Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei » sob črc 21, 2018 5:59

Ladič píše:
sob črc 21, 2018 2:50
PavelM píše:
pát črc 13, 2018 21:27
Ladiči přecti si knihu Chlapec který viděl pravdu
pak možná víc pochopíš co se Ti to stalo:)
Poviná četba splněna :)
Co na to pravíš? :) Mě se líbila :D

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob črc 21, 2018 13:24

PavelM píše:
stř črc 18, 2018 20:37
Cepe vyvíjej to dál a dobře to prodáš:)
Páč z mýho bazenu se stala přečerpávací žumpa:))
Tak jsem to uz vyvinul, prusvitny bazen je vysledkem rovnovahy mezi teplotou vody, rasama a chemii:))
Anzto jsou lidi rozmlsany a 20°C jim nestaci (jako decka jsme se koupali v priglu uz nekdy v kvetnu, hned jak vylezlo Slunko) ohrivaji bazejny:)

No a cemu se dari ve vlhku a teplu ? - uplne vsemu:))) .. a to se zase vesele prodavaji tuny chemie (krom SOL-vyhrivatek):)
Cize asi jen tak brzy nic prevratneho proti Vesmiru a zivotu nevivinu(em) :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob črc 21, 2018 14:25

Vidíš Ladiči že Vidíš
:))
Hheh To máš blbý,
páč teď musíš nastudovat co že to máš za dar a proč vidíš co ostatní neviděj
a co s tím máče dělat:)))
:)

Abys věděl že nekecám do vzduchu, věř že mám studenty vysokých škol jimž byl přidělen internát
Když přišli na pokoj a chtěli se večer lehnout na postel, zjistili, že už tam někdo leží a v klidu spí. Samozřejmě a logicky, nikdo z jejich okolí noc neviděl, všichni spolužáci viděli prázdnou postel a stěžujícího co si neměl jakože kam lehnout považovali za debila:)

Tohle seč přesně TY Ladiči:)
Tak se s tím snaž nějak srovnat a dostudovat co Ti v duší chybí:))))))
Ať víš kdo jsi co jsi a co tu mezi náma vlastně děláš:)

Prostě a jednoduše, seš člověk z druhé stany:)

Mám žáky kteří jsou tam kde jsi Ty
a na druhou stranu mám žáky, které musím naučit jak s Pravdou žít v Nepravdě:))
Asi tak:)))))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

Ladič

Příspěvek od Ladič » sob črc 21, 2018 14:59

Kei píše:
sob črc 21, 2018 5:59
Ladič píše:
sob črc 21, 2018 2:50
PavelM píše:
pát črc 13, 2018 21:27
Ladiči přecti si knihu Chlapec který viděl pravdu
pak možná víc pochopíš co se Ti to stalo:)
Poviná četba splněna :)
Co na to pravíš? :) Mě se líbila :D
Mě se také líbila milá Kei :)
PavelM píše:
sob črc 21, 2018 14:25
Vidíš Ladiči že Vidíš
:))
Hheh To máš blbý,
páč teď musíš nastudovat co že to máš za dar a proč vidíš co ostatní neviděj
a co s tím máče dělat:)))
:)

Abys věděl že nekecám do vzduchu, věř že mám studenty vysokých škol jimž byl přidělen internát
Když přišli na pokoj a chtěli se večer lehnout na postel, zjistili, že už tam někdo leží a v klidu spí. Samozřejmě a logicky, nikdo z jejich okolí noc neviděl, všichni spolužáci viděli prázdnou postel a stěžujícího co si neměl jakože kam lehnout považovali za debila:)

Tohle seč přesně TY Ladiči:)
Tak se s tím snaž nějak srovnat a dostudovat co Ti v duší chybí:))))))
Ať víš kdo jsi co jsi a co tu mezi náma vlastně děláš:)

Prostě a jednoduše, seš člověk z druhé stany:)

Mám žáky kteří jsou tam kde jsi Ty
a na druhou stranu mám žáky, které musím naučit jak s Pravdou žít v Nepravdě:))
Asi tak:)))))
Rozumím ti Pavle. Děkuji za dobré rady :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob črc 21, 2018 22:35

Rozumím ti Pavle. Děkuji za dobré rady
Vidíš že Vidíš:)
A jedna rada na konec
Moc tyhle věci ve svym okolí nevyprávěj
ať neskončíš ve cvokhausu jako mnozí před Tebou
Odtud se pak blbě dostává)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 22, 2018 2:06

PavelM píše:
sob črc 21, 2018 22:35
Rozumím ti Pavle. Děkuji za dobré rady
Vidíš že Vidíš:)
A jedna rada na konec
Moc tyhle věci ve svym okolí nevyprávěj
ať neskončíš ve cvokhausu jako mnozí před Tebou
Odtud se pak blbě dostává)
Hehe :D neboj Pavle. Nejsem nováček. V blázinci kvůli tomuto neskončím.
Ty vlohy mám od narození. :) A navíc narozdíl od toho kluka posunutý od vidění do vcítění a vnímání.
Různé bytosti jsem viděl v dětství a ani tehdy jsem s tím neměl problémy. Jsem úplně jiná povaha než ten kluk v knížce.
Tak nějak intuitivně jsem věděl, že ostatní nevidí a nevnucoval jsem jim to. Dospělým jsem to neřekl nikomu, ani rodičům.
Jen pár kamarádů o tom vědělo a pokud je to nezajímalo, nebavil jsem se o tom ani s nimi.

Teď ke stáru už jsem neviděl ducha ani nepamatuji ale posouvá se mi to v průběhu života
do jasnějších vizí a vnímání energo-infopolí všech možných typů.
V něčem asi upadám a v něčem se rozvíjím. Pohoda :) dyť vo co de :)))

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 22, 2018 2:21

Ještě poznámka k tomu co jsem napsal aby to nevyzvělo jako že to byla od tebe minela.
Opravdu jsi mi pomohl. Připomněl jsi mi pár věcí které dlouho odkládám a už je fakt čas na nich zamakat.
A za to Ti děkuji. :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 22, 2018 15:34

Ladič píše:
ned črc 22, 2018 2:21
Ještě poznámka k tomu co jsem napsal aby to nevyzvělo jako že to byla od tebe minela.
Opravdu jsi mi pomohl. Připomněl jsi mi pár věcí které dlouho odkládám a už je fakt čas na nich zamakat.
A za to Ti děkuji. :)
Nemáš zač:)
Celá věc propojení úrovní světů je ve skutečnosti velice jednoduchou záležitostí:)
Duchovní svět vidí všechny děti. Když vemeš díte do kostela tak tam běžně vidí lítat duchovní bytosti který nazývá anděly.
Když to uvidí rodiče, tak tomu dítěti ucpou ústa :) Když si toho náhodou všimne okolí tak se to snadno vysvětlí tím že to je dítě a že si vymýšlí hlouposti:)
Postupně jak dítě dospívá, je dítěti jeho původní svět odkud mezi nás přišlo uzavřen, vidění zastřeno a jeho rodiče nakonec dostanou zapravdu - ano dítě si vymýšlelo!! :)) Síla že?

Mě by spíš zajímalo, odkud se bere tlak a nepřejícnost vidět Pravdu pro běžné lidi kteří ji vidí. Je to politika států? ? Je politika církví?
Tlak na blokaci hranice mezi naším a vyššími, nebo snad lépe řečeno ostatními-paralelními světy je skutečně veliký - ale stále mi uniká důvod, proč se tak všeobecně tlačí na to aby lidé jako TY, nebo chlapec co viděl pravdu, do ostatních světů neviděli..

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 22, 2018 17:28

PavelM píše:
ned črc 22, 2018 15:34
Mě by spíš zajímalo, odkud se bere tlak a nepřejícnost vidět Pravdu pro běžné lidi kteří ji vidí. Je to politika států? ? Je politika církví?
Tlak na blokaci hranice mezi naším a vyššími, nebo snad lépe řečeno ostatními-paralelními světy je skutečně veliký - ale stále mi uniká důvod, proč se tak všeobecně tlačí na to aby lidé jako TY, nebo chlapec co viděl pravdu, do ostatních světů neviděli..
Dovolím si na to odpovědět otázkou. :)
Jakpak by se vládlo parazitům na lidech kdyby se lidé nebáli smrti? Jakpak by se jim vládlo kdyby jim lidé viděli do karet? :idea:

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned črc 22, 2018 17:54

PavelM píše:
Ted si vyjmenoval 2 kapry, co by si meli sami vypustit rybnik .
..........................
Hehe Ladici, BLBE by se jim manipulovalo lidma, a to dost blbe :))

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 22, 2018 18:11

Jojo. Když ty myšlenky pořádně rozvineš, dostaneš se obrazně řeceno až k tomu hadu s jabkem.
A pak zpětně zjistíš, že si z lidí udělali generátor volné energie.
ONI skrze Člověka kradou Bohu co jim Bůh odebral.

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 22, 2018 20:54

Ladič píše:
ned črc 22, 2018 18:11
Jojo. Když ty myšlenky pořádně rozvineš, dostaneš se obrazně řeceno až k tomu hadu s jabkem.
A pak zpětně zjistíš, že si z lidí udělali generátor volné energie.
ONI skrze Člověka kradou Bohu co jim Bůh odebral.
Hele Ladiči:)
přece je tady svobodná vůle ne?
Jsi povinen dnes vstoupit do církve?
Ne!!
Jsi povinen dnes pracovat pro sedláka za dohledu drába?
Ne!
Kde je teda problém?
Věci který popisuješ jsou spíše historií ne? :))

Když se dnes rozhodneš, že dojdeš k Bohu a Pravdě tak tam prostě dojdeš:))
V Tvém konkrétním případě pohledem z druhé strany rychle a snadno pochopíš co se Ti stalo:)

Na druhou stranu musím říci, že mi to teď a v tuto chvíli připadá jako velký okno k velkej šanci. Církev má de fakto vliv jen na pár starých lidí
Státy a jejich systémy jdou do pekel. Sama Merklová studuje staré knihy a staré státní systémy, protože sama neví kudy kam z toho marastu.

Nevím jak to vidíte VY všichni v této chvíli, ale podle mě je okno k Bohu v tuto chvíli otevřené dokořán tak jako už dlouho nebylo:)

Znáte tu větu - cestu znají, ale sami nevstupují??
Cep bude vědět jak to tam v tej bibli je přesně:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned črc 22, 2018 21:29

Samoze:) .. Farizeove, pokrytci beda vam, Ladic bude taky znat :))) .. https://www.bibleserver.com/search/CEP/ ... pokrytci/1

"Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Zavíráte lidem království nebeské, sami nevcházíte a zabraňujete těm, kdo chtějí vejít."

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 22, 2018 21:38

cepheus píše:
ned črc 22, 2018 21:29
Samoze:) .. Farizeove, pokrytci beda vam, Ladic bude taky znat :))) .. https://www.bibleserver.com/search/CEP/ ... pokrytci/1

"Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Zavíráte lidem království nebeské, sami nevcházíte a zabraňujete těm, kdo chtějí vejít."
Joooooooooo sem věděl ze Cepe nezklameš:) Heheh :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 22, 2018 21:48

Před třemi dny vyjel oves
Dnes má 5 cm:) Předpověď Lenušky o dlouhym klíční nevyšla asi máme každej jinej druh ovsa:)
Nasypal jsem trochu i slepicim ale že by se po něm zabíjeli jako po kukřičny črotu to ted nelze říci:)

Blázinec s pumpu
Když se něco má pokazit a porouchat, je to zásadně v sobotu odpoledne nebo v neděli ráno kdy nelze sehnat žádné náhradní díly. Tak se stalo i s vysokotlakou pumpou. Sice ji mam dva měsíce, ale udělil jsem prodejci generální pardooon:) Důvodem byla zvědavost jak je to v tej pumpě udělaný a jak to tam vlastně funguje:) Rozhodl jsem se proto, že ji opravím:) Začal jsem válcema s pístama a ventilama, tím to nebylo. Nezbylo tedy než sundat celou převodovku s vačkou. A tam to bylo:) Vysypalo se ložisko. Ložisko 30*10 - jsem si říkal brnkačka to budu mít ve vrtulníkový garáži páč tam mám ložiska od výmyslu světa. Na vrtulníkovou garáž však bylo ložisko příliš jednoduché, Nakonec pomohla CNC garáž, kde jsou ložiska lidová:) Hehe:
pumpa_2.jpg
pumpa_2.jpg (83.01 KiB) Zobrazeno 924 x
Naposledy upravil(a) PavelM dne ned črc 22, 2018 21:57, celkem upraveno 1 x.

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 22, 2018 21:49

Jasně Pavle. Ve všech bodech máš pravdu.
Nemyslel jsem to jako osobní problém. Vždyť to píši v souvislosti s Tebou nadhozenou otázkou a ta je postavena jako společenský problém.
Že je svobodná vůle ví spoustu lidí. Ale většina se tím neřídí.
Je to problém lidstva jako celku. Problém stáda. A dokud se neprojeví společná svobodná vůle, tak tento stav bude trvat.
A že se projeví je jisté. Sám jsi to napsal. Elitám se celé řízení sype pod rukami a okno k Bohu je dokořán. :)

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 22, 2018 21:53

No jasně! Už vím kde je problém. Napsal jsem:
"že si z lidí udělali generátor volné energie"
Ale měl jsem napsat z lidstva.

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 22, 2018 21:55

Či ještě přesněji: "z lidské civilizace a její činnosti"

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned črc 22, 2018 22:01

PavelM píše:
ned črc 22, 2018 21:48
Nakonec pomohla CNC garáž, kde jsou ložiska lidová:) Hehe:
No jo, lozisko pouzity jakozto vacka v tlaku na pisty, to si koledovalo o vysypani, vul inzenyr, anebo levna vyroba, jedno z toho:)
Si priprav dalsi do foroty, kdyz uz ted vis, jinak gratulace k uspesnemu vykuchani :D)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 22, 2018 22:03

A dokud se neprojeví společná svobodná vůle, tak tento stav bude trvat.
Ta se neprojeví nikdy!! A nikdy v historii ani za dávných věků se nikdy neprojevila. Vždy je v tom pyramidální systém s nejvyššími zasvěcenci na vrcholu. Průser když ty zasvěcence odstraníš a nahradíš je dočasně politickou mocí - viz Čína Tibet Dalajláma. Obě strany přitom vědí že tento umělý a násilný nebude dlouho trvat :) Dalajláma ví, že jen hmotně se svět řídit nedá. A komunisti v Chině zase vědí, že tlak na duchovní a duševní vzdělávání jednou naroste natolik že to mocensky neudržej...

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 22, 2018 22:05

cepheus píše:
ned črc 22, 2018 22:01
PavelM píše:
ned črc 22, 2018 21:48
Nakonec pomohla CNC garáž, kde jsou ložiska lidová:) Hehe:
No jo, lozisko pouzity jakozto vacka v tlaku na pisty, to si koledovalo o vysypani, vul inzenyr, anebo levna vyroba, jedno z toho:)
Si priprav dalsi do foroty, kdyz uz ted vis, jinak gratulace k uspesnemu vykuchani :D)
Našlw jsem v dílně veeelmi zajímavý ložisko o kterym jsem ani nevěděl že takový mám!! V jeho vnitřnim kroužku je ještě jeden otočnej kroužek a pak až na něm jsou kuličky a pa vnější kroužek:) Zajímavá věc!!

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned črc 22, 2018 22:11

Asi distancni krouzek - o neco malo sirsi nez je lozisko, utahnes sroub a lozisko se toci, neni tak ?:)
Nejaky special:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 22, 2018 22:27

cepheus píše:
ned črc 22, 2018 22:11
Asi distancni krouzek - o neco malo sirsi nez je lozisko, utahnes sroub a lozisko se toci, neni tak ?:)
Nejaky special:)
Nevim musim to poměřit tohle mě nenaapdlo:))

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned črc 22, 2018 22:39

Lepsi vysvetleni (krom zmeny vnitrniho prumeru treba z palcove soustavy na metriku me nenapada:)
Kazdopadne bych to do pumpy asi nedaval, je to podle me o zdroj poruchy navic (vyboucha se to brzy znovu):))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 22, 2018 22:51

Začínáme s paletama - plním dluh :)
Mám v mailu stovky dotazů na téma palety a stavba. Nezodpovězených, takže činím teď. Na druhou stranu uvádím, že to není moje profese a postavil jsem pouze něco přes 400 metrů čtverečních obytné a užitné plochy na paletách. Pravdou je, že jsem tomu i učim kadetíky takže mi ukázali i chyby, které by mě ani ve snu nenapadly:)

Rovina nebo svah?
Naprostá většina lidí má šik z toho, když by po nich chtěl někdo postavit dům ve svahu. Přitom přesný opak je pravdou, Svah Vám nikdy nepřipraví překvapení. Máte pozemek 5 metrů široký na rovině, 20 metrů dlouhý. Položíte v perfektní rovině palety na 20 metrů a ejhle! Boule, který nebyla předtím pouhým okem vidět! Bouli musíte vykopat, nebo všechny palety zdvihnout v rovině.

Stavíme ve svahu.
To je i náš případ, pro začátek nám stačí pohodových 6 palet pro chycení roviny, protože máme stoprocentní jistotu, že terén nám bude jen klesat. Pohodička:) Palety jednoduše bez velkýho odměřování hodíme ne terén a podle oka vybereme tu nejvyšší. Z obrázku je patrno, která to je. A z této palety uděláme paletu řídící pro celou stavbu.

Trpělivost a pečlivost!!
Dva atributy, které musíme prokázat, pokud chceme mít stavbu dokonalou. A to ihned v začátku stavby na řídící paletě. Tuto musíme vynivelovat opravdu dokonale, protože nám určí správnou rovinu celé stavby do všech stran. Když to odflákneme, nikam se nedopracujeme, nebo budeme o podlahy zakopávat:) A to je nepříjemný stav:)

Schod 15-18 cm paleta 15 cm
Krása a paráda shoda že? Kdo vymyslel europaletu asi ani tohle nevěděl:) Normovaná paleta je tak silná jako je základní výška normovaného schodu:)
palety_1.jpg
palety_1.jpg (74.59 KiB) Zobrazeno 880 x

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned črc 22, 2018 22:53

PavelM píše:
ned črc 22, 2018 22:03
Ta se neprojeví nikdy!! A nikdy v historii ani za dávných věků se nikdy neprojevila. Vždy je v tom pyramidální systém s nejvyššími zasvěcenci na vrcholu. Průser když ty zasvěcence odstraníš a nahradíš je dočasně politickou mocí - viz Čína Tibet Dalajláma. Obě strany přitom vědí že tento umělý a násilný nebude dlouho trvat :) Dalajláma ví, že jen hmotně se svět řídit nedá. A komunisti v Chině zase vědí, že tlak na duchovní a duševní vzdělávání jednou naroste natolik že to mocensky neudržej...
Pak nám zbývá jen osobní rozvoj.

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned črc 22, 2018 23:15

Tak jest:) .. krasne to bylo ukazane v jednom starsim italskem filmu, kde dav pokrikoval na namesti cosi o svobode:)
Dokud nezacala bourka a zjistili, ze nemaji destniky, v mziku bylo vylidneno :)

Dodneska si tu scenku pamatuju - jaky je na lidi (plosny) spoleh, rika to Pavel dobre, nikdy nebylo a nebude zespoda nic:)
A i kdyz zdanlive bylo, cas ukazal ze slo stejne o manipulaci z nejake te aktualni spice pyramidy:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned črc 22, 2018 23:34

cepheus píše:
ned črc 22, 2018 23:15
Tak jest:) .. krasne to bylo ukazane v jednom starsim italskem filmu, kde dav pokrikoval na namesti cosi o svobode:)
Dokud nezacala bourka a zjistili, ze nemaji destniky, v mziku bylo vylidneno :)

Dodneska si tu scenku pamatuju - jaky je na lidi (plosny) spoleh, rika to Pavel dobre, nikdy nebylo a nebude zespoda nic:)
A i kdyz zdanlive bylo, cas ukazal ze slo stejne o manipulaci z nejake te aktualni spice pyramidy:)))
Naprosto správně řečeno:)
- někdo někde shora zatopil pod kotel zdola:) Když přestal topit, zájem o věcí vychladl ať se týkala čehokoliv :))))
- tam kde je skutečný a nefalšovaný zájem, se to za prvé lehce pozná a za druhé nikdy a v žádném případě nelze mluvit o skupinách lidí na stejné duševní a duchovní úrovni. Není tomu tak nikde! V žádné škole, v žádném klášteře, v žádném izmu! Bylo by to proti přírodě. je to tak, bylo to tak a bude to tak jednou provždy! A proto je život zajímavý :)

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon črc 23, 2018 11:01

PavelM píše:
Viděl bych to dost jednoduše, odvádí to pozornost od práce, od partnera, od rodiny. A navíc ti ostatní nerozumí. To je důvod proč se všeobecně tlačí abychom neviděli.
Kdybych začal vykládat co všechno jsem viděl tak se mi minimálně vysmějou a prohlásí mě za blázna. Tak o tom jednoduše v žumpě nekecám a je vše v pořádku.
PavelM píše:
ned črc 22, 2018 22:03
Potíž je že systém v Tibetu vyhovoval jen lámům a vojákům https://gloria.tv/article/QBaNkH9yr3zj6tKtVcPkrC9y7 a tak se musel pod tlakem číny zákonitě zhroutit. Pokud je to jak se píše v článku - nejvyšší zasvěceneci + vojáci na vrcholu pyramidy parazitují na zbytku obyvatelstva a pořádek udržují brutálním násilím, není divu že za ně nikdo z tibeťanů nechtěl bojovat proti číně.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon črc 23, 2018 13:18

Dobry klam a salba zapadu ohledne Tibetu Petre, bych doporucil jakozto povinnou cetbu tem blbeckum co rvou svobodu Tibetu, kde "si byli nekteri rovnejsi":))
Jinak to je stara vesta, ze si lidi vladnou k vlastni skode, pac to neumeji (nemaji komplexni vhled, ani nemuzou mit):)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon črc 23, 2018 13:21

cepheus píše:
pon črc 23, 2018 13:18
Dobry klam a salba zapadu ohledne Tibetu Petre, bych doporucil jakozto povinnou cetbu tem blbeckum co rvou svobodu Tibetu, kde "si byli nekteri rovnejsi":))
Jinak to je stara vesta, ze si lidi vladnou k vlastni skode, pac to neumeji (nemaji komplexni vhled, ani nemuzou mit):)
Celý článek mi připadá umělý a brutálně umělý. Jako v každé společnosti je spodní střední a vyšší vrstva. Tvrdit že v Tibetu je jen spodek a vršek je nesmysl:) Všem svým žákům vždy říkám: V každé zemi na této Zemi najdete státy, které mají věznice a vysoké školy. A zbytek obyvatel se plácá někde mezi tím:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon črc 23, 2018 14:21

Pak nám zbývá jen osobní rozvoj.
No joooo Ladiči:))) Heheh:))
Ale o tom to tu je už od začátku:)
Učím půst 25 let
Za 25 let mi napsalo stovky lidí, že potřebují pomoci tátovi mámě bráchovi nebo nějakému kamarádovi. Moje standardní odpověď zní: Tu máš knihu a dej mu to ať si pomůže sám pokud ON CHCE!!!
Odpovědí lidí vylo často že on nemocný chtít bude páč říká že je těmto věcem nakloněn.
Jaké bylo zklamání, když nemocný zemřel a pozůstalý mi pak psal, že jsem měl pravdu, ho nepřesvědčil a že nakonec přišel na to, že zemřelý vlastně chtěl zemřít ............
Takže i když nemocný přesně věděl jak na to a byl ještě čas věci řešit, přesto do života zapích vidle:))))))

To máš tak Ladiči....... Každý strůjcem svého osudu...........

Ano, je to jen a jen o vlastním chtění osobního rozvoje. Když to nebudeš chtít TY sám, NIKDO s Tebou nehne:))

ABCD

Příspěvek od ABCD » pon črc 23, 2018 14:58

PavelM píše:
pon črc 23, 2018 14:21
........ Když to nebudeš chtít TY sám, NIKDO s Tebou nehne:))
čímž se potvrzuje pořekadlo .... že je horší, když člověk nechce, než když nemůže :wink:
myšleno obecně :wink:

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon črc 23, 2018 18:59

PavelM píše:
pon črc 23, 2018 14:21
Když to nebudeš chtít TY sám, NIKDO s Tebou nehne:))
V te knizce "Lama" mluvi o tzv. "linych dusich", co jsou tak spokojene se svoji predchozi-soucasnou inkarnaci, ze si ji chteji znovu uzit a dlabou na svuj vyvoj:)
Pak to ma i nejake sve dusledky, ty jsem zapomnel, posloucham to jako audioknihu a usnul jsem pozde v noci, hehe :D)
Cize v podstate tam ale rika to same, kazdy musi chtit sam:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon črc 23, 2018 21:19

Ale taky se hned můžeš lamy optat, kde vzal právo nutit líný duše k pohybu:) Je to přece jejich věc zda se budou hýbat ne? V kláštrech žije spousta mnichů kteří se jen povalují, nic nedělají, jsou v pohodě a nikdo si jich nevšímá. je to přece JEJICH volba:) Nutit někoho k něčemu je nesmysl. nechce li učitel házet perly sviním a hrách na zeď, pak musí žákům zájemcům klást překážky aby viděl, že opravdu chtějí. A to už to jenou bylo - klečení na chodech, celodenní vědomé chození kolem kláštera, nebo odevzdání veškerého majetku a přijetí nového jména. To sou asi tak dimenze celý věci:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon črc 23, 2018 22:53

A tak nemusel mit "Chlapec co videl pravdu" s duchem Lamy tak uplne pravdu z pohledu nuceni zaka do neceho co nechce, asi bych s tim souhlasil z tohoto uhlu pohledu ucitele napriklad pustu rozumim 100% co chces rict:)
Ale ma to i pokracovani, teda ocituju primo z knizky, ne z hlavy :) :

"Dnes večer se objevil Láma a řekl mi, že jsem se v tom mnichovi nemýlil, a že
existuje docela dost netečných duší, které se stejným způsobem vyhýbají svým
povinnostem. Avšak jejich rozhodnutí jim nepřináší žádné uspokojení, protože
jsou si téměř neustále vědomy vnitřního konfliktu, který nedokážou objasnit.
To by vysvětlovalo, proč jsem z aury toho muže poznal, že není skutečně šťastný"
.

Protoze v podstate si sypu popel na hlavu :) (a znam i jine pripady), ze ne vzdycky jsem udelal uplne vsecko co jsem pro svuj rozvoj udelat mohl, ale v zasade jsem spokojeny s zivotem jaky ted vedu:)))
Cize to "duse jsou si neustále vědomy vnitřního konfliktu" tam nekde v podvedomi je (ze jsem se na neco vybodnul, neco prehlidnul, opomnel):)

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon črc 23, 2018 23:08

PavelM píše:
pon črc 23, 2018 13:21
cepheus píše:
pon črc 23, 2018 13:18
Celý článek mi připadá umělý a brutálně uokmělý. Jako v každé společnosti je spodní střední a vyšší vrstva. Tvrdit že v Tibetu je jen spodek a vršek je nesmysl:) Všem svým žákům vždy říkám: V každé zemi na této Zemi najdete státy, které mají věznice a vysoké školy. A zbytek obyvatel se plácá někde mezi tím:)
Pravda je samozřejmě někde mezi, nicméně ve středověkých státech jako byl tibet nebo dnešní saudská arábie se to zřejmě neomezilo na věznice ale na mučírny a sekání rukou nohou, vydloubávání očí a kdejaký další ohavnosti. U nás bylo kdysi to samý, stačí navštívit některý z českých hradů. Tedy článek je vysoce pravděpodobný. Střední třída samozřejmě byla.
Že v Tibetu byla neuvěřitelná bída, mocenské spory lámů, úplatkářství, zkrátka žumpa v tehdejší podobě o tom se moc nepíše. Číňanům stačilo uplatit jednoho lámu aby bojoval s druhým. Totéž tam dělali američané ale méně úspěšně.
Ohledně Tibetu, zajímavý náhled dává kniha Hisao Kimura - Japonský agent v Tibetu.

A tady zajímavý rozbor článků o Tibetu. http://manipulatori.cz/o-tradicnim-tibe ... sus-fakta/

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř črc 25, 2018 19:50

Kdo se chce pobavit, kouknou dobrou práci a zaroven pocvicit v angline hodne se nasmeje:)))
https://www.youtube.com/watch?v=xeMT1d_L-hw&vl=en

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř črc 25, 2018 19:56

A tady zajímavý rozbor článků o Tibetu.
No jo ale to je zase reakce na reakci a na další reakci vytvořenou čínskou propagandou:)
Fakt je potřeba poslat tento strom do žumpy něčím, o čem nevíme kde to má konec a začátek? )
Vždyť v těchto článcích není nic jiného, než jeden autor vaří polívku z toho ci zbylo po předchozím autorovi:)
A co tím dokázali a kam to vede? A co je jejich cílem? Nedokázali nic, nevede to nikam a vlastně nevědí co dělají :)) Asi tak:))

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř črc 25, 2018 20:13

PavelM píše:
stř črc 25, 2018 19:56
Fakt je potřeba poslat tento strom do žumpy něčím, o čem nevíme kde to má konec a začátek? )
Souhlas! Zpět k slepičkám a salátkům :D

Kei

Příspěvek od Kei » stř črc 25, 2018 20:32

Ladič píše:
stř črc 25, 2018 20:13
PavelM píše:
I svíčkám :))

"Můj" systém zatím umí něco přes 700°C, takže na tavení kovů to zatím nebude :mrgreen:
A vůbec nevím, co s tím datlem :-/

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř črc 25, 2018 20:34

Už tu mám reakce na ten home mobil
I to je moje srdcová záležitost:)
Nejlepší prej je na tom ten centrální vysavač!!
Ale to je fakt, kdo má dnes doma centrálnií vysavač s výfukem vyvedeným do zahrady nebo alepsoň do komína?
Tedy kdo má doma skutečný vysavač a ne jen vířič prachu? :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř črc 25, 2018 20:34

Kei píše:
stř črc 25, 2018 20:32
Ladič píše:
stř črc 25, 2018 20:13
PavelM píše:
I svíčkám :))

"Můj" systém zatím umí něco přes 700°C, takže na tavení kovů to zatím nebude :mrgreen:
A vůbec nevím, co s tím datlem :-/
Nevidíme vobrázek:)
fot!!!.))

Kei

Příspěvek od Kei » čtv črc 26, 2018 6:05

Tu sou :) zatím bez trubek
Přílohy
kvetin2.jpg
(431.61 KiB) Zatím ještě nestaženo
kvetinac1.jpg
(406.68 KiB) Zatím ještě nestaženo

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv črc 26, 2018 13:31

KEI!
trefa do černýho Ty seš prostě vývojář-ka:)

Kei

Příspěvek od Kei » pát črc 27, 2018 20:25

:D nooo a teď už jen ohřát tu vodu :lol:

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát črc 27, 2018 21:30

Kei píše:
pát črc 27, 2018 20:25
:D nooo a teď už jen ohřát tu vodu :lol:
no máš trochu problém páč mi lidi píšou do mailu a SZ žes to opráskla z mojí fotky :)
No tak sem napiš kde je tam karburátor a kde je tam zdvihátko karburátoru a přesvědč je že víš co děláš:) :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát črc 27, 2018 21:40

PetrK
Výhonky fíkusu do vody a až zakoření tak do země. U druhů Elastica a Carica funguje spolehlivě.
čeče myslim že mám zajímavej objev:)
na zakořenění není třeba ani čekat stačí lupa :)
koumal jsme šefleru a zjistil jsem že hned druhej nebo třetí den některý!! pozor jen některý prýty hoděj vlásek ze spodní části a zároveň v ten samý okamžik se objeví na vrchní části řezu pupínek jako že tam bude rašit lístek. V tento okamžik to hodin do květináče s mokrou hlínou a vono se to chytne.
Samozřejmě jsme zkusil i co se bude dít dál když to nechám ve vodě. Něco málo asi jedna z deseti se chytne, ale většina zežloutne a pak zčerná. Nevím zda se tohle povede i někomu jinýmu ale jestli tohle fakt funguje tak mi říkejte Majka z Gurunu :) Páč mám takový ty dvě tyčky kterýma multiplikovala cokoliv:) Heheh:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » pát črc 27, 2018 23:14

A který druh množíš? Nechával jsem ve vodě a spolehlivě zakořeňovalo.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát črc 27, 2018 23:29

PetrK píše:
pát črc 27, 2018 23:14
A který druh množíš? Nechával jsem ve vodě a spolehlivě zakořeňovalo.
cece to vybec netusim hehe:)
ale mam tu jeden kvetinac ze zahradnictvi a tam je napsano Natasja M12
Nicmeně mělo by to s tim vláskem fungovat na všem jeli v platnosti jak nahoře tak dole a květ života:)

Tak tady to je vono:)
https://www.fronda.com/productos/ficus- ... a-natasja¨
vrapovana v jute to by mez ajimalo na co tam ta juta je:)
https://www.gardens4you.ie/ficus-natasj ... ie-en.html

Odpovědět