Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei » pon bře 26, 2018 11:42

Hehe, jj, to je on... liši se jen v nepodstatných detailech :D

Ad. článek právě proto se ptám, protože krom zákona je to i logické, nevíš co kde návštěva zdlábla za leky nebo co jiného sebou tahá (nic proti, to je fakt) :) A začerstva bych tím teda záhon s jedlou zeleninou neposypala :lol:

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon bře 26, 2018 12:15

Lidi zfajnoveli a zparchanteli, pamatuju si na vsi kde jsem vyrustal mel hospodar u chlivku vybetonovany hnojnik (otevreny) a na okraji stala (kadi)budka:))
A kam myslite, ze hospodarovy exkrementy z budky rovnou padaly ?:)))

Div, ze jsme to VUBEC prezili, takove nezakonne ukrutenstvi !!!!! :mrgreen: , co ? :lol:)))
Nase hovinka padaly do zvireci mocuvky s mrvou a nikdo to neresil, vyvezlo se to na pole a smytec, domaci odpad tam sel taky:))

Kei

Příspěvek od Kei » pon bře 26, 2018 12:34

No vidíš, a dneska stavíme kilometry drahých tobogánů pro sračky poháněné pitnou vodou :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon bře 26, 2018 12:39

PavelM píše:
pon bře 26, 2018 11:22
Jednou přijde doba, kdy všichni lidé vyhází záchody z paneláků a budou prodávat pytle se svými extracty zasypané pilinami zahrádkářům:) Sledujte vývoj:)
Jak jednou ?:))) .. https://www.google.cz/search?biw=1396&b ... wl5LRc_rrY
Uz dneska vychcankove prodavaji slepicaky a kravince .. a lidi - svete div se kupujou jako o zivot:)))
Jako verim tomu, ze si cloveci lejno budes moct za nejaky ten patek koupit, on uz nekdo zase neco vymysli jak to elegantne extrahovat a zabalit a jine pak nasledne oskubat :D))
Jj, demon Mamon dnesniho sveta nas co nevidet sezere zaziva:), se rikavalo "Ten by prodal i vlastni hovno" (kdyz byl nekdo lakomy skret):)))

Sleduj jiny vyvoj - nekdy jeste kolem r. 1993 jsem vozil domu pod zvirata odpad ze stolarny - hobliny, piliny, stoalari me temer libali ruce, ze nemaji starost s odvazenim tolika bordelu - odpadu:))
Pak prisli chytraci s lisy a dneska si to muzes koupit na topeni za nejakych v prumeru 5-6 kroun kilo (kdysi bezcenneho odpadu) .
Chces pod domaci zviratko ? - kup si !:))) ..

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon bře 26, 2018 12:43

Kei píše:
pon bře 26, 2018 12:34
No vidíš, a dneska stavíme kilometry drahých tobogánů pro sračky poháněné pitnou vodou :)
Pac jsme debilove a "jdeme s dobou" za kazdou cenu :), bez mozku a bez premysleni, vsecko vydrhnem mydlem a co nevydrhnem to pro jistotu zvakcinujem:)

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » pon bře 26, 2018 12:45

Kei píše:
pon bře 26, 2018 12:34
K tomu "dneska stavíme..." on už Honore de Balzak psal, že Paříž vypouští podzemními kanály tekuté zlato Paříže... nějaké Ag na mysli určitě neměl :mrgreen:
Tak já se tu veřejně vyznám: nežeru žádné prášky ani hormony, takže si to mohu dovolit. Chodím čurat do malinkého kyblíku s deklíkem a pak to vyleju do zahrady. Pochopitelně tím nepolévám listy a plody, přidám to do konve s vodou a zaleju mezi řádky. Když jde o hovňouska, vezmu lopatičku, vyhrábnu někde dírku a pak zahrábnu. Hadice s vodou místo bidetu. V mrazech se hrabat nedá, to mně s..e že se.u do záchoda!
Pravda je že zkvašené bobky od našich pipin jsou nejdokonalejší hnojivo. Papoušinda toho taky vyprodukuje slušné množství...
K tomu všechny bylinné a plevelné zákvasy, mulč, atd atd a naco kupovat hnojiva...

Kei

Příspěvek od Kei » pon bře 26, 2018 12:46

Na konci procesu, pak vymýšlíme technologie, jak vodu zase vyčistit... a kaly z čističek se používaly na pole jako hnojivo... Jenže v tom je všelico, co lidi nalijou do záchodu... od léků pro nějakou motorovou naftu, fantazii se meze nekladou :-D
Když máš vlastní zdroj dáš si sakra pozor abysis nezasvinil půdu která tě živí :))

Kei

Příspěvek od Kei » pon bře 26, 2018 12:54

Lenuška píše:
pon bře 26, 2018 12:45
V mrazech se hrabat nedá
Na zimu pilino/hlíňák a je to :wink: Když jsem to zvládla ztlouc, tak taková šikovná Lenuška to zvládne levou zadní :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon bře 26, 2018 13:02

No ale to byl prece PUVODNI zamer - kolobeh hovinka v prirode, se staci rozhlidnout - vsecko zive trousi "pod sebe" jen my jsme zase na to "vyzrali" ve mestech s toboganama, jak rika Kei :D)
Proc asi semena preziji pruchod travicim traktem zivych tvoru ? No chodi a "sazeji" .. a jeste je prihnojeno v pocatku rustu:))
(nevycvalane psejkare s nalozema na chodnikach ted nemyslim):))

Zel mam dojem ze nekde uz ty kaly z cisticek se vsim tim chemickym svinstvem snad uz vyrabi (zahlidl jsem o tom nejaky dokument):)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 26, 2018 16:53

No ale to byl prece PUVODNI zamer - kolobeh hovinka v prirode, se staci rozhlidnout - vsecko zive trousi "pod sebe" jen my jsme zase na to "vyzrali" ve mestech s toboganama, jak rika Kei
Takže POZOR Cepe!!
Vyčurat se k vlastnímu stromu ve vlastní zahradě je zakazano!"!

Když Tě soused napráší na obecní úřad zaplatíš poktu!!

Kam sme to došli?

Tvoje kočka a pes klidně může kálet na TVEJ zahradě ale TY ne???

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 26, 2018 17:00

Heheh
skutečně neuvěřitelnýý!!
Nemám slov!

https://archiv.ihned.cz/c1-65292640-obs ... z-cistiren
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon bře 26, 2018 17:57

Kam sme dosli ?:)
Koukni sem, sleduj tam o5 stopu penez a docvakne Ti kam jsme dosli, proc radej rozkopou vesnici a pak z toho jeste "tece" do budoucna:)) .. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cist ... izaci-2937
NEEXISTUJE cistit doma, sam a levne, uz jsem se samoze taky u nas zajimal:))

Mmochodem vycichlo to, vysumelo a je ticho po pesine:) .. pamatujes jak celkem nendavno rvali loupeznici kvuli akci Dešťovka ?
Ze teda jako nejaky CZ svaz podivnych vodaru budou muset plosne zdrazit vodne, aby jim zustaly koryta ? .. to by tak neslo abys setril !:))
Pocitej kubiky vody co lidi v CZ celkove spotrebujou x 100,- v prumeru (vodne/stocne) a dojde Ti taky kam jsme dosli:))

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon bře 26, 2018 20:59

PavelM píše:
ned bře 25, 2018 19:10
Uplně nejvíc se mi líbí zónové kosení.... kus louky na krátko pro piknik :))) a část vzrostlá úlitba zvířeně
No to je krásaááááááááááá
No to je faaakt SUPER náhražka permakulturním zonam ktere jso primo urceny po piknik zveri ktera v dane zone zije:)
Tom se rika polovina srdce :))
Jehehe
Ojeeeeeeeeeeeeeeee
:))))))))
Podle mě, se tedy všechna zvěř musí nasytit a až pak mohu sklizet JÁAAAAAAAA :)

Tady je problem jeden a zásadní !!!

Člověk chce být první!!

Člověk chce vše ovládat první!!

Člověk chce o všem v přírodě rozhodovat jako první!!
-----------------------------------------------------------------
No jo ale to jsme ve vážným průseru :)

Člověk má sílu 1 procento, matka příroda 99 procent

Ještě chce někdo z Vás tady s přírodou bojovat ? Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)))))))

Ty DEBILe, který se o to pokusíš, zvedni ruku ať si Tě dobře prohlídneme:)
U louky možná ano ale na poli to fungovat nebude. Je tu ještě jeden drobný zádrhel a ten se jmenuje prase divoké. Při dostatku potravy znásobí za rok populaci 10x a žere vše, v polích se mu daří doslova jak praseti v žitě. :) Zatím funguje jediný recept a ten se jmenuje kulovnice + noční puškohled.
To není boj s přírodou ale nedílná součást zemědělství.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 26, 2018 22:04

U louky možná ano ale na poli to fungovat nebude. Je tu ještě jeden drobný zádrhel a ten se jmenuje prase divoké. Při dostatku potravy znásobí za rok populaci 10x a žere vše, v polích se mu daří doslova jak praseti v žitě. :) Zatím funguje jediný recept a ten se jmenuje kulovnice + noční puškohled.
To není boj s přírodou ale nedílná součást zemědělství.
Hele neviim nevim ale jsem z jihu Česka ze Šumavy
tam kde se točilo Slunce seno a par facek tak tri kilometry odtud:)
mimochodem v tom úvodnim letu s rogalaem na začátku filmu mám prsty smočený :) Heheh:))

Ale k naší věci - když se každej rok sekla kukuřice, tak se seklo celý pole ve spirále. A to proto aby se divoký prasata nahnaly dovnitř do středu spirály
a když se poslední den dedělával střed, byly kukuřicný kombajny osypaný myslivcema s kulovnicema a ti pálili na černou:) :) Neuteklo ani jedno prase:)
Vzhledem k tomu že sed+ěli na jedoucim kombajnu zády k sobě, se nikdy navzájem nepozabíjeli :) Heheh:)
Tohle už dneska nefunguje? Nebo už to snad EU zakázala? :))

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon bře 26, 2018 22:37

Lov při sklizni je už dávno zakázaný a teď opětovně nově povolen kvůli africkýmu moru. A to jen v oblasti nákazy.
Hehe to jsi lítal tím rogalem? Je tam super krajina, pár km odtud jsem trávil většinu prázdnin.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 26, 2018 22:41

Není mým cílem vyrábět pro zahradu lidský hnůj a nekonečně jí přihnojovat.... je to vedlejší produkt pobytu lidí na zahradě, né všichni jsou bretha a né každá návštěva by rozdýchala, kdyby byla poslána na zahradu s lopatičkou (ač jinak je to sympatické řešení)
Tak to opravdu není"!! I v tej zahradě moje záchody jsou velice kultivované. Vedle každého stojí kýbl plný použitého substrátu nebo pokud chcete, dřevěných pilin. Tím se to zasypává. A to jsme na zahradě!! Existují již EKO záchody pro paneláky. Vyhodíte keramickej hajzlík do kontejner na ulici. Odpokjíte a zaplombujete vodu co vedla do hajzlíku. A dáte na to samý místo kompostovací hajzlik. A těch už je na trhu kopa!! Nic,méně po zkušenostech s těma mejma, bych si muj v naprostym klidu do paneláku instaloval okamžitě a bez rozpaků. :)) Po zasypání kakáníčko vůbec nesmrdí a toaletní papír jak sací a vonící prostředek dělá fakt divy :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 26, 2018 22:43

PetrK píše:
pon bře 26, 2018 22:37
Lov při sklizni je už dávno zakázaný a teď opětovně nově povolen kvůli africkýmu moru. A to jen v oblasti nákazy.
Hehe to jsi lítal tím rogalem? Je tam super krajina, pár km odtud jsem trávil většinu prázdnin.
Je to sem nevěděl páč už tam 30 let nebydlim hehe :) Jak je vidět, von ten zákaz asi byl nařízen někým kdo si neuvědomil následky že jo:) Asi někým z EU :) Heheh:)

Ano s tím rogalem sem nalítal stovky hodin Heheh:)
Ale nikomu to neříkej páč by mi moh někdo závidět muj pvní holywwodský výkon:) Heheh:)
Je tam super krajina, pár km odtud jsem trávil většinu prázdnin.
Kde přesně? Ty vole nakonec Tě ještě znám ne? Heheh:) To by byla srandice!!

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 27, 2018 8:00

Umíš si představit co dnes na to bezpečnost práce a pojišťovny, kdyby pár chlapů jezdilo jen tak visíc na kombajnu a střílelo kolem sebe? :lol: Co fungovalo je zakázaný a teď se diví že se jim to přemnožilo. A co je přemnožený zákonitě začne mít nemoci. Tak to znovu povolej + k tomu pozvou policejní snipery který si platíme z daní. Je to na palici. :D
Hele to jsem tě s tím rogalem možná vídal lítat. :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 27, 2018 12:43

PetrK píše:
úte bře 27, 2018 8:00
Umíš si představit co dnes na to bezpečnost práce a pojišťovny, kdyby pár chlapů jezdilo jen tak visíc na kombajnu a střílelo kolem sebe? :lol: Co fungovalo je zakázaný a teď se diví že se jim to přemnožilo. A co je přemnožený zákonitě začne mít nemoci. Tak to znovu povolej + k tomu pozvou policejní snipery který si platíme z daní. Je to na palici. :D
Hele to jsem tě s tím rogalem možná vídal lítat. :)
No to je teda dost dobrý co píšeš se tlemim hehe h:)
I s tim rogalem a ultraljtama páč jsem to tam brázdil skoro každej den 5 let :))

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 27, 2018 15:20

A to jsme si říkali co tam pořád za blázna lítá rogalem. :D

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 27, 2018 16:09

Hahaha:))), mi pipomnelo jak kdysi na Medlankach na svahu prohlasila jedna mala holcina : "Jeeeee, mami koukej, pod plachetkou osoba" :mrgreen:)
A jak sme tam stali vsichni na kopci jsme se mohli umlatit smichy, jak si to ta krasna detska dusicka propojila - rogallo a Polednici :D))

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 27, 2018 17:16

:lol: Pod plachetkou osoba. :D
Ještě k těm prasatům, teď mají schválit zástřelné 2000,- za kus. Takže až si střelím prase, ještě mi k tomu ze hezky ze svých daní připlatíte, hehe. :D Není to na palici? Přitom se celou dobu vědělo že jsou přemnožený.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 27, 2018 18:26

PetrK píše:
úte bře 27, 2018 17:16
:lol: Pod plachetkou osoba. :D
Ještě k těm prasatům, teď mají schválit zástřelné 2000,- za kus. Takže až si střelím prase, ještě mi k tomu ze hezky ze svých daní připlatíte, hehe. :D Není to na palici? Přitom se celou dobu vědělo že jsou přemnožený.
Jedním z mých učitelů managementu letectví byl Olery. To je ten irskej magor co chce aby se letadlech lítalo na stojáka:) A ten nám dycky říkal
Co EU funguje to je potřeba okamžitě zrušit a počkat až to přestane fungovat-. Jakmile to přestane fungovat je potřeba to začít dotovat aby to fungovalo :))

Hehehehehehh :)) A ono to fakt tak již v milionech případů funguje!!

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 27, 2018 18:47

A to jsme si říkali co tam pořád za blázna lítá rogalem.
Ti dam blázna zmetku:)) A to jsme tam byli takto postižení tří!! :))
Ste si užili co? :)) Hehe
Nicméně na myslivectví té době si mil líbila jedna věc.
Když byl hon, lovili všichni bez rozdílu!! Kdo měl papír a brokovnici stál na jednej frontě a pálil hleva nehlava:) Kdo brokovnici neměl, dostal klacek a mlátil jím po stromech v určeném směru pochodu a byl naháněčem zvěře na palbu:)
Večer se pak rozdíly mezi myslivci a naháněči zcela smazaly nad gulášem z divé zvěře:) Joooo ty kráso to byly dobyyyyyyyyy
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 27, 2018 20:59

Tak třeba to byl s rogalem některý z dalších dvou postižených. :)
U nás je to na honech stejný, jen je těžká hierarchie podle služebního stáří. Ať jsi nový nebo třeba 10 let, šlapeš v tlaku a razíš cestu rákosím, a je jedno jestli máš flintu. Máš v tu chvíli stejnou hodnost jako ostatní honci a psi. :)) Zasloužilí veteráni sedí na stoličkách a čekají co jim naženeš.
Po honu už rozdíly nejsou a můžeš jim připomenout, jak se nechali i se stoličkou povalit prasetem dřív než stihli zvednout zbraň. :)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 27, 2018 21:53

Po honu už rozdíly nejsou a můžeš jim připomenout, jak se nechali i se stoličkou povalit prasetem dřív než stihli zvednout zbraň
Je to je paráda!!! Se tu válím smíchy!
To mi připomíná střelbu na asfaltový holuby. Taky tam byli starci borci, co ani vystřeleného holuba nezaznamenali natož aby ho odpráskli:) Heheheh :))))
Jo přesně tak!! Hhehe:)))))))))))

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 27, 2018 21:57

Jo to se fakt stalo, frajera na stoličce povalilo prase aniž by si všimnul co se děje. :) Jsme se mohli popukat smíchy. :))
Asfaltoví holuby jakbysmet, holub dávno v poli a střelec se ptá jestli už budou vypouštět. :))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 27, 2018 22:00

Asfaltoví holuby jakbysmet, holub dávno v poli a střelec se ptá jestli už budou vypouštět. :))))
No dobrý!!!!!!! Se t uválím smíchy :))
Myslim že už toho necháme, páč je zcela evidentně vidět, že jsme oba vyrostli mezi myslivci ve stejném kraji :)
Heheheheh :)

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » stř bře 28, 2018 8:13

PetrK píše:
úte bře 27, 2018 21:51
Už klíčí papriky. https://samb.rajce.idnes.cz/Zahradka#kliceni.jpg
Taky mi už papriky vylezly. Mám chilli pro mne a pro manžela "normální"...
image.jpg
(308.12 KiB) Zatím ještě nestaženo
image.jpg
(277.06 KiB) Zatím ještě nestaženo

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 28, 2018 8:25

Pěkné pěkné ještě chvilku a můžeš otevřít zahradnictví))

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř bře 28, 2018 8:45

Lenuška píše:
stř bře 28, 2018 8:13
PetrK píše:
úte bře 27, 2018 21:51
Už klíčí papriky. https://samb.rajce.idnes.cz/Zahradka#kliceni.jpg
Taky mi už papriky vylezly. Mám chilli pro mne a pro manžela "normální"...image.jpgimage.jpg
Hezký!
My letos taky jen normální polní + pálivý kozí rohy. Loňský habanera jsou naložený v soli a zřejmě vydrží dalších 10 let než je spotřebujem. :D
Kozí rohy jsem zasel odrůdu "poseidon", vloni dobře dozrávaly ale ještě ve skleníku část chytla nějakou chorobu a vždy kousek stonku uschnul a k tomu vše nad tím. Nesetkala jsi se s tím? U ostatních paprik to nebylo.

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » stř bře 28, 2018 8:56

Musela bych to vidět, ale jak to popisuješ vypadá to na nějakou houbovou chorobu. Málo větráš skleník. Chce to pohyb vzduchu i za cenu snížení teploty. Každá rostlina nějakou dobu nižší teplotu snese, málokterá přežije napadení houbovou chorobou...
Jinou radu nemám, pokud nechceš stříkat chemií. To nedělám takže se v těch srágorách nevyznám. Lidi to běžně používají, a pak se cpou vlastní zeleninou, která je pomalu horší než ze suprmárketu. Nechápu. Všechno se dá řešit přírodně, a když to fakt nejde, nemá to na mé zahradě co dělat.

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » stř bře 28, 2018 9:00

PavelM píše:
stř bře 28, 2018 8:25
Pěkné pěkné ještě chvilku a můžeš otevřít zahradnictví))
nedávám sem všechno, to bych tu tapetovala. Dělám si všechny sazeničky ze semínek, považovala bych za ostudu kdybych nakupovala v tržnici sazenice.

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř bře 28, 2018 10:46

Lenuška píše:
stř bře 28, 2018 8:56
Musela bych to vidět, ale jak to popisuješ vypadá to na nějakou houbovou chorobu. Málo větráš skleník. Chce to pohyb vzduchu i za cenu snížení teploty. Každá rostlina nějakou dobu nižší teplotu snese, málokterá přežije napadení houbovou chorobou...
Jinou radu nemám, pokud nechceš stříkat chemií. To nedělám takže se v těch srágorách nevyznám. Lidi to běžně používají, a pak se cpou vlastní zeleninou, která je pomalu horší než ze suprmárketu. Nechápu. Všechno se dá řešit přírodně, a když to fakt nejde, nemá to na mé zahradě co dělat.
To bude asi ono. Bylo tam hodně vlhko a když šli ven už se to neobjevovalo.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 28, 2018 10:58

považovala bych za ostudu kdybych nakupovala v tržnici sazenice.
To je slovo správné paní domácí a dobré hospodyně:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 28, 2018 14:07

Mšice jsou fuč, máme tady kalimu!!!
Kalima (španielsky calima) je meteorologický jav pozostávajúci z veľmi jemných častíc púštneho prachu, alebo jemného piesku vo vzduchu. Podobný jav existuje aj v oblasti stredozemného mora, a nazýva sa sa Siroco!!!!

Kdo chce hledat íc ať prohledá Intenet.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 28, 2018 14:12

A náš záhonek v průběhu kalimy pro jasnou- tada vlastně pískově mlhavou představu :))))))))
kalima_1.jpg
(71.43 KiB) Zatím ještě nestaženo

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř bře 28, 2018 19:19

Hezka mlha, jooo .. "Jiny kraj, jiny mrav" (rkaly taky babky) .

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 28, 2018 20:12

Jojo blázinec:)
skok teploty v průběhu noci o 20 stupňu je fakt palba!!!

Hle Cepe sleduj znáš tenhle světově poulární čínskej koncák?
spinac_1.jpg
spinac_1.jpg (43.95 KiB) Zobrazeno 1486 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř bře 28, 2018 20:20

Neznam :)) ..
Ale mam takovy dojem, ze se z tech slauchu a hadic co nevidet zblaznis :D))) .. to ma byt ta "sekacka/mlynek na rasy" ?:))

Jinak ty vykyvy jsem taky cetl - z 15 naraz 35, to musi byt pekna darda pro zivy organismy:)
Sklenikovy efekt ?:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 28, 2018 20:29

cepheus píše:
stř bře 28, 2018 20:20
Neznam :)) .. Ale mam takovy dojem, ze se z tech slauchu a hadic co nevidet zblaznis :D))) .. to ma byt ta "sekacka/mlynek na rasy" ?:))

Jinak ty vykyvy jsem taky cetl - z 15 naraz 35, to musi byt pekna darda pro zivy organismy:)
Sklenikovy efekt ?:)
Nezbláznim páč jsou všechny nad hladinou nebo kdyz sou pod hladinou tak bublají. A v tom je trik!! I když nejsou popsaný tak prostě vim z který hadice jde teče nebo bublá:) Podle jejího projevu:) Heheh :))

Jo ta nautila ponořená v tom sudu rozemele naprosto všecko plus pres dve oddychový výpusti ukončený venturkama vodu dokonale pokyslíčí:)
Palba!! :))))))))))))

Darda to je pro lidi a psi :) Psi tu choděj s vyplazeným jazykem. Ale kupodivu rostliny na to nic neříkají, Jen začnou brutálně chlastat vodu :) Ale fakt brutálně!! Proto ta okamžitá instalace plováku doposud pohozenýho pod ponkem:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř bře 28, 2018 21:21

A jo, uz chapu, cize bys to uz nemusel uhlidat manualne, tak plovak ridi hladinu (cvaka cerpadylko zap/vyp podle vysky):)

Stejne si ale ohlidej spolehlivost plovaku, kdysi se mnou vyjebal ve sklepe s vodou, kde se porouchal a mel jsem uhli o5 ve vode :))
Znas prislovi "Kdyz Buh dopusti i motyka spusti" (to ted asi peclive studuje Peta nimrod ostrostrelec) :D))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 28, 2018 21:45

cepheus píše:
stř bře 28, 2018 21:21
A jo, uz chapu, cize bys to uz nemusel uhlidat manualne, tak plovak ridi hladinu (cvaka cerpadylko zap/vyp podle vysky):)

Stejne si ale ohlidej spolehlivost plovaku, kdysi se mnou vyjebal ve sklepe s vodou, kde se porouchal a mel jsem uhli o5 ve vode :))
Znas prislovi "Kdyz Buh dopusti i motyka spusti" (to ted asi peclive studuje Peta nimrod ostrostrelec) :D))
Plovák cvaká ventil, kterej pouští vodu o tlaku 5 kilo samospádem do osmotický čistírny. Nicméně pochopil jsi správně :))
Abych se vyhnul cvakání ventilu osmozy jako kyvadlu hodin, je odběr vody nastaven do totemu každých patnáct minut. Tedy každých patnáct minut se odčerpá 100 litrů do totemu, spínač sepne a doplní osmotickou vodu. V případě e by selhal vidíš na levé straně koleno - přepad do vany, kde by se případná osmoza posbírala a recuperovala. :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř bře 28, 2018 22:09

Cize zmet hadic jen zdanliva, jak pises (casak, prepad vana atd.) mas osetreno dobre :))
Akorat jeden rozdil, me to vodu odcerpavalo, Tobe ji to docerpava, prepad u me nesel, sklep byl niz nez potok odkud prosakovala spodni voda:)
Potom bylo cerpadlo jen jedina moznost:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 28, 2018 22:18

cepheus píše:
stř bře 28, 2018 22:09
Cize zmet hadic jen zdanliva, jak pises (casak, prepad vana atd.) mas osetreno dobre :))
Akorat jeden rozdil, me to vodu odcerpavalo, Tobe ji to docerpava, prepad u me nesel, sklep byl niz nez potok odkud prosakovala spodni voda:)
Potom bylo cerpadlo jen jedina moznost:)
Výýýýboně Cepe!!! Naproste přesnej závěr a taky důvod proč mám totem:)) Tedy nádrž- vodojem umístěnou nad úrovní veškerýho dění, ze který se doplňuje voda samospádem přes plováky kamkoliv jen a pouze na základě gravitace. žádná pumpa, žádnej tlak, jen a jen samospád a gravitace!! Elektřinou doplňující veškerá zařízení přes hajzl plováky je tedy gravitace:) Ze sklepa to musíš vyhnat někam nahoru'!'!' Tady mají všechny baráky na střechách 5000 litrový sudy Hádej proč!!!

Kei

Příspěvek od Kei » čtv bře 29, 2018 6:34

PavelM píše:
stř bře 28, 2018 22:18
Tady mají všechny baráky na střechách 5000 litrový sudy Hádej proč!!!
Přeci, aby nashromáždili vodu, která padá v okolí, když se zrovna u Tebe na zahrádce poskakuje kolem totemu :mrgreen: A ještě ušetří štrum :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv bře 29, 2018 11:35

Voda v okolí tu padá tři dni v roce. Maj to jen a jen na to aby ušetřili elektryku a vůbec měli vodu když otevře kohoutek soused tak druhej nemá páč to všechno jede na samospád z vodních galeríí. Mě taky běží osmoza zadarmo s 5 kilama tlaku:) Páč mám nádrž s vodou na kopci :))
Nicméně na druhý a třetí kolo už musim zapnout pumpu :) Jinej kraj jinej mrav v distribuci vody která nestojí za nic!!

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv bře 29, 2018 16:34

Jo, ono vlastne dneska spis "Stejnej kraj stejny mrav", to masti vsude EU/RVHP pomatenci:)

Pockej Ty mas 5 kilo tlak v samospadu ? ale ceho 5 kilo ?:)) .. kg/cm2 to asi nebudou, co ? :D))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv bře 29, 2018 16:39

sou to kila na cenťák:) :) hehe technická atmosféra
https://www.convertworld.com/cs/tlak/me ... oupce.html
-------------------------------------------
a dál poslušně hlásím že zasmrštěná okurka vyměkla do poloviny!!
to je neuvěřitelný jak ji ten plast zakonzervoval:)
docela by mě zajímalo jak chutná ale eště ji pár dní nechám:)

Odpovědět