DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Standa K.
Kontaktovat uživatele:

Re: DOMÁCÍ ZVÍŘATA - VITARIÁNI

Příspěvek od Standa K. » stř črc 22, 2009 7:07

[quote="dvdmchl"]:) Stando, jsi mě rozesmál.

Kód: Vybrat vše

však já to včíra nedopsal ty plantážníku jeden  :D 

2/ pes - fenka - pouliční směs
stáří : 9 měsáců
strava : 99% raw (100% to není, protože je to potvora rychlá a jak něco někde leží na zemi či upadne ze stolu....), maso, zelenina, ovoce, venku - okusování trávy a zejména semen, ořechy, hovínka
očkování apod. : vzteklina a pak nějaká trojkombinace, cca. 10 tablet proti červíkům ještě v útulku, 1 tabletu pak i u nás, 3x aplikace nějaké vodičky za krk proti klíšťatům
hygiena : žádné koupání či sprchování jen špinavých tlapek po vycházce
zdravotní stav : ostatní pejskaři obdivují její živost, nádhernou srst (má dlouhý chlupy)

Monciina

Příspěvek od Monciina » stř črc 22, 2009 9:56

Lidičky kde kupujete syrový maso pro psy a za kolik? A kolik toho tak sežere denně 30kg bafan? Zatim jí furt granule, ale je to očividně humidní, má hnusnou srst, vypadává mu, prdí, smrdí... Teda ale představa ledničky plný masa, se mi udělalo uplně blivno... Kolikrát už jsem přemejšlela že by měl jíst taky raw, ale ten pytlík granulí vyzvednutý v krámě je stále pohodlnější, ale už na to peču... Předpokládam že ty nahormonovaný a zantibiotikovaný kuřata budou pořád lepší než granule co... Fakt nemam žaludek na to chovat doma pipky pro obživu psisek :|

Roselight

Příspěvek od Roselight » stř črc 22, 2009 10:07

Ahoj Stando,

prosím, jaké maso pejskovi dáváš?

Já jsem v těch nejlepších úmyslech také toho našeho zkoušela krmit syrovým masem, ale moc mi to nešlo. Když člověk maso sám nejí, tak je to takové divné, obzvlášť červené maso, chodit pro to do řeznictví a pak to dál zpracovávat.... Vzdala jsem to.

Tak jsem zkoušela kuřecí maso, tam už mi to šlo lépe. Jenže je to finančně nákladné a dostupnost pouze supermarketová, navíc plno chemie. Tak nevím.

Navíc když si člověk uvědomuje, že když by sám jedl maso, tak převážně v bio kvalitě, včetně důvodů proč. Je to takové zvláštní nad tím přemýšlet.

Tu je docela podrobný článek o BARF: http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarn ... stravy/i-0

Na základě toho jsem objednala našemu psisku alespoň ty Fit Crock granule, zdá se mi to jako jedna z nejlepších alternativ mezi granulemi. Původně jsem si myslela, že "za studena lisované" znamená, že je to syrové maso sušené, ale asi je to klasika vařené, jen lisované šetrněji, než je obvyklé...

Sitar

Příspěvek od Sitar » stř črc 22, 2009 10:23

Monciina píše:Lidičky kde kupujete syrový maso pro psy a za kolik? A kolik toho tak sežere denně 30kg bafan? Zatim jí furt granule, ale je to očividně humidní, má hnusnou srst, vypadává mu, prdí, smrdí... Teda ale představa ledničky plný masa, se mi udělalo uplně blivno... Kolikrát už jsem přemejšlela že by měl jíst taky raw, ale ten pytlík granulí vyzvednutý v krámě je stále pohodlnější, ale už na to peču... Předpokládam že ty nahormonovaný a zantibiotikovaný kuřata budou pořád lepší než granule co... Fakt nemam žaludek na to chovat doma pipky pro obživu psisek :|
Záleží jaký granule. Já už několik měsíců objednávám Acanu, přijde mi to cenově dostupný a píšou, že živočišné položky v těch granulích pocházejí z prérijně pěstovaných slepic. 18 kg pytel stojí 1200 a v pohodě nám vystačí na měsíc pro dva psy (16 a 24 kg).

http://krmeni.cz/store/default.asp?lngDepartmentID=281
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.

Monciina

Příspěvek od Monciina » stř črc 22, 2009 10:50

Sitar - to vypadá dobře! Asi je vyzkoušim, už jsem na ně taky někde slyšela pět (nebo pjet (:-) ) chválu. Díky za tip. No naši zatim chroupaj blivajs typu propesko :oops: Konec tomuto nyní jest.... Ještě mrknu na ty co psala Roselight.

Roselight

Příspěvek od Roselight » stř črc 22, 2009 13:03

Monci, ty granule našemu hafovi opravdu svědčí... Ono i jakékoliv jiné určo lepší, než propesko. Na tom Baronu je spoustu zajímavých článků, docela jsem se inspirovala. Třeba tam mají nějaké bylinky na odčervení, mělo by to být čistě přírodní a nemusí se používat ty různé pasty nebo prášky od veta.

Ještě jsem to promýšlela a pouze syrové opravdu ne. Manžel je zapřísáhlý vegan a maso v lednici by mu moc nebylo příjemné, každodenní úprava syrového není v mé kapacitě a ta představa, že by mi okusoval různé kosti doma pod stolem, a že jsou to třeba zbytky z jatek... :?

Já jsem od těch komerčních granulí upustila ve chvíli, kdy se tu u nás otevřel nový obchůdek s těmi kvalitními a majitel mi tam nabízel cosi light pro kočky, že když už jsou starší, tak že by měly mít speciální druh krmiva, protože prý to běžné je "našlapané" různými vitamíny a minerály, a když pro to ve stáří nemají už tolik využití, tak jim to ničí játra a ledviny... V ten moment jsem se rozloučila se všemi "superprémiovými" už ze zásady...

Naštěstí máme pejska podivného, miluje ovoce a zeleninu víc, než maso. Takže syrové pouze občas, k tomu ten Fit Crock a občas mu k tomu dám syrové vajíčko. Tak. Snad se mu bude dařit dobře.... :-)

veri

Příspěvek od veri » stř črc 22, 2009 14:55

Lidičky, tak to se máte! Můj pes váží o 10kg víc než já a za týden sní 12kg granulí, plus sem tam dojede zbytky (ale nesmrdí, neprdí a má krásnou srst ;) ). Toho kdybychom měli živit syrovým masem, tak padnou čtyři krávy za měsíc, protže máme ještě čtyři kočky... Holt na menších pejscích asi něco bude :lol: :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)

Standa K.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. » stř črc 22, 2009 15:54

Ještě jsem zapomněl zajímavosti :
- pejska jsem si brali v jeho cca. 3 měsících z brněnskýho útulku, kde byl měsíc na granulích co bylo předtím ví jen Bůh
- neprdí a nejenže nesmrdí ale já dokonce tvrdím, že voní = rád si zabořím nos do jeho husté hřívy, voní jako nošený kožený oblek či jak to připodobnit, moc příjemné

A teď k otázkám :
- pejsek (fenka) má teďkom 11 kg
- sní v průměru (velké jídlo již jen 1x denně) :
během dne : 6-7 soust ovoce (ládujem se spolu), pak už odmítá
večer po vycházce : zeleninu (předkousanou a z ruky, jinak nee) - 2 ředkvičky nebo 1 mrkev nebo cca. 2 cm pórku + 1/4 kuřete či jiné drůbeže (50-60 Kč/kg - HyperAlbert, sem tam trošku např. vepřových kostí)

hofikos

Příspěvek od hofikos » úte črc 28, 2009 8:43

A kolik toho tak sežere denně 30kg bafan?

Kupuju syrový maso z Vetamixu (http://www.vetamix.cz) - už jsem to tady určitě psala. Beru kilovky, především hovězí hrubomleté s droby (kolem 25,- / kg). Čuba má 25 kg a dostává cca 1/3 z kilovky ráno a 1/3 z kilovky večer (tzn. 1 štangle masa na 1,5 dne). No a k tomu mixovanou nebo strouhanou mrkev, jindy řepu, jindy čínské zelí - zeleniny stačí trochu. Taky přidám lžíci olivového oleje ke každé porci (příště koupím spíš panenský slunečnicový, ten olivový je na ní moc aromatický, ale i tak ho sežere). Jo a jednou tak za tři dny dostane nějakou syrovou kost, kloub, nebo tak něco.

Kupovala jsem nedávno lednici s velkým mrazákem jen kvůli ní, protože Vetamix vozí až od 50 kg zboží - beru 45 kg masa a 5 kg steliva pro kočku. Cenově to vychází asi stejně, možná i levněji, jak kvalitní granule. Je na téhle stravě od asi půl roku, možná dřív. Ve čtyřech měsících jsem ji brala z útulku, kde byla na granulích a ještě chvíli mi trvalo, než mi to došlo. Teď jí jsou dva roky, nemá problémy, nesmrdí, neprdí - většinou, ale občas dostane něco od páníka nebo na vandru granule a nebo granule když se zapomene rozmrazit maso :) - když jich sní moc, tak je to znát, ale je to spíš výjimečně. Srst má pěknou.

Jo a ty za studena lisovaný granule z Barona zvracela, ale to je asi individuální reakce.
Přílohy
132533085.jpg
132533085.jpg (41.17 KiB) Zobrazeno 22160 x
Naposledy upravil(a) hofikos dne stř črc 29, 2009 6:44, celkem upraveno 1 x.

Sitar

Příspěvek od Sitar » úte črc 28, 2009 21:05

Dnes jsem zjistil, že ti naši psi mají rádi i meruňky. Stáli na ně frontu.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.

Sumicka

Příspěvek od Sumicka » stř črc 29, 2009 15:53

Taky jsem zkoušela po přečtení článků z Barona vylepšit pejskům stravu - všechno to stojí poněkud více peněz a ne všechno jim dělá dobře, podobně jak u lidí je to individuální. Mám dva pesany (střední pudl 11 a 15 kg), ale ve věku 12 let už to jde ztuha a trochu jim to dělá potíže. Nejlepší je nechat pejska na přirozené stravě od štěnátka, jenže to chce víc péče. Tohle moje matinka nikdy nepochopí, tak jsem to vzdala, těch soubojů je už trochu moc. :roll:
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!

Monciina

Příspěvek od Monciina » pon srp 03, 2009 10:39

Hofi tak Tvoje varianta mě nadchla uplně nejvíc, nevim proč mě nenapadlo, že můžu mít to maso v mrazáku a nečumět na něj v lednici :oops: A ty ceny no to je paráda, vyjde to fakt snad ještě levnějc než ty blitky Propesko :D Hned teď na pátek objednávam těch 50kg a uvidim co na to pesani, mě sežerou radostí (:-)
Hele a jak jsi spočítala, kolik máš krmit? Mam vychrtlýho křížence chodskýho psa, takže kolem těch 25kg má taky, žátěž žádná... Tak se budu asi opičit a dam mu stejně jak Ty čubince a uvidim jak bude spokojen...
Myslíte že mam čekat nějakej detox a zprvu zhoršení jeho stavu?
Přílohy
b-1.jpg
Tady to byl ještě fešák...
b-1.jpg (36.98 KiB) Zobrazeno 22098 x

Sumicka

Příspěvek od Sumicka » úte srp 04, 2009 9:18

Ono asi záleží jak dlouho ten pejsek papal granule a konzervy. Já musela po nějaké době psům omezit syrové a míchat jim to s granulema a konzervama, jinak měli pořád průjmy a větry. Raději bych jim dala maso, ale oni nechcou žádnou zeleninu ani ovoce, takže nemají čím čistit střeva a upravovat stolici. Pokud je pejsek mladý, tak to asi nebude takový problém, ale detox určitě proběhne. Mým psům je 12 a 13 roků, tak už je to takové složitější.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!

hofikos

Příspěvek od hofikos » úte srp 04, 2009 16:57

Tu krmnou dávku jsem tak nějak vychytala časem...takhle, když jí dám méně, tak mi přijde, že venku šmejdí, co by sežrala. Ale teď se jí opravdu pokusím dávat méně, protože mi o víkendu asi tři lidi řekli, že je "pěkná", robusní a taková oplácaná...no mě vzhledově přijde dobrá, ale fakt je, že jí tahle blahobytná kondice umožnila letos už dvě hárání na jaře i v létě a nalejvají se jí zase cecíky, tzn. falešná březost - a tu si taky mohou dovolit hlavně dobře živený fenky.

Monciina

Příspěvek od Monciina » stř srp 05, 2009 17:41

Díky, potřebuju ho i krapet vykrmit, je kost a vylysalá kůže... Je mu asi 8let, přesně to nevim.. Tak uvidíme, buď bude detox v mezích, nebo míchnu pár lepších granulí.. Těšim se jak bude zase zdravej a s jiskřičkou v oku :)
A máte někdo vyzkoušeny ty odčervovací sypký prášky? A odblešováky? http://www.baron.cz/pes/klistata-blechy/i-0 Asi bych se něčim timhle taky pocákala před návštěvou lesa. Ale jestli to fakt pomáhá jak píšou, vyhodit takový prachy jen tak se mi nechce...

mira

Příspěvek od mira » stř srp 05, 2009 21:48

Náš krsopes by tázavě hleděl, kdyby
místo svých oblíbených dentálních
granulí obdržel bifťour. Je čilý,
nepolapitelný a vykulený, jako Hurvajz.
Blechy nemám, ani on, což vítám.
Na breberky mám štěstí, nebo smůlu.
Klíště jsem mněl jednou v životě a
když jsem o něj lehce zavadil, padlo na znak.
Léta zobu pangamin a ten je prý nepotěší.
U psů prý stejný efekt.
Všeho s mírou.

Standa K.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. » čtv črc 22, 2010 18:57

odesláno do pořadu "Chcete mně ?"

Chci upozornit na celoplošné týrání chovaných zvířat nevhodnou stravou :

Mám 1,5 letou fenku, od jejích 2,5 měsíce kdy jsem si ji vzal z brněnského útulku živenou naprosto přirozeně (tedy tak jak se živí její divocí příbuzní) - tj. výhradně syrovou stravou - maso, zelenina, ovoce.
Nikdy nic jiného krom toho co sem tam ukradne v kuchyni či na chodníku.
95% její stravy je syrové kuřecí maso samozřejmě včetně kostí.
A výsledek ? :
- žádný problém s jezením toliko nedoporučovaných kuřecích kostí
- žádné problémy s trávením - ani průjem ani zácpa
- žádní cizopasníci ve stolici, ospalci či výtoky v očích či nadměrná tvorba mazu v uších
- žádná agresivita - je velkým miláčkem a mazlem mjak celé rodiny tak i všech okolních pejskařů
- žádné zdravotní problémy (pravda, je to ještě mladý pes)

Toto vše je důsledkem PŘIROZENÉ stravy bez obilovin, mléčných výrobků a cukru (kde by se k něčemu z toho v přírodě dostala, že) ale hlavně vše BEZ TEPELNÉ ÚPRAVY (a tím odstranění všech enzymů z potravy)

Dále již 4. rokem chovám samici zakrslého králíka.
Dostává též pouze a jen svoji PŘIROZENOU stravu - tj. syrovou zeleninu, ovoce ale zejména trávu. Již alespoň 100x tento králík dostal tuto trávu mokrou, protože bylo zrovna po dešti. NIKDY s tím neměl sebemenší problém, tak jako ani zajíci v lese nečekají až tráva po dešti oschne.

Králík se stejně jako pejsek těší výbornému zdraví, na veterinu chodíme jen ošmikat drápky...

Celý princip přirozené (a tím pádem zdravé) stravy je popsán v tomto videu (70 minut) : www.jdem.cz/cfwk3
kde jsou v závěru ukázaní i pejsek a králík.

Oficiální medicína ví bohužel o trávení velmi málo a tak zbytečně trpí většina chovaných zvířat o lidech ani nemluvě...

dunayorkshireterrier

Příspěvek od dunayorkshireterrier » pát říj 14, 2011 13:39

Ja mám momentálne 6 psov - 2 veľkých, 2 stredných a 2 malých, všetkých kŕmim už niekoľko rokov 100% surovou stravou /surové mäso, kosti, vajcia, ovocie, zelenina/. Podrobný popis kŕmenia si môžete prečítať na mojej webstránke http://www.dunayorkshireterrier.com.

Arion

Příspěvek od Arion » pát říj 14, 2011 14:51

Psy mohou být klidně vegetariány, není třeba je vůbec krmit masem, dokonce jím to hodně prospívá, jsou zdravější a šťastnější.
Obrázek

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát říj 14, 2011 17:37

Arion píše:Psy mohou být klidně vegetariány, není třeba je vůbec krmit masem, dokonce jím to hodně prospívá, jsou zdravější a šťastnější.
hm. :roll:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Pepík Ševců

Příspěvek od Pepík Ševců » ned říj 16, 2011 23:10

Arion píše:Psy mohou být klidně vegetariány, není třeba je vůbec krmit masem, dokonce jím to hodně prospívá, jsou zdravější a šťastnější.
Prd.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon říj 17, 2011 1:54

Pepík Ševců píše:
Prd.
sláva!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Dano

Příspěvek od Dano » pon říj 17, 2011 20:53

To hadam nie :) Zdroj?

Inac, co viete o medvedoch?
Videli ste film Strážca divočiny?
Erik Balaz: Sledoval ich desiatky, aj z bezprostrednej blízkosti. .. Snad žiadne iné zviera nie je ľuďmi vnímané tak zkreslene ako medveď. Čím viac sme medvede pozorovali, tým viac sme zisťovali, že realita je na míle vzdialená od obrazu, ktorý nám ponúkajú média. Medvede sa väčšinu času pasli na horskej lúke, jedli trávu, či dokonca kvety, alebo jednoducho spali. Keď sme sa príliš priblížili a medvede nás zacítili, namiesto útoku ušli.

Po jeho zhliadnuti som si uvedomil ze ja o nich neviem nic :( Dokonca bolo pre mna "novinkou", ze zeru travu. Mi nedotieklo, ze maliny, cucoriedky, cernice, apod., rastu len par mesiacov v roku.

Pred asi 3r som sa na bajku dostal takmer medzi mlade vlavo od chodnika a staru medvedicu vpravo - ta bola strasna obrovska ako v najlepsich prirodopisnych filmoch. Bolo to v stupani, teda som nesiel rychlo a zazrel som ich len ako prave stihli prebehnut asi 4m predo mnou. V prvom okamihu som si myslel, ze to su male diviaky :) V druhom, ze to je blbost, tak divne bezali, po zazreni tej ozruty vpravo bolo vsetko jasne. Nastastie sa to zomlelo hovadsky rychlo a hned aj usli. A aj nanestastie, ani len mobil na foto by som nebol stihol z vrecka vytiahnut :)

kulina

Příspěvek od kulina » pon říj 17, 2011 21:00

Stretnut medveda, tak ma asi vystrie...ved to musi byt zazitok, ktory poznaci asi cely zivot aspon u mna by to tak bolo a v mojich snoch.... to by bola moja nocna mora ako vysita. Ja som niektore zvierata na zivo ani nevidela a sniva sa mi o nich detailne, nie to este nazivo...uf
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein

Renáta

Příspěvek od Renáta » pon říj 17, 2011 21:03

O macoch? Rozprával mi o nich bača z Jakubovian, keď som s ním pred rokmi robila rozhovor - boli sme tam v lete na dovolenke a bača bol čarovný, tak z neho bola na chvíľku mediálna hviezda. Rozhovor bol lepší ako s bársjakou celebirtou, lebo mal čo povedať a vravel zo života a tak chlapsky úprimne. O macovi povedal, že keď ho človek v lete stretne a niet vyhnutia, mal by padnúť na zem a tváriť sa, že je mŕtvy. Maco si vraj človeka poočucháva a potom si naňho nanosí kadejaké konáre, raždie, aby si ho zakryl a odložil na lepšie časy, lebo v lete má bruško plné lepších pochúťok, ako je človečina. Nuž, nerada by som to niekedy skúšala...

Fiona

Příspěvek od Fiona » pon říj 17, 2011 21:04

ja se s medvedem potkala hodne zblizka, kdysi jsem v Nizkych Tatrach usnula na skale a probudilo me ocuchavani :roll: a nic. chvilku jsme na sebe s mackem koukali, on asi byl zvedavy jestli ziju. choval se slusne a pak si sel svou cestou.
i stada divocaku s mladymi jsem potkala v lese mockrat, a nikdy se nic nedelo.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

kulina

Příspěvek od kulina » pon říj 17, 2011 21:10

Fiona píše:ja se s medvedem potkala hodne zblizka, kdysi jsem v Nizkych Tatrach usnula na skale a probudilo me ocuchavani :roll: a nic. chvilku jsme na sebe s mackem koukali, on asi byl zvedavy jestli ziju. choval se slusne a pak si sel svou cestou.
i stada divocaku s mladymi jsem potkala v lese mockrat, a nikdy se nic nedelo.
a sakra....tak toto by som asi ... o moj boze predstavujem si tu scenu Fi a miesto teba mna...uz teraz mam bobky v gatiach...ja by som totalne spanikarila ale TOTALNE
Voltaire

Oscar Wilde

Albert Einstein

Fiona

Příspěvek od Fiona » pon říj 17, 2011 21:33

neboj, nezpanikarila ;) v tom je prave to kouzlo, jake mame v sobe mechanismy. v tu chvili proste nemas kam utect, a rvat by bylo kontraproduktivni :mrgreen: tak jen koukas jako vyorana mys, pripadne muzes pustit do gati pozdeji, kdyz uz jses mimo nebezpeci a muzes si to dovolit :D ale ja k tomu nemela duvod, spis mi jen hodne dlouho jeste busilo srdce na hranici infarktu. opakuji, macko byl gentleman, nebo mozna lady, nezjistovala jsem :lol:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

kulina

Příspěvek od kulina » pon říj 17, 2011 21:47

Ja len dufam, ze si tie mechanizmy nebudem musiet nikdy vyskusat a macka nestretnem v takej blizkosti ako ty Fi ... inak dakujem za poucny pribeh, v Nizkych Tatroch oddychovat na skale NIKDY nebudem :wink:
Voltaire

Oscar Wilde

Albert Einstein

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » pát říj 21, 2011 13:37

Můj pes byl vegetarián rok a půl, od štěnete, než se dostal ke mně. Chybí mu cca 10cm do správné výšky a ihned po změně stravy se psice začala obalovat svalstvem a také se jí zklidnila povaha.

Původní citaci bych tedy upravil na větu: "Psi klidně mohou PŘEŽÍT na vegie stravě."

Lidi co si myslí, že tvora s tesáky a hubou uzpůsobenou k trhání, tělem k lovu, mohou krmit vegie stravou si zařazuju do kategorie new age hysteriků. To jsou lidé, kteří si myslí, že svět může být jenom hezký, plný lásky a něhy.

Pepík Ševců

Příspěvek od Pepík Ševců » pát říj 21, 2011 15:46

Ano, kvůli takovým lidem mají ostatní vegetariány za pomatence.

macik

Příspěvek od macik » pát říj 21, 2011 16:50

dunayorkshireterrier píše:Ja mám momentálne 6 psov - 2 veľkých, 2 stredných a 2 malých, všetkých kŕmim už niekoľko rokov 100% surovou stravou /surové mäso, kosti, vajcia, ovocie, zelenina/. Podrobný popis kŕmenia si môžete prečítať na mojej webstránke http://www.dunayorkshireterrier.com.
též jsem tak konečně začala krmit a moji psi šílí nadšením...měli vždy rádi zelovoc, ale snědli jen malé množství, na misce vždy jen oďobali a zbytek nechali (z ruky ale i více, to zas jo)..od té doby, co jim to míchám s hrubomletým masem (nakupuju na vetamix.cz), tak sežerou i zelovoce mnohem více než dřív...dávám jim i různá semínka, trochu mořské řasy...zatím jen krátce, ale jedné fence úplně přestaly slzet oči...měla s tím hrozné problémy

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát říj 21, 2011 19:15

dvdmchl píše:
Můj pes byl vegetarián rok a půl, od štěnete, než se dostal ke mně. Chybí mu cca 10cm do správné výšky a ihned po změně stravy se psice začala obalovat svalstvem a také se jí zklidnila povaha.

Původní citaci bych tedy upravil na větu: "Psi klidně mohou PŘEŽÍT na vegie stravě."

Lidi co si myslí, že tvora s tesáky a hubou uzpůsobenou k trhání, tělem k lovu, mohou krmit vegie stravou si zařazuju do kategorie new age hysteriků. To jsou lidé, kteří si myslí, že svět může být jenom hezký, plný lásky a něhy.
:)

Nevím, čím ji krmili, ale cpát šelmu např. kvantem sacharidů ovlivní i náladu... o těle nemluvě...
"Abraham"

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » sob říj 22, 2011 10:35

Přesně tak. Psice byla krmena převážně fazolema, vločkama a rejží. Z živočišnejch věcí občas vajíčka.

Těm psům to vážně neprospívá. Nevyrostou, nejsou v pohodě. Nedělejte jim to, psi do vás taky necpou syrové tepající srdce z ulovené kořisti, vy jim necpěte svoje jídlo. Easy ne?

Věruš

Příspěvek od Věruš » sob říj 22, 2011 23:00

Co se týká psů, nemyslím si, že by museli mít maso. Podle toho, co jsem četla můžou maso i plody. Osobně zatím krmím granulemi Ami dog (veganské) a pejskové prospívají výtečně. Chci jim ale taky dávat vita, tak pomalu dávám zeleninu, ovoce... vyzkouším i naklíčené mungo, čočku. Podle mě, jsou nám už hodně podobný. Co se týká masa, myslím, že je třeba taky vita a bio, jinak to spíše škodí než naopak. Granule zatím zachovám pro komplexnost, ale časem se mi třeba podaří naordinovat jim vše možné, čeho se napapkají a budou prospívat a úplně je vyrušíme. Třeba určitě bude fajn syrový vajíčko, to zblajznou a je v tom všechno možný potřebný... Nákazy se nebojím. Soused krmí syrovým masem a říkal, že třeba v drubežím nic nebývá. Vajíčka taky musí být nakažený a taky na vita si s jakoukoli nákazou poradí nejlépe (alternativní pomocí bude třeba i koloidní stříbro).

mun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mun » ned říj 23, 2011 6:56

Věruš píše:Osobně zatím krmím granulemi Ami dog (veganské)
To jsou skoro všechny granule, bo to je hlavně obilí a chemie, to vám stačí propesko za pár korun :)
Co se týče syrového masa/BARF/prey diet, je to podle mě to nejlepší pro psa/kočku (pro psa trochu víc zeleniny/ovoce), ale je to drahý a otázka je, zda za to ten pes stojí. Další věc je, že není jenom maso, ale taky kosti, krev, orgány, zkuste sehnat např. nepraný dršťky. Já krmil takhle chvíli 2 čivavy a to bylo finančně pohoda, ale co velkýho psa?

Nákazy ze syrovýho se nebojím ani u sebe, natož u psa. Koloidní stříbro pro psa? Lidi neblbněte. Je to pes, když mu bude blbě, tak holt nebude pár dní žrát a bude ok.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.

Renáta

Příspěvek od Renáta » ned říj 23, 2011 8:03

mun píše: Je to pes, když mu bude blbě, tak holt nebude pár dní žrát a bude ok.
Toto furt vravím aj ľuďom okolo, nech to skúsia. Ale oni majú na to lepší recept - na každú nevoľnosť dobrú slepačiu polievku.

macik

Příspěvek od macik » ned říj 23, 2011 11:14

mun píše:
Věruš píše:Osobně zatím krmím granulemi Ami dog (veganské)
To jsou skoro všechny granule, bo to je hlavně obilí a chemie, to vám stačí propesko za pár korun :)
Co se týče syrového masa/BARF/prey diet, je to podle mě to nejlepší pro psa/kočku (pro psa trochu víc zeleniny/ovoce), ale je to drahý a otázka je, zda za to ten pes stojí. Další věc je, že není jenom maso, ale taky kosti, krev, orgány, zkuste sehnat např. nepraný dršťky. Já krmil takhle chvíli 2 čivavy a to bylo finančně pohoda, ale co velkýho psa?

Nákazy ze syrovýho se nebojím ani u sebe, natož u psa. Koloidní stříbro pro psa? Lidi neblbněte. Je to pes, když mu bude blbě, tak holt nebude pár dní žrát a bude ok.
já teda musím říct, že u nás je finanční rozdíl kvalitní granule vs. BARF minimální, spíš ve prospěch syrové stravy..je pravda, že máme malé psy, ale zase jsou tři, takže přece jenom něco sežerou...tříkilový pytel granulí stál přes čtyři sta a vydržel něco přes dva týdny, plus dostávali ovoce...štanglička mletého masa z vetamixu stojí 20-50 Kč a jsou to pro ně cca tři až čtyři proce, plus zelovoc, ale to jsou pár korunové částky, obvykle jim dávám jabko nebo hrušku a trochu čerstvého salátu na jednu porci masa...jedna dvoukilová štangle stojí průměrně 45, maj to na tři dny, tak na tři týdny spotřebujou sedm štanglí, chci ale začít ještě kupovat kuřecí krky a vnitřnosti, ať maj i kosti a jiné mňamky, tak to třeba bude stát o něco víc...každopádně cenu granulí to asi nepřevýší nebo jen mírně...akorát ze začátku neměli z této stravy bobky menší, ale naopak obrovské klády..asi tělo nedokázalo zpracovat tolik zelovoce..teď už se to upravilo a bobky jsou menší..

Věruš

Příspěvek od Věruš » ned říj 23, 2011 11:21

Koloidní stříbro jsem myslelal u závažnějších problémů, třeba s parazity (koloidní stříbro je občas neškodné). Jinak můžu říct, že na Ami dozích prospívají obě na výbornou. Občas jim dávám i vajíčko, což pokryje případné nedostatky. Sama jsem byla na škrobech a všem, co je v ami dozích obsažené a úplně fit jsem nebyla (i když mnohem zdravější než mé okolí na mase). Proto taky (hlavně kvůli synkovým zubům) jsem se dostala k vita stravě. Ale na psy si musím toho prostudovat více. Masem krmit nezvládnu a jak jsem psala. Určitě ne, někde koupeným. Nejlepší je vita a bio a to zabíjet nebudu. Myslím, že amidogy jsou milionkrát lepší, než cokoli jiného, tedy alespoň podle ohlasů mých zákazníků, co je kupují.. Psi na nich vypadají úžasně. Ale samozřejmě vyvážená psí vita je nejlepší. O tom žádná!

Věruš

Příspěvek od Věruš » ned říj 23, 2011 11:56

Ještě na něco jsem si vzpomněla:
"BORDER COLLIE MAKES THE GUINESS BOOK
At twenty-seven years old, is Bramble the worlds oldest dog?
Dog News, Sept. 2002

A border collie said to be 27 could make it into the Guinness Book of World Records as the world's oldest living dog. Bramble's owner Anne Heritage says she's still alert and active and goes for a walk four times a day near her home in Bridgwater, Somerset. The owner said she feeds her a vegan diet of rice, lentils and organic vegetables.
Her partner takes her swimming once a week at a canine hydrotherapy pool. A Guinness spokesman says the dog could be the oldest living and they are keen to examine any application..."

Citace z netu pro ty, kteří jsou proti vegie stravě u psů. Myslím, že s rozumem a intuicí a psími instinkty se dá dát dohromady kvalitní vyvážená strava vhodná i pro psy.

PS: k předchozímu- píšu, že vajíčka musí být nakažená :) Nemusí a většinou nejsou :)

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » ned říj 23, 2011 13:16

oni psi kolikrát přežijí kdeco - když jsem viděla, čím se živí potulní, a jak mají fajn srst, když nepočítám dopady parazitů... a občas žijí i takoví psi opravdu dlouho. Je to jako u lidí: kdo dostane super genetický základ, který podpoří dostatkem pohybu atd, může mít horší stravu... ale nelze se řídit podle rekordů např. stoletým dědou, který pije, kouří, jí slaninu...
Psi nejsou vegani.
"Abraham"

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » ned říj 23, 2011 13:23

Tak si udělej malej test, polož před své psíky kus masa a třeba jablko. Pak to samé udělej s děckem. Nu a po ukončení testu se znovu zamysli nad podobností psů a lidí.

Ale je zajímavé pozorovat pozorovat podobnost mezi přesvědčeným prasožroutem a přesvědčeným veganem. Každý si vytvořil svůj vlastní svět, se svými argumenty a do toho se uzavřou (alespoň na čas). A běda tomu kdo mu do toho bude rejpat. :) No a potom si navzájem vytýkají, že jeden neposlouchá druhého a nechce uznat jeho očividné argumenty. Přitom stačí nemyslet si nic a jenom pozorovat jak to kolem funguje.

Jinak psů co se dožijí přes dvacet není málo a tohle je výpis rekordmanů: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_oldest_dogs

A Bramble je pravděpodobně jediným psem z onoho listu co byl nucen jíst pouze veggie.

Tahle věta se vám asi nebude moc líbit, ale kdo má problém s masem a zabíjením, ten by si rozhodně neměl domu pořizovat šelmu. Králíček je taky moc milé zvířatko. I když chápu, že inteligence šelem je činí pro lidi lepšími parťáky. Jenže jsou to pořád šelmy a zůstanou jimi.

Věruš

Příspěvek od Věruš » ned říj 23, 2011 14:00

Myslím, že trávící soustava psů je uzpůsobená přijímat živiny i z rostlin. Neříkám, že nevidím, že psi mají trhací zuby, že jsou to šelmy a pod. To vím a Vaše argumenty čtu a zvažuji. Co se týká testíku chutí- o ničem jiném to dle mého není- zkuste před dítě dát dortíček a ovoce. Myslím si (a nejsem sama), že při pečlivém (které je třeba vždy- i u masité stravy) zvážení a výběru stavy mohou psi prospívat na vegetariánské stravě stejně dobře (já si myslím i lépe) na stavě obsahující maso. Vajíčkům se nevyhýbám- tedy nejlépe od slepic z vlastního chovu. Myslím, že takovým psům nic nechybí a žijí plnohodnotný život i když možná nevyužijí tolik šelmu v sobě (což podle mne ani při tom, když krmíte mrtvým- bůh ví jak dlouho- masem, bez zbytku těla- drápy, srst, vnitřnosti.. vše). Jo a ke králíčkům- víte, že všechna zvířat mohou jíst i maso a sní ho s chutí? I mě maso chutnalo, ale vím, že ho nepotřebuji a že je to tak pro planetu i mě mnohem lepší.
Pes je domestikovaná šelma, takže je závislá na tom, co jí dáme. Máme velkou zodpovědnost. To si uvědomuji a přijímám.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » ned říj 23, 2011 14:22

Věruš, jasně že můžou - v přírodě se psi primárně vrhali na střeva s natrávenou vege stravou. Ale pak pokračovali dál a poradili si s celým tělem. :)
Jj, viděla jsem jíst maso i antilopy, a s jakou chutí si to holky dávaly. Nejen lidi rádi zkouší co běžně nejedí. Je i dost psů co si vyberou radši palačinky, ale neznamená to, že je to to nejlepší.
"Abraham"

Samira

Příspěvek od Samira » pon říj 24, 2011 9:02

Pred par dnami som zase raz lezala u masera. Chodieva ku konom, a hovoril mi story, ako im jedna sponzorka nosieva priamo z vyroby vrecia s granulami pre kone a pre psov. Pozeral na tie vrecia, cital si zlozenie granul, a pytal sa jej, aky je medzi nimi rozdiel. Zevraj ziaden, v oboch je zakladom nejaky lacny pomlety bordel, ale tie granuly pre psy este namacaju v niecom mastnom (nejake pomlete koze, chrupavky...), aby to zrali.
Neviem sice, preco to sem pisem, asi ze ma to zarazilo, znechutilo...

Stale si myslim, ze kone sa maju predovsetkym past, a psy zrat najma maso. Kedze chovam len kralika a rybicky, tak tento moj nazor nie je relevantny vsakano.

Edit:
A este si myslim, ze je uplne jedno, ako dotycny psi jedinec prospieva na mnamkovych granulkach a mrkvicke teraz, dolezitejsie by bolo zistenie, ako vyzera piata generacia takto chovanych psov, ak by boli este schopne sa mnozit.

gabrielik

Příspěvek od gabrielik » pon říj 24, 2011 13:10

Neprané držky súpre psov ako pre ľudí strava plná enzýmov. Sú výživné. ľahko stráviteľné, je v nich dosť natrávenej vlákniny. Je to super strava aj pre podvýživených alebo chorých psov alebo nežravcov...

Ďalšia plnohodnotná potrava pre psov sú mäsové kosti, neviem teraz v akom presnom pomere majú byť mäso - kosti, ale približne keď si predstavíte kuracie trupy alebo krídla tak to je celkom dobrý pomer, najlepšie aj s kožou a tukom.
Ku tomu im prihodím trochu rozmixovanej alebo horúcou vodou preliatej zeleniny, alebo bordelu z odšťavovača. Ale treba dávať zo začiatku tej vlákniny menej, aby si zvykli. A mrkva a jablko sú vhodné do hocičoho.
Naši psi sú už tak namlsaní na zeleninu, že čakajú na kúsok surového zemiaku, na zbytky mrkvy z čistenia a čínsku kapustu chrúpu ako kozy rovno si odtrhujú z listu...

Granule mám doma jeden mech kvalitných ako pre ľudí polotovar, jednoducho keď nestíham rozmraziť alebo nemám mäso.

Věruš

Příspěvek od Věruš » pon říj 24, 2011 15:08

Ty granule chápu. Ani já o nich nemám až tak valné mínění. Člověk neví, co do nich dávají, z jakých zdrojů a určitě je to mrtvé. U těch Ami dogů jsem dala na zkušenosti jiných a taky četná vychvalování komplexních krmiv. Už ale vím, že to není vůbec optimální. Do budoucna chci pro své pejsky taky vita. S tím masožroutstvím a potřebou masa si tak jistá nejsem. Přírodu už přece překonáváme (ne, že bychom byli moudřejší, ale můžeme lépe pronikat do její moudrosti a zjišťovat, jak se co tráví a zdroje máme v podstatě neomezené na rozdíl od ní) a dávno se nestravujeme jen podle jejích možností. Máme jich mnohem více a o tom si myslím je vše (šťávy jsou taky super, ale nebýt přístrojů a možnosti nákupu surovin i z teplých krajin, by nebyly). Chybí mi jen nezávislá opora pořádných výzkumů. Zde je to o zájmech společností a myslím, že nejlépe pro ně je nemocný pes. Takže bohužel výzkumy lze hledat jen u alternativních veterinářů, lidí, co se zajímají. Což je poměrně složité, ale jde to. Právě mi cestuje jedna knížka z Anglie (Vegetarian Dogs Book), čtu zdroje na netu a mám už delší dobu Přírodní medicínu pro psy a kočky...
Možná vegetariánská výživa psů někomu připadá jako týrání zvířat, ale tito by si měli uvědomit, jak živí i své potomky lidé běžně kolem... To je podle mého mnohem horší.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon říj 24, 2011 17:23

Věruš píše: Chybí mi jen nezávislá opora pořádných výzkumů...
co takhle pídit se po informacích o divokých psech? Všechno další jsou už jen důkazy, na čem všem ty chudáci taky dovedou přežít.
"Abraham"

Pepík Ševců

Příspěvek od Pepík Ševců » pon říj 24, 2011 17:58

Pavluska píše:
Věruš píše: Chybí mi jen nezávislá opora pořádných výzkumů...
co takhle pídit se po informacích o divokých psech? Všechno další jsou už jen důkazy, na čem všem ty chudáci taky dovedou přežít.
Trefa. I když, pokud to vztáhneš na člověka, pak by neměl bejt vegetarián.

Věruš

Příspěvek od Věruš » pon říj 24, 2011 18:16

To je pravda. Co vybírají psi v přírodě je taky důležité. Ale druhá věc je ta, že bezpochyby žerou to, co je dostupné a určitě toho nebude tolik. To je podle mě zásadní, že my máme možnost potravu volit podle složení. A jak jsem psala, s podáváním vajíček problém nemám, což myslím, že vyřeší nedostatky rostlinné stravy v hojné míře (neříkám veškeré).

Odpovědět