raw dieťa a ekzém

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

marynocka
Kontaktovat uživatele:

Re: raw dieťa a ekzém

Příspěvek od marynocka » stř pro 21, 2011 13:29

ďakujem všetkým,
na rady typu varená strava som nebola pripravená, úprimne - musím ich najprv stráviť.
áno nedá sa mi nestresovať, keď vidím ako sa ekzém šíri. Zato určite by som mohla vynájsť nejakú zen techniku na upokojenie syna - to sa určite dá. hmmm
musím končiť, Samuel ťahá šnúru od pc.

marynocka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marynocka » stř pro 28, 2011 21:10

Tak podla krvnych testov syncek nie je alergicky na nic na co bol testovany, teda ani na pomarance, mandarinky. Zase som, kde som bola. Ekzem nemizne - ani nema z coho kedze som nedosla na jeho pricinu.
Pomarance si uzivam, bez nich bol moj svet neruzovy.

Dano

Příspěvek od Dano » čtv pro 29, 2011 12:11

marynocka píše:Ake smoothies mam robit? DOteraz som robila pomaranc, banan a zelene buriny. S akym ovocim sa to este da, aby to bolo chutne?
marwin píše:zkusil bych smoothie hlavne list.zeleninu + jablka. tzn - tedka je spenat mangold, zeli, jesli jeste bude tak kapusta..ale to uz asi ne sezonni,lokalni. takze pak davat ty lisovane odstavnene repa,mrkev,jablko,petrzel a celer.. tohle perfektne cisti krev..ale opravdu opatrne jenom po malych davkach a douscich..protoze treba petrzel je dost razny cistic ledvin, jater takze z toho muze byt diteti trochu neprijemne..
Mary, k tomu ovociu do smoothie... Ak mozem, zaciatocnik, lebo smoothie robim len niekedy od septembra. Ale zase bolo ich dost lebo bolo len malinko dni ked som ho neurobil...

Pomaranc/e je fajn, ako zaklad, kvoli tekutine, nech sa to zelene rozmixuje. Ale chut vyraznu moc neprida. Inac nemam proti nemu nic, su vyborne, minule 2 zimy 2-4 kg denne vo forme stavy a aj tuto kupujem denne, ale uz neodstavujem.
Banan je super. Samozrejme poriadne zrely. Nie zlty so skrobom alebo len s par bodkami - taky smoothie nejde moc dole krkom. A deti idu za sladkou chutou este viac ako my.
Spominane jablka som skusal, nestriekane, inac chutne na zahryznutie ale do smoothie o nicom. Kvoli chuti. A kvoli konzistencii (v nej vyhrava ten banan).
Urcite skus ale hurmikaki, dozrete, riedke. Su velmi sladke a aj vodnate - dobra kombinacia pre smoothie. Ja ich davam hlavne vtedy, ked nemam uplne zrele banany.
A ananas davam obcas, ten je vyborny, skus. Samozrejme sladky, co najviac zlty, dozrety. Hoci nie je tak sladky ako banan ani kaki, trochu zmeni to smoothie inym smerom, ma inu iskru, inu chut.
Datle su vyborne! Keby neboli take drahe... Dal som si doviezt z Viedne z trhu odrodu Medjoul - a to je bozska chut. Aspon susene bezne odordy by mozno stacili, len ich na 1 den namoc. Dostanes smoothie zase takej uplne inej chuti, a sladkej a vybornej.
Toto ovocie davam ja.

Co sa tyka zeleneho, ja nemam zahradu, tak len z obchodov, zial. Z toho najradsej podla chuti zoradene: cerveny dubovy list, zeleny d.l., zeleny hlavkovy, cerveny hlavkovy, zelerove vyhonky, cerveny kuceravy, zeleny kuceravy - ten mi chuti najmenej. Davam aj mangold, ten je mnam. Kapustu (=zeli) nikdy, nerad som ju prezuval tvrdu jak fras. Ani ladovy salat, ale tento produkt asi malokto poklada za "zelene" :)

Curcuma

Příspěvek od Curcuma » čtv pro 29, 2011 12:31

Měla jsem stejný problém. Synovi ve třech měsících naskočil ekzém, který se pomalu ale jistě šířil po celém těle a začal svědit. Zkusila jsem velice známého lékaře. Dával mu hromady homeopatik, nic nepomáhalo a pak se na nás vybodl. Ze zoufalství jsem kontaktovala pana Čehovského jestli by mi poradil. Jeho asistentka mi dala kontakt na MUDr. Evu Kalvínskou, že je výborná na léčení kožních záležitostí. Zašla jsem za ní a ona mi sdělila, že je problém ve mně a že tedy bude léčit mě. Mimo jiné říkala i, že dítě je velmi silně propojeno s matkou do asi 7 let, takže přejímá vše od ní. Řešily jsme psychiku, postoje atd. dala mi tři kuličky homeopatika a že mám přijít za půl roku.

Zkrátím to: syn nedostal nic, tedy jen skrz mateřské mléko a ekzém začal ustupovat až zmizel úplně. Je to už 17 let a v pořádku. Jen tak kolem 15. roku se mu občas na těle objevily náznaky ekzému, ale souviselo to opět s psychikou, tentokrát jeho. Když napětí pominulo, zmizel i ekzém.

Takže nesouvisí to s jídlem, ale s maminkou, která je v psychické nepohodě. Dál dávej děťátku syrové ovoce, to mu prospěje více než vařeniny apod.

Tímto psaním považuji ekzém na ústupu a plné uzdravení kůže! :-)

Dano

Příspěvek od Dano » čtv pro 29, 2011 12:43

marynocka píše:Tak podla krvnych testov syncek nie je alergicky na nic na co bol testovany, teda ani na pomarance, mandarinky. Zase som, kde som bola. Ekzem nemizne - ani nema z coho kedze som nedosla na jeho pricinu.
Pomarance si uzivam, bez nich bol moj svet neruzovy.
Ja ti radit nemozem, nemam este deti a citim, ze si sa doteraz teda poriadne natrapila a stale trapis. Ja ako dospely som sa zbavil ekzemov zmenou jedalnicka od vsezraveckeho po jednoduchsi, menej vareneho, denaturovaneho, menej bielkovin. Chapem ekzemy velmi zhruba povedane tak, ze su prejavom nerozlozenych cudzych volnych bielkovin nachadzajucich sa v krvi (pokusy vpichnutia enzymov do krvi a po kratkom case sa prejavy prudko zmiernia, kym sa do krvi nedostanu dalsie fragmenty..). Ze su tam preto lebo zla strava (tepelne upravena strava alebo nadbytok bielkovin v nej), alebo ich zle travenie, mozno este nedostatocne vyvinute kvoli veku, dieťa niektore bielkoviny rozlozit vie, niektore este nie, alebo zapalena ci inac poskodena sliznica traviaceho traktu, alebo malo vlastnych traviacich enzymov, alebo stres, nedostatok odpocinku a spanku, pranie v praskoch, kozmetika, plesne v prostredi,... kombinacie tychto vplyvov ci inych.
marynocka píše:Mám 9 mes. syna, ktorého stále kojím plus mu dávam 2krát denne pevnú stravu. Dookola obmieňame hrušky, jablká, banány, avokádo.
...
Ja som bola do tehotenstva 100% vitariánka, potom som nemohla ovocie ani cítiť, zo všetkého ma napínalo, tak som skúsila "normálnu" stravu a bolo mi lepšie, čiže som jedla všetko z čoho mi zle nebolo
Jedno kacirske zamyslenie:

Do jesene si sa stale slnila, bola si cokoladova, skratka myslis ze mas dost D vitaminu? Dala si si zistit uroven jeho aktivnej formy 1.25 D v krvi? Tento "hormon" sa zucastnuje snad vsetkeho v kazdej bunke. Jeho nedostatok sa spaja s chronickymi aj infekcnymi chorobami. Ak aj nedala a nevies, pravdepodobne nic nepokazis, ak na skusku zacnes cholecalcipherol D3 uzivat, nastuduj, cca 5000-8000 I.U. denne (a mliekom sa dostane synovi).

Dalej ak si tak dlho pocas tehotenstva bola na strave pomerne chudobnej na C vitamin, mozno chyba aj synovi, prisiel na svet mozno s menej saturovanym tkanivom s tymto tak komplexnym antioxidantom. A zvysenie jeho koncentracie smerom k idealu by mu mozno (teda podla mna urcite kazdemu na zapade) prospel. Napis S.arke, isto ti rada poradi, ma precitanych tony materialu o nom, aj uspesne prakticke skusenosti na sebe a svojom synovi.
Naposledy upravil(a) Dano dne čtv pro 29, 2011 14:28, celkem upraveno 1 x.

Dano

Příspěvek od Dano » čtv pro 29, 2011 14:25

Jindra píše:
Jindra píše:ne e, je to naopak. kde já to čet... zkusím to znovu najít, tohle bych si rád oživil, bylo to nějak ve smyslu, že alergie naopak značí, tělo konečně dostalo to, čeho má dlouhodobě deficit
jóóó našel jsem to ohledně alergií, Marynocko. Kniha od enzymového guru Edwarda Howella Enzymová výživa, strana 169 až 175. Moc doporučuju (nejlíp celou knížku).
Jindro ked si povodne napisal, tu prvu vetu, tak si vravim blbost.
Ked som neskor precital ze je to od Howella, tak som si povedal, ze to urcite netvrdil.
Mozno si to len prilis zjednodusil, ale teraz uz viem ako si to myslel.

Tu knihu (Enzyme nutrition) som cital, v cestine. Mary, v inej jeho knihe, Enzymes for Health and Longevity, 1980, Howell v rozhovore s Kulvinskas, vyberiem par viet:
S akymi tazkostami sa moze clovek stretnut na surovej strave?
..
Alergologovia radi hovoria, ze tieto reakcie su sposobene alergiou na nejake jedlo.
..
V Sanitariu personal pokladal taketo reakcie za liecive a pacienti boli sklamani, ked sa nedostavili.
..
Skutocnost, ze tento blahodarny liecebny proces nie je vo svojej podstate alergiou ale je sucastou precistovania, sa ponukne ked vezmeme do uvahy ze podobne reakcie sa niekedy objavia po masivnej enzymovej terapii a niekedy dokonca po beznej enzymovej suplementacii. Som si isty, ze vela pripadov mylne oznacenych ako alergie su v skutocnosti liecebny proces a nemal by byt potlacovany ale podporovany dovtedy kym sam neodoznie.
Howella ti aj ja odporucam.
marynocka píše:na rady typu varená strava som nebola pripravená, úprimne - musím ich najprv stráviť.
Ak si taka nadsena vitarianka, prave Howell ti pomoze pochopit vela suvisiacich inych veci a v mnohom co vies doteraz ta uisti. Takychto nazorov je malo, ked ti cela rodina, znami, ci dokonca aj tu na vita fore ponukaju varene riesenia.

Nech sa syncek skoro uzdravi.

A moc sa tym netrap. Vsetky moje 4 netere a synovci medzi 3-6 rokov su ekzematici a/alebo alergici. A ich rodicia to neriesia v porovnani s tebou vobec, su pokojni, maximalne natieraju nejakymi mastami. V ich rodinach sa ovocie takmer vobec neje, zelenina trochu ale len varena, ak neratam platok uhorky alebo paradajky na chleba. Nevravim, ze to je lepsia cesta ako tvoja, naopak. Len ti chcem naznacit, ze si uzasna mama, ktora pre svojho syna robi v oblasti stravovania vela, ovela viac nez oni. Skratka sa pokus aj upokojit. A zotrvaj, aspon ty, ak uz nie on :) Vitarianov je malo, a ja potrebujem od niekoho motivaciu :)

marynocka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marynocka » čtv pro 29, 2011 23:18

Dano nesmierne ti dakujem, vela to pre mna znamena, ze si si nasiel na mna cas a snazil sa mi poradit.
Howella precitam len co sa bude dat. Ked som otehotnela som sa vela slnila, ale urcite to nestacilo a potom som vit D nejak extra nedavala len tak ledabolo. Idem si to nastudovat a doplnim si ho. Toto leto ked mal syn 4 - 5 mesiacov sme boli na dva mesiace na juhu Francuzska a to som sa dost naslnila a snazila som sa aj synceka, i ked to uz bolo tazsie.

Teraz nie som cista vitarianka, ale snazim sa o co najviac suroveho v mojej strave. A syn je pre mna inspiracia, budem robit vsetko preto aby bol zdravy, som ochotna vzdat sa vsetkeho vareneho (i ked su niektore veci co zboznujem...) a skodliveho.

Curcuma, tiez ti dakujem, ano tusim aj ja ze je to z velkej casti aj psychikou, uz len prist na to, kde ten problem je, cim som ho sposobila a to bude tazke. Na to sama prist nemozem, treba tretiu osobu. Budem hladat.

Jindra

Příspěvek od Jindra » čtv pro 29, 2011 23:42

Curcumo díky za Tvůj příspěvek, je zajímavý!
Dano píše:Jindro ked si povodne napisal, tu prvu vetu, tak si vravim blbost.
Ked som neskor precital ze je to od Howella, tak som si povedal, ze to urcite netvrdil. Mozno si to len prilis zjednodusil, ale teraz uz viem ako si to myslel
Dano ahoj, no určitě jsem zjednodušoval, což v případě enzymů není to nejlepší a určitě je vhodné prostě si Howella pročíst, ta knížka dá skvělé a důležité info. Já v ní pro sebe objevil doslova "revoluční" novinky.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid

s.arik

Příspěvek od s.arik » sob pro 31, 2011 17:27

O exému nevím vlastně nic, nemám zkušenost (jen že se říká, že je mj. hodně psychického původu a pomáhá homeopatie, urina a jiné čáry máry), ale odpovím na dotazy z SZ týkající se stravy kojence.

Mám skoro osmiměsíčního syna, vitamín D jsem mu nedávala, protože jsme často venku a oba se sluníme. Teď v zimě jsem začala doplňovat D ve formě Vigantolu, přinutilo nás vytrvalejší nachlazení. Jemu kapku denně, mně 10 kapek, doufám v přiměřený přenos přes mateřské mléko. Jinak malý nedostává vůbec žádné suplementy, protože si myslím, že když nadopuju sebe, bude v mateřském mléku vše potřebné. Sama jsem spíše "suplementátor dle Jardy", nevěřím, že v supermarketovém OZ je všeho potřebného dost. Užívám pravidelně vitamín C, ostatní věci téměř denně, občas pauza: b-komplex, listovka, jód, omega 3, B12, měla bych zase po delší době i nějaké E a pangamin... Vitariánka nejsem, často zhřeším vařeným veganským jídlem nebo nějakou sladkostí, ale většina stravy je rozhodně syrový OZ a ořechy/semínka.

Dceru jsem plně kojila do 8 měs, u syna byl plán stejný, ale o jídlo jeví žhavý zájem, takže jsem začala přikrmovat už kolem půlroku, dostává do ruky na cucání mrkev, jablko, kápii, okurku, ale moc toho nepozře. Jednou až dvakrát denně pidimisku rozmačkaného banánu s kakichurmou nebo okurkou a podrcenou půltbl chlorelly. Neřešila bych, že jí dítě jen dva tři čtyři druhy rostlin...pestrost přijde později :) Myslím, že dokud je dítě částečně kojené (tj. určitě rok až dva), není třeba řešit složení stravy, ať jí třeba jen jablka, vše důležité si vytáhne z mléka. Po odstavení bych se teprve starala o spektrum živin ve stravě. Nevěřím, že dítěti stačí ovozel, snažila bych se nabídnout i semínka (mák, slunečnice, sezam) a ořechy, zdroje chlorofylu.....a zatím myslím, že 1-2x týdně to chce i něco živočišného, striktní veganství je mi morálně eticky sympatické, ale biologicky podle mne ujeté (i ta kráva se nažere hmyzu...co teprve opice). Takže bílý jogurt nebo žloutek, občas rybu :) Ale tohle až po tom odstavení, čím později, tím lépe, to určitě.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!

s.arik

Příspěvek od s.arik » sob pro 31, 2011 17:30

Exotické ovoce dávám a nepovažuji za nebezpečné, ale v případě exému bych se asi vyhla agresivním druhům (ananas, kiwi, citrusy) :?:

marwin

Příspěvek od marwin » sob pro 31, 2011 18:06

s.arik píše:O exému nevím vlastně nic, nemám zkušenost
---
1-2x týdně to chce i něco živočišného, striktní veganství je mi morálně eticky sympatické, ale biologicky podle mne ujeté (i ta kráva se nažere hmyzu...co teprve opice). Takže bílý jogurt nebo žloutek, občas rybu :)
Promin, nerad bych se te dotknul, ale to tvuj nazor o veganstvi je ujety. Neber to osobne, ale o exemu nevis opravdu vubec nic. Ex. je z velke vetsiny zpusoben neschopnosti metabolizovat cizorodou laktozu. tj - hlavne kravske mleko. a v dnesni dobe pochybuju ze dostanes nejake trochu "bio". co se tyce ryb, ktere jsou plne tezkeho olova a jsou celkove kyselinotvorne, o tom uz se nebudu ani vyjadrovat. Takze co se tyce biologicke ujetosti - doporucoval bych ti procist si neco vic:)

Ten zloutek si myslim, ze vychazi asi nejlip - pokud tedy chces nejake ty "zivocisne" bilkoviny ...

Jinak se mi tvuj prispevek libil, vesmes souhlasim a mas pravdu - jenom ten konec je opravdu kopanec..a opet, nic proti tobe:)

Ja jsem si exemem prosel od narozeni a veganstvi je jeidna spravna cesta - staci mi trochu syru nekde ochutnat a do druheho dne to dost citim..takze tak:)

s.arik

Příspěvek od s.arik » ned led 01, 2012 0:45

Jasně, já chápu tyhle názory, těžké kovy, BKM...
Ale zatím nejsem přesvědčený vegan, a housenky bych děcku nedávala :) Tak holt ta negativa třeba ryb beru podobně lehkovážně jako pesticidy na všem tom skvělém ovoci, co denně jím.

marwin

Příspěvek od marwin » ned led 01, 2012 19:08

no ja bych housenky nikomu urcite taky nedaval..:)

nicmene kdybyti veganstvi jako me vylecilo exem, tak bys byla urcite taky presvedceny vegan:)

jasny, chapu, kazdy je sveho stesti strujce - ve svem stesti se snazim vyhybat tezkym kovum + pesticidum. ale to je na zvazeni kazdeho, kolik jedu do sebe a do svych bliznich dostava:))

s.arik

Příspěvek od s.arik » ned led 01, 2012 19:52

marwin píše:nicmene kdybyti veganstvi jako me vylecilo exem, tak bys byla urcite taky presvedceny vegan:)
Možná. Tobě třeba taková úprava stravy pomohla.

Ale různí lidé mohou mít různé typy exémů, příčiny i léčba nepodléhají jedinému vzorci.

Marynočka se tuším tázala na dítě ve věku 10 měs, které bych, jak jsem psala, ještě dlouho kojila a držela jen na OZ exém neexém...což stejně dělá.

kulina

Příspěvek od kulina » ned led 01, 2012 22:49

Marynocka, ako sa Ti dari so syncekom zvladat ten exem? Pozorne sledujem túto tému kvoli sebe do buducnosti, tak daj prosim vediet.

A v novom roku Ti prajem všetko dobré, vela slniecka, lasky a hlavne celej Tvojej rodinke zdravie.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein

marwin

Příspěvek od marwin » pon led 02, 2012 9:35

s.arik píše:Možná. Tobě třeba taková úprava stravy pomohla.

Ale různí lidé mohou mít různé typy exémů, příčiny i léčba nepodléhají jedinému vzorci.
Věřím, že taková strava by pomohla každému. Ano, exémy jsou různé,ale něvěřím v symptomatické uzdravení pomocí dalších způsobů, kdy člověk stále zůstavá na živočišných bílkovinách. tělo exematiků má prostě problém s jejich metabolismem a to nezměníš syrovou stravou.můžeš to omezit a zlepšit na maximum, ale nikdy se nezbaviš laktozove intolerance:)

marynocka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marynocka » pon led 02, 2012 15:25

Dakujem Sarka, kazdy prispevok je pre mna dolezity, ja si z toho uz vyberiem svoje, to co mi moja intuicia vravi.
Uvedomujem si ze v prirode nie je vela cistych veganov, ak vobec, ale je tu jedno ale - vsetko je v prirode surove, nevarene. Cize neviem, u seba to kludne risknem a budem na ovozeli ale ci aj dieta ma byt cisty ovozel vitarian - neviem. Asi sa najviac priklanam sem tam k tomu surovemu zltku, ale zasa, zatial sa bojim dat mu nieco taketo surove. Zatial to ani nepotrebuje, ale ked dokojim. No a mne sa to trochu protivi.

Navysila som u seba omega3, jem olej z krilu, zacala som mu davat kazdy den vit. D, a budem od dnes davat aj sebe, len neviem presne kolko, to si musim nastudovat. Zla sprava je, ze som sa teraz cez sviatky neudrzala a mala som trosku vareneho zivocisneho (syry v pagacoch a bryndza). No musim nastolit tvrdu disciplinu.
Kulina, Ekzem je zatial taky, aky bol, nemam pocit, ze sa to zhorsilo ale asi ani nezlepsilo. Teraz ked sme doma s rodinou, tak mam menej casu mysliet nan a to je mozno dobre. Som clovek, co sa ale tak lahko nezmieri a musim tuto zahadu vyriesit, tak sem s napadmi, ak este mate.

Curcuma, mozem sa ta spytat, co sa tyka tej psychiky, akym smerom by som sa mala uberat? Mohla by si mi napisat mozno SZ, ze ta pani doktorka co vlastne u teba riesila?
Som objednana o 2 tyzdne k jednej pani, co pracuje s energiami a reiki a raz nam dost pomohla (hlavne mi povedala, ako zmysla moje dieta, no to je zlozite..... a tiez hovorila ze to suvisi so psychikou, tak mozno nieco vyskuma.

Dakujem vsetkym, a tiez prajem vsetko najlepsie v novom roku, aby sa vam darilo!!!

Lenka3

Příspěvek od Lenka3 » stř srp 01, 2012 21:33

Ja by som zareagovala velmi jednoducho. To ako sa kto stravuje, je cisto len jeho vec- vo veganstve a podobnych zalezitostiach sa vobec nevyznam. Ale divis sa (zakladatelka temy), ze ma tvoje dieta ekzem? Ved ty jes vsetko co babatko nemoze! Pomarance- najvacsi alergen, ovocie, ktore nerastie v krajine, v ktorej vyrastali jeho predkovia je vyslovene zakazane. Ja neviem, preco sa divis- toto su zakladne inforamcie pre dojciacu matku, az mi je smutno, ze dojciaca matka taketo nieco nevie. V porodnici nam to omielali dookola, mama mi nic ine nehovori. Avokado, pomarance, hurmi kaki, ananas a plno veci s orechmi na cele... to je vsetko zakazane. Ak ti tato strava vyhovuje tak ok, ale nevies sa obmedzit ani na istu dobu, aby si dala svojmu dietatu co potrebuje? V tvojom pripade aspon to, co by mu neskodilo? A za dalsie: babatka nemozu surovu stravu- kazda literatura a lekari jasne hovoria, ze najvhodnejsou upravou jedla pre babatko- batola- dojca ja varenie, varenie a varenie...nejake vitaminy zabijes, ale mnozstvo zivin zostane. Prepac, ale sanka mi padla.... Nechcem utocit ani nic podobne, ale naozaj rad za radom, co menujes, ze jes, by tvoje dieta dostavat nemalo za ziadnu cenu..

maryynocka

Příspěvek od maryynocka » úte srp 07, 2012 11:16

Mojmu synovi ekzem nakoniec zmizol, na strave som nic nezmenila. Akurat som pridala viac suroveho a ubudlo vareneho na minimum. Syn jedol i nadalej surovu stravu.
S odstupom casu stale rozmyslam cim bol ekzem sposobeny: Vtedy som bola presvedcena ze bol psychickeho povodu, lebo sa vzdy objavil ked som bola v strese, ano potom ako zmizol sa este asi dvakrat objavil v malom rozsahu, len zopar skvrn. Vsetok moj stres bol sposobeny cestou za rodinou a teda strachom z odcudzovania a nepochopenia a nutenia aby sme jedli ako si to ini predstavuju. Potom som po dlhom case bez ekzemu zacala brat jod vo forme lugolovho roztoku, 8 kv, a ekzem znovu vysiel. Tentokrat to bol urcite detox telicka, ked som znizila lugolov roztok na 4 kv transdermalne, ekzem odisiel. Syn ma teraz 17 mesiacov. Este stale ho kojim.

A teraz mila Lenka, pravdepodobne sem uz nenakuknes, som rada ze si sa podelila o svoju nevedomost s nami a o svoje predsudky, ano esste stale je zial vela ludi co veri tym dristom ktore nam tlacia do hlav lekari. Ver comu chces len mi vysvetli ak sem raz nakuknes preco stale viac deti ma ekzemy ked sa narodi, predpokladam ze nie vsetky matky su vitarianky a davaju detom pomarance a jahody a ani deti nie su surove... Dovod?

Kupila som si knihu od Karen Ranzi Creating healthy children through Raw Foods and Attachment parenting, jej uz dnes takmer dospele deti su jasnym dokazom toho, ye surova strava nie je nebezpecna ako to lekari tvrdia ak si to mamicka dobre nastuduje a vie co robi. Na svete chodi kopec surovych deti, dcera D Grahama ma dnes kolko? asi 8 rokov? ci viac? a je uplne surova.

Mimochodom pre mamicky ktore to zaujima, moj dyn uz nie je uplne surovy, neda sa to, ak je otec nevitarian a je pred dietatom varene jedlo. To dieta si to pyta, chce ochutnat...Zo zaciatku som bola z toho strasne nestastna az zuriva a hlavne som nechapala ako je mozne ze chce radsej pre mna nechutny chlieb ako ovocie, ale uz som sa s tym zmierila. Dr Graham mi vysvetlil, ze skratka varena strava je navykova, vdaka soli a obilininy su tiez a to dieta to bude pytat stale a uprednostni to pred ovocim lebo SA TO LAHSIE JE, ROZPUSTA SA TO NA JAZYKU, NETREBA SA NAMAHAT. Skoda. Snazim sa varene obmedzit na minimum. Zacala som prenho susit lanove krekry, aby dostaval viac tuku.

tolko k novinkam, je toho vela, ak sa nejaka mamicka chce poradit, rada si vymenim skusenosti...

gabrielik

Příspěvek od gabrielik » úte srp 07, 2012 13:37

Je to divné, oba príspevky su od nezaregistrovaných užívateľov. Marynočka, prosím prihlás sa. Jeden je útočný a druhý zas obhajujúci. Bolo by super, keby tu boli korektné príspevky.

marynocka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marynocka » stř srp 08, 2012 21:27

predoslu spravu od maryynocka som pisala ja, zakladatelka temy, len som sa neprihlasila, nevedela som heslo.

marynocka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marynocka » stř srp 08, 2012 21:28

Gabrielik, nechapem, co myslis tymi korektnymi prispevkami?

gabrielik

Příspěvek od gabrielik » čtv srp 09, 2012 8:31

Marynočka, som rada že si sa prihlásila a ešte viac, že sa vám darí. A držím palce.
Ono je to tak, že ak niekto nechce, tak si stále nájde argumenty prečo to nefunguje. Ale to nieje tvoj prípad. Práve naopak.

Odpovědět