Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PavelM

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM » pon bře 05, 2018 22:37

No jo ale co podle Tebe je rostlina? Metr vysokej šlahoun? :)) Hehe sorry za debilní dotazy:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon bře 05, 2018 22:45

Celý dvě 4 metrový stébla i s listy a k tomu podzemní část vcelku tak velká abys to unesl. Tak to poroste nejlíp.

Kdo naseká podzemní oddenek na kusy a zapíchá do země ten pak čeká celou věčnost než mu z toho něco kloudnýho naroste.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 05, 2018 23:11

PetrK píše:
pon bře 05, 2018 22:45
Celý dvě 4 metrový stébla i s listy a k tomu podzemní část vcelku tak velká abys to unesl. Tak to poroste nejlíp.

Kdo naseká podzemní oddenek na kusy a zapíchá do země ten pak čeká celou věčnost než mu z toho něco kloudnýho naroste.
No tak to je síla jehehe :))))) Tak tohle už sem teda konečně pochopil hehe :) Problem je v tom že jak to říkáš Ty a jak to sleduju jak se to tu množí tak to roste jako ostrov zatímco tady bych to rád aby to rostlo jako alej :) Teda v řadě a ne do šířky a kulata-kruhu:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon bře 05, 2018 23:20

PetrK píše:
pon bře 05, 2018 18:40
Princip je až primitivně jednoduchý a ne vždy se používaly sofistikovaný měřáky.
Jj, zamenuje pH za EC a dela si z nas prdel :D)) .. samoze je to porad jen vodivost (stoupajici s nasycenim roztoku vody solema) a tu definuje porad odpor - meritelny jakymkoli ohmmetrem:))
Pak uz bezi jen o kalibraci stupnice:)) .. se je Pavel zase snazi ucit orla litat (vyucenyho elektromechanika zdrhnuvsiho ke storjarine) :D)))

Osobne bych to videl (casem) na ty budicky Adwa po cca 800,-/kus pro ne profiky ale nadsence je uz myslim super, pokud to tak zavratne urychli rust (neni duvod mu toto neverit)
..................
- rozlišení: 0,01 mS/cm ***
- automatické vyrovnávání (kompenzace) teploty ***
- rozsah: 0,00 - 19,99 mS/cm
- přesnost: 2% ***
Naposledy upravil(a) cepheus dne pon bře 05, 2018 23:50, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 05, 2018 23:26

- rozsah: od - 2,0 do 16,0 pH
- rozlišení: 0,1 pH
- přesnost: 2%
jo tak tyhle informace sou v tomhle případě poslední čemu věřim heheh
to je jako když máš na malym rádiu z číny napsáno 2x 100 watů stereo výkon heheh :)))
hihihi Cepe nejdřív si to vyzkoušej !! Nebo věř někomu kdo už to fakt vyzkoušel:)
Nicméně skončili jsem u skimmeru v Tvym bazenku. Jak Ti jede? 24 hodin denně? Nebo jen občas?

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon bře 05, 2018 23:30

PetrK píše:
pon bře 05, 2018 19:02
PavelM píše:
pon bře 05, 2018 10:51
Tady je 11 stupňů zima jako kráva:) Permanentně leje jako z konve a funí o toho vychřice .
Tady minulý týden -11 stupňů zima jako kráva a funí jen bez deště. :)
Proto mu to pisu, ze se nahriva na Slunku (oproti nam rozdil 22°C) :lol:)))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon bře 05, 2018 23:33

PavelM píše:
pon bře 05, 2018 23:26
Nicméně skončili jsem u skimmeru v Tvym bazenku. Jak Ti jede? 24 hodin denně? Nebo jen občas?
Pravdu o skimmeru ? :wink:
Loni skoro vubec, jsem bazejn tak/tak zabudoval do zeme, stihnul cca 4x vykoupat a filtroval piskovkou z nouze jen tryskama, vse probehne az letos na hotovo:))
Kdyz sem mel 3m bazejn (kolo) nafukovacku, jel hladinovy skimmer porad a bylo to lepsi o poznani, bordelu na dne s rasama min:)
---------------------------

Samoze Pavle info o techto EC/pH merakach beru s rezervou, kdyz tak uz za litr sizunkovi omlatim o hlavu na zaruku:)))
Pokud mi posle cinan (sizunk) neco takoveho, napisu mu natvrdo, ze mi nic neprislo (a nejsem daleko od pravdy, pokud mi lze a posle kram) at vysoli refundacku, nebo bude feedback na h..o:))
Pokazdy sizunk vrati prachy za smejd, cize mi zustane jen to co nejak funguje, nic neriskuju (pozor- nezneuzivam toho, jen u sizunku a smejdu!):))

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » úte bře 06, 2018 7:49

Pavle v Egyptě máš "konkurenci" :D Ale paráda. Konečně lidem docvaklo, že když to nejde tak, půjde to jinak.
https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-t ... -domu.html
Mně takhle došlo, že když se nepostarám sama rodině o minerály a vitamíny, supermarkety to za mne neudělají. Proto jsem začala v zimě pěstovat výhonky, a v sezóně obryla na zahradě kdejaký kout a pěstuju fakt hodně. Letos jsem začala i s brokolicí, tu jsem ještě nezkusila.

Cefe, zkuste ke klíčkům přidat řeřichu na kuchyňské papírové utěrce. Řeřicha je z těch všech microgreens nejnadupanější. Slož utěrku do nízkého tácku, pokrop vodou nasyp semínka, a pak už jen denně 2x rosit, aby ubrousek nevyschnul. Doporučuju Sonnentor 200g, ty jsou cenově výhodné, a klíčí i po dvou letech. I za dýl, jednou jsem je našla asi 5 let staré, vyhodila v zimě do záhonu, a na jaře jsem se nestačila divit. Všude řeřicha! Je trochu štiplavá, ale to je právě to zdravé.

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 06, 2018 9:15

PavelM píše:
pon bře 05, 2018 23:11
PetrK píše:
pon bře 05, 2018 22:45

No tak to je síla jehehe :))))) Tak tohle už sem teda konečně pochopil hehe :) Problem je v tom že jak to říkáš Ty a jak to sleduju jak se to tu množí tak to roste jako ostrov zatímco tady bych to rád aby to rostlo jako alej :) Teda v řadě a ne do šířky a kulata-kruhu:)
Tak tu množí všichni kteří chtějí rychle výsledky, máme zimu a jinak to holt nejde. Jestli u vás poroste dobře i jen z oddenku nevím.

Jestli chceš alej tak vysázej dostatečně hustě. Aby se to nešířilo tak bambus buďto omezíme zábranou půl metru do země anebo na jaře osekáme výhonky tam kde nemá růst. Osobně mám druhou variantu radši, na jaře sklidím výhonky do číny. Ten tvůj půjde spíš na kompost než do jídla.

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » úte bře 06, 2018 10:43

PetrK píše:
úte bře 06, 2018 9:15
anebo na jaře osekáme výhonky tam kde nemá růst
Jak dlouhá bude alej? :)

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 06, 2018 11:28

A co tu vůbec něco vymejšlíme? Dyť se mu to v tý poušti samo nikam nerozšíří, alej vymezí zavlažováním.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 11:42

Kdyz sem mel 3m bazejn (kolo) nafukovacku, jel hladinovy skimmer porad a bylo to lepsi o poznani, bordelu na dne s rasama min:)
No hurá!! Páč přesně k tomuhle závěru mi směrovaly všechny Tvoje informace. Skimmer je srdcem bazénu a nesmí se nikdy vypnout! S timhle zařízeníčkem jsem si neskutečně vyhrál a nadělal spoustu pokusů:) Začnu tím nejhorším!
- Jsou firmy - třeba známá Bestway bazény, které zákazníkům přímo a úmyslně dodávají bazény s opačně zapojeným "skimmerem" !!! To znamená, že
voda se saje dole a stříká nahoru:)
- Pak jsou firmy, které neumožňují jet skimmeru nezávisle tedy mimo pískovou filtraci - tuším že to máš i Ty
- No a zbytek jsou lidi kteří skimmer prostě vypnou.

Co udělá vyplej skimmer tím pádem i neviditelné částice na hladině bazenu? Udělá lupovej efekt! Jakákoliv částice na hladině vytvoří "lupový sklíčko" a tím pádem obrovský změny lokální teploty vody čímž vytvoří podmínky pro růst dalších mikroorganismů z nichž pak žijí již viditelné řasy. A následek? Přesně to, co jsi popisoval Ty! Kolísání pH jednou dolu pak nahoru - člověk se pak může kolem bazénu ulítat. Jednou tam leje pH + na druhej straně pH -a tak furt dokola:)

Mě se dokonale osvědčilo dělat to jako nikdo:)) Hehe mít skimmer zapnutej na akvarijní pumpu 15Watů !! 200L za hodinu bohatě stačí na to aby v bazenu plavalo nula nula nic:) Když sem s tim začal, nechápal jsem, kde se dva dni po sobě pořád bere něco, co do skimmeru padá!! Když sem to koumal zjistil jsem tisíc zdrojů odkud se pořád něco odlupovalo:) Kabely, pumpa, dno, stěny - svary lineru atd atd.. Vůbec není třeba zapínat pískovou filtraci když se nekoupeš:) A dotah sem to tak daleko, že dnes žádný běžný skimmery nemám všecko jsem vyházel a sbírám to jednoduše coulovým kolenem z hladiny ze kterýho vyčtu, co se přesně v bazenu nebo v sudu děje:) Aje to:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 11:56

Konečně lidem docvaklo, že když to nejde tak, půjde to jinak.
https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-t ... -domu.html
Mně takhle došlo, že když se nepostarám sama rodině o minerály a vitamíny, supermarkety to za mne neudělají. Proto jsem začala v zimě pěstovat výhonky, a v sezóně obryla na zahradě kdejaký kout a pěstuju fakt hodně. Letos jsem začala i s brokolicí, tu jsem ještě nezkusila.
Ten článek je opět novinářsky zbabranej nikde tam žádnej keramzit v trubkách není to by dopadlo asi hodně rychle špatně! Okamžitě by ho prorostly kořeny a ucpalo by se to. Jinak celkově v pohododě funguje jim to a fungovat bude než teploty vyjedou nad 30 stupňů pak jim to všech pochcípe.

Konečně lidem docvaklo, že když to nejde tak, půjde to jinak.
Jojo tak tak!! Moje řeč!! Půjde to stylem JMZ :)
V letectví říkáme letadlům, která pilotuje jeden člověk jednomužný stroj a kde je předpisem dáno že musí být dva říkáme dvoumužný stroj. A nevadí nám, že občas stroje pilotují i dvě ženy :)

JMZ nepovažuju tedy za technologii, ale za filozofii využívající moderní technologii s cílem dosažení mnohem větší produkce, než je člověk sám schopen spotřebovat... Takže Lenuško podle nového zde začínáš být jednomužnou zemědělkou heheheh:))))))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 11:59

PetrK píše:
úte bře 06, 2018 11:28
A co tu vůbec něco vymejšlíme? Dyť se mu to v tý poušti samo nikam nerozšíří, alej vymezí zavlažováním.
No tudy právě nechcu jít!! nechci ve finále žádnou závlahu chci udělt vodná pumpy z jetele - AAlfy:) Sleduj :) Heh
Chci celou tu plochu zelenou bez potřeby zavlažovat :) Jsem blázen, nebo se mi to povede? :))

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 12:19

PavelM píše:
úte bře 06, 2018 11:42
Udělá lupovej efekt! Jakákoliv částice na hladině vytvoří "lupový sklíčko" ..
Nooo .. to ma cosi do sebe, nebo-li my co jsme zrali fyziku :D) (nedelam si srandu, jedina 1* na vizu kazdorocne) si pamatujem "kapilarni depresi a kapilarni elevaci pi styku te ktere kapaliny s jakoukoli tuhou latkou (nadobou napriklad):))) ..
A mas cocku v tu ranu, podobne se opalis vic ve vode, nebo kdyz jses mokry, nez na suchu - spalis si zada apod:))
https://www.google.cz/search?q=kapilárn ... 96&bih=668
PavelM píše:
úte bře 06, 2018 11:42
Všecko jsem vyházel a sbírám to jednoduše coulovým kolenem z hladiny ze kterýho vyčtu, co se přesně v bazenu nebo v sudu děje:) Aje to:)
Ten skimmer co jsem si objednal sam k bazejnu (pac mam nerad jakekoli "komplety" co Ti nanuti i to co nechces) ma takovou klapku co plave a ktera dokaze korigovat vysku hladiny pri odparu vody atd., trubku s kolenem bych musel vyskove hlidat na hladine, ne ?:)
Ackoli, mirne pod hladinu a musi to fungovat taky .. nicmene letos uz pojedu na skimmer celou dobu, loni jsem nejak nestihal lautr nic:)))

Nejvic mam na hladine hmyzu, pak ruzny traviny a listi, prach, no zkratka bordel co kde prileti, ale nejvic ziznivy hmyz:))
Jinak Watiky uz tolik neresim, piskovka jede pres den skoro porad (250w motor, diky FVE, nebudu to preci posilat do dratu loupeznikum, ze):))
V klidu muzu cely vykon ze zapadni strechy FVE pustit do ohrevu vody + vselikych cerpadel a prodlouzit tak koupaci sezonu, o nic nejde:))

Tepelne čerpadlo uz mam pripravene:)) .. vsimni si prikon / vykon ve Wattech, to uz ma jakousi hloubku myslenky (dostanes vykon cca 5x tolik nez do nej natlacis):))) .. https://www.mountfield.cz/tepelne-cerpa ... s-3bte0307
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte bře 06, 2018 13:06, celkem upraveno 1 x.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 12:32

Lenuška píše:
úte bře 06, 2018 7:49
Řeřicha je z těch všech microgreens nejnadupanější. Slož utěrku do nízkého tácku, pokrop vodou nasyp semínka, a pak už jen denně 2x rosit, aby ubrousek nevyschnul.
Jj, diky za tip:)) takhle jedu od nedele rana vojtecha, uz ma paradni ocasky:))) .. az se dokopu udelam fotos:)
................................

Leni co jako klico-odbornice rikas tomuhle, cena je super, poslou to i zasilkovnou za 1/2 sta a velikost je paradni, jen zalivas a dole vylivas, masakr:))
Uz ted me nebavi manipulovat s mocka sklemńicema, mam objednat ?:)) .. ma to 20cm prumer a vysoke 15cm, idealni pak sup s tim celym do lednice:)))
Me se to desne libi na tuto trojku - cizrna, mungo, cocka:)) jinak vede porad "na bedne" cocka, nechapu .. ze by tim, ze to mam spis v chladnejsim prostredi a ono ji chladno nejmin vadi ?:))

Super miska, kdyz dam pul/pul na patro, muzu jet i hrach, cokoli, nejen 3 druhy:))) : https://www.multiflora.cz/semena/klicic ... i-seminek/
Vrchem lejes vodu - proplachujes, spodek vylivas co pretece, odpar vody minmalni, du do ni, co myslis ?:))

Obrázek

Kei

Příspěvek od Kei » úte bře 06, 2018 12:36

Jsem blázen, nebo se mi to povede? :))
Pro někoho blázen, pro někoho vzor :oops: Jen ten jeden rok příjde moc rychle i mně :D

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 06, 2018 13:44

PavelM píše:
úte bře 06, 2018 11:59
PetrK píše:
No tudy právě nechcu jít!! nechci ve finále žádnou závlahu chci udělt vodná pumpy z jetele - AAlfy:) Sleduj :) Heh
Chci celou tu plochu zelenou bez potřeby zavlažovat :) Jsem blázen, nebo se mi to povede? :))
No uvidíme, zajíci se počítaj až po honu. :) Jak chceš přesvědčit alfu aby se dělila o vodu se zeleninou?

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 14:21

Heh, napadlo me Peto to samy:) .. ukeca ji Alfu, asi :D)) .. neee, srandicky, si to taky zatim moc neumim predstavit jak to tahne vodu zemi nekde po kopci a dava i jinym rostliam:)
.................
Leni pls, nachazim pres googla jen rerichu Sonnentor 120g (ne 200g), je to ono ??:)) .. https://www.google.cz/search?q=řeřicha+ ... 4458874576

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 06, 2018 15:14

Možný to je cefe že pozemek zazelení ale to my nevíme, protože o tý oblasti nevíme skoro nic. Neznáme klimadiagramy, nevíme jaká je tam půda, víme jen že je to kdesi na jihu evropy. Můžeme leda hádat.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 15:34

A tak uvidime, zda-li predseda upresni sam podminky, ci nikoliv:)

Ladič

Příspěvek od Ladič » úte bře 06, 2018 16:12

PavelM píše:
úte bře 06, 2018 11:59
PetrK píše:
Tak na to myslím celou dobu co zde to vlákno sleduji.
Jak jsi Pavle na tom pozemku se spodní vodou? Udělal jsi sondy do dvou metrů? Bude mít ta Alfa vůbec co ze země tahat?

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 16:59

jedina 1* na vizu kazdorocne
No hurá tady si to pochopil zcela jistě dokázal žes nechodil do školy mezi lekcema náboženství - vlastně thedy ječet Maexismu Leninismu ndadrmo:))))) Jeheh:)) Je je to přesně tak. Bazen má novou vodu padá k pH - a najednu začne indikovat pád k pH plus a musíš přidat zásadu místo kyseliny! To už je samo o sobě ukázkou že v bazénu začal život kterej si tam nepřeješ. A pak už to jede, život vymlátíš chlorem a tad atd a pak jen pH lus zas mínut atd atd.. Blázinec! A přitom jeden skimmer jedoucí H24/365Y tohle taky umí:) a zadarmo:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 17:02

Možný to je cefe že pozemek zazelení ale to my nevíme, protože o tý oblasti nevíme skoro nic. Neznáme klimadiagramy, nevíme jaká je tam půda, víme jen že je to kdesi na jihu evropy. Můžeme leda hádat.
Npo sme minimálně tři :) HHEHEEH :) A předseda JMZ s tím vůbec nic nemíní dělat páč nezná klimadiagramy a žádnou půdu tam nemá páč je tam skála:)
Tím je věc završena hehe :) Alfa lafa to roztrhá a vodu přivede:)
Jeheh:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 17:05

Jak jsi Pavle na tom pozemku se spodní vodou? Udělal jsi sondy do dvou metrů? Bude mít ta Alfa vůbec co ze země tahat?
Žádný sondy nemám a A m§že dát kořeny až do 5 metrů To je první věc. Druhá věc je zakrytí země jako takové zeleným kobercem. Pokud se tak stane, hladina spodní vody se musí zákonitě přiblížit k povrchu země. Jak ej vidět, vše se blíží v můj prospěch hehe:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 17:09

PavelM píše:
úte bře 06, 2018 16:59
Blázinec! A přitom jeden skimmer jedoucí H24/365Y tohle taky umí:) a zadarmo:)
Tak to schvalne zkusim, sem zvedavy:))
Ono totiz ne vsecko plave na hladine a skimmer to vychyta, hnije to pak ode dna stejne (zelene rasy):)

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 17:14

PavelM píše:
úte bře 06, 2018 17:02
Alfa lafa to roztrhá a vodu přivede:)
Jeheh:)
No moje thuje kdysi v zacatcich ze 7ks jen 2 mely silu a roztrhaly skalnate podlozi pod sebou a zakorenily, zbytek 5ks uschnul a zatopil sem s nima, 2.000,- nenavratne v .... ehm vis kde:)) .. jinak nam tu roste ledacos:)
Ale treba je Alfa tak dobra, co my vime, koreny do 5 metru, to uz je sila:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 17:30

poso
poso.jpg
(115.84 KiB) Zatím ještě nestaženo

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 17:30

Regulace hladiny kolem skimeru
Cepe na to existuje jedna naprosto kouzelná věcicka za 30 ecek!!
Jmenuje se žumpoidní spínač/studnový spínač podle toho jak ho zapojíš.
Na dva dráty zavěsíš dvě sondy. Jednu ke dnu-nebo pod úroveň skimeru jednu tam kde chceš mít hladinu - nebo nad skimmer. Hladina klesne pod skimmer pumpa zapne a jede dokud netrefí horní sondu a vypne. Pak to zas celý čeká až hladina klesne ke spodní sondě! Levný a geniální a 100 lepší než hladinový spínače!!

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » úte bře 06, 2018 17:34

cepheus píše:
úte bře 06, 2018 14:21
.................
Leni pls, nachazim pres googla jen rerichu Sonnentor 120g (ne 200g), je to ono ??:)) .. https://www.google.cz/search?q=řeřicha+ ... 4458874576
Jo, to je ono. Ještě před pár lety to bylo 200g. Zmenšení váhy za stejnou cenu jako u všeho. Le pořád je nejkvalitnější za nejlepší cenu.

Jinak vojtěška moje milovaná tahá z hloubky až 8m nejen vodu, ale i minerály na povrch. Proto byla tak ceněná jako pícnina, že se nejen zkrmovala, ale ve čtyř nebo osmilánovém hospodářství pomáhala obnovit sílu pole. (neplést lán s jednotkou míry, týká se střídání plodin).
Jak jsm psala, mám vojtěšku všude kde není záhon nebo cesta. Původně tu byl všude jíl, mou neúnavnou prací a prací vojtěšky se zlepšily půdní vlastnosti.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 17:36

Máme narvanou nirvánu! :)
V toto stavu který vznikl dnes ráno to vydrží do příštího pondělí ve stylu JMZ :)
Tedy pět minut práce-kontroly ráno a pět minut kontroly odpoledne. Jinak se to všechno samotinky udělá a pohlídá. Celej systém tedy dává k dispozici celý týden na dělání a budování jiných kravinek...
Vpředu dvě pokusný a vzadu celý lán řeřichy pro Lenuškiné potěšení oka:)
nirvana_1.jpg
nirvana_1.jpg (77.82 KiB) Zobrazeno 885 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 17:45

PavelM píše:
úte bře 06, 2018 17:30
Levný a geniální a 100 lepší než hladinový spínače!!
Vyzkousime, uvidime :)
.........
Leni dik za doplnkove info, objedname, cizrnu uz mam doma namocenou taky, jdu objednat ten klicic, libi se mi, ze nemusim manipulovat tolika flaskama :))

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 06, 2018 17:59

http://www.zemedelskekomodity.cz/index. ... y/vojteska
Vojtěška, píšou 5 metrů i víc.

ABCD

Příspěvek od ABCD » úte bře 06, 2018 18:29

jsem se divila proč mi vojtěška lehla :roll:
říkám si málo vody ? moc vody?
ani jedno dala jsem jí ze stolu jinam a už zas pěkně vstává
ovšem nebylo to vodou ale koči, které se v misce s travičkou a hlínou ustlala.
takže záhada lehlé vojtěšky rozluštěna :)

Kei

Příspěvek od Kei » úte bře 06, 2018 18:39

tak to je dobré :lol: Nakonec budeš možná pěstovat i travní podušku pro kočí :) a něco na zub https://www.kukacka.cz/media/cache/prod ... 22faa7.jpg
To je indoor kot? :)

ABCD

Příspěvek od ABCD » úte bře 06, 2018 20:22

Jojo to je domaci odchov :D

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 21:25

Jak rikal pan Simek blahe pameti : "Jooo, kocky by kupovaly Whiskas a mysi si budu chytat sam" :D))
My jsme mivali kdysi kocky offroad:)) - pudni a stodolni, chytaly nam i potkose, to si pak daly zaslouzene do nosu takovou prerostlou mysku:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 21:50

PetrK píše:
úte bře 06, 2018 17:59
http://www.zemedelskekomodity.cz/index. ... y/vojteska
Vojtěška, píšou 5 metrů i víc.
Lidi, do mailu a sem už jste mi poslali tolik info o jetelu, že o něm můžu začít klidně přednášet na univerzitě v Oxfordu hehe:)
Jen je zajímavý, jak se ty metry do hloubky mění:) Nicméně pořád je to v průměru nějakých 5-8 metrů. No to bude sranda až sem za rok navzdoru KEI napíšu, že mi jetel votočil tu skálu vo 180 stupnů!!!! Jeheh :))))))) Hhahaa:) To bude psina!

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 22:06

Kůlové kořeny ALfaalfy
Všude se tvrdí, jaké má AA kořenu a do jaké hloubky ten kůl jde!!

Víte lidi, ale je taky někde napsáno, kdo kdy vzal motyku krumpáč nebo třeba i bagr s bagroval do pěti nebo osmi metrů?? Tohle jsem teda ještě fakt nikde neviděl heheh:) Že AAlfa koření do hloubky mnoha metrů může klidě být i výmysl novinářů:))
A kdo mi tohle vyvrátí na základě vlastního výkopu ??? Hhehehe:))))))))))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 22:19

Muze a namusi byt kec, kdyz jsem bylo decko, bagrovaly se kolem vsi v polich dost hluboke kanalizace (kolem 4m i vic), do jedne jsem dokonce zahucel :D)))
Tak treba si tohoto nekdo takto jednoduse vsimnul a zapsal to, co vis :) ..

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 22:29

Tak treba si tohoto nekdo takto jednoduse vsimnul a zapsal to, co vis
Jo a von ten co si to zpasal je dneska novinář a píše o AlfaAlfě heheh
Hheehh :ú To sem se před spaním Guazou dobře zasmál:))))))))))
Hheheh:)))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 22:35

Alfalfa is a perennial forage legume which normally lives four to eight years, but can live more than 20 years, depending on variety and climate. The plant grows to a height of up to 1 m (3.3 ft), and has a deep root system, sometimes growing to a depth of more than 15 m (49 ft) to reach groundwater.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

No a tady máme 15 metrů kořínek jehehehe:)))))) Američani se stim hplt neserou hjejejejhehe :)
Naposledy upravil(a) PavelM dne úte bře 06, 2018 22:35, celkem upraveno 1 x.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 22:35

Hovno, to nekde asi yhrabal to info, ne ? Aaaaale, vis co ? :)
Nevis .. tak bud rad a kopejte a hrabejte at to mate s Guazou potvrzeny, hihihi :D)))

Edit - a ted sis odpovedel sam - nekdo vedel jak je hluboko spodni voda a ze AA jde za vodou dokud ji nedostane, ha ?:)))
Neprimy odhad hloubky korenu, logika ne, kdyz vejs voda neni ?, staci i maly vrt, nemusis hned vykopat studnu kolem vojtecha:)

Peto rekni mu neco jelitovi, jak se to zjistuje, ja uz du chrapat :))))
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte bře 06, 2018 22:41, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 22:37

Nevis .. tak bud rad a kopejte a hrabejte at to mate s Guazou potvrzeny, hihih
i
Právě sme dosahli amerického rekordu 15 metrů kořen hejehehe :))) Amici ho maj delšího hrubšího a hlubšího :))

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 22:42

Aaaale, skoda mluvit, du radej zkontrolovat a proplachnout klice:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 06, 2018 22:47

Hele Cepe podívej se do katarský pouště
Tady už to prostě někdo hustě rozjel:)
Tady už mu jetel pumpuje víc jak rok vodu)))))))))
katar_2107.jpg
(108.6 KiB) Zatím ještě nestaženo

ABCD

Příspěvek od ABCD » úte bře 06, 2018 22:48

tak jsme tu přeměřili PH EC a nakonec i pindíky tedy pardon kořeny a jsem zvědavá co budem měřit dalšího :lol:
Naposledy upravil(a) ABCD dne úte bře 06, 2018 22:50, celkem upraveno 1 x.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 22:49

Jo, tyhlety kruhy znam z google earth, jen sem netusil ze to je vojtech:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 06, 2018 22:57

ABCD píše:
úte bře 06, 2018 22:48
tak jsme tu přeměřili PH EC a nakonec i pindíky tedy pardon kořeny a jsem zvědavá co budem měřit dalšího :lol:
To ne ja, to meril predseda jednomusky :mrgreen: ))

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 06, 2018 23:07

PavelM píše:
úte bře 06, 2018 22:47
Hele Cepe podívej se do katarský pouště
Tady už to prostě někdo hustě rozjel:)
Tady už mu jetel pumpuje víc jak rok vodu)))))))))

katar_2107.jpg
Cef ti na to možná skočí ale my ne. :) Až si uděláš takovouhle závlahu budeš to mít taky celý zelený.

Odpovědět