the action of highly reactive free radicals, produced systemically, which interact with other cellular compounds and produce oxidative damages and eventually kills cells and tissues and impairs the immune function of the organism"
Such free radical damage accumulates and increases with age, creating degenerative diseases, such as Alzheimer's, cardiovascular, arthritis, cancer and over a hundred other diseases.

"Native shilajit is a blackish-brown exudation, of variable consistencies, obtained from steep rocks of different formations found in the Himalayas at altitudes between 1000-5000 m,.Shilajit also is found in other mountain ranges of the world, e.g. Afganisthan (Hindukush, Badakh-Shan), Australia (Northern Pollock Ranges), and in the former USSR (Tien-Shan, Pamir, Caucasus, Ural). Native shilajit is believed to arrest aging and also produce rejuvenation"

800914

Příspěvek od 800914 » ned úno 19, 2006 23:14

ak ma byt hlavnym problemom obsah hliniku /pripadne dalsich prvkov/, bol by som rad keby ma niekto presvedcil, ze sa mame v pripade uzivania ocisteneho mumia/shilajitu coho obavat.
zatial som presvedceny, ze kazdy prvok ma v tele svoju funkciu a co sa tyka bezpecnosti ide len o zamedzenie pristupu tych anorganickych, pretoze tie telo nevie spracovat a ma tiez problemy s ich vylucovanim.

ak su ale vsetky prvky v ocistenom shilajite vo forme pre telo vyuzitelnej, je pre mna logicke, ze to samozrejme vytvara predpoklady aj pre ich jednoduche vylucenie v pripade, ze si organizmus vacsie mnozstvo neziada.
alebo sa mylim a organicky hlinik telo nepotrebuje ani v stopovych mnozstvach a nevie s nim ani bezpecne zaobchadzat?

bol by som naozaj vdacny za objasnenie tejto problematiky.
hlavne ma zaujimaju 2 otazky:

1. otazka bezpecnosti v pripade obsahu tychto spornych prvkov /ako napriklad hlinik, striebro, zlato, titan atp./ v pripade ak sa da dokazat, ze su bio-available, in ionic form.

2. otazka, aku ulohu pri procese prijimania a vylucovania mineralov, vitaminov a stopovych prvkov v skutocnosti hra spominana fulvic acid? je skutocne pravda, ze naviazanim sa na konkretny prvok zlepsuje celkovo jeho absorbciu?
/jej vyznam pri obnovovani elektrickeho naboja buniek mi dokazovat nemusite, to mam odskusane :lol: /

dobrodincovi s odbornymi znalostami z oblasti bio-chemie za objasnenie vopred dakujem.

800914

Příspěvek od 800914 » pát úno 24, 2006 23:03

honzo, takze predsa len to vidis tiez.. :shock:

zabrusil som prvykrat do fristajlu a co tam nenajdem.. tvoje pocity z dvetisic stvrteho :
už jste si toho také všimli?

orba
silnice a dálnice
kilometry betonu a asfaltu
znečištění
těžká technika
těžba nerostů, uhlí, ropy

Dříve jsem to nevnímal, ale dnes cítím jak je země (půda) stále slabší a bezmocnější. Země přestává dýchat (silnice) žít (orba), je mrtvá (beton). Jak se nám asi odvděčí?

vnímáte to také?
/a ver ze v dvetisic siestom je to este horsie../

peace.

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » pát úno 24, 2006 23:10

800914: A tos ještě nebyl tady http://www.gbook.cz/kniha.asp?id=6051 8)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“

Honza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » sob úno 25, 2006 0:19

800914 píše:honzo, takze predsa len to vidis tiez.. :shock:

zabrusil som prvykrat do fristajlu a co tam nenajdem.. tvoje pocity z dvetisic stvrteho :
už jste si toho také všimli?

orba
silnice a dálnice
kilometry betonu a asfaltu
znečištění
těžká technika
těžba nerostů, uhlí, ropy

Dříve jsem to nevnímal, ale dnes cítím jak je země (půda) stále slabší a bezmocnější. Země přestává dýchat (silnice) žít (orba), je mrtvá (beton). Jak se nám asi odvděčí?

vnímáte to také?
/a ver ze v dvetisic siestom je to este horsie../

peace.
To nic nemění na tom, že máme hledat řešení tady kolem sebe (pampelišky, ptačinec, bezinky, šípek, kopřivy,.. - prostě v tom co roste divoce tady kolem nás) a ne hledat spásu v mumiu a jim podobných...

Ano, země je nemocná, ale zatím jen místy, ale pořád je schopná nás plnohodnotně "kojit" - jediný problém je v nás - my už prostě nevíme co máme dělat, co máme sbírat, co jíst - teprve v poslední době se začínáme rozpomínat na zapomenuté - jsme jak po "vopici" a ztrátě paměti dohromady.

Další problém co cítím jsou KOVY - kdysi dávno se tu o tom zmínil Johny. Dnes mi to blesklo hlavou, když jsem držel v ruce pořádný kus nějaké slitiny : "kolik půdy se muselo obrátit a přerubat byť i na jedno kilo čistého kovu? Kolik plodného území obsadili rubací a těžařské stroje? O betonu a asfaltu ani nemluvě. Takhle my se naší Zemi odvděčujeme? Že do ní pořád rejpeme a polejváme ji neživým betonem?
Nevědomost je tak lehká!

800914

Příspěvek od 800914 » sob úno 25, 2006 2:13

honzo nezlob se, ved vies kam moje rypanie smeruje..

mumio je naozaj len jedna z alternativ. dalsou su napiklad tebou spominane divoke byliny a plody, dalsou moze byt napriklad permakultura..

som si samozrejme vedomy, ze tato koncentrovana miazga nie je tym najvacsim zazrakom prirody.. tym je urcite priroda sama.
myslim ale ze v dnesnej dobe by sme si mali byt vedomi, ze mumio pre nas moze predstavovat dolezitu sucast tohto zazraku..

mojim zamerom bolo hlavne opat raz /tak ako mnohi predo mnou/ upozornit na tuto problematiku, aby si zacinajuci ale aj stabilni vitariani uvedomili, ze strava zlozena prevazne z produktov intenzivneho polnohospodarstva /akokolvek lakavych/ , ktore nam v sucasnosti ponuka prevazna vacsina obchodov, bude v organizme zakonite vytvarat nedostatok a nerovnovahu..

riesit to mozeme bud castymi navstevami divokej prirody, vytvorenim vlastnej bio-zahradky alebo tiez inymi prostriedkami, napriklad tu spominanym shilajitom /hlavne pocas zimnych mesiacov, kedy su predchadzajuce dve moznosti obmedzene/.

vyhodou shilajitu oproti pomalsiemu ucinku prvej a druhej moznosti je prave jeho koncentrovanost, vyuzitelna pri lieceni akutnych stavov, pripadne pri zmiernovani dopadu vyssie spominanej nedostatocnej vyzivy a inych negativnych vplyvov.

takze tesme sa na jar, stretneme sa v lese :twisted:, dovtedy kope kazdy sam za seba :wink: .
peace.

buc11

Příspěvek od buc11 » pon črc 03, 2006 12:31

tak jsem se včera rozhodl zatočit s tahinem, přísně jsem nakázal manželce aŤ TO NEKAM SCHOVÁ, ABYCH TO PŘI ZÁCHVATU NEMOHL NAJÍT.
Ráno jsem ho samozřejmě ještě našel, tak jsem jí to znovu vytkl, že myslela až od zítřka. Tak jsem si ho dnes opět naposled zblajzl a zase mně bylo tížejc, ale ne zas moc, páč jsem zapomněl v té euforii že až od zítřka, ostatní ořechy.

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » úte črc 04, 2006 9:22

tahini jsem nikdy nejedla :D asi jako jediná tu :-)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » úte črc 04, 2006 9:29

Tak to nevíš, o co přicházíš. :P :D :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » úte črc 04, 2006 12:08

ja si ochutnání tahini šetřím na dobu kdy ochutnám koncem léta snad pravé na turecký způsob,i když asi radši nebudu řešit zda je ró.
Samotný sezam mi zatím k blaženosti stačí.
8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte črc 04, 2006 13:31

na biosféře mají ró

Leni

Příspěvek od Leni » stř dub 04, 2007 12:43

Ondraw píše:mam doma taky Juku (Yucca) je to rezana palmovita rostlina s dlouhyma zelenyma silnyma listama. Je to fakt podle me taky riznutej kmen, v hline sou pak normalne koreny:)) Roste jak blazen a taky sem slysel o tech detoxikacni kytka, prej do sebe absorbuje jedy z okolniho vzduchu, je to nadherna palma ;)) me z toho kmene rostou dva hlavni "trsy" listu a ven se dere dalsich 6postrannich:)
To je zajímavý, tak to jsem nevěděla. Zbavila jsem se poslední dobou všech možných i nemožných doplňků stravy, přičemž o některých si zpětně a trochu pozdě myslím, že jsou vysloveně zdraví škodlivý :? Nechala jsem si ještě Yuccu, je to ale prášek v tobolkách, který jsou samozřejmě ze želatiny - ani nechci přemýšlet o jejím původu.. :x Na druhou stranu nevím co s tím, protože se píše o jejích detoxikačních účincích, takže.. brát nebo ne? Kdyžtak je to tohle: http://www.vitaland.cz/produkt.asp?nl_product_id=160

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » stř dub 04, 2007 13:49

Sluníčko píše:na biosféře mají ró
nemají :? nikde ho zatím v Čechách nemají

(nechci tady nechávat chybnou informaci)

komonice

Příspěvek od komonice » čtv kvě 10, 2007 16:50

Čus lidi.Kde je nejvíc hořčíku?Co byste doporučili místo tablet?
...podstatné je,jak jste přeměnili,co jste pozřeli....

hugo
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo » čtv kvě 10, 2007 17:07

komonice píše:Čus lidi.Kde je nejvíc hořčíku?Co byste doporučili místo tablet?
http://en.wikipedia.org/wiki/Magnesium#Food_sources
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

doubravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka » čtv kvě 10, 2007 19:19

komonice píše:Kde je nejvíc hořčíku?
buráky
banány
avokádo
brukvovité (nebo jak se to jmenuje)
mandle
luštěniny
okra
sója a sójové věci
vlašáky
(mlíko, ale to je zápor ;-))
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.

Odpovědět