Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
cepheus

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus » pát bře 09, 2018 11:59

PavelM píše:
čtv bře 08, 2018 22:24
.. možná i ta nažloutlá barva s tim má něco společnýho :)
Co vim tak zluta barva laka hodne hmyzu (musky), ze by i rostlinam se libila a tahala je ze zeme ? :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 09, 2018 12:51

Tak jedeeeem:))
Nejdříve obrázek jak lamínát zestárne za 5 let na přímém slunci. Jen a pouze zežloutne lepidlo a zvýrazní se textura laminační látky. To je vše. Nedojde
ke ztuhnutí extrudovaného plastu jako je to u jiných čistě plastových výrobků . Paráda!

Dál tu máme pohled skrz sadbovnu ze severu na jih Za zády mám severní otevřenou stěnu. Tedy sadbovna je chráněna vůči jižnímu slunci, stěny jsou omyvatelné a žluté, přímému světlu neprůchodné. Kdybych chtěl dělat stejnou věc z nového materiálu, jistě bych použil nejdříve zelenou zástěnu a až pak montnul nový materiál.
laminat_1.jpg
laminat_1.jpg (33.28 KiB) Zobrazeno 1794 x
Jak je vidět, roste v tom všecko parádně a jako o závod!! Má to zástěnu před větrem a před přímým sluncem, ale na druhou stranu to nevytváří long legs kvůli nedostatku světla:) Cepovi tu musim poděkovat před nastoupenou jednotkou za rady v průběhu dlaždicování podlahy. Říká se že je blbej jako dláždič ale von i ten dláždič musí něco umět heheh :)
Přílohy
laminat_2.jpg
laminat_2.jpg (44.57 KiB) Zobrazeno 1794 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát bře 09, 2018 13:40

Blbej, neblbej :D), kdyz delam koupelku (svoji) nebo tak neco, tak zednika pustim akorat na hruby omitky a ty musi byt jak kdyz streli !:)
Na obklady nikoho nepustim, videl jsem jich uz odflinknutych dost .. njn, vsecko chce svoje:))

Koukam na ty paradni vlnovky, zivotnost dobra, tyhle uz vichr ustoji ?:))
Cim si to vysvetlujes ? - ze to je pevny, vznikaji na tom turbulence, a nebo ze se to nenafoukne (jako padak - plachta) ?:)
Ono dobry taky je, ze to mas z obou stran otevreny - vichr ma sanci vyletet ven bez vetsich skod:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 09, 2018 13:45

Cim si to vysvetlujes ? - ze to je pevny, vznikaji na tom turbulence, a nebo ze se to nenafoukne (jako padak - plachta) ?:)
Aerodynamika je tu jasná!! Vznikne na nich hrubá mezní vrstva a tím pádem vlnovky nejsou podebratelný protože se kolem nich točí vítr:) Je to síla jak fungujou! Pokud si jednou budu stavě velkej dům tak ho postavím nejdřív z vlnovce a uvnitř postavim ten barak a pak možná ani ten dům z vlnovce nezbourám páč bude ochranou domu heheh:)))))))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 09, 2018 14:13

Dámy a pánové zatím vítězíme!!
Vzniká nám zelený pruh z AAlfy a všeho možnýho co najdu po ruce a co tam vysadim heheh :)))
Na banánovnících je krásně vidět jak zdejší vichr nařasil listy :)
Tady to opravdu ale opravdu chce vegetaci od podlahy!!!

finca_paraiso_5.jpg
(236.53 KiB) Zatím ještě nestaženo

ABCD

Příspěvek od ABCD » pát bře 09, 2018 14:18

PavelM píše:
pát bře 09, 2018 14:13
Dámy a pánové zatím vítězíme!!
Vzniká nám zelený pruh z AAlfy a všeho možnýho co najdu po ruce a co tam vysadim heheh :)))
Na banánovnících je krásně vidět jak zdejší vichr nařasil listy :)
Tady to opravdu ale opravdu chce vegetaci od podlahy!!!

finca_paraiso_5.jpg
Paráda kdy budou banány :D :wink:

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 09, 2018 14:23

Co banány! Ale bude zelenej pruh!! A od něj se bude odvíjet širší pruh až se pokreje celej pozemek!
VIVA AlfaAlfa:)))))))))))
Sem na to zvědaf!! Zatím jedem na 100 procent hehehe:)
Tohle mě začíná hodně bavit hehehe:))))))))
Jestli se tohle povede tak šecky sousedy v okolí na dohled jebne:)))))))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát bře 09, 2018 15:53

PavelM píše:
pát bře 09, 2018 13:45
Vznikne na nich hrubá mezní vrstva a tím pádem vlnovky nejsou podebratelný protože se kolem nich točí vítr:)
A pak se rekne "blbej klempir", vid :)) .. a on na nas s (vyzkousenyma) vlnovkama na strechy:))
Vsimni si, ze pri jakymkoli pruseru s vichrem jdou napred(!) do povetri plechove rovne strechy - staci skvira a uz to leti k sousedum:))
...................
Banany super, Alfa taky, uplne jine fotos jak pred 14 dny :D)) .. parada:)
Ted jen drzet palce, aby to chytlo ten "samo-nasav" vody pres skalu, teda je-li dole nejaka, uvidime co AA umi:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 09, 2018 19:24

Ted jen drzet palce, aby to chytlo ten "samo-nasav" vody pres skalu, teda je-li dole nejaka, uvidime co AA umi:)))
Cepe přesně na tohle a na nic jiného čekám!!! Pokud je AA skutečně tím jak o ní píšou na webech, pak to musí fungovat jak dělo:) Pokud ne tak na to kašlu, vodu do toho rvát nebudu ani omylem!

Fermentační vany
Pánové a dámy, rýsuje se nám tady další veselej problémek! Posklizňový odpad za salátů - odřezaný bílý kořeny a neprodaný kusy začaly vytvářet slušný hnojiště! Plus k tomu nějaký ten plevel, který občas někde vyroste. Ty kráso!!! Tady bude třeba koupit další 200 litrový vany, propojit je do řetězu a přes skimery vracet "shnilou" vodu do oběhu hydroponie:) No a to samozřejmě nahrává na smeč plevelným nebo i chovným? rybám k obrovskému prostoru! Zatím se podle oka zdá, že budem potřebovat jednu vanu na dvě stanice!! Nicméně vzhledem k tomu že vana v kovošrotu stojí 5 eček, nevidím důvod proč neudělat jednu fermentační vanu na jednu stanici. Pokud tady znamená že méně je více, tak tady to je skutečně to ono páč lepší to hnije ve dvou poloprázdných vanách než v jediný plný :)))))))) Myslím, teda jsem si jist, že tohle ještě bude rodeoooooooo:))))))))))) Plný rybího života:)
Rejpanec do Cepa: )
Hele Cepe chytals někdy ryby telefonem? Jeheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát bře 09, 2018 19:33

Neee, jen kdysi s tatou na "pytlacku" okouny na rece, pak uz jako vetsi (s listkem) a s dedou na udici na prehrade:))
myslis toto ?:)) http://fishmag.cz/magazin/sonar-s-mobil ... -telefony/
nebo tuhe ptakovinu ?:)) http://www.prochlapy.cz/clanky/s-chytan ... y-telefon/

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 09, 2018 19:36

Ani jedno heheh
Myslím TP25
jako kluci sme s tim prošli všechny potoky v okolí naší vesnice heheh
:))))))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát bře 09, 2018 19:51

A jooo, myslis vojensky TePe-cko, jsme to tahali s civkama na hrbete v prijimaci jako spojari jeste v 80 letech:)
Pak jeste rusky Astry - batoh na zadech jako krabice od bananu hahaha :D)

Sem netusil az takovy exkurz do historie, hehe, ten generator samotny (s klickou) bych nekde mozna jeste vyhrabal:))
Njn, muselo to mit grady na 100% vyzvaneni po dlouhych dratech, ale rybkam jsem tim neublizoval:)
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát bře 09, 2018 19:53, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 09, 2018 19:52

Sem věděl že budeš vědět heheeh jeheh:)))
A taky s tim bude srandice vydrž heheheh :)ú
Brzo!!

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát bře 09, 2018 19:55

Neeeeeedelej chudinkam rybkam nic:))
Si to vem, kdyby nekdo dal nejaky VN pole do vzduchu a vycukal by ses v nem a leknul (nebo omracilo Te) :))))
Jako pripadnymu vzteklymu sousedovi na kliku to jo, to by mi ani tak nevadilo :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 09, 2018 20:01

Vony se dycky proberou!!
Teď to dělá jedna firma profi v Česku Ale už to mají na motor:) Ale princip je stejnej a dokonce na to rybářský svazy normálně školej lidi:) Jeheh :
Jeden jde s generátorem, druhej s mínusem a třetí je hlídá z břehu jako pojistka:) No samozřejmě je toho kolem legislativy jako kráva :)
Nám klukum stačily gumovky - teda takový co ještě netekly jináč to byl průser heheh zatančil sis kožáčka:)))))))))
Jináč kámošovi pes vlčák zabíjel slepice. Tak jednu mrtvou slepici omotal drátem a počkal až jí pes uchopí a pak mu zatelefonoval heheheh :))))
Vlčák vyskočil šokem do dvou metrů!!! A od tý doby obchází všechny slepice z uctivý dálky :))))))))))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát bře 09, 2018 20:04

No pry je to snad jen omraci, ale nevim, no:) ..
Jinak mymu NO staci po zimnim koupani z tenkyho ledu (jak sem jej tahal ven) ukazat na bazejn a masiruje taky bydlet do boudy v tu ranu :)))
Reflex, uz tam nepachne, cize u me dobry :))

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » pát bře 09, 2018 20:16

profi v Česku
To je něco jako ta lodka, kterou loví plevené ryby? https://plzen.idnes.cz/bolevak-boleveck ... -zpravy_pp

Většího tvora to omráčí, menšího zabije? nebo ne?

sumis

Příspěvek od sumis » pát bře 09, 2018 20:52

Bolevák je zóna zvláštního určení, tam mají i sekačku na řasy(asi chtějí anglický trávníček i pod vodou) a podobné zhovadilosti. Páni radní nepochopili, že pokud tam potečou sračky z vesnice nad, lepší to nebude.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát bře 09, 2018 20:58

PavelM píše:
pát bře 09, 2018 19:52
A taky s tim bude srandice vydrž heheheh :)
Brzo!!
Nechces jeste tuhle srandici (na toho vojtecha) ? :D))) .. https://www.novinky.cz/veda-skoly/46560 ... hodin.html

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát bře 09, 2018 21:10

Kei píše:
pát bře 09, 2018 20:16
profi v Česku
To je něco jako ta lodka, kterou loví plevené ryby? https://plzen.idnes.cz/bolevak-boleveck ... -zpravy_pp

Většího tvora to omráčí, menšího zabije? nebo ne?
KEI nic to nezbije buď v klidu hehe :)ú Nikdy se mi nepodařilo tim rybu zabít:)) Ani kamaráda:) Hhehe
)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 11, 2018 10:53

Palma ze semene Roystonea regia
Začínám mít jasno co bude mým favoritem na dalších sto let:) Tahle palma je krásná úžasná čistá a kouzelná :)
Jako krásná štíhlá ženská v minisukni :) Už jí chybí fakt jen pěkný kozy :)) Heheh
Ostatně i další palmy jsou velice dobrým obchodním artiklem který má smysl dělat.
Viz google palmera cubana

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned bře 11, 2018 12:08

Hezky stromky .. to zelene ma byt minisukne ? :)
Koukam ted v TV "nahodou" jakysi porad s Cilkem o lesich, vyslovil tam myslenku stromu coby dokonaleho "slunecniho kolektoru":))
Neco na tom je, jenom nevyrabi ani elektriku, ani neohrivaji vodu, vyrabi neco daleko lepsiho :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 11, 2018 12:35

Neco na tom je, jenom nevyrabi ani elektriku, ani neohrivaji vodu, vyrabi neco daleko lepsiho :))
Souhlas Cefe:
Hheheeh
Von nak Cilek zapomel na ostatni zivly ze jo:)
Heheh :))
Jednoduše řečeno, nepoužívaný pole je potřeba vrátit do původní podoby. Tedy osadit ho znovu stromy.

Kei

Příspěvek od Kei » ned bře 11, 2018 12:43

Nojooo, tak už je mi jasné proč v Egyptě koukali na palmy :mrgreen: )))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned bře 11, 2018 12:45

Kei píše:
ned bře 11, 2018 12:43
Nojooo, tak už je mi jasné proč v Egyptě koukali na palmy :mrgreen: )))
Vidíš jak rychle si to pochopila hehe:)
A nejen Ty hehe:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned bře 11, 2018 13:17

Jasne, byla tam jen rec o stromech, fotosynteze, cize v ten dany moment vytrhnul jen ohen (Slunce):))
On jinak Cilek blby neni (jen obcas strasi s valkama kvuli vode, dle me ucinena blbost a kravina, jen otazka penez do technologii), ale dal jsem to nejak zvlast nesledoval:)
Nicmene jako myslenka - drevenych kolektoru s listy co se "samy" mnozi (vystavis-li je zivlum) me zase celkem cinkla do cela :)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon bře 12, 2018 22:10

Má tu někdo úspěšnou zkušenost v boji s mšicema? Už jsou ve druhej generaci teda ve stádiu lítacích a začínají migrovat. Cepe optej se vedle v obýváku :) Hheh:)

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » pon bře 12, 2018 23:03

Nevím jak v Tvém velkosalátovém zemědělství, ale mně když něco napadnou mšice, zakoupím paklík nejlevnějšího tabáku na "baleno", vylouhuju týden ve vodě, zředěné dám do mlžičky a mlžím a mlžím několikrát po sobě dokud nepochcípaj. Ovšem pozor, tabák obsahuje jedovatéalkaloidy, jedlé rostliny bych nestříkala, jen kytky. U jedlých rostlin řeším vše preventivně jednak polykulturou, za druhé výluhy z bylin, které nejsou tak silné jako tabák, ale lze je použít častěji bez obav z otravy.
Jsem teď v jednom kole (a kdy nejsem) teď trochu víc než jindy. Předpěstovávám ze semen všechno co jde, nerada nakupuju sazenice. Už to fakt nemám kam dávat, sazenićky jsou i na schodech, kde je světlo :lol:

A pokračuju i když se nehlásím... :D zahlásím kdyby vyvstal problém

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » úte bře 13, 2018 7:41

Hrachové výhonky-jedlé od 2do15cm, jednoduché na vypěstování v krabičce od něčeho a 3-5cm zeminy.
Předem doporučuji namočit.
Hrachové výhonky jsou vedle slunečnicových další jednoduchou a snadno dostupnou variantou, jak si vypěstovat doma microgreens, kterou zvládne i každý začátečník.
Chuť výhonků je hráškově sladká, jako u mladých hrášků z lusku.
Určitě se budou výborně hodit do salátů, na chléb, k toustům, přimíchat do "číny", do polévek apod.
Také ho lze odšťavovat, a získat tak kvalitní živý elixír, který v sobě nese hned několik prospěšných benefitů:

Hrachové výhonky, stejně jaké jiné zelené výhonky, jsou kvalitním zdrojem chlorofylu a živých enzymů, a dále vitaminů A, B1, B2, B6, C, E, K, kyseliny listové a niacinu, a minerálů vápníku, železa, hořčíku, fosforu, draslíku, mědi, manganu.

Ve 100g výhonků kromě jiného najdeme:

69g vitaminu C (115% DDD)
407 µg vitaminu A (51% DDD)
2,8mg vitaminu E (23% DDD)
310 µg vitaminu K (413% DDD)
57 µg kyseliny listové (29% DDD)

Hrachové výhonky mají přirozeně vysoký obsah kvalitních bílkovin (20-25%).

Obsahují také flavonoidy a polyfenoly, u nichž byly nedávno výzkumem potvrzeny antikarcinogenní a protizánětlivé účinky.

Obsahem určitých fytolátek pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi a snižovat chuť na jídlo, a jsou proto velmi prospěšné diabetikům.

Mají alkalizující vliv na organismus, stejně jako ostatní zelené živé potraviny, a svým přírodním obsahem enzymů a fytolátek jsou výborným doplňkem zdravého životního stylu

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 13, 2018 10:16

PavelM píše:
pon bře 12, 2018 22:10
Cepe optej se vedle v obýváku :) Hheh:)
Tak z obyvaku zni : "Splichaji mydlo .. a mozna pry jeste neco":), abys pry zagooglil:))
Tady muzes zacit shanet i vajgly, jak pise Lenka :D)) : http://zena-in.cz/clanek/vyrobte-si-dom ... oti-msicim

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 13, 2018 10:39

Nevím jak v Tvém velkosalátovém zemědělství
Tak z obyvaku pokrikujou : "Splichaji mydlo .. a mozna pry jeste neco", abys pry zagooglil:))
Dík moc za tipy - už sem prohledal snad celej Inet po nocích a všechny tyhle babičkovský rady mají jeden společnej základ - musí se rostlina osprchovat a musí se ten brabenec dostat do kontaktu s tim tabákem nebo mýdlem ideálně draselným. Ano, a pak to funguje. Jenže když mi přiletěj, respektive celonoční vítr je přifoukne od souseda z třeba i ze 100 kilometrů vzdálené zablešené zahrady, tak má na striktně čisté produkci za dva dni zeleno:)
Tedy konkluze spočívá v tom, že potřebuju něco, co je zlikviduje když přiletěj na čistou produkci. Zpočátku jsem se nejvíc smál jednoduchej radě - zlikviduj celou napadenou rostlinu. Bohu žel, ono se to je jako nejúčinnější řešeni, protože se vlastně likviduje ohnisko. A to má dva základní nedostatky. Doma máte pár rostlin, tak si je zlikvidujte a nebudete mít nic hehe:) Ve velkozahradě zase máte napadených plošně stovky rostlin, tak jich každý ráno zkontrolujte deset tisíc a z nich vyberte-vyhoďte sto nakaženýh a s tím že druhý den jich vyhodíte zase sto. Když to za měsíc spočtete, ty mrchy Vám sežraly stovky eček!! Tohle je docela prekérka!! Je to třeba hlídat denně, protože jedna samička vyprodukuje za svůj třicedenní cyklus života dalších 800 samiček. Jeden den zaspat, znamená docela velkej proklém!! Tohle bude docela zajímavý!

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 13, 2018 11:08

A pokračuju i když se nehlásím... :D zahlásím kdyby vyvstal problém
Rostliny mám i na schodech kde je světlo:)
Lenuško Ty mít můj zelený skleník, dovedu si představit jak by to v nom asi tak vypadalo hehe :)
Tvoje diagnoza je velká nirvana stlačená v malym prostoru :ú Heheh :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 13, 2018 15:07

Jak se klici mungo :D))) (+ jina, hezka, uzitecna videjka)

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 13, 2018 15:12

Jinak klicici troj-miska uz je doma a rericha na ceste:))) .. zatim nejvic chutna alalfa, pak cocka, mungo, cizrna - v tomto poradi:)
Jsem zvedav na rerichu:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 13, 2018 17:55

Leneuško a všichni: Musíme upravit slovíčka :)
- velkozemědělství bude až v okamžiku kdy se uzavře cyklus výsev semen sadba rostlinek a sklizeň úrody
Bohu žel!! K uzavření tohoto cyklu máme ještě hafo práce!!! A opravdu hafo a moc!
- jak v Tvém velkosalátovém zemědělství?
no to už asi neni hodně dávno))
Moje zemědělství je moje, Tvoje, Cepovo, Kei, ABECEDy, PetraK a atd atd........
Všichni tihle lidé přispěli k tomu, aby se to někam pohlo!! A samozřejmě nezapomínám ani na kritiky, na které si teď zrovna nemohu vzpomenout, ale mají u mě stejnou hodnotu'!! Co když má kritik pravdu?? Neodhalil chybu včas a neušetřil nám dalšího bádání???? Ha ?? Není kritikovi také potřeba hlasitě zatleskat??

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte bře 13, 2018 20:20

PavelM píše:
úte bře 13, 2018 10:39
Doma máte pár rostlin, tak si je zlikvidujte a nebudete mít nic hehe:) Ve velkozahradě zase máte napadených plošně stovky rostlin, tak jich každý ráno zkontrolujte deset tisíc a z nich vyberte-vyhoďte sto nakaženýh a s tím že druhý den jich vyhodíte zase sto. Když to za měsíc spočtete, ty mrchy Vám sežraly stovky eček!! Tohle je docela prekérka!!
A nebylo pak zakladni chybou jit z nevim kolika puvodnich "K" do H5K, do H10K ? :)
To co uhlida u mensi hydrosky jeden chlap (se slusnou automatizaci) uz je u H10K potiz diky msicim, ktere bodejt by takovy narez zradla nelakal:)))
Cize pak to ztraci onen glanc obsluhy par hodin denne, napadlo me srovnani se "scelovanim lanu" a taky "socialisticke JZD se dokaze energicky vyporadat s problemy, ktere by jinde ani nevznikly" :D))
A taky "Americkeho brouka" u velko-lanu s bramborama, taky lakadlo na mandelinku .. ono sedlaci s malyma polickama zase az tak blby nebyli:)

Si predstav ze jsi msice a jak Ti to musi uz z dalky vonet pod nosem, oni komousove kryte uzavrene skleniky zase az tak nadarmo nemeli:))
(prosim nebit kritiky velkopesteni :)) )

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte bře 13, 2018 22:23

PavelM píše:
úte bře 13, 2018 17:55
Co když má kritik pravdu?? Neodhalil chybu včas a neušetřil nám dalšího bádání???? Ha ?? Není kritikovi také potřeba hlasitě zatleskat??
Konečně někdo napsal tu známou pravdu, i že kritik pro nás může mít velkou hodnotu. :idea:

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 13, 2018 22:43

OK teda tak znova naše zlatá (teda spíš zelená) jehehe Lenuška :)
Lenuško musíme spravit pojmy s dojmy :)
Velkosalátové budeme až budeme mít H30K to znamená stanice na 30 tisíc salátků zatím jsem sotva v polovině ale už se to rýsuje:)
viz foto - až zpracuju-sleéím svrtám a utěsním tenhle bordel tak už budem blízko '!!! :)

Velkosalátové zemědělství dávno nepovažuji za své ale za NAŠE
Důvod je naprosto objektivní, na anšem salátové JZD se již podílí a podílelo tolik lidí že již nelze mluvit o mém JZD:) Je to dokonce několik komunit, které v tomhle mají prsty:) Jednoznačně musíme začít dětma! Viz AirCadets http://www.aeronoviny.cz/category/air-cadets/
Tyhle děti se podílejí na celém provozu systému. Od výstavby po finální sběr salátků, řeřichy atd..... Specifikací a zároveň také ochranou před debilama, kteří mohou řvát že Mácha zaměstnává děti, je Baťovo pravidlo. Žádnej kadetík nebude dělat jednu a tu s\mou práci dvakrát! To zanamená, že každé dítě které se již jednu práci naučilo, postupuje v řetězu výroby dále, učí se další práci a zároveň za sebou tahne dalšího mladšího kluka, kterému novou práci vysvětluje. Tady se musím zastavit, páč je skutečně neuvěřitelné a naprosto senzační sledovat dvě desetileté děti, kluky nebo holky, jak si předávají pravoní zkušenosti!!! To je naprostý užas!! Klučina, nebo holčina, co to ještě včera neuměli, se dnes tváří před blbějším kolegou, jako by takovou práci dělali od narození:) A přitom včera ještě plakali v okamžiku, kdy dobře neposlouchali výklad jak se to správně dělá, báli se optat na správný postup jak se to dělá aby nevypadali blbě jako debilové a pak nevěděli jak na to :) !!! Hehehe:))))

Dále tu máme leteckou komunitu, která díky své rozlétanosti něco po světě viděla a je ochotna dát tipy na lidi nebo firmy, kde tyhle věci běží a fungují kdekoliv na Zemi.

Dále tu máme komunitu strojařů řemeslníků a CNCčkařů
Kdo neví jací lidé do této komunity spadají tak to je jednoduché vysvětlení:) Hhehehe :) Mácha Cepheus jsou vzorným příkladem domácích bastlířů, kteří doma umějí vyrobit všechno :) A buďte si jisti, že když něco neumějí vyrobit dnes večer, budu to umět vyrobit zítra ráno:))

No a v neposlední řadě jetu komunita půstařů, bretošů, vitariánů hydroponiků aeroponiků permakulturistů atd atd ))) I tady je třeba poděkovat PetruK ABCD atd atd atd :)

Tak snad je již všeobecně pochopen proč ta naše zahrada už je naše a ne moje:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 13, 2018 22:50

Konečně někdo napsal tu známou pravdu, i že kritik pro nás může mít velkou hodnotu
Jhehee !!! Lidi kteří kritizovali cokoliv co jsem kdykoliv životě udělal, jsem si vždy neskutečně vážil! A proč? Je potřeba dvou věcí. Je potřeba se zamyslet, co takový kritik dělá a je potřeba se odosobnit - nemít EGO!! Pokud tohoto stavu dosáhneme, pak máme docela vyhráno! Proč? Protože kritik investoval svůj drahocenný čas do toho aby se zamyslel na tím, co my děláme nebo říkáme. Tím pádem nám kritik věnuje svoji energii!! On sám nám možná chce ublížit, my sami si myslíme, že on nám chce ublížit! Ale co když kritik je dobrého srdce a myslí to upřímně? Ha? Je skutečně každý kritik zlomyslný člověk Ha?? :) Zkuste uvažovat tímto směrem a možná budete mnohokráte překvapeni :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 13, 2018 22:59

A nebylo pak zakladni chybou jit z nevim kolika puvodnich "K" do H5K, do H10K ?
Ne, nebylo dobrosrdečný kritiku Cepe:)
Heheh :))

Právě to řeším s jedním človíčkem na druhym konci Země - s Australanem, který má také svoji farmičku blízko moře a oceánu. A co jsme společně zjistili? Problém tady není v tom zda máš H1K nebo H50K Na velikosti tady nezáleží, protože tady jde o jev, který se jmenuje náletový útok pestů:)
To znamená od slova pesticid nálet něčeho čehokoliv živého, co je potřeba umrtvit hehe :) Ideálně umrtvit tak aby pak nebyl umrtven i konzument produktu který vypěstujeme. : ))) Prolejet to pesticidama umí každej blbec že jo:)
Na druhej straně i když by to měl umět každej blbec, ani prolejt pesticidama dospělej salát každej blbec neumí heheeh
Mšice sou totiž takový svině, že žijou na spodní straně spodních listů zeleniny - tedy i salátů. A takový zmetky nelze zasáhnout jen tak jednoduše! Tedy problém řešíme:) A vyřešíme!! Není se třeba bát vlka nic:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 13, 2018 23:23

z tohohle bordelu bude jednou stanice pro salatky :)
bordel_1.jpg
bordel_1.jpg (80.18 KiB) Zobrazeno 1272 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte bře 13, 2018 23:30

Rizena provokace Cepa:) Hehheh:)))
a z tohohle bordelu bude jednou ridici centrum .:)
bordel_2.jpg
(106.68 KiB) Zatím ještě nestaženo

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř bře 14, 2018 12:25

Ad velikost hydrosky - jen premyslim nahlas, nic vic:))
Provokace rizena jo, se chytam za hlavu - elektrika + voda, NIKOHO(!) k tomu nepoustej:), nejlip ani sebe, kdyz to je pod proudem :D))
PavelM píše:
úte bře 13, 2018 22:59
Prolejet to pesticidama umí každej blbec že jo:)
Na druhej straně i když by to měl umět každej blbec, ani prolejt pesticidama dospělej salát každej blbec neumí heheeh
Nejde ani tak o proliti, ale jak dostat postrik zdola na listy, nejaky pridavny systemek hadicek, trysek a cerpadylek ?)
Jenze to muze zase z listu stect do trubek k zivnemu roztoku vody a mas zadelano na jeste vetsi pruser, fakt netusim jak to mechanizovat bez skod, nic me ted dal nenapada:)
Kazdopadne desettisickrat manualne strcit konec trubky postrikovace pod listy jako amatersky zahradnici postrikuji stromy a kere je uz dost vopruz:))
Tak nam zas drzim palce, hehehe :D ) ..
Jinak pekny okapy, to je plech ? .. delaji i plastove hadam, ale cenu pro srovnani netusim:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 14, 2018 13:11

Tak nam zas drzim palce, hehehe :D ) ..
No to nám drž páč tohle řeší i univerzity!!
Opět jsem udělal rešerší v univerzitních výzkumech a například švédský univerzity zkoumaly jak ty svině zelený chovají .
Normálně mají feromony, kterými postřikujou nepřítele!! Takže si Tě vostříknou a když pak ucítí ten feromon tak z vršku listu spadnou do středu koruny!! Nebo až na zem na půdu, nebo rovnou do vody! :) No prostě síla jak se uměj bránit! Plus si rychle zvykají na jakýkoliv pesticit takže tudy cesta nevede...
Jinak pekny okapy, to je plech ? .. delaji i plastove hadam, ale cenu pro srovnani netusim:)
Ne ty vokapy jou 110tky plasty - samozřejmě že se to bude prohybat takže tam ještě pudou plovoucí podpěry.
Jinak při stavbě těhle věcí tahám znalosti skutečně paty!! Tedy z dob, když jsem se učil v Aeru na leteckýho mechanika.. Ne nadarmo se říká že řemeslo má zlatý dno!! To prostě platí na 100 procent bez diskuze! Dát dneska svoje dítě na gympl, ze kterýho vyleze jako nic, se rovná jeho vraždě do života.....

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř bře 14, 2018 13:32

Uz se o tom mluvi, ze bylo obrovskou chybou zrusit na skolach tzv. "dilny" a "pozemky" jak jsme meli my:))
U okapu me zmatl ten lesk na fotce, pozink vypada dost podobne .. plovouci, tzn. mysleno nejake zavesene podpery ?:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř bře 14, 2018 13:37

Uz se o tom mluvi, ze bylo obrovskou chybou zrusit na skolach tzv. "dilny" a "pozemky" jak jsme meli my:))
To ani nevim že e to zrušilo za nás to bylo uplně normální :) heheh :))
Asi to nechaly zrušit supermarkety aby si lidi neuměli nic vypěstovat sami :)

ABCD

Příspěvek od ABCD » stř bře 14, 2018 13:38

si pamatuju, když jsem si vyrobila první matku a šroubek :D :lol:

Kei

Příspěvek od Kei » stř bře 14, 2018 14:03

Pokud "dilny" a "pozemky" jsou na tom i jinde stejně jako byly na naší škole, tak je uplně jedno, že to zrušili... O tom že ta džungle náletů a "plevelů" byly kdysi zeleninové záhonky pro výuku, vím jen proto, že na nich se učili moji rodiče... S dílnou to nebylo o moc lepší..

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř bře 14, 2018 14:07

PavelM píše:
stř bře 14, 2018 13:37
To ani nevim že e to zrušilo za nás to bylo uplně normální :) heheh :))
Asi to nechaly zrušit supermarkety aby si lidi neuměli nic vypěstovat sami :)
To mas z toho ze nesledujes "Týden s prezidentem", kdybys sledoval, bys vedel :D))) .. cize davej bacha na ty trubky :mrgreen:)

(stopaz 5min :18sec)

Kei

Příspěvek od Kei » stř bře 14, 2018 14:12

Muhe, tak se pozemků evidentně zbavili a teď tam stojí něco uplně jiného, nějaký tip za co vyměnili zahrady? :lol:

Odpovědět