Vitariánství a poruchy příjmu potravy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Jellenka
Kontaktovat uživatele:

Vitariánství a poruchy příjmu potravy

Příspěvek od Jellenka » stř kvě 23, 2012 17:06

Ahoj, jsem tu nová, dnes poprvé přihlášená, ale číst a nakukovat sem chodím už delší dobu a moc se mi tu líbí :wink:
Ale asi půjdu rovnou k věci...chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo trpěl před přechodem na vitariánství, případně i v jeho průběhu nějakou poruchou příjmu potravy (anorexie, bulimie).
Já se tedy nechystám být 100% vitarián, ortodoxní raw, ale částečně se mi ta myšlenka moc líbí, omezila jsem maso na cca 1x za 10-14 dní, z pečiva si tedy občas neodpustím knackebroty a pak některé mléčné výrobky, ale velkou částí jsem začala jíst čerstvé ovoce a zeleninu, pěstuji si vlastní bylinky a klíčky a je to super. Když to vydržím pár dní, cítím se neuvěřitelně dobře, dělá mi to prostě skvěle... problém ale je, že jsem trpěla (vlastně ještě chvílemi trpím) bulimií a to celých 9 let víceméně v kuse. Takže třeba po třech dnech už prostě nevydržím, chytne mě záchvat, narvu se tučným, slaným, sladkým, nacpu do sebe co mě napadne (ale jen super nezdravé, spíše asi jedovaté věci). (Mně je z toho zle už v průběhu jídla, zvedá se mi z toho žaludek, polykám to s mechanickými pohyby, jinak bych se okamžitě pozvracela, jak je to hnusný, ale prostě musím :( ....a tak to jde furt dokola.... Cvičím jogu, medituji, snažím se záchvaty "zapít" dobrým čajem, abych na to zapomněla, ale nic moc. Půst, ten u mě v tomhle případě absolutně nepřipadá v úvahu....
Tak jsem byla zvědavá, jestli tu někdo neměl/nemá stejný problém a jestli ho nějak řeší/vyřešil. Moc by mě to zajímalo, případně dobrá rada je vždycky k nezaplacení....

Nejabsurdnější na tom všem je, že si člověk uvědomuje,jak moc dobře mu je, když to vydrží a jak zle, když ho to chytne...a stejně to s takovou chutí dělá dál... :roll:
Jen dvě věci na světě jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si však nejsem až tak zcela jist. "AE"

rudo

Re: Vitariánství a poruchy příjmu potravy

Příspěvek od rudo » stř kvě 23, 2012 21:29

mam skusenosti aj s liecenim anorexikov-bulemikov, metodami preprogramovania podvedomia.

Moja skusenost aj skusenost inych liecitelov je velmi strucne povedane podobna ako s liecenim inych problemov

ak clovek naozaj hlada riesenie prisiel preto ze sa chce z toho dostat, tak s nakoniec vzdy najde povodna pricina a najde sa sposob na jej odstranenie a problem je prec

ak vsak pride len preto ze ho niekto poslal donutil alebo len sam sebe predstiera ze s tym chce nieco robit, ale v skutocnosti nechce, proste len aby mohol kritikom, rodicom atd zavret hubu, ved som bol aj tam a skusil aj to a nefunguje

tak potom samozrejme nik nemoze nanutit napravu situacie, kedze prvy zakon je - ze kazdy clovek ma svoju slobodnu volu a teda osobne vnutorne rozhodnutie plati.
5 2 8

Jellenka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jellenka » čtv kvě 24, 2012 11:15

To máš samozřejmě pravdu...zatím s tím chodím k homeopatce, okolí mě tlačí k psychiatrovi, ale k tomu jsem zatím sama nedozrála, takže by to nemělo valný úspěch, přesně jak píšeš...
Hrozně mě to štve a vysiluje, když vidím, jak je mi dobře, když jím rozumně a víceméně zdravě a pak stejně zase nevydržím a je mi z toho blbě 3 dny... ale zjistila jsem, že mi docela pomáhá jíst víc ovoce, než zeleniny a ještě si to přislazovat medem, nemám pak takový "cukrový deficit" oproti cpaní se bombonama a nemám tak často "záchvaty"...
Jen dvě věci na světě jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si však nejsem až tak zcela jist. "AE"

rudo

Příspěvek od rudo » čtv kvě 24, 2012 11:28

len male vysvetlenie to co robim nema s psychologiou ani psychyatriou nic spolocne prave naopak sme na opacnej strany barikady

asi tak ako telesna medicina je proti lieceniu zdravou stravou

moc drzim palce

ak budes niekdy nieco viac chciet vediet tak mi napis

nesledujem na fore stale vsetky temy
5 2 8

Standa K.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. » sob kvě 26, 2012 12:57

Jellenka píše: Takže třeba po třech dnech už prostě nevydržím, chytne mě záchvat, narvu se tučným, slaným, sladkým, nacpu do sebe co mě napadne (ale jen super nezdravé, spíše asi jedovaté věci). (Mně je z toho zle už v průběhu jídla, zvedá se mi z toho žaludek, polykám to s mechanickými pohyby, jinak bych se okamžitě pozvracela, jak je to hnusný, ale prostě musím :( ....a tak to jde furt dokola....
Nejabsurdnější na tom všem je, že si člověk uvědomuje,jak moc dobře mu je, když to vydrží a jak zle, když ho to chytne...a stejně to s takovou chutí dělá dál... :roll:
ty za to nemůžeš, to jsou věci naprosto neovladatelné "silnou vůlí" či přesvědčením, musíš si najít další silné zdravé zdroje neurotransmiterů viz moje e-kniha :
http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/r/61 ... -stih.html

a z ní konkrétně :
část 11/18 :
Kde se bere jo-jo efekt ?
V následujících řádcích si vysvětlíme tajemství vzniku jo-jo efektu a naučíme se jak zabránit tomuto jevu. Neboli jaký životní styl k tomu, že chutě na nezdravou potravinu vůbec nepřijdou a vy tedy nebudete muset s nimi nějak „bojovat“. Prostě kolem regálu s čokoládami či uzeným projdete zcela bez povšimnutí...
O tom rozhoduje jediné – máte-li v těle dostatek neurotransmiterů... a rozhoduje o tom ze 100% procent, nic dalšího na tento stav vliv nemá. A ani vaše „železná pevná vůle“, „odhodlání vydržet“ či cokoliv jiného nemůže dlouhodobě toto zvrátit či ovlivnit. Vše jen a jen otázka „chemie v hlavě“, s dostatkem neurotransmiterů jde vše lehce, bez nich nefunguje nic.

přeji hodně štěstí :-)

Odpovědět