Běžný den Vitariána

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

pelco

Běžný den Vitariána

Příspěvek od pelco » pát kvě 04, 2012 13:37

Ahoj,

zrovna přecházím na syrovou stravu. Původně jsem si myslel, že se stačí naučit pár receptů a je to, ale nedávno jsem slyšel myšlenku, že to není o receptech, ale o systému. Něco na tom asi bude, a proto bych rád poprosil Vás zkušenější vitariány o

1: popis vašeho běžného dne.

Např. (Ráno: Nakrájím si ovocný salát s ořechy, Svačina: jablko, Oběd: Namixuji zelenou listovou zeleninu s banánem, Svačina: jablko, Večer: Pojídám ořechy s brokolicí a na druhý den si dám do sušičky lněné sušenky) - to je jenom příklad a možná hloupý tak na něho prosím nereagujte :-)

2: výpis důležitých pravidelných činností (denních, týdenních, měsíčních)

Např. (Co dva dny sušit sušenky, Mít pořád doma olivový olej/agáve/ořechy) - to je jenom příklad a možná hloupý tak na něho prosím nereagujte.

Byl bych rád, kdyby v tomto tématu prostě vzniknul přehled různých přístupů k vitariánskému stravování bez nějakých vzájemných kritik.

Předem děkuji za Vaše "know how" :-)

ali

Re: Běžný den Vitariána

Příspěvek od ali » pát kvě 04, 2012 14:32

Ahoj
jsem na živé stravě něco přes rok. K snídani si večer namočím pohanku, ráno propláchu a nasrouhám do ní jablko, nakrájím banán, přisypu strouhaný kokos, rozinky, vlašské oříšky a skořici. je to tak dobré, že ji dělám i pro své všežravé rodiče.
k obědu mám salát: ledový salát (nebo jiné zelené listy), okurka, paprika, rajčátka, ředkvičky, cibulka, brokolice, avokádo a olivy od lifefoodu. to vše pokapu panenským olivovým olejem. už rok ho mám každý den k obědu a ještě se mi nepřejedl.
k večeři si nastrouhám okurku nebo kedlubnu a trochu osolím.
čas od času mám chuť na normálnější jídlo, tak si z internetu nebo podle knihy Sluneční živá strava umixuji složitější jídlo: květáková rýže, těstoviny s mrkve a pastynáku se sýrem z makadamiových oříšků a rajčatovou omáčkou, jablečný koláč z: www.vitachurka.blog.cz. no a přes dem ukusuju banány, oříšky, živou čokoládu a jiné ovoce, které je k dispozici. když nemám čas si nic připravit nebo jedu na dovolenou, nakoupím si sušenou stravu od lifefoodu. bohužel ješztě nemám sušičku, ale už si na ni šetřím, pak to bude jednodušší a dají se dělat opravdu dobrá jídla.
Tak držím palečky, ať tě živá strava baví tak jako mě.

zaklinac.dan

Příspěvek od zaklinac.dan » pát kvě 04, 2012 20:33

co člověk to přístup. navíc se to může měnit, protože člověk se vyvíjí, mění se roční období a výběr ovozelu apd. je tady spousta deníků a v těch je i to, co tě zajímá ;) studijního materiálu více než dost...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni

rudo

Příspěvek od rudo » pát kvě 04, 2012 21:21

take nieco neexistuje ale co maju vitariani spolocne je to ze denne potrebujes asi 4H casu stravit na vita fore presviedcat vsetkych ze tvoj system je ten najlepsi

pri prechode musis ist cez jednopt;live fazy trvajuce od 10 dni po 3 mesiace a aj dlhsie, ked ti vyhovuje nieco specificke a ako sa faza zavrsi tak ti to prestane vyhovovat

zalezi od vychodzieho stavu, teda od stupna a druhu poskodenia z predoslej stravy

Neexistuje univerzalna cesta do Brna, zalezi ci vychadzas z Michaloviec, Krakowa Budimpesti alebo zo Snezky
a nedaj sa pomylit niekym kto ide z Michaloviec a nanucuje ti jeho orientaciu kompasu
5 2 8

jitulinda

Příspěvek od jitulinda » sob kvě 05, 2012 15:23

rudo píše:take nieco neexistuje ale co maju vitariani spolocne je to ze denne potrebujes asi 4H casu stravit na vita fore presviedcat vsetkych ze tvoj system je ten najlepsi
no to jsi mě pobavil :lol: Snad tu neděláme jen toto :wink:

pri prechode musis ist cez jednopt;live fazy trvajuce od 10 dni po 3 mesiace a aj dlhsie, ked ti vyhovuje nieco specificke a ako sa faza zavrsi tak ti to prestane vyhovovat

prosím prosím vysvětli, vůbec nerozumím, co myslíš tou fází??..znamená to, že jíš jisté věci?nebo cooooo?? :shock:
zalezi od vychodzieho stavu, teda od stupna a druhu poskodenia z predoslej stravy

Neexistuje univerzalna cesta do Brna, zalezi ci vychadzas z Michaloviec, Krakowa Budimpesti alebo zo Snezky
a nedaj sa pomylit niekym kto ide z Michaloviec a nanucuje ti jeho orientaciu kompasu
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob kvě 05, 2012 18:54

Doporucuji neresit nazory tohoto pana. On totiz sam venuje 8hod denne (i vice) kampani proti ovoci na tomto vskutku jiz podivnem miste :D).
Zachran si zbytky rozumu, jsou-li Ti drahe. Kdo utece, vyhraje ..

rudo

Příspěvek od rudo » sob kvě 05, 2012 23:01

s tymi fazami je to tak, keby cloevek presiel zrazu na najlepsiu moznu stravu tak to nevydrzi ani copar dni, preto musi postupovat postupone odoberat to najhorsie nechat telo pomaly ocistovat a preladovat telesne organy a systemy a postupne sa to da cistit tak ze sa da zvladnut lepsia a lepsia strava.

Su ludia ktori na tom neboli tak zle a su schopny skocit zrazu do suroveho a vydrzat, ale to surove stale nema optimalne zlozenie.

Ako prestupis do dalsej fazy tak prebehne dalsia hlbka ocisty a budes sa citit lepsie, najlepsie ako doteraz a to ti da nazor ze to je urcite ta najlepsia mozna strava lebo sa citis najlepsie mozne ako poznas.
5 2 8

jitulinda

Příspěvek od jitulinda » ned kvě 06, 2012 14:36

rudo píše:s tymi fazami je to tak, keby cloevek presiel zrazu na najlepsiu moznu stravu tak to nevydrzi ani copar dni, preto musi postupovat postupone odoberat to najhorsie nechat telo pomaly ocistovat a preladovat telesne organy a systemy a postupne sa to da cistit tak ze sa da zvladnut lepsia a lepsia strava.

Su ludia ktori na tom neboli tak zle a su schopny skocit zrazu do suroveho a vydrzat, ale to surove stale nema optimalne zlozenie.

Ako prestupis do dalsej fazy tak prebehne dalsia hlbka ocisty a budes sa citit lepsie, najlepsie ako doteraz a to ti da nazor ze to je urcite ta najlepsia mozna strava lebo sa citis najlepsie mozne ako poznas.
hmm, díky za vysvětlivky :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.

s.arik

Příspěvek od s.arik » ned kvě 06, 2012 19:15

Jojo, fázemi prochází snad každý člověk, který se snaží vylepšit jídelníček. Jen za poslední rok se mi vzorec "běžného dne" změnil nejméně 4x (ne vždy k lepšímu, to netvrdím, ale prostě změna, podle chutě, dostupnosti potravin, nově objevených a oblíbených receptů, všechno se časem trochu přejí).

Aktuálně:
večer si namočím 100 g slunečnice a 50 g mandlí
- snídám pár rajčat s céčkem
- celý den jím podle chuti a hladu, což je u mne cca co dvě hodiny, bývá to okurka nebo ledový salát a k tomu máčené mandle nebo naše lískáče nebo jiný ořech nebo trošku lněných placek (tohle zel-tučné jídlo tak 4x za den)
- jednou denně si umelu mák (příp. s konopím nebo sezamem) a smíchám s malým množstvím (1/6, slovy jedna šestina) banánu,
- denně umixuju pro celou rodinku okurku s řapíkatým celerem a česnekem
- denně umixuju máčenou slunečnici s česnekem a sušeným koprem, tuhle pomazánku jíme s ledákem, já asi 40 g
- pokud mi někdo strčí pod nos, dám si pár jahod nebo kus melounu, ale momentálně se snažím vyloučit 100% bílého cukru a prudce omezit i ovocný cukr...třeba mi to pomůže zastavit cukrovou houpačku, přežírání se a závislost na čokoládě.

lněné placky dělám 1-2x týdně, recept je v receptech, jí je především muž.
dříve to bylo úplně jinak, dělali jsme večer zelsalát, máčeli jsme pohanku, nebyl mák...pořád se to mění.
zůstává to, že krom mandlí, kt. nejsou raw, je všechno syrové (co se koupí a doma plánovaně připraví, nepočítám občasné hříchy mimo domov)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned kvě 06, 2012 20:25

A mas denne cas taky na neco jinyho ? :mrgreen: :lol: (to je vskutku sileny "bezny den vitariana")

s.arik

Příspěvek od s.arik » pon kvě 07, 2012 6:18

Jelikož neholduji žádným složitým receptům, trvá mi jídlo 5, max. 10 minut, omyju okurku/ledák a vcelku schroustám, k tomu pár semínek...pokud si četl pozorně, jedná se o 6 jídel denně, žádný extrém, bývalo i více.
Mixér zapínám jen jednou denně, kvečeru, na oba recepty, jíme to všichni, včetně mimina, takže to má smysl, a je to celkem rychlé. Nejde o žádné obžerství, přesytila by tebe malá půlka ledáku se 40 g slunečnice a k tomu deci, výjimečně dvě deci okurkovo-řapíkáčového smoothie?

Když nepočítám Lenušku, všímám si často, že ženy potřebují jíst častěji, zatímco muži-lovci se napráskají 1-2x denně a jinak klidně fungují s prázdným břichem. Je ale fakt, že většina žen během dne možná uzobává trochu menší množství než já, hlavně co do tuků :)
Jenže já spím denně tak 6 hodin (potřebovala bych více), z toho 2x vstávám k miminu, celý den se nezastavím, dvě děti nedovolí, z toho menší nosím půl dne na těle, ujdu tak 10 km denně, aspoň obden si zacvičím do zapocení a mozek se vaří skrze předstátnicovou přípravu. Za těchto okolností si časté porce ani trochu nevyčítám (bez jídla mi není dobře, jsem nesoustředěná a vůbec), jen pozvolna vylepšuji skladbu potravin.

Určitě strávím přípravou a žvýkáním méně času než někdo, kdo si chystá "jen" 2x denně velkou mísu salátu, si moc dobře pamatuju, že to trvalo děsně dlouho, omýt a nakrájet a požvýkat více druhů zeleniny (i přes hodinu).

A vůbec, kromě úsměvů, čím tady přispěješ ty? Kolikrát denně jíš a co? Nevadí, že nejsi vitouš, i moje mandle jsou mrtvoly. A proč si myslíš, že to, co vyhovuje tobě, nebo co tvrdí Velký Pavel, musí být optimum pro všechny okolo? ;)

jitulinda

Příspěvek od jitulinda » pon kvě 07, 2012 9:46

to S.arik : nebudu citovat celý tvůj příspěvek... stačí říct, žese mi líbí :wink:
Tobě, Vodnáři,

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 07, 2012 11:49

Tos vystihla - chlapi (lovci) nemaji cas jist, musi neco ulovit na zahone a pritahnout domu, zenske (kuchty) uzobavaji cely den z plotny, to sedi. Ok rozlisovaci schopnost :D).

s.arik

Příspěvek od s.arik » pon kvě 07, 2012 13:53

Jéé, kdo si chce obhájit časté porce nebo jedno jídlo denně, vždycky najde odborníka, který mu to schválí... Ani jsem nehledala, Mercola se mi dnes vnutil sám :)
http://www.mercola.com/nutritionplan/beginner.htm krok sedm
Avoid hypoglycemia.
Most of us eat far too many grains and sugars, which cause us to have large amounts of insulin circulating in our blood. When you stop eating grains your body will take several days to lower your insulin levels. In the meantime, the high insulin levels will cause you to experience many symptoms such as dizziness, confusion, headaches, and generally feeling miserable.
If you eat every two hours for the first few days of your transition you will be able to avoid this temporary side effect. You will need to eat some protein, such as an egg, piece of chicken, turkey, fish, or some seeds, along with a vegetable such as a piece of celery, cucumber, or red pepper. This will help to prevent hypoglycemia and stabilize your blood sugar.
Even after your system has adjusted, it is wise to eat 4-6 meals a day. Eating more frequently has been shown to normalize cholesterol levels. It will also help your adrenal glands better regulate cortisol levels.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon kvě 07, 2012 14:43

s.arik píše:Jéé, kdo si chce obhájit časté porce nebo jedno jídlo denně, vždycky najde odborníka, který mu to schválí...
:)

Ono taky záleží co se jí a v jakém množství. Vepřo knedlo zelo (apod., hlavně při plném talíři) se dá trávit celý den, kdežto ovozel se lehko doplní častěji...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 07, 2012 14:52

A tak u vepro-zela bych si Pavli umel predstavit stravit cely den i nekolikrat denne ho uzdibovat:).
Miluju tuto formu zeli (pry chlapikum zeli naramne svedci zeli v jakekoli forme na prostatu a tyhlety muzske veci) je to jeden z mych malo uletu hned po bramboracich a sunkovych chlebickach s vlasakem (ne s vlasaky).
Cize proc ne ? :D).
Ale neni to me pravidelne jidlo, to kecam, tlacim zelovoc do popredi jak muzu, jen to nehrotim jako dogma, celej Vesmir funguje na rovnovaze, proc ja bych zrovna nemel a mel byt vyosenej u mantinelu ?? :).

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon kvě 07, 2012 15:29

cepheus píše: celej Vesmir funguje na rovnovaze, proc ja bych zrovna nemel a mel byt vyosenej u mantinelu ?? :).
neboj, to byla reakce na Šárčin jídelníček. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 07, 2012 16:45

:D :wink:.

pelco

Příspěvek od pelco » pon kvě 14, 2012 9:14

díky moc ali a s.arik

buc11

Příspěvek od buc11 » pon kvě 14, 2012 10:31

pelco píše:díky moc ali a s.arik
původně jsem myslel, že je to provokace, i pročtením tuná narazíš na stofky
např. u mne žádný běžný den neexistuje, každý mám unikátní, co se týče svého jídelníčku, zmínil jsem ho již 2811x. Na první pohled to vypadá skoro pořád stejně, ale je to skoro vždy jinaké. Např. o den starší zralosti, jiná citová rozpoložení a i jiné výkony.
Navíc záleží pro který typ vita se chystáš rozhodnout, existují různé směry, některé i protikladné a I PROKLATĚ nesmiřitelné.

jitulinda

Příspěvek od jitulinda » pon kvě 14, 2012 11:32

buc11 píše: Navíc záleží pro který typ vita se chystáš rozhodnout, existují různé směry, některé i protikladné a I PROKLATĚ nesmiřitelné.
Buci, rozvedl bys shortly ty směry či typy?!thnx ..nechť má začátečník představu, kam se uklánět,přiklánět a naklánět :P
Tobě, Vodnáři,

Panda

Příspěvek od Panda » pon kvě 14, 2012 11:59

Směry snad ani nejdou upřesnit. Každý člověk má svou variantu způsobu života a stravování a na to se pak "nalepí" nějaké označení, které to tak asi může nejlíp charakterizovat. Těžko asi existují dva lidé, kteří by se stravovali stejně, přestože oba spadají do kategorie např. vitariáni. Někdo se zaměřuje hlavně na ovoce, jiný vypustil ovoce, někdo bere energii z tuků, jiný z fruktózy, někdo má 100% syrové stravy, jiný jen 75% a kombinuje např. s rýží. ... Např. jedna z možných cest vývoje stravy je: všežravec -> vegetarián -> vegan -> vitarián -> fruitarián -> fruktarián -> frukto-liquidarián -> waterián -> breatharián (a po těch stupních lze přecházet plynule, bez skokových přechodů).

buc11

Příspěvek od buc11 » pon kvě 14, 2012 13:37

jitulinda píše:
buc11 píše: Navíc záleží pro který typ vita se chystáš rozhodnout, existují různé směry, některé i protikladné a I PROKLATĚ nesmiřitelné.
Buci, rozvedl bys shortly ty směry či typy?!thnx ..nechť má začátečník představu, kam se uklánět,přiklánět a naklánět :P
to má panda pravdu,
já naštěstí o nich nemám moc ponětí, někdo dává přednost tukům, někdo ovoci, někdo ještě doplňuje, mně vyhovuje 811, ale nedělám to, můžu žít i na 541 nebo 332, ale přesně nevím který číslo co znamená. Navíc piju a jím čokoládu.
Nejlepší je to sám odzkoumat, bohužel chce to trpělivost, negativa i pozitiva z vlastního diet systemu se projeví až po delší době.

jitulinda

Příspěvek od jitulinda » pon kvě 14, 2012 14:16

buc11 píše:
jitulinda píše:
to má panda pravdu,
já naštěstí o nich nemám moc ponětí, někdo dává přednost tukům, někdo ovoci, někdo ještě doplňuje, mně vyhovuje 811, ale nedělám to, můžu žít i na 541 nebo 332, ale přesně nevím který číslo co znamená. Navíc piju a jím čokoládu.
Nejlepší je to sám odzkoumat, bohužel chce to trpělivost, negativa i pozitiva z vlastního diet systemu se projeví až po delší době.
Jj, ráda zkouším sama na sobě,směry mě zajímají jen čistě z informativního hlediska. Ják praví můj kineziolog, jsem holt ten informační typ...a tak čtu a ptám se a zjišťuju :) takže děkuji
Tobě, Vodnáři,

buc11

Příspěvek od buc11 » pon kvě 14, 2012 14:22

myslím, že bys našla ještě od terez v těch článcích na hlavní straně wolfův triangl, to asi stejně tak většina děláme

Panda

Příspěvek od Panda » pon kvě 14, 2012 14:28

jitulinda

Příspěvek od jitulinda » pon kvě 14, 2012 14:34

Panda, Buc .. díky kluci :-) !!! Znamená to, že je něco méně či více vhodné??..no raději si to přečtu, ať něplýtváte energií :oops:
Tobě, Vodnáři,

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon kvě 14, 2012 14:39

ten mi je zatím ze všeho nejsympatičtější, i když místo většiny ořechů (občasná alergie) semtam ryba. 8)
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon kvě 14, 2012 14:40

jitulinda píše:Panda, Buc .. díky kluci :-) !!! Znamená to, že je něco méně či více vhodné??..no raději si to přečtu, ať něplýtváte energií :oops:
z trianglu je vhodné vše, jen se příliš nepřekotit na jeden roh... :)
"Abraham"

jitulinda

Příspěvek od jitulinda » pon kvě 14, 2012 15:25

Pavluska píše:
jitulinda píše:Panda, Buc .. díky kluci :-) !!! Znamená to, že je něco méně či více vhodné??..no raději si to přečtu, ať něplýtváte energií :oops:
z trianglu je vhodné vše, jen se příliš nepřekotit na jeden roh... :)
a kam prosím pěkně nasměruji např mrkev? :roll:
Tobě, Vodnáři,

jitulinda

Příspěvek od jitulinda » pon kvě 14, 2012 15:34

moc zajímavé, takové logické, a příjemné..

říkám si, tak schválně, jsme v sekci "běžný den vitariána"... dnes zatím:
3dcl mrkev-špenát
3dcl mrkev-řepa-okurka
3dcl mrkev-celer-ředkvička
tedy so far: odšťaveno 800g mrkve,200g špenátu,po 100g řepy,celeru,okurky a 150g ředkviček

před každou sklenicí kus avokáda-dohromady padlo 1 celé
8 mandlí

takže: tuky byly, zelené bylo, nesladké ovoce bylo, kořeny nevím kam zařadit,ale taky byly..chtělo by to tedy ještě sladší ovoce,jenže zatím nemám chuť :wink: možná později šťáva-na šťávách je vskutku moc příjemně!!Ani se mi nechce nic kousat :lol:
Tobě, Vodnáři,

Panda

Příspěvek od Panda » pon kvě 14, 2012 16:11

jitulinda píše:a kam prosím pěkně nasměruji např mrkev? :roll:
Mrkev bych zařadil asi tak uprostřed mezi sladkým a nesladkým ovocem (neobsahuje chlorofyl a ani moc tuků, ale cukry docela jo). Ale taková rajčata se už také trochu vychylují směrem ke sladkým plodům.

rudo

Příspěvek od rudo » pon kvě 14, 2012 20:27

ano, mrkva je cukor prezleceny za zeleninu, taky preslachteny podvodnik
5 2 8

buc11

Příspěvek od buc11 » čtv kvě 17, 2012 13:28

Panda píše:
jitulinda píše:a kam prosím pěkně nasměruji např mrkev? :roll:
Mrkev bych zařadil asi tak uprostřed mezi sladkým a nesladkým ovocem (neobsahuje chlorofyl a ani moc tuků, ale cukry docela jo). Ale taková rajčata se už také trochu vychylují směrem ke sladkým plodům.
sladké a nesladké je nesmyslné dělení, a je to kardinální věc, mých rajčat a paprik by se rudo nemohl odvážit, naopak mrkev mám totálně nesladkou, jen samej karotýn a nerosty z kompostu, musím ho ve ščávách sladit červenou řepou a topinoušem, totéž platí o všom dalším
Triangl je jen jedna z mnoha variant, klidně lze dělat i samostatně ty rohy
Strašení cukry je prostě totální nesmysl, tělo se ničím jiným živit neumí, problém je jen v množství a kvalitě dodávaného(tedy glukos a fruktos možná i jiné jednoduché), problém nastává v tom dalším, jako kyseliny a třísloviny a jiné jedovaté příměsy nezralostí, v tukách, tepelném znehodnocení, stavem organismu a milionu dalších podružností

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv kvě 17, 2012 14:38

buc11 píše:Strašení cukry je prostě totální nesmysl, tělo se ničím jiným živit neumí, problém je jen v množství a kvalitě dodávaného(tedy glukos a fruktos možná i jiné jednoduché), problém nastává v tom dalším, jako kyseliny a třísloviny a jiné jedovaté příměsy nezralostí, v tukách, tepelném znehodnocení, stavem organismu a milionu dalších podružností
*Thumbs up*:).

rudo

Příspěvek od rudo » pát kvě 18, 2012 3:31

Telo sa nevie zivit nicim inym ako cukrami ? :cry:
5 2 8

xHardCorex

Příspěvek od xHardCorex » pát kvě 18, 2012 7:21

Kedze v poslednych dnoch jem cca 85-90percent surovej stravy mozem sa povazovat za "vitariana"

Moj den:

Rano vstanem a vyprazdnim sa, odvazim, zmeriam si tlak a priebezne zapisem

Pripravim si jedlo na cely den

Idem do prace. V praci sa prvy krat najem.

Okolo obeda cakam na hlad. Ked pride obedujem a idem sa na 30 minut prejst

Po navrate z prace si idem nakupit na dalsi den jedlo, alebo si idem predtym este zacvicit. Dalsi cas travim s priatelkou.

Vecer priprava jedna na dalsi den a nasleduje cca 7-8 hodinovy spanok.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy

buc11

Příspěvek od buc11 » úte kvě 22, 2012 6:54

rudo píše:Telo sa nevie zivit nicim inym ako cukrami ? :cry:
předložíme-li mu tuk, musí vynaložit úsilí na jeho přeměnu na cukr s následnou neúměrnou hrbou odpadu
ale na to ostatně každý přijde sám, já teda cítím ten rozdíl, sním-li kilo melounu nebo vypiju kyblík sádla (nebo sním kilo avošou)

rudo

Příspěvek od rudo » úte kvě 22, 2012 8:20

buc11 píše:
předložíme-li mu tuk, musí vynaložit úsilí na jeho přeměnu na cukr s následnou neúměrnou hrbou odpadu
ale na to ostatně každý přijde sám, já teda cítím ten rozdíl, sním-li kilo melounu nebo vypiju kyblík sádla (nebo sním kilo avošou)
ale su informacne zdroje, ktore tvrdia ze telo tuk nemusi premienat na glukozu vobec

ze mozog a ine organy radsej papaju priamo ketony a premena tukov na jednotky energie pre svaly nemusi ist vobec cez glukozu.

a potom su dalsie energeticko metabolicke mechanizmy ktore sa zatial nedostali do ucebnic a tam sa tiez nehra cez cukor

keby telo menilo tuk na glukozu, tak by sa nedali vyliecit rozne psychicke a fyzicke poruchy mozgu a nervovej sustavy, prejdenim na ketogenicku dietu, pretoze telo by stejne z toho dalo glukozu a znovu zautocilo na mozog
5 2 8

buc11

Příspěvek od buc11 » stř kvě 23, 2012 6:44

rudo píše:
buc11 píše:
ale su informacne zdroje, ktore tvrdia ze telo tuk nemusi premienat na glukozu vobec

ze mozog a ine organy radsej papaju priamo ketony a premena tukov na jednotky energie pre svaly nemusi ist vobec cez glukozu.

a potom su dalsie energeticko metabolicke mechanizmy ktore sa zatial nedostali do ucebnic a tam sa tiez nehra cez cukor

keby telo menilo tuk na glukozu, tak by sa nedali vyliecit rozne psychicke a fyzicke poruchy mozgu a nervovej sustavy, prejdenim na ketogenicku dietu, pretoze telo by stejne z toho dalo glukozu a znovu zautocilo na mozog
jsou rúzné zdroje, každý si vybíráme podle různých důvodů ty své, já zatím jiné směry vědecky ani jinak nesleduji, stále si vystačuji se svým poměrně již odzkoušeným, ohledně léčení je to možné, možné je ale i to že fruktivor takovou chorobou vůbec neonemocní
Po pročtení zpětném varujících informací o fruktoze, je mi již jasné že jest fšude míněna americká rafinovaná a to včetně artrritid, a ostatních pseudofruktonesnází
asi to tělo dokáže(přímé tučné vstřebání), otázkou je co je pro něj optimální, z hledisek odčerpání minerálů, vyšších odpadů apod
po včerejší hodince na střešni zůstávám stále na svém

Jindra

Příspěvek od Jindra » stř kvě 23, 2012 8:26

buc11 píše:Po pročtení zpětném varujících informací o fruktoze, je mi již jasné že jest fšude míněna americká rafinovaná a to včetně artritid, a ostatních pseudofruktonesnází
přesně v tomhle je podle mne jádro pudla, proto se do tejtok diškus snad radši ani nezapojuju
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid

rudo

Příspěvek od rudo » stř kvě 23, 2012 10:09

buc11 píše:
možné je ale i to že fruktivor takovou chorobou vůbec neonemocní
hm, pocas dlhorocnych komunikacii s roznymi fruktarianmi, najma 811, by som silne pochyboval o tom ze tato ovocna dieta neposkodzuje nervovu sustavu, psychicke prejavy ukazuju na seriozne poskodenia.
5 2 8

xHardCorex

Příspěvek od xHardCorex » stř kvě 23, 2012 10:18

rudo píše:
buc11 píše:
možné je ale i to že fruktivor takovou chorobou vůbec neonemocní
hm, pocas dlhorocnych komunikacii s roznymi fruktarianmi, najma 811, by som silne pochyboval o tom ze tato ovocna dieta neposkodzuje nervovu sustavu, psychicke prejavy ukazuju na seriozne poskodenia.
:DDDD
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy

buc11

Příspěvek od buc11 » stř kvě 23, 2012 10:53

rudo píše:, ...psychicke prejavy ukazuju na seriozne poskodenia.
no tos mi docela nahrál, ..

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř kvě 23, 2012 11:22

:mrgreen: :D (:-)

jitulinda

Příspěvek od jitulinda » stř kvě 23, 2012 11:46

help pls: kde najdu vysvětlení zkratek např 811 atd ...?!! :roll: :D
Tobě, Vodnáři,

Yeff

Příspěvek od Yeff » stř kvě 23, 2012 11:49

jitulinda píše:help pls: kde najdu vysvětlení zkratek např 811 atd ...?!! :roll: :D
http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2005110401

buc11

Příspěvek od buc11 » stř kvě 23, 2012 12:39

jitulinda píše:help pls: kde najdu vysvětlení zkratek např 811 atd ...?!! :roll: :D
lepší je někdy nevědět, ale knihu v english vlastním

jitulinda

Příspěvek od jitulinda » stř kvě 23, 2012 14:30

buc11 píše:
lepší je někdy nevědět, ale knihu v english vlastním
pro mě Engl druhý rodny language takrka :D
Tobě, Vodnáři,

rudo

Příspěvek od rudo » stř kvě 23, 2012 22:19

811 skratka z 80-10-10
znamenajucu ideologiu Dr Grahama, kde strava musi mat minimalne 80% dennych calorii z cukrov a maximalne 10% dennych calorii z tukov a max 10% z bielkovin

Ideologia sa neskor rozdelila na rozne skupiny, aj tu znama je skupina 30 bananov denne.
5 2 8

Odpovědět