Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
cepheus

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus » čtv čer 28, 2018 20:11

Kei píše:
čtv čer 28, 2018 20:10
Slyšela jsem i název lázeňská kamna :))
"Koupelnova kamna", "koupelnovy valec" atd .. kdyz jsem je shanel pres Bazos, slyselo to na vsecky tyto oznaceni :)))

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv čer 28, 2018 21:11

Ano Cefe lázeňský kamna či válec znám, měli jsme jako děti na chalupě. Až primitivně jednoduchý a přitom funkční zařízení. Hergot pořídit si to do koupelny, ale to by bylo práce dostat se s komínem přes všechny ty izolace. :)))
Plynová varianta má asi něco co zajišťuje turbulentní proudění a lepší předání tepla.

Tyjo květináče se nějak nepodařilo celý zhlídnout.

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv čer 28, 2018 21:46

PetrK píše:
čtv čer 28, 2018 21:11
Plynová varianta má asi něco co zajišťuje turbulentní proudění a lepší předání tepla.
Presne - jakasi turbulentni "brzda" tepla kvuli lepsimu vyuziti drazsiho plynu:))
A mame to :idea: - vytopilo to "lazne" a soucasne ohralo vodu skoro ke stovce°C a vyrabeli to kdysi i soudruzi z NDR (jsme blizko kradeze puvodniho napadu) :D)))
Jsem doma vyuzil stavajiciho komina pro valec, mam celkem 4 :), jeden budu jeste stavet, jeden bourat, cize jakoby jen takove premisteni:))
Pac izolace zatim nemam hotove, jen stropy budou s izolaci, pudy zustanou nadale neobytne, cize jen vodorovne (ekonomicke) izolace:))
Naposledy upravil(a) cepheus dne čtv čer 28, 2018 21:50, celkem upraveno 1 x.

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv čer 28, 2018 21:50

Jakže to jsi jako obezdil stávající komín bojlerem na vodu? :))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv čer 28, 2018 21:52

Neee, vyuzil ze byl jako ze "stavajici" v miste prizdene koupelny - drive mastal pro hospodarovy koniky:)))

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv čer 28, 2018 21:54

Jo takhle hehe to jo. To je výhoda starých staveb že jsou komíny všude.

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv čer 28, 2018 21:59

Jj, jeste predloni jsme topili sporakem v jednom komine, loni v zime ve vedlejsim v krbovkach:))
"Mame kominu na vybranou" .. hehehe :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 28, 2018 22:07

Jojo. Jsem si vědom, že tím co jsem psal by to byl krok zpět k základní materiální fyzice.
Tak se vrátím k mojí úvaze s jednou svící... Víš, já ten obraz mám před sebou ale neumím to popsat. Tedy jak se to teplo přenáší do vody. Existuje jeden kvantový jev kdy můžeme pozorovat dva a asi i více fotonů na různách místech a vzdálenostech od zdrojového fotonu a informace o jejich stavu, třeba energii, se přenáší v nulovém čase na všechny.
Jistě víš kam mířím...
Ladiš vůbec nekecáš kraviny sleduj:)
Fyzika není materiální a základní:) Ale fyzika je fyzika pro plebs a pak fyzika pro atomové inženýry a pak kvantová fyzika pro vyvolené a zasvěceneé .
Je v tom iogika, nemůžeš přeci učit na základní nebo střední škole systémy roznětek bomb nebo jiných zbraní a detailní fungování atomové bomby že jo:) Běžný lid od těchto znalostí musíš držet a i když mu chceš dát jen legální pistoli tak si ho musíš prověřit. Takže jsi OK ve svém tvrzení:)

Tady to až čistě do kvatového jevu a zrdcadlení v Duchu nevede. Je to o stupínek níž ale jen o málo:)) Tady je to o postupném předávání energíí mezi medii která to umí:) Ono se to musí nasrtartovat jako motor a když to chcípne, musí to přijít nastartovat zasvěcenec který to nahodí :)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 28, 2018 22:09

Ano Cefe lázeňský kamna či válec znám,
Jeheh to měl snad na vesnici každej:) Nad vanou visel vypnutej elektrickej bojler a v tomhle byla voda na koupání za pár minut vařila!!
Co tu ještě nevykopem za vykopávky :)))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 28, 2018 22:27

KEI oba obrázky jsou nesmysl - máš kvanta teploty a timhle bys to udusila lousknutím prstu. Přímou výměnou cesta nevede.. Timhle neohřejěš ani kýbl vodu natož lázně:) Bude se to startovat a Ladič to bude ladit:)
Hehe:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv čer 28, 2018 22:34

PavelM píše:
čtv čer 28, 2018 22:09
Co tu ještě nevykopem za vykopávky :)))
Vykopavka se jeste dela, vypada v nerezu nasledne : https://www.koupelny-sen.cz/nerezova-la ... amna-100-l
a stoji dneska docela pekny ranec :)
Me vysel na Bazosovi zlomek ceny ten bily "puvodni" ve smaltu, me prezije urcite:))
https://www.google.cz/search?q=koupelno ... kJaCnBHRYM:

Jinak mizim s valcema a jsem zvedav co vyladite a jake medium dokonaly prenos bez ztrat umi:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 28, 2018 22:41

Jinak mizim s valcema a jsem zvedav co vyladite a jake medium dokonaly prenos bez ztrat umi:))
Bez ztrát není žádné medium to dá rozum že jo:) Ale když máš sakra po ruce 700 stupňů tak s tim nebudeš ohřívat vodu na sto ne? :)) Motor už teda KEI dohledala teď nám chybí ještě ta správná převodovka:))

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » čtv čer 28, 2018 22:46

U nás se voda ohřívala v tomhle... kachlová kamna, véélky kotel vody s víkem, a pod tím se prostě topilo .... Sofistikovaný způsob mísení vody ve vaně.. vědro teplé do toho vědro studené, plus mínus :)))) Ani nevím jestli to je běžná věc nebo nějaký lokální nápad, co si lidi vyráběli :))
Přílohy
kVV7b3.jpeg
(39.36 KiB) Zatím ještě nestaženo

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv čer 28, 2018 22:52

Nojo Pavle ale chtělo by to především doladit pojmy. Teplo má jednotku Kalorie nebo Joule a teplota stupně celsia či kelvina. Proč by sedmisty stupni nemohla ohřívat vodu na sto se stoprocentní účinností? Teplo přitom bude klidně rovný.

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 28, 2018 22:56

Ještě k pochopení té znalosti a úrovně fyziky. Kdysi dávno jsem studoval na UCSB v Santa Barbaře. Měli jsem skvělého profesora, který nás učil anglinu tak, že nám vyprávěl příběhy z praxe. Byl to super člověk, měl domek na pláži - takový ten americký z papundeklu:) a hned vedle toho mu stál obytná kamion jaký jsem v životě předtím neviděl:) A ten profesor nám vyprávěl, že se čerství američtí inženýři pravidelně testují, zda toho moc neumí!!
Koukali jsem na to jako zjara, ale pak nám vše vysvětlil:) Prej se lidi učej tak aby byli na hraně použití v případě potřeby., Jak jinak, u američanů je případ potřeby válka co asi jiného že jo:) no a tak se prý občas vezme několik inženýrů dá se jim rok na to aby sami vyvinuli atomovou bombu. A výsledek prý je ideální, když na základě teoretických znalostí takový absolvent vysoké školy sám bombu vyvine do roka:) Síla co?? Může použít jakékoliv zdroje jako Internet knihovny atd. jak je vidět, ani americe není pohodlné mít moc chytré lidi přímo ze škol:)) Heheh :) A že toho amerycký inženýři moc neumějí jsem zjistil na tom jeho kamionu potom co si zaplakal že s nim už dva roky nevyjel protože se mu utrh šteft na svodech výfuku a nikdo si to netroufá opravit páč prej to je zalomený v hlavě. Svody jsem shodil, šteft, co kousek z hlavy nakonec vykukoval poťukal kladivem a tím největším hasákem co kde měli jsem šteft povolil:) A bylo vyděláno:)
Naposledy upravil(a) PavelM dne čtv čer 28, 2018 23:03, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 28, 2018 22:59

PetrK píše:
čtv čer 28, 2018 22:52
Nojo Pavle ale chtělo by to především doladit pojmy. Teplo má jednotku Kalorie nebo Joule a teplota stupně celsia či kelvina. Proč by sedmisty stupni nemohla ohřívat vodu na sto se stoprocentní účinností? Teplo přitom bude klidně rovný.
protože převodovku z Mercedesa taky nenaontuješ na motor z Trabanta ne? Hned by ho udusila! :) Nezpapoměň, že u tý svíčky nemáš výkon :))
Cesta vede jinudy :)

Kei

Příspěvek od Kei » čtv čer 28, 2018 23:04

Tak zpátky k poslednímu obrázku... jen jsem dodělala sukýnku... Podle testů může být nejníže po knot. Níž plamen velice čoudí, a ještě níž chcípá a pak rovnou zhasne....
Přílohy
nacrt10.jpg
(35.87 KiB) Zatím ještě nestaženo

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 28, 2018 23:09

No dobrý a teď nějakou tu filozofii přenosu výkonu do lázní vymysli:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv čer 28, 2018 23:14

PavelM píše:
čtv čer 28, 2018 22:59
PetrK píše:
čtv čer 28, 2018 22:52
protože převodovku z Mercedesa taky nenaontuješ na motor z Trabanta ne? Hned by ho udusila! :) Nezpapoměň, že u tý svíčky nemáš výkon :))
Cesta vede jinudy :)
O.K. tedy zadání je znásobit účinnost nad 100 %. Tedy laďte nechám se překvapit výsledkem.

Kei

Příspěvek od Kei » čtv čer 28, 2018 23:18

No, určitě nějaký parogenerátor.. voda-voda... vzduch-voda.. to už jsme tu měli.... Co třeba sodík-voda? :lol:
Nebo jiný tekutý kov :)

Uplně to vidím, jak jim vyhasne na dlouho plamen, sodík zatuhne a zasvěcenec pak aby to nějak rozchodil :))
Naposledy upravil(a) Kei dne čtv čer 28, 2018 23:48, celkem upraveno 1 x.

Ladič

Příspěvek od Ladič » čtv čer 28, 2018 23:36

Věřím ti Cefee. Měli jsme to doma. Teď je ve stodole a čeká na využití. :)
Jináč, jak jste tu povídali o těch sirkách, maticích, klíči, verzatelkách, nábojkách atd., to mám taky za sebou. :lol:
My byli taky pěkný grázlíci prťavý. Ještě předskolní už jsme končili na stanici VB. No to byly průsery až bych se to bál na netu zveřejňovat hehe.
Jo k těm verzatelkám... Myslím, že nebyly hliníkové ale litinové. Podle váhy a zvuku. Ale možná byly i hliníkové, nejsem si jist.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát čer 29, 2018 5:31

Kei píše:
čtv čer 28, 2018 23:18
No, určitě nějaký parogenerátor.. voda-voda... vzduch-voda.. to už jsme tu měli.... Co třeba sodík-voda? :lol:
Nebo jiný tekutý kov :)

Uplně to vidím, jak jim vyhasne na dlouho plamen, sodík zatuhne a zasvěcenec pak aby to nějak rozchodil :))
Všechny mixy vynech:) Je to a musí to bejt všechno naturlich:) Znovu opakuji, je to o znalostech a znich plynoucích schopnostech systém rozjet-nastartovat a pak udržovat při ŽIVOTĚ Velkými písmeny proto, že zasvěcenec tomu skutečně doslova a do písmene postupným startováním systému vdechne život! A ten život v tom udržuje svíčka. Když svíčka zhasne, celý systém umře - zatopí se vodou. Což je pro provozovatele katastrofa páč mu lázně vychladnou a pro zasvěcence dlouhá cesta do lázní :) Aby bylo lépe pochopeno, popíšu start proudového motoru. Ten jak známo, nelze nastartovat otočením klíčku v zapalování jako beznínový nebo naftový motor. :) I u toho nafťáku je potřeba počkat, až zhasnou kontrolky žhavení motoru. U proudového motoru stíhačky nebo dopravního letadla je takových čekání - startovacích sekvencí několik.
- Nejdříve potřebujeme nastartovat malý proudový motůrek kterým roztočíme NTK -nízkotlaký kompresor velkého motoru
- malý proudový motůrek nastartujeme tak že jeho kompresor roztočíme vysokootáčkovým elektrickým motorem a jakmile kompresor dosáhne požadovaných otáček, stříkneme za něj palivo, které jiskřící svíčkou zapálíme. Malý motůrek pak tomu velkému provede to samé - tedy svými spalinami roztočí NTK velkého motoru na požadované otáčky, pak opět dojde ke vstřiku paliva a náběhu motoru na volnoběžné otáčky. Tedy logicky vzato a odvozeno, pilot je zasvěcenec, který umí nastartovat proudový motor:) Lépe řečeno kdysi býval, protože dnes tyto procesy dělají sekvencery-automaty, které motory spustí po zmáčknutí tlačítka START. Takže dnešní piloti to mají jednoduché a vesměs nevědí, co se v té startovací skříňce vůbec děje, ale jen na otáčkoměrech sledují nabíhající otáčky motorů:) Ono se to samo:) Hehe:)

KEI
Už je čas na další obrázek a jak žádá PetrK také na vyjasnění zadání. Takže si postavíme takové domácí lázně:) Tak maluj
Samostatně na lvích tlapkách stojící vana o objemu 200 litrů a k ní od svíčky vedoucí dvoumetrové (nebo třeba i deseti metrové) potrubí z rohu koupelny kde stojí podstaveček se svíčkou v květináči:) :) Musíš se už na to začít dívat jako na celek. !!! Hodně štěstí:)

BTW tady je opět jasněji vidět, že banditi ukradli sotva třetinu věci. Samo potrubí a sama vana je nedílnou součástí systému - tedy komponenty bez kterých to nepojede:) není tedy divu, že to nikdy nenakopli:) Museli by ukrást celý lázně:)

Kei

Příspěvek od Kei » pát čer 29, 2018 8:43

Jako my... když nám dohoří :)))

Trubky jsou provizorní :))) Nevím jak vysoko bude svíčka oproti vaně, a jestli nad ní nebude nějaká nadstavba :))
Ještě by to chtělo nějaký přítok vody z venku do systému, ne? Když jí budeme přímo odčerpávat do vany, chyběla by tam :D
Nebo to uděláme jako na Zemi, ani kapka se neztratí ze systému.. ale pak by tam musel být ještě nějaký filtr, nebo jen čistí mniši :lol:
Přílohy
svice.jpg
svice.jpg (35.68 KiB) Zobrazeno 812 x

PetrK

Příspěvek od PetrK » pát čer 29, 2018 10:56

Kei píše:
pát čer 29, 2018 8:43
Nebo to uděláme jako na Zemi, ani kapka se neztratí ze systému.. ale pak by tam musel být ještě nějaký filtr, nebo jen čistí mniši :lol:
Uzavřený systém jako na zemi, bez nutnosti filtrace, je tepelná trubice: https://www.powerwiki.cz/wiki/OOEET_TepelnaTrubice

Kei

Příspěvek od Kei » pát čer 29, 2018 11:19

Když by to bylo naturlich a muselo se pod tím topit furt. Proč syslit teplou vodu a pak řešit co s ní.... nemohlo by to být průtočné? lázně 24/7 :)))
Přílohy
svice2.jpg
svice2.jpg (33.89 KiB) Zobrazeno 793 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát čer 29, 2018 14:12

Kei píše:
Jako my... když nám dohoří :)))

Trubky jsou provizorní :))) Nevím jak vysoko bude svíčka oproti vaně, a jestli nad ní nebude nějaká nadstavba :))
Ještě by to chtělo nějaký přítok vody z venku do systému, ne? Když jí budeme přímo odčerpávat do vany, chyběla by tam :D
no taaaaaaaakk KEI nohama na zem!!
přeci bys nemohla věřit že tohle už nevyzkoušelo 100 000 000 lidí před Tebou:))
dej to na ZEM nic vrchem:))
Ale vanu s pacičkama tygra máš naprosto kouzelnou hehe :)
Naposledy upravil(a) PavelM dne pát čer 29, 2018 14:40, celkem upraveno 2 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát čer 29, 2018 14:19

PetrK píše:
pát čer 29, 2018 10:56
Kei píše:
Uzavřený systém jako na zemi, bez nutnosti filtrace, je tepelná trubice: https://www.powerwiki.cz/wiki/OOEET_TepelnaTrubice
čeče nevim ale mě se zdá ta tepelná trubice moc až hodně moc podobna zařízeni zvaný obyčejná lednička domácí:)
hehe :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát čer 29, 2018 14:32

) Nevím jak vysoko bude svíčka oproti vaně, a jestli nad ní nebude nějaká nadstavba :))
heheheh :)ú sranda je že tu nedávno CEP v jiné souvislosti řešil sloupce vody a tlaky který to pak dává:) To by se Ti mohlo hodit KEI:)
Abych Tě jako něžnou ženu moc netrápil, tak Ti na bedra naložím další úkol hehe:) Nastuduj si PLC čka:)
Esli nevíš jak na to, tak je tu jeden všestranný umělec, který Tě do PLC zaškolí:) Moc dobře ví čem je řeč:)
Jmenuje se Cepheus ? úúú

Ladič

Příspěvek od Ladič » pát čer 29, 2018 14:44

Je to a musí to bejt všechno naturlich:)
Co myslíš tím naturlich? Jen voda, svíčka a nějaká technika? Žádné katalyzátory nebo něco takového?

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát čer 29, 2018 14:49

Ladič píše:
pát čer 29, 2018 14:44
Je to a musí to bejt všechno naturlich:)
Co myslíš tím naturlich? Jen voda, svíčka a nějaká technika? Žádné katalyzátory nebo něco takového?
Trefa Ladiči:)

Ladič

Příspěvek od Ladič » pát čer 29, 2018 15:03

No tak tos mi do úvah pěkně hodil vidle.
Přemýšlel jsem jak z vody dostat energii pomocí svíčky na ohřev těch lázní. Ale bez mezičlánků z nějakých činitelů nevím. Svíčka totiž nedá teplotu na tepelný rozklad vody. Takže s naturlich jsem v koncích a plazma se nekoná. :(
Třeba pomohou technici :idea:

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát čer 29, 2018 19:32

Ladič píše:
pát čer 29, 2018 15:03
No tak tos mi do úvah pěkně hodil vidle.
Přemýšlel jsem jak z vody dostat energii pomocí svíčky na ohřev těch lázní. Ale bez mezičlánků z nějakých činitelů nevím. Svíčka totiž nedá teplotu na tepelný rozklad vody. Takže s naturlich jsem v koncích a plazma se nekoná. :(
Třeba pomohou technici :idea:
Uvidíš jak to bude vřít a bublat až to KEI domyslí:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát čer 29, 2018 19:45

Myslis PLC - programovatelne rele co na zaklade vice vstupu ruznych velicin (teplot, proudu, napeti, vlhkosti atd) provede ruzne i casove nastavitelne akce (sepnuti ci rozepnuti) na vystupech ?:)))
Trochu jsem s tim laboroval loni, sice je v planu tim ridit FVE na jizni + zapadni strese (je slunko/neni, je proud/neni pocet soucasne jedoucich panelu = aktualne potrebny prikon a pod.) ale letos nejak nestiham:))

Je to vlastne takove cyhtre rele v krabicce s mikroprocesorem, co na zaklade dosazenych hodnot umi sepnout ci rozepnout prislusne rele a tim treba zapnout/vypnout tpnou spiralu, nebo vetrak, cerpadlo, cokoliv:) .
Je to dneska tezky hit a rikaji tomu "chytra domacnost", nektery se daji ridit i na dalku skrz webove rozhrani (nebo wifinu, ci sitovy kabel doma).
https://www.papouch.com/cz/shop/product ... elne-rele/

Ale PLC Pavle mnich v r. 1940 urcite nemel :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát čer 29, 2018 19:49

Ale PLC Pavle mnich v r. 1940 urcite nemel
On ho měl na krku a v něm spoustu procesů o kterym se nám ani nesnilo:) Řikali tomu moudrá hlava:) Heheh:))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát čer 29, 2018 19:52

KEI, posledni obrazek uzasny, Paja vidi lvi packy :) .. u me jeste kousek domaluj dolu a mame tu nadherny vykres zenskeho rozmnozovaciho strojku (ustroji) :D))))
Ta imaginace, hehe:) kdyz dva delaji totez, nemusi to byt vzdy totez :)))
-------------------------
Je mi jasny, mel to "v te kedlubne na krku" jak by reklo krasne Abicko:)
Proto si taky tropim sprymek ze PLC nemel, ale neco daleko lepsiho - věděni :D)

Kei

Příspěvek od Kei » ned črc 01, 2018 8:43

N - nádrž s deštovkou, K - klapka, P - pára, R - regulační "relátko" pro konstantní průtok páry přes klapku
Když klapkou upustíme páru pro parní lázně, z N se doplní voda do jádra :))
Z - zpětná klapka, U - samo-upouštěcí klapka, kdyby bylo páry už moc

Do vany by mohla téct voda rovnou z jádra, akorát si to uživatel musí po staru regulovat pákovou baterií... nebo tam dáme nějakou automatiku, která bude míchat studenou a teplou na rozumnou teplotu :)))
Přílohy
lazne2.jpg
lazne2.jpg (38.18 KiB) Zobrazeno 672 x

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 01, 2018 13:28

PavelM píše:
pát čer 29, 2018 19:32
Myslíš, že lze v tom reaktoru pomocí svíčky dosáhnout teploty ke 3000°?

Kei

Příspěvek od Kei » ned črc 01, 2018 13:44

Hmm, oprava: Z - zpětná klapka je asi už moc... když odčerpám skoro všechnu páru... celé se to utopí....

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 01, 2018 14:26

Kei píše:
ned črc 01, 2018 13:44
Hmm, oprava: Z - zpětná klapka je asi už moc... když odčerpám skoro všechnu páru... celé se to utopí....
Ladič a KEI oba velmi správně:)
Ano celý se Vám to utopí!! A to je právě signál pro správce zasvěcence aby přijel a zase to nahodil:)
To znamená celý to poctivě vysušil nastartoval novou svíčku a rozjel to.....
Nicméně už v tuto chvíli neříkám že by to tak nejelo!! Jenže KEI ny to PLC musela mít skutečně v malíčku a a ta automatika by byla asi super drahá:)
Tedy nadbytečná!!

Zasvěcenec je jasnozřivec!!
Je potřeba si uvědomit, kdo je zasvěcenec a proč tyhle věci uměl nastartovat zasvěcenec. Každý zasvěcenec je v první řadě jasnozřivý s dokonale vyvinutou schopnosti imaginace. Tedy zasvěcenec vidí do věcí a zároveň díky vyvinuté imaginaci přesně vidí, kam se věci vyvíjejí. Tedy také, vidí, kam věci dospěly a km se budou vyvíjet.

Moderní věk a technika pochybná náhražka zasvěcence
Ano den máme technologie, které nás svádějí z cesty. Začněme obyčejným teploměrem. Bez něho si v této věci ani neprdneme:) Teploměrů potřebujem v této věci několik teda aspoň minimálně tři:)
Pak potřebujme tlakoměry, abychom viděli, jak se věc chová a kam až je naše svíčka schopna vytlačit tlaky :)

Nicméně dobré KEI, úvahy správným směrem!! Hlavně ta úvaha, že jakmile zhasne svíčka, celý se to zatopí a je po ptákách i kdybys to tam regulovala jak chtěla. :) Dále platí poznámka Cepha, že v roce 1940 a ani dávno předtím mniši žádný PLC neměli:)

Navíc tam máš přívod externí vody - k čemu takový nesmysl:? Budeš přetok upouštět?
Naposledy upravil(a) PavelM dne ned črc 01, 2018 14:32, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 01, 2018 14:31

Hele KEi když sme my s Cepem byli malí tak jsme měli datla:)
Datel byl na prutu z drátu a montovaný na pružince. A měl červenou hlavičku :)
Po drátě se datel vysunul na strom a pak se mu ťuklo do červený hlavičky :) A on datloval dokud neslezl ze stromu dolu :)
Jako děti jsem si s tím vydrželi hrát celé hodiiny a koumat jak to funguje:)
Tohle by ti taky pomohlo:)
Cepe žes měl taky datla!! :))))))
Heheh:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 01, 2018 14:55

z N se doplní voda do jádra
KEI ne nadarmo jsem Tě hnal nastudovat výrobu atomové energie.
Představ si že by cákli vodu do reaktoru:))
To by byla exploze jak z praku:)

Keika

Příspěvek od Keika » ned črc 01, 2018 15:56

Navíc tam máš přívod externí vody - k čemu takový nesmysl:? Budeš přetok upouštět?
Nechces rict, že si vystacime se vzdusnou vlhkosti nebo tak neco? :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned črc 01, 2018 15:58

PavelM píše:
ned črc 01, 2018 14:31
Cepe žes měl taky datla!! :))))))
Heheh:)
Jeee, tak to jediny jsem nemel, ale delali jsme vodni mlynky z liskovyho dreva na potoce v lese, taky super zabava:)))
Hraz z kamenu s mezerou (kvuli zrychelni prutoku pomale lezouci vody) a jak behaly :))))
Ale nasel jsem ! - zel dneska uz nemusim koumat proc ruckoval az dolu, vyuzivajic principu kyvadla + gravitace + "sprajcovanim" se v otvoru na tyci, ze jo:)
Ale jo, meli jsme trochu mozna odlisny hracky, ale krasny byly vsecky :))
Cize myslenka - princip datla jako nejaky "trkac" misto cerpadla, nebo primo primitivni cerpadylko ?:)
Ty potforo, Ty uz reseni zase mas, jen nas zas dusis ve vlastni stave ? :D)))

Obrázek

......................................................................................................................................

Nicmene k veci - dovolim si male shrnuticko "z tisicinky-zasvecence" :D))) .. co my tu vlastne konstruujeme ?:)

:idea: - mikro-generator "ostre" pary https://cs.wikipedia.org/wiki/Přehřátá_pára , ktery by nam driv nebo pozdeji ohral vanu s vodou:)
Predseda pise na co zasobnik ? .. cize "uzavreny kolobeh" pohaneny nejak (zatim netusim jak presne) vyvinutou parou v "kinder vejci pod kvetinacem":))
Pac mnich cerpadlo asi taky nemel, mozna(?) mel ale nejaky system z trubicek na pohon parou, ktery ji pak posunoval do vany, lazne, ci lazni:)

Nejaka regulace tam tim padem byt musela taky (Tebou drive zmineny "karburator" u JET-u) aby se to nezatopilo - jak rikali modelari pri neuspesnym startu motoru "mas to ulity" :))
"Karbec" to ma s JET-em taky spolecny, krom vysokych teplot a tlaku na vystupu (podobne "ostra" para na vystupu mikro-generatoru :)))

CIste hypotetiky by mohla voda z vany kapat, nebo pomalu curat v mikromnozstvi pres nejaky skrtici ventil (treba injekcni strikackou) a tlak a fofr jakym to vyleti z kinder vajca ven uz udela sve (vytlaci ostou paru do vany zpet (???) :D)))
Viz ty mrtvoly po vstoupeni do proudu teto prehrate tlakove pary z wikitextu:)

Mnich pak jezdil nejspis nastartovat + vyladit "kapani" s jasnozrivosti sobe vlastni:)
Cize teplomery a manometry mozna potreba budou:)
Ted jsem si teda pustil (po navratu z kosteliku) fantas/imaginaci tezce na spacir - prosim hned nebit ! :D))

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned črc 01, 2018 16:28

Ladič píše:
ned črc 01, 2018 13:28
PavelM píše:
pát čer 29, 2018 19:32
Myslíš, že lze v tom reaktoru pomocí svíčky dosáhnout teploty ke 3000°?
Myslim, ze 3000°C teploty ani nebude treba:)
Pokud je pravda co psal Peta, ze kumulovat teplo umime, problem je obal co to nasledne snese a nerozpusti se, pokud se nepletu v jaderkach to zajistuje voda - vnitrek reaktoru v ni plave spolu s moderatory ("karbecem" - regulaci vykonu):)

Kdyz se ztrati voda pruser je na svete, teplo se kumuluje, dokud se to nezacne tavit vsecko a nebouchne to:)
Podobne myslim nas kinder kotlik nad svici, kapali bysme vodu do naseho mikro ohrevu = brali prebytek energie po kapkach, pricemz by generator chladila nejak sama vana s vodou:))
Nic, pro dnesek vsecko k mnicho-ohrevu :D)

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 01, 2018 21:39

Ahoj Cefee,
myslím, že bude. Termický rozklad vody probíhá při teplotách 2500-3000°C. http://www.vodik.wz.cz/vodikTeorie.htm
Víš, když budeš vyvíjet v reaktoru jen páru kterou získáš pomocí tepla svíce, tak ohřeješ houbeles. To budeš využívat jen energii z té svíčky. To už tu bylo. To by ses nemusel piplat s vyvíjením páry ale rovnou nad svíčku dát průtokový ohřívač a byl bys na tom s energií stejně (bez započtení ztrát).
My musíme zapálit vodu. A té jsou plné mnichovo lázně. Pak máš energie kolik chceš a můžeš tím pohánět všechny součásti aparatury a vyhřívat vodu v lázních.

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 01, 2018 21:53

když budeš vyvíjet v reaktoru jen páru kterou získáš pomocí tepla svíce, tak ohřeješ houbeles.
Ladič opět za jedna!!
Běžte od toho jádra pryč! Jakmile do jádra kápnete, dojde k prudkému zchlazení prostoru na druhou'!! Už hned v prvních příspěvcích jsem KEI upozornil na adiabaty a izotermický ohřev - chlazení. Jakmile necháš v kinder vajcu něco odpařit, skončil jsi! Odpar znamená prudké zchlazení - proč ti asi lahev s jakémkoliv stlačeným plynem zmrzne když ho rychle vypustíš nebo acetylen v lahvi odpaříš?
Díle!!! A to je podstatné! Jak chceš něco dělat v 700 stupních? Měřit tam tlak a teplotu pro relé?? Čím asi ? Tím měřákem co máme oba z Ebay? :) Hahah :))

Tudy cesta nevede:)
Ty potforo, Ty uz reseni zase mas, jen nas zas dusis ve vlastni stave ?
Dělal jsem to snad v historii někdy jinak? :)) Hihi :)

Nemůžeš lidem říct nejez jako Ježiš 40 dní - Vysmějou se Ti:) Musíš je k tomu krůček po krůčku dovést ! :)
Nemůžeš lidem říct zatop si pod vanou svíčkou - Vysmějou se Ti:) Musíš je k tomu krůček po krůčku dovést ! :)

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 01, 2018 22:05

Ano celý se Vám to utopí!! A to je právě signál pro správce zasvěcence aby přijel a zase to nahodil:)
Nemyslím si, že by zatopení byl problém. Motor také neuliješ dokud nešlapeš na plyn. Spíš si myslím, že musel časem vyměňovat jádro reaktoru, pravděpodobně z wolframu (levná a dostupná záležitost) nebo čistit jeho povrch zvnějšku od soli protože vnější okruh sloužil k vyvíjení páry z vody bazénu. A také musel ze stejného důvodu měnit trysku přivádějící páru z vnějšího okruhu dovnitř reaktoru.

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 01, 2018 22:08

Mnich pak jezdil nejspis nastartovat + vyladit "kapani" s jasnozrivosti sobe vlastni:)
Cize teplomery a manometry mozna potreba budou:)
Přesná trefa Cepe:)
Budíky tam musej bejt pro nevidomé a nevřící Tomáše:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 01, 2018 22:10

Ladič píše:
ned črc 01, 2018 22:05
Nemyslím si, že by zatopení byl problém. Motor také neuliješ dokud nešlapeš na plyn. Spíš si myslím, že musel časem vyměňovat jádro reaktoru, pravděpodobně z wolframu (levná a dostupná záležitost) nebo čistit jeho povrch zvnějšku od soli protože vnější okruh sloužil k vyvíjení páry z vody bazénu. A také musel ze stejného důvodu měnit trysku přivádějící páru z vnějšího okruhu dovnitř reaktoru.
No za předpokladu že by tam lili dešťovku nemusíš mát tyto obavy:)
Ale i kdyby hi tam nelili, stejně soli zůstanou mimo jádra páč s vodou do jádra nesmíš jinak to zabiješ:)

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 01, 2018 22:23

To je fakt. Na dešťovku jsem nevzpomněl.

Odpovědět