BÍLKOVINY a AMINOKYSELINY

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Sitar

Re: BÍLKOVINY a AMINOKYSELINY

Příspěvek od Sitar » ned dub 04, 2010 21:47

olfess píše:To je zvláštní, že se dříve uvádělo, že mateřské mléko obsahuje 2% bílkovin .... něco se změnilo?
Možná šlo o procentuální zastoupení bílkovin v objemu, nikoliv v energii.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » pon bře 21, 2011 23:19

To je zajímavé s těmi "limitními aminokyselinami" - organismus je schopný využít jen tolik aminokyselin, kolik odpovídá nejméně zastoupené složce a proto může při nevhodném výběru potravin vzniknout nedostatek (projevující se např. špatným hojením ran a oslabením imunitního systému).

http://cs.wikipedia.org/wiki/Esenci%C3% ... nokyselina

Sasulienka

Bielkoviny

Příspěvek od Sasulienka » čtv lis 10, 2011 10:54

Bielkoviny su zakladnym stavebnym prvkom buniek, a su dost dolezite pre organizmus. Nebudu mi pri vitastrave, ked vylucim vsetko zivocisne chybat? Viete ci si vystacim len s tymi rastlinnymi bielkovinami, nechcem totiz aby mojmu telu neco chybalo. A kolko gramov tych semien by som mala za den zjest aby som pokryla potrebnu davku bielkovin?

Lascalo

Nedostatek bílkovin

Příspěvek od Lascalo » sob pro 08, 2012 9:35

Ahoj, medicína (mezi námi jinak nic extra) mi oznámila nedostatek bílkovin (A proč ne? Vždyť jsme vařák!). Měl někdo stejný problém? A jak jste ho vitariánsky vyřešili?

Lenuška

Re: Nedostatek bílkovin

Příspěvek od Lenuška » sob pro 08, 2012 10:08

Lascalo píše:Ahoj, medicína (mezi námi jinak nic extra) mi oznámila nedostatek bílkovin (A proč ne? Vždyť jsme vařák!). Měl někdo stejný problém? A jak jste ho vitariánsky vyřešili?
asi přidat máčené ořechy a semena, ty mají bílkovin až moc. Já pro lepší stravitelnost nechávám máčet nejméně 12h, raději 24h v lednici, a pak s vodou rozmixuju na řidší kaši. nebo z toho udělám rostlinné mléko.
Do vitariánství patří i syrové maso nebo vnitřnosti, já bych to nedala, nejedla bych žádné zvíře. Ale třeba syrová játra z doma chovaných kuřat nebo krůty musí být přímo vitamíno-minerálo-bílkovinová bomba, jejíž benefity převýší to, že jsou játra čistička. Drůbež nežije tak dlouho, aby byly moc zaneřáděný...

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » sob pro 15, 2012 16:08

Občas zařadím tatarák hovězího ( 1x ročne), nebo uzeného lososa ( studený kouř) a tatarák z lososa. Ale nejím to každý den spíše když si tělo řekne. Pak semena a ořechy. Kupuji i konopný protein od ISWARI a jejich snídaňovou variaci na kaši ( rostlinné mléko zahřeji na 40stupňů). :D

hugo
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo » pon kvě 27, 2013 14:48

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Odpovědět