Háně létající káně

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Háně

Re: Háně létající káně

Příspěvek od Háně » stř dub 06, 2016 20:25

Díky za tip s vápníkem, ono tam želvě teď nic moc neroste, jak jsme to tam šíleně rozryli :D ale pampelišky tam přesadit chci. Jen myslím, že tam dlouho nevydrží, ona je taková vrtalka a měkkou půdu hned rozhrabe. Chtěla jsem jí tam zasadit všelicos, ale to by tam nějakou dobu nesměla, a to mi přijde škoda.

Tak tak, naše zahrada sice vypadá jako po výbuchu atomový bomby, ale hlavně, že mě to baví :lol: je to super, už se mi tolikrát stalo, že jsem ráno ve volný dny se šla vrtat v hlíně na zahradě, a pak náhle zjistila, že už je poledne.

Držím palce s prací :) já jsem si zas uvědomila jeden problém, který sem nebudu psát, protože pro mnohé je to určitě povrchní blbost, ale táhne se to se mnou co si pamatuju od 7 let. Komu se to stalo, tak ví, že to žádná sranda není. Já jsem o tom věděla celou dobu, ale nikdy to nebylo tak intenzivní, a je těžký si to přiznat a rozhodně to ještě nemám vyřešené a nevím, jestli vůbec někdy budu mít. Zásadní pro mě je vědět, že některý myšlenky v mojí hlavě nejsou doopravdy moje a to, co vidím, někdy vidím jinak, než je ve skutečnosti. Díky bohu mám ještě rozum a někoho, kdo mě umí vrátit do reality.

Já osobně moc nemusím takové alternativní lidi, co se rýpou ostatním v jejich přístupu k věcem. Člověk něco řekne, oni se toho hned chytí a určí mu nějakou diagnózu nebo mu podsouvají, že je v jeho životě něco špatně, že by se měl přestěhovat/najít si jiného partnera/změnit práci...podle toho co si vyčetli nejlépe v nějaké populární "psychologické" knížce. Zrovna nedávno jsem jednoho takového potkala a občas je těžký takové lidi rozpoznat, protože můžou být tak přesvědčiví, že člověk v prvních vteřinách začne přemýšlet, že s ním vážně něco není v pořádku.

Ozeki

Příspěvek od Ozeki » čtv dub 07, 2016 22:27

Video shlednuto a nevidim v nem nic zavadneho :-) pokud jsi holka z mesta a citlivka, tak na zaklade podobnych videi mozna prestanes jist maso a ... budes mit o neco malo vice prace udrzet telo a ducha v rovnovaze s alternativni stravou (za zvysene casove financni a jine naklady). No a co. Tva volba.

Avsak vyhybani se nazorum a diskusim, ktere NEPodporuji tve nazory, je tak prumerne, to dela skoro kazdy, takze nejsi az ak vyjimecna :br

Háně

Příspěvek od Háně » pát dub 08, 2016 17:07

Tak teď jsi mi to nandal, dokonce ani výjimečná nejsem :cry: vážně nemáš nic jinýho na práci, než se zoufale snažit vzbuzovat v ostatních lidech po internetu nepříjemný pocity? Ty s nikým diskutovat totiž nechceš. Tohle je poslední věc, co ti na vitariánu píšu, takže bych byla ráda, kdybys mi tu ani ty už nic nepsal, je to totiž k ničemu. Ahooooj :br

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát dub 08, 2016 18:12

Háně píše: Já osobně moc nemusím takové alternativní lidi, co se rýpou ostatním v jejich přístupu k věcem. Člověk něco řekne, oni se toho hned chytí a určí mu nějakou diagnózu nebo mu podsouvají, že je v jeho životě něco špatně, že by se měl přestěhovat/najít si jiného partnera/změnit práci...podle toho co si vyčetli nejlépe v nějaké populární "psychologické" knížce. Zrovna nedávno jsem jednoho takového potkala a občas je těžký takové lidi rozpoznat, protože můžou být tak přesvědčiví, že člověk v prvních vteřinách začne přemýšlet, že s ním vážně něco není v pořádku.
nevyzadane rady jsou mor :)
ale je fakt, ze nekdy na nekterych radach je spetka pravdy... kazdopadne jak to nekdo do druheho zacne hustit, ten chudak bude spis v obranne pozici a nebude rady prijimat. To delam bezne ja, kdyz mi nekdo neco otravne vnucuje (rady, vyrobky, nabozenstvi...), tak nema sanci na uspech, protoze se zatvrdim. Logicky.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát dub 08, 2016 18:13

Háně píše:Tak teď jsi mi to nandal, dokonce ani výjimečná nejsem :cry:
:lol:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » sob dub 09, 2016 19:15

Jojo, to dělám taky.

Dneska mně a sestře mamka řekla, že má předstupeň osteoporózy, tak že se prý máme taky ve stáří na co těšit. Taková milá zpráva. Doktor se jí ptal, jestli jí dostatek mléčných výrobků, a mamka, že jich jí opravdu hodně. Doktor se divil, že tohle tvrdí všechny jeho pacientky. Překvápko. Každopádně mně se nic takovýho nestane.

Ozeki

Příspěvek od Ozeki » sob dub 09, 2016 19:20

Pavluska píše:
Háně píše: Já osobně moc nemusím takové alternativní lidi, co se rýpou ostatním v jejich přístupu k věcem. Člověk něco řekne, oni se toho hned chytí a určí mu nějakou diagnózu nebo mu podsouvají, že je v jeho životě něco špatně, že by se měl přestěhovat/najít si jiného partnera/změnit práci...podle toho co si vyčetli nejlépe v nějaké populární "psychologické" knížce. Zrovna nedávno jsem jednoho takového potkala a občas je těžký takové lidi rozpoznat, protože můžou být tak přesvědčiví, že člověk v prvních vteřinách začne přemýšlet, že s ním vážně něco není v pořádku.
nevyzadane rady jsou mor :)
ale je fakt, ze nekdy na nekterych radach je spetka pravdy... kazdopadne jak to nekdo do druheho zacne hustit, ten chudak bude spis v obranne pozici a nebude rady prijimat. To delam bezne ja, kdyz mi nekdo neco otravne vnucuje (rady, vyrobky, nabozenstvi...), tak nema sanci na uspech, protoze se zatvrdim. Logicky.
Presne tak to je, xxx se snazi zmenit svet, yyy sve okoli a zzz sam sebe. Za pismenka si radeji doplnte sami. Podle meho poznani je v drtive vetsine pripadu mrhani energii radit lidem :-)

Stara pravda pravi: chytremu napovez a ... Tedy pokud nekdo hleda (typicky kdy a kdo hleda?: je nespokojen s necim), tak je dobre mu napovedet, naznacit smer, podelit se, jak to resim ja...

A at si to kazdy prebere, jak chce. To uz mi je celkem jedno. Moudry hledajici clovek se zajima, egocentricky ignoruje a stale si mele to sve, ktere ho privedlo tam, kde prave je (a nespokojen).

Ozeki

Příspěvek od Ozeki » sob dub 09, 2016 19:27

Pavluska píše:
Háně píše:Tak teď jsi mi to nandal, dokonce ani výjimečná nejsem :cry:
:lol:
Prekvapive... stejne jako drtiva vetsina lidi, nereflektujes zda se souvislosti, jedes svou linku nehledic vpravo vlevo :arrow: viz bohorovne tvrzeni, ze TOBE SE TO NESTANE :?: pockej 20 let a tve nazory budou odlisne... Tomu se rika vyvoj. To je prirozene, tak se hned neurazej a nekde si to zapis do papiroveho denicku.

Háně

Příspěvek od Háně » ned dub 10, 2016 18:23

Dneska jsem objevila ráj :) místo nedaleko od domova, kde roste taková spousta jedlých rostlin! Nasbírala jsem si kopřivy, bršlici, hluchavky, popenec a svízel přítulu (zrovna jsem si přečetla, že se používá proti hysterii, to se mi bude za měsíc o zkouškovém hodit :lol: ). Prostě paráda. :delicacy: ještě se musím naučit poznávat další druhy bylin. Jak já mám ráda trhat kopřivy, jak to krásně voní, mňam.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » úte dub 12, 2016 0:12

Hm...nebyl muj prispevek k hysterii smazan? Nebo jsem neklikla odeslat? :)
No mozna lepsi :)

Koprivy pri trhani fakt paradne voni. :)
"Abraham"

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte dub 12, 2016 3:41

Háně píše:Tohle je poslední věc, co ti na vitariánu píšu, takže bych byla ráda, kdybys mi tu ani ty už nic nepsal, je to totiž k ničemu. Ahooooj :br
A dobre delas, Ozeki tu rypal do lidi uz jakozto Janek, kdovi kolik nicku tu ten brouk Pytlik (co sezral vsecek rozum jako decko v kine) pouziva:).
Je to schyza a psychopat jako vystrizeny z ucebnic blazincu:). (pardon, ustavu pro choromyslne)

Háně

Příspěvek od Háně » úte dub 12, 2016 13:13

Pavluško, co jsi psala o hysterii? :D ach jo, kdybych se já o zkouškovém aspoň tolik učila, kolik zvládám vyšilovat... Já všem řeknu, že nemůžu ven, nemůžu nikam, protože se musím učit, ale pak se stejně neučím, protože hysterčím, no, a nakonec tu zkoušku stejně udělám... fakt nevím jak se tohoto zlozvyku zbavit.

Když chce někdo jíst kopřivy, tak si je musí nejdřív zasloužit, a hlavně si je musí nejdřív nasbírat...takže mám novou motivaci jít ráno běhat, funguje bezvadně >:-) nevím, proč mi ty kopřivy tak strašně chutnají...

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » stř dub 13, 2016 10:57

hysterie? ze je na to dobry sex (ovsem kdo pri stresu na to ma furt chut, ze jo?!). :) mimojine. Kazdy si najde tu svoji cinnost nebo spis vicero cinnosti jak se zklidnit atd. U me je to plavani v mori, ale to ted nemuzu, tak mam zkusenost, ze si musim hledat nahrazky. Dneska planuju pochod prirodou u vody, az vyridim co potrebuju. Jak se fyzicky nevybiju, tak je zle. :) Priznavam, ze je pro me hruza sedet nekolik hodin na navsteve nebo navstevu x hodin mit a sedet na prdeli. Nejradsi si povidat na vylete a hotovo. Nez nekolikahodinove sedanky. Clovek je stvoren k pohybu, a prave nejen pro svou fyzickou schranku.
Jezis, jak ja se tesim na plavani.

No jo, to co popisujes, to je uplne normalni. Znam to tak, ze jsem byla treba cely den doma kvuli uceni, ale realne ucit jsem se zacala v pozdnim odpoledni, protoze jsem na to tak nejak nastavena, na hloubani, uceni.... az vecer. Ale taky jsem trcela doma kolikrat cely den.

Zelene obecne podle me harmonizuje a tve telo asi vi, ze to potrebuje....
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » stř dub 13, 2016 11:26

Jo, na to už jsem taky přišla, a jsem ochotná to kvůli zmenšení stresu podstoupit :lol: jenže kdo by chtěl mít sex s vystresovaným kánětem, co se celé třese a :cry: , že nezvládá...minulý zkouškový jsem chodila skoro každý den na jógu a trochu to pomohlo, ale stejně nic moc...takovýhle utěšovadla jsou fajn, ale já bych potřebovala, abych si konečně uvědomila, že fakt o nic nejde. Vždyť já to racionálně vím, ale ten zbytek mě to nějak nemůže pochopit. Já už se ani nebojím zkoušek, já se bojím, jak se budu bát zkoušek :( protože ty zkoušky jsou celkem lehký, ale co já z toho dovedu udělat...

Já jsem celý den doma a neučím se nikdy... celou dobu přecházím po bytě, vyšiluju, zmateně listuju ve skriptech, ale neučím se...a stejně tu zkoušku udělám..tak to jsem celou tu dobu mohla dělat něco úplně jinýho.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » čtv dub 14, 2016 12:47

No pak je tu jeste moznost alkoholu. Me obecne nedela dobre, telo se s tim moc nevyporadava, ale je pravda, ze jsem po nem parkrat v zivote sahla prave na uklidneni. A protoze me staci malo, ta mi je za chvilku nejaky stres nekde. :) V jedne praci, kde me zacala pomlouvat kolegyne a celkove to dostavalo hnusnou atmosferu (ve hre byly asi jeji komplexy), tak jsem nakonec dosla k tomu, ze si dam sklenicku nez pujdu do prace a to mi fakt pomohlo prekonat par neprijemnych dni nez to pominulo. Resp. slecna se zamotala do vlastnich intrik.

Ohledne zkousek... on pokud clovek na prednaskach opravdu posloucha, plus vi neco navic kdyz ho obor bavi, tak to vetsinou nejak projde. Ale uplne bez uceni si to predstavit neumim. Bez uceni bych se te zkousky urcite vic bala. Pokud si clovek aspon jednou (v pripade zapamatovani cisel atd, tak urcite vickrat, v mem pripade) precte cela skripta, urcite jde na zkousku s lepsim pocitem.
Obor by mel cloveka ale bavit, jinak ani nevim jak se prinutit neco cist... smekam pred kazdym kdo to zvladne.
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » čtv dub 14, 2016 17:32

Tak alkoholu se já vyhýbám jak čert kříži. Maximálně si něco trochu dám, když jsem na nějaké akci. Ale sama nikdy. Párkrát jsem to udělala, když jsem poprvé spala doma úplně sama (bylo to asi v 17, nás je v rodině hodně, tak se mi to mockrát nestalo, případně byl u nás přítel/kamarádi) a bylo mi smutno. Já jsem to tehdy nesla dost těžce, být přes noc sama. Taky na mě alkohol hodně rychle působí, a až zázračně mi to pomohlo. Až jsem se z toho vyděsila, jak jednoduché to bylo. Sklenička alkoholu a z vystrašenýho káněte je rozesmátý káně. A právě proto tohle už nedělám. Radši jsem si zvykla spát doma sama a teď mi to už vůbec nevadí. Takováto jednoduchá řešení jsou nebezpečná pro lidi, jako jsem já...z pár dní by se stalo pár týdnů..měsíců..a kdo ví, jak by to dopadlo, v tomhle si nevěřím. A navíc se chci odnaučit bát zkoušek, ne si nalejt skleničku :D

No vidíš, já na přednáškách totálně neposlouchám, ale spíš tam vůbec nejsem. Protože mě nebaví sedět na jednom místě, v místnosti, kde se nevětrá, hodina a půl je na mě strašně moc a ať už by to bylo jakýkoliv téma, tak prostě nevnímám. Něco jinýho jsou cvičení, kde něco děláme, to mě někdy fakt hodně baví, nebo i přednášky, kde učitel zapojí víc příkladů z praxe, něco nám ukazuje apod. A hlavně mě strašně otravuje, jak už se dnes všude používají prezentace. Ani nevím, jestli se mám dívat na učitele nebo na prezentaci, a navíc se mi zdá, že ti učitelé, co používají prezentace, nějak automaticky předpokládají, že můžou být nudní a mluvit si někam do zdi, protože všechno důležitý je napsaný za nima. Mě baví učitelé, co udržují oční kontakt, a když nepoužívají prezentaci, tak se mi i snadněji zapisuje. Stejně tak mě nebaví doma sedět a číst skripta. A fakt nechápu, že ty zkoušky vždycky udělám. Mám fakt z pekla štěstí na losování otázek :mrgreen:
O tom, že by mě měl obor bavit, radši ani nemluvím :( to se tak snadno řekne, ale jak to udělat, když člověka prostě nebaví se učit. Tedy tím klasickým způsobem - něco ti nahustíme do hlavy a ty to pak zopakuješ. Já obdivuju každýho, koho tohle baví, ať už jde o jakýkoliv obor...

Háně

Příspěvek od Háně » čtv dub 14, 2016 18:38

...asi 3x za sebou jsem si myla vlasy moukou, protože už je teplo a myslela jsem, že už se mi nebude dělat ta moje svědivost na hlavě, načež se mi po jedné straně krku udělaly takové suché pupínky :roll: hrozně moc pupínků...Když na té mouce je bezva, že se vlasy tak drasticky nevymyjou a můžu si je pak delší domu nemýt a nemám je mastný. Kdežto po šampónu si je za dva dny můžu mýt znova. Dřív mi ta mouka fungovala skvěle...možná se zkusím vrátit k jedlé sodě, jinak už nevím. Kůže se mi celkově zhoršuje, co jsem vegan. No nic to nemění na tom, že všechno ostatní se zlepšilo...jenom to ještě budu muset nějak doladit, něco dělám špatně.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát dub 15, 2016 1:39

Jo, ja jsem temer abstinent a alkoholismus mi nejspis nehrozi. Telo to proste nedava, takze i kdybych chtela, tak ani blbou sklenicku vina vic dni v kuse nedam. :)
Drzim pesti teda at Ti uz zkousky nevadi. Nekdo je ale od prirody stresar a je tezke nervozitu odbourat. Jedna spoluzacka mela zas pred kazdou zkouskou takovy prujem, ze byla rada, ze tam na te zkousce nakonec vubec fyzicky byla... :D a pritom vedome nervozni nebyla.
Pomoci muze i spravne dychani.

Podle me se fakt vse odviji od toho zda obor cloveka bavi. Nekdy je tezke udrzet pozornost i tak, natoz kdyz to cloveka zas az tak nebere. Ale na kazdem oboru se najde nudny predmet nebo vyucujici.

Me to biflovani az tak nevadilo. Vadi mi spis opacny pristup. Ale uz jsem asi jina generace. :) Nedavno jsem zazila vyuku hrou a byla jsem nastvana a zpruzena, kolik casu se promrhalo povidanim co kdo ten tyden zazil, pak protahovacim cvicenim apod.. :D Na druhou stranu jsem mivala jako studentka v CR rada kdyz se vyucujici zeptal na konkretni otazku a ten kdo vedel, tak se ozval. Ale vic ztracet pri vyuce cas bych nechtela. Citelne to je kdyz si clovek zaplati kurz a za sve penize se chce co nejvic dozvedet. I kdyz to chce clovek i na vs kdyz uz tam travi cas. :)
To jen na dokresleni toho proc nekdo stale preferuje biflovani (ale zase ne bezduche a verit vsemu). :)

Plet a veganstvi... Znama mi rikala, ze po vynechani ryb se ji tak zhorsil ekzem, ze je zas zacala jist a dobry.
Napada me vic duvodu proc, a jednim muze byt nesvar dohaneni bilkovin orechy ci sojou, coz nektere telo neda.
Ale objev si to sama. Uz si zacinam pripadat jak kdyz delam co sama nemam rada...davam nevyzadane rady. :) :lol:

Dobrou :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pát dub 15, 2016 9:34

Tak já jsem se nikdy neopila tak, že by mi bylo vyloženě špatně. Pamatuju si na jednu noc, ze který si toho moc nepamatuju :lol: ale další den mi nebylo vůbec nic. Ostatní se na výletě ploužili někde ve svahu, umírali tam, a já už jsem si to šinula nahoru s úsměvem :lol: jenom mě z alkoholu lechtá močový měchýř, na to ale člověk brzy zapomene.

Jo, tak průjem před zkouškou, to znám :? naštěstí to většinou přestane, když už chci odejít. Jak říkám, dýchání, jóga, všechny tyhle věci jsou fajn, ale není to řešení. Já už se na to bání musím konečně vykašlat. Ale přitom bych řekla, že nejsem úplně přímo nervózní, jako spíš mě to "učení" tak deptá, že už se pak chci vykašlat úplně na všechno. Mám pocit, že život je o ničem...kamarádky mi občas říkají, jak byly nervózní a co se jim při tom stalo, ale u mě je to jiné. Spíš než nervózní jsem úplně bez života. No a před zkouškou, když už jsme ve škole, se všichni klepou,a já už jsem úplně v pohodě, protože vím, že už to budu mít za sebou..respektive to nejhorší už mám za sebou...možná jsem to na začátku špatně popsala. Mě ani nevadí ta zkouška jako taková, jako spíš ta doba, kdy jsem doma a musím se učit, to mě nervuje mnohem víc než to, že si popovídám s učitelem.

Já úplně nechápu, jak člověka může obor bavit. Může být snesitelný, ale bavit?? Když mám odpor ke škole, tak mě tam nebude bavit snad nikdy nic. Když tam nechci sedět, tak mě nebude bavit, ani když mi tam budou povídat ty nejzajímavější věci. No naštěstí pár věcí mě tam baví. Třeba zrovna včera jsme měli přednášku, která je dobrá, je to v podstatě o mezilidské komunikaci a komunikace učitele a žáků. Ta učitelka je super, protože nám vždycky něco vysvětlí, pak vybere několik lidí a řekne jim, jakou mají zahrát situaci a pak to rozebíráme. Z toho se člověk dozví mnohem víc, než kdyby to měla ona odvykládat, zapamatuje si to, probere ho to. Ví přesně, o co se jedná, protože to sám vidí. Ale jasně, to je předmět, u kterého to zrovna jde, u některých to nepujde. Nebo mě baví různý biologický praktika, když si to člověk sám vyzkouší, tak si to zapamatuje automaticky. Nebo když máme botanickou exkurzi, všechny rostliny tam ochutnám a hned si je pamatuju a ani to nebolelo...teda zatím :D

Ryby jsem nejedla ani v té dávné době, kdy jsem jedla maso...už jen projít v obchodě kolem části, kde se prodávají ryby, je pro mě výzva, chce se mi z toho zápachu zvracet. Ale to z každýho masa, nejen ryb. Nedovedla bych to sníst, ani kdybych chtěla. A já nechci :) v žádném případě.

Háně

Příspěvek od Háně » pát dub 15, 2016 19:45

Co mám dělat se slimákama? :? u nás jsou nějací divní slimáci, za dvě noci mi sežrali skoro celou bazalku z Alberta :cry: a žerou i kopřivy! Co je to za slimáky, že žerou kopřivy? Teď jsem zasadila 15 překrásných roztomilých salátečků a bojím se, že mi je sežerou do rána. Jenže když si čtu rady, co s nima, tak se mi chce brečet...jak bych mohla slimáka utopit, posolit, rozstřihnout nebo zalít horkou vodou?? Zabít je pro nic za nic...já si můžu saláty koupit, oni ne, ale ráda bych se s nima nějak po dobrým dohodla, aby mi tyhle nechali, jsou to moje první saláty a já bych si moc přála aby dobře rostli. Možná je v noci sesbírám, pár dám želvě, jestli si nedá a zbytek odnesu někam do lesa? :?: :?:

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon dub 18, 2016 15:53

no jo, kazdy obdobi zivota ma neco.... neco ma lepsi student a neco pracujici a naopak. :)
Osone neznam nikoho kdo se ve zkouskovem obdobi vyzival. :wink:
"Abraham"

midsummer

Příspěvek od midsummer » pon dub 18, 2016 15:55

Celý text tady (doporučuju přečíst i diskuzi): https://www.facebook.com/KucharkaZeSvatojanu/

RADOMIL HRADIL: CO SE SLIMÁKY?
Než vám odpovím na tuto otázku, rád bych vám o slimácích něco pověděl. Slimáci jsou zdravotní policie. Spolehlivě odstraňují vše neduživé, odumírající, rozkládající se, nebo naopak přehnojené a přebujelé. Často jsem je např. pozoroval, jak u příkopu na okraji cesty s velkou pílí požírají psí exkrementy. Dokonce prý sežerou i své mrtvé soukmenovce. A mají prý také vynikající čich: rozkládající se, kvasící látku cítí na stovky metrů a už spěchají, aby ji odklidili. Pokud se tedy bavíte tím, že slimáky po ránu zařezáváte nožem, vězte, že k vám zakrátko budou pospíchat jejich kolegové z daleka široka, aby vykonali nutnou pohřební službu. A když si do zahrady instalujete pivní past, máte na slimáčí invazi zaděláno.
Slimáci si krásně kloužou po své jediné noze díky slizu, který hojně vylučují; ovšem ten sliz je prý neobyčejně prospěšný pro úrodnost půdy. A tak si kladu otázku: Nepřicházejí snad slimáci v tak velkém počtu proto, aby zúrodnili naše pole a zahrady zdevastované umělými hnojivy a aby z jeviště přírody odstranili naše přehnojené a přešlechtěné výpěstky?
A když už se jich tedy chcete zbavit a ptáte se, co s nimi, pak se vás zase já musím zeptat: Co jste udělali pro to, abyste na zahradě měli slepýše? Nasypali jste někam hromadu listí a klestí pro rejsky a ježka? A dostane se k vám ježek vůbec? Máte pod plotem dostatečnou mezeru? A máte někde na sluníčku hromadu kamení pro ještěrky? A tůňku pro ropuchy? A prkna a kameny a nesekanou trávu a mrtvé dřevo pro střevlíky? A víte, že hlemýžď zahradní si pochutnává na vajíčkách slimáků? Co děláte s hlemýždi, když vám zavítají na zahradu?
Eike Braunroth, autor knihy Kooperace s přírodou, říká, že strach je jako magnet, který přitahuje to, čeho se obáváme. Zkuste se slimáků nebát. Zkuste se podívat, jak jsou krásní a ladní, a uvědomte si, jak jsou v přírodní rovnováze prospěšní. Zkuste je vidět jinýma očima. Třeba si je zamilujete jako jeden z projevů nekonečně rozmanitého života.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon dub 18, 2016 15:55

slimaky aspon odnest daleko pokud nechces zabijet. Treba by si daly neci kachny na svacinku....

a nebo prispevek vyse :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pon dub 18, 2016 17:08

Zrovna tento text jsem dnes četla na facebooku :D ale děkuji i tak. No, vypadá to, že tady u nás vyjít se slimáky je opravdu obtížné. Ten den, co jsem zasadila saláty, jsem na ně udělala pivní past - ovšem dala jsem tam piva maličko, protože jsem doufala, že se neutopí, jenom tam zůstanou a pak je odnesu. To jsem si taky někde přečetla, že se někomu povedlo. Milí slimáci se opili a utopili. Bylo jich tam snad 100. Těch maličkatých. No byla to hrůza, znovu už to dělat nebudu. Dnes už žádné saláty nemám - kromě 3 posledních (z 15), co nejsou okousané vůbec. Nevím, čím to, že zrovna do těchto se ještě nepustili, možná je to tím, že začínají žrát z jedné strany, anebo jim taky konkrétně tento druh nechutná (měla jsem celkem 4 druhy). Pokud je do pátku nesežerou, koupím si na trzích další tyto saláty. A pokud jo, tak bohužel saláty nebudou a zasadím tam něco, co nežerou. Ve školce máme taky vysazené saláty, není tam ani jedno kousnutí! Myslím, že je to tím, že tam je to na slunečném a suchém místě. Na naší zahrádce takové místo není (leda u želvy ve výběhu, ale tam by taky moc dlouho nezůstaly..), je tu extrémně vlhko, takže tu prostě budou, i když se postavím na hlavu. Bazalky už jsou taky fuč - jako bych je tam vůbec nesázela. Zato jiných rostlin si ani nevšimli...

Jinak slepýše jsem tu neviděla, ale ježka jo. Kdyby přišel znova, měla bych radost, haraburdí, schovek, kamenů a listí je tu habaděj :) hlemýždě tu máme taky, ty mám ráda, nechávám je tu...Mně se i ti slimáci líbí, jak jsou ladní atd., co vše se v tom textu píše, já mám ráda slimáky, ale chtěla jsem mít i saláty a z toho jsem trochu smutná, protože jsem ještě nikdy žádný saláty nevypěstovala.

Háně

Příspěvek od Háně » pát dub 22, 2016 20:17

Tak už nám slimáci snědli skoro všechno. Nejdřív snědli to, co mají nejraději - bazalku a saláty, potom cukety, teď ožírají i mátu a meduňku. A kopřivy. Ještě mi tam pár bylin zbývá...myslím, že třeba rukolu by mi mohli nechat. A pampelišky jsou taky naše (moje a želvy)! Nechávají mi to hořké a hořké je přece nejzdravější. Jen teda nevím, co na té zahradě budu mít, když už nic jedlého, tak aspoň nějaké okrasné květiny, které slimáci nejedí. Vypadá to tam jak po boji.

Zvětšuje se mi noha. Což je dost šílené - od té doby, co mi noha neroste, jsem měla boty 41-42. Loni jsem začala chodit v barefoot botách velikost 42, a jak ta noha najednou pracuje, tak se osvalí a taky se roztáhnou zkroucené prsty...takže loňské boty už jsou mi trochu malé a dokonce jsem si pak koupila ještě jedny BF 43 z bazaru, ale byly mi hodně malé, protože byly užší a já jsem hned na začátku zvolila ty nejširší, co se vůbec vyrábějí. Budu muset sehnat nějaké boty na léto a tak jsem si změřila nohu a podle jedné tabulky mi vyšlo, že bych měla nosit boty 44!!!! Což vůbec není jednoduché, sehnat ženské boty v takové velikosti a aby taky nějak vypadaly. Ale co naplat, mačkat si nohy nebudu. Podle mě jsou boty asi stejně důležité jako jídlo. Jakmile si musím vzít úzké boty, je to den úplně na houby. Bez bot se bohužel nedá chodit všude ani v létě, třeba na rozpáleném chodníku.

Pořád jím hodně různých divokých rostlin a snažím se poznávat nové druhy. Asi taky zkusím jíst obyčejnou trávu. Roste to všude a já ani nevím, jak to chutná...Bohužel vždycky přes den jím ukázkově a přesně tak, jak bych chtěla, ale odpoledne/večer se něco stane a dopadne to zle :( skoro až záchvat přejídání, a já myslela že to je nějaký chvilkový problém, jenže už to trvá moc dlouho. Jako bych to v tu chvíli ani nebyla já...no není to praštěný, že vím, že mi z toho jídla bude špatně, ale stejně (možná právě proto) to sním? Vím, že spousta holek to má o dost horší. To, co spořádám já, by pro ně bylo jako normální svačina. Ale na množství nesejde, jde o to, že já to vnímám jako špatné a je mi z toho blbě. Nevím, kde se ve mně berou ty sebedestruktivní sklony.

minsc

Příspěvek od minsc » pát dub 22, 2016 22:36

Nejsi první, pamatuju si své podobné přežírací úlety velmi dobře, až na to že jsem to míval jednou za čas když jsem přijel domů. Prostě tělo a mozek si chce instinktivně dělat zásoby, když je příjem něčeho z jídla dlouhodobě slabý. Neměj kvůli tomu špatný pocit a zkus se nad tím normálně a bez předsudků zamyslet. Jsi svobodná bytost a nemusíš dělat nic co nechceš.
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.

Háně

Příspěvek od Háně » pát dub 22, 2016 23:07

Díky moc. Kéž by to bylo jen tímhle...ale já se obávám, že v tom jsou zamotané i jiné věci :( psychické. Když člověka bolí břicho a je mu špatně, tak nezvládá myslet na nic jiného.

midsummer

Příspěvek od midsummer » pon dub 25, 2016 9:15

Háně píše:Tak už nám slimáci snědli skoro všechno. Nejdřív snědli to, co mají nejraději - bazalku a saláty, potom cukety, teď ožírají i mátu a meduňku. A kopřivy. Ještě mi tam pár bylin zbývá...myslím, že třeba rukolu by mi mohli nechat. A pampelišky jsou taky naše (moje a želvy)! Nechávají mi to hořké a hořké je přece nejzdravější. Jen teda nevím, co na té zahradě budu mít, když už nic jedlého, tak aspoň nějaké okrasné květiny, které slimáci nejedí. Vypadá to tam jak po boji.
Nechci strašit, ale mně sežrali i afrikány, a to je setsakramentsky smradlavá kytka. Ale nedělají to jen slimáci, dělají to i šneci, jen je těžší je přitom nachytat.

Háně

Příspěvek od Háně » úte dub 26, 2016 13:58

Snad existuje aspoň něco, co slimáci nežerou :D udělám si pampeliškové pole...ale slimáci nejsou to jediné, co se nám tu objevilo. Teď momentálně spíš řeším mravence doma, dokud jich bylo jen pár, tak dobrý, ale teď už se mi sbíhají u ovoce a to nesu dost těžce. Ale na zahrádce máme překrásnou myšku, má tam domeček a je taková černo-bíle flekatá, vyloženě vypadá, jako by to byl potkánek, co někomu utekl...je hooodně vypasená a taky je plachá. Má tady na zahrádce spoustu schovek. Jen doufám, že nemůže nějak kousnout naší želvu, když je zrovna ve výběhu...sice je tam docela zabezpečená ohrádka, ale myšky se dostanou všude. Ale tahle myška se mi fakt líbí. To by mě zajímalo, jestli by se mi povedlo jí nějak ochočit, aby se nás nebála.

Možná už jsem přišla na řešení, jak se nepřejídat. Ale nechci to zakřiknout, protože je to nějak moc jednoduché a zatím to funguje moc dobře.

Háně

Příspěvek od Háně » stř dub 27, 2016 20:47

Ještě, že jsem žena. Nevím, co jinýho by mě natolik vyděsilo a donutilo jíst líp, než každoměsíční očistec. Někteří lidi myslí, že menstruace je čištění těla, někteří to zase zavrhují, ale moje tělo to tak rozhodně chápe. Není radno se celý den vzdalovat od wc. Dnes jsem se pro zajímavost zvážila a odpoledne jsem měla asi o 2 kila míň než ráno :shock: k tomu šílený bolesti břicha a další příjemný věci. S nadějí vzpomínám na moje raw období, kdy se mi nic tak strašnýho nedělo. Přitom teď ani zdaleka nejím tak strašně, jak tomu bývalo většinu života, a břicho mě bolí jednoznačně nejvíc. Ibalginy už ale neberu ani za nic, jen si to hezky protrpím, ať si to příště s tím vařením rozmyslím. Někdy mám trochu strach, jestli mi přece jen něco není, toto není normální. Tak si říkám, jak to dělají ostatní holky, že jsou pořád v pohodě. A často se dozvím, že aby je to nebolelo, tak radši budou brát antikoncepci (=radši budou neplodné :!: ten největší dar takhle zahodí :( nechápu). Že to bylo tak zlé, že celý týden zvracely a musely nosit dvoje vložky a jíst spousty léků....já to mám ještě v pohodě, jeden den strávím doma a pak už je mi hej a nic neřeším. Dneska jsem si například v posteli (a na záchodě :D ) četla knížku Hravě o živé stravě. Vlastně to byl fajn den.

Háně

Příspěvek od Háně » čtv dub 28, 2016 22:12

Dneska jsem si pořídila tibi krystaly na vodní kefír..paní mi je dala v plastový lahvičce..už jen otevřít jí bylo docela drsný, víčko mi odlítlo z ruky na druhou stranu kuchyně :lol: dala jsem ty krystalky do medu, tak snad budou prospívat stejně jako v cukru. Chutná to dobře, jako něco mezi burčákem a citronovou šťávou :delicacy: páni, ale ještě že neřídím auto, protože jsem si jen párkrát lokla a už se mi motá hlava a cítím slabost ve všech čtyřech končetinách. No nevím, jestli je tohle pro mě dobrý. Kdo jste to zkoušeli? A myslíte, že je to opravdu zdravé? Všude píšou, že jo, ale nezdá se mi to jako zrovna nejpřirozenější, nějaké slizké houby nechávat sníst cukr a pak to pít.

Hugo z Hor

Příspěvek od Hugo z Hor » pát dub 29, 2016 0:14

S tibi osobní zkušenosti nemám. Ale s radami ohledně burčáku jsem k dispozici. A na fermentaci (čehokoli) nevidím nic špatného, je to přirozený přírodní jev. :lol:
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]

Háně

Příspěvek od Háně » pát dub 29, 2016 10:01

V přírodě je spousta jevů, které jsou přirozené, ale pro člověka ne zrovna ideální ...

Háně

Příspěvek od Háně » pát dub 29, 2016 23:07

Tak dnešní tibi nápoj byl o dost míň zkvašený, takže už vím jak na to, abych se každý den neopíjela..ale bohužel byl taky o dost horší. Nechám to příště radši dva dny.

Já si připadám fakt zvláštně, protože hrozně ujíždím na tvrdým pečivu. Čerstvé se mnou nic nedělá, nedám si. Jenže přítel má takový zlozvyk koupit si třeba rohlíky a pak je nesníst. Když vidím, že už by se mohly zkazit, tak je dám uschnout na topení, jakože pro koníky. No jasně, jakmile je to tvrdý, tak neodolám. Nechápu :D no naštěstí se to nestává tak často. A hlavně už se dokážu stopnout. Když si chci jednou kousnout, prostě si jednou kousnu, a víc už ne.

Musím se pochválit, už přes týden jsem neměla čočky (kontaktní). Já jsem přišla na to, že mi fakt kazí oči. Asi stejně jako brýle, ale ty si člověk může kdykoliv sundat a použít je jen na chvíli. Jenže to je hrozný strach, že člověk něco dokonale neuvidí, o něco přijde...já jsem je nenosila pořád, ale třeba 3 dny v týdnu na činnosti, které jsem se bála dělat bez nich. Teď jsem se překonala a už vím, že se nemusím vůbec bát :)

Háně

Příspěvek od Háně » ned kvě 01, 2016 20:41

Jsem na sebe fakt pyšná. Mně se totiž zase zhoršila kůže a udělalo se mi něco jako ekzém na krku, tak jsem si říkala, že to už přece není možný a že už si nebudu dávat žádný šampón. Mouku taky ne, protože vím, že mě to po ní svědí ještě víc. Tak jsem si zkusila umýt vlasy pouze vodou, a čekala jsem, že to bude vypadat naprosto příšerně (už jsem to párkrát zkoušela). Ale nestalo se tak! Samozřejmě ty vlasy byly jiné, ale neřekla bych, že horší, a ještě dlouho bude trvat, než si kůže na hlavě zvykne, že se nemusí tolik mastit, protože jí pak nevysuším tím šampónem. Na první pokus fakt dobrý. Trik je v tom, že se ty vlasy musí předtím pořádně vyčesat, aby se ta mastnota dostala do celých vlasů. Ty vlasy jsou vyschlé, takže se to tam vstřebá a člověk pak nemá mastný jen na hlavě, ale má to všude docela v pohodě :) jestli se mi podaří zbavit závislosti na šamponu, tak budu fakt šťastná, a jestli mi zmizí ten ekzém, tak to bude úplně nejlepší.

Dneska jsme byli v Sapě a koupili jsme tam, kromě dalších blbostí (přítel je nejroztomilejší. "Jéé, podívej se na to!" (totálně fascinovaně). "Co tam je?" "Obchod jenom se sáčkama!" (:-) ) mladý kokosy a levněji, než se většinou prodávají, tak snad budou dobrý. Já si nemyslím, že jsou ty kokosy takový zázrak, ale špatný taky nejsou. Měli tam i různé ovoce, které vůbec neznám, ale neměli tam napsáno, co to je a kolik to stojí, a ještě je to takové pro mě nepříjemné prostředí, že jsem už chtěla pryč, ale příště určitě nějaké vezmu.

Už asi druhý, nebo třetí den je mi trochu blbě, jako by mě chtělo bolet břicho, ale nebolí, spíš je takové...prostě divné. Chvilku je to v pohodě a pak je mi zas blbě. Někdy se to zlepší, když se najím, ale pak se to zase zhorší. No prostě zvláštní, snad už to bude zítra v pohodě, protože chci jít konečně běhat a když mi dělá žaludek kotrmelce, tak se mi moc běhat nechce.

Háně

Příspěvek od Háně » úte kvě 03, 2016 13:23

Mňam, právě si pochutnávám na mladým kokosu k obědu :delicacy: kdo tohle má... tyhle kokosy jsou o moc lepší než ten, co jsem měla loni na raw festu a navíc jsou skoro o polovinu levnější :) je to strašně syté jídlo, ten první jsme měli s přítelem napůl a i tak jsem to nemohla dojíst. Ale co jsem ho snědla, tak už mi vůbec nebylo špatně, takže to je znamení, že jsou ty kokosy pro mě dobrý.

Já jsem nikdy nepoužívala všechny ty blbosti na vlasy, jako jsou různé kondicionéry, spreje, laky,...prostě šampon a hotovo. Ale teď mi to přijde neuvěřitelný, kolik je nejrůznějších druhů šamponů a další těchto přípravků, kolik se jich vyrábí, kolik se použije obalů, kolik chemikálií se dostane do přírody, kolik za to lidi utratí peněz...a přitom..voda to umyje úplně stejně :shock: nikdy bych tomu nevěřila, že voda umyje vlasy stejně dobře, ale je to opravdu tak. Není potřeba žádná jedlá soda, mouka apod, prostě jen voda.

Háně

Příspěvek od Háně » čtv kvě 05, 2016 19:12

Konečně u mě probíhá taky nějaký detox, mám se čím chlubit :D když jsem s raw začínala, tak se nic moc nedělo, tak teď, po nějaké době prasení, hurá. Každý den je mi něco jinýho, předtím mě zlobil žaludek, včera mě bolely klouby, jako když je člověk nemocný, a dneska mě bolí v krku, uzliny, v uchu a hlava. Taky mám ten ekzém a pár mini pupínků na čele a taky jsem měla průjem. Taky si z ničeho nic vybavuji postupně vzpomínky, na které jsem už dávno zapomněla a mám divné sny. Je to tak zvláštně příjemný. Sice není super, že mě něco bolí, ale nijak mě to neomezuje v běžných činnostech a je to tak dobrý, protože vím, že je to v pořádku. Taky už to vypadá, že letos nebudu přibírat do nafukovacího kruhu :) . Půstovat se mi nechce, tak jsem myslela, že bych dala pár dní na šťávách, aby se to urychlilo, a chtěla jsem tam hlavně přidávat ty super mladé rostlinky, co jsou všude okolo, jenže mě na ně nějak přešla chuť. Pořád jen ovoce, ovoce, ovoce, nejím téměř nic jiného. Já jsem byla zvyklá jíst dost zelenýho, jenže teď mě to vůbec neláká. Ani šťávy, ani mixy, prostě celý ovoce, celý den. Dneska měla holčička ve školce na svačinu plnou krabičku hroznovýho vína, já jsem jí to strašně chtěla sníst, ale udržela jsem se :lol: já jsem si totiž nevzala s sebou žádné jídlo, tak mě tam děti krmily pampeliškami, jako krmí naše morčátka, a měly z toho srandu.

Za pár dní budeme mít takový koncert, který je pro děti a budeme tam hrát nějaké víly. Dostali jsme pokyny, co máme mít na sobě - dlouhou bílou sukni, volné oblečení, vlasy rozpuštěné a trochu rozcuchané, bez bot. Oproti obvyklému koncertnímu nažehlenému oblečení, upraveným vlasům a líčení, které se po nás požaduje, docela rozdíl. Mám radost, konečně si nebudu muset na nic hrát a můžu přijít prostě tak, jak je mi nejlíp - že bych byla víla? >:-)

Háně

Příspěvek od Háně » sob kvě 07, 2016 22:21

Včera ráno mi přítel řekl, že jde pro překvapení, a donesl mi spoustu kokosů a meloun a banány. Měla jsem obrovskou radost. Tak jsem mu taky chtěla udělat překvapení. Nakoupila jsem suroviny a chtěla jsem mu usmažit palačinky, jenže jsem místo toho usmažila hnus. Jako kuchařka stojím za houby :( pokorně se vracím k mixéru a odšťavňovači, tam se nedá nic zkazit. Ten se mi bude smát, až dorazí domů a ten hnus uvidí. (:-)

Háně

Příspěvek od Háně » pon kvě 09, 2016 1:33

Moje kamarádka má teď malý mimino, a představte si, že v té porodnici je to tak hrozný, že jim to dítě nechtějí dát, mají ho někde zavřený a jen jí ho jednou za 3 hodiny přinesou :shock: že prý by se nevešlo do pokoje. To je týrání lidí, ne?

Jsem hrozná, právě jsem přišla z hospody :!: nepila jsem žádný alkohol! Ale ono už jen to zakouřený prostředí...a celkově nejsem zrovna svatá poslední dobou...a ekzém se rozrůstá...nepoučitelný káně. Blíží se zkouškový, to je nejlepší čas začít chodit do hospody, ne?

Háně

Příspěvek od Háně » stř kvě 11, 2016 12:06

Dneska jsem si koupila poprvé v životě čerstvé datle a jsou fakt hodně mňam :delicacy: taková sladkost přesně pro mlsná káňata. Hnedka u školy máme super obchod, kde je mají a taky spoustu dalších věcí, takže musím být pilná a pak si ty datle zasloužím. Dneska teda rozhodně, zápočet a zkouška úspěšně za mnou a ani jsem nepanikařila :D akorát nechápu, proč nikdy před zkouškou nejsem schopna jít brzo spát, jak si plánuju. Ne že bych se učila, ale nějak jsme nutně museli s přítelem ve dvě ráno pročítat kalendář a vymýšlet, jak se budou jmenovat naše děti (:-) jsem zvědavá, co budeme dělat před další zkouškou. To jsou takové ty životně důležité věci, které člověk musí udělat hned a neodkládat to až na ráno, žejo.

V pondělí jsem se divila paním, se kterýma chodím běhat. Povídaly si, že aby člověk neztloustl, tak musí sníst jen 1 ovoce denně. Rychle jsem si v hlavě spočítala, kolik že jsem toho ten den snědla (8 ovocí). Taky přibírám, když toho jím fakt moc (třeba 20 velkých ovocí), ale jedno ovoce?! To bych nepřežila. Není divu, že si paní (spíš slečny, nemají o moc víc než já) pořád stěžují na zdravotní potíže. Mimochodem jsem tam z nich nejhubenější a hlavně!! nejrychlejší. Neumím ještě běhat rychle, jako lidé, co běhají už delší dobu, ale oproti ostatním tam mám tryskový pohon. A budu ještě lepší :wink:

Háně

Příspěvek od Háně » čtv kvě 12, 2016 22:21

Už 4 dny 100% raw :D to se mi ještě nikdy nepovedlo, vždycky jsem tuhle něco ochutnala, onde uždibla.. Neuvěřitelný, jaké změny se můžou na těle dít za tak málo dní...jako bych se úplně smrskla, přitom vážím téměř stejně. Ale na pohled to vypadá jinak a mám jinou kůži na těle, bez nějakých hrbolků nebo ďolíčků. Ekzém mám pořád, ale je mi jasný, že to bude chtít víc času. Proto to taky dělám. Ale radost mám, konečně to zase začínám být já.

Háně

Příspěvek od Háně » sob kvě 14, 2016 20:16

Už 6 dní zcela raw >:-) a mám takovou chuť na všechno vařený veganský jídlo světa! Brala bych úplně cokoliv, ale nejvíc mám chuť na jedno konkrétní jídlo z veg restaurace které se jmenuje myslím Černý lilek. Je to takový lilek s nějakou omáčkou, ve které je i zázvor a dala bych si to nejraději s tou drobnou lepkavou rýží :delicacy: lituju, že jsem více nevařila, vždyť se dá uvařit tolik skvělých jídel. Kdyby mi bylo třeba 50, tak to už člověk nic vařit nechce, protože se navařil za celý život, ale mně pořád připadá, že o něco přicházím. Ale "bohužel" je mi teď tak dobře, že ten pocit přece nemůžu vyměnit za dobrý jídlo...minimálně teď ne, když chci, aby se mi uzdravil ekzém, a chci vydržet co nejdéle, nejlíp až do podzimu. Anebo do konce života. Je to těžký...ale tak dobře se mi dýchá, když běžím, jako bych měla druhé plíce navíc...že to za to asi stojí :cry: ach milovaný lilku...

Háně

Příspěvek od Háně » pon kvě 16, 2016 9:04

Zhodnocení prvního týdne

hmotnost: z 66,2 na 64,5 kg na 178 cm
jedla jsem: hlavně sladký ovoce (banány, manga, datle), ale i hrozno, jablka, ananas, hrušky, jahody, zeleninu (listy, rajčata, okurky, do toho někdy avokádo), a snažila jsem se jíst každý den i pár semínek: chia, konopný, lněný, a občas nějaký mls (raw tyčinka) a mladé kokosy. Neraw: 1 fazole, protože jsem je vařila příteli a on by byl schopný je sníst neuvařené a to by asi nebylo fajn, protože jsou údajně jedovaté :mrgreen:
změny: celkové pozitivní smrsknutí
lepší nálada
lepší dýchání (hlavně při běhu)
žádné nafouknuté břicho!! jupí!
ekzém: mám furt. Myslím, že je to fakt šampony. Musela jsem si jednou umýt vlasy, abych je měla takové úplně nadýchané na koncert, a mohla jsem se udrbat. Po vodě je to v pohodě, jen jsou takové hrubší.
divnosti: včera jsem měla šílenou chuť na mořské řasy, což je dost divné, protože já mořské řasy nesnáším. Kupodivu mi opravdu chutnaly a dneska si je dám asi znova.
Přikládám fotku ekzému, foceno někdy za uplynulý týden.
IMG_0353.JPG
káněcí ekzém
(967.78 KiB) Zatím ještě nestaženo

Háně

Co se s vámi stane, když sníte moc ananasů?

Příspěvek od Háně » pon kvě 16, 2016 11:02

Zananasovatíte. Mně už se to stalo :lol:
IMG_0358.JPG
ananasová víla
(982.26 KiB) Zatím ještě nestaženo

Jindra

Příspěvek od Jindra » pon kvě 16, 2016 20:00

Háně píše:hmotnost: z 66,2 na 64,5 kg na 178 cm
žena má o 18 cm míň a o 18 kilo taky míň
však ju znáš
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid

Háně

Příspěvek od Háně » pon kvě 16, 2016 22:11

Jojo :D tvoje žena má moc pěknou postavu, si myslím já. Kdysi jsem chtěla vypadat nějak podobně (samozřejmě s váhou úměrnou k mojí výšce..), ale nejen díky tvé ženě jsem si to rozmyslela. Protože když jsem v létě prohodila nějakou pochvalnou větu o ní před Pavlíkem, ten na mě koukal, jako bych spadla z višně. Tak jsem se opravila, že v obličeji už je vidět, že je trochu starší (pardon), ale postavu má super, a on na to, že prý obličej má celkem v pohodě, ale ta postava se mu ani trochu nelíbí, že prý je moc hubená. Když to samé pak řekl i o dalších pěkných holkách, a naopak nějaké, co mně přišly vyloženě tlusté, se mu líbily, začala jsem mu to věřit. Proč by se mu nemohly líbit holky, které jsou takové střední, když mně se líbí on, o kterém mi všechny kamarádky říkají, že je šíleně moc hubený a nemá žádné svaly a blablabla? A tak jsem si uvědomila, že to není tak černobílé a po dlouhé době jsem spokojená s tím, jak vypadám a mám z toho velkou radost. A díky tomu jsem také zjistila, že on zdaleka není jediný, komu se líbím...nestačím se divit, co o mně prý řekli někteří jeho kamarádi, nebo co se dělo, když jsem poznala kluka, který o mně nevěděl, že jsem zadaná (nic špatnýho se nedělo, samozřejmě :lol: ). Co se týče zdraví, je moje váha úplně v pořádku, asi ještě klesne, možná na nějakých 62 nebo 60, a to je taky v pořádku. Konec pohádky >:-)

Háně

Příspěvek od Háně » stř kvě 18, 2016 13:14

Dnes jsem si dala ke snídani ananas, a to jsem neměla dělat. V životě mi z ananasu nic nebylo, ale tentokrát mě začala tak šíleně pálit huba! Nejvíc jazyk v zadní části, ale i začátek krku, furt jsem kašlala. Přítel mi dal kousek rohlíku, že prý to pomůže. A takto legračně jsem porušila svojí raw stravu, ale to snad ani nebudu počítat, protože to byl malinký kousek. A pomohlo to, ale stále nemůžu pořádně mluvit. Vůbec nechápu, co to najednou mělo být, protože ananas mi nikdy dřív nic takového neudělal. A byl dost zralý. To si ještě teprv rozmyslím, než si dám někdy další ananas.

Jinak tedy dnes 10.den raw, včera jsem se přejedla, protože jsme nutně museli sníst nějaká avokáda...všimla jsem si, že ten rohlík mi smrděl, což se mi taky ještě nikdy nestalo..poslední dny je mi šíííílená zima, vezmu si dva svetry a bundu a stejně se klepu. Pomáhá mi pít teplou vodu, ale to já dělám tak nějak už delší dobu, protože nám tu teče z kohoutku úplně ledová a to já nezvládnu vypít. U rodičů v paneláku furt piju studenou, tam nikdy není tak studená jako tady. A piju málo, třeba 1,5 l za den, dřív jsem pila asi 2,5 l, ale teď moc nemívám žízeň. Jo vlastně včera jsem snědla nějaký mrkvánky a po těch jsem měla velkou žízeň a taky mi nechutnaly, protože byly suchý.

Háně

Příspěvek od Háně » pát kvě 20, 2016 19:51

Dneska mě napadlo si zapsat, co jsem jedla, do cronometru, abych tak orientačně věděla. Napadlo mě to až večer, takže kromě večeře jsem si nic nevážila, takže je to trochu odhadem, ale za to je to opravdu autentické, nic jsem neplánovala a jedla jsem prostě co jsem chtěla a co jsem zrovna měla doma a absolutně jsem netušila, co mi vyjde. Co mi z toho vyšlo:
snědla jsem 1794 kcal (87% z toho, co bych údajně měla), z toho 86% sacharidy, 7% tuky, 6% bílkoviny
Zajímavý je, že jsem tam nezapsala, že jsem pila asi 2 litry vody, a přesto mi to ukazuje 114% vody.
Jinak mi tam vyšla většina věcí ok, z prvků nejmíň selenu (38%), ale nevím, jestli je to dobře, nebo špatně, tak je to asi fuk :lol:

Oproti běžnýmu dni jsem asi měla míň tuků, měla jsem tu schovanou půlku avokáda, co jsem si chtěla dát, ale někdo mi jí snědl :evil:
A taky jsem tam nezapsala úplně všechno, protože třeba šťávu z pampelišky tam na výběr neměli.
Ale byla to dneska fakt mňamka. Byla jsem na jednom trhu, co mám kousek od školy, a koupila jsem tam spoustu nádherný zeleniny a ovoce a když jsem to platila, byla jsem udivená, že ta hromada jídla stála jen 150 Kč, protože v Albertu bych za to dala tak 300 Kč. A to ani nemluvím o kvalitě. :delicacy:

Háně

Příspěvek od Háně » ned kvě 22, 2016 9:25

Druhý týden bohužel vůbec nebyl raw, proto si sem nemůžu napsat zhodnocení :(
Stejně jako tělo hned reaguje na pozitivní změnu vyloženě po pár dnech, tak dokáže reagovat na negativní, a to snad ještě rychleji. Takže opět mám nafouklý břicho, jednoznačně horší náladu, bolí mě prsa (což je přesně to, co jsem strašně nechtěla dopustit!! znamená to velmi špatnou předtuchu), udělal se mi 1 pupínek..mně se pupínky nikdy nedělaly. Kupodivu ekzém se mi zdá, že mizí, a myslím, že je to speciální mastičkou, kterou používám. Je jenom z rostlinných olejů a bylin, dala by se jíst.

Tak si říkám, proč to vždycky pokazím. První otázka asi je, čím to pokazím. Vždycky je to tím, že mám chuť na něco škrobovitého, ať už to jsou brambory, chleba, rýže, jáhly,.... Myslím, že to může být tím, že lidi mají vždycky chuť na to, na co byli zvyklí v dětství nebo nejdelší čas svého života. Já jsem nejedla maso, takže by mě ani nenapadlo mít chuť na maso, ale tyhle přílohy jsem jedla několikrát denně, takže když je teď jíst nemám, tak na ně pořád dostávám chuť. A druhá věc podle mě je, že jsem se s tím raw nějak vnitřně nesmířila. Já si myslím, že je to dobré a zdravé, ale nejsem o tom zcela přesvědčená. Nebo si spíš občas myslím, že trocha vařenýho neuškodí. Protože proč bych furt ulítávala, kdybych věřila, že raw je úplně nejlepší a že všechno ostatní je špatný? Třeba jako že jsem vegan, to je pro mě jasný jak facka, vůbec o tom nepřemýšlím, dělám to automaticky a nikdy bych nedostala chuť na něco živočišného, nikdy se mi nestává, že bych si říkala: dám si to, nebo si to nedám? Takže co musím udělat je se s raw víc identifikovat, což je dost těžký, protože všichni okolo to považují za šílenost. A poslední věc je to, že jím jen jídlo, které je doma. Rozhodně to není tak, že bych šla do obchodu, tam si něco koupila a doma uvařila. Tohle se mi stane, když si přítel udělá těstoviny a nechá je tu jen tak ležet apod. Takže snad by pomohlo dát všechny jeho potraviny na jedno místo, vyhradit jednu poličku, kde mám zakázaný přístup. Snad už bude další týden lepší.

Háně

Příspěvek od Háně » pon kvě 23, 2016 9:18

Miluju naší zahradu! Ve chvíli, kdy jsem si toho absolutně přestala všímat a byla jsem smířená s tím, že nic pěstovat nebudu, se stál zázrak - slimáci se asi odstěhovali. Prostě najednou jdu a vidím dva celkem vzrostlé saláty! Taky mi vyrostly ředkvičky a polníček ze semínek. Prostě paráda. Tak jsem posekala trávu a zasadila tu nějaké květiny a hned to tu vypadá líp. A navíc je bezva, že nám tady na zahradě funguje internet, takže se tu můžu učit. A je to fakt bezva :) na zahradě mě baví i učení! Asi zázrak, nebo nevím. Odteď už se budu učit jenom na zahradě. A taky jíst jenom na zahradě. Sousedovic kocour je tu s náma celý dny, a máme tu i myšku.

Odpovědět