Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od Kei » úte srp 14, 2018 13:32

To je fakt, že je potřeba se uvolnit... ale uvolni se, kdyz bylo běžné, že u porodu je chlap, co ho vidis prvne... na stoličce mezi nohama kouka na pipku.. a rika uvolnete se :))
Asi jen malé procento u nas vychovaných žen by si z toho nic nedelalo :)
Asi jakoby pri darcovstvi spermatu nebyla zadna oddelena mistnost, ale darovalo by se pred doktorem, sestrama a někdy praktikanty.... a doktor jen povzbudivě praví: "Ale pane uvolnete se..." a přitom svevolně ohmata hada, jestli to bude jeste dneska nebo pichnou derivat viagry :)))

Co se tyka zkusenosti, muze je zena aspon nasimulovat... Ale kde ziskavaji praxi chlapi dochtori...

ABCD

Příspěvek od ABCD » úte srp 14, 2018 13:34

cepheus píše:
úte srp 14, 2018 13:27
PavelM píše:
úte srp 14, 2018 11:21
Ani nezkoušejte hádat kolik je mu let:)))))))))))))
Dneska mu je podle strejdy googla 80 rovnych, fotka je z r. 2003, cize mu tam bylo o 15 min, to mame 65, to ujde, dobra koncdice :))
jojo máme tu taky jednoho takového 78 leteho bývalého kulturistu .. dodnes výborná kondice :-)
u nás těch kulturistů byla líheň bohužel několik z nich je již po smrti a jiní zas mají problém se srdcem..
hádejte z čeho asi...
a dřív to byli drijáky oproti dnešním sofistikovaným bobulím

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte srp 14, 2018 13:41

No vsak on tam Paja psal, ze jich potkal jen par, co fakt "umeli cvicit" a byli vysmati :)
...................
Jinak koukam tu mame peknou porodnici a spol. :D)

ABCD

Příspěvek od ABCD » úte srp 14, 2018 13:51

cepheus píše:
úte srp 14, 2018 13:41
Jinak koukam tu mame peknou porodnici a spol. :D)
vid a nevím jak Keika ale asi jsem tu jediná co už fakt rodila :lol:

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte srp 14, 2018 14:13

No to je na tom sranda nejvetsi :D) .. kdyz se v podstate tlupa chlapu bavi o porodech :)))
Hadej, proc se asi zdrzuju "hlasovani" (i kdyz uz dvojity dedek, help - nemam pipinu, tedy ani primou zkusenost) :lol:)

ABCD

Příspěvek od ABCD » úte srp 14, 2018 14:27

cepheus píše:
úte srp 14, 2018 14:13
No to je na tom sranda nejvetsi :D) .. kdyz se v podstate tlupa chlapu bavi o porodech :)))
Hadej, proc se asi zdrzuju "hlasovani" (i kdyz uz dvojity dedek, help - nemam pipinu, tedy ani primou zkusenost) :lol:)
ale jo proč by se pánové nemohli zúčastnit ...sice to za nás nevytlačíte, ale dneska už u toho můžete alespoň být, když se tedy chce, u toho být :D
někdy bych řekla, že ti pánové jsou někdy ve větším stresu než rodička :D

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte srp 14, 2018 14:47

Jj, my to tam leda tak natlacime, vytlacit uz musite vy :D)
Muj zetak i muj synator byli oba u porodu, me by tam sveho casu nikdo nedostal, nemusim mit uplne vsecko:)))

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte srp 14, 2018 15:34

ABCD píše:
úte srp 14, 2018 14:27
cepheus píše:
úte srp 14, 2018 14:13
ale jo proč by se pánové nemohli zúčastnit ...sice to za nás nevytlačíte, ale dneska už u toho můžete alespoň být, když se tedy chce, u toho být :D
někdy bych řekla, že ti pánové jsou někdy ve větším stresu než rodička :D
Ábíčko u toho jsem ani být nechtěl, leda že by nebylo zbytí. :D

Krom toho jsem taky měl podobný řeči jako že porod doma je přirozený a že se dneska z toho nadělá atd. Jenomže kdyby na to fakt dala a doma mi vykrvácela, tak bych si měl říkat něco jako: Byla to její chyba, že se při porodu nedokázala dost uvolnit, he? Nebo že jako je to přirozená selekce a je to v pořádku?
A bylo to možná jen o tom uvolnění se, žádná obezita během těhotenství se nekonala (jenom břicho), ani nic takovýho že snad nedokáže vytlačit.

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte srp 14, 2018 15:39

Kei píše:
úte srp 14, 2018 13:32
Asi jakoby pri darcovstvi spermatu nebyla zadna oddelena mistnost, ale darovalo by se pred doktorem, sestrama a někdy praktikanty.... a doktor jen povzbudivě praví: "Ale pane uvolnete se..." a přitom svevolně ohmata hada, jestli to bude jeste dneska nebo pichnou derivat viagry :)))
:lol: Jistě i tací úchylové by se našli co jim to bude vyhovovat. :lol:

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte srp 14, 2018 15:46

Jj, takovy derivaty uchylu by se nasly, si vem co mas dneska uz genderu (ehm, teda spis pomatencu), hahaha :D)

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte srp 14, 2018 17:05

Ladič píše:
úte srp 14, 2018 13:21
Kei píše:
pon srp 13, 2018 16:24
Ladič: jo, ideál :) ale mensima hlavickama to myslím nebude ;)
Ale je Kei. Akorát nejen tím. V té mikronésii jsou na tom podobně jako na té Petrovo mapě. Taky jsou cca o 30cm menší než běloši. Nechtělo se mi to rozepisovat podrobně a nebylo to potřeba:) Udělali jste to celá parta postupně taky:) Samozřejmě, že ta divoška z pralesa byla v pohodě. Přírodní život, fyzička, žádný stres z lekařů a hlavně se nepřežíraj a tak jim ty děcka tolik nenarostou v děloze jako "civilizovaným" lidem.
No my jednou pracovně v Tonaku a ptali se mistra na lince jestli by nám nevěnovali po jedný čepici. Hehe a mistr na to: To jako chcete pro sebe? Vyrábíme teď pro afriku, co s tím budete dělat?

Ladič

Příspěvek od Ladič » úte srp 14, 2018 17:25

:lol: :lol: :lol:

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » stř srp 15, 2018 8:48

ohledně porodů: poprvé mně doktor nastřihnul, na nic se neptal. Když jsem se pak ptala proč, tak prej jsem byla úzká... :o
U druhého porodu zajizvená tkáň už tak nepružila, tak mi praskla hráz. Ale až po letech jsem se dozvěděla, že nepružné vazy- ženě se neroztáhne pánev ani pipka- jsou způsobené nedostatkem c-čka a dalších minerálů a vit. ve stravě. Špatné svalstvo k tomu navrch. Já cvičím odjakživa, svaly v poho, a stejně to při porodu nebylo ono. Vytlačila jsem, to jo. Tenkrát jsem jedla jen ovozel z obchodu, to až posledních 15 let si pěstuju a sbírám plevely. Některé plevely mám i v květináči, šruchu zelnou miluju >:-)
IMG_20180811_115552.jpg
(734.6 KiB) Zatím ještě nestaženo

ABCD

Příspěvek od ABCD » stř srp 15, 2018 9:22

Porody jsou vděčné téma pro ženy, tak jako pro pány vojna :lol:
není stejnýho porodu, jen jedno je jistý, ven to mrně prostě musí :D
A zatím co ženský o vojně nemluví neb ji neprožili, dnešní pánové mladších ročníků mají tak trochu smolíka, (téma veselé historky z vojny padají do propadliště dějin), ale za to se mohou railizovat při porodu, trocha adrenalínu neuškodí :lol:
a někteří to pojmou opravdu z gruntu ... že slyšíte MY rodíme... :lol:

Kei

Příspěvek od Kei » stř srp 15, 2018 9:38

Lenuška píše:
stř srp 15, 2018 8:48
nastřihnul, na nic se neptal
Bohužel je to dost časté, včetně toho neptal :( Uvádí se, že běžný počet nástřihů je okolo 10% v některých českých nemocnicích je to 80%...

"Ve 3 porodnicích rodilo v roce 2013 s nástřihem hráze 90 % prvorodiček, to znamená, že nástřih provádějí bez rozdílu téměř všem prvorodičkám, které přijedou včas"
http://jaksekderodi.cz/nastrih-hraze/
Porody jsou vděčné téma pro ženy
Myslím, že zrovna tyhle jasné statistiky jsou téma pro všechny... že je cosi špatně v tom našem porodnictví...

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř srp 15, 2018 10:01

ABCD píše:
stř srp 15, 2018 9:22
dnešní pánové mladších ročníků mají tak trochu smolíka, (téma veselé historky z vojny padají do propadliště dějin),
Bohužel vojnu zrušili, o fous a stihlo by se. Tak si to alespoň vynahrazujem manévry na polích a hned je o čem vyprávět. :D
Hehe, kamarádovi co jí stihnul to vystačilo asi na 10 let, o ničem jiným nevyprávěl než jak zaplynovával komoru. :lol: Ale vše má svý výhody, dřív vás po vojně odzbrojili a basta, zato dnes bychom mohli s přehledem vést partyzánský odboj s tím co máme doma. :D Přinejmenším naše vesnice je plně připravena.

ABCD

Příspěvek od ABCD » stř srp 15, 2018 11:06

Kei píše:
stř srp 15, 2018 9:38
Lenuška píše:
stř srp 15, 2018 8:48
nastřihnul, na nic se neptal
Bohužel je to dost časté, včetně toho neptal :( Uvádí se, že běžný počet nástřihů je okolo 10% v některých českých nemocnicích je to 80%...

"Ve 3 porodnicích rodilo v roce 2013 s nástřihem hráze 90 % prvorodiček, to znamená, že nástřih provádějí bez rozdílu téměř všem prvorodičkám, které přijedou včas"
http://jaksekderodi.cz/nastrih-hraze/
Porody jsou vděčné téma pro ženy
Myslím, že zrovna tyhle jasné statistiky jsou téma pro všechny... že je cosi špatně v tom našem porodnictví...
Keiko asi si mě nepochopila správně.. oblíbená sportovní disciplína žen a oblíbená sportovní disciplína mužů... :D
dřívě narození ví o čem mluvím :wink:

ale k tématu
statisicky tedy patřím do té méně početné části a je tomu 27 let tamu nazad. A to se s náma vůbec nikdo nebavil o tom, jak to proběhne, co budou dělat, zda nastřihnou, jestli chceš epidurál nebo nebo prostě vyskočte si maminko na kozu ..rodíš a hotovo ...na druhou stranu jsem ráda, že jsem nerodila na poli nebo v lejbližším lese za smrkem..
takže asi tak :wink:
vzhledem k tomu že jsem rodila dvakrát a mám za sebou oba způsoby (přirozený a císař) volila bych přirozený způsob
bohužel u druhého to nešlo
takže co porod to otevřená kniha.. co porodník to přístup, ale chápu co tím chceš říct .neměli by automaticky šmikat jen aby se to urychlilo..
mince má ale dvě strany a pokud je doktor stále ještě Doktorem volí ten nejšetrnější způsob pro mámu a dítě.
nicméně pořád je to o lidech a lidech kteří ty generace doktorů vychovávali a vychovávají :wink: porod je pořád porodem :wink:
dělat z toho Bůh ví jakou vědu je blbost a podcenit možná rizika tuplem
něco jako důvěřuj ale svýho velblouda si přivaž
Naposledy upravil(a) ABCD dne stř srp 15, 2018 11:09, celkem upraveno 2 x.

ABCD

Příspěvek od ABCD » stř srp 15, 2018 11:08

PetrK píše:
stř srp 15, 2018 10:01
zato dnes bychom mohli s přehledem vést partyzánský odboj s tím co máme doma. :D Přinejmenším naše vesnice je plně připravena.
jo Peťo a myslím že Vaše vesnice není takto vybavená sama. :lol:

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř srp 15, 2018 11:58

nicméně pořád je to o lidech a lidech kteří ty generace doktorů vychovávali a vychovávají :wink: porod je pořád porodem
Dokonale a krásně napsaný :)) Kolem jediný věci a v prvopočátcích velmi jednoduchý věci co funguje statisíce let co člověk žije na Zemi, se dá vytvořit statisíce cirkusů různými mudrci:))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř srp 15, 2018 12:04

Taky nestacim cumet co se tu vyvinulo z toho, ze se Ti kocka okotila :D)
................
Jinak ale jo, souhlas s ABCD "vojna je krasna, ale kratka" (se rikavalo za nas) :lol:
Se taky rikalo, ze holky si to odbydou jednorazove, kdezto chlapi "trpi" na vojne cele(!) 2 roky, diky zelenym mozkum :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř srp 15, 2018 12:07

Lenuško to je sila ty stránky!!
Jinými slovy, 25 000 žen podstoupilo tento zákrok zbytečně. Dost na to, aby stálo za to se nad tím zamyslet. Je opravdu nutné provádět nástřih hráze téměř každé druhé rodící ženě?
Nejsem ženská, ale osobně bych se raději s prominutím posral bolestí než aby mě někdo nastřih ........

Ono je žel dnes dneska asi hodně nutný být dobře teoreticky připraven a mít zajištěnýho doktora, který mě poslechne a nebude si dělat co chce...
Na druhej straně tu zas máme legislativu!! Můžete vůbec vy ženy podepsat papír jakýsi reverz, že nechcete nastřižení pipky a hráze pod ní? ?? Haaaaa? To je otázka co? ???????? Je tohle vůbec možné?? Jak to vlastně je?
Ty píííínoooooooooo :) Tohle je palba diskuzeee:)
Naposledy upravil(a) PavelM dne stř srp 15, 2018 12:23, celkem upraveno 1 x.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř srp 15, 2018 12:18

Taky nestacim cumet co se tu vyvinulo z toho, ze se Ti kocka okotila :D)
CEPE!!! Máš opět pravduuuuuuuu:))
Mám tady další kouličku, tentokráte již budu rodit jako zkušený porodník:))
Tahle je naprosto ukázková "africanka" :) Nedávám jí nic žrát, žije v zahradě a loví ještěrky a myši. I proto je tak trochu divočejší a příde se pohladit jen když je jí velký horko nebo když má prostě mazlící náladu:) Jmenuje se MIa:) Nikdy ji vidim jak pálí na druhý konec zahrady, podle internetu údajně 48 km/h !! Nicméně pořád ví kdo je u nás pánem domu a už jen polehává a motá se při chůzi mezi nohama. Tedy opět kočka dost socializovaná, nikam se neschovává a zřejmě také bude vyžadovat asistenci při porodu:) Teda doufám že mi tu událost hlasitým mňoukání alespoň oznámí:))

Každopádně už vím
- jak kočka začne tratit plodovou vodu,
- jak vypadají stahy kočky do formy kopačáku s hlavičkou ocáskem a nožickama,
- že porodí do hodiny první koťátko,
- že narozený kotě je potřeba ihned zbavit blány a přiložit ho k cecíku pakliže to nezvládne samo:)
Mia je navíc prvorodička takže to bude zajímavý :)))))
kote_3.jpg
kote_3.jpg (45.61 KiB) Zobrazeno 1089 x

ABCD

Příspěvek od ABCD » stř srp 15, 2018 13:18

cepheus píše:
stř srp 15, 2018 12:04
Jinak ale jo, souhlas s ABCD "vojna je krasna, ale kratka" (se rikavalo za nas) :lol:
Se taky rikalo, ze holky si to odbydou jednorazove, kdezto chlapi "trpi" na vojne cele(!) 2 roky, diky zelenym mozkum :D)))
Jo Cephe ono to nebylo jen díky zeleným mozkům tzv. gumákům, ale kluci mazáci se rádi vyřádili na zelenáčích :D
máme tu ještě dokonce pozůstatek tzv. údolí dutých hlav,jak se dodnes říká panelákům, který obývali povětšinou právě gumáci :wink:
:D si ještě pamatuju hlášku co je černý bude bílý a co je bílý nebude vidět :lol:

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř srp 15, 2018 13:20

PavelM píše:
stř srp 15, 2018 12:07
Na druhej straně tu zas máme legislativu!! Můžete vůbec vy ženy podepsat papír jakýsi reverz, že nechcete nastřižení pipky a hráze pod ní? ?? Haaaaa? To je otázka co? ???????? Je tohle vůbec možné?? Jak to vlastně je?
Myslim, ze muzes podepsat reverz na cokoli, ale musis si sam(a) nest pripadne nasledky (toto bude stat na 100% napsane v reverzu):)
ABCD píše:
stř srp 15, 2018 13:18
si ještě pamatuju hlášku co je černý bude bílý a co je bílý nebude vidět :lol:
Jooo, tuhle hlasku si pamatuju taky dobre :D))

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř srp 15, 2018 13:39

ABCD píše:
stř srp 15, 2018 11:06
dělat z toho Bůh ví jakou vědu je blbost a podcenit možná rizika tuplem
tesat do kamene :!:

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř srp 15, 2018 13:52

co je černý bude bílý a co je bílý nebude vidět
Na vojně jsem byl ale tohle si nepamatuji. Co to znamená. Ta hláška:)

Kei

Příspěvek od Kei » stř srp 15, 2018 13:56

cepheus píše:
stř srp 15, 2018 12:04
Taky jsem to srovnání s válkou/vojnou slyšela... v moderním porodnictví to tak působí. Jenže představ si, že některé matky, které měly možnost být v klidu, bezpečí atd. popisují porod na škále vpoho až po úžasný srovnatelný s dobrým sexem :))) Tak nevím jakou realitu by sis vybral pro ženy ve svém rodu, pokud to bude jen trochu možné... ale mě je to celkem jasný :)))

Kei

Příspěvek od Kei » stř srp 15, 2018 14:09

PavelM píše:
stř srp 15, 2018 12:07
To nevím, zda jde. Ale k čemu by to bylo... když bude podepsaná nakonec v tom 1%, kdy by jí to opravdu pomohlo... co pak? :-D Bude dochtor riskovat žalobu? Bude po matce, která je ve změněném stavu vědomí, chtít podepsat informovaný souhlas, čímž jí vytrhne z toho stavu a může celou věc ještě zhoršit? Aha :)))

Třeba opravdová p. asistentka umí kdeco... hmaty docílit správného otočení dítěte... ví kde zatlačit na hráz, aby se hlavička "přehoupla" a šlo to lépe bez trhání a stříhání.... Místo aby se tyhle neinvazivní metody porodníci učili, tak to berou jako konkurenci :(

Kei

Příspěvek od Kei » stř srp 15, 2018 14:10

Ladič píše:
stř srp 15, 2018 13:52
To je něco jako přišívání listí na stromy a natírání trávy na zeleno :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř srp 15, 2018 14:30

Kei píše:
stř srp 15, 2018 13:56
.. popisují porod na škále vpoho až po úžasný srovnatelný s dobrým sexem :)))
Tak nevim, ja znam jenom tento popis udelu zenske (a chlapu) o dobrem sexu tam ani sluvko nepadlo :D) :

16 Ženě řekl: „Velice rozmnožím tvé trápení i bolesti těhotenství, syny budeš rodit v utrpení, budeš dychtit po svém muži, ale on nad tebou bude vládnout.“
17 Adamovi řekl: „Uposlechl jsi hlasu své ženy a jedl jsi ze stromu, z něhož jsem ti zakázal jíst. Kvůli tobě nechť je země prokleta; po celý svůj život z ní budeš jíst v trápení.
18 Vydá ti jenom trní a hloží a budeš jíst polní byliny.
19 V potu své tváře budeš jíst chléb, dokud se nenavrátíš do země, z níž jsi byl vzat. Prach jsi a v prach se navrátíš.“

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř srp 15, 2018 14:33

Kei píše:
stř srp 15, 2018 14:10
Ladič píše:
Omyl - to souvisi s drhnutim podlahy na rote :D))) .. co je cerny vydrhnete zobakove do bela a co bily do neviditelna, hahaha :lol:)
Ale Ladic vi, si jen dela prdel, ne ? :D)

Kei

Příspěvek od Kei » stř srp 15, 2018 14:43

cepheus píše:
stř srp 15, 2018 14:33
Kei píše:
Ladič píše:

Omyl - to souvisi s drhnutim podlahy na rote :D))) .. co je cerny vydrhnete zobakove do bela a co bily do neviditelna, hahaha :lol:)
Tak jasně, ale absurdita je to stejná :lol:
16 Ženě řekl: ........
Tak to je divný, ale i mistr tesař se někdy utne :lol: Nebo překladatel? :)

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř srp 15, 2018 14:51

cepheus píše:
stř srp 15, 2018 14:33
Kei píše:
Ladič píše:

No, hehe, dlouhý vedení:))) Došlo mi to až po... :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř srp 15, 2018 15:07

Souhlas KEI .. "Bolo to cele volake absurdne" :D))
..........................
Prekladatel neprekladatel, treba uz to neni tak dusledne prisny jak za dob Mojzisovych. kdo vi :)))
Kazdopadne si nestezuju a s pindourem jsem spokojeny, nemenil bych a ani uz radsi nekomentuju :lol:)

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř srp 15, 2018 15:11

hahahá KEI :?: Taky dlouhý vedení Cefe :lol: To jsem napsal já!

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř srp 15, 2018 15:15

Trapáás!!! hehehe Fakt si dneska sedím na vedení :lol: :lol: :lol:
Už chápu :idea: To není podpis Cefe a psal jsi to Kei k té bibli hehehe

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř srp 15, 2018 15:16

To neeeeevadiii :D) .. obcas se v tech citacich z citaci citace ztracim taky :lol:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř srp 15, 2018 16:02

Mě jen fascinují odpovědi, když se ptám co se kdo naučil na vojně. Jestli stříleli na pohybující se cíl - prej že ne, že si za vojnu 2x vystřelili na terč. :lol: By v akci dopadli jak sedláci u Chlumce. :mrgreen: Na druhou stranu není se co divit že nechtěli dát kdejakýmu paku nabitou zbraň do ruky.

A vůbec nejlepší jsou bývalí lampasáci kolegové myslivci. Ti nerozeberou ani pistoli co mají doma a klidně jí 10 let čistí bez rozebrání. :D

Ladič

Příspěvek od Ladič » stř srp 15, 2018 19:44

Jakto že nechtěli. Na stráži jsme se vystřídali s ostrými všichni. Ale je fakt, že za vojnu jsem si taky zastřílel jen dvakrát. Zrovna na to jsem se lampasáka ptal proč tak málo a odpověď byla že šetří, že náboje jsou drahý.

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř srp 15, 2018 22:17

Ladič píše:
stř srp 15, 2018 19:44
Ale je fakt, že za vojnu jsem si taky zastřílel jen dvakrát. Zrovna na to jsem se lampasáka ptal proč tak málo a odpověď byla že šetří, že náboje jsou drahý.
To je právě dost divný u takhle důležitý až klíčový dovednosti vojáka, neb cvičení dělá mistra. Byť by to mělo být se vzduchovkou nebo malorážkou. Za dvakrát se nenaučíš ani správně mířit a spouštět, natož pak předsazovat na cíl v pohybu v různých vzdálenostech.
Nedejbože kdybyste se fakt dostali do nasazení kde ve stresu uděláš jen to co máš zažitý.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát srp 17, 2018 19:21

My jsme si na vojenskej vejšce zastříleli sice vícekrát, měli jsme na střelby krásnej areál. Ale jak říká PetrK, lampasáci se děsně báli blbců a to i přesto že šlo o studenty vysoké školy kde se předpokládala nějaká ta inteligence:) měli jsme tam i kadetky a z těch měly super strach:) Hlavně při střelbách dávkama, kde hrozilo že zpětný rázy holčina nezvládne někam jí to otočí a pokosí všechny okolo:) Nicméně to bylo ještě minulé stoletím takže to byly naturální otevřené střelnice s liní palby do valu. Dnes jsou to samozřejmě haly s jezdícími terčí kde je jen jeden člověk atd atd.. Prostě technology:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát srp 17, 2018 19:24

Máme tady další lahůdku z kosmické kanceláře:)
vše se vyvíjí, tedy i můj objev s přesazením vyhetého vlásku do hlíny se nám kousek vyvinul. A sice ve spojeni s inertním materiálem o nulovém EC:) Z věci logicky plyne, že pokud prýt zapíchnu do pohárku naplněnéného vodou a zasypaného třeba jen do poloviny inertním materiálm jsem na tom s EC stejně, ale s opěprou kořínku mnohem lépe!! A navíc jsem si ušetřil jednu operaci - jeden dotek kytky :) To je sice v otázce jednokusovek zanedbatelné, ale v sériovce to pak ušetří mnoho.........

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » ned srp 19, 2018 9:27

PetrK píše:
stř srp 15, 2018 22:17
Ladič píše:
stř srp 15, 2018 19:44
Ale je fakt, že za vojnu jsem si taky zastřílel jen dvakrát. Zrovna na to jsem se lampasáka ptal proč tak málo a odpověď byla že šetří, že náboje jsou drahý.
To je právě dost divný u takhle důležitý až klíčový dovednosti vojáka, neb cvičení dělá mistra. Byť by to mělo být se vzduchovkou nebo malorážkou. Za dvakrát se nenaučíš ani správně mířit a spouštět, natož pak předsazovat na cíl v pohybu v různých vzdálenostech.
Nedejbože kdybyste se fakt dostali do nasazení kde ve stresu uděláš jen to co máš zažitý.
Na střední škole jsem dobře střílela z malorážky, jezdila jsem i na závody. Dokonce mně škola posílala i na biatlon. Jezdila jsem průměrně, ale zatímco holky běhaly jako blesk trestný kolečka, já si v klidu dojela svým tempem pro placku (:-) Bez tréninku by se to neobešlo. Svého času jsem na střelnici trávila pěkné chvilky. Byl to sice dril, ale naučila jsem se jak zacházet se zbraněmi. Když se dnes někdy vyskytnu mezi frajírkama s pistolkama, obávám se, že si navzájem ublížej :mrgreen:

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned srp 19, 2018 14:36

No tu kráso ona je ta naše Lenuška dokonce ještě i pistolnice :)))))))))Jehehe
Copak se tu o těch našich holčinách ještě nedovíme?
Za chvíli ním tu KEI napíše, že taky jednou střílela z děla:)
Hehehe:))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned srp 19, 2018 14:43

oUJEEEEEEEEE
kočky jsou srandice!!
pučil jsem si kotě po třech dnech na pohlazení a pomazleni když šla máma ven žrát
vrátila se a okamžitě zjistila že jedno chybí!!
okamžitě po návratu zjistila, že nemá všechny a hned ho šla hledat a našla ho u mě:)
za hlasityho mňukání mi ho odebrala a odnesla do pelíšku
následně ihned pelíček přestěhoval do skříně na deky a pod zavěšený trička a bundy
jenže ouha!! chyba lávky!
pak si asi uvědomila, že to kotě neplakalo a že mu asi bylo u mě dobře tak teď mi je pro změnu v noci nosí do postele!!
Takže se ráno vzbudím a u nohou mám kočku se 4ma koťatama:))))))
hehe :)))))))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned srp 19, 2018 21:32

Kuk na svět poprvé:)) Heheh :)) Chudák kotě - hned jak se mu rozlepily voči první co vidělo byl Mácha:) Heheh:))))))
Zajímavý na nich taky je že pořád zívají ačkoliv celej den jen cucaj mlíko nebo chrápou :)
To musí bejt fakt hrozná únava:)
kote_4.jpg
kote_4.jpg (38.86 KiB) Zobrazeno 699 x

Kei

Příspěvek od Kei » ned srp 19, 2018 23:13

PavelM píše:
ned srp 19, 2018 14:36
Za chvíli ním tu KEI napíše, že taky jednou střílela z děla:)
Počítá se minomet? :lol:

Sranda bude až si to všecky kočky s koťatama poví, kde je nejlepší pozice pro spánek :D
A ještě je zajímavé, že se žádná ani psí ani kočičí zvěř nenechá zalehnout člověkem... nějak se intuitivně přeskupí nebo nevím... nevysledovala jsem to, spím :)) Každopádně je to zajímavé řešení i pro kojící matky, spí alespoň nahoře bez s dítětem.... dítě si cucne během noci, kdy chce... a matka nemusí co dvě hodiny vstávat čiže se vyspí... prostě matky kočky :D (inspirace témetem sousedního vlákna čistě nenáhodná :) )

Kei

Příspěvek od Kei » ned srp 19, 2018 23:25

Jíst se to sice nedá, ale hezká night sky.. s tou si někdo vyhrál :)
https://mymodernmet.com/night-sky-petun ... y-flowers/
Obrázek

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon srp 20, 2018 11:34

Lenuška se nezdá. :D Malorážka je bezvadná na trénink, výhoda je že nemáš nafackováno ani modřiny na rameni.

Není divu že se lampasáci báli dát kadetkám samopal do ruky. To pak končí jako tady s tím frajerem :D https://www.youtube.com/watch?v=bOABE14iUgk v lepším případě, kdy instruktor stačí zachránit situaci.
My zas měli na kurzu myslivosti slečnu, točila se s nabitou brokovnicí že ses fakt bál, a korunovala to vypálením rány instruktorovi pod nohy. Půl metru dál a sháněl dřevěnou nohu jak John Silver. :mrgreen:

Kočičky supr, máme takovýho zrzka doma.

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon srp 20, 2018 11:39

My máme zarybníno. Asi TOP ryba do jezírka je jesen, stále plave a to v hejnu a je tedy co pozorovat.

Odpovědět