OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od Fiona » úte bře 09, 2010 23:42

Jej, basnik zapomnel pointu... :roll:

Tim jsem proste chtela rict, ze me osobni patrani po kameni mudrcu a prameni zivota nadale pokracuje, i pres slavny objev ze vareni je ztrata casu.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

olfess

Příspěvek od olfess » stř bře 10, 2010 0:09

[quote="Fiona"] ale elfku Arwen to ze me taky zrovna neudelalo :| No co uz :) quote]
:lol: :lol: :lol:

ono to jídlo bude jen nepatrný začátek, co... velký změny nás čekají asi v oblasti duše a po duši v oblasti ducha. Ale tou největší změnou bude, až nám to začne být konečně jedno, přestaneme sledovat vizuálně sebe a ostatní a kruh se uzavře..., takže se vlastně vrátíme na začátek, kde jsme celkou tu dobu byli ...? (:-)

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » stř bře 10, 2010 0:23

olfess píše:na 68 let a navíc velmi nezdravě.... to když srovnám, pravda s o 8 let mladším STORMEM, tak ten je někde úplně jinde....
Tak ono kohokoli srovnávat se Stormem... !!! :P :)
Navíc obecně vzato černoši mohou vypadat mladší, než ve skutečnosti jsou, vcelku běžně (pokud velmi tvrdě nepracují apod). A případy některých vitálních rodin napříč kontinenty ukazují i na genetiku rodu. Nehledě na genetiku ohledně krásy. :)
Fionka to vyjádřila dobře, že život není jen o jídle. Ze mě vílu jídlo také nedělá (i když dorty a spol by ze mě asi na druhou stranu Michelinka udělat dovedly); to spíš mě někam posune pohyb a duševní rozpoložení.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)

Pavluška

Příspěvek od Pavluška » stř bře 10, 2010 0:24

olfess píše: Ale tou největší změnou bude, až nám to začne být konečně jedno, přestaneme sledovat vizuálně sebe a ostatní a kruh se uzavře..., takže se vlastně vrátíme na začátek, kde jsme celkou tu dobu byli ...? (:-)
hm... :!: :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)

Fiona

Příspěvek od Fiona » stř bře 10, 2010 1:31

(:-)
Pavlusko, obavam se ze mame dost shodne nazory i co se tyce genetiky :D
Ale tou největší změnou bude, až nám to začne být konečně jedno, přestaneme sledovat vizuálně sebe a ostatní a kruh se uzavře..., takže se vlastně vrátíme na začátek, kde jsme celkou tu dobu byli ...?
No, to se mi deje skoro kazdy den tohleto... se vzdycky docela tesim az se ten kruh zase otevre lol

Xion

Příspěvek od Xion » stř bře 10, 2010 1:32

Fiona, dobry nazor na tu stravu. Ono to dost myli, byt vitarianom v dnesnej dobe, alebo aspon sa o to snazit, je velmi tazke, a clovek si pripada, ze vysiel do poriadneho extremu voci okoliu. A tak to nuti stale to riesit, stale dokola, stale mysliet, co kde si dam, len aby som nahodou neklesol naspat na varene. Ale, pritom, je to len navrat k prirodzenu... teda jedlo by sa vobec nemalo riesit. Na vita je proste prirodzenost a netreba tym zit (mysliet na to, riesit to). To je ale v dnesnej dobe tazke. Cize, je to o zvladnuti svojej mysle, dostat ju do toho stavu, ze veri, ze je v prirodzene, a tak sa uz jedlom nemusi nijak extra zapodievat. Ale na tie tlaky z okolia aj tak bude musiet mat vybudovanu nejaku obranu, aby to clovek nemusel riesit.

Xion

Příspěvek od Xion » stř bře 10, 2010 1:34

s.arik píše:Xion, s tvým posledním příspěvkem doslova souhlasím. Nevím, jak to funguje, ale změny vnímám podobně jako ty.
Aj mna otazka kandidy zaujima, ale nieje tu o co sa opriet, nez o vlastne pocity. A, kedze som kandidu nikdy nevidel, je mozne, ze ani neexistuje. :-) Takze, naco ju vlastne riesit, nieje lepsie riesit chut na sladke, ubytky energie a podobne symptomi, co zvalili na kandidu?

s.arik

Příspěvek od s.arik » stř bře 10, 2010 1:36

Xion píše:
s.arik píše:Xion, s tvým posledním příspěvkem doslova souhlasím. Nevím, jak to funguje, ale změny vnímám podobně jako ty.
Aj mna otazka kandidy zaujima, ale nieje tu o co sa opriet, nez o vlastne pocity. A, kedze som kandidu nikdy nevidel, je mozne, ze ani neexistuje. :-) Takze, naco ju vlastne riesit, nieje lepsie riesit chut na sladke, ubytky energie a podobne symptomi, co zvalili na kandidu?
Áno :) říkejme tomu jak chceme, třeba placebo, nebo miracle :P ale nastalo to, konečně.........už jsem byla po 18 měsících téměř marných snah docela znechucená (sebou).
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!

Fiona

Příspěvek od Fiona » stř bře 10, 2010 1:41

Presne tak, jidlo proste neni priorita cislo jedna. A jeho syrovost taky ne, deti ze slumu by mohly vypravet. Zivot konzumenta pozitku zdravi neprida, at se to clovek snazi vyvazit treba lepsi kvalitou stravy.

Btw, jmeno Candida znamena "cista, nevinna" lol

s.arik

Příspěvek od s.arik » stř bře 10, 2010 1:51

Fiona píše:Btw, jmeno Candida znamena "cista, nevinna" lol
Zajímavé. Byla jsem jako lilie...a kde je má nevinnost teď :cry: , jsem padlá žena. Zatracené MMS :P

Fiona

Příspěvek od Fiona » stř bře 10, 2010 2:15

Nebyla to Candida, byl to Previtus Cervotocivy de Sade. Bud mu zumpa lehka :)

s.arik

Příspěvek od s.arik » stř bře 10, 2010 2:19

Fiona píše:Nebyla to Candida, byl to Previtus Cervotocivy de Sade. Bud mu zumpa lehka :)
Jestli máš na sobě bílý plášť, budu ti věřit, polobohu!

mira

Příspěvek od mira » stř bře 10, 2010 2:30

Spolupracant říkal, že byla na silnici hrozná žumpa, že o ní málem urval kolo,
ale není osobnost sstravy a má rozdílný přístup ode mne. Já to pěšky obejdu.
Všeho s mírou.

Fiona

Příspěvek od Fiona » stř bře 10, 2010 2:40

A ma vubec stravickou prislusnost? :!:

Marci

Příspěvek od Marci » stř bře 10, 2010 8:37

olfess píše:No takhle Marie,
my jsme jako rodina dost držáci, dámy se dožívají devadesáti let běžně, pánové před osmdesátkou odchází také zřídka. Mýmu tátovi - vařákovi a beznadějnému masoužroutovi- je 72 let a musím říct, že má sice víc šedin než Dr., ale zase víc vlasů, takže se to srovná :lol: a opravdu vypadá tak o 4 roky starší než Dr. Graham, víc ne.. Já netvrdím, že Dr. Gaham vypadá nejstarší z jeho ročníku, ale připadá mi vizuálně, jako normální vařák, cvičící jógu, ale jako následováníhodný vitarián ani náhodou... (:-) ....
Olfessi ja nemela na mysli vlastni rodinu,ale spis okoli-sousedi a tak :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung

Dano

"Starec" Graham

Příspěvek od Dano » stř bře 10, 2010 14:10

olfess píše:JAK vás tento muž přesvědčil o tom, že ten jeho systém je pro vás vhodný, když při pohledu na něj vidím, že mu je 68 let a vypadá!!! na 68 let a navíc velmi nezdravě....
Nerozumiem tejto argumentacii. Typu jeden sa stravuje tak zdravo a je na tom horsie ako jeden ujo, ktori fajci/chlasta a papa hocico. Aky tam je suvis? Ziadny. Fico (nas vydareny premier) sa po zostaveni vlady chvalil ako zakrutil s kapitalistickou monopolnou rafineriou u nas a tak vtedy vdaka Nemu klesla cena benzinu o korunu ci dve. Suvis? Asi taky ako ze zvolenie nejakeho panaka v nejakom 5mil. statiku mal dopad na pokles svetovych cien ropy a vyrobkov z nej na burzach v Roterdame a inde vo svete.

Ved Graham nevynasiel tu jeho ovocnu stravu so zelenymi listami. On len napisal knihu o nej a tento styl propaguje. Taketo stravovanie odporucali/ju mnohi ini napr. Ross Horne,…, a velmi dobre skusenosti s nou mali/maju aj mnohi profi sportovci v roznych odvetviach, ktorym v oblasti vyzivi radil/di ako napr. Martina Navratilova, Ronnie Grandison, Doug Dickinson, Callie Withers, Kenneth G. Williams, Pam Boteler, Harley Johnstone,... Kto sportuje, tak si to na sebe lahko overi, lebo okrem zlepsenia zdravotneho stavu pozoruje aj mensiu unavu pri vacsom zatazeni, lepsie vykony, rychlejsiu regeneraciu, cistejsiu mysel, atd.
olfess píše:Mýmu tátovi - vařákovi a beznadějnému masoužroutovi- je 72 let a musím říct, že má sice víc šedin než Dr., ale zase víc vlasů, takže se to srovná :lol: a opravdu vypadá tak o 4 roky starší než Dr. Graham, víc ne...
Krasu bokom, v behu maratonu ci atletike alebo gymnastike by sme ich asi radsej neporovnavali, vsak? A aj keby, neodporucam ti robit zavery na zaklade porovnania len par ludi. Ak uz si myslis, ze ludia idu podla 811rv, "lebo Graham", tak to urcite nie je. Odporucam, ked uz by si chcel davat na ludi, nebrat ich do uvahy len zopar ale ovela ovela vacsiu vzorku. Urcite ani ty nechces tvrdit, ze Graham vypada podla teba zle, lebo neje tahini ci obilie. A ze by naopak vypadal lepsie (krajsie), keby ich jedol. A ze tvojmu dedovi sa tak dari vdaka tomu, ze vari a je "beznadějny masoužrout". A ze by tu uz naopak mozno nebol, keby nevaril. Lebo to nikto nevie. Tvrdit cokolvek take, ci uplne opacne, mozme len v rovine pravdepodobnosti.

Graham vzdy a vsade stale prizvukuje a vymenuvava, ako je pre zdravie dolezita vyziva a sucasne ktore to ine aspekty su nemenej dolezite. Ale to je jasne asi kazdemu. A rovnako aj to, ze aj to stravovanie je dolezite. Ze nie je jedno co jes, len preto, lebo sa napr. vela hybes, mas idealne a krasne vztahy v rodine a praci, apod.

Ked uz, porovnavajme porovnatelne, ak sa to vobec da, nie par ludi. Dostatocne vela ludi a s vylucenim ostatnych vplyvov. XXXX ludi na nejakej "diete" s XXXX ludmi na inej "diete", ale (v priemere) rovnako vela sportujucich, v podobnom psychickom stave, atd. atd. Priklad, prehnany, skupinu XX medvedov koala krm len aukalyptovymi listami a inu vo vedlajsom "vybehu" napr. aj orechmi, semenami, "panenskym" olejom, zrnom. Pozoruj ich a po par rokoch (pripadne skor ak uz ani jeden zo skupiny c. 2 dovtedy nedozije), a vyhodnot. Zopakuj niekolko krat s inymi skupinami. Potom sprav zaver. Pre koaly. S ludmi taketo studie dlhodobo tazko robit, ze? Vtedy su celkom presvedcive take typu China study.
olfess píše:JAK vás tento muž přesvědčil o tom, že ten jeho systém je pro vás vhodný
Odpoved za mna: jednoducho, po precitani jeho knihy, zamysleni sa nad vsetkymi tymi argumentami v nej, precitani par materialov na ktore sa odkazuje, vratane par studii, po precitani osobnych skusenosti jeho "nasledovnikov" sportovcov ci beznych (chorych) ludi som to zacal skusat na sebe. 100%-ne som vydrzal v kuse len 5 tyzdnov a teda necakal by som velke zmeny ale vysledok ma milo prekvapil - na nicom inom som sa nikdy necitil lepsie. Vtedy a takto ma presvedcil.
Grahamov vzhlad, ci imidz, krasa mi boli ukradnute. Netusim, kolko ma rokov, ani to akymi chorobami trpel pred zmenou zivotospravy a ako mu teda mohli "pridat" na veku. Ale zase priznam sa, velmi ma dostala jeho priam pedagogicka argumentacia, a chlap ma vynikajuci prehlad, bystre myslenie a ma hrozne vela dlhodobych skusenosti vlastnych a rádovo viac od vsetkych tych ostatnych ludi, ktorym vo vyzive radil/i.

olfess

Příspěvek od olfess » stř bře 10, 2010 15:24

to Dano:
aby bylo jasno, já nepolemizuju o přínosech syrové stravy, to jsem si byl schopen na sobě ověřit sám. Co se týče toho mého otce, tak předpokládám, že snad je Dr. zdravější, ostatně už jsem to tu psal, že otec překonal(překonává) karcinom tlustého střeva (nedivil jsem se tomu, že ho tato nemoc navštívila, a to jak stravováním, tak duševním rozpoložením).

Prostě, když se budu živit jako trenér fitness, tak je SAMOZŘEJMOSTÍ, že když vejdu do místnosti a ke klientům, tak že se na mě podívají a řeknou, aha jak to ten člověk dělá, takhle nějak bych chtěl taky vypadat! Jestliže budu pracovat jako léčitel, tak není možný, abych byl chronicky nemocen a pod. Tedy chci říct, že tento pán Dr. na mě působí přesně obráceně, když ho vidím, "tak pardon, od vás bohužel nic nechci, jelikož mě vaše osobní výsledky už na první pohled nepřesvědčili o tom, že jste pro mě ve směru výživy následováníhodný jedinec..."
To je vše.

olfess

Příspěvek od olfess » stř bře 10, 2010 15:37

to Dano:
Citace: " Krasu bokom "

TO JE PRÁVĚ ONO! Tahle to nefunguje, jak nahoře, tak dole, jak na povrchu, tak uvnitř!
Problém na povrchu, problém uvnitř! To, že by pán vypadal jenom trochu sešle na povrchu... tak takhle né. Jinak co se týče sportovních výkonů, jo to cvičí, to je dobře, ale je spousta starších vařáků, který mají taky dobrý výsledky. Nebo takhle, přestaňme chodit kolem horký kaše, shodneme se na tom, že pokožka ani vlasy mu 2x nezáří, víc rozebírat nemusíme. Jsou jedním ze základních pilířů pokožky a vlasů určité látky z tuků?
Ano, mimo jiné jsou. Na čem se zakládá jeho doporučovaný stravovací režim? A... ano a jsme doma. ... Tedy pravděpodoně pokud není jedinec schopen příjímat látky z prány, tak se mu může stát něco podobného. .. takhle jsem to myslel.

Xion

Příspěvek od Xion » stř bře 10, 2010 23:45

culka píše:Xion, ak jes zhruba 2000 kcal denne, 10% je 200, ze? 200 kcal ked vydelis 9, tak to mas presne len ten kefir. Ale tuky su aj v zelenine a ovoci a ak do toho zakomponujes aj Budwig protokol, tak len s flaxseedovym olejom sa dostanes pomaly na 20% denneho kalorickeho prijmu z tukov. A si tam kde aj ja. Ak si dam flax s jogurtom a bananom, tak spolu s ostatnym co zjem, mi tuky nejdu pod 15-17%.
Nejak som nepochopil ten vypocet, hlavne to delenie 9. Ok, povedzme, ze mozem prijat 200kcal v tukoch, co je cca 800KJ. Kefir ma 3% tuku, to znamena, ze v litry kefiru je 30g tuku. Mliecny tuk ma 3600KJ na 100g. Takze, tuk v litry kefiru bude mat 1080 KJ. Ups, presvihli sme. ;-) Takze vychadza mi to, ze 3/4 litra kefiru je nahranici, ale kedze treba zaratat, ze aj v ovoci je nejaky tuk, tak to vychadza, ze pol litra kefiru denne bude ta bezpecna hranica. Uf, to bolo matematiky. :-)
Este, keby sa mi podarilo zistit KJ na kokosove maslo... to je to, co vyteka z odstavovaca, ked sa stavi kokos. Nikde to neviem najst, takze neviem, kolko takeho masla mozem zjest. Ale predpokladam, ze v tom bude viac vody ako v masle, povedzme bude to ako 60%-tne maslo, tym padom by to vychadzalo na 2160 KJ na 100g, takze toho kokosoveho masla budem moct zjest okolo 30g. :-)
Su tieto vypocty spravne, co hovori na to Tvoje "KJ-kcal znale" oko? :-)

culka

Příspěvek od culka » čtv bře 11, 2010 0:14

Kokosovy olej alebo maslo ti poviem zajtra. Mam ho v chladnicke a tu je na to zakon, ze musi mat vsetko nalepku kolko coho. Takze vydrz.

Delit 9, lebo 1g tuku ma 9 kcal.

Ak chces hod si to do fitday.com, nutridiary.com alebo nutritiondata.com. V jednom si spravim jedlo a do druheho to prenesiem. A maju tam pekne grafy.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis

Dano

Příspěvek od Dano » čtv bře 11, 2010 10:02

culka píše:Xion, ak jes zhruba 2000 kcal denne, 10% je 200, ze? 200 kcal ked vydelis 9, tak to mas presne len ten kefir. Ale tuky su aj v zelenine a ovoci a ak do toho zakomponujes aj Budwig protokol, tak len s flaxseedovym olejom sa dostanes pomaly na 20% denneho kalorickeho prijmu z tukov. A si tam kde aj ja. Ak si dam flax s jogurtom a bananom, tak spolu s ostatnym co zjem, mi tuky nejdu pod 15-17%.
Jediny pohlad a hned je jasne, kto o 811 nielen hovori ale jej aj rozumie. Culka je v tom zjavne doma (aj ja, zial len v teorii :) ), ma moje sympatie, lebo nemalo (bez urazky, sa mi zda ze skor) zien tuto jednoduchu matematiku akoby len tazko dokazali pochopit.

Zaroven ostatnych ktori by chceli 811rv skusit, ukludnujem, ze nic ratat netreba. Nikto z 811-ov nic nerata, mozno len prve 2 dni kym pochopi suvislosti a casto nasledne napr. taky fakt, ze hoci sa stravoval vitariansky, tak prijimal povedzme 60-70% energie z tukov, co je ovela viac nez pri beznej zapadnej strave. Lebo pokial ide clovek len na samom zrelom sladkom ovoci a troche (najlepsie listovej) zeleniny, tak ide urcite na 811rv a len si uziva a papa do sytosti, bez obmedzenia, kolko mu len chuti.

culka

Příspěvek od culka » čtv bře 11, 2010 18:26

Xion ako som slubila, tak aj pisem. Kokosovy olej 1 lyzica, 14g ma 120kcal.

Dik Dano, tiez je to viac menej len teoria, ale skoro sa to da aj ked nie si 100% RF. Nechapem, ako moze niekto konzumovat 60-70% stravy v tukoch, ale ved dobre. Mozno len trochu prehana, aby ukazal rozdiel. Ono nie vsetko je uplne cierne a nie vsetko je uplne biele.

Marci

Příspěvek od Marci » čtv bře 11, 2010 18:38

Podle toho co se pise v tomto vlakne na strane 1,tak Grahamovi je v soucasnem roce 55-56let. :wink:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung

olfess

Příspěvek od olfess » čtv bře 11, 2010 19:53

Jéjda, já jsem se při vyhledávání seknul a uvedl jsem rok narození jeho jmenovce, nějakýho politika. ....
Takže je o 10 let mladší než jsem si myslel!!!
:shock: :shock: :shock:
Panu Dr. nebylo ještě ani 60 :!: :idea: :!:
No, tak to je problém... :?

A je mladší než STORM, to je síla.

Xion

Příspěvek od Xion » pát bře 12, 2010 3:38

culka píše:Xion ako som slubila, tak aj pisem. Kokosovy olej 1 lyzica, 14g ma 120kcal.

Dik Dano, tiez je to viac menej len teoria, ale skoro sa to da aj ked nie si 100% RF. Nechapem, ako moze niekto konzumovat 60-70% stravy v tukoch, ale ved dobre. Mozno len trochu prehana, aby ukazal rozdiel. Ono nie vsetko je uplne cierne a nie vsetko je uplne biele.
OK, takze vychadza to rovnako ako kazdy iny tuk, teda 3600KJ na 100g, tym padom ked ratam, ze to kokosove maslo ma 60% tuku, zvysok je voda a vlaknina, tak to, co mi vyteka z odstavovaca ma 2160KJ na 100g, cize ked sa chcem trafit do tych 800KJ, co je ale asi vela, kedze aj v ovoci je nejaky tuk, takze skor do 600KJ, mozem si dovolit zjest denne 27,7g kokosoveho masla. To je skutocne maly kusok. :-)

Inak, rozmyslal som nad sirnou patlaninou, a po logickej uvahe mi vyslo, ze s vysokou pravdepodobnostou mozes odcitat cely olej, alebo vacsinu oleja, a nezaratat ho do tukovej casti. Je totiz rozpustny vo vode, lahko a rychlo vstrebatelny, takze jediny tuk v sirnej patlanine, ktory ostane volny, a teda si ponecha v tele negativne vlastnosti tuku, bude tuk z mliecneho vyrobku, co je pri 100g kefiru smiesnych 3g, a samozrejme lanove semienka, ktorych tam netreba tak vela, staci aj 10g. Ale este aj tie lanove semienka su diskutabilne, kedze si myslim, ze povrch tej drti sa tiez naviaze, takze nenaviazana ostane vnutorna cast drti. Z tej sa ale vsetko nevstrebe. Chcelo by to poriadny vyskum. Je to nazorna ukazka toho, ze treba pouzivat mozog, a nie slepo ratat kilojouly. Myslim si, ze sirna patlanina nezatazuje telo, nesposobuje lepivost krvi ani neblokuje energiu, a to aj pri mnozstve, ktore siaha nad limit 10%, takze mozes byt bez obav, ze porusujes 811. Telu to v tomto pripade neskodi.

Esterka

Příspěvek od Esterka » pát bře 12, 2010 12:42

Maria píše:Podle toho co se pise v tomto vlakne na strane 1,tak Grahamovi je v soucasnem roce 55-56let. :wink:
To bude nějaký omyl, Graham je určitě mnohem starší, vždyť i můj 72 letý děda vypadá mnohem mladší, než on.

Dano

Příspěvek od Dano » pon dub 19, 2010 19:07

K poznamke
olfess píše:ale vizuálně výsledky prostě žádný nemá nebo je tam někde vidíte?... http://www.youtube.com/watch?v=VsmcYRSvwGM
a nasledujucim... Nahodne som na nieco prave natrafil. K tomuto videu padla na jeho fore otazka:
http://www.vegsource.com/talk/raw/messa ... 11157.html
na ktoru on odpovedal:
http://www.vegsource.com/talk/raw/messa ... 11165.html
(ze pred jeho nakrutenim spal za predchadzajuce 4 noci spolu 8 hod, za cely tyzden spolu 30 hod, prednasal vtedy H&F 15 hodin denne)

olfess

Příspěvek od olfess » pon dub 19, 2010 19:24

Ale jo, tomu věřim, že mohl bejt unavenej. Nemám důvod tomu nevěřit, nicméně stejně, podle mne vypadá starší, no. :roll:

awa

Příspěvek od awa » úte dub 20, 2010 13:59

olfess píše:Ale jo, tomu věřim, že mohl bejt unavenej. Nemám důvod tomu nevěřit, nicméně stejně, podle mne vypadá starší, no. :roll:
Jestli je mu opravdu kolem 55, tak pro mně není symbolem zářícího zdraví, spíš mně odpuzuje ( není jediný, bohužel). I moje babička a děda v sedmdesáti vypadali lépe. O celoplošnosti jeho teorie pro obě pohlaví si myslím své, ale to je fuk. Každý má právo si sám vybrat, co uzná za vhodné a žít podle toho.

olfess

Příspěvek od olfess » ned dub 25, 2010 1:16

Lilian Muller !!!

dle mého názoru žena, které se povedl přechod na RAW, raw vegan, do jídelníčku zařazuje i oříšky, pije 8 sklenic čisté vody denně. Je fyzicky aktivní, atraktivní a má krásnou postavu. Je jí (to snad není pravda :shock: ) 60 let!!!, nemá žádnou plastickou operaci a na ulici bych jí odhadoval cca 40 let. Myslim, že je rozhodně inspirující.

http://www.lillianmuller.com/

culka

Příspěvek od culka » ned dub 25, 2010 7:05

Nechcem provokovat, ale ako stare su tie fotky?
Na niektorych vyzera ohromne a na niektorych asi ako Graham. Ale co pise je myslim v poriadku.

olfess

Příspěvek od olfess » ned dub 25, 2010 12:55

culka píše:Na niektorych vyzera ohromne a na niektorych asi ako Graham. Ale co pise je myslim v poriadku.
Nevim, jaký fotky myslíš, "kde vyzerá jako Graham". Ale samozřejmě rozlišuju reklamní fotky do magazínu. Ale tam jsou hlavně videa. Hoď to sem, co se ti nelíbilo, pls... ať se juknem.

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned dub 25, 2010 13:15

olfess píše:Je jí (to snad není pravda :shock: ) 60 let!!!, nemá žádnou plastickou operaci a na ulici bych jí odhadoval cca 40 let. Myslim, že je rozhodně inspirující.
Tak Ti nevím, zase až tak odborník nejsem, ale zejména v sekci Fitness na mě ty její nárazníky působí hooodně syntetickým dojmem .. ale netvrdím, že pro někoho nemůžou být inspirující. :D

olfess

Příspěvek od olfess » ned dub 25, 2010 13:19

Zde v 57 letech
http://www.vg.no/rampelys/artikkel.php?artid=528689

Takže tady je jí 55 let, čili jako Grahamovi.
http://www.youtube.com/watch?v=uTlcVt4HzQo

Tady v 52 fotka do magazínu
http://pub.tv2.no/nettavisen/english/article147684.ece

A tady video v 58 letech, je tam hoooodně zblízka takže fakt žádný zásahy na obličeji nemá (nebo nejsou vidět, protože mimiku má výbornou).
http://www.youtube.com/watch?v=HDs4dYZY4yY

Takhle dobrý výslek jsem viděl ve skupince kolem STORMA, jinak asi ne. Má krásnou a pevnou a zároveň "vyplněnou" postavu, je fyzicky aktivní, sálá z ní energie, pracuje a tvoří. U mě je tohle symbol ZDRAVÍ.

olfess

Příspěvek od olfess » ned dub 25, 2010 13:52

Tak Ti nevím, zase až tak odborník nejsem, ale zejména v sekci Fitness na mě ty její nárazníky působí hooodně syntetickým dojmem .. ale netvrdím, že pro někoho nemůžou být inspirující. :D
No, já jsem měl spíš šok z toho, že je pro někoho inspirující konkrétně "Mango", (je mladší než pani Muller) pro mě by to bohužel znamenalo konec syrového stravování. Nevím, jestli je problém v tom, že nepije vůbec žádnou čistou vodu už spoustu let nebo zda je pro NĚJ ta výživa nedostatečná a euforie, které se jemu i Květě dostavují mají svůj počátek a konec v množství cukru v ovoci a nechtějí ho kompenzovat (protože ztrácí eufori, logicky, to je totiž jednoduchá chemie) protože oni se živí pouze sladkými plody, ani salát NIC. Toto stravování bude možné, ale asi ne pro každýho...

Tohle pro mě není zdraví:
http://www.youtube.com/watch?v=SK848_oQ_AE

Zde narolovat stránku trochu dolu - jsou vidět paže... :roll: . Uvědomuju si, že to je zcela jeho věc, nemusí být každý svalnatý za každou cenu, nicméně toto už je na hranici podvýživy dle mého názoru a pro mě neispirující.
http://mangodurian.blogspot.com/

Toto je naopak fantastický, Storm Talifero
http://www.thegardendiet.com/storm2.html

Vzhledem k tomu, že budu tuto otázku pro sebe dnes po roce hledání, zvažování a srovnávání uzavírat, jak pokračovat dál, tak jsem trochu pohledal na webu.

awa

Příspěvek od awa » ned dub 25, 2010 14:48

Tak jsi napsal, co si myslím už dlouho.
Ta blondýnka není můj šálek kávy, ale vypadá opravdu dobře.
Pro mě je vzorem krásné baby Sofia Loren, ale ta je špagetová. :lol: Takže nic.
Ještě by to chtělo najít nějaké fešáka bělocha ve stylu Storma a Jericha, pač někteří mohou oponovat jinými genetickými predispozicemi.

olfess

Příspěvek od olfess » ned dub 25, 2010 14:55

To awa:
jenom uvádim na pravu míru, pani blondýnka je na mě příliš "émerická" a silně komerční...šlo mi pouze o vitalitu a výživu těla, že to lze!
Bělocha najdem :wink: ....

culka

Příspěvek od culka » ned dub 25, 2010 17:06

To Olfess, ked si otvoris biography a na boku career highlights tak na spodu stranky je fotka na keynote lecture a tu som myslela. Malo svalov na tvari a strasne vela zubov.
Nevidim problem v starnuti. V skoro 60-tke uz nemoze vyzerat ako 20-rocna. Myslim, ze to nepredpoklada nikto z nas na tomto fore.

A co sa Manga tyka, toho by som radsej ani nepropagovala, lebo ludia sa zacnu hufne zivit vsetkym inym len nie ovocim. (ja viem, ze si ho sem dal ako odstrasujuci priklad, tu propagaciu myslim na youtube, ale tam si moze dat kazdy, co chce)

olfess

Příspěvek od olfess » ned dub 25, 2010 17:21

culka píše:To Olfess, ked si otvoris biography a na boku career highlights tak na spodu stranky je fotka na keynote lecture a tu som myslela
Nenešel jsem to :oops:, ale jinak souhlas s tim, co si napsala, to jsem tim chtěl přibližně říct.

s.arik

Příspěvek od s.arik » ned dub 25, 2010 19:42

Tak to jsou výborné linky, díky, olfessi :)
Hned mám z dnešních makových kuliček lepší pocit :lol: Stačí mi jeden frutariánský den v týdnu...

dgm

Příspěvek od dgm » ned dub 25, 2010 19:42

Tak me se jako zena vzdycky libila herecka Uma Thurman, to jsem drive ani nevedela, ze je vitarianka. Taky je ten kostroidni typ, prusvitna kuze ...
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”

olfess

Příspěvek od olfess » ned dub 25, 2010 19:51

dgm píše:Tak me se jako zena vzdycky libila herecka Uma Thurman, to jsem drive ani nevedela, ze je vitarianka. Taky je ten kostroidni typ, prusvitna kuze ...
Mám obavu, že ne 100% ..

Fiona

Příspěvek od Fiona » ned dub 25, 2010 20:20

A co treba Mira? :)

olfess

Příspěvek od olfess » ned dub 25, 2010 20:23

Fiona píše:A co treba Mira? :)
Mírovi je 40!!! To je mladej kluk ...

Xion

Příspěvek od Xion » ned dub 25, 2010 23:44

olfess, myslim, ze to kapanek nechapes, nemozes dat niekoho za priklad, ked ho ani osobne nepoznas. Ok, ma chude ruky, nevyzera zdravo. ALE... mozno, keby nejedol ovocie, tak by z neho bol uz prach. Podla mna porovnavat jednotlivcov je nezmysel, kedze nevies, z akeho stavu vychadzali. Mozno, ze Mango zvysil vdaka ovociu svoju vitalitu o 500%, keby jedol tuky, zvysil by ju len o 200%. Takisto, Kveta prekonala autonehodu, zase mozes ju porovnavat s nejakou inou zenou, ale podla mna je to blbost. Ta druha zena, aj keby sa zacpavala masom a sladkostami, stale by sa kludne mohlo stat, ze by mohla vyzerat zdravsie. Ale jej dalsie generacie uz nie. Tu ide o destinaciu, nie o aktualny stav. Destinacia je taka, ze keby mal Mango deti, su vitalnejsie, ako on. A ich deti, zase vitalnejsie. A za par generacii by ich rodina v zdravi mozno tromfla hocikoho, kto pojeda tuky. A o tom to je.
To len na zamyslenie...

olfess

Příspěvek od olfess » pon dub 26, 2010 2:53

Xion píše:olfess, myslim, ze to kapanek nechapes, nemozes dat niekoho za priklad, ked ho ani osobne nepoznas. Ok, ma chude ruky, nevyzera zdravo. ALE... mozno, keby nejedol ovocie, tak by z neho bol uz prach. Podla mna porovnavat jednotlivcov je nezmysel, kedze nevies, z akeho. To len na zamyslenie...
Promiň, teď si ze mně děláš srandu nebo to jako myslíš vážně? Vzhledem k akutnosti situace? Až ti ten člověk exne, jako .. že exne, je otázkou kdy, protože je evidentně několik let SILNĚ podvyživený!!! Tak co budeš hovoriť? "Bol som neslušný? Toto je "pre ťjěba zdravie?""

V tom pripadě ťa velmi, velmi "ľjutujem...."

Omlouvám se za špatnou slovenšťinu, ale My jsme Češi a v tomto jazyce (slovenšťina) nejsme vychovávání ... a já jsem tomu veeeelmii rád....

culka

Příspěvek od culka » pon dub 26, 2010 3:49

Zostan radsej pri cestine, lebo tomuto nerozumie nikto. Kazdy nech pise ako mu zobak/klavesnica narastla.

Pozna tu niekto osobne dlhodobeho frutosa/vitosa? Okrem Buca, ale ten to zase tak prekombinuje tymi kvasakmi (burcak z hrozna a zo vsetkeho ostatneho), ze ani tam si uz nie som ista.
Mam tu knihu o longevity diet.Pointa je znizit kaloricky prijem na funkcne minimum, lebo potkany sa takto dozivali skoro 2x tolko ako normalne. Hlavny propagator to nakoniec zabalil v 80-tke, jeho dcera v tom pokracuje dalej. Podla vysky a vahy anorekticka ako vysita.

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » pon dub 26, 2010 3:58

Xion píše:olfess, myslim, ze to kapanek nechapes, nemozes dat niekoho za priklad, ked ho ani osobne nepoznas. Ok, ma chude ruky, nevyzera zdravo. ALE... mozno, keby nejedol ovocie, tak by z neho bol uz prach. Podla mna porovnavat jednotlivcov je nezmysel, kedze nevies, z akeho stavu vychadzali. Mozno, ze Mango zvysil vdaka ovociu svoju vitalitu o 500%, keby jedol tuky, zvysil by ju len o 200%. Takisto, Kveta prekonala autonehodu, zase mozes ju porovnavat s nejakou inou zenou, ale podla mna je to blbost. Ta druha zena, aj keby sa zacpavala masom a sladkostami, stale by sa kludne mohlo stat, ze by mohla vyzerat zdravsie. Ale jej dalsie generacie uz nie. Tu ide o destinaciu, nie o aktualny stav. Destinacia je taka, ze keby mal Mango deti, su vitalnejsie, ako on. A ich deti, zase vitalnejsie. A za par generacii by ich rodina v zdravi mozno tromfla hocikoho, kto pojeda tuky. A o tom to je.
To len na zamyslenie...
presne tak. vic prukazni by bylo mit jeho dve nynejsi fotky, jako dlouhodobyho fruitariana a co by kdyby byl masozrout. je to subjektivni, kazdej do toho sel jinak zhuntovanej. navic, me se zda byt v poradku, ma hezkou kuzi, vyraz v obliceji ditete:)

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » pon dub 26, 2010 4:03

culka píše:Zostan radsej pri cestine, lebo tomuto nerozumie nikto. Kazdy nech pise ako mu zobak/klavesnica narastla.

Pozna tu niekto osobne dlhodobeho frutosa/vitosa? Okrem Buca, ale ten to zase tak prekombinuje tymi kvasakmi (burcak z hrozna a zo vsetkeho ostatneho), ze ani tam si uz nie som ista.
Mam tu knihu o longevity diet.Pointa je znizit kaloricky prijem na funkcne minimum, lebo potkany sa takto dozivali skoro 2x tolko ako normalne. Hlavny propagator to nakoniec zabalil v 80-tke, jeho dcera v tom pokracuje dalej. Podla vysky a vahy anorekticka ako vysita.
osobne sebe :) jinak co kveta, neo, radkas? a bucem si jsem jista. to slovo vyse uvedeny na 'A' prirazuju k vyrazu pochazejiciho z konzumniho varackyho sveta/hlediska, kde vahovy standard je jiny.

culka

Příspěvek od culka » pon dub 26, 2010 18:10

Sweetie ja som myslela tak naozaj nazivo. A ked uz seba spominas, tie domace vajcia, to som sem ja pisala, ci co (:-)

Odpovědět