Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PavelM

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM » stř bře 21, 2018 13:58

Sleduj tohle
http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/ ... a--1640863

a pak si to spoj se lesama:)
kyselý deště

no voni taky vápnějí čmelákama že jo heheh
zas asi zřejmě ten samej průser ne? hehe

šecko mají kyselý!! pH maj v prdeli hluboko pod sedmičkou - respektive pod 5,5 do kdy je to snesitelný.

Hehehe :)))))) Za chvíli Cepe budou práškovat vápnem celou Zem ze satelitů:)))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 21, 2018 18:39

Hezky si tu povídáme o skimmerech a breberkách a zelený pruh vynořivší se ze sucha nám zatím vyrostl sám:)

finca_paraiso_6.jpg
(208.19 KiB) Zatím ještě nestaženo
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř bře 21, 2018 22:34

PavelM píše:
stř bře 21, 2018 13:48
Za tou přehradou opravdu hledej peníze a hodně peněz:) Hodně milionů z EU fondů:)
No .. 236 mega hodne pry to stalo (180 mega z New-RVHP) :D))
........................
Jinak zeleny pasek moc pekna oaza, ale co ty palmicky chudiny, nereznou jim nejak moc ty listy ?:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 21, 2018 22:45

Jinak zeleny pasek pekny, ale co ty palmicky chudiny, nereznou nejak moc ty listy ?:))
Pravda!! Jednak je to ukázka co s tím dělá vítr A druhak si myslím, že to je důsledek přesazení než se chytnou. A to proto že středy rostou a sou pěkně zelný. Ale to se ukáže za pár týdnů.

Nicméně AAlfa už dělá svojí práci a to velice poctivě:) Již dělá krásný drn, kde se drží voda. Jelikož ji mám i na sadbovačích, vidím tam, že má kořeny
již a nebo jen zatím 10 cm dlouhé. To odpovídá jejímu mikro-věku :) Tedy zatím vše, jak jsem si píli ve snech:))

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv bře 22, 2018 12:54

Zajimave, ze vsech "klicencu" microgreens me nejvic chutna prave ta Alfa:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv bře 22, 2018 12:58

cepheus píše:
čtv bře 22, 2018 12:54
Zajimave, ze vsech "klicencu" microgreens me nejvic chutna prave ta Alfa:)
Ty jsi TY
možná někomu chutná něco jinýho :)))))))
Třeba má jiný poměry v těle:))

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv bře 22, 2018 13:11

Tak o tom nepochybuju, ze pomery jsou jiny u kazdyho:)))

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » čtv bře 22, 2018 13:17

cepheus: jak se osvědčila spešl klíčící miska? :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv bře 22, 2018 13:18

cepheus píše:
čtv bře 22, 2018 13:11
Tak o tom nepochybuju, ze pomery jsou jiny u kazdyho:)))
Tak přesně tak že jo :)
říkám tomu, že žádný žák není kopií jiného žáka
páč každý žák si s prominutím dejebal svoje tělo jiným způsobem a jinou cestou v průběhu času
naštěstí a díky Bohu, existuje jedna jediná cesta v jednom jediném průběhu času, kdy každý žák může chyby kterými se dostal do aktuální situace kdy mu tělo přestalo sloužit velice rychle napravit:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv bře 22, 2018 13:42

PavelM píše:
čtv bře 22, 2018 13:18
naštěstí a díky Bohu, existuje jedna jediná cesta v jednom jediném průběhu času, kdy každý žák může chyby kterými se dostal do aktuální situace kdy mu tělo přestalo sloužit velice rychle napravit:)
Jj, taky rikam, ze diky Bohu za "univerzalni reset" pro vsecky ty nestejnosti mezi lidickama:)))
..........................
Kei-ko, osvedcila se, sice ty sifonky funguji tak nejak na baterky, ale jinak je to za ty +- tri stovky super v tom, ze to cele popadnu, strcim do lednice a ujidam si kdyz potrebuju a na co mam chut, ted tam mam aktualne uz jen cocku ve dvou patrech:))
(ma to 20cm prumer a 16cm vysku, cize jako mensi kastrol)

Vzdycky to rozeberu, proplachnu, zaklopim hornim vikem a uklidim, manipulace se zavarovackama byla dost vopruz:)
Ma to kol dokola tech pater jakesi 4 pruduchy, cize i vzduch to ma dost, neda se to udusit:))

To mungo jsem totiz napoprve zmastil:), jsem po proplachovani jeden den nechal zavarovacku s utazenym vikem a rano uz to smrdelo zkvasenim, klickum zhnedly konce a uhnily, letelo to do popelnice:)
Takze prvni davka munga se takto paradne nevydarila :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv bře 22, 2018 14:40

Jj, taky rikam, ze diky Bohu za "univerzalni reset" pro vsecky ty nestejnosti mezi lidickama:)))
vidíš heheh
a víš co je největší sranda?
v lidech máš najdeš tři skupiny
- daj si poradit včas a zresetujou si tělo bez následků a pak se smějou -a užívaj si důchodu znám jednoho takovýho z okolí Brna hehe :))
- daj si poradit až cesto na hřbitov chvilku potom, co je doktor poslal domu zemřít
- nedaj si poradit - raději zemřou..
a tak to v životě na tomto našom světě chodí
:))

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv bře 22, 2018 19:01

Jj, dedek z okoli si v podstate nestezuje :D)) ..
Taky si vsiml, ze tak nejak to na tom svete chodi :)) .. "Komu neni rady, tomu neni pomoci":)
(rikavaly uz nase babky a dedkove):))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv bře 22, 2018 21:58

"Komu neni rady, tomu neni pomoci":)

Tak tak o tom to je vždy bylo :) A proč někomu cpát kdo nechce? :)
Hehhe
Není důvod že jo:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 23, 2018 13:02

Čau Pavle, ten brutální skimmer vyvinutej TVYM vývojovým týmem je naprostý úžas! Chcete to nějak komercializovat registrovat patent nebo tak?
Tolik dotaz z mailu ! Aby to bylo fair play, na skvělé akci "skimmer" se podílela řada lidí jejichž seznam lze získat z příspěvků k věci. Osobně mě to je jedno, jestli si to někdo patentuje, vyrobí a pak prodá, je to jen jeho problém. Rozhodně jsem si jist, že s tímto robustním systémem těm čínským hračkám na trhu natrhe prdel:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát bře 23, 2018 14:29

To je aspon spravna sranda :)) .. patentovat si prirodni super-stabilni katamaran ? :D))

Obrázek

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 23, 2018 18:29

No aspoň je vidět jak nás komerční lidi sledujou hehe :)) To jsem ještě nenapsal pecky a hlášky z mail kde lidi projevujou šok z toho že máme vývojový tým na lousknutí prstu a svoje vývojové produkty neprodáváme :) Oni ale nevědí, že ten tým máme sto let a že stejně nejlpeší výoojářky a autokadérky jsou ženský co nikdy předtím nic nevyvinuly :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát bře 23, 2018 19:33

Njn, trochu jiny svet:)) .. jenom jsem chvili premyslel co jsou autokaderky a ony to jsou autocaderky :D)
Tak to uz vim, pamatuju jak holky paradne rysovaly:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 23, 2018 19:45

Tak to uz vim, pamatuju jak holky paradne rysovaly:)
Jo to je vono
hehe
to si pamatuje hodně lida : ))
a to mě neuvěřitelně potěšilo:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob bře 24, 2018 15:02

A je po mšicích!!
Opět v první řadě díky všem, kteří přispěli k řešení celého problému a tenkráte kolem celé Země, páč pomohli i z Austrálie:)

Takže jednoduše, nejdříve si uklidíme svůj bordel před svým prahem :)
První a zásadní problém byl u nás!! Mšice se množí rychlostí blesku. Každá žije 20 dní a vyprodukuje 800 vajíček - matek, které kladou druhý až třetí den po narození. První den máte jednu, za tři dny 120 mšic, za další tři dny máte rovných deset tisíc kusů, které za další tři dny vyplodí dalších půl milionu mšic. Síla exploze! Za tři dne, pokud nezareagujete ihned, máte zahradu mšicema narvanou.... Abychom si uklidili před vlastním prahem, musíme si přiznat, že jsme věc nepodchytili včas a IHNED. IHNED je alfou a omegou úspěchu, jinak následuje prohraný boj. Podchytit ihned podle rad Australanů znamená věc monitorovat insect tabulkama. To znamená lepícími žlutými deskami, na které se mšice přilepí ihned jakmile se objeví. V totmot okamžiká má zásah ještě smysl. Za tři dny úroda letí do koše beznadějně!

Řešení je repelent z draselného mýdla
Aplikace levného draselného mýdla je řešením ideálním a netoxickým a nechemickým. Draselné mýdlo vytvoří na rostlině film, který odpuzuje mšice. Nevoní jim to. Problém je v tom, že rostlina prostě roste Od toho to je rostlina a aby rostla na to jí máme a pěstujeme. Tedy postřikem každý třetí den musíme pokrýt nové přírůstky které jsou pro mšice opět voňavé a atraktivní.

To je vše!! Stačí prostě nezaspat! Nic víc!!

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob bře 24, 2018 17:10

Takze draselne mydlo je ok, pac stejne mas draslik (K) uz obsazeny v procesu hydrosky, cize neprojevi se to nejak vyrazne ve slozeni roztoku ?:)
(tam kde meris kolik ceho pridat/ubrat to co rostlina potrebuje)

Kei

Příspěvek od Kei » sob bře 24, 2018 18:26

PavelM píše:
sob bře 24, 2018 15:02
Draselné mýdlo vytvoří na rostlině film
Jak je to potom s poživatelností? Smyje se oplachem vodou?

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob bře 24, 2018 21:30

cepheus píše:
sob bře 24, 2018 17:10
Takze draselne mydlo je ok, pac stejne mas draslik (K) uz obsazeny v procesu hydrosky, cize neprojevi se to nejak vyrazne ve slozeni roztoku ?:)
(tam kde meris kolik ceho pridat/ubrat to co rostlina potrebuje)
Jde tím postřikem o tzv foliální hnojení tedy hnojení na list - přímo do úst rostliny do bokat. Tím pádem je to hnojení mnohem a mnohem intenzivnější. Jenže hrozí že spálíš list a celou rostlinu :) Takže EC musí bejt opravu maličký. Tím pádem to ani rostlinou neproteče až ke dnu a do roztoku se to nemá šanci dostat. A i kdyby tak to neovlicní NIC.

Další otázkou je NPK - na to už se mě ptalo asi tisíc lidí.... Když se ptaj kde se to koupí pošlu je do papírnictví:) NPK se logicky nekoupí, ale dají se koupit směsi NPK např známý Cristalon které jsou namíchané v nějakém poměru často přímo určeném dané rostlině a to pak nefunguje pro jinou rostlinu.
V Cristalonu jsou dále namíchány mikro-elementy které rostlina v množstvích také potřebuje,

Samostatnou kapitolou jsou pak rádoby zahradníci, kteří po postřiku draselným mýdlem řvou na foru jak jim rostlina roste :)) To se dycky tlemím:)) Potože tím vlastně říkají, že ta rostlina neměla žádné hnojivo a když jí v zájmu postřiku nevědomky dali foliálním postřikem za účelem likvidace mšic tak vona se ta rostlina zazelenala hehe:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob bře 24, 2018 21:34

Kei píše:
sob bře 24, 2018 18:26
PavelM píše:
sob bře 24, 2018 15:02
Draselné mýdlo vytvoří na rostlině film
Jak je to potom s poživatelností? Smyje se oplachem vodou?
Postřik draselným mýdlem pro zemědělské účely má oschranou lhůtu nula dní, Patří tedy mezi BIO prostředky.
Když to opláchneš a sníš pět minut po postřiku máš záruku že se Ti nic nestane. .

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob bře 24, 2018 21:52

A nedelaji z toho manageri z Kristalonu zase az prilisnou vedu ? :))
Pamatuju stary dobry Cererit (NPK hnojivo), ten je udajne univerzalni a co vim taky fungoval dobre, chvalili si jej:))
https://www.hnojiva-eshop.cz/hnojiva-na ... gIpEvD_BwE .. 8% N + 13% P2O5 + 11% K2O

Ale jinak hura :), hlavne ze mas po msicich a kytky to preziji bez uhony:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob bře 24, 2018 22:21

Ale jinak hura :), hlavne ze mas po msicich a kytky to preziji bez uhony:))
No jak který kytky :) Odskákaly to ty který byly nejdýl napadený ale ty už jsou sklizený. ALe co po sobě na trubkách zanechaly, to je oravdu skvostný pohled!! Protože to mšice odsávají zespoda saláty položí listy na trubky.A jelikož ty položený listy jsou nasáklý medovicí tak se k trubkám dokonale přilepí!!! Po sklizni jsme vzal wapku že to umeju tlakem a ta si ani neškrtla! Takže drátěnka, škopeka jarová voda hurá umejt 120 metrů trubek zalepených zachlou medovicí:) Fakt síla práce!!

A tady je hned vzápětí další navazující problém mšic!!! A to velmi vážný problém hlavně pro hlínopinii:) Z trubek to umeju to není problém , ale ze země to nedostaneš ničím. Zůstane to v půdě a hned další sklizeň bude napadená. A to i v případě že to bude přes zimu vajíčka přežijou zimu v pohodě. Tomu se říká infekce postsklizňovými zbytky a to je taky pěkný svinstvo:)

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » ned bře 25, 2018 6:19

Pavle tohle řeším na zahradě tak, že zbytky napadených rostlin pečlivě shrabu a sesbírám, a dám doprostřed čerstvého kompostu, kde je tplota kolem 70st.
To už nepřežije ani jedna potvůrka. Další možnost je naházet to do nádoby s vodou, zatížit aby nic nekoukalo ven, a po třech týdnech máš hnojivový zákvas bez breberek. Záhon po shrabání znovu postříkám a přeryju.
Mně se tohle stalo jen jednou, když jsem porušila svou zásadu sít v polykultuře. Jsou rostliny, které mšice nerady, a když je vyseju st4ídavě v řádcích s těmi co jim chutnají, zmate je to a nesednou. Funguje to třeba i u háďátek v mrkvi a dalších škůdců. Saláty nepěstuju, mají oproti jiným listovkám mnohem míň živin, ale kdyby ano, vysela bych tam nějaké aromatické byliny. Tady u nás si je musím předpěstovat, nevím jak u Tebe. Byliny jsou většinou suchomilné, spotřeba vody minimální nebo žádná. Lenka

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 25, 2018 12:18

To je Lenuško naprosto dokonalé:))
Souhlasím skoro se vším :) Jen je trošku problém v tom, že tu půdu takovém napadení je potřeba stříkat pesticidama aby to v tej půdě všecko pozabíjelo. Jenže je pak problém v tom že máš mrtvou půdu bez brouků a žížalek a všech těch animálů které půdě pomáhají fungovat,
Jinak utopení všechomíra je skvělé, to funguje to mám vyzkoušené. Kompost nemám rád páč je to prostě moc práce!! To odporuje základům permakultury:) Raději to hodím do umělého potoka, kde si to voda podemele sama bez mého přičínění a řízení a mé potřeby pozornosti této věci :)
Jinak SUPER Lenuško:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 25, 2018 12:29

NPK jak to vlastně je?
Na tohle se mě ptalo spousta lidí, kteří ni nevěděli, kam který základní prvek směřuje
takže jednoduše!!
N - dusík žene rostlinu nahoru k Slunci. Ale jen dusík vytvoří dlouhou slabou a nedůživou rostlinu
P - fosfor tvoří kořeny - hodně fosforu vytvoří kořeny jako blázen, ale bez vrchní natě a produktů. Třeba v hydroponii kořeny ucpou systém.
K - draslík buduje masu rostliny a velikost produktu

Pochopitelný pravidlo zní: Každý rostlina potřebuje jiný poměr NPK aby budovala kořeny svůj růst a svůj objem správným směrem
rajče chce jiný poměr než salát. To vše lze lehce najít na Internetu.

Mnemotechnika NPK
Hodně lidí mixuje úlohy jednotlivých složek NPK. V letectví máme spoustu mnemotechnik, tak když jsem s tímhle začínal, vytvořil jsem si jednoduchou svoji:) Nahoru-Pod-Kilo
Zdánlivý máchův nesmysl však říká, že N dusík žene rostlinu nahoru P fosfor žene rostlinu dolu do kořenů a že K draslík vytváří hmotnost rostliny nebi plodů. Laborací s poměrem složek NPK dosáhneme krásných rostlin a plodů. Cepa musím zklamat, univerzální NPK prostě neexistuje i přesto, že se vesel prodává:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned bře 25, 2018 12:58

A tak mozna Cererit vyhovi nekomu kdo nepozaduje profesionalni vynosy a spokoji se s ciste amaterskym pestenim:))
Co pamatuju dela se uz tezky roky:)

Nahoru-Pod-Kilo to je dobry, to se dobre pamatuje:))
SeTri Se Osle (6378 km) si pamatuju z fyziky ZDŠ dodneska :) .. https://www.google.cz/search?q=šetři+se ... 96&bih=668

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » ned bře 25, 2018 13:03

taky nemusím kompost, kompostuju přímo mezi řádky podle potřeby, nebo mám v záhoně kupu zahradnío odpadu s hnojem slámou štěpkou, sázím dokola podle potřeby živin a na podzim rozhrnu. Pak je připravený nádherný kyprý záhon na další rok. Na zimu zamulčuju suchou vojtěškou, té mám hodně. Nemusí se ani rýt, když mi tam nikdo nedupe. Příštírok udělám Kopu zahradního odpadu na dalším záhoně nebo dvou, a jede se dál. Musím to mít trochu vymyšlené, dělám to sama. Uživím zeleninou a ovocem sebe manžela slepice kuřata a papouška :-) no slípkanům musím kupovat zrní, tunu pšenice bych na zahradě nedala ...😁 ale v mrazáku a ve sklepě mám ještě zásoby zeleniny a drobného ovoce nepočítám to v tekuté podobě to už dochází a na zimní zahradě to pořád jede - výhonky aneb správně česky mikrogrýns 😂

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 25, 2018 13:21

taky nemusím kompost, kompostuju přímo mezi řádky podle potřeby, nebo mám v záhoně kupu zahradnío odpadu s hnojem slámou štěpkou,
jo tak tomuhle bych Lenuško opravdu ale fakt rozuměl!!

Pro mě je prostě člověk naprostým debilem, když v rohu zahrady s neuvěřitelným usilim vytvoří kopici který říká KOMPOST a to jen proto, aby tu hromadu opět s neuvěřitelným usilim rozvezl tam, kde by ty kompostovací procesy prosběhly tak jako tak i bez něho :))
Hehhe :) Podle mě, KOMPOST to je superpíčovina na ntou:)

Nicméně pozor!!! Věděl bych a rozuměl bych jinému systému kompostu, který jsem již de facto předvedl v praxi a který mi již funguje.
A to se jmenuje de facto silážní jáma :) Postavit základ, pod kterým je nádrž na vodu o stejném objemu, jako má objem klece, do které sypes organický bordel a pak z tý jámy žumpy zalejvat zahradu, jo to už je jiná!! A tak to i dělám :)) Ale vozit to tam a pak shnilý zpátky, no to je fakt idiotina, respektive práce pro důchodce, co nemají co na práci!! heheh:))))

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » ned bře 25, 2018 14:15

hele teď můj manžel kterého jinak ctįm před domem s velkým úsilím štěpkuje větve. Nedá si vysvětlit, že na hromadě v záhonu na kterou pak navrším ostatní odpad to zetlí i v celku, že je to tudíž zbytečná práce. Naopak, celévětve zetlí postupně, takže přísun živin je pravidelný. Prý štěpkujou všichni tak on bude taky. no štěpkujou sekaj englickej trávník herbicidujou aby nekvetl trávu sypou do pangejtu za vsí. Já raději pěstuju...na takové voloviny nemám čas ani prostor😉

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 25, 2018 14:18

Lenuška píše:
ned bře 25, 2018 14:15
hele teď můj manžel kterého jinak ctįm před domem s velkým úsilím štěpkuje větve. Nedá si vysvětlit, že na hromadě v záhonu na kterou pak navrším ostatní odpad to zetlí i v celku, že je to tudíž zbytečná práce. Naopak, celévětve zetlí postupně, takže přísun živin je pravidelný. Prý štěpkujou všichni tak on bude taky. no štěpkujou sekaj englickej trávník herbicidujou aby nekvetl trávu sypou do pangejtu za vsí. Já raději pěstuju...na takové voloviny nemám čas ani prostor😉
Je mi Tě opravdu ale opravdu líto:)
Škoda že nejsem Tvůj manžel:) Chválil bych Tě do nebe od rána do večera a Cep se svou Andromedou by mi určitě posvěili Hheheheh:)

Bohužel!!!! Bohužel!!!! Bohužel!!!! Bohužel!!!! Bohužel!!!! Bohužel!!!! Bohužel!!!!
A ještě tiscíkrát Bohužel!!!! Bohužel!!!! Bohužel!!!! Bohužel!!!!
Hrabání zahrad na podzim, orání půdy, vláčení půdy je jen a jen obnažováním půdy!! Co uděláte v zimě VY?? Vezmete si svetr a bundu ne? Abyste neprochladli. A co udělají zemědělci a zahrádkáři? Přesný opak!! Seberou půdě svetr a bundu, kterou se přikryly na zimu aby nepromrzly do hloubky a na jaře mohly začít fungovat i v případě jarních mrazíků!!

Vidíte tu sílu přírody? Krása paráda že?? Ale člověk DEBIL vezme hrábě a pěkně ten svetr a tu bundu přírodě sebere a vyhodí ji do kontejneru!!! V lepším případě na kompost!! No ty woleeeeeeeee kde to sme??
:)
Naposledy upravil(a) PavelM dne ned bře 25, 2018 14:37, celkem upraveno 1 x.

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » ned bře 25, 2018 14:37

no abych to upřesnila u mně na zahradě se nic takového neděje žádný anglický trávník a podobné blbosti. Jen to štěpkování si prosadil, mně to nevadí pod hromadu si natahám zítra větve sama to bude v práci. A nelituj mně na zahradě a v kuchyni jsem pánem já manžel je moc šikovný udělá od dřeva kovu zedničiny atd ale zelené ruce mám já a do kuchyně taky chodí jen pro pivo😂

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 25, 2018 14:40

Lenuška píše:
ned bře 25, 2018 14:37
no abych to upřesnila u mně na zahradě se nic takového neděje žádný anglický trávník a podobné blbosti. Jen to štěpkování si prosadil, mně to nevadí pod hromadu si natahám zítra větve sama to bude v práci. A nelituj mně na zahradě a v kuchyni jsem pánem já manžel je moc šikovný udělá od dřeva kovu zedničiny atd ale zelené ruce mám já a do kuchyně taky chodí jen pro pivo😂
Jen to štěpkování si prosadil,

No i to štěpkování prostě nepochopim:) Teda do pozice, pokud to nechceš hodit v zimě na spálení do kamen:)
Dál už je to asi VAŠE rodinná věc a do toho se nepletu:)

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » ned bře 25, 2018 14:47

matroše je dost ať si hraje když nemá co dělat. Je na vzduchu hejbe se a štěpku dám k borůvkám. zbytek ke slepicím rády se v tom hrabou 😀
musím mu něco povolit😉 v jeho dílně taky občas kutím...

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 25, 2018 14:57

Lenuška píše:
ned bře 25, 2018 14:47
matroše je dost ať si hraje když nemá co dělat. Je na vzduchu hejbe se a štěpku dám k borůvkám. zbytek ke slepicím rády se v tom hrabou 😀
musím mu něco povolit😉 v jeho dílně taky občas kutím...
No jo no ale to uplně jiná situace heheh
Pak je tedy vše v pořádku že jo :))

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned bře 25, 2018 16:17

A ja sekam zahradu, pac se mi posekany travnik libi, heč :D)) .. on pak jeste po destich o to vic prida na sile a je jeste hezci:)
Jenze sekam tzv. "mulcem" = s dirou na vyfuk travy ucpanou zatkou (misto kose + kopy zbytecne prace navic s odvazenim do skarpy jak rika Lenka):))
A svete div se:) .. travnik zhoustnul, je po cele plose sadu a dari se mu o to lip, kdyz jej takto krmim rozmixovanym sebou samym:)))

Ono zase zarust jako idioti plevelem a travou to umi kazdy lenoch, to by byla asi takova "krasa" jako nekde za dedinou kolem smetiste:)
Cize vseho primerene, primerene, primerene, jako ve vsem:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 25, 2018 16:43

Jenze sekam tzv. "mulcem" = s dirou na vyfuk travy ucpanou zatkou (misto kose + kopy zbytecne prace navic s odvazenim do skarpy jak rika Lenka):))
No jo no a sme doma že jo:))))))))))))))))) Jeheeeeeeeeeeeeee
:)
Páč jestli to posekáš nebo to tam necháš je jedno a to samý že jo:))))))
Je to pořád mulč tak jako tak heheh
To je jedno jestli to posekáš a chvíli to vypadá dobře neb jestli to za chvíli lehene samo a zmulčuje se to samo.)
Výsledek je jeden a tem samý!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A následek je jeden a tem samý!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pohnojení půdy pod rostlinou -..............
Ovocný strom shodí na podzim ovocné listí :)))))))) Myslíte si, že toto ovocné listí je špatným hnojem pod ten ovocný stom???
:úúúúúúú

Kei

Příspěvek od Kei » ned bře 25, 2018 18:52

o je jedno jestli to posekáš a chvíli to vypadá dobře neb jestli to za chvíli lehene samo a zmulčuje se to samo.)
Výsledek je jeden a tem samý!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A následek je jeden a tem samý!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pohnojení půdy pod rostlinou
Pokud chci na nějakém menším plácku udržet louku, pak nezbývá než to vzít (1-3x ročně) kosou :)) Jináč vyhraje sukcese a mám za pár let les :)
Záleží co je cílem.. zvířeně udělá větší radost květnatá louka než anglický trávník :)
Uplně nejvíc se mi líbí zónové kosení.... kus louky na krátko pro piknik :))) a část vzrostlá úlitba zvířeně :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 25, 2018 19:10

Uplně nejvíc se mi líbí zónové kosení.... kus louky na krátko pro piknik :))) a část vzrostlá úlitba zvířeně
No to je krásaááááááááááá
No to je faaakt SUPER náhražka permakulturním zonam ktere jso primo urceny po piknik zveri ktera v dane zone zije:)
Tom se rika polovina srdce :))
Jehehe
Ojeeeeeeeeeeeeeeee
:))))))))
Podle mě, se tedy všechna zvěř musí nasytit a až pak mohu sklizet JÁAAAAAAAA :)

Tady je problem jeden a zásadní !!!

Člověk chce být první!!

Člověk chce vše ovládat první!!

Člověk chce o všem v přírodě rozhodovat jako první!!
-----------------------------------------------------------------
No jo ale to jsme ve vážným průseru :)

Člověk má sílu 1 procento, matka příroda 99 procent

Ještě chce někdo z Vás tady s přírodou bojovat ? Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)))))))

Ty DEBILe, který se o to pokusíš, zvedni ruku ať si Tě dobře prohlídneme:)

Kei

Příspěvek od Kei » ned bře 25, 2018 19:21

PavelM píše:
ned bře 25, 2018 13:21
taky nemusím kompost, kompostuju přímo mezi řádky podle potřeby, nebo mám v záhoně kupu zahradnío odpadu s hnojem slámou štěpkou,
Podle mě, KOMPOST to je superpíčovina na ntou:)

Nicméně pozor!!! Věděl bych a rozuměl bych jinému systému kompostu
Možná by jste tomu měli dát nějakou jasnou nálepku, protože ani jeden nemáte rádi kompost a oba kompostujete :lol:

Pro mě je odrazující klasika kompost, který (jak jsem slyšela v Dílnách a Pozemcích :D ) se musí obracet, míchat, sypat vápnem a nevím čím....

Kei

Příspěvek od Kei » ned bře 25, 2018 19:28

No, není to náhražka zonám... mluvím o jedné zóně a to luční, neřekla jsem, že tam ostatní nemají být :)
na nějakém menším plácku udržet louku
Pro ještě lepší obraz - mluvím o plácku u domu pár krát pár metrů, kam nepředpokládám, že se příjdou pást srny, aby jej udržovaly ve stavu louky :))
V původní příspěvku zvířenou myslím hlavně hmyz - ten lesní kaštany, bukvice atp. asi spásat nebude :))

Kei

Příspěvek od Kei » ned bře 25, 2018 20:09

PavelM píše:
ned bře 25, 2018 19:10
Podle mě, se tedy všechna zvěř musí nasytit a až pak mohu sklizet JÁAAAAAAAA :)
Tady nevím, je to ironie nebo to myslíš ve vztahu k sobě vážně? :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 25, 2018 21:46

Naprosto smrtelně vážně!!
Heheh :ú Možná vypadám jako debil ale už sem do toho pruhu nasázel co mi přišlo pod ruku a co vyklíčilo
- Alfalfu jasný že jo:
- banány
- kukuřici
-cibuli
- lusky
- rajčata šecky možný
- porek
- cesnek
- redkvicky
- brambory
Prostě a jednoduše to peru do toho dlouhatásnkýho řádku za sebe a je to :)) Hehehe
A když to šecko sežerou zající taky dobře, ale vzhledem ke třem psům v prostoru myslím že sem zajíc nevleze:))
Banááni se chytají slušně, všichni vybalili jeden první list takže říkají že OK :?))

Tedy pokud něco vítr Sluníčko a zající nechají i pro mě jen budu rád:) A když ne aspoň bude mulč ze zbytků a kořenů:))))))
Fakt to těm živlum šecko moc rád věnuju a vůbec nic po nich nechci:))
Naposledy upravil(a) PavelM dne pon bře 26, 2018 10:00, celkem upraveno 1 x.

Kei

Příspěvek od Kei » ned bře 25, 2018 22:05

Tak z tohoto hlediska už jasný :)))

Pěstuješ na dvou frontách - na jedné bojuješ, podmaňuješ a nechceš dát mšicim kousnout :D ... na téhle v klídku :))
Věřím, že až se rajská zahrada stabilizuje, tak i nějaké to passion fruit Ti zůstane :D

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 26, 2018 10:11

Mulčujete oba a jen se tu dohadujete kdo líp:)
Heheh :) Přesně n tohle řekla ABECEDA ušetři si osle práci:)
A o tom to je!!
Nicméně prozradím jeden špic trik:))
Kupte si nádrž z prádelny takovou bílo co v ní kupujou tekutý prací prášky má obsah 1000 litrů v průměru stojí 50 ecek
Ufikněte jí flexou vrchní víko
Postavte ji na EURopaletu aby byla vyvážená a stabilní
Naposyte to do poloviny vodou
Naházejte do ní plevel a všech bio bordel:)
Až tam bude tak do 3/4 nádrže bordelu ponořeno ve vodě, dolejte vodu do plna
Strčte do toho nautilu co to se používá při záplavách to je pumpa co umí nasát i bordel
Výstup z nautily veďte zpět do sudu
Vytvoříte z nautily mlýnek na bio odpad klidne do toho dejte i biodpad z kuchyne
Nechte 24 hodin obihat
Vytvori se skvela kaše - kejda atd nevim jak to jeste nazyvate
Pak na hadici co vede zpet do susdu dáte prodluzovacku az do nejdelsiho rohu zahrady
A postrikate zahradu
Kdykoliv v prubehu roku - idel kdyz nemrzne voda pak to jde docel tezko hehehehe,úúú
Az to vyzkousite, budete se ke mě na jače modlit:))
Hehe :)))))))) Zahrada Vám exploduje produktivitou :))

Kei

Příspěvek od Kei » pon bře 26, 2018 10:19

Rozhodně dobrý nápad :) Ale pokud bys kompostoval i střevní produkty, tak ty bys tam asi jen nerozemlel? Raději je nechat projít teplem kompostu, což? :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 26, 2018 10:57

No ta tady pozor holka!!
Tady se dostaváš s lidskejma hovnama ze žumpoy do konfliktu se zákonem :))
https://archiv.ihned.cz/c1-65292640-obs ... z-cistiren

Nicméně pokud máš ekozáchod, jako tu mam všude samozřejmě nainstalovaný tak Ti každej může vlézt na záda.)
zachod_1.jpg
(84.35 KiB) Zatím ještě nestaženo

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 26, 2018 11:22

Vzhledem že moje pozemky jsou rozlehlé v řádech hektarů, je chození na záchod pro všechny lidi tady kolem mě turistickou záležitostí. :)
Třeba takového kadetíka pošlete na záchod a uvidíte ho až za dvě hodiny:)
Nakonec zjistíte, že cesta na záchod sice trvá jen deset minut, ale že ten zmetek tam paří hry na mobilu :)) Asi tak, to je ta mladá generace hehehe:)))))
Proto je lepší postavit jim záchod v dohledu :)

Takže pohled do mojí záchodové dílny:)
Tento záchod se zasypává použitým substráte vyklepaným z originální sadby. Tedy vlastně se zemimou, která má ještě zbytky živin.
No a pak se ten gumovej kýbl vysype třeba ke kmenu stromu a tam se nechá ta kopice osudu:) Pomalu se rozloží, se závlahou se živiny postupně propadají až ke kořenům stromu.

Naprosto logicky, takovýto postup je jednak sousedy udavači neviditelný a tím pádem národním výborem:) nepostižitelný:)

Jednou přijde doba, kdy všichni lidé vyhází záchody z paneláků a budou prodávat pytle se svými extracty zasypané pilinami zahrádkářům:) Sledujte vývoj:)
Královský záchod

Na takovýto záchod i pěšky kdysi chodili králové a faraoni :)
Heheheh:))))))))))
zachod_2.jpg
(118.87 KiB) Zatím ještě nestaženo

Odpovědět