Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PetrK

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK » úte čer 26, 2018 13:48

Kei píše:
úte čer 26, 2018 12:42
Nahoře, dole... myslíš takto?
Hehe, vypadá to skoro jako přerušovač tahu.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte čer 26, 2018 16:51

Ne
To tam ale pořád máš vzduch jak z toho uděláš páru? :)
Nepospíchej!
Nech vzduch vzduchem nech to zatim zazvřený!!
Máš dvouproudovej motor je to o vzduchu:)

Jak jinak chceš zjistit kapacitu a výhřevnost svíčky?
Pamatuj na slova CEPA!!
Ve své vlastní podstatě má pravdu :)
A je jen na Tobě jak tam ty stupně zmanžeruješ aby ani jeden nikam neuniknul:)
Ani zrno nazmar:))))))))
Máš tam červený šipky
nad nima tečky
napiš si k nim teploty :)
jak to tam asi bude vypadat?? Ha?
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » úte čer 26, 2018 17:31

PavelM píše:
úte čer 26, 2018 16:51
Pamatuj na slova CEPA!!
Ve své vlastní podstatě má pravdu :)
Která slova máš na mysli? :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte čer 26, 2018 17:57

Se ho optej na názor na věc :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte čer 26, 2018 18:20

Aby CEP pravdu rekl, uz netusi co se aktualne resi - jestli mnichuv ohrev lazni (boileru) svickou, nebo proudovy motor temer idealne spalujici ve sve plne krase:))
Faktem je, ze kdyz jsem kdysi experimentoval s olejovyma horakama, nebo horakama na peletky, chtelo to vzduch, hooodne:) primarniho vzduchu:)
Cim vic, tim min to cmudilo a lezla teplota nahoru:)
Vzduch = dokonale spalovani, bez vzduchu mame jen cudak, nebo cudici svici, petrolejku atd, cize to chce nejake to turbo, ale fakt netusim o cem je ted zrovna diskus :)))
Sekundarni, tercialni privody vzduchu jsou taky dobra vychytavka pro lepsi vyuziti spalin, nejak to spada i do Petova oboru, jestli si dobre pamatuju:)
Jinak jsem zde uz par dni jen nechapajicim ctenarem KEI/PavelM prispevku, hahaha :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte čer 26, 2018 19:54

ta už mam profi-deformaci hehe že si pamatuju uplně šecko páč nutnost odpepsat sto mailů sto lidem denně a všechny si pamatovat asi jinam nevede:)
tak Cep tu povídal, že svíčka má jistou a danou výhřevnost a přes to vlak nejede:) Hehe :) čímž do toho zapích vidle:)
Žě je Cep pozorovatelem mezi K a M plakat nemusí páč asi pozorují všichni hehe:)) Viz moje maily a SZ:) kde lide nazývají náš aparátek všelijak jen nes právně.
Zpět na hrušky
Nevyvíjíme s KEI topení, ani destilator ani vyvíječ páry ani jiné podobné "nízké" zařízení:)
Vyvíjíme ohřívač pro lázně:) Což je úplně jiná liga:)
Na druhou stranu jak moudří zasvěcenci říkají, nic nového pod Sluncem, všechno již tu jednou nebo raději lépe říci mnohokráte bylo:) A to je i v našem případě, kde alespoň víme, že to už někde bylo a fungovalo, ale ukradli to za války neznabozi a těm se to doma nikdy nepodařilo rochodit:) Takře nezačínáme oupkně od nuly:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte čer 26, 2018 20:07

Zapich vidle - jak se to veme, ted davam porad jeste dokopy svuj vlastni aparatek (aby pomyslna svicka v tele sama horela dokonale) a pak by se videlo:)))
Jinymi slovy posledni dobou trosku nestiham, cize jen pasivne ctu:))

Ale v podstate jo, nerikam, pokud teplo neodvadis, muze se kumulovat na miste za predpokladu, ze sveho puvodce (treba trysku) nerozpusti, teplo odfouknes treba tim vzduchem:)
Nicmene to asi mnich nemel, kdyz byla rec jen o svicce:)

Jedna vec je Newtonovska fyzika, druha vec kvantovka, jak rikas trefne "neznabozi" - jako by opicaci chteli provozovat ukradenou atomku, stejny efekt:)
Jak na to ale netusim (v teto chvili), cize Vam timto zase vracim slovo a budu zase chvili jen cumet :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte čer 26, 2018 21:25

jako by opicaci chteli provozovat ukradenou atomku, stejny efekt:)
Ono to totiž o tej atomce torošku je a proto jsem KEI navigoval tímto směrem. Když fyzici dělali první atomku v USA na stadionu, nechtěli od ní teplo a z něj elektriku - oni chtěli vyhořelý palivo aby z něj dostali plutonium na atomovou bombu. Všechno ostatní pobrali nebo si jaksi všimli cestou:) tadu je to podobný, proto KEI brzdim aby ještě netopila ale jen se snažila udržet teplotu v jádru:) Takže holčina ještě není ani v polovině cesty:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte čer 26, 2018 22:12

cepheus píše:
úte čer 26, 2018 20:07
Ale v podstate jo, nerikam, pokud teplo neodvadis, muze se kumulovat na miste za predpokladu, ze sveho puvodce (treba trysku) nerozpusti, teplo odfouknes treba tim vzduchem:)
Nicmene to asi mnich nemel, kdyz byla rec jen o svicce:)

Jedna vec je Newtonovska fyzika,
Heleď cephe my jistě známe způsob jak teoreticky udržet teplo na místě a koncentrovat ho, ne? Tedy do nekonečna zvyšovat teplotu. S použitím Newtonovské fyziky a za předpokladu dokonalýho nezničitelnýho materiálu.

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř čer 27, 2018 1:44

Jen si tipnu... Myslím, že se tu snažíte stvořit hvězdu poháněnou svíčkou :D
Ale myslím, že bez trocha magie či fyziky vyšší dimenze než hmotného světa, jak by se asi taky mohla magie nazvat, to asi nepůjde. Je třeba nějak nahradit ty magnetická pole bez potřeby óbr velkých generátorů co mají vědátoři ve fůzním reaktoru.
Ty pravděpodobně mniši v lázních neměli :lol: On se tam ten zasvěcenec asi neobjevoval pro srandu králíkům.

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 27, 2018 8:09

PavelM píše:
úte čer 26, 2018 16:51
Ani zrno nazmar:))))))))
Máš tam červený šipky
nad nima tečky
napiš si k nim teploty :)
jak to tam asi bude vypadat?? Ha?
V ideálním případě - ani zrno na zmar - asi takhle...
Přílohy
nacrt5.jpg
(43.81 KiB) Zatím ještě nestaženo

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 11:53

On se tam ten zasvěcenec asi neobjevoval pro srandu králíkům.
Jo vo tom to přesně je! Logika že jo:ú Jinak by to dnes měli uplně všude:))

Nicméně KEI posun správným směrem:) Už by to chtělo přemýšlet nad rozměrama toho reaktoru aby v jeho vrchní části už zbývalo jen těch 25
a dole by to tomu chtělo dát nějakou sukýnku :) ideál pod kolena:)

Na druhou stranu když budeš mít obsah reaktoru 1000 stupňů jak nahoře dosáhneš jen 25? Ha? :) Vnitřek to tam přeci dotopí ne? :)

Jaká je vlastně tepelná aura svíčky? Jak ji vyzkoušíme?

Co vlastně znamená A na obrázku Aqua? .))

KEI Hele, když nezačneš praktikovat nikam se nepohneš:)

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 27, 2018 12:07

PavelM píše:
stř čer 27, 2018 11:53
Nicméně KEI posun správným směrem:) Už by to chtělo přemýšlet nad rozměrama toho rekatoru aby v jeho vrchní části už zbývalo jen těch 25
a dole by to tomu chtělo dát nějakou sukýnku :) ideál pod kolena:)

Jaká je vlastně tepelná aura svíčky? Jak ji vyzkoušíme?

Co vlastně znamená A na obrázku Aqua? .))
A - bylo myšleno jako vhánění vzduchu :)

No vyzkoušet jí můžeme třeba nějakým čidlem, když nemáme čidlo, tak přibližováním něčeho hořlavého (tříska, sirka, papír) :))
když nezačneš praktikovat nikam se nepohneš:)
Nad tím jsem přemýšlela, jak bez znalosti svařování vyzkouším tuhle věc v praxi :lol: Něco málo by mohlo vydržet ještě vypálená hlína... (nachystejte květináče? :-D)
Naposledy upravil(a) Kei dne stř čer 27, 2018 12:14, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 12:11

A - bylo myšleno jako vhánění vzduchu :)
No vyzkoušet jí můžeme třeba nějakým čidlem, když nemáme čidlo, tak přibližováním něčeho hořlavého (tříska, sirka, papír)
No to A není třeba:)ú
Tříska je těžko definovatelná stejně jako papír že jo:)
Naopak sirka je jasně definována a dokonce normována:)
Tak teď musíš plamen svíčky poznat a namalovat auru od kdy se sirka zapálí :) Tedy dosah vlivu svíčky na okolí v celém jejím spektru dosahu..

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř čer 27, 2018 13:21

Kei píše:
stř čer 27, 2018 12:07
No vyzkoušet jí můžeme třeba nějakým čidlem, když nemáme čidlo, tak přibližováním něčeho hořlavého (tříska, sirka, papír) :))
Detektor 1085°C je vlákno z měděnýho vodiče - lanka.
801°C je tavení kuchyňský soli - vlákno namočit a nalepit zrnko soli.

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř čer 27, 2018 13:34

Ladič píše:
stř čer 27, 2018 1:44
Jen si tipnu... Myslím, že se tu snažíte stvořit hvězdu poháněnou svíčkou :D
Ale myslím, že bez trocha magie či fyziky vyšší dimenze než hmotného světa, jak by se asi taky mohla magie nazvat, to asi nepůjde. Je třeba nějak nahradit ty magnetická pole bez potřeby óbr velkých generátorů co mají vědátoři ve fůzním reaktoru.
Ty pravděpodobně mniši v lázních neměli :lol: On se tam ten zasvěcenec asi neobjevoval pro srandu králíkům.
Hehe ladič jsem na tu magii zvědav jak to doladí. :D Zatím jsme omezeni sprostou a přízemní fyzikou, materiálem a zákonem zachování energie. :D
Jako tady u tý pícky - tavila jedna báseň, problém byl že šamot tekl jak máslo. https://samb.rajce.idnes.cz/odlitky#1.jpg

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 14:34

zápalky jsou ideál jako děti jsme se nima taky ve škole nablbli do němoty:)
Například jsme je zapalovali o okenní tabulky,. Chtělo to fakt švih a kus umění:)
Když pak zástupce viděl orýhovaný okna málem ho jeblo:)) Naštěstí to uklízečka pak rozleštila:)

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř čer 27, 2018 14:42

PetrK píše:
stř čer 27, 2018 13:34
Hehe ladič jsem na tu magii zvědav jak to doladí. :D
Jasný. Nevíme. Ale i kdyby se to všechno fyzikálně zvládlo jako 100% využití tepla svíce, žádný únik při přenosu atd., tak by to na úrovni naší fyziky stejně nešlo. Svíčka - vosk má nějakou výhřevnost a nějakou dobu hoří, voda má nějakou tepelnou kapacitu. Z bazénu či lázní ovšem teplo uniká ať chceš nebo ne. Jak by se tam jinak mohli koupat lidé, vcházeli a odcházeli, výměna vzduchu k dýchání apod. A tak by to prostě jedna svíčka nestíhala vyhřívat ani náhodou.

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 27, 2018 14:56

Akorát to chce správné sirky, jinak by člověk mohl škrtat po skle do skonání světa a nic :lol:
Zatím to vypadá, že aura je přibližně jedna hlavička sirky (její delší strana) okolo okraje plamene...

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř čer 27, 2018 14:58

Já v tom prostě vidím potřebu nějaké magie. Jako třeba přenos informace o zvýšení teploty z té svíce do vody. A ten zasvěcenec programoval tu svíci či celé místo aby to tak fungovalo.
No nic, možná jsou to jen moje hloupé úvahy... :)

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř čer 27, 2018 15:08

Ladič píše:
stř čer 27, 2018 14:58
Já v tom prostě vidím potřebu nějaké magie. Jako třeba přenos informace o zvýšení teploty z té svíce do vody. A ten zasvěcenec programoval tu svíci či celé místo aby to tak fungovalo.
No nic, možná jsou to jen moje hloupé úvahy... :)
Asi tak nějak to vidím taky.

Sirky, hehe my to dělali taky. Jde to s obyčejnou sirkou, žádný fosfor ale přesně, škrábou sklo. :mrgreen:

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 27, 2018 15:25

Takže "A" není třeba.. co uplně opustit představu tahů, a jen kumulovat? :D

Edit.. blbost, stejně musí někam jít spaliny :-D tak asi nic.... jakobych nic neřekla :))
Přílohy
nacrt6.jpg
(38.95 KiB) Zatím ještě nestaženo

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř čer 27, 2018 16:14

Kei píše:
stř čer 27, 2018 15:25

Edit.. blbost, stejně musí někam jít spaliny :-D tak asi nic.... jakobych nic neřekla :))
To vůbec není blbost, teplo kumulovat a neodvádět ho jde, princip je tady https://cs.wikisource.org/wiki/Ott%C5%A ... opedia.jpg - vysoká pec.

Jenomže to už jsem na Pavla zkoušel a že to není ono.

Není problém postavit pec na uhlí nebo plyn která dá 10 000°C, ale z čeho jí postavit aby se po zatopení sama neroztavila. Princip je v tom, že teplo spalin předáváš spalovacímu vzduchu a tak ti teplota stále narůstá. Obdobně byla moje pícka, 500°C z horkovzdušný pistole + 1400°C z dřevěnýho uhlí. Jenomže se to začalo celý tavit

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř čer 27, 2018 17:35

PetrK píše:
stř čer 27, 2018 15:08
Sirky, hehe my to dělali taky. Jde to s obyčejnou sirkou, žádný fosfor ale přesně, škrábou sklo. :mrgreen:
My taky, jenze to jeste prodavali za cca 20 haliru v drevenych krabickach sirky (od slova sira - nejaka sirkarska osvedcena smes) a chytaly i vlhky(!), hlavicky se hned nerozpadaly:)))
Co byla ale hi-tech zabava, byly mosazne vypsane trubicky z propisovacek, to co je dnes z plastu byly trubicky ucpane spickou s kulickou na psani:)
Ta se zabodla do kousku spaliku, postavila na lavici - vzniklo mosazne "delo" cal. 3mm:))))))

Dovnitr se nasypaly nozikem nastrouhane hlavicky sirek a ve finale se to ucpalo kolikem z tlustsi sirky, nebo klacikem jako nabojem:))
No a pak uz stacil zmineny stojanek ze dreva, pod to svicka a pockat, delalo to vcelku pekne prdy :))
Kdepak cina by pro nas vyrabela "Pirates" apod. nesmysly za tezke prachy, jsme si pomohli sami, haha :D)))

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř čer 27, 2018 18:24

A ještě byly náboje do nastřelovací pistole, nejlépe s černou špičkou. Ty byly nejsilnější pro nastřelování do železa.

Dělobucha z krabičky sirek jsi zkoušel? Škrtátko odlomit a dovnitř, celý omotat lepící páskou a hodit to proti zdi. :)))

Ale ty propisovačky neznám, asi jste byli větší grázlové:)))

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř čer 27, 2018 18:52

Hehe, co mas z toho ja zase neznam delbuch ze sirek:))) .. "Jiny kraj jiny mrav":)
Jako "nastrelaky" do ohynku - naprosty zaklad, nam blbcum nedochazelo ze to muze letet kam chce, ale vetsinou se to roztrhlo cely a udelalo jen rachu:))
Ale co zase delali tzv. "velci kluci" - delbuch ze stareho duteho klice od skrine apod. - do drzadla si navlikl provazek a uvazal:))
Na druhy konec uvazali hrebik za hlavickou, co sel +- volne nasunout dovnitr do klice a zbrousili uplne pryc, do plochy:)

Pak uz stacilo zase naplnit sirkama co to dalo (nebo nejakou "specialitou") strcit hrebik do "laufu" a drzet visice smerem dolu (jakesi "A"):)
No a pak se s tim jeblo hrebikem dopredu nekde o betonovou podezdivku pod plotem, drzice to za stred provazku ve vrchliku "A":)))
Řacha vetsi nez z propisky, ovsem trochu vic o hubu, njn, "Velci kluci" uz byli vetsi nez my smradi co je obdivne ocumovali :D))) ..

Ad grazlove - to jo:), ze 2. patra ve skole na zakladce jsme hazeli tzv. "vodni bomby" tesne pred lidi co sli po chodniku:))
Samozrejme bylo otazkou casu, kdy bomba (jez pozustavala z naplnene panske ochrany velikosti kopacaku) mela zpozdeni a sedla chlapkovi na hlavu:)))

No ten pruser si asi umis predstavit jak byl chlap rychle nahore a reditelske dutky s dvojkama z mravu jen litaly na nase hlavy:))
Tech facek doma jako much "Ty se neumis chovat ?", dodnes slysim tatu na me (opravnene jak jinak) rvat:)
Aaaaaach jo, "Mladost - radost" :D)))

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 27, 2018 20:01

mazec :lol: koukám, že foukačky z těch plastových propisek, za nás, byly slabotáá :D
vždyt my ani nesměli mít skleněné lahve s pitím, neb bychom se mohli pořezat o střepy ... z Vás by dnešní kantory asi trefl šlak :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř čer 27, 2018 20:07

Hehehe, ty dnesni urcite, dneska se zbytecne dramatizuje co driv spravilo par facek :D))
Kdyz jsem si stezoval, prvni otazka doma znela "Za co si dostal?" a pak vetsinou nasledovalo "Mel Ti jeste pridat, zaslouzil sis" a bylo vyrizeno:)))

Jee pockaaat - foukacky z verzatilek po vykuchani idealni hlinikova "hlaven" byly taky, sezmoulala se v puse a pak v rstech uslintana kulicka z papiru jako naboj:))
Dobre to stipalo, kdyz mel dotcny mocny fuk a trefil za ucho, nebo za krk, to uz za nas taky bylo :))))

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř čer 27, 2018 21:59

Normálka pát facek rovnou ve třídě a ještě jsme byli rádi když nebyl zápis do žákovský.To by znamenalo doma repete.
No z těch verzatilek byly dobrý kuše - guma z kalhot dovnitř a šíp ze špejle se špendlíkem na konci. Kupodivu se nikomu nic nestalo a jen jednou to kdosi koupil do nohy. :)
Pak byl ještě KALIBR, rulička od toaletního papíru s navlečeným balónkem. Střílelo to ložiskový kuličky a šlo už o vcelku nebezpečnou zbraň.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 22:16

Kei píše:
stř čer 27, 2018 14:56
Akorát to chce správné sirky, jinak by člověk mohl škrtat po skle do skonání světa a nic :lol:
Zatím to vypadá, že aura je přibližně jedna hlavička sirky (její delší strana) okolo okraje plamene...
neneneeeeeeeee slo to se vsema:) zkousej:) Hehe:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 22:23

Nevíme. Ale i kdyby se to všechno fyzikálně zvládlo jako 100% využití tepla svíce, žádný únik při přenosu atd., tak by to na úrovni naší fyziky stejně nešlo. Svíčka - vosk má nějakou výhřevnost a nějakou dobu hoří, voda má nějakou tepelnou kapacitu. Z bazénu či lázní ovšem teplo uniká ať chceš nebo ne. Jak by se tam jinak mohli koupat lidé, vcházeli a odcházeli, výměna vzduchu k dýchání apod. A tak by to prostě jedna svíčka nestíhala vyhřívat ani náhodou.

Jo na urovni fyziky ze sedmý třídy:) Páč to je fyzika varu vody:) Ale co potom kvantová fyzika? :)Ha? Když už tam máš 1000 stupňů tak už je to kvantum teploty ne? :)

Ano svíčka má kapacitu a výhřevnost to už jasně řek CEP a nikdo mu to nevyvrací ne? :)
Teda jedna svíčka dá XY výkonu - v pořádku:)

Ale zpět k tomu co my vlastně víme? Zloději za války ukradli jeden aparátek s jedno svíčkou!! Co když tam bylo XY dalších komor které tvořily radiální plamence kolem celých lázní? Ha? To už nicko nebere v úvahu že jo:) Uvažuješ správně Ladiči:)
Najdi si motor M701 z Delfina a tak to klidně mohlo fungovat:) Plamence v každém jedna svíčka a praly energii do centrálního bazenu lázní :)
No to se pak asi jen koučřilo z vody hehe:) A proč NE?? :)
http://www.leteckemotory.cz/motory/m701/
Naposledy upravil(a) PavelM dne stř čer 27, 2018 22:54, celkem upraveno 2 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 22:30

Kei píše:
stř čer 27, 2018 15:25

no to sme rádi
někam to komín mít musí a do lázní asi ne že jo to by Ti pacienti rychle pomřeli na otravu CO :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 22:37

cepheus píše:
stř čer 27, 2018 17:35
PetrK píše:
stř čer 27, 2018 15:08
My taky, jenze to jeste prodavali za cca 20 haliru v drevenych krabickach sirky (od slova sira - nejaka sirkarska osvedcena smes) a chytaly i vlhky(!), hlavicky se hned nerozpadaly:)))
Co byla ale hi-tech zabava, byly mosazne vypsane trubicky z propisovacek, to co je dnes z plastu byly trubicky ucpane spickou s kulickou na psani:)
Ta se zabodla do kousku spaliku, postavila na lavici - vzniklo mosazne "delo" cal. 3mm:))))))

Dovnitr se nasypaly nozikem nastrouhane hlavicky sirek a ve finale se to ucpalo kolikem z tlustsi sirky, nebo klacikem jako nabojem:))
No a pak uz stacil zmineny stojanek ze dreva, pod to svicka a pockat, delalo to vcelku pekne prdy :))
Kdepak cina by pro nas vyrabela "Pirates" apod. nesmysly za tezke prachy, jsme si pomohli sami, haha :D)))
Jejeej :))) hele Cepe my smě byli ještě větší magoři
My jsem ty naškrabaný sirky nasypali do matky našroubovaný na p0lce šroubu na dva závity a z druhý strany jsme našroubovali druhý šroub a utáhli to ve svěráku:) Pak jsme vylezli na střechu a házeli jsme to dolu na dvůr na dlažební kostky :) To byly petardy"!! Heheh :))))))))) A taky díry ve vratech od maštale, stodoly, garáže, omlácená omítka na baráku:))
Heheh:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 22:51

takže KEI po dlouhym bádání a negaci posledního obrázku ze Tvě strany Ti oznamuje že seš právě nejblíž:)
Hehe:) Jen tam dodělej komín a seš doma s obtokem spalin, Nikoliv však s dimenzema a rozměrama jaký to tam musí mít - a to je groo veci jak jsme si řekli mnohokráte:)
A proto ten dvou proudovej motor a proto ten karburátor. Topila jsi někdy v kamnech u babičky? Tak tam byl jednoduše karburátor udělanej z dvířek:) Zavřelas, netopilo to jen trochu hořelo - otevřelas, byl to hukot až z komína šlehal oheŇ.)) No a tady je to to samý :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 23:06

No tak se KEI pochlub se 700 stupni :)))))))))))))

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 27, 2018 23:08

:))))))))))) https://www.youtube.com/watch?v=X86OzrfRlVU tak co na to pravíš? :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 23:30

Kei píše:
stř čer 27, 2018 23:08
:))))))))))) https://www.youtube.com/watch?v=X86OzrfRlVU tak co na to pravíš? :)
že půlku už máš v kapse:) Teď už jen vytopit ty lázně:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 27, 2018 23:32

PavelM píše:
stř čer 27, 2018 23:30
Kei píše:
stř čer 27, 2018 23:08
že půlku už máš v kapse:) Teď už jen vytopit ty lázně:) Myslím že pár lidí teď docela zírá:)
Když tohel poěvsíš na několika ramenej starej lustr, máš celekem slušnou pícku pro celej bejvák: )
viz youtube candle heater:)

Kei

Příspěvek od Kei » čtv čer 28, 2018 9:53

na několika ramenej starej lustr
Tojo, a pro bejváky v pasivu bude stačit i jedno rameno :)))
Teď už jen vytopit ty lázně:)
Budeme v nich ohřívat jen vodu nebo děláme i parní saunu? :)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 28, 2018 12:03

Kei píše:
čtv čer 28, 2018 9:53
na několika ramenej starej lustr
Tojo, a pro bejváky v pasivu bude stačit i jedno rameno :)))
Teď už jen vytopit ty lázně:)
Budeme v nich ohřívat jen vodu nebo děláme i parní saunu? :)))
všechno:))

Kei

Příspěvek od Kei » čtv čer 28, 2018 12:15

PavelM píše:
čtv čer 28, 2018 12:03
všechno:))
Paráda :lol:
Chtěla jsem navrhnout, že dovnitř namotáme nerez vlnovce... ale provozní teplota je max 200°C. To by asi nedal...

Ladič

Příspěvek od Ladič » čtv čer 28, 2018 14:28

Jo na urovni fyziky ze sedmý třídy:) Páč to je fyzika varu vody:) Ale co potom kvantová fyzika? :)Ha? Když už tam máš 1000 stupňů tak už je to kvantum teploty ne? :)
No však jsem to tak myslel. Kvantovka nebyla v té době běžná fyzika ale magie zasvěcenců.
Ale zpět k tomu co my vlastně víme? Zloději za války ukradli jeden aparátek s jedno svíčkou!! Co když tam bylo XY dalších komor které tvořily radiální plamence kolem celých lázní? Ha? To už nicko nebere v úvahu že jo:) Uvažuješ správně Ladiči:)
Najdi si motor M701 z Delfina a tak to klidně mohlo fungovat:) Plamence v každém jedna svíčka a praly energii do centrálního bazenu lázní :)
No to se pak asi jen koučřilo z vody hehe:) A proč NE?? :)
Z toho co tu je jsem usuzoval (a ne sám, zjevně), že šlo o jednu svíci. Čili dáno jako parametr. Jestli bylo více svící, tak to pak jóó. To je jiná káva :D To se pak obejdeme i bez té magie. Ale pak mi není jasné, proč to těm náckům nefungovalo. Teda jestli nebyli tak blbí a nemysleli si, že s jedním aparátkem ohřejí to co tam měli ti mniši. :lol:

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 28, 2018 14:49

Z toho co tu je jsem usuzoval (a ne sám, zjevně), že šlo o jednu svíci. Čili dáno jako parametr. Jestli bylo více svící, tak to pak jóó. To je jiná káva :D To se pak obejdeme i bez té magie. Ale pak mi není jasné, proč to těm náckům nefungovalo. Teda jestli nebyli tak blbí a nemysleli si, že s jedním aparátkem ohřejí to co tam měli ti mniši
Pozor, nikdo tu neřek že tam těch svící bylo víc!:) Byla to ode mě jen úvaha možnost:) No jiná káva to není páč kdy jim fungovala nadprůměrně jedna svíce, dovtípili by se, že jich tam asi mohlo být vícero:) Jenže oni nerozjeli ani tu jednu protože jak již v tuto chvíli můžeme říci, oni toho ukradli možná sotva polovic:) Že máme 700 stupňů lapeno v květináči je sice velký skok vpřed, ale ještě pořád nevyhříváme lázně:) Nějak tam tu teplotu musíme transferovat a k tomu zase potřebujeme nějaký systém - a ten už bude zcela jistě trošku složitější, bude logicky zástavbou lázní. Vlnovec v květináči to asi nebude:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv čer 28, 2018 16:03

Nějaké omezující parametry? Takhle to má mnoho řešení a fantazii se meze nekladou.
Třeba trubku skrz bazén a do ní spaliny svíčky? A máš primitivní výměník jako v kotli.

Kei

Příspěvek od Kei » čtv čer 28, 2018 16:58

Ver A - skoro uplně to samé, co říká Petr
Ver B - tyč smotaná v teple, vedoucí teplo do zásobníku s vodou... ala topná spirála :)))
Přílohy
nacrt8b.jpg
(59.96 KiB) Zatím ještě nestaženo
nacrt8a.jpg
(46.8 KiB) Zatím ještě nestaženo

Ladič

Příspěvek od Ladič » čtv čer 28, 2018 17:31

PavelM píše:
čtv čer 28, 2018 14:49
Z toho co tu je jsem usuzoval (a ne sám, zjevně), že šlo o jednu svíci. Čili dáno jako parametr. Jestli bylo více svící, tak to pak jóó. To je jiná káva :D To se pak obejdeme i bez té magie. Ale pak mi není jasné, proč to těm náckům nefungovalo. Teda jestli nebyli tak blbí a nemysleli si, že s jedním aparátkem ohřejí to co tam měli ti mniši
Pozor, nikdo tu neřek že tam těch svící bylo víc!:) Byla to ode mě jen úvaha možnost:) No jiná káva to není páč kdy jim fungovala nadprůměrně jedna svíce, dovtípili by se, že jich tam asi mohlo být vícero:) Jenže oni nerozjeli ani tu jednu protože jak již v tuto chvíli můžeme říci, oni toho ukradli možná sotva polovic:) Že máme 700 stupňů lapeno v květináči je sice velký skok vpřed, ale ještě pořád nevyhříváme lázně:) Nějak tam tu teplotu musíme transferovat a k tomu zase potřebujeme nějaký systém - a ten už bude zcela jistě trošku složitější, bude logicky zástavbou lázní. Vlnovec v květináči to asi nebude:)
Jojo. Jsem si vědom, že tím co jsem psal by to byl krok zpět k základní materiální fyzice.
Tak se vrátím k mojí úvaze s jednou svící... Víš, já ten obraz mám před sebou ale neumím to popsat. Tedy jak se to teplo přenáší do vody. Existuje jeden kvantový jev kdy můžeme pozorovat dva a asi i více fotonů na různách místech a vzdálenostech od zdrojového fotonu a informace o jejich stavu, třeba energii, se přenáší v nulovém čase na všechny.
Jistě víš kam mířím...

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv čer 28, 2018 19:52

PetrK píše:
čtv čer 28, 2018 16:03
Nějaké omezující parametry? Takhle to má mnoho řešení a fantazii se meze nekladou.
Třeba trubku skrz bazén a do ní spaliny svíčky? A máš primitivní výměník jako v kotli.
To jsme u koupelnoveho (lazenskeho) valce, plynova varianta topeniste se zove Quadriga, spaliny jdou stredem skrz jakysi lopatky co spaleny plyn brzdi, pevna varianta toto nema:))
A drevem je v tomto plechovem "komine obalenem vodou" voda ohrata v cuku letu a z koupelny neco jako horke lazne, pamatuju jako decko z prazdnin u dedy s babickou, jeden zanovni valec mam pripraveny do svoji nastavajici koupelky:))

Lidi se dneska pomatli a vyhazuji toto hospodarne beztlake(!) zarizenicko a kupuji boilery na elektriku na ohrev za tezke prachy, pac jsou liny topit:)))
Vzpominam, ze deda nastipal par trisek, par polinek za facku a koupali se vsichni s rezervou a v pretopene koupelce:)))

Nemuzu se ubranit dojmu, ze tu DOSLOVA objevujem teplou vodu - lazensky valec, ktery uz vymysleny je:)
Nez se lidi pomatli a zacali ohrivat vodu setsakramentsky drahou elektrikou :D)))
Jen obal nebyl kvetinac co vysalal teplo, ale plech mezi ohnem a vodou a vnejsi plast co mel temer ke 100°C (z vody sla para) ohrival koupelku do nesnesitelna:)

EDIT : Jeee, koukam posledni nacrt 8a / KEI trefil klasicky lazensky valec temer dokonale :)))

Jest me Peto napada, pri pohledu na YT a ty Rusy s kvetinacema - jde o zlepsene spalovani plamene svice vlivem proudeni (sekundarniho?) vzduchu, ze jo ?:))
To jsme zase vymysleli v podstate petrolejku :D))) - tam si velikosti knotu (plamene) a privodu vzduchu taky definujes kolik chces tepla (ale hlavne svetla a HLAVNE - aby necudila (o coz si myslim slo tem Rusum s kvetinaci):)))
Myslim je to tu porad o ladeni plamene + vzduchu a naslednemu predani tepla keramickemu plasti, nebo zelezu s vodou:)

Obrázek
Naposledy upravil(a) cepheus dne čtv čer 28, 2018 20:07, celkem upraveno 1 x.

Ladič

Příspěvek od Ladič » čtv čer 28, 2018 20:07

Ono se to jmenuje lázeňský válec? Doma jsme říkali bojler. Jsem zas o něco chytřejší :D

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv čer 28, 2018 20:08

Jooo Ladic, strc to do google a uvidis ze nekecam :D)
Tohle rychle ohralo, vytopilo mistnost a vychladlo (oproti boileru - zasobniku), jinak to bylo mimo provoz plne studene vody:)))

Kei

Příspěvek od Kei » čtv čer 28, 2018 20:10

Slyšela jsem i název lázeňská kamna :))

Odpovědět