KULTURISTIKA, posilování...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona

Re: KULTURISTIKA, posilování...

Příspěvek od Fiona » stř čer 04, 2008 8:29

Je ti odpusteno 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

Katarína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína » stř čer 04, 2008 9:43

O tom vodactve by Ti mohli dlhorocni vodaci tiez povedat svoje... :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.

hugo
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo » stř čer 04, 2008 9:55

Honza píše:škoda admini že jste vymazali toho svalnáče - bych si s ním o tom rád popovídal
Kuře nám tady bohužel dělal pěkný bordel, musel jsem ho smáznout, ale někde mám na něj mail. Pokud si s ním chceš popovídat, tak ti ho můžu poslat.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Honza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » stř čer 04, 2008 10:54

ad vodáctvo - taky jsem vodák (a s vědomím nabubřelosti říkám, že šikovnej) a je to super! Měl jsem ale na mysli jen ty nové adrenalínové "klony". No nic.

kuře: v jeho "éře" jsem sem moc nechodil, tak jen vím, že jste mu smázli deníček - nevím co tam bylo, ale liberál ve mně by myslím hlasoval pro zachování.

Fiono: "respekt" je jasný, rerspektuji to, každého věc, ale já se vyjadřoval jen v rovině "pochopení"..

ještě doplním to posilování - je to dobrý podle mě jako prostředek k něčemu, jako doplněk. Jakmile se z toho stane jediný cíl, je to PMN špatně. Stejně "ujeté" mi přijde běhání na běhátku v místnosti, jízda na rotopedu, veslování na stroji apod.
Nevědomost je tak lehká!

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » stř čer 04, 2008 11:15

hmm mne nejvice ujete prijde sedet doma na gauci. Jinak bych fakt neodsuzoval jakykoliv pohyb. Jasne zabehat se da vsude, neni treba behatko, rotoped, ok da se koupit kolo a nekam si vyjet. Veslice? Ja treba v posilce vesluju na stroji vzdy 10min pred zacatkem cviceni, mam to na prohrati tela. Ulitle mi to neprijde. Spousta lidi tam jen prijde a hodinu slapou na rotopedu, aby shodily tuky. Opet mi to neprijde ulitle, aspon neco delaji.
V Praze mam kamarada pro ktereho je kulturistika primarni sport. Proste ho bavi procvicovat si kazdy sval, je do toho absolutne nadsenej. A rozhodne to neni zadne pako, neji zadne pripravky, nic si nepicha apod. Proste ho to bavi.
Nevim, fakt bych nekritizoval zadny sport, krome toho vrcholoveho, ktery uz moc sportem neni.

Honza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » stř čer 04, 2008 11:34

Tak rozhodně je to lepší než gauč. Asi se špatně vyjadřuji. Tak jinak: Myslím si, že když už si člověk najde čas na sportování, tak je škoda ho strávit posilováním, nebo na běhátku, či na rotopedu. Jsem přesvědčen, že přínosnější a lepší je si jít zaběhat, či zajezdit ven. A ty svaly - pilovat svaly jen pro svaly? Proč? Ale každého věc. Jen jsem napsal důvody proč si myslím, že to není dobře. A vyzkoušel jsem snad všechno. Sportuji nonstop od dětství.
A vrcholový sport? 1.otázka co to je. 2. pokud nehuntuje tělo (a v mnoha sport. odvětvích tomu tak skutečně je) tak bych ho neodsuzoval.
Nevědomost je tak lehká!

Fiona

Příspěvek od Fiona » stř čer 04, 2008 11:45

Btw, zas jsem se nechala vyhecovat a byla jsem prihlasena na dalsi pulmaraton, 13.zari :roll: Ted tak nad tim premyslim, a pozde mi dochazi ze na to budu muset trenovat :cry: Ach jo, budu s tim egem muset neco delat. Budou tam pred a po zavodu pro zavodniky zadarmo burty a pivo... toz v takove konkurenci bych se mohla teoreticky i umistit mezi srnami 8)

Fiona

Příspěvek od Fiona » stř čer 04, 2008 11:52

Honza píše:... pilovat svaly jen pro svaly? Proč? ...
No prece uz jen kvuli nam, zenam. Prece 8) Se podivej co vsecko my delame kvuli vam. Nejenze funime v posilovne, ale jeste si deformujeme kotniky na podpatcich a otravujeme kuzi makeupem. Za to si zaslouzime trochu tech svalu, ono se na to dobre uz jen kouka, a vubec to nemusi byt prehnane :wink:

Honza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » stř čer 04, 2008 13:22

Fiono! :D ty zlobíš ! (ted to trochu přeženu):
šikovnej, hubenej (třeba i skoro vitarian) skvěle a živě se pohybující přece musí být pro ženy přitažlivější než funící, nabobtnalej maník, potácející se na hřišti bez naděje na úspěch. :)
Nevědomost je tak lehká!

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » stř čer 04, 2008 13:41

nj Honzo, kdyz ale oni zeny na hriste zase tak casto nezavitaji...:)

RadkaS

Příspěvek od RadkaS » stř čer 04, 2008 13:43

Honza píše:Fiono! :D ty zlobíš ! (ted to trochu přeženu):
šikovnej, hubenej (třeba i skoro vitarian) skvěle a živě se pohybující přece musí být pro ženy přitažlivější než funící, nabobtnalej maník, potácející se na hřišti bez naděje na úspěch. :)

TO BEZPOCHYBY!

Honza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » stř čer 04, 2008 13:48

dvdmchl píše:nj Honzo, kdyz ale oni zeny na hriste zase tak casto nezavitaji...:)
máš pravdu, ale když jsou "na lovu", tak dojdou i tam.. :)
Nevědomost je tak lehká!

Fiona

Příspěvek od Fiona » stř čer 04, 2008 14:53

:D
No, jsou i takove co za ucelem lovu nepohrdnou ani hospodou, kdyz je nejhur 8)

Krase patri obdiv a vdek oka, ze ma nad cim plesat :) Howgh.

dgm

Příspěvek od dgm » stř čer 04, 2008 15:47

:D Pekna debata. Sleduju, ze to zacina nabirat trochu jiny smer, ale to prave vubec nevadi. :D :D :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”

dgm

Příspěvek od dgm » stř čer 04, 2008 17:50

Tak napriklad Kybl se dostal diky svym fotkam na No.1 u obou mych dcer, maji odkaz stahnuty a posilaji dal. Pekna propagace vitarianstvi! :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » stř čer 04, 2008 17:56

pekny, by nebylo od veci udelat foto galerii ukazkovych vitarianu. :) Hlasim se do souteze konane v roce 2010.

Standa K.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. » pát čer 06, 2008 13:09

Honza píše:... a ještě to tak prodat v utkání proti skutečnému soupeři, proti Člověku....
ve všem ostatním s tebou 100% souhlasím (ikdyž každý podle svého gusta a když chce někdo v nějaký vydýchaný posilovně "sportovat"... jeho volba) plus mně ještě navíc neberou všechny "soutěžní" sporty, vítěz-poražený, strašně rád si zahraju třeba tenis ale odmítám ho hrát na body, děcka vedu k překonávání sama sebe ale ne sourozenců - ne kvůli nějaké "etice" apod. jen mi to soupeření taky připadá "ulítlý"...

Honza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza » pát čer 06, 2008 14:54

Standa K. píše:
Honza píše:... a ještě to tak prodat v utkání proti skutečnému soupeři, proti Člověku....
ve všem ostatním s tebou 100% souhlasím (ikdyž každý podle svého gusta a když chce někdo v nějaký vydýchaný posilovně "sportovat"... jeho volba) plus mně ještě navíc neberou všechny "soutěžní" sporty, vítěz-poražený, strašně rád si zahraju třeba tenis ale odmítám ho hrát na body, děcka vedu k překonávání sama sebe ale ne sourozenců - ne kvůli nějaké "etice" apod. jen mi to soupeření taky připadá "ulítlý"...
jsem tak od mládí nastavenej - na soutěž, ale Stando! ze všech mých příspěvků za tento týden na tomhle topicu musí být přeci cítit, že primárně jde mi o překonávání sama sebe ve smyslu - že se hrozně rád něco nového učím, že mám radost, žekdyž se naučím nové podání a až sekundárně jde o to s tím někde uspět.
MILUJI TO MOTORICKé učení, je to takové sebetrýznění, protože to vždy bolí (hlavně psychicky), ale mě to přináší slastný pocit, že jsem něco zase dokázal (tzn. něco se nového naučil) - nemá to s vítězstvím nad soupeřem nic moc společného, je to jen vedlejší efekt.
Nevědomost je tak lehká!

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » pon čer 09, 2008 16:31

ted jsem se docetl (http://www.nutritiondata.com/foods-0110 ... 000-w.html" onclick="window.open(this.href);return false;), ze napriklad petrzel a pazitka jsou lepsim zdrojem proteinu nez napr. sojove boby. Tak zkusim davat ted po cviceni 200g petrzele a uvidim co to udela.
Vaha mi zase klesla, staci nejaky dlouhy beh, nebo naposledy hodinka na veslici a minimalne kilo je dole.

kybl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kybl » pon čer 09, 2008 16:35

chlape to je voda, co z tebe mizi! zkus se zvazit pred a po - no a rozdil je to co bys mel (minimalne doplnit).

Advid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid » pát čer 20, 2008 22:10

http://www.youtube.com/watch?v=jvOt2Yz9-7o&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

:)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » sob čer 21, 2008 10:55

hmm takze lnena seminka...mozna vyzkousim..

Neo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo » pát črc 25, 2008 17:04

Na seminka se vykasli, zkus durian :lol:

Po dvou tydnech jezeni durianu na ostrovech Penang a Koh Samui:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

awa

Příspěvek od awa » pát črc 25, 2008 17:22

Moc pěkné. Taky mám celkem svaly ( i když ne všude tak vypracované :( ) a určitě ne ze semen a ořechů...já je vůbec málo jím. Ale z čeho je mám, na to zatím žádnou teorii nemám...no z ovozel a bylin určitě, ale jaké, to nevím...nemám v tom systém. Dám tělu o co si řekne.
Navíc jsem žena, takže hormony a metabolismus fungují trochu jinak.
Ale tohle vlákno bude spíš pro muže...my máme zase to o menzes.... (:-)

Dano

Příspěvek od Dano » pát srp 08, 2008 19:18

Neo,
odvazne zabery! Viem si predstavit to prekvapenie u tvojich znamych, novych znamych, ked sa dozvedia, ze frcis uz roky prevazne na ovoci :).

Dano

Slow burn

Příspěvek od Dano » úte zář 23, 2008 18:14

Clanky o posilnovani, s takymi malymi vahami, ze sa s nimi da zvladnut okolo 6 opakovani len v jednej serii, pricom kazde opakovanie trva pomerne dlho, napr. 20 sekund = okolo 10sek "dvihanie" a 10 sek "pustanie" az do zlyhania a pocitu silneho palenia pri tom poslednom 4-6 opakovani.
O teorii: Pomale palenie svalov
A kratsie podclanky:
http://www.tyzden.sk/sk/kriticka_priloh ... icenia.php
a
Ako a prečo rastú svaly?

Myslim, ze velmi dobra metoda pre tych, ktori maju zranene napr. koleno, laket, rameno apod. a tak nemozu s beznymi vahami kvoli bolesti vobec (objemovo) posilovat.

Katarína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína » stř zář 24, 2008 11:49

Uz som to tu niekde spominala: ja rano doma cvicievam tak uplne pohodovo s malickymi 1kg cinkami, maju formu pismena D. Bud ich drzim v rukach, alebo si do nich vsuniem chodidla. Pohyby pomale, ale nie tolkokrat opakovane ako pri kalanetike. Len tak pre radost, na celkove ponatahovanie, ohybnost a spevnenie celeho tela, plus prechod medzi svetom spanku a denneho zivota. Pri 20 min. kazete s 9 detskymi spanielskymi pesnickami. Tieto cca. 2 tyzdne robim takmer kazdy den 11 hodin a vcera som uz tuto seriu hodila na kompenzaciu po celom dni aj vecer, som to tak citila.
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.

Dano

Re: Slow burn

Příspěvek od Dano » stř zář 24, 2008 12:32

To je pekne, zjavne to robis pre radost. Z pohybu, mozno hudby, z toho pocitu pri cviceni... To je fajn.

Nerobis ale zrejme slow burn, teda jednu seriu po 4-10 opakovani do pocitu silneho palenia pri kazdom cviku, ked uz dalsie opakovanie nedokazes urobit ani pri maximalnej snahe a usilii. Je to velmi narocne. Aj mentalne, aj fyzicky. Preto sa jednoducho neda takyto trening opakovat kazdy den, niektori autori uvadzaju dokonca, ze takto treba cvicit len raz tyzdenne, inac hrozi celkom realne pretrenovanost. Teda ty cvicis pri mensej intenzite asi, hoci tiez s malymi vahami (ale mensimi nez by bolo treba pri slow burn), ale naopak s viac opakovaniami nez tych cca 6 v jednej serii.

Jednu vyhodu slow burn som spomenul - pri posilnovani v stave zranenych a bolestivych klbov. Dalsia je, ze nemusis vo fitku "zabijat" asi hodinu - hodinu aj pol, 3-5 krat v tyzdni. Naopak, oddries (to doslova) si radsej povedzme len hodinku tyzdenne touto metodou a ine dni mas cas venovat sa napriklad kolektivnych sportom, ci bicyklovaniu a inym, pri mensej intenzite, len tak pre radost, s kamaratmi, ci len tak naucit sa a zlepsovat v technike a motorike inych sportov (vid Honza).

Nie som propagator slow burn, len som o tom citam par clankov, a poukazal som nan, je to malo znama metoda. Myslim, ze pre objemovy trening je velmi vhodna, hlavne pre tu prvu spominanu vyhodu, nezatazuje klby, riziko zranenia je teda minimalne, teda urcite v porovnani s beznym objemovym treningom - napr. s co najvyssimi vahami pri malom pocte opakovani 6-8 a vo viacerych seriach pri kazdom cviku.

Ak ma niekto skusenost s tymto principom, moze pridat nazor. Hoci, keby som chcel vediet o nom viac, prehladavam ine forum, s chicken-eaters apod., kde je vela prispievajucich, ktori maju uz nieco oddrete v cinkarnach, na tomto je urcite mensi vyskyt.

Katarína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína » stř zář 24, 2008 12:53

Nie, nerobim slow burn, ani nechcem. Toto je asi taky "vykon" ako ked vidis niekde na dvore macku, ktora sa prave zobudi a ponatahuje. No, mozno o nieco vacsi. :wink: Ale ide o to, ze tento styl so mnou uz dlhsi cas super ladi a je mi tak fajn. Ked budem mat nejake ine obdobie (ako ho mavam pri strave, vonach, uceni jazykov, farbach a asi aj dalsieho, co mi prave pri tom vymenovavani nenapadlo), tak to moze byt mozno zasa nieco ine.

Dano

Příspěvek od Dano » stř zář 24, 2008 13:06

Jasne. To porovnanie s mackou je dobre, uz si to viem celkom zivo predstavit :)
Taketo cvicenie hadzem do jedneho vreca spolu s 5 Tibetanov, ci joginskou zostavou Pozdrav slnku. Ani jedno nepoznam, ale o ich prinose vobec nepochybujem.

Pat

Příspěvek od Pat » pát zář 26, 2008 18:14

hugo píše:
Honza píše:škoda admini že jste vymazali toho svalnáče - bych si s ním o tom rád popovídal
Kuře nám tady bohužel dělal pěkný bordel, musel jsem ho smáznout, ale někde mám na něj mail. Pokud si s ním chceš popovídat, tak ti ho můžu poslat.
Skoda, ze to bol blbec, co sa prejavovalo tym, ze skoro v kazdom prispevku bol citit nadych napadania, pohrdania a odsudzovania. Dufam, ze ste ho vybanovali preto, ze porusoval pravidla slusneho spravania a nie preto, ze mal iny nazor. Keby preto druhe, tak toto forum v mojich ociach dost hlboko klesne.
V kazdom pripade, ked som si cital reakcie na jeho prispevky, niektori z vas by mali trochu zapracovat na svojej psychike alebo na podobne prispevky nereagovat. Naco si nieco dokazovat, ked este sami ste uplne nenasli tu pravu cestu a nieste si svojimi nazormi 100% isti. (co je pochopitelne, lebo na zrusenie n-krat ludskej sprostosti treba 10 krat n ludskej mudrosti)
Inak, celkovo sa mi zda uplne zvytocne na podobne prispevky reagovat. Nato, aby mu to doslo, by musel dlhodobo zit s ludmi, co by mu ukazali, ze sa da zit aj inak. Absolvovat vela osobnych diskusii a zdielat mnoho prezitkov. Neverim, ze by sa mohol poucit z citania prispevkov na fore. Skor by sa mu musela stat nejaka prihoda v zivote, a sem by uz prisiel s inciativou nieco na sebe zmenit, ziskat informacie. Co zjavne nebol pripad jeho navstevy. :-)

minsc

Příspěvek od minsc » pon říj 20, 2008 14:23

Dobrá fotka...(Andreas měl dietu založenou na ovoci)

http://www.andreascahling.com/images/bw ... _[18].jpg
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » úte říj 21, 2008 20:01

taky se mi neo libi na fotkach. krasny lidsky samec.

Primainfo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Primainfo » pon dub 20, 2009 15:46

Ahoj sportovci, mám tu dotaz, který jsem včera dal so svého deníčku, ale nikdo se neozval sportovci mi tam asi nechodí . :D
Tak dneska to nebyl úplně vydařenej den. Před obědem posilovna. Drobátko sem si naložil víc - to je z toho, jak tady pořád čtu, že na dlouhodobé půsty je potřeba mít fyzičku. No a v půlce se mi udělalo fest blbě. Myslel jsem, že omdlím, nic nepomáhalo, stav se nelepšil tak jsem si hodil cukrovou bombu od Nutrendu v podobě Winnera, aby to mělo grady nechal jsem si odměrku rozmixovat ve 2 deci mlíka - a zázrak, za chvilku mi bylo dobře. Asi, jak ted jedu půlrok skoro bez cukrů a dopoledne jen fruit, tak asi cukry chybí.
Zajímalo by mě, jestli nějaký fitkaři zařívají stejné věci, případně, jak to řeší. Celkem mě to vyplašilo.
Díky za info.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.

Fiona

Příspěvek od Fiona » pon dub 20, 2009 16:02

Nemohlo se stat, ze ses predtim moc malo najed? Nedostatkem cukru by to mohlo byt, ale toho je prece v ovoci habadej.
Jinak za sebe muzu rict, ze s vytvarenim svalove hmoty na vita absolutne nemam problem, spis naopak. Mozna to funguje jen do urciteho stupne, kdy si telo rekne ze ted uz to staci a dost, nevim. Kazdopadne driv na bezne strave jsem pro stejny efekt musela vynalozit mnohem vetsi usili. Taky mam pocit ze svaly vymakane na ovozelu docela dobre vydrzi i delsi obdobi lineho nicnedelani bez vetsich ztrat. Ale je mi jasne ze asi maloktery chlap by byl spokojen s tim, cemu ja rikam "celkem uchazejici svaly" :)

Primainfo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Primainfo » pon dub 20, 2009 17:26

S tím fitkem je to u mě o tom, že mě zajímá spíše kondice než jak se stanu tarzanem (ne tím posledním :D ), to nechávám mladším.

Fakt je to, že do fitka sice nechodím pravidelně, ale občasně - a ta "cukrová" nebo bůhví jaká nevolnost mě celkem vyplašila.
Jo, byl jsem tam kolem poledne a před tím jen kolem 9:00 3dcl džusíku a ovocná snídaně (jedno jablko, půl banánu, menší hrozen vína a asi 5 Kumquatů) tak to mohlo být asi málo.

Neo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo » úte dub 21, 2009 15:43

Ahoj Primainfo,

Ta snidane te zasobila asi 300 kcal, to je opravdu dost malo. Ale ne ze by se s tim nedalo posilovat, dokonce i bez toho. Zalezi na vic vecech. Hlavne na tom, jake mas zasoby glykogenu v kosternim svalstvu. Ty se doplnuji behem nekolika dnu a nejrychleji na strave s vysokym obsahem cukru.
Dle meho odhadu jsou tve zasoby glykogenu dost male a ty krevni cukry po snidani byly davno upotrebeny, nez jsi se dostal ke cviceni.
Problem s krevnim cukrem muze take nastat, kdyz treba cvicime prilis brzy po jidle.

Jez vice ovoce a dostatecne kalorii a usetris se podobnych prihod. Take jsem to nekolikrat zazil a opravdu to neni nic prijemneho.

Primainfo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Primainfo » úte dub 21, 2009 21:21

Díky Neo, tak to mohlo být. Někdy probereme, jak posilovat i bez jídla. To by mě fakt zajímalo.

Jirka

kybl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kybl » stř dub 22, 2009 10:20

Primainfo píše:Díky Neo, tak to mohlo být. Někdy probereme, jak posilovat i bez jídla. To by mě fakt zajímalo.

Jirka
mam pocit, ze neo ma na mysli "na lacno" a ne "bez jidla" ve smyslu hesla "co jis dnes, pohani te zitra"

Neo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neo » stř dub 22, 2009 15:31

Dik, kybl, presne tak jsem to myslel :)

Primainfo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Primainfo » čtv dub 23, 2009 22:37

Aha, ja myslel, jak psal Pavel na půstu, že dlouhodobě půstuje a ještě u toho posiluje, ale moc podrobnějších infomací jsem na jeho stránkách nenašel.

Panda

Příspěvek od Panda » čtv dub 23, 2009 22:56

Primainfo píše:Aha, ja myslel, jak psal Pavel na půstu, že dlouhodobě půstuje a ještě u toho posiluje, ale moc podrobnějších infomací jsem na jeho stránkách nenašel.
Psal že při půstu běhá.

Primainfo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Primainfo » čtv dub 23, 2009 23:01

No já četl, že i nějaké kliky a nevím co, ale psal to o něm jeden z jeho žáčků, jak jim roztomile říká. Lovely.

mira

Příspěvek od mira » ned dub 26, 2009 19:57

Zdravím příznivce raw poživatin :D
Syrová rostlinná strava je logicky pro člověka-plodožravce,
nikoliv všežravce ta nejvhodnější.Na masitou není náležitě
vybaven.Bohužel lidi nějak ztratili schopnost logicky myslet.
Hlavně že to zaplní břicho a chutná.
Nějakou dobu jsem to vydržel,ale jsem slabý a podlehl jsem
opět svodům průmyslové "výživy".
No alespoň odolávám masu a to už od léta 1991.
Taky většině živočišných potravin,kromě mléčných výrobků.
Ačkoliv nepochybuji o jejich neblahém vlivu na zdraví člověka-
není tele,ani kůzle a pasterizací by ani tito nezískali.
Snad se do budoucna polepším,ve vlastním zájmu.
Ale chci reagovat na dané téma,ikdyž nevím,jestli to tu třeba
za ta léta již nezaznělo.
V knize HISTORIE SÍLY od Jozefa Švuba je řeč o statném chlapí-
kovi,jenž jmenoval se George Hackenschmidt a zvedal značná
břemena a hbitě vymetl žíněnku s každým soupeřem.
Ve svých 40ceti letech přešel na vitariánskou stravu,-(patrně
pod vlivem svého přítele,známého literáta a chrliče bonmotů
G.B.Shawa,kterýžto byl známý propagátor vegetariánství "nejím
mrtvoly,nekonzumuji zdechliny" a rozhodl se,neboť to byl přemý-
šlivý člověk bez předsudků,nebýt nadále "pohyblivým hrobem")
-sestávající z jedné hlávky kapusty,jednoho salátu a 10-12 ořechů
v jedné porci denně a občas očistný den-pouze jablka.
Podle očitého svědka v 60ti letech na této skromné výživě vážil 90 kg,výška 174cm bez viditelného tělesného tuku,stále zvedal těžké
váhy a těšil se dobrému zdraví.Dožil se 90ti let.
Budiž nám to inspirací :D
Přílohy
5d1cc-hack01.jpg
(10.98 KiB) Staženo 57 x
Všeho s mírou.

Sitar

Příspěvek od Sitar » ned dub 26, 2009 23:56

Miro, to si sakra hezky napsal.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.

yardes

obecně

Příspěvek od yardes » sob kvě 09, 2009 21:40

Ahojte lidi,jsem powerlifter a masožrout,kterej chce zkusit syrovou stravu,jelikož chci sám poznat,jestloi to jsou jen řeči nebona tom něco je.Přečetl jsem tolik literatury od makrobiotiky až po syrovou stravu že si myslím že vám mohu co říct a v posilování vám rád poradím.Já cvičím serie benče se 172kg,dřepy i s 200kg,bicepsy s 80kg tak si myslím že mám nezkušenejm co říct i když nejsem vitarián,ale jak říkám otestuju to jelikož věřím,že je to správná cesta.Jelikož ještě nejsem zarytej vitarián tak věřím tomu,že právě ted mám logičtější a upřímně nezaujaté názory člověka co má selskej rozum.Rád přivítám vaše zkušenosti a názory a tím se sám poučím.

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » ned kvě 10, 2009 1:06

yardes mohla bych se te zeptat na nejaky ucinny cvik na bricho a hyzde?

Panda

Příspěvek od Panda » ned kvě 10, 2009 8:42

yardes a co znamená např. "dřepy i s 200kg", to je že při dřepech zvedáš zátěž 200 kg ?

hugo
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo » ned kvě 10, 2009 10:00

Panda píše:yardes a co znamená např. "dřepy i s 200kg", to je že při dřepech zvedáš zátěž 200 kg ?
JJ, tak daleko jsem se zatím nedostal. Momentálně jsem u 60 kg :-).
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Fuujin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuujin » ned kvě 10, 2009 11:24

http://www.youtube.com/watch?v=iUvjXQHt6QQ
Akorát neříkaj jestli syrové.. Ale každopádně bez masa a mlíko-výrobků

Mimochodem asi před týdnem jsem začal dělat breakdance a asi 3. den jsem začal dostávat hrozný hlad na zeleninu, které žádné ovoce neutiší a teď sem ve fázi kdy mě žádné ovoce vůbec neláká, ořechy taky ne a zelenina mi nějak nechutná, ale pohledem mě láká. Takže asi budu muset začít jíst ty listy jen tak a hodně, jenže mi to nechutná, tak nevím. A co jiného by tělo mohlo chtít kromě ořechů, ovoce nebo zeleniny ? syrové maso mě taky neláká
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com

Odpovědět