Háně létající káně

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Háně

Re: Háně létající káně

Příspěvek od Háně » čtv lis 02, 2017 22:43

Ano, tak jsem to myslela, pokud to tedy je reakce na mě. Ale spíše než boby si to koupím raději v prášku. Čokoládu občas jim na chuť, cukr tam sice je, ale ne mnoho a nemyslím, že by mi to nějak výrazně uškodilo, to jim teda občas o dost "horší" věci než 90% čokoládu :) a 50 g toho určitě nesmím, to bych asi měla brzy hubenou peněženku :)

minsc

Příspěvek od minsc » pát lis 03, 2017 12:16

Já s tím problémy neměl, ale může být. Pokud by jsme zůstali u doplňků, tak v případě problemů s citrátem doporučují bisglicinát hořečnatý. Co se týká vstřebávání přes kůži, nevím v jaké formě to používáš, ale mě se celkem líbí různé ty soli do koupele, tam bývá taky chlorid. Slávek Křepelka měl teorii, že chloridy jsou údajně nejlepší i na vnitřní užívání, protože tělo pracuje v žaludku s HCl, takže funguje na chloridy běžně. Nevím...Kamarád hodně uznával jednoho australana, podle kterého by si člověk neměl dávat na kůži nic co se nedá jíst. S tím kakaem bych to nehrotil, podle mě stačí úplně normální, ale neodtučněné. Ale ani tam se všichni neshodnou. Třeba Sluníčko z fóra měla tak vyladěný organismus, že I kvalitní čokoláda z lifefood jí dost rozhodila. Ona totiž i kvalitní čokoláda / kakao prostě obsahuje kofein a tělo na to reaguje prudkým nárůstem inzulínu a mozkovou excitací. Ale Sluníčko byla extrémní případ. Můžu to vzít i z toho pohledu že kofein je droga a jed, ale tělo si na jedy může snadno zvyknout a vypěstovat si proti nim odolnost. Co už ale asi není moc dobré je závislost. Na druhou stranu, když jsme už u těch příkladů, Vlado Zlatoš často dával vysokoprocentní čokoládu jako první jídlo dne (a to celkem pozdě protože ráno hladověl). Takže jsou příklady, ale jasná odpověď jako obvykle není. Já sám nemám na ty inzulinové peaky a mozkovou excitaci úplně jasný názor. Ale asi by se to "nemělo přehánět". Hodně zajímavé informace se můžeš dočíst taky tady:
http://www.uzdraveni.eu/inspirace/
S většinou věcí můžu na základě svých zkušeností na 100% souhlasit. Někde se trochu neshodnu, ale jako celek je to super poučení...
video: https://video.aktualne.cz/dvtv/dejiny-m ... 1509704100
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.

Háně

Příspěvek od Háně » pát lis 03, 2017 19:18

Taky nevím, sama s tím zkušenost nemám. No možná se ale opravdu uchýlím k nějakým jedlým doplňkům, protože takhle přes tu kůži je to jednak dost nepraktický, ale taky to pěkně štípe. Když už to mám, tak to spotřebuju, ale fakt nemám každý den čas a chuť napatlat si na sebe něco nepříjemně štiplavého a půl hodiny to po sobě nechat stékat a všechno okolo sebe špinit olejem. Taky vím, že některé paní to užívají i vnitřně, ale trochu se toho bojím, možná není důvod, ale tak intuitivně mě ta flaška s chemikálií děsí. S tím kakaem se to má tak, že bych si možná raději koupila i to obyčejné kvůli ceně, ale zatím jsem nenarazila na obyčejné neodtučněné, myslím jen jednou ve zdravé výživě a cena byla stejná jako u toho nepraženého, tak pak bych asi stejně radši sáhla po nepraženém. Já určitě nebudu ten případ, že by mě kofein z kakaa nějak rozhodil :) mě už nerozhodí nic, tuhle jsem se omylem fakt hodně předávkovala matcha čajem a ve škole jsem se divila, že poprvý za ta léta mě to baví a dávám pozor :lol: za odkazy díky, mrknu na to, až budu mít víc času.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » sob lis 04, 2017 11:27

ja se hlasim k tem, kteri coko neji (strasne jednoduchy duvod... skacou mi po ni pupinky a tvori se jinak neexistujici ekzem). Tak si to uzijte i za me. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Jindra

Příspěvek od Jindra » sob lis 04, 2017 22:18

Dobrýýý, Pavlo :-)

No když už jsme na webu vitariána, tak čokoládu asi žádnou, ani od Terky. Jako nic ve zlým, aj já si semotamo dám, ale raw food to není.

Jo a ještě, mimochodem, ukažte mi čokoládu, kde na prvním místě v jejím složení není cukr. Ach jo, cukr (rafinovanej) všude všude.

Překvapují mne ty zmínky o neodtučněném kakaovém prášku. To fakt existuje? wow. Když jsem o tom mluvil s Terkou, říkala, že odtučnit se to prostě musí, jinak by to nebyl prášek, ale pasta. Což chápu - prášek přece musí být suchý, aby to byl prášek. Jakmile bude obsahovat vyšší procento tuku, prášek to nebude, protože tuk to bude slepovat do hmoty.

Moc krásnej den všem, čauky
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid

Háně

Příspěvek od Háně » ned lis 05, 2017 14:43

Jindro, snad všechny vysokoprocentní čokolády nemají na prvním místě cukr :D můj táta rád kupuje třeba tuto, tak si občas trochu dám www.lindt.cz/shop/znacky/excellence/exc ... cocoa-100g

Aha, to by vysvětlovalo, proč jsem to skoro nikde neviděla. Tak to taky nevím, co tím minsc myslel.

minsc

Příspěvek od minsc » pon lis 06, 2017 7:32

Háně

Příspěvek od Háně » pon lis 06, 2017 15:32

Aha, ale holandské odtučněné je. Tak já nevím. Holandské doma máme a občas ho do něčeho použiju, teď jsem si koupila normální prášek z nepražených bobů a to mi přijde lepší.

minsc

Příspěvek od minsc » úte lis 07, 2017 14:17

Ale obsahuje 20% tuku, který by, doufejme, měl pocházet z kakaového másla či jak se to jmenuje. Tak asi teoreticky by přímo kakaové boby měly být nejlepší, protože to je z toho nejmíň zpracovaná potravina. O tom prášku z kakaových bobů jsem neslyšel. Máš nějaký odkaz ? Dostal jsem totiž nápad na super recept :)

Háně

Příspěvek od Háně » čtv lis 09, 2017 13:39

Aha. Ono to kakaové máslo se dá koupit i samostatně, jsem koukala. Otázkou ale je, co je tedy na tom kakau nejhodnotnější, jestli je to máslo nebo něco jinýho. Kakaový boby jsou fajn, ale trošku dražší a já mám radši si něco tím kakaem posypat. Prášek mám tenhle bionebio.cz/images/stories/virtuemart/product/4422.jpg

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon lis 13, 2017 16:30

kakaove maslo jsem pouzivala jen na mazani tela. To bylo super. :)

Jinak ohledne te coko, u me reakci nedela cukr a mliko (i kdyz ani to neni urcite zadna hitparada), protoze reaguju i na ciste kakao ci boby. Ale moc mi to nevadi. Mam karob, kdyz moc moc chci neco podobneho. Verim telu, ze si rekne co jo a co ne. Kamoska, ktera koji, taky nakonec cokoladu nemuze a decku se konecne spravila plet od ekzemu (predtim jedla jeji mamka coko na kila).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » úte lis 14, 2017 11:22

Tak na mazání já nepoužívám nic nebo kokosák :D taky jsem měla to kakaové máslo doma a vyráběla z něj balzám na rty pro kamarádky, ale nakonec se ani nedal použít, protože máslo bylo strašně tuhé.

Chápu, karob mi teda hodně chutná :delicacy: ale teď ho vůbec nepoužívám, prostě beru, co je doma. Navíc ani to kakao moc často nejím, možná tak jednou za měsíc co něčeho.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » ned lis 19, 2017 17:51

jj, tuhe to bylo. Pred pouzitim jsem to davala na topeni. :)

Karob jsem uz taky dlouho nemela. Ale je to taky spis tim, ze neni doma. :mrgreen: Ani bezne k mani (spis jen obchody se zdravou vyzivou a tam ja chodim jen vyjimecne doplnit zasoby "suchych potravin").
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » sob lis 25, 2017 13:10

Tak už můžu zhodnotit svůj měsíční experiment s hořčíkem. Nakonec jsem opravdu skončila u citrátu z DM, občas mel na mě projimave účinky, ale furt lepší než štípací olej. Co úplně zmizelo, byl PMS - fakt ohromná úleva. Ale na menstruační bolesti nepomohl ani trochu :cry: což mě docela zklamalo.

Jindra

Příspěvek od Jindra » pon lis 27, 2017 10:59

Háně píše:
sob lis 25, 2017 13:10
Co úplně zmizelo, byl PMS - fakt ohromná úleva
hmm, fajná zpráva, tak to musím zkusit taky :-)

Háně

Příspěvek od Háně » pon lis 27, 2017 12:01

Taky máš problémy s PMS? :D

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » pon lis 27, 2017 14:56

Jindro fakt? :shock: :D

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon lis 27, 2017 19:06

Dobry s tim pms!!! :)
S projimavymi ucinky mam take zkusenost. Brala jsem horcik kratce a pak jsem sla shodou okolnosti na operaci v celkove narkoze a pamatuji si na stres, ze se jim behem operace po.... haha. I kdyz smeju se az ted, tenkrat mi bylo pekne uzko.

Preju krasny den :)
"Abraham"

Litlos

Příspěvek od Litlos » pon pro 04, 2017 11:44

Ahoj,
kakao i karob obcas pouzivam na dochuceni, kdyz si mixuju sve oblibene orechove, semenne, ovocne a dalsi smesi :) Roky zpatky jsem prestal kupovat ty odtucneny kakaa, co se u nas prodavaji. Objevil v Kauflandu tohle kakako http://babeta-peceni.cz/eshop/kakao/kakao-150g ma dvakrat vic tuku nez ostatni kakaa a chut je samozrejme mnohem lepsi. No a pak se podival na kakaa v nemecku a ty nase odtucneny smesi bez chuti jsem tam vubec nepotkal. Nakupuju v Lidlu, Aldi apod. tyhle kakaa https://www.zboziznemecka.eu/shopumarti ... akao-250-g https://www.zboziznemecka.eu/shopumarti ... -na-peceni atd. Je toho dvakrat tolik za polovicni cenu co nase kakao (1,49euro). Mam stesti na domaci med, takze vyjimecne si udelam i svoji cokoladu. Ale mohl bych si opet obstarat kakovy boby, diky za pripomenuti. Nakupy nekoncni jenom u kakaa. Vetsinou tam maji levnejsi a kvalitnejsi veci. Treba dva totozny vyrobky maj u nas jiny slozeni nez v zahranici. Jo a karob je taky dobrej :) https://www.zdravi-vitaminy-doplnky.cz/ ... rob-detail Karob ze stromu je vynikajici. Ve spanelsku jsem ho krome mandli a dalsich dobrot potkal celkem casto. Mel jsem problem aby se mi to vsechno veslo do auta :D Nevim odkud jsi, ale snad ti muj prispevek, nebo nekomu jinemu bude aspon trochu prinosny :)

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » úte pro 05, 2017 0:11

karob je moc dobry. Ten v prasku se da zamichat do mnoha veci (neni raw, ale to osobne uz neresim), a ten v podobe lusku jsme si taky vozili z dovolenych.
Coko (vysokoprocentni, horkou) jsem si dala vyjimecne nedavno a osypana jsem jeste ted. Pro nekoho to opravdu neni a pak je lepsi zustat verny karobu (reakci mam i na coko boby). :)

Ano, v CR se obcas nestacim divit slozeni vyrobku. Prilis procesovane potraviny nekupuju, ale vyjimkou jsou obcas bezlepkoviny a to uz mam nastesti prehled, kde ti cesti koumaci pouzili psenici, pricemz jen odstranili lepek (mnoha lidem to dela stale problemy!) a podobne nesvary. Treba mate nekdo lepsi prehled, ale v jine zemi jsem bezlepkoviny vyrabene z psenicne mouky, kde se jen odstrani lepek, nevidela. V Americe, Anglii, Spanelsku atd tu mouku poskladaji ze smesi ruznych muk a vylepsovadel (vetsinou prirodni a neskodne). Ovsem samozrejme nejake bezlepkove sladkosti jsou des vsude na svete (margarin a spol).

Uz tu zas plevelim.
Krasny vecer. ")
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » stř pro 06, 2017 15:28

Ahojte lidičky, je to sice mimo téma stravy, ale chtěla bych se zeptat, kdo z vás, co sem ke mně do deníčku náhodou zavítají, máte zkušenosti s metodou RUŠ - hlavně jestli vám skutečně pomohla při řešení problémů dlouhodobě, jestli ty zkušenosti dlouhodobě využíváte a osvědčilo se vám to. Tuším, že jsem u někoho v deníku četla, že na tom byl, ale už nevím, u koho. :D

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » stř pro 06, 2017 15:52

Háně

Příspěvek od Háně » stř pro 06, 2017 20:14

Děkuji Pando za rychlou reakci :D vypadá to tedy, že Jindra byl z toho nadšený. Uvidíme, jestli z toho těží ještě dnes, pokud tedy nakoukne do mého deníčku a bude ochoten se vyjádřit. >:-)

Jindra

Příspěvek od Jindra » pát pro 08, 2017 0:53

nahlédne :-)
je ochoten se vyjádřit :-)

Haní, Karla Nejedlého máš myslím si při ruce v Praze, viď.
RUŠka mi obrovsky pomohla. Obrovsky. Je to... kolik... no, myslím, že sedm osm roků. Díky rušce jsem se zbavil traumat z dětství, což mi nesmírně pomohlo. Skvělá metoda. Traumata mne dost trápila. Byl to výtečný zážitek ten RUŠácký večer.

A něco jiného: zítra jedu do Prahy, vezu z Brna půl tuny knížek (už je mám v autě) za půl milionu a v sobotu v 18h tam bude křest knihy (dělal jsem jazykovou korekturu, takže tak jsem se k tomuhle dostal... pak jsem ještě nabídl logistiku a už v tom lítám). Orelská 11. Stav se, dám Ti pusu na tvář, dívko usměvavá :-)
http://ladirna.cz/akce/krest-karet

Háně

Příspěvek od Háně » pát pro 08, 2017 21:46

Bezva :D no co jsem četla na jejich stránkách, přímo ten Karel už terapie nedělá, ale má na to svoje lidi po celé ČR. Já mám jedno takové trauma asi ne z dětství, co si pamatuji tak od 15 let a moc chci se toho zbavit, protože mi to ztěžuje každodenní život. Někdy se mi zdá, že to celkem zvládám, někdy ale mam pocit, že sama, bez nějakého navedení, to nedám. Tak to zvažuji jako možnost.

Diky za pozvání, normalně bych určitě na tento křest nešla, ale zas pusu bych chtěla, tak my to ještě promyslíme , jaký budeme mít program a tak :) hm, že by setkání po 2, 5 letech? Mne to přijde jako hrozná doba, no možná za několik desítek let mi to bude připadat jinak :D

Jindra

Příspěvek od Jindra » sob pro 09, 2017 14:21

Taky jsem měl trauma z dětství, RUŠka mi dokonale pomohla.

Omlouvááám se, omlouvám. V Praze jsem včera byl, dovezl jsem tisíc knížek a 55 tisíc karet z brněnské tiskárny, ale pak jsem jel večer domů, protože "všechno je zase jinak", už včera ráno se zas vše zkomplikovalo novými negativními zprávami. Jo, život je krásnej, furt se něco děje :-)
Na křestu nebudu, ale je to krásné dílo, takže zajdi i "beze mne".
S Láskou vás oba moc rád pozdravuju

Háně

Příspěvek od Háně » ned pro 10, 2017 19:48

Tak to ráda slyším a budu o tom přemýšlet :) ovšem teď bych to asi nedala kvůli penízkům. Víš o tom, že oni vydali také knížku, pomocí níž se můžeš tuto metodu naučit sám a tak si pomoct i bez terapie? Co si o tom prosím myslíš - může to fungovat jako terapie, nebo je to jen takový doplněk?

Tak to ještě že jsme nešli :D věřím, že ty kartičky mohou být hezké, ale tato akce asi není můj šálek kávy. Neva, uvidíme se jindy.

Jindra

Příspěvek od Jindra » ned pro 10, 2017 23:38

Háně píše:
ned pro 10, 2017 19:48
Tak to ráda slyším a budu o tom přemýšlet :) ovšem teď bych to asi nedala kvůli penízkům. Víš o tom, že oni vydali také knížku, pomocí níž se můžeš tuto metodu naučit sám a tak si pomoct i bez terapie? Co si o tom prosím myslíš - může to fungovat jako terapie, nebo je to jen takový doplněk?
kvůli penízkům? Ok, tak to sleduj Karlův web, oni totiž občas dělají tzv. Ochutnávku RUŠky, což bývá session na 4 hodiny za symbolický peníz a je to dokonalá ukázka s praktickým příkladem na jednom či dvou z přítomných. (já zažil ukázku s malým chlapcem a bylo to velmi silné, co ten chlapec tahal ze své paměti a jak moc mu i jen ta chvíle pomohla.)

K otázce na knížku není lehké odpovědět. Dneska - po terapii - se mi to mluví, když už vím, o co jde. Kdybych to ale neměl naživo, tak nevím, jestli by mi knížka stačila. Mám pocit, že jo, ano. Knihu jsem ale neviděl/nečetl, takže se vyjadřuju k zajíci v pytli a to není správné. Pokud bych ale i takhle naslepo měl odpovědět ano/ne, pak se klaním k "ano", protože to není až tak věda a stačí knihu srozumitelně napsat a určitě se dle ní dá jet. Nepochybuju, že ji Karel napsal srozumitelně.
Koukám na web... v knize je "praktická část, kde najdete postup zpracování vztahu a problému. Přehledně i podrobně, krok za krokem". Jo,nebojím se. Zkus. Přéma je supr kluk, sjede Ti to - povede Tě.
(něco mi říká, že ta kniha vlastně bude v principu víceméně obdobou Cesty - a to se taky dá naučit a dělat svépomocí, Cesta je napsaná velmi fajně)

Uvidíme se snad příští rok, beztak zase se synkem dáme tu krásnou pražskou zoologickou. Jo a technické muzeum. Hodíme prostě naši milovanou pánskou jízdu s karavánkem.

Háně

Příspěvek od Háně » pon pro 11, 2017 22:41

Tak to by bylo super, taková ochutnávka :) budu to sledovat a knížku si pořídím.

Háně

Příspěvek od Háně » úte pro 12, 2017 23:42

Lidičky, mám zase dotaz, tentokrát trochu divný. Stává se vám někdy, že se vám chce v noci (tím myslím během spánku) na "velikou"? Mně se stává posledního půl roku vždy několikrát do měsíce, že se probudím, vůbec se mi nechce na WC, ale je mi špatně od žaludku a vůbec nechápu, co se se mnou děje, jsem úplně zmatená. Někdy se klepu a polejvá mě pot, ale většinou je mi prostě jen blbě. V takovém případě jdu na záchod a tam si třeba chvíli čtu, než se proberu, a pak zjistím, že se mi chce na "velikou". Po návratu do postele je mi ještě tak 10 minut blbě, pak už je to dobrý a pak usnu. Docela mě to štve, protože to je nepříjemný probudit se v takovém divném stavu, navíc se mi na wc nechce a přitom se mi chce, a musím se vždy úplně probudit a to mě neba :shock: tak nevím, jestli v tom polospánku tělo prostě vysílá jiné signály, nebo čím to může být? Zatím jsem nezpozorovala souvislost s potravinami, jen vím, že ve stresu je to horší (když spím mimo domov).

Jindra

Příspěvek od Jindra » stř pro 13, 2017 11:19

Ahoj milá,
né, tak za sebe napíšu, že tohle vůbec neznám - jistě, krom jedné výjimky za deset let, kdy jsem blbě jedl a v noci měl průjem
Jen ta Tvoje zmínka o stresu, jinak bych ani nereagoval, když nemám nic relevantního, ale k tomu stresu - ten velmi negativně ovlivňuje kvalitu trávení (ostatně, stres velmi negativně/nebezpečně ovlivňuje celý organismus), takže mne napadá, že pomalé trávení graduje právě v noci. Což mi nepřijde dobré. Zkoukni si, co a kdy jiš (jak dlouho před spaním), však víš. Taky kombinace, protože některé se tráví obtížně/pomalu.
A víc víc sexu, je to zdrawé :D

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » stř pro 13, 2017 12:06

Asi by stály za povšimnutí biologické hodiny orgánů. Pokud se to děje v nějakou obvyklou dobu, může to znamenat problém s nějakým orgánem, např. něco je blokované. http://www.honzazkrkonos.cz/?page_id=736 . Ćasy platí pro skutečný čas podle slunce - tedy zimní čas, a může se ještě lišit podle zeměpisné šířky, u nás je korekce času -10 (západ ČR) až +15 (východ ČR) minut.

Jindra

Příspěvek od Jindra » čtv pro 14, 2017 13:31

Pando pomyslel jsem na totéž, ale raději o tom nepsal. Nechci šířit něco, čemu nevěřím, resp. o čem nemám úplně jasno. Jde mi o to - tohle přece musí velmi výrazně ovlivnit doba, ve kterou jdeš spát.
Budu-li chodit vzorově denně v deset, ok, pak to beru. Kdy ale jdeš jednou v deset, pak o půlnoci, poté zas vydržíž u pěkné knížky do dvou do rána... nevím, nakolik tomu důvěřovat. :-)
Ale rozhodně i toto může být dobré brát v potaz.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » čtv pro 14, 2017 13:59

Doba spánku to až tak moc neovlivňuje, ovlivňují to především vnější vlivy (Slunce) podle kterých se to synchronizuje. Lze to pozorovat podle toho, že když si člověk posouvá dobu bdění a spánku, tak různé projevy se neposouvají. Např. když jsem přes den někdy jedl něco hodně zahřívacího, tak jsem se pak vzbudil ve 3h v noci spocený a přehřátý, bez ohledu na dobu spánku.

Naopak by člověk měl přizpůsobit svůj denní režim přirozeným biologickým hodinám. Nejpřirozenější doba spánku je symetricky kolem půlnoci - tedy nejoptimálněji jít spát v 20h a vstávat ve 4h, případně max. 21h a 5h, to je pro tělo nejpřirozenější. Je civilizační nemoc, že lidé pod působením "drog" (jako jídlo, kafe) se nadopují a potlačí signály únavy a jdou spát pozdě, protože díky stravě začínají být večer aktivnější. Pak jsou ráno unavení a nevyspalí, takže se zas nadopují jídlem a kafem, tím přebijí přirozený pocit únavy a večer to zas přetahují. Tím se neustále přetěžují a pak vznikají nemoci.

8h spánku a 8h spánku není totéž, záleží na tom kdy. Dřív při podnikání se mi stávalo, že jsem přetahoval do noci a i si někdy denní režim až otočil - tj. spal jsem ve dne a programoval v noci. Ale i když jsem spal 8 hodin, byl jsem stále přetažený a unavený. Den je pro spánek úplně nevhodný a nepomůže spát v tmavé tiché místnosti. Posunem spánku se biologické hodiny neposunou, energie ze Slunce působí i přes zdi a reguluje hodiny. Ale když se mi někdy podařilo dodržet spací režim 20h-4h, tak to byl obrovský rozdíl. Cítil jsem se pak moc dobře a s energií. Jen je problém se na ten čas přeučit (a trvá nějakou dobu si převyknout), znamená to minimalizovat drogy potlačující pocit únavy, tj. kafe, čaj, ale i jídlo zmenšit na minimum, to také hodně povzbuzuje.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » čtv pro 14, 2017 20:06

Pando, zase hodne souznim. Je to pro me docela aktualni tema, protoze jsem posledni dobou zbytecne chodila spat pozde a ackoli jsem pak spala o to dyl rano, vlastne jsem se necitila vyspana. Jakmile se donutim to zalomit driv (extra brzo to teda jeste nezvladam), rano je to sakra znat. Mozna clovek vekem pozna, ze uz mu ne vse projde a biologicke hodiny by mel brat v potaz.

Jinak co me napada, pokud se nekdo budi pravidelne v urcity cas, tak neni od veci potesit dany organ. At uz bylinkama, vhodnejsim jidlem nebo treba i akupresurou na bodech, ktere souviseji s organem. Plus zminovana psychika, ale kdo z nas ji ma vzdy v pohode, ze jo.
"Abraham"

Odpovědět