Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
cepheus

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus » úte dub 24, 2018 15:29

PavelM píše:
úte dub 24, 2018 15:03
Gaustická soda + bentonitový jíl = lité kvádry pyramid a socha mohutného kalendáře který ukazuje tisíce let dopředu i dozadu:) sire:)) Přežilo to všechno tisíce let!!
O tohle info uz jsem taky nekde zavadil - ze kvadry byly lite .. jako zabrusovat kazdy nekolika set tunovy(!) kus na vsunuti listu papiru je dost dobre ujeta teorie mainstreamove (pa)vedy :D)))
Ale kupodivu na tyhle sve pavedecke vyzkumy granty berou vesele porad, (spis poplatek za kamuflaz reality a naslednou masaz ovcanu):))
Podle schematu "nemates - nedostanes":))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte dub 24, 2018 15:51

O tohle info uz jsem taky nekde zavadil - ze kvadry byly lite .. jako zabrusovat kazdy nekolika set tunovy(!) kus na vsunuti listu papiru je dost dobre ujeta teorie mainstreamove (pa)vedy :D))
Ten kdo jednou jedinkrát v životě udělal jen jednu negativní formu okamžité ví, jak všechny tyhle stavby byly postaveny!! Nějaké zabrušování na plochu nebo dokonce zatáčení kvádru do rohu je fatální nesmysl kterého de facto nelze dosáhnout jinak než litím do formy! ! :) Ztratil bys celou masu zatáčky z kvádru:) Jo mainstreamová pavěda je fakt pavědou brontosauřích rozměrů:) :))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » úte dub 24, 2018 18:09

V Peru mají něco podobného. Některé kousky osekávat, aby pasovaly na milimetr přesně by byla dost otrava.
Obrázek
Obrázek
Proč si neudělali nějaké standartizované formy... proč mají plochy, tak chaoticky? :))
Obrázek

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte dub 24, 2018 19:20

Kei píše:
úte dub 24, 2018 18:09
Proč si neudělali nějaké standartizované formy... proč mají plochy, tak chaoticky? :))
Mozna proto, ze videli (a vedeli), ze v prirode neco jako "standard" neexistuje .. resp. kdyby existovalo tak to brutalne omezuje nekonecne mnoho moznosti (na prvni pohled) chaotickych konstrukci:))
Standartu by tim padem potrebovali mraky, ale to jsme zase oklikou u "prirody" (Boha s nekonecnym mnozstvim moznosti standardu) :D)))
Cize jsou 2 moznosti :
1) byli mentalne "omezeni":)
2) vedeli ze standart omezuje:)
Vyber si:)))
Jinak to jsou presne ty stavby (Peru) kam mezi kameny nestrcis ziletku, natoz papir :))
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte dub 24, 2018 21:48, celkem upraveno 1 x.

Kei

Příspěvek od Kei » úte dub 24, 2018 20:34

cepheus píše:
úte dub 24, 2018 19:20
Kei píše:
úte dub 24, 2018 18:09
v prirode neco jako "standard" neexistuje
Záleží jak se na to díváš Obrázek
- nekonečno možností v jednom standardu :-D

Původně jsem tam měla "na první pohled chaoticky"... což je přesnější :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte dub 24, 2018 20:43

To není chaos!! Dyť je to jen a jen o tom, že forma tvoří formu :) Na základní kámen se vrší další! Dnes politici poklepávají kladívkem na základní kameny velkých staveb aniž by si vůbec uvědomovali co vlastně dělají a jaké to poklepání na kámen má vlastně dosah jek z historického hlediska, tak z hlediska budoucnosti stavby na které kámen stojí :)) Zvyk z dávných dob zůstal, protože to je hezký divadýlko pro žumpu. A"e znalosti věci kolem této věci se dááááááááááááávno vytratiliy) Mimochodem, jak roste rostlina? Prodlužuje se? Neprodlužuje! Forma tvoří formu! Patro tvoří patro:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

Kei

Příspěvek od Kei » úte dub 24, 2018 20:52

Zdá se mi to nebo některé "kameny" vypadají jakoby je tam zvrchu zanořili už hotové do měkčích?
PavelM píše:
úte dub 24, 2018 20:43
Dyť je to jen a jen o tom, že forma tvoří formu :)
Buňky kamene nacpané do formy zdi :D

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte dub 24, 2018 21:07

PavelM píše:
úte dub 24, 2018 14:35
700 * 500 je fotka která se ještě zobrazí jinak je zní link:)) povídal Hugo:))

gausticka_soda_1.jpg
a je tooooooooo
funguje to:)
Když dáte ideální fotku jede to přímo tady
věci větší se zobrazí jako nejapný a otravný link:))
zdravice letí Hugovi ať vita-děti rostou!!
:)))))))))

No a co je ta fotka? Nemáte po ruce v zahradě ledlampu? Nemáte po ruce v zahradě horkou vodu?
Ale máte po ruce kus gaustický sody že jo:)
Heheh:)) Vezmete dvoudecák dáte tam půl vody a polívkovou lžíci gaustický sody
Zamícháte to koncem hadičky, kterou chcete natáhnou na nějakou spojku.
Uspěch 100 procent zaručen bez exploze:) Ale POZOR"!!! Fakt je ten pohárek horkej!! Ale ještě nevaří:))

Pro PetraK : Než odepíšeš na tento příspěvek proveď nějaká dechová cvičení na uklidnění:))))))))))))))
Heheh:))))))))))))))
Nojo hřeje to víme, netřeba rozdýchávat. :) Hele Pájo zkusil bych ředění vícero chemikálií abys věděl která bije. TOP je oleum nebo čistý SO3, totéž umí P2O5.
Cefe tuhle sodu bych na žáhu nezkoušel jestli nechceš implantovat umělý trubky. :))

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte dub 24, 2018 21:44

Hezke ukazky Zlateho rezu (Bozske geometrie) Kei :))) .. chybi uz jen vir vlasu na temeni hlavy u lidi:)
Pavlovy fraktaly taky dobry:)) / forma tvori formu, pravda, vse se opakuje a tvori "donekonecna" sebe navzajem:)
Peto nebudu zkouset, nebuj, mam jedlou odzkousenou na reflux, staci, hehehe :D))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte dub 24, 2018 22:46

Nojo hřeje to víme, netřeba rozdýchávat. :) Hele Pájo zkusil bych ředění vícero chemikálií abys věděl která bije. TOP je oleum nebo čistý SO3, totéž umí P2O5.
Heheh:)) Ty mi tu čteš přes rameno:)) Už mám připravenej štít a stůl na brutální pokusíky :) Nicméně víš jak to je:) Když funguje jedna věc, už pak nehledáš další :)) Ale teploměr po ruce mám a zkusim změřit co to vlastně dělá a jakej je tam je nárůst teploty na poměru jedna lžíce voda gaustikcý
sody:)

Pro Cepa:
Hele Cepe na tom pytliku s gasustickou sodou je jasně napsáno Zákaz volného prodeje!! Prodej jen profesionálům!!
Tedy jinými slovy může se to prodávat jen čističům odpadů, kteří vědí na co to chtějí. A alespoň tady se to skutečně dodržuje! Prodává se to jen v železářstvích a na vyžádání!! Neleží to tedy na pultech:)) Je to s podivem, ale funguje to:) Nicméně musím konstatovat že gaustická soda z dob stavitelů v Atlantidě byl pro mě objev jako bejk!!! Umeješ s tím cokoliv, más tisíc procent jistotu, že to je čistý od čehokoliv biologickýho:)) Heheh:) Chce to jen tomu dát čas a nechat působit!! Dal sem do toho dkleněnej dvoudecák a nechal to v tom do rána. Ty kráso tak průzračný sklo jsem ještě neviděl:)) Pohár je lepší než novej a drží si tu podobu a průzračnost už tejden:)

A reakce na kůži? Asi půl sekundy :)))))))))))))))))))))))))))))))) PetrK nebít mě:) heheh:)

Pro KEI a jiné kočko dámy:)
Koťata už vydrží celej den samy v zahradě. V noci si to ještě netroufnu takže moje postel kde chrápou i celý dopoledne uvnitř napůl přeložený peřiny :))
Zejtra nefotim kočicí vejce!! Chípnete tu smíchy :) GARANTUJU!!

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte dub 24, 2018 23:03

Bleskla mi hlavou myšlenka - na základní kámen(y) se kleplo, protože se musely vyklepnout z formy... ostatním kamenům už tvořily formu ty základní?
Jeheh:))))) Tady jsme trochu u věci ega stavitelů:) A to skutečně do dob faraonů a císařů všech pekařů:)
On ten základní kámen byl vždy artefakem:) Tedy něčím, co se ukazovalo i když byl projekt hotový:) Lezte pod stavbu a ukazujte tam někomu základní kámen že jo:) Proto se základním kamenům vyčlenila jedna místnost s poskrovným osvětlením a tam se pak dětem svých dětí ukazoval základní kámen, který nakonec základním kmenem ve skutečnosti nikdy nebyl a celé stavby se jaksi nikdy nezúčastnil:))

Nicméně abychom KEI a jiným tazatelům potěšili dušičku, skutečné základní kameny od kterých se odvíjely stavby byly v drtivé většině kvádry takzvané megality!! Už jen ze slova maga-lit je jasné, že šlo o základní kameny stojící na skále, se kterými nic nepohlo. A lit znamená odlitý!! A jak je známo z historie z dob Atlantidy, skutečné a vážně opravdové mega-lity aneb velké odlitky přežily i potopu světa na svém místě a neposunuty se o jediný centimetr!!

Později ale ukážu, že řemeslo skládání kamenů na sebe v chudé podobě přežilo dodnes a ti ho ho umí a dědí z otce na syna jsou milionáři:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 25, 2018 1:12

Tohle je opravdové a skutečné dno žumpy :((
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... ikanu.html
Prosím berte tento post jako informaci a nekomentujte to. Jakýkoliv koment nemá prostě cenu!!!

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř dub 25, 2018 9:54

Kaustická soda čili louh sodný je můj oblíbený čistící prostředek. Na připálený hrnce stačí nechat 2 dny a opláchnout vodou. Leptá nejen špínu ale pomalu i sklo (proto je tak čistý) a vcelku rychle některý kovy jako hliník a asi i mosaz, zinek. Do odpadu by se neměly sypat celý granule aby ho to teplem neprotavilo.
Používám ho na čištění vývrtu po vojenským střelivu. Naleju do vývrtu, vykartáčuju a hotovo co jde ven bordelu. Reakce na kůži je vcelku rychlá, naleptá a rozpraská vám to do krve. Hlavně opravdu pozor na oči, ty se nezahojí a dá se tak prý i úplně oslepnout. Brýle, lépe štít a rukavice jsou základ. A důsledně zamykat chemii před dětma.

Další dobrý prostředek na čištění skla, poněkud méně nebezpečný je kyselina sírová, samozřejmě ředěná cca na 10-15% kdy leptá nejvíc.

Kei

Příspěvek od Kei » stř dub 25, 2018 10:44

PetrK píše:
stř dub 25, 2018 9:54
Kaustická soda čili louh sodný je můj oblíbený čistící prostředek. Na připálený hrnce stačí nechat 2 dny a opláchnout vodou. Leptá nejen špínu ale pomalu i sklo (proto je tak čistý) a vcelku rychle některý kovy jako hliník a asi i mosaz, zinek. Do odpadu by se neměly sypat celý granule aby ho to teplem neprotavilo.
Na středně připálený kastróly jsem zkusila potravinářskou kyselinu citronovou s horkou vodou přes noc a taky to fungovalo :)) Vypadá to, že smalt ani jednou nedošel úhony.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 25, 2018 11:52

Kaustická soda čili louh sodný je můj oblíbený čistící prostředek. Na připálený hrnce stačí nechat 2 dny a opláchnout vodou
Hele tohle je zajimavý!!! Osmotický filtry čistim kyselinou a sodou. Zatímco kyselina rozpustí usazený horniny za dvě hodiny, sodu v tom musim honit v uzavřenym okruhu celou noc tedy aspoň 12 hodin:) Je pro to nějaký vysvětlení? Proč to sodě trvá mnohem dýl když je to vlastně protiváha kyselině?
Na druhej straně když mi zezelená bílej sud a nmaleju tam roztok sody, je znova bílej za pár sekund! Něco mi tady nehraje:)
Nicméně soda funguej skvěle jdu jí zkusit na akvárko:) Myslíte že by bylo dobrý před akcí vyndat ryby?? :)))))))))))))))))))))))))) Heheheheh:))))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 25, 2018 12:04

Už jste někdy viděli válcový vejce ze kterých se narodí koťata? :)))))))))))))))
Jeheheheh:)))))))))))))))))))))))
kocici_vejce_1.jpg
kocici_vejce_1.jpg (93.69 KiB) Zobrazeno 1989 x

jeheheeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
kocici_vejce_2.jpg
kocici_vejce_2.jpg (75.55 KiB) Zobrazeno 1989 x
Uplně největsí srandice je, že to kotě v tom polystyrenu prostě zůstalo!!
Vysvětlení je jednoduchý :) Je mu v tom prostě teploučko a zem je studená pro jeho tlapičky :)

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř dub 25, 2018 12:21

Kyselina citrónová - z principu bude fungovat taky, jen pomalu a neporadí si s tukem.

Soda - je první stupeň rozpadu či zvětrání louhu, který už s kyselinou (uhličitou) jednou zreagoval. Druhý stupeň je jedlá soda. Plnohodnotnou protiváhou silných kyselin je louh (kaustická soda). Tedy asi proto čištění trvá dýl když používáš sodu.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 25, 2018 12:40

Soda - je první stupeň rozpadu či zvětrání louhu, který už s kyselinou (uhličitou) jednou zreagoval. Druhý stupeň je jedlá soda. Plnohodnotnou protiváhou silných kyselin je louh (kaustická soda). Tedy asi proto čištění trvá dýl když používáš sodu.
No právě že používám kaustickou sodu a ten návod mám přímo do výrobce filtračních kartuší z ameryky :)
Sem to zkoušel dát stejně jako kyselinu na dvě hodiny. A pak na 12 hodin A výsledek je jasnej kaustická sod potřebuje mnohem víc času !! To nepobírám proč, když v beztlakovym prostředí funguje okamžitě:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř dub 25, 2018 13:15

V tom případě záhada zůstane neobjasněna, hehe. :D

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 25, 2018 13:33

V tom případě záhada zůstane neobjasněna, hehe.
No to tak vypadá heheh :)
Dokonce mi až z ameryky poslali do zaharady techniky. Ti spočítali kolik mám membrán a sdělili mi naprosto stejný postup čištění - 2 hodiny kyselinou dusičnou a 12 hodin kaustickou sodou :) Když sem se ptal proč ten časový nepoměr, pokrčili rameny)) Záhada tedy skutečně zůstává :))))))
Stejně jako moje otázka, proč čistit nejdřív kyselinou a až pak zásadou:) Taky nevěděli:))))))))

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř dub 25, 2018 14:23

Kyselina rozpouští minerály za vzniku příslušných dusičnanů-chloridů-síranů atd. dokonale rozpustných ve vodě. Zatímco louh koaguluje, zmýdelňuje a to jde do vodnýho roztoku pomalu, anebo nerozpouští vůbec (celulóza). Princip je asi kyselinou umožnit co nejlepší podmínky pro působení louhu jelikož je pomalejší.
Myslím že nejde o tlak ale aby to mělo čas působit i uvnitř membrán a nejen na povrchu.

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř dub 25, 2018 14:34

Proč nejdřív kyselinu tedy dává smysl. Provedl jsem půlku čištění a usnadnil tak pomalejšímu louhu jeho práci.

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř dub 25, 2018 15:12

PavelM píše:
úte dub 24, 2018 23:03
.. řemeslo skládání kamenů na sebe v chudé podobě přežilo dodnes a ti ho ho umí a dědí z otce na syna jsou milionáři:)
Ono je to hlavne neskutecna drina, uz s malymi "kaminky", zlousels ?:)
Stokrat vzit do ruky jiny kus, aby si poradne "sednul" a nerval potom kila betonu do spar mezi kameny da celkem fusku:)))

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř dub 25, 2018 15:25

PetrK píše:
stř dub 25, 2018 9:54
Kaustická soda čili louh sodný je můj oblíbený čistící prostředek.
Jeeee, smankote, to znam, vy tu celou dobu mluvite o hydroxyd sodny 99% v pecickach ?
To je vsezravec, o tom zadna, to je stara vesta:)) .. do odpadu, leptali jsme s tim pohledove "panely" z hliniku na ruzny el. pristroje :D)))
Vsestranny vyuziti na cisteni skoro vseho, jen v CZ prdelce jediny omezeni - prodej od 18 let, nikoli jen firmam :))
http://www.fichema.cz/hydroxid-sodn-lou ... 20041.html
:idea: .. a ja furt jaka kausticka soda a ony to jsou normalni pecicky louhu sodnyho :D))) .. to bych na kuzi ani nedaval, ihned "klouze" jak jde kuze (organicka hmota) okamzite do kytek, jasnacka:)))
.........................

Jeste neco k cisteni kyselinou - vsecko co potka cestou v okruhu a je ze zeleza na tuti zrezivi (mezikrouzky, sroubeni, natrubky, cerpadla atd.) cize se pak nediv rezave vode, mas-li neco uvnitr ze zeleza:))
Takhle presne se mi neosvedcil predehrev vody z bazenu strym cerne striknutym plochym radiatorem naprimo bez vymeniku:))
Jak porad okyselujes vodu za ucelem idealniho pH, kyselina zere ten radiator zevnitr a voda vypadala zajimave :))
Tepla byla, ovsem zajem o kouple z duvodu barvy minimalni, hahaha :D)))

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř dub 25, 2018 16:05

Cefe ono ti to rezne spíš tím chlornanem co do toho leješ. Heleď v bazénech se houby vyznám, ale nestačilo by to jen dostatečně okyselit třeba na pH 4 ? Aby breberky pochcípaly a ty ses v tom mohl koupat? Navíc kdybys to okyselil fosforečnou tak ti to krásně nafosfátuje a nic reznout nebude.

Druhá možnost, jestli je ten bordel nutný oxidovat, co takhle vyměnit chlornan (savo) za peroxid vodíku? Koukám na netu 10 litrů 35% ního za 360,- Kč. Tím můžeš desinfikovat až do skonání věků. :) A jako bonus nemusíš nic neutralizovat kyselinou.

Kei

Příspěvek od Kei » stř dub 25, 2018 19:29

cepheus píše:
stř dub 25, 2018 15:12
PavelM píše:
úte dub 24, 2018 23:03
.. řemeslo skládání kamenů na sebe v chudé podobě přežilo dodnes a ti ho ho umí a dědí z otce na syna jsou milionáři:)
Ono je to hlavne neskutecna drina, uz s malymi "kaminky", zlousels ?:)
Stokrat vzit do ruky jiny kus, aby si poradne "sednul" a nerval potom kila betonu do spar mezi kameny da celkem fusku:)))
Někteří to dělají bez betonu ve spárách
Obrázek
Nebo zídky v Irsku :)) http://www.amusingplanet.com/2015/04/th ... eland.html

Tohle je taky super piplačka... akorát už se to do něčeho lepí, ať si to omlem nerozkopneš :))
Obrázek
https://www.youtube.com/watch?v=BI-YRPx5KKs

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 25, 2018 19:57

jooooooooooo KEI přesně to mám na mysli!!
už to musim dojet vyfotit! Byl jsem u celý stavby a prostě paráda!!
ten Tvuj první obrázek je naprosto přesně to ono:))))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 25, 2018 20:41

Jeeee, smankote, to znam, vy tu celou dobu mluvite o hydroxyd sodny 99% v pecickach ?
To je vsezravec, o tom zadna, to je stara vesta:)) .. do odpadu, leptali jsme s tim pohledove "panely" z hliniku na ruzny el. pristroje :D)))
Dobrý polodne pane Cepheus:))))))))) Jo to je přesně to ono:)) Heheh:))) Když sem se učil v Aeru, jako čtvrťáky v posledním ročníku nás pustili na dvě pracoviště - do louhovny a na měrky!! Kamaráde o tom ještě budu vyprávět:)) Je naproste úžas sledovat trup letadla, jak ho jeřábník potápí do vaničky o rozměrech 15 x 5 metrů plný louhu!! :)) Heheh :) A ještě lepší sranda je vidět jak ho vytahuje nahoru a jeřáb zavěšenej na konstrukci haly se snaží celou halo zbořit :)))))))))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv dub 26, 2018 8:25

Jako stary trupy se tim cistily ?:)) .. ono by to melo zrat i barvu, ale nejsem si uplne jisty:)
Musel byt narez to zvedat misto skorapky nadrz s louhem, haha., se nedivim, ze hala prastela ve svech :D))
Ale myslim, ze jsme meli neco podobnyho na cisteni na velky trafa od smiru z oleje a barev, jen se myslim lazen zahrivala, teply to zralo vic:)))
..........................

Peto, neco jeste vymyslime, jen si nejsem jisty co na pH4 rekne kuze, ikdyz neni koncentrovana:))
Vsude byzejnari doporucuji pH 7,0 - 7,5, i v kohoutku mas normu na (+-) 7 pH:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv dub 26, 2018 10:24

Nene dávaly se tam nový trupy předtim než to šlo do lakovny:)
Jo a máš pravdu jo jo v zimě tam bylo teploučko páč se fakt ty lázně ohřívaly :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv dub 26, 2018 10:54

Kosmická kancelář oznamuje celému vesmíru že se dnes Mácha nějakým zázrakem dožil 50tky a to i přes to, že mu již ve 20ti bylo prediktováno, že se nedožije třicítky :) :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv dub 26, 2018 11:39

Jeeeeje:))) .. tak to nas je vic s tak nesmyslnou predikci co na dochtory za nas Buh v realite udelal dlouhy nos :))))
Nebo ne dochtori, ale spolu-akrobati ? :mrgreen:)))

Kazodpadne gratulace očeň velikaja, prevelikaja k 50:)), tak to uz je 13 roku co si me dokopal do pustu:))) ..
Me bylo 46, Tobe 37, mladochove:)), dneska uz budu dvojnasobny dedek (tak cca do tydne), hahaha :D)))
.................

Urcite to bylo teply, taky tepla kapalina cirkuluje a dostane se skoro vsude:))
Ale pred lakovanim to necim neutralizovali, nebo jen voda ?:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv dub 26, 2018 12:24

cepheus píše:
čtv dub 26, 2018 11:39
Jeeeeje:))) .. tak to nas je vic s tak nesmyslnou predikci co na dochtory za nas Buh v realite udelal dlouhy nos :))))
Nebo ne dochtori, ale spolu-akrobati ? :mrgreen:)))

Kazodpadne gratulace očeň velikaja, prevelikaja k 50:)), tak to uz je 13 roku co si me dokopal do pustu:))) ..
Me bylo 46, Tobe 37, mladochove:)), dneska uz budu dvojnasobny dedek (tak cca do tydne), hahaha :D)))
.................

Jeheh:))))))))))))))))))))))))))) Cepe doufám že mi pudeš na pohřeb páč to bude moje životní výhra:))))))))))))))))))
Jhehehe:)))))))))))

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv dub 26, 2018 13:21

Gratulace k dožitému jubileu. Jak vidět jsme všichni živi zdrávi dlouhou dobu i bez pravidelné stravy 5x denně, hehe. :-D

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv dub 26, 2018 13:30

PetrK píše:
čtv dub 26, 2018 13:21
Gratulace k dožitému jubileu. Jak vidět jsme všichni živi zdrávi dlouhou dobu i bez pravidelné stravy 5x denně, hehe. :-D
Jooojoo asi tak:))) S mym rostoucim věkem a pochopením lidí že to opravdu tak jde žít, přibývá otázek jak teď vlastně žiju a čím se stravuju:) Nejčastější odpověď je ničím, protože to je tak pohodlný:) Není třeba chodit na WC a kupovat hajzl papír:) Na druhou stranu nežiju v lese na pasece v perníkové chaloupce na jedné nožce ale mezi lidma v žumpě:) Ale nejbližší žumpu mám kilometr od mojí zahrady:) Jsem tedy již dosti a šťastně izolován:)) Takže se nějaká ta strava občas nachomejtne včetně alkoholu :) Víno všeho druhu a taky českej rum to mám rád:) Nedávno jsem vyhrál nad dvěma zdejšíma tři litry rumu v sázce, že vycvičím nikdy necvičenou tříletou dogu - psa za jeden den k základním povelům sedni lehni zustan volno :) Vyhrál jsem, rum došel v pořádku jen o litr míň :)) Hhehe:))))))) Nicméně převážně pořád zůstávám u stravy pránou. Naprosto bezproblémová, velice levná a tělo duší a ducha neobtěžující věc :)

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv dub 26, 2018 13:46

PavelM píše:
čtv dub 26, 2018 13:30
PetrK píše:
čtv dub 26, 2018 13:21
Jooojoo asi tak:))) S mym rostoucim věkem a pochopením lidí že to opravdu tak jde žít, přibývá otázek jak teď vlastně žiju a čím se stravuju:) Nejčastější odpověď je ničím, protože to je tak pohodlný:) Není třeba chodit na WC a kupovat hajzl papír:) Na druhou stranu nežiju v lese na pasece v perníkové chaloupce na jedné nožce ale mezi lidma v žumpě:) Ale nejbližší žumpu mám kilometr od mojí zahrady:) Jsem tedy již dosti a šťastně izolován:)) Takže se nějaká ta strava občas nachomejtne včetně alkoholu :) Víno všeho druhu a taky českej rum to mám rád:) Nedávno jsem vyhrál nad dvěma zdejšíma tři litry rumu v sázce, že vycvičím nikdy necvičenou tříletou dogu - psa za jeden den k základním povelům sedni lehni zustan volno :) Vyhrál jsem, rum došel v pořádku jen o litr míň :)) Hhehe:))))))) Nicméně převážně pořád zůstávám u stravy
pránou. Naprosto bezproblémová, velice levná a tělo duší a ducha neobtěžující věc :)
Hahaha tak to sis teď rumem u některých puritánů asi zkazil pověst. :lol:
To já teda jím ale svačinky fakt ne. :) A ohledně rumu radši mezi myslivci prohlašuju že tvrdej nikdy, neb by to s nimi zaručeně nezůstalo u jednoho. :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv dub 26, 2018 13:47

Update!!!!!!!!!!!!!!
Právě jsem se dověděl sqělou zpávu :)
Dva litry co přisly prej soou k narozkám a ty tři litry co sem vyhrál za výcvik psa ještě jenom přijdou!! No nemám se v tej mojí zahradě kouzelně jako v RRRráji ??? :)))))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv dub 26, 2018 13:53

Hahaha tak to sis teď rumem u některých puritánů asi zkazil pověst. :lol: To já teda jím ale svačinky fakt ne. :) A ohledně rumu radši mezi myslivci prohlašuju že tvrdej nikdy, neb by to s nimi zaručeně nezůstalo u jednoho. :)
Nic sem nezkazil !! Hehehe :) Buď v klidu :ú českej a nenapodobitelnej rum ochutnám maximálně 2x za rok. A to ještě tak že si dám do do trojdecáku centimetr rumu a doleju to cocacolou. A pěkně si to šetřím takže mi litr vydrží i několik týdnů. Tedy vskutku žádnej tvrdej alkohol :) Tady v prodejnách mají prej podle EU "skutečnej" bílej a červenej rum evropsko unijní rum !! Nikdy bych si ho nekoupil!! Dámy a pánové, to je taková sračka, že se tu vůbec nedá pít!! Kdyby bylo po mym, v celej EU by byl vzorem českej rumíček a žádný jiný!! Né ta třtinová výluhy a sračky :) :)))))

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv dub 26, 2018 14:03

Maximálně 2x za rok, takže litr vydrží i několik týdnů jo? :))))
EU rum jsem ještě nikdy nepil a asi se soudruzi v bruselu budou divit, nemusím v životě vyzkoušet všechno.

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv dub 26, 2018 15:22

PavelM píše:
čtv dub 26, 2018 12:24
Cepe doufám že mi pudeš na pohřeb páč to bude moje životní výhra:))))))))))))))))))
Jhehehe:)))))))))))
Sakrys co furt mas s tim Tvym pohrbem ? :D) .. ne ja, Ty me pudes, pac sem "vetsi" dedek:)))))))
A jaka vyhra, proc vyhra ?:)) .. mi nejak unikaji souvislosti, nebo co :D))
..................
Jinak rumickovci budeme taky podobni, taky si jej setrim s horkou vodou a citronem do grogu v zime, mnamkaaaaaa:))
On je ten nas cz rumicek az brutalne vonavy a teplymu grogu v zime odolat nelze, kolu s rumickem na zabave za mlada radej nekomentuju:)))

Ted koukam na pracovnim stole co jsem dostal k vanocum od dcery fakt tvrdy 17% alkohol:)) "Cream Caffe typ Latte Macchiato" a pocucavam to, leju ruzne do kafe a jeste mam 4 cm dole na dne, hahaha:)))
Takovyto jsem "těžký pič" :mrgreen:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv dub 26, 2018 18:43

Grog v zimě je úžasná věc!! Když naši nebyli doma tak sme si ho jako děti s kámošema takt vařili:) Rumem sme nešetřili, máma to spočetla tátovi heheh:))
Sakrys co furt mas s tim Tvym pohrbem ? :D) .. ne ja, Ty me pudes, pac sem "vetsi" dedek:)))))))

To jsou takový debilní vtipy jakože na pohřeb Ti nepudu protože Ty mi to pak neoplatíš:))))))))))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát dub 27, 2018 11:56

Jj, takto to rikaval muj tata : "Na pohreb Ti nepudu, pac Ty mi taky nepudes" :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát dub 27, 2018 12:09

Jojooo presne tak:)
Ale zpět na stromy:))
Tento strom vzbudil velký zájem o hydroponii a permakultruru :)) Díky Vám všem tady bez rozdílu věku a pohlaví :))) Hehe:)

Začal jsem si po již snad!!! zvladnutém salátu s dalším artiklem, jmenuje se řeřicha:)

A tady máme trochu problém:)) Bílá je bílá!!! Ne šedivá, než nažloutlá, ne smutná ale jiskřivě bílá!!
řada lidí mi posílá fotky kořenů všech různých nádechů bílé:) Každý ne bílý kořen svědčí o jediném!! Máte špatný roztok!!
Něco máte špatně!! Skutečně bílé kořeny svědčící o perfektně naladěném roztoku vypadají takto!! :)
rericha_2a.jpg
rericha_2a.jpg (43.74 KiB) Zobrazeno 1623 x
Přílohy
rericha_2.jpg
(72.58 KiB) Zatím ještě nestaženo

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát dub 27, 2018 12:15

Dále - hlavně pro PetraK
tak tady popojely topoly Puwlonie - sem zvědav za jak dlouho mi zbořej ten stůl:)) Hehhe:))
Nicméně ve mě hlodá Tvoje poznámka o českých topolech. Skutečně rotou stejně rychle?
Nicméně vidíte tu krásu a sílu?
Tohle šecko vyrostlo z jednoho zapomenutýho polosuchýho kořene, který mi poslal jeden českej angličan:))))) Hehe
pavlinky_2.jpg
pavlinky_2.jpg (46.64 KiB) Zobrazeno 1618 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát dub 27, 2018 14:11

Jeheeeeeeeeeee
koukněte na tohle!!!
http://technika.denikplus.cz/veda-techn ... -internetu
strašně se tlemím!!!!!!!!!!!!
ejeheh ono se si zase bude letj z betonu jeheeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:))))
:) hehe'!! To asi nude nápň pro 3D tiskárny kterými se zase budou stavět obytné domy :))
Dámy a pánové jsme teday tam, kde jsem byli již před sto tisíci lety heheheh:)
https://www.youtube.com/watch?v=GUdnrtnjT5Q

PetrK

Příspěvek od PetrK » pát dub 27, 2018 21:39

PavelM píše:
pát dub 27, 2018 12:15
Dále - hlavně pro PetraK
tak tady popojely topoly Puwlonie - sem zvědav za jak dlouho mi zbořej ten stůl:)) Hehhe:))
Nicméně ve mě hlodá Tvoje poznámka o českých topolech. Skutečně rotou stejně rychle?
Nicméně vidíte tu krásu a sílu?
Tohle šecko vyrostlo z jednoho zapomenutýho polosuchýho kořene, který mi poslal jeden českej angličan:))))) Hehe

pavlinky_2.jpg
Poznámka byla ohledně růstu českých topolů ve zdejších českých podmínkách na mizerný půdě. A sice že není pro laika jednoznačný rozdíl ve smyslu jedno zázračně roste a druhé neroste. Vypadá to podobně, obojí nějak roste.
Příští víkend, a možná že už na čarodějnice, máme akci kde se nejspíš uvidím s majitelem zdejších japonských topolů. Tak ho vyzpovídám jak jsou starý, změřím kolik za tu dobu vyrostly a poreferuju.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát dub 27, 2018 21:50

No výborněěěě děkuju předem 100x:)) To mě velice zajímá, páč mě to tu roste jako divý i tam kde už jsem myslel že to dávno chcíplo:) Prostě starej kořen kterej se zdál už mrtvej najednou má tolik listů že na čumím jako zjara na jaře:)) Někde jsem čet že celej les topolů může klidně shořet a na jaře zase všechny topoly normálně obrazí z toho co neshořelo:) Zatím se mi to skutečně tak jeví!! Uschly, vytrhal jsem je, zašlapal, a přesto všechno tohle roste znovu !! Na jednej staně nezničitelná rostlina, na duhej staraně teda pěknej a silnej plevel!!

PetrK

Příspěvek od PetrK » pát dub 27, 2018 22:04

PavelM píše:
pát dub 27, 2018 21:50
Někde jsem čet že celej les topolů může klidně shořet a na jaře zase všechny topoly normálně obrazí z toho co neshořelo:)
Tohle umí třeba i švestka, pokácíš a obrazí z kořenů. Tooly normálně rostou z kořene a to nemusíš nic kácet. Je to invaziv a je jedno jestli topol černý nebo hybrid topol japonský.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát dub 27, 2018 22:07

Je to invaziv a je jedno jestli topol černý nebo hybrid topol japonský.
Přesně tak sem to vyhodnotil :)) Je to invazivní rostlina, který se jen tak nezbavíš:) Heheh:)))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte kvě 01, 2018 22:48

Dnes svátekl práce a velký den v naší zahradě!!

Popojení matrixu :)
Stoly se začaly ukazovat jako problém!! Jeden stůl 15 metrů dýlky s 1500 místy na rostliny. A ty rostliny a ty místa jsou problém :) Páč jsou na každým stoje jiný, nebo tam vůbec nejsou, nebo je na stole narváno. A to je průšvih pro obsluhu, která se na takovém stole snaží udržet EC a pH v nějakých rozumných mezích. Zabere to hodně času a chce to moooc zkušeností aby to člověk doladil. Pustit k tomu někoho novýho, znamená rozloučit se kytkama:) Kosmické kancelář to nakonec vyřešila naprosto geniálně!! A to "ztrátovým mazáním" :) Do kontejneru pod každým stolem uniká trochu hydroponického roztoku a ten je odváděn zpět do centrálního rozvodu ze kterého jsou doplňovány vany. Tedy jakýsi falešný únik nebo odpar vody nutí doplňovací systém který doplňuje vany každých 15 minut přes časovač dodávat roztok, který prošel kontrolou dávkovačema. Avšak jelikož celá operace probíhá po kapkách celých 24 hodin, nedochází v systému k vlnám. Je to úžasná vychytávka, která anulovala potřebu obíhat pravidelně všechny vany s měřákama, lahví s kyselinou a nádobama s práškama !! Tohle se povedlo:))
matrix_1.jpg
matrix_1.jpg (55.78 KiB) Zobrazeno 1360 x

matrix_2.jpg
matrix_2.jpg (49.5 KiB) Zobrazeno 1360 x

Odpovědět