Časté virózy - čím to je ?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
mplic

Časté virózy - čím to je ?

Příspěvek od mplic » úte kvě 28, 2013 16:28

Ahoj,
jsem tu celkem nový,potřeboval bych vaší radu,názor..nápad :-)
V prosinci jsem po 21-ti denním půstu přešel na vita stravu a ikdyž to není 100% (většinou večer spolu se zeleninou sním něco nezdravého,přijdou na mě chutě) tak se cítím mnohem lépe,než dřív,což považuji za pozitivní.
Mám ale problém s tím,že od začátku roku jsem už po čtvrté marod :-( Dřív jsem sice virózu občas měl,ale tolikrát za sebou,to si nepamatuju.
Minulý rok jsem dost držel půsty a myslím si,že jsem byl zdravý díky tomu.
Jenže jsem díky půstum dost vyčerpal své tukové zásoby,tak už je moc držet nemůžu ( s každým půstem jde váha dolů a zpět už to nenaberu).

Tak přemýšlím a nevím.Jsem teď tak často nemocný prostě jen proto,že bych po pár měsících zdravějšího stravování chtěl zázraky a nebo něco dělám blbě ? Dá se ve skladbě stravy udělat něco blbě,aby to mělo takový vliv ? Zajímá mě,jestli s tím máte někdo zkušenosti.

Druhý faktor je samozřejmě to,že od září nastoupil malej do školky a je nemocný každý měsíc,takže mám koncentraci bacilů hned u nosu dá se říct nonstop.Většínou to hned chytí ten menší,teď je nemocná i manželka.
Pokud něco poradíte,budu rád.
Marian

Zdeníno

Re: Časté virózy - čím to je ?

Příspěvek od Zdeníno » úte kvě 28, 2013 20:42

Pravděpodobně oslabená imunita. Ta se oslabuje i špatným stravováním, tedy pozorováno alespoň u mne. Strava ovšem souvisí s tělesným typem (dle ajurvédy), čili co je dobré pro jednoho je škodlivé pro jiný typ. Do toho třeba uvážit momentální tělesnou dispozici, roční období, zeměpisnou šířku. Atd.

Východiskem z toho Babylonu názorů je vlastní pozorování reakce těla na jídlo. Vitariánství atd. mohou být toliko inspirací, jako ideologie mohou nadělat více škody než užitku. Třeba syrová čočka je u mě ble, ale lehce naklíčená a přešlá varem v polívce je supr, úplně cítím, jak mi vlévá energii do žil.

rudo

Příspěvek od rudo » stř kvě 29, 2013 1:53

az nam raz medicina zacne hovorit pravdu :lol:

tak budeme :

kulit voci vod rana

pri citani odpovedi na otazky :

co je to virus ? co je to viroza ?, moze sa virus prenasat ?, moze sa virus rozmnozovat ? a podobne

ale zatial zostanme v po starom

otzka je - co to znamna viroza u teba - zlahnes s horcukmai stratis sily a vsetko ta boli ?

alebo zostanes plne funkcny, len z teba lieta svinstvo vsetkymi telesnymi otvormi a nemozes sa dost dobre bozkavat so spoluziackami cez velku prestavku ?

pytam sa to preto ze to suvisi so scenami ked ludia komentuju pribeh-osud nejakeho cloveka co spadol do nejakej zavaznej tazkej doagnozy napriklad podla lekarov smrteknej rakoviny alebo niecoho podobneho :

vraj preco prave ten clovek, ved bol taky zdravy, cely zivot ani nezakaslal, ani nezasoplil a nikdy nemal ani len chriplku a nechytil to od nikoho aj ked sme vsetrci zalahli

a ja im poviem - nuz prave preto

a tak na mna :shock: a pozeraju na mna ako na >:-)

a mne sa nedari im :idea: a konci to len s :?: a :?
5 2 8

buc11

Příspěvek od buc11 » stř kvě 29, 2013 6:23

kolik běháš týdně?
půst supr, důležitější to mezi tím, do půstu je dobré jít v dobré kondici a váha se pak vrací do té správné výše,
nech si udělat imunitní test, je-li tam něco

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » stř kvě 29, 2013 12:12

Zdeníno píše:Pravděpodobně oslabená imunita. Ta se oslabuje i špatným stravováním, tedy pozorováno alespoň u mne. Strava ovšem souvisí s tělesným typem (dle ajurvédy), čili co je dobré pro jednoho je škodlivé pro jiný typ. Do toho třeba uvážit momentální tělesnou dispozici, roční období, zeměpisnou šířku. Atd.
Díval jsem se na ty ajurvédské typy,ale moc moudrý z toho nejsem.Zkusil jsem několik testů,abych zjistil co u mě převládá a u každého jiný výsledek,tak nevím.Víceméně mi to ale vyšlo skoro jako 1:1:1,takže se pak z toho vyvozuje těžko nějaký závěr,ohledně stravy.
Vím že mi chybí teplé jídlo.Nevím,do jaké míry vadí,když to ignoruju,třeba ho fakt potřebuju :-)
Jenže když přijdu z práce,tak se mi nechce klohnit nějaké teplé jídlo a raději se věnuji dětem,protože už tak na ně přes týden nemám tolik času,kolik bych chtěl.
Jinak se řídím víceméně chutí - na to na co chuť nemám,to nejím.Nedávno jsem měl žravou chuť na dýňová semena,snědl jsem jich pár balíčků behem 2 týdnů.Teď se na ně pro změnu nemůžu ani podívat.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » stř kvě 29, 2013 12:22

rudo píše:az nam raz medicina zacne hovorit pravdu :lol:
otzka je - co to znamna viroza u teba - zlahnes s horcukmai stratis sily a vsetko ta boli ?
alebo zostanes plne funkcny, len z teba lieta svinstvo vsetkymi telesnymi otvormi a nemozes sa dost dobre bozkavat so spoluziackami cez velku prestavku ?
No v podstatě pořád to samé - rýma,pálení v krku a někdy i kašel.Na teploty netrpím,spíš na mě přijde zimnice,tak zalezu pod peřinu a do rána propotím celou postel.
Fungovat funguju,jen se prostě necítím dobře a cítím to pak i v nohách,že se mi tak dobře nevychází schody.
Ikdyž včera poprvé jsem myslel,že z postele nevylezu.Ale dnes už je mi o velký kus lépe,což je velký skok za 1 den (věrím že na normální stravě by to tak rychlé nebylo) ,teď už mi tedy vadí jen kašel a rýma.

Co se týče doktorů,ti jsou fajn,proto k nim nechodím.
Když jsem viděl,co všechno napsali manželce a dětem a co všechno to stálo....
Ikdyž vidím tu dětskou doktorku,tak mám pocit,že tam lezeme zbytečně.Alespoň tedy poslechne průdušky-plíce,kdyz uz nic.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » stř kvě 29, 2013 12:27

buc11 píše:kolik běháš týdně?
půst supr, důležitější to mezi tím, do půstu je dobré jít v dobré kondici a váha se pak vrací do té správné výše,
nech si udělat imunitní test, je-li tam něco
Jo já vím,tu kondici jsem asi podcenil,než jsem šel do toho půstu.
Běhat bohužel neběhám vůbec,alespoň jezdím na kole (tedy pokud jsem zrovna fit).
Některé návyky musím teprve zavést.

s.arik

Příspěvek od s.arik » čtv kvě 30, 2013 13:22

Návštěvník píše: Některé návyky musím teprve zavést.
To je krásná formulace.
I já (mám co vylepšovat).
Na imunitu krom jiného déčko - slunit se.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!

Odpovědět