RAW (syrové) produkty - znalosti co je a co není RAW

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

ml
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml » čtv úno 21, 2008 13:33

....nebo se starat o děti :wink:
mirka

štěstíčko

Příspěvek od štěstíčko » čtv úno 21, 2008 16:15

:?:

Eva

Příspěvek od Eva » čtv dub 17, 2008 5:58

Na hlavní stránce vitariána je reklama na mlékovač - píše se tam, že jeho nože umí rozdrtit suchá semena na hladkou hmotu. Pokud to tak je, tak by ten princip měl být využitelný pro výrobu syrového tahini - myslím teď spíše na velkovýrobu než na domácí použití - stačilo by takovéto nože zasadit do mixéru. Máte ho někdo? Je to opravdu tak silné, jak píší?

P.H.

Příspěvek od P.H. » čtv dub 17, 2008 15:17

Eva píše:Na hlavní stránce vitariána je reklama na mlékovač - píše se tam, že jeho nože umí rozdrtit suchá semena na hladkou hmotu. Pokud to tak je, tak by ten princip měl být využitelný pro výrobu syrového tahini - myslím teď spíše na velkovýrobu než na domácí použití - stačilo by takovéto nože zasadit do mixéru. Máte ho někdo? Je to opravdu tak silné, jak píší?
Taky mě přístroj VEGANZA láká, protože pomlet sezam nebo mandle na jemnou pastu se mi nedaří; tento strojek by to ale měl zvládnout. Otázkou je, jestli opravdu funguje přesně tak, jak je popsáno. Pokud ho někdo budete mít, napiště, jak jste spokojeni. Rád bych si ho taky koupil.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.

Dano

Mrazena kukurica - ktora je nepredvarena?

Příspěvek od Dano » stř led 06, 2010 14:04

800914 píše:priklanam sa k tvxovej teorii ze sa na trhu nachadzaju aj neupravovane vzorky. a tiez s predpokladom ze okrem mrazeneho ovocia iba kukurica a hrasok. ... treba hladat a najst, cerstvost pri chrupani spozna asi kazdy. je to ale fakt s rizikom ze nejake tepelne upravy to dostalo. takze je to volba asi iba pre benevolentakov. aspon nam to stopercentaci vsetko nepozeru.
V lete som sladku kukuricu obcas kupil na trhu, tie najsladsie mali chut skrobu minimalizovanu a surovu som ju netravil najhorsie. Mozno by som opacil aj zmrazenu.
Kto to jedava, neviete, ktory vyrobca mrazi nepredvarenu? Pokial to na nej nie je uvedene, predpokladam, ze to nic nemusi znamenat, vid klicky - a pasterizuju ich. Skratka blansirovanie kukurice zamedzuje oxidacii atd., a tak dlhsie vydrzi - dlhsie ju mozu skladovat v mrazakoch...

dgm

Re: RAW (syrové) produkty - znalosti co je a co není RAW

Příspěvek od dgm » stř led 06, 2010 14:38

Dano, vsechny klicky nejsou pasterovane, uz jsem sem jednou davala odkaz (ale ted nevim kam), psala jsem si s firmou a jednou mi dokonce ty klicky na tacku pokracovaly v rustu, nekecam :) , myslim, ze mungo.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”

Panda

Příspěvek od Panda » stř led 06, 2010 14:49

Občas jsem zkoušel některé mražené hrášky naklíčit (od různých výrobců) a marně, a i na chuť je to jak sladké bláto, takže mám obavy že bude problém najít nepasterizovanou mraženou kukuřici.

Jindra

Re:

Příspěvek od Jindra » stř led 06, 2010 14:54

P.H. píše:Taky mě přístroj VEGANZA láká, protože pomlet sezam nebo mandle na jemnou pastu se mi nedaří
Používám obyč mlýnek na mák. On má štelovací šroub, jehož utažením se reguluje jemnost mletí - to každej znáte. Zjistil jsem, že když se slušně dotáhne (po chviličce mletí, aby se mletým médiem nejprve jakoby promazal), tak mele tak úžasně jemně, že je to fakt mastná kašička (mastná díky oleji obsaženému např. ve lnu, sezamu nebo máku).

Rarach

Re: Re:

Příspěvek od Rarach » čtv led 07, 2010 14:23

Jindra píše:
P.H. píše:Taky mě přístroj VEGANZA láká, protože pomlet sezam nebo mandle na jemnou pastu se mi nedaří
Já veganzu mám! Používám ji ale jen na sezamové či mandlové mléka. Tahini a podobně jsem ještě nezkoušela - nějak to nemám zapotřebí, je to na mě moc těžké a lepkavé :D
Ale drtí to celkem dobře!
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.

Esterka

Re: Re:

Příspěvek od Esterka » čtv led 07, 2010 17:36

Rarach píše:
Jindra píše:
Já veganzu mám! Používám ji ale jen na sezamové či mandlové mléka. Tahini a podobně jsem ještě nezkoušela - nějak to nemám zapotřebí, je to na mě moc těžké a lepkavé :D
Ale drtí to celkem dobře!
Kamarádka má Veganzu a říká, že na mletí je nepoužitelná. Zůstávají tam skoro celé ořechy. Žádná jemná ořechová pasta, jak slibuje výrobce Veganza prý zdaleka neudělá.

Rarach

Příspěvek od Rarach » pát led 08, 2010 9:54

To je spíš o šikovnosti :lol:
Mě to pastu udělá fajnovou, schválně jsem to zkoušela! Mandle mi to rozseká vždy všechny a semínka jsou na kaši hned! Jde o dodržování postupu! Vše musí bý samozřejmě namočené min. přes noc a pokud se tam toho dá moc nebo naopak málo, tak to nemáš šanci na úspěch!!!
Navíc jsou tam dva nástavce - jeden jen na mléko, druhý na pastu a pyré.
A taky to nestačí projet jednou, ale min. třikrát!

Já jsem s veganzou móóóc spokojená! I když jí tak často nepoužívám!
Jediná svoboda, kterou člověk disponuje, je svoboda volby.

Odpovědět