WEBOVÉ (i jiné) ZAJÍMAVOSTI - struènì a pøehlednì

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » úte črc 11, 2006 12:37

Tereza: Nevrazíš si střep do nohy. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“

zuzi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi » úte črc 11, 2006 15:23

Na internetu pisou 70 am. dolaru. Ale ze by byly v CR v obchode? To by me docela prekvapilo, protoze jde zatim jen o limitovanou vyrobu.

800914

Příspěvek od 800914 » úte črc 11, 2006 15:32

Milý Ježíšku, chtěl bych tyhle boty.

http://www.vibramfivefingers.com/
a co ked ti opuchne palec?

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » úte črc 11, 2006 15:34

A proč by měl?
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“

800914

Příspěvek od 800914 » úte črc 11, 2006 15:40

len ma tak napadlo..
a robia aj 96-tky? jedny by som poslal bigfootovi do nepalu.

Neo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo » stř črc 12, 2006 11:31

Tak tohle neni nejaka webova zajimavost, ale nevim kam jinak bych to mel dat.

O vikendu jsme se vratili z Thajska a jak jsem tu nekde cetl, byl tu zajem o fotky durianu :)

Takze spoustu fotek durianu (a jine) najdete na:

http://www.rawquest.dk/thailand/

Treba vas to inspiruje a take se tam pojedete podivat. Urcite to stoji za to. My jsme jedli durian kazdy den a pokazde to byl zazitek :P
Nejlepsi doba na cestu do Thajska je ale v kvetnu, kdy je hlavni sezona a muzete ochutnat spoustu odrud durianu. Na konci cervna jsme si uz museli vystacit s mon thong, kanyao a chanee. A jeste durian ban, coz je takovy puvodni nevyslechteny durian. Ale rozhodne si nestezujeme, bylo to jako v raji (az na par komaru a svabu :wink:

Pro pokrocile znalce durianu je Malajsie volba cislo jedna, tam jsou puvodni odrudy durianu, pro nas bylo Thajsko uplne dostacujici. Navic prijemne klima a mili lide.

buc11

Příspěvek od buc11 » stř črc 12, 2006 12:19

to Neo: snažím se si zorganizovat pobyt na 1-3.07, myslíš, že v tu dobu zase ještě nebudou?

Tereza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza » stř črc 12, 2006 13:13

já byla začátkem prosince a dalo to docela fušku je sehnat, ale dalo se - nějaká velká centra, nikoli na každym rohu. Asi jako když tady chceš v prosinci meloun, taky ho seženeš... Od dubna už by to tam mělo bejt ok. Jinak pak v malajsii i v tom prosinci už jsem je potkávala i na ulici, takže přesně jak říka neo...
Jinak tam taky plánuju cestu cca na unor, chtěla jsem listopad, ale vyjevil se mi tu karibik, tak musim pořádně vydělávat do tý doby...

jinak právě jsem dostala email, že by se tu mohl v řijnu zjevit David Wolfe s nějakými dalšími podobnými osobami, jestli jako bysme měli zájem zorganizovat nějaký yoga-rawfood setkání. tak si myslim že asi měli ne?

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » stř črc 12, 2006 13:19

no určitě ano :)

Neo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo » stř črc 12, 2006 13:54

buc11 píše:to Neo: snažím se si zorganizovat pobyt na 1-3.07, myslíš, že v tu dobu zase ještě nebudou?
Jak jsem napsal, nejlepsi je kveten :) spousta odrud, nejnizsi ceny.

Ale jinak by nejaky ten durian urcite mit meli. Problemem bude, jak ostatne pise z vlastni zkusenosti Tereza, ze ho nedostanes vsude a navic bude asi drahy.

Vetsina durianu ma 2 sezony, velkou a malou. Jednu v lete (duben-zari) a druhou v zime (listopad-unor). Ale opet zalezi kde jsi. Ty sezony jsou navic dost rozhozene po celem Thajsku.
Hlavni sezony jsou obecne nasledovne, snad se nepletu:
Centralni a vychodni oblast (Rayong, Chanthaburi)- duben-cerven
Jizni oblast (Koh Samui) - cerven-srpen
Severni oblast (Chiang Mai) - zari-listopad

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » stř črc 12, 2006 14:02

Tereza: To by bylo super. :P

buc11

Příspěvek od buc11 » stř črc 12, 2006 14:26

[quote="Neo"]
no uvidíme co převáží, možná se pokusím ještě jednu zimu přežít
a ty se sem nechystáš někdy jako do čr?

to terez: jaký caribic?

Tereza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza » stř črc 12, 2006 16:57

já ji přežiju jen pokud ji proložim několika výjezdy o délce min 3 týdny...

ostrovní...

Neo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo » stř črc 12, 2006 21:09

buc11 píše:
Neo píše: no uvidíme co převáží, možná se pokusím ještě jednu zimu přežít

Muzes v zime letet treba do Brazilie, Dominikanske republiky apod., tam je v tu dobu sezona v plnem proudu a v kvetnu pak do Thajska :)

Ja bych byl nejradsi co nejdriv opet v Thajsku, ale cesta byla docela draha. Tak to vypada spis na CR :wink:

Byl jsem v Cechach o velikonocich. Jestli chces dam ti vedet priste az prijedu.

buc11

Příspěvek od buc11 » čtv črc 13, 2006 6:05

Neo píše:
buc11 píše:

Muzes v zime letet treba do Brazilie, Dominikanske republiky apod., tam je v tu dobu sezona v plnem proudu a v kvetnu pak do Thajska :)

Ja bych byl nejradsi co nejdriv opet v Thajsku, ale cesta byla docela draha. Tak to vypada spis na CR :wink:

dej vědět plís,
proto bych radši na delší dobu, po týdnu bych nedokázal odjet, že by brasil teda?, ale začal jsem už spanish.
Nepojede někdo?

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » čtv črc 13, 2006 7:52

Neo píše:
buc11 píše:

to bychom mohli udělat nějaký srazík :)

Tereza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza » čtv črc 13, 2006 8:04

yo yo, ozvi sa až tu budeš...

buc: jáááá. už delší dobu plánuju nějakou střední a jižní ameriku, jen ještě nevim co to bude, spanish už řešim taky. dlouho bylo vrchu seznamu mexiko, pak tam padla venezuela a ted nevim jestli nejet radši do ekvádoru pořešit nějakou pořádnou čokoládu, přes ten email to fakt neni vono, no a brasil chystám kvuli kite. tak nevim. ale myslim že i tam se dá se spanish vystačit si...

buc11

Příspěvek od buc11 » čtv črc 13, 2006 9:59

Tereza píše:yo yo, ozvi sa až tu budeš...

buc: jáááá. už delší dobu plánuju nějakou střední a jižní ameriku, jen ještě nevim co to bude, spanish už řešim taky. dlouho bylo vrchu seznamu mexiko, pak tam padla venezuela a ted nevim jestli nejet radši do ekvádoru pořešit nějakou pořádnou čokoládu, přes ten email to fakt neni vono, no a brasil chystám kvuli kite. tak nevim. ale myslim že i tam se dá se spanish vystačit si...
já jsem se spanish už rok na 9.lekci, tak to klidně můžu přehodit na portugish, katarina říká, že v brasil se spanish jsou potíže, mimochodem katarina nemáš nějaké nahrávky k portugalštině?
Já jsem to neplánoval, ale chtěl bych vykrýt nějak to zimní období a na jarní činnost už být zpátky-v říjnu výpověď a leden až březen realizovat. Na tu Brazil mě nalákal vorel, co jel kolem světa na viktorce, jsem s ním osobně prohovořil, tak ze všech ostrovů a zemí ji dal na první místo, i když šikovně položenými dotazy to bylo kvůli nějaké pěkné kreolce, ale mimo ty turističnyje centra je to celkem bezpečná a zaostalá země, což by mi vyhovovalo.
A co je kite?
čokládu raw jsem ještě nezkusil, ale mám strach ze závislosti, tahini už jsem zvládl a již jsem dokonce po dvou letech neměl 3 dny avokádo a žiju

Tereza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza » pát črc 14, 2006 0:24

jo ty závislosti - úspěšně jsem se bavila asi většiny, včetně sejrů, jen tu vaší tahinovou jsem nikdy nepochopila. ted velice progresivně pracuju na tom, abych si vypěstovala rawcacaotariánskou, a nebude to nijak obtížné, včera mi cca 30 deka umožnilo dokončit za svítání nutnou práci....

nicméně mám dalšího adepta v merku, je to kokosový máslo (ne tuk ani olej ztuhlej), ale prostě máslo, buhví jakou alchymií ho vyráběj, je to čistě jen z raw kokosu, ale při ochutnání první lžičky člověk jen vysloví užaslé woowww, a hned začne luštit co to je a kde vzít víc, kokoska hadr, hlavně je to uplná novinka všude nejen u nás, už na tom intenzivně pracuju, jedinej konkurent by snad mohlo být raw kakaový máslo...

ještě že se můžu zatim intenzivně cpát třešněma a melounama, protože jinak bych asi těhle dábelskejch věcí jedla víc a asi by mě to zabilo..

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » úte črc 18, 2006 12:24

minsc

Příspěvek od minsc » stř črc 19, 2006 2:28

buc11

Příspěvek od buc11 » stř črc 19, 2006 6:22

týká se nás to nějak?

Katarína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína » stř črc 19, 2006 9:38

Ad Buc spanish / portuguese: pre tych, ktori nevedia ani jeden z tychto jazykov, mi pripada strategickejsia spanielcina

1. aj tak je to podobne ako cestina a slovencina, mozno aj viac
2. po spanielsky sa dorozumies vo viacerych krajinach sveta ako po portugalsky
3. myslim, ze portugalsky hovoriaci rozumeju spanielsky lepsie ako naopak (Spanieli nemaju vo vyslovnosti napr. ď, ť, ž)
3. hlavne v hranicnych oblastiach je to uz premiesane na "portunhol" (portuňol)
4. este si potom pred odchodom do Brazilie pozri tych par pravidiel o portugalskej vyslovnosti a minimalne portunhol budes mat v malicku

O tej bezpecnosti a zaostalosti som pocula od domorodcov a susedov presny opak, ale je dost mozne, ze sa to tyka iba tych velkych centier.

Nie, nahravky nemam ani z jedneho jazyka. Ale niektore knihy pre samoukov sa predavaju aj s kazetami. Aj ambasady zvyknu mat svoje kniznice. Ale aj ked nic nezozenies, v ucebnici to vysvetlene mat budes a na dohovorenie Ti to urcite postaci. Ved keby si Ti bolo nahodou nieco nejasne, pytaj sa.

Ozaj, ta juhoamericka spanielcina / portugalcina je oproti europskej taka zjednodusenejsia, pri slovesach nepouzivaju vsetky osoby.

buc11

Příspěvek od buc11 » stř črc 19, 2006 9:57

Katarína píše:Ad Buc spanish / portuguese: pre tych, ktori nevedia ani jeden z tychto jazykov, mi pripada strategickejsia spanielcina

1. aj tak je to podobne ako cestina a slovencina, mozno aj viac
2. po spanielsky sa dorozumies vo viacerych krajinach sveta ako po portugalsky
3. myslim, ze portugalsky hovoriaci rozumeju spanielsky lepsie ako naopak (Spanieli nemaju vo vyslovnosti napr. ď, ť, ž)
3. hlavne v hranicnych oblastiach je to uz premiesane na "portunhol" (portuňol)
4. este si potom pred odchodom do Brazilie pozri tych par pravidiel o portugalskej vyslovnosti a minimalne portunhol budes mat v malicku

O tej bezpecnosti a zaostalosti som pocula od domorodcov a susedov presny opak, ale je dost mozne, ze sa to tyka iba tych velkych centier.

Nie, nahravky nemam ani z jedneho jazyka. Ale niektore knihy pre samoukov sa predavaju aj s kazetami. Aj ambasady zvyknu mat svoje kniznice. Ale aj ked nic nezozenies, v ucebnici to vysvetlene mat budes a na dohovorenie Ti to urcite postaci. Ved keby si Ti bolo nahodou nieco nejasne, pytaj sa.

Ozaj, ta juhoamericka spanielcina / portugalcina je oproti europskej taka zjednodusenejsia, pri slovesach nepouzivaju vsetky osoby.
vďaka, obávám se stejně, že se moc daleko cez tu 9.lekci nepřehoupnu, v čase meditace a učení jazyky vyhraje to první skoro dycky.
Navíc ještě jsem se nerozhodl pro konkrétní destinaci.
Teď mám marhuliarsku sezonu a nemám lidi tak makám až do 22:00.

hugo
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo » ned črc 23, 2006 10:07

http://www.cnn.com/2006/HEALTH/07/20/fr ... index.html

Občas se mi zdá, že někteří vědci testují neustále ty samé věci.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Standa K.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. » ned črc 23, 2006 21:45

hugo píše:http://www.cnn.com/2006/HEALTH/07/20/fr ... index.html

Občas se mi zdá, že někteří vědci testují neustále ty samé věci.
ahoj, neumím ani zbla anglicky, mohl by jsi ve 3 větách přeložit, díky ?!

hugo
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo » ned črc 23, 2006 21:54

V podstatě zjistili, že když budeš jíst víc tuků než ovoce a vlakniny, tak ztloustneš.

Tak nevím, na takový výzkum bych prachy nedal. Navíc počet lidí, kteří byly v testovacím vzorku byl dost neprůkazny (52+52).
Antoine de Saint-Exupéry

Standa K.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. » pon črc 24, 2006 8:40

hugo píše:V podstatě zjistili, že když budeš jíst víc tuků než ovoce a vlakniny, tak ztloustneš.

Tak nevím, na takový výzkum bych prachy nedal.
Zas objevili Ameriku, co ? No víš ale ono platí nejen 100x opakovaná lež se stává pravdou ale PMN i 100x opakovaná pravda víc zasáhne. Já jsem si to u sebe analyzoval, když jsem si promýšlel, proč mne kniha od Wandmakera přesvědčila.
Původně jsem si ji koupil ještě jako zavrzelý zastánce plnohodnotné stravy proto, abych si ji doma v klidu pročetl a na důkazech si ji dokonale vyvrátil a tím se jednou provždy s takovým nesmyslem (ovocná strava!!) vypořádal. A zjišťuji, že vedle faktů a argumentů silně na mne zapůsobilo:
- agresivní styl psaní plný silných výrazů a výkřičníků (kniha akademicky napsaná by mne tak rozhodně neoslovila)
- NEUSTÁLE DOKOLA omýlané základní fakty o škodlivosti obilí, mléka a naopak vhodnosti ovoce, zeleniny

A takových primitivů jako já je hodně takže čím víc článků, tím líp !!

tvx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx » stř srp 02, 2006 12:15

PowerBall a ManualPower
celkem me ty veci na posilovani -cviceni koordinovani dostaly, aneb, nabijet posilovanim mobilni telefon ci baterku...
http://www.ball.cz/index.php?option=com ... &Itemid=27
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » stř srp 02, 2006 12:20

tvx: Ten nejjednodušší model mám, můžu někdy vzít na vyzkoušení.

tvx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx » stř srp 02, 2006 12:29

jako primo od PowerBallu nebo od jinyho vyrobce? s merakem otacek? jak jsi spokojenej?
Kamaradka to prodava tak uvazuju ze si to k ni prijdu vyzkouset. to rucni dobijeni baterky se mi libi - kdysi jsem mel neco podobnyho na mackacim principu ale bylo to urceny na nouzovy osvetleni pro vojaky v tanku - po dedovi :c]
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » stř srp 02, 2006 12:58

Mám bez nabíjení, bez otáčkoměru a nesvítí mi.

Ale jako proticvičení k myšování to je super.

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » stř srp 02, 2006 12:59

svit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit » stř srp 02, 2006 20:30

První česká vegetářská kuchařka je odkaz na kuchařku z roku 1909 v naskenované podobě

Velká vegetariánská kuchařka je adresa vegetariánské kuchařky s asi 850 recepty našich babiček - z let 1909 a 1935

Verka

....

Příspěvek od Verka » pon srp 07, 2006 12:44

Ahoj, budu ráda když mi napíšete svůj názor na článek :
http://www.osel.cz/index.php?clanek=662
jsou to moje oblíbené stránky, čerpají především z předních biologických časopisů..
:wink:

Standa K.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. » pon srp 07, 2006 17:35

budu se opakovat ...

Mně složitý vědecký rozbory stravy nic neříkaj, argumenty proti argumentům (známý je případ, že čmelák z vědeckého hlediska nemůže létat, že lidi se při jízdě ve vlaku jistojistě udusí). Navrhuji podívat se radši do reality v přírodě:
- žádný jiný živočich nejí vařenou stravu
- když živočicha z přírody začneš krmit vařeným onemocní
- naši praprapředci jedli jen a jen syrový
- mlíka před ochočením dobytka nevypili ani kapku (samo krom mateřskýho), opět pouze a jen člověk ho dnes pije
- obilí by tu dodnes nebylo, kdyby ho lidi nevyšlechtili, tráva z které pochází mi nechutná
- rozhodně se nepodobáme šelmám, maso základem stravy taky nebude
- nejpodobnější nám jsou šimpanz a bonobo - naše strava by měla k té její mít velmi blízko (nevím ale předpokládám, že sem tam nějaký to vejce z hnízda ukradnou, že žerou brouky, termity o tom není sporu - ale NEVAŘENÝ)

- suma sumárum semo tamo syrový vejce, brouci v ovoci, mikroorganismy na nepraný BIO zelenině - přirozené tudíž gut

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » pon srp 07, 2006 17:49

http://www.thefruitpages.com/contents.shtml

snad to tu už někde není.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)

Pepík Ševců

Příspěvek od Pepík Ševců » pon srp 07, 2006 17:53

Já se opakovat nebudu :lol:

Možná má ten pán z článku pravdu a možná ne. Možná to má účin i u člověka, možná ne. Jen mi řekni, jak posoudíš jiný aspekty psychickýho vývoje potkanů (když bysme přenesli na člověka) jiný než vyšší schopnost učení? Co třeba poruchy chování v dětství i v dospělosti? Co třeba jen vyšší míra agresivity? Nesejčkuju, jen nevim. A on taky ne. Zatim jen výzkum bez dalšího dopadu. Ale zajímavý.

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » pon srp 07, 2006 17:54

(G.K.Chesterton)

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » pon srp 07, 2006 18:03

Tady někdo půstuje, že? :-))

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » pon srp 07, 2006 18:26

Advid píše:
Tady někdo půstuje, že? :-))
No na beton jo.
Když tu hážu tyhle odkazy,je to jasný důkaz mého půstu.
:D
Náhodou,já skoro hlad ani chuť nemám :lol:

(G.K.Chesterton)

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » úte srp 08, 2006 6:56

Pavluška píše:
Advid píše: Tady někdo půstuje, že? :-))
No na beton jo.
Když tu hážu tyhle odkazy,je to jasný důkaz mého půstu.
:D
Náhodou,já skoro hlad ani chuť nemám :lol:
Jen ty oči by jedly. :)

buc11

Re: ....

Příspěvek od buc11 » úte srp 08, 2006 10:40

Verka píše:Ahoj, budu ráda když mi napíšete svůj názor na článek :
jsou to moje oblíbené stránky, čerpají především z předních biologických časopisů..
Cholin patří k vitamínů skupiny B a ve zvýšeném množství se vyskytuje v žloutku vajec, játrech a masu.
Znamená to, že kdo jí tohodle víc, je chytřejší?
pozorováním okolí zatím nemohu potvrdit a pak bych vytáh svýho oblíbenýho neandrtálce, jenž nejed nic jinýho a prokazatelně byl silnější, leč blbější než homouš (v počátcích sběrač, časem více šimpanzující)
připouštím, že souvislosti mohou být složitější
neodpustím si ovšem pochybnosti nad vyúsťovacími závěry v rubrice zdraví, i když někde, světe div se třeba v článku, onaniíí proti rakovině se zamýšlí i nad jinými vlivy, stejně takv článku: Brzdy lidských T lymfocytů zrušeny evolucí-vždyť nemají porovnání s normálně zdravým lidským tvorem, je jich mizivě či vůbec, různosti vyvozuji z toho, že ne všichni AIDS, rakovině, hadímu, včelímu uštknutí, rýmě atd podlehnou.
A PMN vemou-li pár vopičáků a budou je držet na vařeným, začnou jim podléhat i tomu ajdsu s těma svýma Tlymfocitama

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » čtv srp 10, 2006 21:15

(G.K.Chesterton)

hugo
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo » sob srp 12, 2006 7:42

http://zdravi.idnes.cz/mestske-deti-tlo ... vi_deti_ad

V tom článku toho moc není, ale ta fotka stojí zato. Než vypadat takhle, tak radši zůstanu jako kostra :-).
Antoine de Saint-Exupéry

Verka

Příspěvek od Verka » ned srp 13, 2006 20:43

buc11 píše:
Cholin patří k vitamínů skupiny B a ve zvýšeném množství se vyskytuje v žloutku vajec, játrech a masu.
pozorováním okolí zatím nemohu potvrdit a pak bych vytáh svýho oblíbenýho neandrtálce, jenž nejed nic jinýho a prokazatelně byl silnější, leč blbější než homouš (v počátcích sběrač, časem více šimpanzující)
neodpustím si ovšem pochybnosti nad vyúsťovacími závěry v rubrice zdraví, i když někde, světe div se třeba v článku, onaniíí proti rakovině se zamýšlí i nad jinými vlivy, stejně takv článku: Brzdy lidských T lymfocytů zrušeny evolucí-vždyť nemají porovnání s normálně zdravým lidským tvorem, je jich mizivě či vůbec, různosti vyvozuji z toho, že ne všichni AIDS, rakovině, hadímu, včelímu uštknutí, rýmě atd podlehnou.
A PMN vemou-li pár vopičáků a budou je držet na vařeným, začnou jim podléhat i tomu ajdsu s těma svýma Tlymfocitama
Ahoj, tak se mi povedlo někoho poškádlit... :wink: další zdroje cholinu jsou ořechy, luštěniny, jablka, červená řepa, otruby a pivovarské kvasnice. (http://vitaminy.doktorka.cz/cholin/)

Jestli chceš srovnávat neandrtálce a sapiens, tak rozdíl v inteligenci bych neviděla jen kvůli stravě, ale v "pár" tisících let odlišné evoluce... (selekce, mutace-třeba by to mohly být geny ovlivňujících inteligenci a učení.. je jich dost) (Šimpanzi mají ideální stravu ?)

K T-lymf. , vitariány asi netestovali, ale 1 člověk to asi taky nebyl !!
Ty myslíš že vitarián, když se nakazí virem hepatitidy tak si prostě játra nezničí ?? třeba ne tolik. Nebyla bych si jistá, že má vitarian v T-lymf. aktivni gen pro -ten- lektin, neni tam uvedeno jak je gen utlumen :cry: . Ale jestli se tam ztratil nějakej spouštěč (zesilovaci sekvence a či buh ví co..)v evoluci, tak si ani vitouš neškrtne..
....ale...... taková methylace genu, neni nevratná... :D :arrow:
("...nejsme ovlivněni jen tím co jíme nyní, ale i tím co jedli naši rodiče, nebo dokonce prarodiče...")
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1516
hmm ?

RadkaS

Příspěvek od RadkaS » ned srp 13, 2006 23:05

("...nejsme ovlivněni jen tím co jíme nyní, ale i tím co jedli naši rodiče, nebo dokonce prarodiče...")
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1516
hmm ?
A to je dost velkej prusvih :evil:

buc11

Příspěvek od buc11 » pon srp 14, 2006 9:41

Verka píše:
buc11 píše:
Ahoj, tak se mi povedlo někoho poškádlit... :wink: další zdroje cholinu jsou ořechy, luštěniny, jablka, červená řepa, otruby a pivovarské kvasnice. (http://vitaminy.doktorka.cz/cholin/)
MYSLIM JEN, ŽE NENI TO TAK JEDNODUCHE PAPAT CHOLIN A BYT CHYTŘEJŠÍ PŘECE

Jestli chceš srovnávat neandrtálce a sapiens, tak rozdíl v inteligenci bych neviděla jen kvůli stravě, ale v "pár" tisících let odlišné evoluce... (selekce, mutace-třeba by to mohly být geny ovlivňujících inteligenci a učení.. je jich dost) (Šimpanzi mají ideální stravu ?URČITĚ NE, NÁSILNÍKY ŠIMPANZE NEBRAT)
JISTĚ NECHCI SROVNÁVAT, JEN LEHKÁ OPONENCE NA TVRZENÍ, ŽE MASO BYLO PŘÍČINOU ZCHYTŘENÍ OPICE- NEBOŤ NESDÍLÍM TENTO NÁZOR

K T-lymf. , vitariány asi netestovali, ale 1 člověk to asi taky nebyl !!
Ty myslíš že vitarián, když se nakazí virem hepatitidy tak si prostě játra nezničí ?? třeba ne tolik. Nebyla bych si jistá, že má vitarian v T-lymf. aktivni gen pro -ten- lektin, neni tam uvedeno jak je gen utlumen :cry: . Ale jestli se tam ztratil nějakej spouštěč (zesilovaci sekvence a či buh ví co..)v evoluci, tak si ani vitouš neškrtne..
....ale...... taková methylace genu, neni nevratná... :D :arrow:
TADY JSEM JAKOŽTO LAIK SIGNALISTA NA VODĚ, LEČ JE VŠEOBECNĚ ZNÁMÉ, ŽE LIDÉ SNÁŠÍ RŮZNÉ CHOROBY RŮZNĚ A NĚKDO PROJDE I TKZV. TĚŽKÝMI CHOROBAMI (BORELIOZA, AIDS(U NEKOHO ZMIZÍ-JAK TO? A JINÉ) S MNOHEM MENŠÍMI AŽ BEZ NÁSLEDKŮ, NA COŽ SI ODPOVÍDÁM, ŽE JE TO V JINÉ OBRANYSCHOPNOSTI DANÉHO SYSTÉMUY
A TŘEBA TAM JSOU DALŠÍ u NEBO v-LYMFOCITY, KTERÉ NEJSOU VĚDECKÉ OBCI JEŠTĚ ZNÁMY A MAJÍ MNOHEM ZÁSADNĚJŠÍ VÝZNAM A JAKOŽTO JEDNAk VĚŘÍCÍ V EVOLUCI VĚŘÍM i, ŽE ČISTĚJŠÍ TĚLO MÁ MNOHEM VĚTŠÍ VYHLÍDKY V UTKÁNÍ SE S výše zmíněnými PROTIVNÍKY http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1516
hmm ?

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » pon srp 14, 2006 10:01

Čau buci, já tyhle Tvoje citace necitace asi nepochopím. To nám jako chceš vždycky sdělit, že jsi to četl, nebo co?

Renáta

Příspěvek od Renáta » pon srp 14, 2006 10:07

:lol:

Odpovědět