Výživa buňky

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
buc11

Výživa buňky

Příspěvek od buc11 » úte kvě 03, 2011 13:28

zaujala mne opravdu ta jardova pumpa, tak sem si prošel co se kde píše(acidobasickou pumpu jsem neodhalil, jen sodíkodraslíkovou) a shledal, že těch možností výživy je víc a různým způsobem, kdo má dítě může mu do vlastivědy perlit, http://ulb.upol.cz/prednasky/ra011/bunka.pdf
i ten konec
http://www.vesmir.cz/clanek/o-sireni-si ... rganizmech
a
http://www.unium.cz/materialy/0/0/zivot ... 71-p1.html
a dyby se zajímalo co je ph
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=33896

buc11

Re: Výživa buňky

Příspěvek od buc11 » úte kvě 03, 2011 14:26

a ještě sem našel o té nesmrtelnosti, poplet sem to zakončení u buňky a von je to chromouš
http://www.osel.cz/index.php?clanek=5550

Panda

Příspěvek od Panda » úte kvě 03, 2011 14:58

dna bootloader, selfcheck ... Netvrďte mi že tenhle dokonalý systém vznikl náhodou, samovolně. :roll:

Jestli správně předpokládám, tak nové buňky v našem těle mohou vznikat jen dělením, vždy se odečítadlo zkracuje, zřejmě nemůže vzniknout buňka jen tak, to bych chápal. Ale jak je to při vzniku nového života v matce? To je jediný případ kdy se buňky nedělí z buněk rodičů ale vniknou úplně nové?

A ještě co si z toho vyvozuju - takže je pravda to, že se člověk může opotřebovat. Při vyšší aktivitě se musí buňky častěji obnovovat a tím se vyčerpává jejich celkový věk. To znamená - fyzické posilování svalů, půsty - všechno co způsobuje časté bourání a obnovování buněk způsobuje zrychlení stárnutí. Na všechno má člověk daný jen určitý kredit který si může někdy odčerpat. Doufám že se mýlím.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte kvě 03, 2011 18:59

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 1:12, celkem upraveno 1 x.

Pepík Ševců

Příspěvek od Pepík Ševců » úte kvě 03, 2011 21:44

Vždyť řikám. Jsme tu jen proto, abysme se tu prdelkovali. A nenechte si od nikoho namluvit nic jinýho. :D

Renáta

Příspěvek od Renáta » úte kvě 03, 2011 22:17

Pepík, tvoje krédo sa stalo aj mojím - nevýslovne veľa krát mi pomohlo toto pomerne jednoduché uvedomenie. Dík, priateľu :D

buc11

Příspěvek od buc11 » stř kvě 04, 2011 7:22

cepheus píše:
Panda píše:To znamená - fyzické posilování svalů, půsty - všechno co způsobuje časté bourání a obnovování buněk způsobuje zrychlení stárnutí.
To neznamená Pandi vůbec nic, podle teorie o překyselení těla by Tě půst musel umrtvit a přesto to neudělá a naopak má regenerující účinky.
Proč ? Nikdo neví ..

tak tak, půst a kyselost mám silné pochyby, nič také jsem sám zatím neprocítil, ale možná sem dělal něco jinak,
v případě těla mám totiž silné podezření, že ty inženýrské přístupy nefungují, to je vše co si dovolím, abych neškodil
- ovšem na půstu není nic tajemného, prostě se zbavíme nežádoucího
- už jsem to psal, v TV byl navíc k těm telomerám ze sajens, ještě výzkum aktivních 90tiletých, ne těch vegetativně přežívajících a ti měli abnormálně zachované telomery, čiliže fyzické posilování, aktivita a hlavně čistá mysl zpomalují zkracování telomer. Uváděli i ukazovali výzkum, většinou na ženštinách, starající se o mrzoutské ležáky, měli telomery až poloviční oproti průměru. Z toho vyplývá, že ten kdo trvale nežije v blaženém přítomném okamžiku s úsměvem vesnického blba /vždy ráno se zdravíme v morkůvkách, kde od časného rána si každodenně již 12 let co projíždím, hraje na dispečera projíždějících busíků/ a naopak se babrá v mysli nad všemi strastmi světa, nechává hnízdit stresové, úzkostné, zlostné a jiné stavové pocity, si jen zkracuje, zkracuje.
-Proto si nedělám hlavu z víkendového hlídání, třeba to ani nenastane a třeba to bude bžunda, že ráno přestala fungovat vodárna, že se mnou jeden kolegáček nemluví atd, nemůžu si totiž dovolit ani vteřinové mozkové negace a to sem věděl už dávno před tímto objevem.
-Tušil jsem že na pumpy nebudou žádné odezvy, jak je text pro naše hlavy příliš komplikovaný, uchylujeme se radšejc k jednoduchým snázejc uchopitelným, i když možná ne příliš přesným tvrzením. Snažil sem se to naučit, ale zkoušku z vlastivědy bych už znova nesložil, uvízlo mi jen, že změna ph , mění i osmotický tlak a popisovaná osmoza pasivní a aktivní může být snad tou jardovou pumpou. Přesto, to je komplikovanější než hlavou uchopím.

a toto jest ještě zajímavější než telomery
http://www.osel.cz/index.php?clanek=2170

culka

Příspěvek od culka » stř kvě 04, 2011 22:59

Bucko, odozva by aj bola, ale akurat sa mi zase vsetko v hlave domotalo. Dr. Gerson totiz zakazoval akukolvek sol a tlacil do ludi vrchom spodkom draslik, aby K vytlacilo Na z buniek. Ziadnu pumpu nespominal, mozno preto, ze to pisal pre americku populaciu alebo som to len prehliadla.
V Longevity Diet tiez pisali, ze prilis vela pohybu skodi, ak sa chceme dostat cez 100-ku.
Co z toho vyplyva pre mna? Uz mi je to jedno, nejak bolo, nejak bude a nejako sa pretrasieme. Budem si pokracovat vo svojom svojskom vyzivovom smere, ktory sa neda ani popisat a uzivat si kazdy krasny den. Ako napriklad aj dnes, ked sa mi blbec rotavator zamotal do pletiva. Na moje velke prekvapenie som to ani slovne a nahlas neokomentovala.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis

Renáta

Příspěvek od Renáta » stř kvě 04, 2011 23:11

culka píše: Na moje velke prekvapenie som to ani slovne a nahlas neokomentovala.
Prijala si to s pokorou :wink: Nech žije rotavátor! Nech žije Culka!

buc11

Příspěvek od buc11 » čtv kvě 05, 2011 12:28

culka píše:Bucko, odozva by aj bola, ale akurat sa mi zase vsetko v hlave domotalo. Dr. Gerson totiz zakazoval akukolvek sol a tlacil do ludi vrchom spodkom draslik, aby K vytlacilo Na z buniek. Ziadnu pumpu nespominal, mozno preto, ze to pisal pre americku populaciu alebo som to len prehliadla.
V Longevity Diet tiez pisali, ze prilis vela pohybu skodi, ak sa chceme dostat cez 100-ku.
Co z toho vyplyva pre mna? Uz mi je to jedno, nejak bolo, nejak bude a nejako sa pretrasieme. Budem si pokracovat vo svojom svojskom vyzivovom smere, ktory sa neda ani popisat a uzivat si kazdy krasny den. Ako napriklad aj dnes, ked sa mi blbec rotavator zamotal do pletiva. Na moje velke prekvapenie som to ani slovne a nahlas neokomentovala.
já to beru taky tak, ale dyž to nedokážu pochopit, nemůžu pak ani reagovat na alkalózu, o které jsem přesvědčen že si ji nedokážu vyvolat pojídáním převážně takzv. zásaditých vitariánských rostlin, jestli tento problém skutečně existuje tak se týká určitě, podobně jak bé12kový, či EPOvý, jinak se stravujících možná i doplňujících jedinců

zde něco že ve střevě kromě mozku je i jazyk, doví co se tam nakonec všechno nenajd
http://www.osel.cz/index.php?clanek=2856

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » ned kvě 08, 2011 13:10

tedy to je veda. asi bych zkousku z prirodovedy taky neudelala. jeste si zopakovat fyziku a chemii.
mozna si z toho za cas neco odvodim.

Jindra

Příspěvek od Jindra » pon kvě 09, 2011 14:55

buc11 píše:já to beru taky tak, ale dyž to nedokážu pochopit, nemůžu pak ani reagovat na alkalózu, o které jsem přesvědčen že si ji nedokážu vyvolat pojídáním převážně takzv. zásaditých vitariánských rostlin
dal jsem třeba na chuť misku tahini, co jsem si namixoval sám doma (ještě přidal trochu kakao a agave, obojí od Terky), bylo toho cca čtvrt litru, ohromná pochoutka, ale pH samozřejmě spadlo někde k pětce, tak jsem zhruba po hodině nebo dvou odšťávil cca dvě kila mrkve a po téhle šťávě jupí pH vyběhlo někde k sedmi. No vůbec jsem si u sebe všimnul, že když potřebuju alkalizovat, mrkvová ščáva je optimum.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid

buc11

Příspěvek od buc11 » úte kvě 10, 2011 9:15

Jindra píše:
buc11 píše:já to beru taky tak, ale dyž to nedokážu pochopit, nemůžu pak ani reagovat na alkalózu, o které jsem přesvědčen že si ji nedokážu vyvolat pojídáním převážně takzv. zásaditých vitariánských rostlin
dal jsem třeba na chuť misku tahini, co jsem si namixoval sám doma (ještě přidal trochu kakao a agave, obojí od Terky), bylo toho cca čtvrt litru, ohromná pochoutka, ale pH samozřejmě spadlo někde k pětce, tak jsem zhruba po hodině nebo dvou odšťávil cca dvě kila mrkve a po téhle šťávě jupí pH vyběhlo někde k sedmi. No vůbec jsem si u sebe všimnul, že když potřebuju alkalizovat, mrkvová ščáva je optimum.
neříkal bych tomu tahini, to sis udělal mletej sezam, to je úplně jiná liga, homogenita i chuť jest naprosto odlišná
aha, doví jaký je ph v buňkách , krvi, lymfě, moči, mozku a bůchvíkde
dneska zbodnu jen asi kilo, či 2 salátu, ten mě normálně zásadituje/zásadití/ ani hovedo, ovšem věřím, že zežeru-li to celý naráz, vevnitř to zkvasí jak gorile nebo kahau nosatému a tím i zakyselí, jen nevím strefil-li bych neutrálnost, kdybych to chtěl.

Jindra

Příspěvek od Jindra » úte kvě 10, 2011 9:19

buc11 píše:aha, doví jaký je ph v buňkách , krvi, lymfě, moči, mozku a bůchvíkde
no právě. souhlas souhlas
buc11 píše:ovšem věřím, že zežeru-li to celý naráz, vevnitř to zkvasí jak gorile nebo kahau nosatému a tím i zakyselí
při Tvým správným stylu konzumace = rozmělnit a proslinit až na molekulu by to kyselit ne a nemělo
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid

buc11

Příspěvek od buc11 » úte kvě 10, 2011 9:25

Jindra píše:
buc11 píše:aha, doví jaký je ph v buňkách , krvi, lymfě, moči, mozku a bůchvíkde
no právě. souhlas souhlas
buc11 píše:ovšem věřím, že zežeru-li to celý naráz, vevnitř to zkvasí jak gorile nebo kahau nosatému a tím i zakyselí
při Tvým správným stylu konzumace = rozmělnit a proslinit až na molekulu by to kyselit ne a nemělo
bohužel v praxi nejsem často tak důsledný, ale aspoň se tam k tomu špenátu vytvoří i nějakej ten tataráček

rudo

Příspěvek od rudo » pát črc 22, 2011 8:50

zde něco že ve střevě kromě mozku je i jazyk, doví co se tam nakonec všechno nenajd
http://www.osel.cz/index.php?clanek=2856

no to teda znamena ze sa mozem krmit glukozovym klistryrom ?

a toto jest ještě zajímavější než telomery
http://www.osel.cz/index.php?clanek=2170

takze otuzovanie proti starnutiu, to zas pride WHO s napadom ockovat
5 2 8

rudo

Příspěvek od rudo » pát črc 22, 2011 9:45

diskusia k prvemu prispevku : skusim to max zjednodusit :

NaK pumpa vytvori kludovy stav bunky - napatie, pri podrazdeni nastane prechod Na K opacnym smerom cim sa vytvori rychla zmena elektrickeho potencialu - vnikne elektricky impulz, ktory sa v nervovom vlakne pouzije na podrazdenie dalsje bunky atd, pripadne vyvola ztah svalovej bunky...

cize v kludovom stave je bunka ako nabita bateria a podrazdenie ju kratkodobo vybije.
pokial je k dispozicii energia, vsetky iony a enzymi atd, pumpa dost rychlo nabije bunku naspat a bateria je naplno nabita pripravena k dalsiemu vybitiu.

napriklad pri sporte je max rychlost nejakeho pohybu prave limitovana tym stratovym casom - kym pumpa znovu nabije bunku na plny potencial.
bunka je schopna reagovat aj ked este nie je nabita naplno, ale reakcia uz nie je 100%

trening sprintu alebo rychlosti pohybu v martial arts je okrem ineho aj treningom pumpy. pri sprinte sa mysli rychlost pohybu bez odporu, teda nie zavislost na sile

najlepsie sa to pochopi pri cyklistike - na najlahsom prevode dolu kopcom teda bez odporu skuste tocit pedalmi co najrychlejsie - pri urcitej frekvencii tocenia sa nohy zamotaju cely nervovy proces sa zablokuje, pripadne to skuste bez retaze, uplne naprazdno.

pri vytrval;eckych sportoch a vycerpani energie neprichadza do priestoru bunky energia - ATP a tak nemoze pumpa pracovat - bunka nebude nabita a je neschopna cinnosti - sval sa viac nepohne, hotovo,

kym dojde ku takemu stavu, obycajne mozeme vidiet ako energia pomaly dochadza pride nejake ATP po urcitom case a aspon ku niektorym bunkam, a tak aspon nejake vlaknu svalu este nieco uvladzu, pripadne sval je schopny prace v ovela pomalsom rytme, sportovec spomaluje a nedokaze to nijako ovplyvnit silou vole.

Ina situacia nastava v horucave, pri dlhom vykone a piti vela vody, sportovec strati sol - hyponatremia a niet dost sodiku do pumpy, dost casto zlyhaju bunky v srdci, skutocny dovod preco bezci zomeriaju pri maratone v horucavach - to su ti co sa akoze koli chladeniu a akoze prevencia proti dehydratacii odsolia.

Draslik - K sucast pumpy sa zase zneuziva inac - ak sa vstrekne koncentrovany draslik do krvi - ako pride do srdca tak uplne znemozni cely proces - vybitie a nabitie bunky a srdce zastane, Draslik je hlavna zlozka smrtiacich injekcii pri popravach.

pokial ste robili nejaku cinnost dlhsie a namahavo, napriklad beh a po noim si v klude vylozite nohy hore a zrelaxujete tak sa daju citi aj vidiet napriklad na lytkach samovolne vyboje - chaoticke vibracie alebo pulzovanie svalu, kde postupny p[rilev energie a prilev novych ionov do vycerpaneho svalu sposobi nabitie bunky a ako sa bunky neorganizovane nabijaju tak tie zmeny sposobia nevedomky impulz pre dalsie bunky a vo svale to moze trvat aj hodiny ako sa bunky vzajomne nabijaju a vybijaju, cely pocit je dost prijemny ale niekedy moze vyvolat krc.
5 2 8

buc11

Příspěvek od buc11 » pát lis 30, 2012 7:49

rudo píše:diskusia k prvemu prispevku : skusim to max zjednodusit :

NaK pumpa vytvori kludovy stav bunky - napatie, pri podrazdeni nastane prechod Na K opacnym smerom cim sa vytvori rychla zmena elektrickeho potencialu - vnikne elektricky impulz, ktory sa v nervovom vlakne pouzije na podrazdenie dalsje bunky atd, pripadne vyvola ztah svalovej bunky...

cize v kludovom stave je bunka ako nabita bateria a podrazdenie ju kratkodobo vybije.
pokial je k dispozicii energia, vsetky iony a enzymi atd, pumpa dost rychlo nabije bunku naspat a bateria je naplno nabita pripravena k dalsiemu vybitiu.

napriklad pri sporte je max rychlost nejakeho pohybu prave limitovana tym stratovym casom - kym pumpa znovu nabije bunku na plny potencial.
bunka je schopna reagovat aj ked este nie je nabita naplno, ale reakcia uz nie je 100%

trening sprintu alebo rychlosti pohybu v martial arts je okrem ineho aj treningom pumpy. pri sprinte sa mysli rychlost pohybu bez odporu, teda nie zavislost na sile

najlepsie sa to pochopi pri cyklistike - na najlahsom prevode dolu kopcom teda bez odporu skuste tocit pedalmi co najrychlejsie - pri urcitej frekvencii tocenia sa nohy zamotaju cely nervovy proces sa zablokuje, pripadne to skuste bez retaze, uplne naprazdno.

pri vytrval;eckych sportoch a vycerpani energie neprichadza do priestoru bunky energia - ATP a tak nemoze pumpa pracovat - bunka nebude nabita a je neschopna cinnosti - sval sa viac nepohne, hotovo,

kym dojde ku takemu stavu, obycajne mozeme vidiet ako energia pomaly dochadza pride nejake ATP po urcitom case a aspon ku niektorym bunkam, a tak aspon nejake vlaknu svalu este nieco uvladzu, pripadne sval je schopny prace v ovela pomalsom rytme, sportovec spomaluje a nedokaze to nijako ovplyvnit silou vole.

Ina situacia nastava v horucave, pri dlhom vykone a piti vela vody, sportovec strati sol - hyponatremia a niet dost sodiku do pumpy, dost casto zlyhaju bunky v srdci, skutocny dovod preco bezci zomeriaju pri maratone v horucavach - to su ti co sa akoze koli chladeniu a akoze prevencia proti dehydratacii odsolia.

Draslik - K sucast pumpy sa zase zneuziva inac - ak sa vstrekne koncentrovany draslik do krvi - ako pride do srdca tak uplne znemozni cely proces - vybitie a nabitie bunky a srdce zastane, Draslik je hlavna zlozka smrtiacich injekcii pri popravach.

pokial ste robili nejaku cinnost dlhsie a namahavo, napriklad beh a po noim si v klude vylozite nohy hore a zrelaxujete tak sa daju citi aj vidiet napriklad na lytkach samovolne vyboje - chaoticke vibracie alebo pulzovanie svalu, kde postupny p[rilev energie a prilev novych ionov do vycerpaneho svalu sposobi nabitie bunky a ako sa bunky neorganizovane nabijaju tak tie zmeny sposobia nevedomky impulz pre dalsie bunky a vo svale to moze trvat aj hodiny ako sa bunky vzajomne nabijaju a vybijaju, cely pocit je dost prijemny ale niekedy moze vyvolat krc.
porovnám-li si tvé mimovolní úvahy, či teorii sportu nebo brethu s tímto typem textů:
http://ulb.upol.cz/prednasky/ra011/bunka.pdf
tak jsem už dostatečně přesvědčen
a ještě tento triviální textik:
http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BD%C5 ... uk.C3.B3zy

Odpovědět