BIO ovoce, zelenina...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Sluníčko

BIO ovoce, zelenina...

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 11:01

tak zatím jak jsem si předsevzala pří 3 d. půstíku, dávám jedno ovocné jídlo ze dne v bio kvalitě :)

včera dva banány
dnes pomeranč, banán a jednu klementínku

Tedy musím říci, že už loupání je radost, protože kůra třeba toho pomeranče krásně voní a nezanechává na prstech takové to žlutavé fuj. Je to taková čistá pomerančová vůně. Úplně mi to připomnělo dětství a uvědomila jsem si, že před více lety se určitě takto nechemizovalo, hlavně ty citrusy. Ještě si pamatuji, že jsme sušili pomerančovou kůru na topení doma a nosili do školy, kde ji vybírali.
Chuť byla také výborná. Klementínky tak nějak normálně, pomeranč krásně sladký a moc chutný a banán byl také dobrý a jiný (to jsem nejvíce pocítila včera, když jsem měla první den po tom půstu). Ty niance rozdílů chutí jsou jemné, ale jsou. Citlivější pochutnávači to určitě ucítí.

Tak jsem se chtěla podělit s příjemným zážitkem dne. :)

Danka

Příspěvek od Danka » úte led 09, 2007 16:21

Jaaaaj bio je supeeeer. To my papame skoro iba bio, kazdu sobotu ideme na bio trh kde to farmari predavaju a nakupime co najviac, a naozaj, je to daleko lepsie nez supermakretove ovocie a zelenina. No, pomarance su tu mozno lepsie v supermarkete lebo tunak portugalci maju 2 urody pomaracnov do roka!!!! Viete si to predstavit!!!! :!:

Kazdopadne je to skutocna ziva chut bez chemie, nie vyhnane umelo a verim, ze na 100g hmotnosti to urcite ma aj viac vyzivnych latok.

Tiez tam kupujeme susene ovocie - napr bio susene marhule su uplne hnede a vacsie, ako tie supermarketove, ktore su oranzove zo sirenia a krpate!!!

Bio vsetko vrele odporucem. jaj keby som nebola na poste tak napisem aj recept, co sa mi nedavo poradilo vytvorit - taky super chutny vitarianasky kecup - hustu omacku, ale uz koncom o jedle nech sa zaludok neprebera zbytocne!!!
:-)

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 16:32

viď :P

mě to moc překvapilo, ta chutnost a prostě i to loupání je jiné - voníííí. Naoko třeba nevypadá vše tak hezky - jako třeba pomeranče jsou menší, ale to ostatní je naprosto super, právě v tom člověk vidí tu přírodnost, žádní navoskovaní krasavci (u jablek).

Závidím Ti, tady není moc velká nabídka, viděla jsem jen banány, pomeranče, jablka a klementínky a jednou grep. Ze zeleniny - cibuli, česnek, i ledový salát jsem zahlédla, mrkev, brambory, rajčata, brokolici. Víc si nepamatuji, tady se to teprve rozjíždí a hlavně ceny jsou dost vysoké. Idyž tím, že si te´d dávám menší dávky (doufám, že mi to po tom půstu vydrží), tak je i menší spotřeba a tím i finančně to tak nezatěžuje. Ale zatím i tak dávám jen 1x za den bio ovoce, uvidím jak to půjde dál, to víš, to by museli také mít i boi kaki a bio ananas a avokádo atd. no to bych ale už asi fakt neutáhla. 8) a ani nemají. :? třeba na občasné pochutnání.

Bio trh :shock: ....jééééé, tam bych chtěla jednou být :)
Naposledy upravil(a) Sluníčko dne úte led 09, 2007 16:45, celkem upraveno 1 x.

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 16:35

Danka píše: Kazdopadne je to skutocna ziva chut bez chemie, nie vyhnane umelo a verim, ze na 100g hmotnosti to urcite ma aj viac vyzivnych latok.
taky si myslím

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 16:36

Danka píše:
Tiez tam kupujeme susene ovocie - napr bio susene marhule su uplne hnede a vacsie, ako tie supermarketove, ktore su oranzove zo sirenia a krpate!!!
Sušené ovoce, to tady naštěstí bio seževeš v pohodě (tedy v PH), já kupuji občas ananas, fíky, datle a meruňky.
Oříšky a semínka také.

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 16:38

Danka píše:
jaj keby som nebola na poste tak napisem aj recept, co sa mi nedavo poradilo vytvorit - taky super chutny vitarianasky kecup - hustu omacku, ale uz koncom o jedle nech sa zaludok neprebera zbytocne!!!
tak až nebudeš, tak napiš :)

Pohodový půst přeji. :)

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 16:43

mě to zase otevřelo nové dveře....jsem ráda :) . Znám bio zeleninu od dědečka třeba na rajčatech je to nesmírný rozdíl, ta jeho jsou taková kořeněná výborná, ale i na okurce je to znát, mrkvi, červené řepě atd. no na všem.

Ovoce jsem právě nevyzkoušela, až nyní.

Přemýšlím, jaký může být ananas mňam. Ale to by stačilo jen zajet někam, kde se pěstují....to by byla pohádka. Určitě někdy zrealizuji.

xhitv

Příspěvek od xhitv » úte led 09, 2007 16:52

Bio ovoce je lahůdka. Má takovou opravdovou chuť. V neděli jsem si nějaké nakoupila a když jsem pak čekala na metro, tak tam na obrazovce zrovna dávali zprávu, že prodej biopotravin v ČR vzrostl o 35 - 40 %. Musela jsem se pousmát při pomyšlení na to, že mám zrovna v tašce jablíčka, pomeranče, mandarinky, banány a mrkev - všechno bio. :D
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 16:53

věřím, že BIO má velkou budoucnost, jako tomu věřím u VITA stravy :)

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 16:54

má to spojitost a
biovita :) to je nejvíce fajn

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 16:56

xhitv píše:Bio ovoce je lahůdka. Má takovou opravdovou chuť. V neděli jsem si nějaké nakoupila a když jsem pak čekala na metro, tak tam na obrazovce zrovna dávali zprávu, že prodej biopotravin v ČR vzrostl o 35 - 40 %. Musela jsem se pousmát při pomyšlení na to, že mám zrovna v tašce jablíčka, pomeranče, mandarinky, banány a mrkev - všechno bio. :D
:)

s tou zvyšující se spotřebou by mohlo být více prodejců, tím menší ceny a i větší sortiment....hudba budoucnosti, ale doufám, že blízké :)

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 16:57

já jsem dlouho o bio věděla, ale nějak mi to šlo kolem uší, jako že to je hrooozně drahé a tak a teď s tím půstíkem mě to "dostalo" a jsem ráda.

xhitv

Příspěvek od xhitv » úte led 09, 2007 17:01

Sušené ovoce už jím skoro jen bio (když není bio, tak jen po pečlivém uvážení :P ), i když už mám čím dál tím radši čerstvé. Taky jsem zjistila, že prodávají bio oříšky a bio sušené ovoce v drogerii dm.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 17:02

Jinak na takovéto ovoce a zeleninu jsem narazila v Albiu, CountryLifu a Rozmarýně. Pokusím se časem srovnat ceny.
Prosím kdo ví víc míst v P, tak prosím napište. Vím, že ještě Billa (viď Vlasti) :) a Delvita (ta ale končí).

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 17:03

xhitv píše:Sušené ovoce už jím skoro jen bio (když není bio, tak jen po pečlivém uvážení :P ), i když už mám čím dál tím radši čerstvé. Taky jsem zjistila, že prodávají bio oříšky a bio sušené ovoce v drogerii dm.
sušené ovoce také jiné nejím :) a také občas, nějak mi stačí ta sladkost ovoce čerstvého

xhitv

Příspěvek od xhitv » úte led 09, 2007 17:06

Jojo, ty ceny jsou dost vysoké. V neděli jsem byla v CL a když jsem tam viděla pomeranče za 100Kč kg, tak jsem popošla do Billy na Nám.republiky, kde byly balíky biopomerančů za 49,90 (bylo to přes 1100g) a i to ostatní ovoce a mrkev. :)

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte led 09, 2007 17:08

to tam měli špatnou cenovku :roll: , já jsem se také zděsila, ale říkala jsem si mám po půstu, tak tři koupím...ale u poklady měli správnou, tedy vlastně na těch štítkách co si tiskneš a byly snad za 47 nebo 49. Mě zarazila ta konečná cifra, kterou jsem platila - byla nízká oproti tomu, co jsem předpokládala, tak jsem se na to doma podívala a tak jsem na to přišla.

xhitv

Příspěvek od xhitv » úte led 09, 2007 17:12

Sluníčko píše:Jinak na takovéto ovoce a zeleninu jsem narazila v Albiu, CountryLifu a Rozmarýně. Pokusím se časem srovnat ceny.
Prosím kdo ví víc míst v P, tak prosím napište. Vím, že ještě Billa (viď Vlasti) :) a Delvita (ta ale končí).
Já se vždycky v supermarketu zajímám o biokoutek. No, něco mají i u Alberta, viděla jsem tam třeba biorozinky CL, ale ovoce ne. Dneska jsem zase byla na Masaryčce. Je tam v hale malý obchůdek Pont a mají tam třeba sušené fíky CL za 20Kč. V Melantrichově stojí ty samé přes 30.

xhitv

Příspěvek od xhitv » úte led 09, 2007 17:15

Sluníčko píše:to tam měli špatnou cenovku :roll: , já jsem se také zděsila, ale říkala jsem si mám po půstu, tak tři koupím...ale u poklady měli správnou, tedy vlastně na těch štítkách co si tiskneš a byly snad za 47 nebo 49. Mě zarazila ta konečná cifra, kterou jsem platila - byla nízká oproti tomu, co jsem předpokládala, tak jsem se na to doma podívala a tak jsem na to přišla.
Ty pomeranče byly už v balíku (po 5-6 kusech, už vážené), já jsem si ten balík zvážila jen tak pro kontrolu. Cenovka byla dobře.

Mitria

Příspěvek od Mitria » úte led 09, 2007 20:31

Hlásím se k nadšeným pojídačům bioovoce :)
je to fakt rozdíl, hlavně ty pomerančíky jsou úchvatný,akorát ty jen občas, neb dělají díru do peněženky-zrovna dneska jsem byla v delvitě a z deblínu měly za 60kč tři pomeranče, to je 20 za malý roztomilý pomeranč :( ceny už jsem trochu srovnávala, v rozmarýně oproti ostatním klasicky levnější, ale tam na váhu nekupuju, protože mě tam berou na hák, takže jen když je něco na kusy. Ale třeba oříšky všechny možné mají v Roz. průměrně o 5kč levnější než v albiu

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » stř led 10, 2007 8:51

xhitv píše:
Sluníčko píše:to tam měli špatnou cenovku :roll: , já jsem se také zděsila, ale říkala jsem si mám po půstu, tak tři koupím...ale u poklady měli správnou, tedy vlastně na těch štítkách co si tiskneš a byly snad za 47 nebo 49. Mě zarazila ta konečná cifra, kterou jsem platila - byla nízká oproti tomu, co jsem předpokládala, tak jsem se na to doma podívala a tak jsem na to přišla.
Ty pomeranče byly už v balíku (po 5-6 kusech, už vážené), já jsem si ten balík zvážila jen tak pro kontrolu. Cenovka byla dobře.
Aha, tak to byla cena k baleným, ty volné byly fakt v CL za 47 Kč (te´d jsem na to koukla), mám ještě účtenku.
Za tři jsem platila 20,21.

zuzi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi » stř led 10, 2007 10:37

Sluníčko píše:Jinak na takovéto ovoce a zeleninu jsem narazila v Albiu, CountryLifu a Rozmarýně. Pokusím se časem srovnat ceny.
Urcite jeste Toulcuv Dvur v Hostivari, ale sama jsem tam nikdy nebyla.

Jeste doplneni - stale jsem jeste nevyhodila nemecke casopisy, ktere jsou o bio produktech - jak jidlu, tak kosmetice, pracich prostredcich, obleceni...
Chci je nekomu darovat, ale nikdo se nehlasi. Je toho asi jedne sanon.

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » stř led 10, 2007 11:18

asi tady moc lidí neumí německy :wink: ono je také nyní pozvolna více a více informací i v ČR
ale také bych to nevyhodila :)

za 20 let se Tě budou ptát děti, proč jsi si to nechávala - vždyť je to přeci samozřejmé né věci bio, organic :) :) :) jsme v takové průkopnické době :P

micak

Příspěvek od micak » stř led 10, 2007 11:30

Ahoj Zuzi,

ja bych si v tech casopisech i pocetla, jenomze nejsem z Prahy a temer vubec se v ni nevyskytuji. Jsem od Brna, pracuji v Brne, ale zitra je vyjimka a jedu sluzebne do Prahy. Jenomze bysme se asi nesynchrinizovaly?

Danka

Příspěvek od Danka » stř led 10, 2007 11:47

Jaaaj a bio-raw mandle!!! to voni lepsie ako amareto!!!

nuz ked dopostim, pojdem na biotr a urobim taku malu fotoreportaz, nech je to tu trochu zivsie tymi obrazkami...

bio forever!

btw ja to chcem pestovat a predavat za normalne ceny tak cca za 5 rokov, uz som si pozhanala spustu literatury a studujem, studujem.... je to zaujimave, ako sa starat o biozahradku.

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » stř led 10, 2007 12:27

Danka píše:Jaaaj a bio-raw mandle!!! to voni lepsie ako amareto!!!

nuz ked dopostim, pojdem na biotr a urobim taku malu fotoreportaz, nech je to tu trochu zivsie tymi obrazkami...

bio forever!

btw ja to chcem pestovat a predavat za normalne ceny tak cca za 5 rokov, uz som si pozhanala spustu literatury a studujem, studujem.... je to zaujimave, ako sa starat o biozahradku.
:P :P

zuzi
Kontaktovat uživatele:

casopisy

Příspěvek od zuzi » stř led 10, 2007 12:53

Moje odpoved viz denicek, moc jsem se rozepsala...

doubravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka » stř led 10, 2007 14:31

Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.

wlastislawa

Příspěvek od wlastislawa » stř led 10, 2007 16:39

:shock: :shock: Já včera koupila bio-banány u vietnamce. Kg za 30- byly balený po 4 v pytlíkách - i děti si pochvalovaly jaký jsou to dobrý banány - lepší než jindy :)

Honza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » stř led 10, 2007 19:15

Koupil jsem dnes v Bille kilo bio pomerančů - a jen díky Sluníčku co tu na ně tady udělalo takovou krásnou reklamu. :) Už tomu nešlo odolat. Sluníčko by mohlo dostávat od dovozců provize :D .
Nevědomost je tak lehká!

Sitar

Příspěvek od Sitar » stř led 10, 2007 21:35

zuzi píše:
Urcite jeste Toulcuv Dvur v Hostivari, ale sama jsem tam nikdy nebyla.

Jeste doplneni - stale jsem jeste nevyhodila nemecke casopisy, ktere jsou o bio produktech - jak jidlu, tak kosmetice, pracich prostredcich, obleceni...
Chci je nekomu darovat, ale nikdo se nehlasi. Je toho asi jedne sanon.
Na Toulcak zavitam pomerne casto, vlastne skoro kazdy vsedni den. Vozim tam dcerku do skolky. Maj tam slusnej vyber, i kdyz zdaleka ne tak velkej jako v Albiu, ale prijimaji objednavky. Rovnez se tam nekolikrat do roka konaji ruzne BIO jarmarky a trhy. Jinak ceny jsou tam ale standardni.

Pred Vanocema jsem objednaval jablka, mrkve, kedlubny a turiny primo z ekofarmy. Poslali mi to postou a i s postovnym to vyslo hodne prijemne. Nejen seznam ekozemedelcu najdete v adresari na http://www.pro-bio.cz/cesky.htm

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » čtv led 11, 2007 8:53

Honza píše:Koupil jsem dnes v Bille kilo bio pomerančů - a jen díky Sluníčku co tu na ně tady udělalo takovou krásnou reklamu. :) Už tomu nešlo odolat. Sluníčko by mohlo dostávat od dovozců provize :D .

pro mě to byla nová dimenze ochutnat bio ovoce, tak jsem se o nadšení musela podělit :)

Eiriu

Příspěvek od Eiriu » čtv led 11, 2007 10:23

Taky se hlásím k BIO nadšencům :)
Občas když vyrazim na nákup mě překvapuje jak někteří lidé ve snaze "zdravě jíst" nakupují ta obrovská naleštěná jablka, kterým já se vždy vyhýbám, místo "chemo jablek" si dám raději malé scvrklé jablíčko z babiččiny zahrádky a vždycky si moc pochutnám. Tady u nás se k BIO OZ moc často nedostanu, ale když občas zajedu do Prahy stojí to za to. Ty bio pomeranče jsou opravdu mnohem lepší než ty "chemo" :wink:

Vim že todle je diskuze o BIO OZ, ale nedá mi to abych nepřipojila své postřehy z jiné části BIO produkce: Protože jsem stále pod tlakem rodičů, občas jsem nucena dát si něco "výživného" :cry:, což bývají krom nedělních řízků u babičky :( :oops: nějaké to pečivo, velice mě překvapilo když mi mamka posledně přinesla rohlík se slovy že je BIO - musím říct že chuťový rozdíl je poznat i u tohoto ne zcela raw produktu :wink:

No trochu sem se rozepsala,ale opravdu věřím, že produkty v BIO kvalitě mají před sebou velkou budocnost - samozřejmě hlavně OZ - jak já se těšim na ty pomeranče :lol: mňam
Quo vadis...

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » čtv led 11, 2007 10:50

Eiriu píše: No trochu sem se rozepsala,ale opravdu věřím, že produkty v BIO kvalitě mají před sebou velkou budocnost - samozřejmě hlavně OZ - jak já se těšim na ty pomeranče :lol: mňam
já také :) a myslím, že ne jenom jídlo, ale i nechemická kosmetika, prášky na praní, oblečení atd. prostě pokud možno NEchemický svět

Eiriu

Příspěvek od Eiriu » čtv led 11, 2007 14:10

Sluníčko píše: já také :) a myslím, že ne jenom jídlo, ale i nechemická kosmetika, prášky na praní, oblečení atd. prostě pokud možno NEchemický svět
Jj sluníčko, souhlasím s tebou, jen mě mrzí přístup některých"nezasvěcených" lidí, kteří V BIO produktech vidí jen vyšší finanční výdaje a mizivou garanci kvality - "kde je záruka, že tyto produkty jsou oprvdu bez chemie" - tyhle a podobné věty mě vždy moc mrzí, protože oni si neuvědomují o co přicházejí. Tady nejde o nákou hmatatelnou podstatu, ale prostě o přesvědčení, že pokud se budu snažit žít lépe, můj život dostane nový rozměr, stane se plnohodnotnějším, budu se moci soustředit na "opravdu" důležité problémy a ne ze zajímat o to, kde např. můj soused vzal peníze na nové auto a čím ho trumfnu já ....

Většinou se setkávám spíše s negativními ohlasy, ale na druhou stranu každý má možnost volby a to co dělám já nemusí být určitě tou správnou cestou pro druhé. V tom případě by se ale oni měli smířit s faktem, že já sem si zvolila jinak -ted nebudu filozofovat nad tím jestli dobře nebo špatně protože samotná definice dobra a zla je dosti komplikovaná...

No abych to nák shrnula - myslím si že raw food je samozřejmně hlavně o způsobu a přístupu k životu a v tom pro mě velkou roly hraje právě ochrana přírody a život ve spojení s ní a k tomu bezesporu BIO patří...
Quo vadis...

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » čtv led 11, 2007 16:06

800914

Příspěvek od 800914 » čtv led 11, 2007 19:55

hlasim sa tiez, tiez ale momentalne iba ako luxus kvoli tym cenam. takcitak to ale vidim pre dlhodobu cerstvozravost ako jedinu moznost. k bio smerujem skor cez smerovanie k vlastnej zahrade, predbezne dufam ze na jar 08 sa podari zasadit prve pokusy. orientovanost urcite na povodne druhy s pridavkom skusania exotickych.

buc11

Příspěvek od buc11 » pát led 12, 2007 7:09

zatím dávám přednost ripe před bio, páč už vůbec jest pro mne těžké takéto najít, natož mezi omezenou nabídkou bio

800914

Příspěvek od 800914 » sob led 13, 2007 21:59

nestudo ved s tou zahradou mozes byt bio ripe cely rok. :) uz len nasadit tie avokada, manga, banani, duriany atp. ze ano.

buc11

Příspěvek od buc11 » pon led 15, 2007 8:40

800914 píše:nestudo ved s tou zahradou mozes byt bio ripe cely rok. :) uz len nasadit tie avokada, manga, banani, duriany atp. ze ano.
no jo durian je 20ti metrovej strom, to až v přištim životě a PMN a i zkušenosti se dá BIO ovoce velmi obtížně vypěstovat

800914

Příspěvek od 800914 » pon led 15, 2007 13:47

pmn s tym bio maju problem hlavne tie preslachtene druhy co su na chemii zavisle. povodne druhy ovocia rastu mnohdy ako burina a su po generacie stopro bio len na to nemaju certifikaty. proste rastu tak ako rastli ked este neze neboli postreky ale vlastne asi ani homeosapiensi. spomen na jahodove boje a maliny a cernice a bobuoviny a napr. zabudnute stromceky umelo nehybridovane niekde pod lesom atd. problemom je akurat ze uz sme zrejme navykli na objemne vynosy a vyssie obsahy cukru. neni pmn ale problem preorientacia na ani ne nutne rovno mikrofud. zatial sa v tom iba trochu prehrabavam, skusenosti uz ma ale zrejme napr. alchemist alebo honza a dalsi zo zdejsich co riesia povodne druhy. celosvetovo sa da vypatrat nemale mnozstvo info o fungujucich bio-permakulturnych zahradach. urcite to nemyslim ako odstranenie hybridov, skor ako postupne doplnanie tych povodnych. sadenice sa daju najst v ponuke alebo rozsirovat vymennym sposobom. kriacok boruvkovy bez postreku a hnojiv na zahrade nemoze byt technicky az taky problem pmn. alebo merlik, potocnica, a dalsie zelene. o stromy urcite treba viac starostlivosti ale aj plodov daju viac. je to urcite zjednodusene ale preco z toho robit nerealnu vec ked to pri troche snahy fungovat urcite moze.

Danka

Příspěvek od Danka » úte led 16, 2007 15:53

Niekedy s priatelom srandujeme, ked nakupujeme na biotrhu, ze to urcite normalni chemicki pestovatelia len vytriedili tie najmenjsie, najskaredsie a najnapadnutejsie kusky a teraz ich predavaju za dvojnasobnu cenu ako bio :))

no ale zase vsetky biozalezitosti tak vobec nevyzeraju, niektore su krasne ze chemicka zelenina by mohla zavidiet (uz tuto sobotuuu!!!! idemeee!!!!)

Danka

Slubena reportaz z biotrhu

Příspěvek od Danka » sob led 20, 2007 18:21

Tak dnes sme boli na nasom oblubenom biotrhu, je to taky klasicky stankovy trh na okraji namestia kazdu sobotu.

Daju sa sem vlozit obrazky, ktore nie su na internete?[/url]

tvx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx » pon led 22, 2007 10:59

samozrjme, staci nejlip napsat jen adresu... pokud je obrazek fakt malej tak
zabadej nad tlacitkem img v hormim menu...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte úno 06, 2007 8:49

Vlasti já Ti stále blahořečím :) za ten tip na ty bio pomeranče v Bille. Jsou fakt hodně dobré a cena je super 49,- Kč :P

Díííkyyyy :D

xhitv

Příspěvek od xhitv » úte úno 06, 2007 10:45

:D :oops:

zuzi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi » úte úno 06, 2007 10:51

Kupuju v Lidlu (Nemecko) bio jablka - vyborna. Maji ale 3 druhy a jen jeden mi chutna. cena 3 Eura/kg, normalni jablka stoji 2 Eura/kg. O vikendu jsem koupila bio cervene papriky z Izraele. Chutove vyborne, ale ta cena! 3 Eura/300g tj. 2 mensi papriky.

Take jsem koupila bio za studena lisovany slunecnicovy olej za 4 Eura/litr. Je vyborny, chutna uplne jak slunecnicova seminka. Z oleju mi take hodne chutna za studena lisovany bodlakovy olej - takova neutralni chut.

Sluníčko

Příspěvek od Sluníčko » úte úno 06, 2007 11:10

na tyto oleje se také chystám :) , díky za připomínku :wink: :)

xhitv

Příspěvek od xhitv » úte úno 06, 2007 11:26

zuzi píše:Kupuju v Lidlu (Nemecko) bio jablka - vyborna. Maji ale 3 druhy a jen jeden mi chutna. cena 3 Eura/kg, normalni jablka stoji 2 Eura/kg. O vikendu jsem koupila bio cervene papriky z Izraele. Chutove vyborne, ale ta cena! 3 Eura/300g tj. 2 mensi papriky.

Take jsem koupila bio za studena lisovany slunecnicovy olej za 4 Eura/litr. Je vyborny, chutna uplne jak slunecnicova seminka. Z oleju mi take hodne chutna za studena lisovany bodlakovy olej - takova neutralni chut.
Byla jsem nedavno v Lidlu v Německu a příjemně mě překvapil. Řekla bych, že je asi tak na úrovni českého Alberta, ne-li lepší. A mají tam navíc i biopotraviny. Taky jsem tam zjistila, že v drogerii DM prodávají biooříšky a bio sušené ovoce Alnatura a jsou moc dobré (v porovnání s českými bio-cenami to vychází někdy i výhodněji).

zuzi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi » úte úno 06, 2007 15:47

Ono to do Čech taky přijde. Bio ovozel začali v Lidlu prodávat v r.2006 na jaře.

V DM je Alnatura jídlo a Alverde kosmetika, obojí "zdravé" a ceny jsou opravdu příjemné. V Čechách v DM taky nějaké jídlo mají, ale protože to nikdo nekupuje, tak je sortiment malý a mají problém to prodat.

Odpovědět