Háně létající káně

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Fiona

Re: Háně létající káně

Příspěvek od Fiona » úte srp 02, 2016 20:47

No, to je pekny darecek, ta pani doktorka. Vlastne ma svym zpusobem pravdu, vsichni stejne jednou prijdeme o vsecko, i o ten sluch, ale to ji nedava pravo strasit deti. Ale z toho si nic nedelej, ja uz taky mela byt podle podobne MuDr vsevedky davno mrtva, a presluhuju uz 10 let. Kralik k zulibani, z toho kozisku asi jen tak nejdou sundat ruce? :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

Háně

Příspěvek od Háně » úte srp 02, 2016 21:28

Nic si z toho nedělám :wink: byla jsem u ní jen jednou. Řekla mi, že musím další den přijít na jiné vyšetření, já jsem radši jela ke kamarádce na chatu. Nakonec se ukázalo, že to byl úplně banální problém, jiná doktorka mi pomohla během 10 minut.

Noo, ona by se králinka nejradši nechala hladit furt :D ale je to tak. S přítelem trávíme společný večery tak, že hladíme a pusinkujeme králíka, masírujeme jí nožičky, aby se jí dobře hopkalo a hrabalo. I v noci kvůli ní vstávám, když chce pomazlit. Ale někdy je to taky pěkná potvora.

Háně

Příspěvek od Háně » pát srp 05, 2016 9:11

Fakt nechápu, co dokáží někteří sníst a nebolí je po tom břicho. Včera jsem uvařila květák a říkám si, z toho mě určitě bolet břicho nebude. To přece není možný. Byla to fakt super večeře, jenže mě bolelo celou noc břicho :x to si pak člověk může vyložit dvěma způsoby, buď se to břicho rozmazlilo syrovostma a po všem ostatním vyvádí, anebo je to břicho nějaké špatné. Nezbývá mi nic jinýho, než sekat dobrotu :(

Na druhou stranu, stejně tak se můžu ptát, jak je možný, že když mám nějakou nemoc, tak druhý den už jsem úplně zdravá...

Fiona

Příspěvek od Fiona » pát srp 05, 2016 20:35

Bricho muze reagovat bud na hodne neobvyklou stravu, nebo na spatnou kombinaci, nebo na emoce, a klidne i na pocity viny, at uz priznane nebo ne. Pokud opravdu veris ze ti varene skodi, uskodi ti. Za tim muze byt cokoliv.

Háně

Příspěvek od Háně » pát srp 05, 2016 22:19

Hm, ani jeden z těchto důvodů mi nesedí na normální uvařenej květák. Ale není to zase taková pochoutka, aby mě to tolik mrzelo. Je pravda, že když si představím syrový květák nebo brokolici, tak nějak cítím, že to není k jídlu. To se těžko vysvětluje. Něco jako mrkev, ale ta se dá ve šťávě. Tak možná bych je neměla jíst ani uvařené.

Háně

Příspěvek od Háně » pon srp 08, 2016 20:27

Poslední asi dva týdny se mi děje něco hodně hodně divnýho. Asi před měsícem jsem vážila cca 64 kg, pak jsem se nějakou dobu nevážila (nesleduju to moc), ale najednou jsem se začala cítit nějak nekomfortně, nemotorně, na břiše mi při ohnutí se jako by něco přebývá, oblečení mi nesedí atd. Tak jsem se zvážila a co nevidím, 70 kg :shock: takto vysokou váhu jsem měla naposled před 2,5 roky po maturitě, kdy jsem byla psychicky vyčerpaná a zaháněla jsem stres jídlem, a to jsem opravdu vůbec nejedla zdravě a vůbec se nehýbala a taky jsem měla různé nemoci. Zatímco teď jsem ve stravě nic nezměnila, jím pořád stejně, ne asi ukázkově, ale o mnoho líp než tehdy, taky běhám dost, chodím, občas cvičím... Tahle váha už je u mě jaksi nad hranicí, kdy se cítím dobře a vůbec nevím, jak se to stalo ani co s tím dělat :( můžu na sebe trochu zatlačit ve stravě, ale obávám se, že to nic nevyřeší, protože nemám v plánu být dlouhodobě úplně vzorná a je mi jasný, že když polevím, kila se vrátí...

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř srp 10, 2016 12:24

Test tehotenstvi (a pritel) rikaji co ? >:-)

Fiona

Příspěvek od Fiona » čtv srp 11, 2016 17:42

Pokud vic cvicis muze vaha klamat. Svaly vazi vic nez tuk, zrovna tak po intenzivnim cviceni jde vaha trosku nahoru, protoze jak se v tech svalech dejou zmeny tak docasne zadrzujou vic vody nez kdyz maji pohov. Takze muzes vazit i o nekolikI kdyz to bude znit divne, mam pocit ze behani je v tomhle smeru "nejhorsi", ale zas neni treba upadnout to tech schemat jako ze cim nizsi vaha tim lip. Vsak pokud nejsi vylozene obezni, coz nejsi, jde vlastne jen o to aby bylo vsecko co nejfunkcnejsi, co nejpevnejsi a aby to melo trosku vydrz, pro pripad ze by prisly horsi casy.

Taky myslim ze uz se asi tezko nekdy dostanu na tu vahu co jsem mela nez jsem zacala behat, ale ve finale treba ty nohy vypadaji mnohem lip, protoze tehdy jsem sice byla jako spejle ale vsecko na me viselo. Ted je to pevne i kdyz se flakam, a i kdyz treba nebeham pul roku, uz se nestava ze bych po te pauze nedala aspon 7 km, a i to se musim krotit, protoze vim jak to na druhy den odnesou lytka, i kdyz v tu chvili by se dalo bezet dal. Kdyz si tu formu jednou vypestujes, tak uz ti pak z vetsi casti zustane, a i kdyz mas za sebou obdobi stagnace a flakani, neklesne niz nez na dejme tomu 40% normalu. Taky to pak da mnohem min prace dostat se tam kde jsi uz byla nez se tam vypracovat od nuly.

Háně

Příspěvek od Háně » čtv srp 11, 2016 18:04

Haha, cepheus, taky mě to napadlo...ale upřímně doufám, že to není ten důvod, protože to téměř není možné a ověřím si to již za pár dní.

Fiono, bohužel moje váha, která sice není všemocná, ale zrovna teď jí věřím, tvrdí, že jsem přibrala na tuku. Konkrétně ze 22% na 26%, a teď to i na sobě vidím, když se na to zaměřím. Mám pocit, že to opravdu má co dělat se stravou, protože tohle je váha, kterou jsem měla většinu života (tedy co jsem přestala růst) a když jsem něco ve stravě změnila, shodila jsem, a i když jsem to pak už neměnila zpět, tak jsem se postupně na tuhle váhu zase dostala. Takže bych musela jíst stále míň a míň, abych měla nižší hmotnost, a na brethariánství se zatím nechystám :D taky mě napadla štítná žláza (měla jsem dříve hypofunkci, což může způsobovat tloustnutí, už bych ale měla být vyléčená). Pokud už nebudu tloustnout nadále, je to ok a nebudu se tím víc zabývat :) opravdu mi nejde o nejnižší váhu, ale jak říkáš, teď si připadám spíš jak slon, než jako člověk s funkčním tělem.

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv srp 11, 2016 23:21

Háně píše:...ale upřímně doufám, že to není ten důvod, protože to téměř není možné a ověřím si to již za pár dní.
"Kdyz Pan Buh dopustí i motyka spustí" .. a tak drzim palce za par dni at uz tak ci onak :D) .

Háně

Příspěvek od Háně » pát srp 12, 2016 21:22

Hm, dík, dříve jsem na takové náhody nevěřila, ale po tom, co moje kamarádka otěhotněla docela nevinně, téměř jako panenka Marie, už věřím, že je možné všechno. Stejně si ale myslím, že jsem asi prostě nějak moc jedla :)

Lidi, věřte mi, že nejroztomilejší pohled na světě je na králíčka loudící meloun >:-) a teď tu samou radostí metá kozelce, je to opravdu hodně vtipný.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát srp 12, 2016 22:41

Hahaha, jak rikal pacientce nedavno v jednom z reprizovanych dilu House M.D. :

"Doktore, nemohla jsem otehotnet nejak nahodne, jako treba ze zachodoveho prkynka ?"
"Ale jooo, mohla, ale to by mezi prkynkem a vama musel byt chlap" ..
>:-) :D)

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » ned srp 14, 2016 23:24

sakra, vsude kralik. Me ted taky laka jedna kralice, ktera me furt jakoby premlouva (reaguje konkretne hodne na me), ze bych si ji mohla poridit, ale nejde to. :)

Vaha. No, holky, ja mela ted nedavno nejmin v dobe, kdy jsem zadnou vahu neresila (i jsem byla varan varackej, dokonce smazackej)... stres, jidlo i v noci atd, a presto to jelo dolu.... a ted zas trosku nabiram. Az se mi zvracene po vyhublem obdobi styska. Myslim, ze kazdy ma svou cestu, svuj zpusob jak vahu udrzet cca tam kde je to pro telo optimalni. Pro me je to hlavne pohyb, ruznorody... a asi i dostatek bilkovin.

Kvetak... nejist ho moc, solit (sul pomaha travit - je to muj tajny tip :) - kdyz to prezenu s ovocem, tj u me staci vic kousku ovoce - dam si speticku soli a jsem v klidu, nafoukle bricho splaskne..... takhle ted fakt funguju), kminovat.....
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pon srp 15, 2016 0:28

Naše králinka zase kouše všechny, kdo se pokusí jí pochovat, kromě mě a přítele. Od nás si nechá líbit snad všechno, je to neuvěřitelný. Králík, kterýho jsme si vzali s tím, že nesnáší chování, mi vydrží ležet na klíně jak hadrová panenka půl hodiny :D mám jedno srandovní video, kde vypadá jako mrtvá. Králíci jsou super.

Já jsem tak ráda, že jsem najednou přibrala, ať už je to z jakýhokoliv důvodu, protože mi to otevřelo oči ve více věcech a už se blýská na lepší časy tak nějak ve všem :) mám z toho obrovskou radost. Abych to tak nějak zevšeobecnila, najednou mi to moje chování ohledně zdravý stravy přijde úplně srandovně hloupý, protože výsledek byl spíš nezdravý než zdravý a nechápu, jak jsem si toho mohla nevšimnout.

Díky za tajný tip se solí :D vyzkouším to. I když s květákem už raději ne.

Jindra

Příspěvek od Jindra » úte srp 16, 2016 13:35

jó, s tou solí už jsem taky řešil problémky kdysi s Jardou, poradil totéž, proto už taky kvalitní sůl (nejčastějš solanku) sem tam podšoupnu a je to lepčí
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid

Háně

Příspěvek od Háně » úte srp 16, 2016 21:27

Já sůl nepoužívám, ale jako malá jsem jí vždy jen tak lízala :D chutnalo mi to a líbilo se mi, jak mi naši říkali, že jsem jako jelen.

Dneska je úplně sváteční den, protože se mi stalo něco, co už dlouho ne. Dostala jsem MS a neměla jsem téměř bolesti! Jupíííííííííííí :)

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát srp 19, 2016 0:37

Háně píše:
Já jsem tak ráda, že jsem najednou přibrala, ať už je to z jakýhokoliv důvodu, protože mi to otevřelo oči ve více věcech a už se blýská na lepší časy tak nějak ve všem :) mám z toho obrovskou radost. Abych to tak nějak zevšeobecnila, najednou mi to moje chování ohledně zdravý stravy přijde úplně srandovně hloupý, protože výsledek byl spíš nezdravý než zdravý a nechápu, jak jsem si toho mohla nevšimnout..
chapu... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát srp 19, 2016 0:39

Jindra píše:jó, s tou solí už jsem taky řešil problémky kdysi s Jardou, poradil totéž, proto už taky kvalitní sůl (nejčastějš solanku) sem tam podšoupnu a je to lepčí
tak to jsem rada, ze to funguje i jinym lidem. Ja se soli zacala tenkrat po morske nemoci, intuitivne. A vzdy me prekvapi jak rychle mi to pomuze.
Ale snazim se vyhybat soli pozdeji vecer.. to bych byla rano trochu otekla... na chvilku, pak by to stejne odpuchlo. :)
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát srp 19, 2016 0:41

tak to mame ms podobne. :) A tentokrat ja taky ok, i kdyz dlouha smena v praci se mi moc nelibila. :) Radsi bych byla nekde u more a tak, ale stanovila jsem si urcity cil, tak se ho drzim a o to vic se tesim az to vse nastane....
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pát srp 19, 2016 12:01

Já jsem byla doma, ale pak jsem se šla projít do lesa :D byla jsem sice ráda, že jsem zvládla ujít asi 6 km, ale i to je pokrok. Protože už asi dva roky jsem to měla tak, že jsem sotva došla 5 m na wc. A dokonce jsem měla i dobrou náladu. Škoda, že nevím, jak jsem toho docílila, protože bych to dělala už napořád.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát srp 19, 2016 20:46

ja se urcite pred touto ms nechovala vzorne po vsech strankach, ale brala jsem ted cca 2 mesice kapicky (vicero bylinek) na zenske veci, jako pokus (ty ja miluju - pokusy s bylinkama, a chtela jsem eliminovat dopad stresu, kteremu se nedalo vyhnout, ale uz teda snad pomiji), tak mozna to... :)
Zitra si jdu zaplavat, uz to bude asi pryc (jestli to ted nezakriknu). :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » ned srp 21, 2016 13:07

Já jsem se taky nechovala vzorně. A celé to probíhalo úplně jinak. Většinou ten první den je mi blbě, ale krev nemám skoro žádnou, tentokrát se většina té krve vypotřebovala první den a tak se to celé o jeden den zkrátilo :) bezva. Omlouvám se všem, komu se se dělá špatně z krve a toto si přečetli. Mně se taky dělá špatně z krve, ale jen když se já nebo někdo jiný třeba řízne nebo jdu na odběr, tahle mi neva.

Přítel je s králinkou sám doma a ona zase vyvádí. Teď už je jasné, že TO dělá, jenom když tam já nejsem. Tím myslím, že nám bobkuje do postele - značí si svoje území a dává najevo svojí svrchovanost nad námi. Můj pach jí očividně nijak neprovokuje, ale jak je tam s ní přítel sám, je to hrůza, v nestřežené chvíli prostěradlo pokadí, počůrá i rozkouše.

Háně

Příspěvek od Háně » pát srp 26, 2016 17:34

Jak se mám naučit nebýt smutná z toho, když je na mě někdo setrvale nepříjemný a není to jen tak někdo, na koho bych se mohla vykašlat a už ho nikdy nevidět? On je nepříjemný i na ostatní, ale oni to vždy ignorují a pak ho mají ještě rádi...já tomu nerozumím, jak bych mohla mít ráda někoho, kdo se mnou nedokáže mluvit normálně, tím myslím bez urážek, bez zvýšení hlasu a ponižování. :( problém je v tom, že to pak vždycky ublíží mně...chtěla bych mít hroší kůži.

Háně

Příspěvek od Háně » pon srp 29, 2016 14:21

Za pár dní mě čeká asi nejtěžší zkouška celýho letního semestru a už se u mě projevuje divné jedení...to probíhá asi tak, že mám furt chuť něco jíst, protože jídlo umí zaplácnout ten stres, ale zároveň vůbec nemám chuť k jídlu. Takže vždycky si něčeho kousnu a pak to nechci dojíst. Aspoň mě to drží dál od vařenýho, protože přece nebudu vařit kvůli tak malýmu kousku jídla, co bych snědla, a nechci to pak vyhazovat. Když se nad to povznesu, tak je to dost vtipný, jaký vylomeniny dělám jenom kvůli zkoušce. I ten náš králík má víc rozumu :D

Háně

Příspěvek od Háně » úte srp 30, 2016 11:50

Zítra zkouška...jenom se tak dívám, jak panikařím. Nevím, jak se mi to stalo, že jsem si začala myslet, že zkouška může být něco rozhodujícího. Mám pocit, že když to neudělám, tak se stane něco hroznýho, třeba přestane existovat celý svět nebo tak. Já samozřejmě vím, že to tak není, paradoxně mi na té škole zas tolik nezáleží. Tak si vždycky říkám, že mám zatím vše, co jsem si kdy přála - zvládám fungovat sama celkem obstojně, jsem zdravá, mám spoustu skvělých přátel, mám nejlepšího přítele, se kterým bydlím (!!!), máme tu úžasnou zahrádku a nic nám nechybí, nemusíme počítat každou korunu, mám úplně skvělýho králíčka, což byl můj sen od mala, a taky skvělou želvu, dělám super práci s dětmi a svítí sluníčko a to všechno....a to všechno budu stále mít i když tuhle zkoušku neudělám. Když si představím, že tu zkoušku neudělám, tak nejdřív se mi zdá, že už pak nebude nic, ale ono se stane to, že si to zítra touhle dobou budu vykračovat domů úplně stejně jako kdybych jí udělala. No není to blázinec?

Jindra

Příspěvek od Jindra » úte srp 30, 2016 22:15

Háně píše:Jak se mám naučit nebýt smutná z toho, když je na mě někdo setrvale nepříjemný a není to jen tak někdo, na koho bych se mohla vykašlat a už ho nikdy nevidět? On je nepříjemný i na ostatní, ale oni to vždy ignorují a pak ho mají ještě rádi...já tomu nerozumím, jak bych mohla mít ráda někoho, kdo se mnou nedokáže mluvit normálně, tím myslím bez urážek, bez zvýšení hlasu a ponižování
copak Ti to asi má zrcadlit/přinést/sdělit…
Háně píše:a to všechno… a to všechno budu stále mít i když tuhle zkoušku neudělám
nó, to je správný přístup

Háně

Příspěvek od Háně » stř srp 31, 2016 10:33

No to právě nevím, Jindro. Jinak bych se tak hloupě neptala :lol:

Jindra

Příspěvek od Jindra » stř srp 31, 2016 15:59

jo jo, ale nikdo jiný než Ty Ti správnou odpověď nedá

Háně

Příspěvek od Háně » čtv zář 01, 2016 11:45

Jo, to je fakt.

Víš co si říkám? Že jak jsme byli loni na té farmě, měla jsem využít příležitosti, že jsi tam byl ty a mohla jsem se dozvědět více informací z tvých osobních raw zkušeností. Mimochodem pozdravuje tě Přéma, v létě jsme s ním nějakou tu dobu byli a on je teď úplně mega úžasný. Tedy on byl vždycky, ale teď vytváří úplně nádherný "projekt". Já se ho zeptám, zda ti to můžu poslat, protože to by se ti určitě líbilo, ale je pravda, že mnoha lidem o tom neřekne, i když to není nic tak tajného.

Tu zkoušku jsem samozřejmě udělala. Já fakt nevím, úplně vždy když jdu na zkoušku, tak mám pocit, že nemám šanci to udělat, že to vůbec neumím. A v naprosté většině to udělám a někdy dokonce mám 1 nebo 2. Jak se můžu takhle netrefit s odhadem...a pak ani nemám radost, když to zvládnu, protože mám pocit, že to bylo nějak omylem. V případě ústní zkoušky, že jsem měla štěstí na otázku nebo měl vyučující dobrou náladu, a v případě písemné si občas dokonce myslím, že výsledky špatně zapsali a že ta dobrá známka patří někomu jinýmu. :shock: prostě sebevědomí na nule.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát zář 02, 2016 15:42

Háně píše: Přítel je s králinkou sám doma a ona zase vyvádí. Teď už je jasné, že TO dělá, jenom když tam já nejsem. Tím myslím, že nám bobkuje do postele - značí si svoje území a dává najevo svojí svrchovanost nad námi. Můj pach jí očividně nijak neprovokuje, ale jak je tam s ní přítel sám, je to hrůza, v nestřežené chvíli prostěradlo pokadí, počůrá i rozkouše.
laxni chlapi no... :) s jinym zivocisnym druhem to u nas taky tak vypadalo kdyz jsem tam nebyla. Docela "drezuruju", aspon co se tyce cistotnosti atd. A oni vedi, ze to neprojde. Nekdy i jen tak zkouseji co u koho projde.
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát zář 02, 2016 15:50

ohledne neprijemnych lidi a ze s nimi clovek musi videt. Clovek musi jen umrit... Vim o cem mluvim, bohuzel. :) Resp. v dospelosti je to uz sranda. Dite kdyz se narodi do rodiny, kde si ma vyridit karmicke veci, nemuze ze dne na den utect (i kdyz vlastne i to muze, nic neni nemozne) a vyzira si to dosyta po x let, coz ho posili nebo dobije... Osobne si myslim, ze hodne zacyklene veci nevyresime dokonale behem jednoho zivota (smekam pred kazdym kdo ano) a pokud to cloveku zbytecne stale kazi zivot, je cas se vzdalit. I kdyz druha strana nebo jiny pribuzny bude vytvaret natlak, aby se clovek prilis nevzdalil.

Clovek fakt spoustu veci NEMUSI. :))) Coz je nadhera!
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát zář 02, 2016 15:57

Háně píše: ...a pak ani nemám radost, když to zvládnu, protože mám pocit, že to bylo nějak omylem.
:) ja mivala nejvetsi radost a pocit zadostiucineni kdyz jsem se fakt na nejakou zkousku poradne naucila a pak taky asi ve dvou pripadech, kdy jsem delala zapocet nebo zkousku vickrat... to uz jsem ty skripta mela precteny fakt skrz naskrz a byla jsem svym zpusobem kvalitnejsi absolvent te zkousky. :D Uspech po velkem usili chutna vic.
Ale aby bylo jasno, taky mam za sebou hodne zkousek kdy jsem je dostala tak nejak omylem, stestim (to co me nebavilo, sucha teorie, nekdy tak trochu mimo obor). Ceho si cenim nejvic jsou kamaradi z vs, je to to nejlepsi jadro z mych pratel.
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pát zář 02, 2016 22:09

Myslím, že to není nedostatečnou přítelovou výchovou, ano je pravda, že já jsem asi důslednější :D ale ona vyloženě reaguje na jeho pach. Když jsem tu s ní několik dní sama, nechám jí hopsat i po posteli, ona zamnou přijde se pomazlit a já vím, že nic neprovede. Kdyby tohle udělal přítel, tak má povlečení ihned nejen špinavé, ale i rozkousané. A také si králinka značkuje teritorium jenom pod jeho stolem, pod mým to nikdy neudělala.

Je pravda, že bych se tomu člověku mohla vyhýbat, což taky trochu dělám, ale nejde to úplně, protože bych tím o dost zmenšila kontakt s jinými lidmi, kteří jsou s danou osobou často pohromadě, a se kterýma zase já chci být co nejvíc. Navíc mám pocit, že je to v mojí situaci nevhodné.

Já měla radost z jedné zkoušky, kdy jsem si s vyučující dobře popovídala nejen o té látce a měla jsem fakt pocit, že je to dobře strávený čas a že mi to něco dalo. Kdyby takové zkoušky byly všechny, bylo by to úžasné. Ale bohužel.

Jindra

Příspěvek od Jindra » ned zář 04, 2016 21:01

Háně píše:Víš co si říkám? Že jak jsme byli loni na té farmě, měla jsem využít příležitosti, že jsi tam byl ty a mohla jsem se dozvědět více informací z tvých osobních raw zkušeností. Mimochodem pozdravuje tě Přéma, v létě jsme s ním nějakou tu dobu byli a on je teď úplně mega úžasný. Tedy on byl vždycky, ale teď vytváří úplně nádherný "projekt". Já se ho zeptám, zda ti to můžu poslat, protože to by se ti určitě líbilo, ale je pravda, že mnoha lidem o tom neřekne, i když to není nic tak tajného.
jééé děkuju
taky rádi s Vítkem vzpomínáme na jeho kytáááru

k setkávání s negativníma lidma jsem teď kvůli Tobě něco hodil na uloz.to
nevím odkud to mám, ale už jsem to nevygooglil, což mi přijde divné
výbornej kluk Petr Ludwig a jeho povídání o spokojenosti:
https://uloz.to/!ky7j7o2rQ/ludwigpetr-spokojenost-mp3

Líbí se mi to celé, ale jestli se tomu nechceš věnovat, dej si aspoň pasáž 14.30 až cca 16:30 minut

páá

Jindra

Příspěvek od Jindra » ned zář 04, 2016 22:35

PS: áá, náhodou (při hledání jiného) jsem narazil na zdroj - ne jen audio, ale celá prezentačka:
https://slideslive.com/38894841/zn-spokojenost

Háně

Příspěvek od Háně » pon zář 05, 2016 11:58

Díky moc, Jindro. Já jsem si koupila tu jeho knížku Konec prokrastinace, ale ještě jsem ji nedočetla. A tu Přémovu věc ti pošlu na mail.

Háně

Příspěvek od Háně » čtv zář 08, 2016 18:32

Cca týden do menstruace a mě vůbec, ale vůbec nebolí prsa...?!?! Paráda. Fakt nevím, co se změnilo. Možná ty hormony fungují trochu jinak, když má člověk na sobě víc tuku...a že se mě teda drží jak klíště a vůbec se mu nechce pryč, cítím se kvůli tomu dost nepohodlně a vůbec už nerozumím, co to má znamenat. Na podzim bych měla jít na kontrolu na endokrinologii, tak jsem zvědavá, jaké budu mít výsledky z krve a jestli se něco změnilo. (ale zároveň se děsně bojím - loni mě ten odběr dost vystrašil, protože mi žádná krev nechtěla téct.....anebo mi nechtěla žádná krev téct, protože mě odběr vystrašil? :lol: Jak mi tvrdila ta sestra). Naštěstí už pár let mám tu žlázu v pohodě :wink: mám spoustu kamarádek, co mají tuhle blbou štítnou žlázu a stále se jim to zhoršuje, a jediná moje žláza dostala rozum, spravila se a už nemusím brát žádné léky. Jo jo, moje žláza je super.

Jindra

Příspěvek od Jindra » pát zář 09, 2016 15:50

Háně píše:Fakt nevím, co se změnilo. Možná ty hormony fungují trochu jinak, když má člověk na sobě víc tuku...
si děláš srandu :-)
jako žena snad víš o vztahu mezi hormony a tuky - kór u ženy, to je ještě důležitější než u chlapů

Háně

Příspěvek od Háně » pát zář 09, 2016 19:22

Ano, ale nepředpokládala bych velkou změnu, jestliže jsem předtím i teď měla množství tuku "v normě". V tom případě si nemyslím, že bych ztloustnutím měla získat nějakou výhodu, naopak se celkově cítím hůř. Navíc tuto váhu jsem měla (na tuto výšku) spoustu let a bolesti jsem měla stejné. Pak jsem byla asi 2 roky hubenější a měla jsem ty bolesti opět. A teď jsem zase tlustší a zatím mě nic nebolí. Takže těžko říct, jestli v tomto případě to má vůbec nějakou souvislost.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » úte zář 20, 2016 22:17

mela jsem ted fofr, ale vsechno jsem zpetne docetla :)

No cyklus zeny je natolik slozity, resp. ho ovlivnuje tolik veci jak je v tele vse provazane, vcetne psychiky... ze se nekdy spatne odhadne jediny duvod vykyvu atd. Mam zkusenost i s paradoxy typu velky stres a ms ok (jakoby se telo nechtelo stresovat jeste s problematickou ms). :)
Ono laka dat primou umeru zanesenosti organismu a bolestivou ms a v mnoha pripadech (kdyz koukam jak kdo zije) tam ta umera bude, ale neni to jedina vec. Uz se asi nechutne opakuji, ale nekdy muze neuveritelne pomoct zvolneni tempa pred ms, vyfiltrovat vic stres, spech atd... ale je to tezky a i tak nevyzpytatelny. Pri dlouhodobych potizich bych zvazila i bylinky, ale vypada to, ze jsi na dobre ceste. :)
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » úte zář 20, 2016 22:19

a nebo v ramci vysvetleni detoxikace... ted nedetoxikujes a jsi v pohode, v klidu pred bouri, haha. :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » stř zář 21, 2016 21:49

Máš pravdu, Pavluško, těch aspektů je moc. Nakonec mě břicho stejně bolelo a protože jsem zrovna byla mimo domov a potřebovala jsem fungovat, tak jsem si vzala ibalgin :? . Ale už chápu, že nemá cenu se obviňovat, prostě někdy to vyjde a jindy ne. Bylinky na to používám celkem dlouhodobě, mám nějaké kapičky a čaje, ty čaje si dávám radši, ale ne každý den, třeba 4x týdně, tak to asi moc nemá vliv. Rozhodla jsem se, že to už přestanu řešit, budu dělat vše co je v mých silách (strava, pohyb, psychika, bylinky,spánek...) a nějak to dopadne. I tak si myslím, že jsem na dobré cestě :)

Dneska jsem zkoušela udělat raw dýňovou polívku, ale je mi z ní tak podivně. Pamatuju si, že loni jsem jí jednou udělala a taky mi z ní bylo podivně, jenže vařit se mi nechtělo. Dala jsem tam kromě dýně ještě mrkev, řapíkatý celer, tahini, sůl. Po uvařené dýňové polívce mi vždy bylo dobře, takže příště už jí budu jedině vařit. Já si každý podzim a zimu říkám, že bych chtěla více používat českou zeleninu, jenže mě prostě ta dýně, mrkev, řepa apod. syrové vůbec nesedí. Leda tak ve šťávě. Tuhle zimu budu buď dělat šťávy nebo si to prostě uvařím, ale už nechci tolik využívat exotické ovoce a tu zeleninu, kterou mám ráda syrovou, jako jsou rajčata a okurka. Taky tím dost ušetřím peníze.

Teď máme nejstudenější období u nás doma, ráno jsem vstávala do 14-ti stupňů. V zimě, když budeme topit, tu bude maximálně 18. Mně ta zima nevadí. Tohle je první rok, kdy jsem za celou dobu neměla ani jedinou rýmu nebo kašel a přisuzuju to právě tomu chladnému pokoji. Kromě toho máme pořád otevřené okno.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát zář 23, 2016 22:36

souznim... :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pon zář 26, 2016 14:10

Tak jsem se tu chvástala, že už nebývám nemocná, a skončila jsem v posteli s úplně šíleným kašlem. A ještě je to vtipný v tom, že králinka nesnáší když kašlu a vždy když zakašlu tak začne zlostně dupat. Je to zajímavý...ona taky dupe, když jsem naštvaná nebo smutná, nechápu, jak to pozná.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon zář 26, 2016 22:15

tak at jsi brzy fit. :)
Ja se ted klepala unavou, protoze uz toho mam pracovne prilis. A jsem rada, ze se zatim zdravotne drzim, ale hned jak bude volneji, zkusim zapracovat na vetsim relaxu, uvolneni, asi nekam na masaz.... :) uz se tesim!
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » úte zář 27, 2016 17:21

Děkuji, taky v to doufám, protože ten králík už se mnou vážně nemluví :( včera jsem jí nemohla dostat do klece, furt přede mnou utíkala (většinou naopak utíká za mnou). Jsem prostě strašidelná kašlající příšera :)
tobě držím palce v práci

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » úte zář 27, 2016 22:14

haha :) :( Znam jednoho co si v klidu zvejka seno kdyz na nej steka pes z pul metru. :)
To se podda...
A mne se blizi spoustnu radostnych udalosti, takze taky dobry. Snad.
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » stř zář 28, 2016 13:37

Ona nemá strach, ale jí to prostě naštve. Pak na mě dupe, ani jídlo si ode mě nevezme a to už je co říct....jednou jsem byla smutná a brečela jsem, a to vypadalo, že mi to snad už nikdy neodpustí. Koho by taky bavilo poslouchat takový věci, žejo :)

Háně

Příspěvek od Háně » sob říj 01, 2016 17:06

Tak já už jsem zcela zdravá, povedlo se mi i nakazit přítele, který je nenakazitelný, tak to byla asi nějaká silná nemoc. Každopádně už chci být pořád jenom zdravá. Už tu není ta výhoda, že když je člověk nemocný, nemusí jít do školy, tak to postrádá smysl :D a králinka už si na kašlání docela zvykla.

Taky nám ta králinka dost přibrala, od června o 400 gramů. Myslím, že ještě malinko vyrostla, ale určitě i ztloustla a už není v takové kondici, jako když k nám přišla. Myslím, že teď je na horní hranici, kdy je to ještě v pořádku, ale stejně trochu změníme množství a typ krmení ve prospěch čerstvého. Takže jdeme do toho s králinkou spolu :lol: Momentální cíle? Matylda z 1,9 kg na 1,5, Háně ze 70 kg na 65.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » čtv říj 06, 2016 21:25

bud rada ze ji mas. :) Priznam se, ze mam kolikrat radsi zvirata nez lidi. 8)
"Abraham"

Odpovědět