Bojovník0806 - zaměření Půsty

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Bojovnik0806

Bojovník0806 - zaměření Půsty

Příspěvek od Bojovnik0806 » ned dub 14, 2019 12:44

Zdravím, chtěl bych využít toho, že zde přispívají lidé s dlouhodobými zkušenostmi s půsty a zeptat se na pár věcí, které dosud mým znalostem v oblasti půstu nějak unikly anebo snad nebyly ani dostatečně veřejně vysvětleny.(spíš to asi bude ta první možnost :D).Pokud mi bude zodpovězeno , budu moc rád.

1)

http://breatharian.eu/forum/viewtopic.p ... ile#p19661
http://breatharian.eu/forum/viewtopic.p ... ile#p19168

Je doopravdy možno vlivem očistných procesů půstu a uvolňujících se látek do dechu, nadýchat do alkohol testru něco, co přístroj vyhodnotí jako alkohol?Tohle jsem předtím nějak moc neřešil, ale nyní jsem si dal do souvislosti, zda během doby, kdy člověk praktikuje delší půst a přitom chodí do práce, není riziko, že zrovna má tu smůlu , že vychytá dýchací zkoušky a budou jej v práci obviňovat , že přišel opilý.A pokud by se tak stalo, napadá vás, jak to diplomaticky omluvit?A kdyby šel člověk v posledku na krev, tam by nemělo být nic zjistitelného ne?

2)

Hygiena.Do jisté doby jsem praktikoval půsty vždy tak, že jsem většinu té doby do práce zrovna nechodil a tudíž jsem ani absenci hygieny během doby půstu nijak extra neřešil.21čku v roce 2017 jsem uskutečnil rovněž mimo práci.První delší půst , při kterém jsem i chodil po celou dobu do práce bylo až teď 2019, 01.02. - 02.03. 15 půst + 15 návrat, a vyřešil jsem to tím, že jsem se těsně předtím nechal nakrátko ostříhat , aby nebyla moc vidět mastnota vlasů a rovněž jsem vůbec nepoužíval žádnou drogerii.Ani zubní pastu.

Mám pocit, že jsem četl, že ohledně zápachu z úst nějaké opatření moc realizovat nešlo, že v podstatě není co žvýkat, aby zároveň nedocházelo k narušování procesu půstu.S tím, že v období půstu mi bude smrdět dech jsem se smířil, prostě se budu v té době snažit držet si odstup.

Ale co se týče celkové tělesné hygieny , která se provádí ve sprše.Může i drogerie ohrozit průběh půstu?Je lepší ji raději nepoužívat a třeba si častěji měnit oblečení?

------------------------------------------------------------------------------------------

Jinak drobný raport, aby byl člověk trochu v obraze o mé situaci.Od 21čky v roce 2017 jsem bohužel relativně krátký čas po zakončení návratovky upadl v podstatě do opačného extrému, vychutnávání si všech možných chutných (a ne tolik výživných a z hlediska trávení nevhodných) jídel, minimum sportu , po práci aktivity, které byly často jen zabíjením nudy a času.Jen alkoholu a dalším omamným látkám jsem se 100% vyhýbal. A kupodivu tělo pokorně zvládalo mé nenažrané radovánky takovým způsobem, že jsem v podstatě nebyl v žádném velkém nátlaku s tím něco dělat.Ale stejně jsem pozoroval jak hlavně psychická kondice jde dolů.Jak otupuju.Možná zbytečně ztracený čas, ale na druhou stranu alespoň jsem o další solidně vštípenou zkušenost bohatší.Jo, jídlo je velký požitek a dokud člověk čerpá z mladické a zdravé kondice, dá se na něm bezstarostně dobře ujíždět.Ale pokud má člověk v životě dlouhodobě v mysli nějaký relativně vyšší záměr, stejně jej nakonec ten rozpor donutí se sebou něco udělat.

Teďkom jsem +- měsíc a půl po zakončené 15tce i s návratem a využil jsem tohoto menšího restartu tak, že jsem jednoduše ani jednou nepozřel nic, co vím ,že nebudu teďkom na opětovné disciplinovanější cestě chtít dlouhodoběji jíst, aby na mě pomyšlení na různá pokušení mělo minimální vliv.A funguje to.Mám totiž už takovou zkušenost, že mně nejvíce sedí , když se věcem, které ve svém životě ve větším měřítku nechci, radši vyhýbám obloukem úplně.Sice to asi něco svědčí o tom, že ještě nežiju v dostatečné duševní rovnováze , ale jsem rád, že teďkom zase i během pracovního týdne každodenně sportuju a pomalu zvyšuju výkon a jím jen ovoce , zeleninu, ořechy, semena, rostlinné oleje a zatím i příměřené porce masa( vždy jen s listovou zeleninou a co nejméně tepelně upravené).A mám z toho xkrát lepší pocit.Ono pak paradoxně si to člověk vychutná ve výsledku i daleko víc, protože zjemněné chuťové buňky dokážou vnímat i prostší jídlo jako lahodný požitek, dokud nejsou pravidelně předrážďovány výrazněji dochucenými jídly.Takže touto o něco moudřejší cestou jsem teď odhodlaný pokračovat a usnadnit si tím opětovnou práci na sobě.
To je zatím vše, chci se dostat do celkově lepší kondice , než zkusím nějaký delší půst , než je 21 , aby to pak proběhlo s větší rovnováhou, ať už to bude při práci, nebo nějak jinak zařízeno.

Předem moc děkuji za odpovědi.

Odpovědět