Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
cepheus

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus » ned črc 01, 2018 22:36

A tak zkusil jsem to, vzpomenuvsi, ze kamarad umi dimenzovat a kontrolovat trubky a vymeniky na ostrou paru v jaderkach tak, aby to nepraskalo jako ti neopatrni chlapkove, kdyz do toho para vleti:)
Jenze tam je myslim az na sekundaru, nikoli v reaktoru, pravda:)) .. jak rikam, jen strilim sirokopasmove (kvuli indiciim - vic hlav vic rozumu):)

Smazeni ve vlastni stave OK, nic nenamitam, mas v tom pravdu s lidma:) .. jen premyslim nahlas, ze uz to mas davno v kapse:)
Na tom vodiku neco bude Ladic, googlis lip:)) .. to jsem nacisto prehlidnul, nic, rano moudrejsi vecera, nechame KEI at nas zase postrci dal :D))
https://www.google.cz/search?q=vodíkový ... e&ie=UTF-8

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon črc 02, 2018 11:38

Ladič píše:
ned črc 01, 2018 21:39
Ahoj Cefee,
myslím, že bude. Termický rozklad vody probíhá při teplotách 2500-3000°C. http://www.vodik.wz.cz/vodikTeorie.htm
Víš, když budeš vyvíjet v reaktoru jen páru kterou získáš pomocí tepla svíce, tak ohřeješ houbeles. To budeš využívat jen energii z té svíčky. To už tu bylo. To by ses nemusel piplat s vyvíjením páry ale rovnou nad svíčku dát průtokový ohřívač a byl bys na tom s energií stejně (bez započtení ztrát).
My musíme zapálit vodu. A té jsou plné mnichovo lázně. Pak máš energie kolik chceš a můžeš tím pohánět všechny součásti aparatury a vyhřívat vodu v lázních.
Jako mnich sotva seženeš materiál schopnej vydržet 2500°C. Na wolfram zapomeň, dost ochotně na vzduchu hoří. Z pece ti zbyde jen oblak kouře.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon črc 02, 2018 12:43

To je pravda, viz zarovka a nutne vakuum v bance:) .. https://cs.wikipedia.org/wiki/Žárovka

Peto, tady je kutil-soumen - bere kyslik a vodik primo z nabijenych NiCd louhovych baterek - vyvijece:)))
http://www.jova1.cz/dilna/svarecka/svarecka.html

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon črc 02, 2018 13:11

Jejej :) on kamen hoří?
Zacházíte do hádanek a spekulací:)
Nevíte kudy kam'!!
Tudy cesta pana Vývoje jistě nevede!!
Cesta pana Vývoje vede krůček po krůčku na základě ověřených stupínků
Jakmile začněte hádat další kroky a spekulovat, jste se svým vývojem v prde-----------li:)
Asi tak:)
Nehádejte! Stavějte na faktech!!
Proč asi nutím KEI aby už začala aplikovat? Dělat pokusy?
Zklidněte hormony pánové páč dáma a Vám zatím s převahou nakládá:)
Heheh:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon črc 02, 2018 13:53

PavelM píše:
pon črc 02, 2018 13:11
Jejej :) on kamen hoří?
"Wolfram (chemická značka W, latinsky Wolframium, anglicky Tungsten) je šedý až stříbřitě bílý,
velmi těžký a mimořádně obtížně tavitelný kov"

Jinac v pr..li to sme, to jo, nic me dneska uz nenapada :D)))

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » pon črc 02, 2018 18:59

Uplně pryč od jádra nebo pryč Z jádra? Co jádro nechat zavřené a v okolí jej sprejovat kapičkama vody... a máme páru. To by snad nebouchlo :))

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon črc 02, 2018 21:07

Hehe hormony jsou klidný. :D Dobrý jak Pavel jakožto zkušený svářeč wolframovou elektrodou dělá že neví která bije. Ano wolfram hoří a kámen teče jak láva při teplotě přes 2000 °C.
Ale jistě jsme s nápadama v koncích.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon črc 02, 2018 21:47

Samoze vi jak elektroda uhori ve zlomku sekundy, kdyz zapomene pustit argon :D)
Si mi pripomnel kolikrat se mi to stalo na automatu a jak jsem pak klel jako pohan, ze musim zase brousit upalenou spicku a dohanet prostoje:)))

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon črc 02, 2018 22:27

Si jen představuju toho mnicha jak pouští argon z lahve a nastavuje hodiny k ochraně svý zázračný wolframový pícky na rozklad H2O. :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon črc 02, 2018 22:30

Kei píše:
pon črc 02, 2018 18:59
Uplně pryč od jádra nebo pryč Z jádra? Co jádro nechat zavřené a v okolí jej sprejovat kapičkama vody... a máme páru. To by snad nebouchlo :))
Tudy cesta nevede :)
Nicméně jiní lidi co mam na mailu již začínají místo keců váženě experimentovat !!
BEZPEČNOST!!
Takže první vážná domluva a promluva do dušiček!!
Je TO! Funguje TO! A má to sílu! Jakmile si s tím začnete hrát, zjistíte, že to je přesně tak!
V první řadě si najděte místo, kde si s tím můžete hrát tak, abyste nezapálili barák ve kterém žijete sami a zbytek Vaší rodiny
Dále používejte pro začátek úplně ty nehorší nejslabší a nejlevnější svíčky jako lze u šikmáčů koupit! Všechno Vám to pojede pomalu, všechno si stačíte osahat a dokážete si najít jednotlivé body a kroky v procesu startování systému. Zároveň na to můžete sahat a tím pádem si osvojit teploty na dotek. Tedy podle teploměru se naučíte, kdy je 30 5 0 70 a sto stupňů na dotek, pak vyšší teploty po přiblížení dlaní
Poznejte svíčku! Jak dlouho hoří, jakou má teplotní auru v otevřeném prostoru atd atd ..
Vše si zapisujte!!" Když ukončíte pokusy dvakrát se přesvědčte, že jste skutečně svíčku uhasili a vše je studené..
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon črc 02, 2018 22:37

Aby předchozí příspěvek nebyla jen slova do větru, tak tady je poodkrytá realita:)
Všimněte si, že trubka není žádné bláto, ale řádná silnostěnná nerezová roura! :)
Každému se jistě zalíbí i můj poznámkový bloček:)) Hehehe:))
kvetinac_1.jpg
kvetinac_1.jpg (49.58 KiB) Zobrazeno 1063 x

Kei

Příspěvek od Kei » pon črc 02, 2018 23:26

Bloček skvělý :lol: Trubka bezešvá? Nějaké minimální parametry? :mrgreen:
Obrázek

Ladič

Příspěvek od Ladič » úte črc 03, 2018 0:47

Je TO! Funguje TO! A má to sílu!
To už máme jen krůček k výrobě elektřiny...

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte črc 03, 2018 13:09

Ladič píše:
úte črc 03, 2018 0:47
Je TO! Funguje TO! A má to sílu!
To už máme jen krůček k výrobě elektřiny...
Jo když to KEI vyvine tak jo heheh :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte črc 03, 2018 13:11

Kei píše:
pon črc 02, 2018 23:26
Bloček skvělý :lol: Trubka bezešvá? Nějaké minimální parametry? :mrgreen:
Obrázek
coulka 4 mm stěna
kupuj fitinky :) fitinky začínaj na 120cm moc se hoděj!!
tedy do dýlky 1M
budeš časem potřebovat spoustu T ček kam dáš měřáky a sondy páč zatím do toho nevidíš:)
BEZPEČNOST !!
V žádném případě se nesnažte systém nějak uzavírat a tlakovat!! Je to velmi nebezpečné! Vše nechte otevřené!!
Nejdříve je potřeba studovat pojmy přetlakové ventily pojistné ventily ohřívače vody konstrukce zabezpečení ohřevu vody
atd...........

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte črc 03, 2018 13:52

Porad si nemyslim, ze kvetinac zakryvajici svicku funguje jeko nejaky nasobic/zesilovac tepla:)
Podobne skeptik Kevin, co to zmeril za me:))

Ladič

Příspěvek od Ladič » úte črc 03, 2018 16:40

Vždyť to je očividné, že to skeptikovi Kevinovi muselo měřit takto. Kdyby vrazil teploměr do květníku a potom do stejné vzdálenosti od svíce bez květníku, tak by byly řádově odlišné teploty.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte črc 03, 2018 16:50

Otazka na Pajina - kam vede (resp. co se zamysli) s druhym koncem te roury co je vlevo mimo zaber kamery ? :)
Je to teplovod vzduchu - kam a proc, nebo uz zamysleny parovod, vyvijec pary ?:))
Bude v ni zpetna klapka a az za ni se bude vstrikovat nejak voda ?:)

Tzn. pri expanzi pary se klapka docasne uzavre, aby nezhasl plamen, neco jako pulzni motor V-1 ?:)
Za mych let se zmenseninou "velci kluci" litali na okruhu na Medlankach s upoutanyma modelama:)

Ohlusujici rev jako krava, tah jako krava, rychlost jako krava:)) (nestacil se otacet s ridicima lankama) a to byl mrnous s membranovym vibracnim moturkem:)
Cize hledame neco mezi pulzacnim motorem a pulsacnim paro-vyvijecem pohanenym svici ?:)))
............................

Edit : Jeee, ono se to jeste nekde lita, uzasny :D))) .. takze 320km/h v realite:)

Naposledy upravil(a) cepheus dne úte črc 03, 2018 20:22, celkem upraveno 1 x.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte črc 03, 2018 17:07

Ladič píše:
úte črc 03, 2018 16:40
Vždyť to je očividné, že to skeptikovi Kevinovi muselo měřit takto. Kdyby vrazil teploměr do květníku a potom do stejné vzdálenosti od svíce bez květníku, tak by byly řádově odlišné teploty.
Ale Ladiiiiiic :) .. samoze teplo odvede vzduch, ktery proudi kolem svice nahoru vetsi rychlosti nez pod deklem:)
Mas doma Wafky, nebo kotel na plyn ?:)
Udelej si v zime pokus, nech to jet na sporo/plaminek, poklop (obal kamen, kotle) nad tim mas .. a cekej az prijdou fakt mrazy:)
Mereno nad plaminkem bude horko porad (uvnitr v kamnech-kvetniku), ale Ty v byte driv nebo pozdejc zmrznes jako rampouch:))

Kei

Příspěvek od Kei » úte črc 03, 2018 20:43

PavelM píše:
úte črc 03, 2018 13:11
coulka 4 mm stěna
kupuj fitinky :) fitinky začínaj na 120cm moc se hoděj!!
tedy do dýlky 1M
Instalatéři mají zjevně vlastní představu kolik je coul... ve výsledku je tedy (u nás) stěna 3,2? je to vono? Jsem z toho jelen
Měla jsem dojem, že fitinky jsou jen krátké spojky (kolínko, téčko,...). Ale zde je myšleno vše co má závit (včetně trubek)?
V žádném případě se nesnažte systém nějak uzavírat a tlakovat!! Je to velmi nebezpečné! Vše nechte otevřené!!
Nejdříve je potřeba studovat pojmy přetlakové ventily pojistné ventily ohřívače vody konstrukce zabezpečení ohřevu vody
atd...........
Takže do budoucna bezešvé nebo je to šumák?

Sorry za natvrdlé dotazy :lol:

Kei

Příspěvek od Kei » úte črc 03, 2018 20:49

cepheus: To je fičák. Nějak takhle si představuju, že to je na okruhu F1 live... bzzzmmmmmmmmmmm ... to už projeli? :shock: :lol:

Ladič

Příspěvek od Ladič » úte črc 03, 2018 20:51

No dyť jo Cefee. Přesně o tom jsem mluvil. Krabice nebo byt, to je jedno. Mimo generátor tepla se to měřit nedá.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte črc 03, 2018 21:21

Sorry za natvrdlé dotazy
Nerez je nerez beze švů
fitinky lze nazývat fitinkama do metru dýlky v klidu:)
:)

Kei

Příspěvek od Kei » úte črc 03, 2018 21:24

cepheus píše:
úte črc 03, 2018 13:52
Dle mě tomu minimálně dal málo času. Materiál květináče a spol, v době kdy osamocená svíčka sálá, teprve akumuluje :D

Až seženu nějaký měřák, klidně to prubnu.. zda tomu tak je :lol:

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte črc 03, 2018 21:30

Kei píše:
úte črc 03, 2018 21:24
cepheus píše:
úte črc 03, 2018 13:52
Dle mě tomu minimálně dal málo času. Materiál květináče a spol, v době kdy osamocená svíčka sálá, teprve akumuluje :D
Naprosto přesně správně!! Jedním základních atributů a rozpoznávacích prvků zasvěcence je nekonečná trpělivost NO LIMIT! Proto je potřeba i v této věci postupovat se stejným přístupem! Prostě nechat svíčku "prosálat" celým systémem, nechat ustálit všechny hodnoty v daném aktuálním nastavení a pak zkusit změnu. Porovnáním výsledků pak zjistit, co je lepší, co horší a co funguje líp a hůř... Je to piplačka, ale skutečně stojí za tu námahu! Člověk se naučí hrozně moc!! Časová investice do týhle věci je skutečně pokladem:) Materiální je zanedbatelná! Na svíčku květináč a pár trubek má každý pár drobných..

Kei

Příspěvek od Kei » úte črc 03, 2018 21:40

Tip na nějaký měřák teplot? nebo víc hodnet v jednom, pokud to má smysl...

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte črc 03, 2018 21:43

Až seženu nějaký měřák, klidně to prubnu.. zda tomu tak je
Sháněj holka sháněj budeš jich potřebovat hodně:)
Z fitinek se vedení skládá proto, že do něj postupně jak s tím porosteš budeš vkládat další a další Tčka kterými budeš sbírat data o dění uvnitř systému. |Ve výsledku pak budeš mít jakési hrábě, ze kterých pak zjistíš vše co potřebuješ:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte črc 03, 2018 21:44

Kei píše:
úte črc 03, 2018 21:40
Tip na nějaký měřák teplot? nebo víc hodnet v jednom, pokud to má smysl...
laserový-pistolový nebo se sondou na ebay toho máš kvanta
na youtubě máš videa

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte črc 03, 2018 22:15

Kei píše:
úte črc 03, 2018 21:24

Až seženu nějaký měřák, klidně to prubnu.. zda tomu tak je :lol:
Ale jo, netvrdim ze tomu dal vsecko, jedno videjko a navic jej to zajimalo jen jako kamna, se vstriknutou vodou jsem naopak castecne "skepticky vuci skeptikum" :D))) .. pac vim co umi kapka vody caknuta na horka kamna, jenze potiz je, ze to umi jen chvilku, a druha potiz, ze kamna v miste styku s vodou rychle zchladnou:)
Cize je zase jako na potvoru potreba radny prikon topidla (velky prutok tepla v co nejmensim case), coz se bojim, ze plaminek svice neni:)
Ale drzim palce vsem vytrvalcum :))
...................
P.S. Kdysi davno jeste pred vojnou (cca pred 40 roky) jsem testoval "forsaz" (Paja vi o cem je rec u leteckych motoru WW2) slo o jakesi prisavani vodni mlhy do valcu u Jawa 350 ccm pred karburatorem v saci trubce:)
Nefungovalo to vubec s atmosferickym tlakem (prisavanim), ani znatelny narust vykonu, ani slibovana uspora paliva se jaksi nekonala:)
Kamarad to prinesl taky jako hotovou vec, vyzkouseli jsme jak by rekla moje babicka "certa i s materou" (skoro vsecko) a vysledek 0 - nic:))
Naposledy upravil(a) cepheus dne stř črc 04, 2018 10:47, celkem upraveno 1 x.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte črc 03, 2018 22:40

Jinak zadne kecy jak rika predseda:) - pojdme k praktikovani :)

Tady jsem vyhrabal moje videjka z pred 5 let, kdy jsem blbnul s peletovym (taky olejovym) horakem, dneska uz se nevyplati kupovanyma peletama topit, ceny jsou pokroucene zlatokopy s "eko" palivy (donedavna bezcennym odpadem z pil a truhlaren):)
Levnejsi je aktualne (podle tabulek spotreby energii na prumerny dum) zatim zemni plyn a je to topeni BEZ prace a EKO:)

Nicmene pro ilustraci co udela vzduch z ventilatoru z kuchynskeho odsavace, bez nej to jen cudi cerny kour a nehori + dava malo tepla:)
Se vzduchem to je viz videjko (maly autogen bez viditelnych spalin), JENZE zase brutalne roste spotreba peletek (v nasem pripade svici), cize sice mame EKO, jenze ekonomika nakladu je uz zase nekde jinde:)

1) https://www.youtube.com/watch?v=XPXbMedkpwg
2) https://www.youtube.com/watch?v=bF62Co5mEx0

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř črc 04, 2018 12:38

cepheus píše:
úte črc 03, 2018 22:15
Ale drzim palce vsem vytrvalcum :))
Hehe, já taky :) Jsem na to zvědav.

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř črc 04, 2018 15:23

Co se týká rozkladu vody, traduje se už od dřevních časů jakožto daná věc, že vstřikování vody do výhně zvyšuje teplotu. To už nás učili dědové.
Ale nějak to rozporuje zákon zachování energie. Dle něj je jedno čím vodu rozložím, jestli teplem nebo elektřinou, nelze získat víc energie než jsem vložil.

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř črc 04, 2018 22:08

Asi Petre dvoutaktni motor nebyl pro vodni mlhu to prave orechove (teplo uvnitr valcu, viri tam benzin s olejem atd.):)
Nicmene po letech s autakama (4-taktama) uz jsme to znovu nezkouseli:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř črc 04, 2018 22:27

cepheus píše:
stř črc 04, 2018 22:08
Asi Petre dvoutaktni motor nebyl pro vodni mlhu to prave orechove (teplo uvnitr valcu, viri tam benzin s olejem atd.):)
Nicmene po letech s autakama (4-taktama) uz jsme to znovu nezkouseli:))
Heheh se směju když mi bylo 15 ukazoval jsem klukum na učňáku jak muj pincek Mustang pádí bez karburátoru :)) když jsem to tvrdil ve třídě profesorovi na motory všichni z tý blbosti lehali smíchy:) Když jsem jim to pak přes polední přestávku předved na tak čuměli jak puci:) Hehe:) Cep jistě okamžitě přijde na to jak jsem poladil správnou směsku:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř črc 04, 2018 22:39

Priskrtil hadicku svorkou na stabilni prutok + trubku sani ? :))
My jsme nalivali do plovakovky i tekuty LPG z bomby na Pindouru Jawa 550 - nalili bublajici zmrzly plyn, rychle zaklapli plovakovou komoru hups na to, zatlacili a jelo to :D)))
Zkouseli jsme i redidla - terpentyn, aceton, technicky benzin, vsecko co horelo abysme mohli jezdit:)
Benzin sice byl za facku (nrjakych 2,30 Kc / litr) al jako fakani jeste bez ridicaku jsme prachu nazbyt nemeli:

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř črc 04, 2018 23:12

cepheus píše:
stř črc 04, 2018 22:39
Priskrtil hadicku svorkou na stabilni prutok + trubku sani ? :))
My jsme nalivali do plovakovky i tekuty LPG z bomby na Pindouru Jawa 550 - nalili bublajici zmrzly plyn, rychle zaklapli plovakovou komoru hups na to, zatlacili a jelo to :D)))
Zkouseli jsme i redidla - terpentyn, aceton, technicky benzin, vsecko co horelo abysme mohli jezdit:)
Benzin sice byl za facku (nrjakych 2,30 Kc / litr) al jako fakani jeste bez ridicaku jsme prachu nazbyt nemeli:
A proč tak složitě?? Pincek měl obrovskej kohoutek na nádrži a ten měl velkou páku:) tedy si stačilo zapamatovat polohu kdy už kape do karburátoru:) Tam sem to nastavil počkal a párkrát kápne a normálně jsme to roztlačil:) S rukou mezi nohama na kohoutku jsem pak přivíral a otvíral jako když přidáváš plyn:) A ono už se to pomixovalo samo:) heheh :)) Jinak různý druhy pohonu jsem taky zkoušeli - samozřejmě třeba ředidlo s naftou atd hehe :)
Nicméně byly to jen testy páč jsem měl pořád plnou díky autostopu:) Doma jsem dostal každý týden kilo, do školy a ze školy jezdil stopem takže benzínu bylo moře:)

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř črc 04, 2018 23:16

PetrK píše:
stř črc 04, 2018 15:23
Co se týká rozkladu vody, traduje se už od dřevních časů jakožto daná věc, že vstřikování vody do výhně zvyšuje teplotu. To už nás učili dědové.
Ale nějak to rozporuje zákon zachování energie. Dle něj je jedno čím vodu rozložím, jestli teplem nebo elektřinou, nelze získat víc energie než jsem vložil.
Ahoj Petře. Tohle si jde snadno představit. Nejde o rozklad ale o odpar zvyšující tah vzduchu. nesmí té vody být moc a nesmí být proud ale aerosol. Za cenu mírného zchlazení při odparu získáš více kyslíku který to vykompenzuje a ještě zvedne. Jde o správné nastavení.

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv črc 05, 2018 11:34

PavelM píše:
stř črc 04, 2018 23:12
Pincek měl obrovskej kohoutek na nádrži a ten měl velkou páku:) tedy si stačilo zapamatovat polohu kdy už kape do karburátoru:)
Coz je v podstate totez, jen jinak, skrtil jsi hadicku na zacatku, jooo, proc ne, nemam problem s imaginaci :D)
Ony Mustangy mely nadrze vepredu, mezi kolenoulema :D) .. Pincky pod zadnici za plechem, by ses musel nejak zkroutit, zadne pohodli k ovladani smesi:)))

P.S. Nafta byla svine u dvoutaktu, nevim proc, ale urychlila "vybrus" valce, kamarad na to lital po kopcich s nejakou starou CiZou a po nejakem case misto krouzku vyndal jenom jakesi plisky z sisoidniho valce, hahaha:)))
Jinak za starych casu behavaly motory na ledacos :) .. http://veteran.auto.cz/clanek/111/motor ... imi-palivy

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv črc 05, 2018 13:08

jooooooooooooo
Mustnangy byly na pokusyu jako dělaný
jízda bez vzduchovýho fitru a vykuchaný výfuky či pokusy s výfukovýma komorama byly na denním pořádku:) !!!
To je přesně von i v ty barvě:)
https://www.motorkari.cz/motorka/?mid=6 ... otogalerie

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv črc 05, 2018 18:49

Vykuchany vyfuky, presne, holy roury, uz jen ten kraval navozoval dojem vykonu, hahaha : :lol:)))
A zpusoboval cetne prusery nastvanych sousedu, co to museli chudaci cely dny poslouchat:)

Se nedivim, ze nas polisi nahaneli az do lesa pres pole na motorkach .. ale vzdycky jsme ujeli, neumeli to v terenu jako my:))
Ona vykuchana dvestepadyna Panela uz byl radny kraval :D)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv črc 05, 2018 22:51

Heheh :) Policajti u nás na Šumavě to vůbec nehrozilo:)
Dojezd z nejbližší stanice měli půl dne a to už nám zas na těch strojích něco upadlo a svařovalo se to v dílně:)
Nicméně jsme klem měli dost motokrosařů z ČZ Strakonice podporovaných fabrikou. Takže kravál byl na denním pořádku když honili tereňáky po polních cestách a do vrchů:) Takže náš přikryli hehe :) Největší srandu jsme měli z toho jak to startovali na páku a lámalo jim to nohy :) Kompresi ty stroje měly neuvěřitelnou a když to koplo zpátky tak to sakra zabolelo:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » pát črc 06, 2018 9:45

Ladič píše:
stř črc 04, 2018 23:16
PetrK píše:
stř črc 04, 2018 15:23
Ahoj Petře. Tohle si jde snadno představit. Nejde o rozklad ale o odpar zvyšující tah vzduchu. nesmí té vody být moc a nesmí být proud ale aerosol. Za cenu mírného zchlazení při odparu získáš více kyslíku který to vykompenzuje a ještě zvedne. Jde o správné nastavení.
Kdo ví Ladiči, jistý je jen že rozklad musí probíhat při podobný teplotě jako je teplota hoření vodík+kyslík.

Ladič

Příspěvek od Ladič » pát črc 06, 2018 11:20

PetrK píše:
pát črc 06, 2018 9:45
Kdo ví Ladiči, jistý je jen že rozklad musí probíhat při podobný teplotě jako je teplota hoření vodík+kyslík.
Termický rozklad vody probíhá při teplotách 2500-3000°C. Hoření vodíku s kyslíkem je silně exotermní a vyvíjí teploty přes 3 000 °C.
Teplota vznícení vodíku cca. 520°C. Dolní mez výbušnosti se vzduchem. 4 obj.%. Horní mez výbušnosti se vzduchem. 75 obj. %. (dle ČSN EN 60079-10).

Exotermní (exotermická) reakce je chemická reakce, při níž se uvolňuje energie, obvykle ve formě tepla. Produkty reakce proto mají nižší chemickou energii než reaktanty (látky do reakce vstupující).

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát črc 06, 2018 13:30

i teplotách 2500-3000°C
heheh
:)))))))))))
nechcete se na tyhle vysoky dimenze vy dva vykašlat??
kam jste se svými poznatky a pokusy aspoň dospěli?
ke sto stupnum snad?? heheh :)))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát črc 06, 2018 20:39

:mrgreen:
Tak kluci, sup, sup hezky zpatky za KEI do stoleti pary, 3000° je moc :D)))

Kei

Příspěvek od Kei » pát črc 06, 2018 20:56

cepheus píše:
pát črc 06, 2018 20:39
3000° je moc :D)))
nooo, vybrané měřáky umí měřit jen do 1300 C ... snad jsem svíci nepodcenila :lol:

Ladič

Příspěvek od Ladič » pát črc 06, 2018 22:03

No jo Pavle. Jenže pokud nezískáš z vody vodík, tak tu vymýšlíme perpetum. Svíčkou prostě lázně neohřeješ ani kdybyses rozkrájel.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát črc 06, 2018 23:51

Kei píše:
pát črc 06, 2018 20:56
cepheus píše:
pát črc 06, 2018 20:39
3000° je moc :D)))
nooo, vybrané měřáky umí měřit jen do 1300 C ... snad jsem svíci nepodcenila :lol:
tak tak abys nedospěla až sem:)))))))
Přílohy
hhh.jpg
hhh.jpg (33.51 KiB) Zobrazeno 555 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob črc 07, 2018 12:21

Hehehe, ERROR :D) .. kolik chudak termostat ukazoval, nez Ti naposled zamavalo cidlo ?:))
Mam dojem z Ebaye, ze "Temperature measuring range: -50~99° :D)))

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob črc 07, 2018 12:36

Ladič píše:
pát črc 06, 2018 22:03
No jo Pavle. Jenže pokud nezískáš z vody vodík, tak tu vymýšlíme perpetum. Svíčkou prostě lázně neohřeješ ani kdybyses rozkrájel.
Ono Ladici ani netreba, perpetum uz vymysel nekdo vetsi, staci se rozhlidnout cockama kolem sebe, a nebo obracene cockama do hmoty:)
Me osobne zatim nenapada, jaka sila hemzi atomama / planetama / hvezdama a to uz jsem si mozek malem zavaril, podobne jak Pajin ten termostat :D))
Cize ono perpetum JE, my ho jen zatim (asi z dobrych duvodu, domnivam se) neumime replikovat :))

Rozlousknout co hemzi atomama a umet si po troskach odebirat energii (Nassim H.) by bylo neco, ale treba to neni ani ucelem zivota - spotrebovavat kvanta energie:)

Odpovědět