Háně létající káně

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Háně

Re: Háně létající káně

Příspěvek od Háně » čtv lis 02, 2017 22:43

Ano, tak jsem to myslela, pokud to tedy je reakce na mě. Ale spíše než boby si to koupím raději v prášku. Čokoládu občas jim na chuť, cukr tam sice je, ale ne mnoho a nemyslím, že by mi to nějak výrazně uškodilo, to jim teda občas o dost "horší" věci než 90% čokoládu :) a 50 g toho určitě nesmím, to bych asi měla brzy hubenou peněženku :)

minsc

Příspěvek od minsc » pát lis 03, 2017 12:16

Já s tím problémy neměl, ale může být. Pokud by jsme zůstali u doplňků, tak v případě problemů s citrátem doporučují bisglicinát hořečnatý. Co se týká vstřebávání přes kůži, nevím v jaké formě to používáš, ale mě se celkem líbí různé ty soli do koupele, tam bývá taky chlorid. Slávek Křepelka měl teorii, že chloridy jsou údajně nejlepší i na vnitřní užívání, protože tělo pracuje v žaludku s HCl, takže funguje na chloridy běžně. Nevím...Kamarád hodně uznával jednoho australana, podle kterého by si člověk neměl dávat na kůži nic co se nedá jíst. S tím kakaem bych to nehrotil, podle mě stačí úplně normální, ale neodtučněné. Ale ani tam se všichni neshodnou. Třeba Sluníčko z fóra měla tak vyladěný organismus, že I kvalitní čokoláda z lifefood jí dost rozhodila. Ona totiž i kvalitní čokoláda / kakao prostě obsahuje kofein a tělo na to reaguje prudkým nárůstem inzulínu a mozkovou excitací. Ale Sluníčko byla extrémní případ. Můžu to vzít i z toho pohledu že kofein je droga a jed, ale tělo si na jedy může snadno zvyknout a vypěstovat si proti nim odolnost. Co už ale asi není moc dobré je závislost. Na druhou stranu, když jsme už u těch příkladů, Vlado Zlatoš často dával vysokoprocentní čokoládu jako první jídlo dne (a to celkem pozdě protože ráno hladověl). Takže jsou příklady, ale jasná odpověď jako obvykle není. Já sám nemám na ty inzulinové peaky a mozkovou excitaci úplně jasný názor. Ale asi by se to "nemělo přehánět". Hodně zajímavé informace se můžeš dočíst taky tady:
http://www.uzdraveni.eu/inspirace/
S většinou věcí můžu na základě svých zkušeností na 100% souhlasit. Někde se trochu neshodnu, ale jako celek je to super poučení...
video: https://video.aktualne.cz/dvtv/dejiny-m ... 1509704100
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.

Háně

Příspěvek od Háně » pát lis 03, 2017 19:18

Taky nevím, sama s tím zkušenost nemám. No možná se ale opravdu uchýlím k nějakým jedlým doplňkům, protože takhle přes tu kůži je to jednak dost nepraktický, ale taky to pěkně štípe. Když už to mám, tak to spotřebuju, ale fakt nemám každý den čas a chuť napatlat si na sebe něco nepříjemně štiplavého a půl hodiny to po sobě nechat stékat a všechno okolo sebe špinit olejem. Taky vím, že některé paní to užívají i vnitřně, ale trochu se toho bojím, možná není důvod, ale tak intuitivně mě ta flaška s chemikálií děsí. S tím kakaem se to má tak, že bych si možná raději koupila i to obyčejné kvůli ceně, ale zatím jsem nenarazila na obyčejné neodtučněné, myslím jen jednou ve zdravé výživě a cena byla stejná jako u toho nepraženého, tak pak bych asi stejně radši sáhla po nepraženém. Já určitě nebudu ten případ, že by mě kofein z kakaa nějak rozhodil :) mě už nerozhodí nic, tuhle jsem se omylem fakt hodně předávkovala matcha čajem a ve škole jsem se divila, že poprvý za ta léta mě to baví a dávám pozor :lol: za odkazy díky, mrknu na to, až budu mít víc času.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » sob lis 04, 2017 11:27

ja se hlasim k tem, kteri coko neji (strasne jednoduchy duvod... skacou mi po ni pupinky a tvori se jinak neexistujici ekzem). Tak si to uzijte i za me. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Jindra

Příspěvek od Jindra » sob lis 04, 2017 22:18

Dobrýýý, Pavlo :-)

No když už jsme na webu vitariána, tak čokoládu asi žádnou, ani od Terky. Jako nic ve zlým, aj já si semotamo dám, ale raw food to není.

Jo a ještě, mimochodem, ukažte mi čokoládu, kde na prvním místě v jejím složení není cukr. Ach jo, cukr (rafinovanej) všude všude.

Překvapují mne ty zmínky o neodtučněném kakaovém prášku. To fakt existuje? wow. Když jsem o tom mluvil s Terkou, říkala, že odtučnit se to prostě musí, jinak by to nebyl prášek, ale pasta. Což chápu - prášek přece musí být suchý, aby to byl prášek. Jakmile bude obsahovat vyšší procento tuku, prášek to nebude, protože tuk to bude slepovat do hmoty.

Moc krásnej den všem, čauky
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid

Háně

Příspěvek od Háně » ned lis 05, 2017 14:43

Jindro, snad všechny vysokoprocentní čokolády nemají na prvním místě cukr :D můj táta rád kupuje třeba tuto, tak si občas trochu dám www.lindt.cz/shop/znacky/excellence/exc ... cocoa-100g

Aha, to by vysvětlovalo, proč jsem to skoro nikde neviděla. Tak to taky nevím, co tím minsc myslel.

minsc

Příspěvek od minsc » pon lis 06, 2017 7:32

Háně

Příspěvek od Háně » pon lis 06, 2017 15:32

Aha, ale holandské odtučněné je. Tak já nevím. Holandské doma máme a občas ho do něčeho použiju, teď jsem si koupila normální prášek z nepražených bobů a to mi přijde lepší.

minsc

Příspěvek od minsc » úte lis 07, 2017 14:17

Ale obsahuje 20% tuku, který by, doufejme, měl pocházet z kakaového másla či jak se to jmenuje. Tak asi teoreticky by přímo kakaové boby měly být nejlepší, protože to je z toho nejmíň zpracovaná potravina. O tom prášku z kakaových bobů jsem neslyšel. Máš nějaký odkaz ? Dostal jsem totiž nápad na super recept :)

Háně

Příspěvek od Háně » čtv lis 09, 2017 13:39

Aha. Ono to kakaové máslo se dá koupit i samostatně, jsem koukala. Otázkou ale je, co je tedy na tom kakau nejhodnotnější, jestli je to máslo nebo něco jinýho. Kakaový boby jsou fajn, ale trošku dražší a já mám radši si něco tím kakaem posypat. Prášek mám tenhle bionebio.cz/images/stories/virtuemart/product/4422.jpg

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon lis 13, 2017 16:30

kakaove maslo jsem pouzivala jen na mazani tela. To bylo super. :)

Jinak ohledne te coko, u me reakci nedela cukr a mliko (i kdyz ani to neni urcite zadna hitparada), protoze reaguju i na ciste kakao ci boby. Ale moc mi to nevadi. Mam karob, kdyz moc moc chci neco podobneho. Verim telu, ze si rekne co jo a co ne. Kamoska, ktera koji, taky nakonec cokoladu nemuze a decku se konecne spravila plet od ekzemu (predtim jedla jeji mamka coko na kila).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » úte lis 14, 2017 11:22

Tak na mazání já nepoužívám nic nebo kokosák :D taky jsem měla to kakaové máslo doma a vyráběla z něj balzám na rty pro kamarádky, ale nakonec se ani nedal použít, protože máslo bylo strašně tuhé.

Chápu, karob mi teda hodně chutná :delicacy: ale teď ho vůbec nepoužívám, prostě beru, co je doma. Navíc ani to kakao moc často nejím, možná tak jednou za měsíc co něčeho.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » ned lis 19, 2017 17:51

jj, tuhe to bylo. Pred pouzitim jsem to davala na topeni. :)

Karob jsem uz taky dlouho nemela. Ale je to taky spis tim, ze neni doma. :mrgreen: Ani bezne k mani (spis jen obchody se zdravou vyzivou a tam ja chodim jen vyjimecne doplnit zasoby "suchych potravin").
"Abraham"

Odpovědět