Háně létající káně

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska

Re: Háně létající káně

Příspěvek od Pavluska » čtv říj 06, 2016 21:29

obecne to mam tak, ze zvirata mi svou bezprostrednosti a radosti ze zivota davaji energii, radost... a lidi spis berou (na par vyjimek)... A jinak samozrejme priroda jako celek mi taky dava dost energie. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pát říj 07, 2016 15:32

Vážně? Mně teda naštěstí dávají i lidi :) spíš já se jí často nevím proč dobrovolně vzdávám.

Ale jsem fakt ráda, že tu potvoru máme. Nejradši bych si vzala domů všechny králíčky, co nemají domov, protože je někdo jen tak zahodil :? a že jich je. Vždycky je mi to strašně líto.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát říj 07, 2016 23:21

mne taky nekdy lidi, samozrejme. Napr. nedavno maserka. Ale obecne kdyz chci energii fakt nabrat, tak to jisti priroda a spol. Kdyz to porovnam s davem cizich lidi (citim z nich energie, emoce, a malokdy je to fakt prijemny), tak je to sto a jedna. :)

Jj, kralicci jsou uzasni.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » sob říj 08, 2016 8:56

Tak cizí samozřejmě ne :) já myslela lidi, které znám a se kterými se vídám. Ale zrovna na masáž bych jít nemohla, to bych nevydržela. Nemám ráda, když na mě sahají cizí lidi. Anebo i známí lidi. Vlastně všichni kromě mých kamarádů a přítele, a pak třeba dětí ze školky, to mi taky samozřejmě nevadí. Ale jakmile na mě sáhne někdo z rodiny, obzvlášť táta, strýcové, děda když ještě žil...tak se ošívám.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon říj 10, 2016 19:10

to chapu :)
Ja snesu lip zensky (ohledne doteku), kdyz pominu partnera, a taky kazdy clovek je energeticky jiny... S nekym nechci byt ani ve stejne mistnosti, natoz dotyky; a naopak. :) Na dlouhe povidani, ale obecne dotyky od lidi taky nevyhledavam.
A jak pises o detech, tak to ja echt ne. 8) Jen vyjimky, ale obecne si drzim od deti hooodne velky odstup, teda co jde, taky nam chodej do prace. Klidne to tady napisu... vzhledem k horsi hygiene deti mi to je fakt neprijemny. Uleptane, uslintane a buhvicojeste rucicky nerada. Priznam se bez muceni. Vlastni budou vlastni... rodinna spina, ale cizi spinu nechci. Na druhou stranu zvireci spina mi tolik nevadi. Proste to mam takhle dane a vidim v tom i logiku z epidemiologickeho hlediska, takze si az tak divna neprijdu. Kdyz schytam obcas nejakou nemoc, v podstate vzdy, kdyz se zpetne zamyslim, je za tim uchrchlane, unudlane dite. :mrgreen:
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » úte říj 11, 2016 0:04

Jojo, taky snesu líp ženy. Ale u mě spíš hraje roli věk, jak je někdo v generaci mých rodičů nebo ještě starší, nesmí se mě dotknout. Vrstevníci mi většinou nevadí a kamarádi už vůbec ne. Děti beru jako zvířata a ve školce jsem si zvykla utírat nudle i zadky :lol: mám dobrou imunitu, takže se vůbec nebojím, že bych od dětí něco chytla. Jednou jsem po nich dojídala dort. Od každýho jsem snědla zbytek, co už nechtěli. Od dětí mi nevadí vůbec nic.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » čtv říj 13, 2016 23:29

tak to bud rada. Ja se trochu stydim za svuj pristup k detem, obecne. Ale na druhou stranu jen kvuli tomu, ze mam delohu a jsem zenska, nemusim mit povinne rada vsechny deti, hlavne v dnesni dobe s dnesni vychovou. :) Mam rada deti kamaradek, protoze je beru ze patri ke kamaradkam a pak cizi slusne taky, ale jinak moc neee. Priznam se, ze mam rada spis tissi empaticke deti. U tech mi pak mozna nevadi ani ta nudle. :D Ale rozcapene rvouny, ty teda ignoruju. :)
Utirat zadky si zatim predstavit nedokazu, to pak teda asi az u svych deti... u zvirat mi ty bobance vubec nevadi (kdyz to neni extremni smrad, ale i pak se toho asi tak nestitim :) ), asi i ze mi jsou blizsi a zatim se do zvirat vcitim snadneji nez do deti, je to pro me naprosta prirozenost.

Ty dotyky a starsi generace. To mam mozna podvedome taky. Ale hlavne kus od kusu. :) Posledni dobou delam hodne s lidma a vnimam ty rozdily fakt dost... a vlastne i pachy (mluvici popelniky, parfumerie a spol.), ale to uz by bylo na jine tema.
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pát říj 14, 2016 10:13

Vždyť jasně, ne každý má rád všechny děti. Já třeba mám zas takový problém, že když vidím jet v kočárku dítě, co už dávno umí chodit samo, je tam rozpláclé, apatické, tlusté a cpe se rohlíkem, tak mám okamžitě chuť mu dát facku. Ale tu by si spíš zasloužili asi rodiče. Neskutečně mě to odpuzuje. Ale s těma zadkama je to fakt divné. Schválně jsem se ptala mamky, jestli jsem si ve školkovém věku uměla utírat zadek, protože jsem si nepamatovala, že by se o nás ve školce starali i tímto způsobem. Mamka říkala, že jasně že jsem to uměla a nejen to, uměla jsem se o sebe tak nějak základně postarat, co se týče hygieny, oblíkání, obouvání,...tak nevím, proč to dneska ty rodiče děti nenaučí, ještě než jdou do školky. Jinak u koní jsme někdy v případě potřeby brali ty bobky i rukama :lol: ale tak co, vždyť je to jen tráva a seno prošlá koněm.

TBA

Příspěvek od TBA » pát říj 14, 2016 10:31

Já osobně nedám na odšťavňovač dopustit. Pokud se ti seká tak nemáš kvalitní. Já mám tento ( http://eshop.aquel.cz/odstavnovac_juissen ) a práce s ním je jednoduchá a nikdy se mi nestalo, že by se zasekl. Rozhodně doporučuji kupovat odšťavňovače, které stojí více jak 500 ;)

Háně

Příspěvek od Háně » sob říj 15, 2016 15:01

Já mám tento http://www.euronics.cz/odstavnovac-tefa ... 8/p379018/
a občas se seká, ale je pravda, že poslední dobou už se dlouho nezasekl. Tak nevím, proč se sekal na začátku.

Háně

Příspěvek od Háně » sob říj 15, 2016 22:40

Tak nám to, holkám, co tu bydlíme, pořád s tou váhou nějak nevychází. Já a králinka jsme stále...načechrané! Což o to, my si tu budeme spolu hopkat a chroupat mrkvičky celou zimu. Jenže želvinka nám zhubla až moc, a to mi dělá teprve starost :( . Letos bylo v plánu ji prvně zimovat, ale nevím, zda je to dobrý nápad, jelikož její úbytek váhy o 14% už se mi zdá příliš, a to ještě ani neusnula. Pouze přestala jíst, jak se ochladilo. Tak to probírám s různými chovateli, ale každý má na to jiný názor. Opravdu se mi nechce riskovat její život, už je tu se mnou 12 let!
12047048_1010056432379635_521862802173837059_n.jpg
12047048_1010056432379635_521862802173837059_n.jpg (22.89 KiB) Zobrazeno 13722 x

Jindra

Příspěvek od Jindra » pon říj 17, 2016 0:56

cože, 12 let? :-)

hm, blbé dilema... spat, nespat
ale je fakt, že nám takhle želvák taky zimu nepřežil. ale to byl hodně mladičkej kluk
ale ono přece není nezbytně nutné želvu dát na zimní spánek, naši jsme taky občas nedali. jé kolik jen roků jsme ji měli, ho hodně
že přestala jíst se nelekej, však nemusí jíst dlouho.

Haní a jestli si fakt chceš hlídat váhu, doporučuji tuhle knížku. Úplně jsem se do ní zamiloval, je úžasná, krásně mi vysvětlila spoustu mýtů, které mezi lidem kolují.
Podle téhle knížky se fakt zhubne. Vysvětluje, jak to v těle chodí. Výborná!
http://fitplan.cz/kniha/
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid

Háně

Příspěvek od Háně » pon říj 17, 2016 15:35

Jojo, v páté třídě jsem jí dostala >:-) ale doteď jsme nikdy nezimovali, protože jsme na to neměli vhodné podmínky, až letos konečně mohla být celé léto venku ve výběhu a to je pak lepší po všech stránkách. Je to dospělá zdravá želva, takže by to měla zvládnout, ale ta váha mě vylekala. Samozřejmě spát nemusí, ale myslím, že by to pro ni bylo dobré. Ještě uvidím, než se ochladí.

Díky za tip na knihu, ale asi nebude úplně pro mě, vzhledem k tomu, že 100 stránek z tý knihy zabírají jen recepty typu míchaná vajíčka, pečený králík apod. :lol:

Spíš si potřebuju přijít na systém, který mi bude vyhovovat po všech stránkách. Snažím se jíst zdravě, abych byla šťastná, ale pokud mi to nebude vyhovovat byť jen jediným aspektem, úplně se to mine účinkem. Zhubla jsem už před dvěma lety, a ztroskotalo to přesně na tom, že jsem víc nemyslela na to, abych byla šťastná.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » stř říj 19, 2016 20:33

Háně píše: ...uměla jsem se o sebe tak nějak základně postarat, co se týče hygieny, oblíkání, obouvání,...tak nevím, proč to dneska ty rodiče děti nenaučí, ještě než jdou do školky...
to taky nevim, ale pamatuju na vcelku drezuru...jak jsem se musela naucit zavazovat tkanicky atd. :) S nama se tenkrat tolik neparalo.
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » stř říj 19, 2016 20:38

Háně píše: Což o to, my si tu budeme spolu hopkat a chroupat mrkvičky celou zimu. Jenže želvinka nám zhubla až moc, a to mi dělá teprve starost :( ...
Ty asi dobry, ale ona po mrkvicce jeste vic nabyde. :) Spis zkouset ruzne seno, obmenovat... stale mluvim o kralikovi. :)
Pohublou zelvu bych se osobne trochu bala zimovat. Moje vzdycky vsechny krasne prezily, ale byly ve vyborne kondici a zrave i pred zimovanim, resp. pred nim jsem je jeste umistila dovnitr a vyhrala v terariu a lakala na dobroty, pak postupny pokles teploty, uz nekrmeni, ale hojne koupani na vyprazdneni a nakonec sup do sklepa.
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » stř říj 19, 2016 20:53

Háně píše: Zhubla jsem už před dvěma lety, a ztroskotalo to přesně na tom, že jsem víc nemyslela na to, abych byla šťastná.
:idea: :mrgreen: :P

Osobne mi prijde nejjednodussi jist casto, pravidelne, male davky a vecer uz nic extra sacharidovyho (kdyz pominu moznost kazdodenniho plavani, pri kterem ze me kila skacou samy a telo se rysuje velmi prijemnym zpusobem). Ale jak rikas, neni to jen o jidle. :)

Preji at jsi co nejvic stastna. Ale zivot je jak na houpacce, takze stala konstatni vysmatost je temer nerealna. Smekam pred kazdym kdo to tak ma. Sama mam pred sebou taky urcitou "metu", po jejimz dosazeni si myslim, ze budu stastnejsi, ale snazim se uzivat si kazdy den i ted. Ne vzdy s uspechem. 8) Ale snazim se najit neco za co muzu byt vdecna, na co jeste se tesit atd, aby to bylo snesitelnejsi. Jsem pomerne netrpelivy clovek a vim, ze se mi do cesty nektere veci stavi prave proto, abych si trpelivost natrenovala. To same neprijemni lide, na kterych mohu trenovat asertivitu, budovani ochranne bubliny atd. I kdyz tyhle lekce mi lezou obcas uz krkem. A take nekdy kdyz se prestanu snazit, tak se to dokonce nejak podda krasne samo. :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » stř říj 19, 2016 22:36

Neboj, sena má víc než dost, taky čerstvé listy :) ale i tu mrkvičku jí dáváme. Ještě má ráda řapíkatej celer a okurku.

Mně přijde nejlepší, aby mohla želva usnout přirozeně venku, takže jsem jí už po létu vůbec dovnitř nedávala, žádný koupání ani nic, ona si to umí zařídit líp než já. Ale většina lidí mi psala, že je to normální, že během té doby, kdy ještě nespí, takže jí normálně jede metabolismus, ale už nejí, docela zhubne.

Pro mě je teda určitě lepší jíst 3x denně, víckrát jen pokud mám fakt hlad, cítím se tak líp a ani si nemyslím, že bych potřebovala jíst tak často. Spíš mi to tehdy nevyšlo, protože jsem kvůli tomu jídlu přestala tolik chodit na akce s přáteli, kde se jí. Protože to, co oni jedí bych já "nemohla" a i když je tu vždy možnost vzít si s sebou vlastní jídlo nebo nejíst vůbec, tak mně se to pak tolik nelíbilo a tak jsem radši ani nikam nechodila. Což jsem už napravila :) tedy pořád se držím v rámci veganství, však jsem si taky proto našla nové veganské kamarády. Ale samozřejmě mám i neveganské :) přátelé jsou důležitější než jídlo. Takže teď mám sice kamarády a jsem veselejší, ale mám zase trochu větší hmotnost.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » ned říj 23, 2016 23:20

jo, zelvy vydrzi kdeco. Ja vychazim z toho, ze jejich domovina je preci jen trosku jina nez nase zeme, tak jsem jim ten podzim jeste prodluzovala.

Taky vydrzi jist 3krat denne, ale prijde mi, ze si to pak telo vic uklada. Ted jsem taky par dni v praci nemela cas jist krome obeda a uz to na sobe citim, brr. Hned zitra najedu na castejsi jidlo a vic se protahnu. :)

Taky si myslim, ze pratele jsou dulezitejsi nez jidlo. On se kazdy vyviji. Ten kdo se bije za maso, muze byt "pozitri" vegan a naopak... Videla jsem spoustu promen u lidi, vcetne sebe. Nejlepsi kamaradi se mnou vsecko prezili. :mrgreen:
Akce, kde se ji, jsou pro me problem furt, protoze vsude se dere lepek a spol. Takze radsi nosim neco s sebou nebo zjistim jak to na miste vypada dopredu. Muj stravovaci styl nema jmeno, takze tim hur. Vyhybam se totiz i urcitemu ovoci a orechum, lusteninam, a spol., plus nekterym kombinacim a take radoby "bezlepkovym" margarinovym ci umele odlepkovanym blebtam. :lol: No a vlastne taky nesnasim malo kysliku a tak, takze akce v uzavrenym prostoru taky nic moc. Radsi do prirody.
To jsem psala, abys vedela, ze to mas mozna jednodussi. :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pon říj 24, 2016 10:44

Fakt myslíš, že si tělo víc ukládá, když člověk jí "jen" 3x denně? Já když jím víckrát, tak pořád myslím jen na jídlo a kdy si to mám dát a ve výsledku toho sním pak mnohem víc. Navíc nerada jím ve spěchu a udělat si čas 5x denně v klidu něco sníst je někdy fakt umění.

Ano, mám to jednodušší :) zrovna včera jsem se vrátila z úžasného výletu s veganskými kamarády. Vařili jsme jídlo společně a kdybych měla mít něco jiného, bylo by to pro mě jen složitější. Byli jsme v chatě uprostřed lesů, žádná elektřina, voda ze studánky a tak :D byla sranda a byli tam tak úžasní lidi, že jsem absolutně neřešila co budu jíst a to je panečku taková úleva...prostě se jen mít dobře a neřešit :D ňáký hloupý jídlo. Když jsem se vrátila, cítila jsem deficit něčeho čerstvého, tak jsem snědla ovozel, co jsem doma našla a je mi dobře a jenom jsem šťastná, že jsem tam byla. Mimochodem jsem tam i jen za ten víkend nějaké to kilo shodila...když jsem s přáteli v přírodě není důvod se přejídat :) A i mi bylo úplně fuk, kolik vážím a neměla jsem ten hnusný pocit, že je na mně něco špatně, když nejsem taková jaká bych...měla být? To je tak strašně hloupý.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon říj 24, 2016 17:07

Háně píše:Fakt myslíš, že si tělo víc ukládá, když člověk jí "jen" 3x denně? Já když jím víckrát, tak pořád myslím jen na jídlo a kdy si to mám dát a ve výsledku toho sním pak mnohem víc. Navíc nerada jím ve spěchu a udělat si čas 5x denně v klidu něco sníst je někdy fakt umění.
u me to tak je, ale jak jsme tu obe psaly vickrat, neni to jen o jidle. :) Ja jsem i mnohem prijemnejsi, kdyz nemam prilis dlouhe pauzy mezi jidly (a jidlem myslim i treba par kousku ovoce pokud neni cas na neco jineho). Mnozi lide to mohou mit jinak. :)

To zni jako fajn vikend. :)

Jinak presne tak, kilo sem, kilo tam. U sebe to resim snad jen kvuli obleceni, ale vzdycky se ted za par dni vratim kam chci.
"Abraham"

Jindra

Příspěvek od Jindra » pon říj 24, 2016 23:11

Háně píše:Díky za tip na knihu, ale asi nebude úplně pro mě, vzhledem k tomu, že 100 stránek z tý knihy zabírají jen recepty typu míchaná vajíčka, pečený králík apod.
je mi to šumák, jestli si knížku (ne)přečteš, mně osobně však tahle knížka dala skvělý info. konečně jsem pochopil další mýty, který mezi lidma jsou. je to v knize převelice moudře napsané.
recepty jsem "přehlídl", ty mne coby rawáka nezajímají. ovšem zbytek knihy = supr, supr

to, že čtu nějakou knížku, to ještě neznamená, že s ní komplet souhlasím. vyberu si jen to, co se mnou rezonuje
abych si však vybral, musím knihu nejprve projít/prolistovat/pročíst. seznámit se s ní (nikoli z rychlíku)
jestli jsi knížku takhle rychle zhodnotila podle toho nejméně důležitého (vypíchlas recepty), přičemž tím míním „nejméně důležitého pro nás vitariány“, pak jsi s tím tedy "hodně rychle hotová"
nuž, Tvoje věc. já jsem knihou nadšen, je neobyčejná

Háně

Příspěvek od Háně » čtv říj 27, 2016 18:43

Jindro, nepopírám, že v té knize mohou být užitečné informace a určitě bych si dokázala z knihy udělat vlastní výcuc, co mě zajímá. Jestliže ale autor doporučuje tyto recepty, měly by tyto recepty odpovídat těm ostatním informacím, které v knize píše, být s nimi v souladu. Z toho vyplývá, že autor si mimo jiné myslí, že je správné jíst zvířata. Ani po zdravotní, ani po etické stránce s tím já nesouhlasím, takže je pravděpodobné, že určitá a nejspíš ne malá část těch informací se mnou rezonovat nebude. Nechce se mi utrácet za knihu, ze které využiji jen malou část, a raději si pořídím knihu, ze které využiji co největší část. Druhá věc je, jestli chci toho autora svými penězi podpořit - moc nechci :) raději jsem si dnes pořídila knihu Najím se a zhubnu (mimochodem C.J. taky není veganka, ale není jí tato stránka lhostejná a v knize má pouze veganské recepty, které nepochybně využiju, protože za vitariána už se nepovažuju dávno) a při vyzvedávání jsem potkala autorku osobně, měla jsem velkou radost :D takovou autorku podpořím ráda.

Háně

Příspěvek od Háně » ned říj 30, 2016 20:15

Lidičky, já mám takovou radost! Dneska jsem se začala učit hrát na kytaru, což je něco, co jsem si přála už několik let! Ale pořád jsem si myslela, že na to nemám. Nejtěžší bylo pouze odhodlat se! Našla jsem super kamaráda, který mě to chce učit. Mám úplně rozbolavělé prsty od těch strun, ale je to fakt bezva :D Poslední dva týdny se mi dějí fakt super věci. Ani je sem vypsat nemůžu, protože by bylo složité vysvětlit všechny souvislosti. Ale jsem šťastná :D

Háně

Příspěvek od Háně » úte lis 01, 2016 23:52

Dnes jsem se ve škole dozvěděla, že prý by se neměl moc jíst syrový špenát a já ho zrovna docela dost jím. Jsou v něm totiž krystalky šťavelanu vápenatýho, který se prý může pak usazovat v ledvinách nebo co. Hned jsem si vzpomněla, že jsem ty krystalky jednou pozorovala pod mikroskopem, akorát u cibule. Ve špenátu je toho prý mnohem víc. Tak nevím, co si o tom myslet. Ty krystalky tam prostě jsou, ale jestli jsou dobré nebo špatné, to nevím.

Háně

Příspěvek od Háně » stř lis 02, 2016 13:19

Přítele bolí zoubek a nemůže kousat, takže jsem ho konečně naučila mixovat smoothies :D (hrozně složitý, já vím).

Poslední zhruba týden jsem po delší době opět začala cvičit. Ne nijak extrémně, prostě jak jsem byla zvyklá dřív. A je to masakr. Ne že bych nezvládala to cvičení samotné, ale jsem z toho šíleně unavená, každé ráno nemůžu rozlepit oči :shock: zkusím ještě vytrvat a snad se to srovná.

Už umím zahrát ovečkovou ukolébavku! A králinka to nesnáší. Strašně dupe, když hraju. Na kašlání taky stále dupe, rozhodla jsem se to využít jako výchovnou pomůcku - když dělá něco, co by neměla, naschvál na ní zakašlu a ona toho nechá. A stejně nás má ráda, je to poznat. Všichni mi říkají, že takového přítulného králíka ještě neviděli. Dnes ráno si ke mně vlezla do postele a chtěla hladit :D

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » stř lis 02, 2016 16:57

jj, taky jsem zjistila, ze kasel je zvuk, ktery kralici fakt nemaji radi. :) Nekteri jsou fakt mazlici...

Spenat prave kvuli tomu radeji casto nejim, ani se nema prilis casto davat zviratum.

Urcita unava je ted asi normalni v tom pocasi (i kdyz nejaky to slunicko ted bylo). A zvysena fyzicka aktivita chce cas nez si na ni telo zvykne.
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pát lis 04, 2016 11:13

Většina králíků, co jsem viděla, je hlavně otupělá. Už rezignovali a nechají si se sebou dělat úplně cokoliv. To ta naše zase ne, přijde se pomazlit, když ona chce. A když nechce, umí i kousnout do krve :D teď se mi před pár dny stalo, že jsem potřebovala odejít na nákup a ona nechtěla zpátky do klece...nic jsem neudělala, musela jsem zavolat příteli, ať nakoupí on a byla jsem s ní doma :lol: ona se dá celkem spolehlivě přivolat na granulky, ty úplně miluje, ale teď jí je nedáváme, protože je to zbytečné, je už vypasená dost a navíc nám pak po nich nechce žrát seno. Jasně, mohla bych jí čapnout násilím, ale to já dělám nerada.

Háně

Příspěvek od Háně » pát lis 04, 2016 12:28

Dost se ochladilo :( už se mi dělá zase to červený pod pusou a nad okem, začínají mě svědit vlasy a hlavně kůže za ušima. A je to rok od roku horší. Na konci minulé zimy už jsem měla i hnusný ekzém na krku, zkoušela jsem na to všelicos od změny stravy, různých divokých bylin k jídlu přes bylinkové mastičky až po vynechání veškerých šamponů a mýdel, a co pomohlo? Jedině až sluníčko a teplejší počasí, pak prostě záhadně zmizel. Kéž by na to fungovalo i něco jiného, protože nejen že to vypadá divně, ale je to hlavně nepříjemný.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » ned lis 06, 2016 0:02

do klece musi, aby nedelala doma neplechu, nekousala kabely atd? nekteri kralici jsou cely den mimo klec, ale je to jednak o vychove, ale i o stesti na kralika... jedna pani je nechava v byte a cekaji na ni na gauci pry. Nekomu jinemu ale kralik brutalne ozira kabely.

Jinak ty otupele kraliky jsem jeste nevidela. Ja videla samy rekneme originalni kousky. :)
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » ned lis 06, 2016 0:08

taky se mi klasicky se zimou zhorsila plet. Teda uz ne pubertalne jako driv, ale prave ta suchost. Mam oschle rty a jejich okoli, ze si budu muset poridit vyzivnejsi balzam, asi zas Weleda. Ruce ted dostavaji taky zabrat... par dni jsem si dopravala kafe a to vysusuje neuveritelne. Podobne na me pusobi kakao, ale tomu se hodne vyhybam. O klasickych obilovinach ani nemluvim. A presto to zas letos prislo.. asi starnu a schnu. :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » ned lis 06, 2016 11:24

Ano, je to hrozná potvora. Že kouše zdi jsme si už zvykli, kabely jsou horší. Máme vše zabezpečené, ale ona dokáže i nemožné, dostane se všude. Takže je to hlavně o její bezpečnosti. A pak má taky ráda naší postel - kdybychom ji tu nechali o samotě, našli bychom roztrhané povlečení a nejspíš i počůrané a pokaděné :lol: sice nás má ráda, ale pořád se ráda ujišťuje o svojí vedoucí pozici. Když tu jsem já, nedovolí si to. Když je tu přítel, občas dělá dírky do prostěradla.

Po včerejšku a dnešní noci jsem se rozhodla, že už NIKDY nebudu jíst květák. Včera jsem si dala malé množství vařeného květáku a bylo mi tak ukrutně špatně. Úplně mě bolelo břicho, pak i hlava, jsem úplně zahleněná, hrůza. Ještě dnes jsem taková rozklepaná a asi nebudu dnes jíst, jak mám to břicho pokažené. Je to fakt divný.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon lis 07, 2016 0:43

kdyz to tak posloucham, jsem rada, ze jsem si kralika nakonec nevzala, ale podle vypraveni je prave ten onen kralik uzasnej (coz jsem teda tusila, byla to laska na prvni pohled). Ja ted teda stejne na nic nemam cas. :( :)

Kvetak, takovej nevinnej kvetak? :) Ale ja mam jeste desivejsi story s ruzickovou kapustou. Dostala jsem vysluzku nechemicke ruz. kapusticky a vesele jsme to uvarili s cimsi a doprali si... jeste dnes se pri vzpomince na nasledky orosim. :lol: krece trvaly cca 3 dny nez uplne presly.
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » úte lis 08, 2016 11:13

Ale ta naše je úžasná :D chová se jako normální zdravý králík. Je to miláček. A želvinka už je v lednici.

Za to já se vůbec nechovám normálně :? jsem jak rozladěný hudební nástroj. A to jak tělesně tak psychicky, pořád něco. Jednou je mi blbě z jídla, pak mám pocit, že sebou někde třísknu o zem, dneska ráno jsem se úplně potila jak blázen a zároveň mi byla zima, támhle mě bolí hlava, klouby, do toho mám náladu jak na houpačce, nemůžu spát a jsem děsně unavená a slabá, pak zas prospím celý dopoledne a do toho mám ještě noční můry...se mi zdá, že jsem se asi kompletně pomátla. Na to, že je mi 21, opravdu slušný.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát lis 11, 2016 22:30

na veku nezalezi, temer. :)
Za par let, kdyz hodne veci vychytas, se budes citit paradoxne treba mladsi a vic v pohode... s obcasnymi vykyvy, samozrejme.
Jeden muj alternativni doktor, s kterym se radim, kdyz je neco v nerovnovaze, trva na tom, ze jidlo je jen soucast celku. Coz je jasny, ale hodne lidi si to nechce priznat a zmenit i neco jineho. A je to i tezky a chce to cas. Ja mela jedno (teda vicero, ale to jedno trvalo nejdyl ze vsech) krasne obdobi, kdy jsem fyzicky rozkvetla a nejvetsi podil na tom mela urcita stabilita (samozrejme zase s vykyvy, ale celek byl stabilni) a ziti v prirode... ale kazdy jsme jiny, nekoho nabije hojny kontakt s lidmi nebo neco uplne jineho.
Kazdy si najde svou cestu a hodnekrat jeste odboci, aby si pak zase vazil navratu, doplneneho o dalsi zkusenosti. :)
Kdyby divne obdobi trvalo prilis dlouho, zkus napr. nejakeho dobreho diagnostika, at tusis kde zacit aspon na fyzicke urovni (jake organy) nebo nekoho pres cakry a spol a lze i na nefyzicke urovni.
Kazdopadne hodne stesti na ceste.... :br
Vlastne by byla nuda byt uz x let v cili. :mrgreen:
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát lis 11, 2016 22:31

no a nebo jsi tehotna :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pát lis 11, 2016 23:42

Hehe, to doufám ne :mrgreen:

Ale něco s hormony to bude. Celý měsíc mě pobolíval levý vaječník, mešká mi MS, do toho to divné pocení, únava, střídání nálad...musím už se konečně objednat na tu gynekologii a taky endokrinologii kvůli štítný žláze. Stále to odkládám. Stejně ale myslím, že se mi moje tělo snaží něco říct a já to furt nechápu :D ale alespoň jsem k němu hodná a starám se o něj, jak nejlépe umím, tak snad bude mít se mnou trpělivost i nadále. Díky za štěstí, budu ho potřebovat :D

Dneska nám ve škole říkali zajímavou věc. Že když někdo třeba začne kopat a mlátit do židle, aktivují se mu nějaká určitá centra v mozku. To je jasný. Ale pokud já se na něj budu pouze dívat, a ani nebudu nic dělat, také se mi aktivují ta samá centra v mozku. To je docela šílené. Začínám si dávat fakt majzla, co si pouštím do hlavy.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » sob lis 12, 2016 1:02

Háně píše: Dneska nám ve škole říkali zajímavou věc. Že když někdo třeba začne kopat a mlátit do židle, aktivují se mu nějaká určitá centra v mozku. To je jasný. Ale pokud já se na něj budu pouze dívat, a ani nebudu nic dělat, také se mi aktivují ta samá centra v mozku. To je docela šílené. Začínám si dávat fakt majzla, co si pouštím do hlavy.
tak to je zajimave, ze to pises dneska. Jela jsem mhdeckem tesne za muzem, ktery byl proste magor... agresivne triskl s vecma na sedacku a pak ruzne gestikuloval a to i smerem ke mne... ac jsem se ovladala, at me to neovlivni, stejne se mi to nedarilo. A i to je duvod, proc ja nemuzu byt moc dlouho kolem jinych lidi. Bohuzel ted delam s lidma. :D Vytvareni si bubliny atd je nekdy tezke. Lidi si ty svoje frustrace a spol chteji ventilovat...
"Abraham"

Jindra

Příspěvek od Jindra » úte lis 15, 2016 10:18

Háně píše:když někdo třeba začne kopat a mlátit do židle, aktivují se mu nějaká určitá centra v mozku. To je jasný. Ale pokud já se na něj budu pouze dívat, a ani nebudu nic dělat, také se mi aktivují ta samá centra v mozku. To je docela šílené. Začínám si dávat fakt majzla, co si pouštím do hlavy.
jo jo, taky se tím trošku zabývám, tak okrajově, takže jsem o tom málo četl, je to tak
jsou na to dost zajímavý videa na jutubku
taky si filtruju, čím se zabývat a čím ne, on se pak člověk stresuje už aj jen podvědomě, když by vnímal všechno, co se v okolí děje

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát lis 18, 2016 23:50

Jindra píše: taky si filtruju, čím se zabývat a čím ne, on se pak člověk stresuje už aj jen podvědomě, když by vnímal všechno, co se v okolí děje
presne :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pon lis 28, 2016 20:45

Divná věc - poslední asi měsíc se mi děje to, že vždycky večer mě tak divně hřejí a pulzují kolena a zdá se mi, jako by se nafukovala (nevypadají ale nijak veliká). Nijak to nebolí. :shock: jsem napsala do googlu "pulzování kolen" a nic moc mi tam tedy nevyšlo :lol:

Karambola

Příspěvek od Karambola » úte lis 29, 2016 22:12

O pulzování kolen jsem taky ještě neslyšela. :lol: Jinak po delší době zdravím. :br Konečně jsem na notebooku a tak jsem si přečetla větší kousek z tvého super deníčku. Moc hezky se čte. Úplně z něj čiší tvá láska ke zvířatům. Já je mám také ráda a chtěla bych se kvůli tomu stát veganko - vitariánkou, ale vejce si odepřít nedokážu a občas mě přepadne strašná chuť na maso. Nevím, jestli jím nevyváženě a něco mi chybí. Dneska jsem měla chuť zase. A zkrátka jsem tam nějak neodolala a snědla asi 2cm másla. Jen tak. :-D Pochutnala jsem si. Večer mě chuť přepadla zase a dala jsem si tři vajíčka. Teď už se cítím uspokojivě, tak zítra snad zase 100% vita. 2-3x tydně mám nějaký takový úlet nebo si podusím zelču. Krásně mě prohřeje a výčitky nemám. Jejda, nechci ti tu plevelit deníček. Nemám si teď s kým povídat a zrovna mám kecavou, tak si to asi ventuluju tady. :D :D No nic, končím. Měj se hezky a ať ti jde hubnutí. Taky se snažím něco málo shodit. A ono nám to půjde, uvidíš! V létě budem o pár kilo lehčí. Teď v zimě to jde hůř, ale aspoň nám je teplo. A stejně jsme schovaný v bundách. A doma to těm čtyřnohým a dvojnohým nevadí.
:br

Háně

Příspěvek od Háně » úte lis 29, 2016 23:18

Ahoj Karambolo :br
dnes zatím nepulzují :D
Myslím, že pokud mluvíš o odpírání, ještě nejsi plně ztotožněna s tou myšlenkou. Já to cítím tak, že když mám někoho ráda, nechci ho zabít. Nikdy jsem neměla tu touhu stát se vegankou, prostě jsem jen přestala dělat to, co mi najednou nedávalo smysl a přišlo mi to odporné. A především jsem si přestala brát to, co mi nikdy nepatřilo a tudíž o odpírání ani jít nemůže. Bylo pro mě lehčí a příjemnější zveganizovat se, než jíst živočišné produkty, protože mě to trápilo. A když to takhle cítíš, tak na to maso ani dostat chuť nemůžeš, protože ti to přijde hnusné a zbytečné. Ta cesta se mi najednou úplně hladce ukázala, bez jakýchkoliv překážek pro mě bylo nejjednodušší dělat to zrovna takhle. A jelikož s vitariánstvím se mi zatím toto nestalo a přijde mi to spíš jako zesložitění života, tak jsem toho nechala. A jsem velmi ráda, že jsem se už dostala přes ty výčitky, když jím vařené jídlo. Je to velká úleva, říct si, že v toto životní období chci jíst vařené jídlo a je to tak v pořádku. Protože když jsem se snažila jíst raw a přitom jsem chtěla jíst vařené jídlo, tak to byla katastrofa. Pokud budu mít někdy otevřenou raw cestu, tak půjdu po ní :wink: teď jsem šťastná na veganské cestě.

Klidně mi tu plevel jak chceš, mně to neva :)

Ano, myslím, že to půjde. Mně už ani moje váha nevadí, jsem spokojená. Přestalo mě to vadění bavit :lol: až budu dělat všechno tak, jak nejlépe můžu, budu taky vypadat tak, jak nejlépe můžu. Tedy, ono to nejlépe je dost diskutabilní v obou případech. Jen jsem tím chtěla říct, že se váhou netrápím a jsem si jistá, že půjde dolů.

Háně

Příspěvek od Háně » pát pro 02, 2016 20:32

Už podruhé nám ve škole pouštěli díl pořadu Diagnóza, nejdřív o cukrovce a pak o cystické fibróze. Zajímavý to je dost, chápu, že pro vzdělávací účely jsou tahle videa užitečná, ale já to prostě nedávám :? vždycky mě to vystresuje jak blázen. Mám obrovský štěstí.

Háně

Příspěvek od Háně » čtv pro 08, 2016 22:06

Dnes mi opět pulsují kolena! A zároveň tak trochu chladí. Je to nepříjemný. A prostě divný.

Zdá se, že můj přítel nevědomě přechází na raw. Vždycky si nakoupí děsně moc mandarinek a kaki a banánů a jí je fakt na kila. Už jsem se chtěla chlubit, že nekupuji exotické ovoce (ve snaze zmenšit svojí ekologickou stopu), za to on je kupuje ve velkém. Řekla bych, že toto ovoce činí víc než polovinu jeho jídla během dne. Nikdy bych nevěřila, že něco takového nastane. Ovšem on je jí čistě z toho důvodu, že mu to chutná. Musím ho pochválit, že si odvyknul pít colu - dřív jí pil denně, pak pil nějaké džusy z obchodu a teď má ty mandarinky. Nosí je všude po kapsách.

Háně

Příspěvek od Háně » pon pro 19, 2016 13:22

Poslední týdny se mi daří :D udělala jsem takový krok do neznáma, nejvíce změnou stravy. Což pro mě nebylo lehký, ale teď jsem za to moc ráda. Dost odklon od živé stravy, začala jsem jíst o dost víc, jen trochu jiné věci, a i když mi to tolik nedává smysl, jako třeba raw tehdy před 2 lety, vnímám to jako obrovský posun vpřed. Vše samozřejmě v rámci veganství, to už se nezmění :wink: . Hlavní změna je v psychice, úplně jsem přestala nenávistně nahlížet na vlastní tělo, což mi dělalo dřív problémy, a i vztah k jídlu se mi hodně zlepšil - nemám žádné pocity viny při jídle, nemám žádné chutě na sladkosti ani potřebu se přejíst. Je to fakt zázrak. Další skvělá věc je, že absolutně zmizely bolesti při menstruaci. Taky jsem začala cvičit, chodím na funkční trénink, a to je fakt bomba. Baví mě to, výsledky jsou hned vidět - pokaždé jsem o něco lepší. A silnější, psychicky i tělesně. Je to opravdu skvělý přístup ke cvičení. Nó, a to, že jsou mi opět kalhoty, co už mi byly malé, je už jen takový bonus. Sečteno a podtrženo, já jsem teď šťastná, a i když se mi třeba nedaří v některých věcech, mám pocit, že když budu chtít, dokážu úplně cokoliv! :)

Háně

Příspěvek od Háně » ned led 08, 2017 21:35

S novým rokem se mi dějí samé nové věci. A velké věci. Nikdy bych nevěřila, že takové věci se stanou zrovna mně. I když to není ve všech aspektech vždy příjemné, snažím se být otevřená změnám a opustit to staré, co už nepotřebuji.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pon led 09, 2017 22:47

mam to ted hodne podobne.... a vnimam to hodne podobne. :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » stř led 11, 2017 17:14

Jsem ráda, že v tom nejsem sama...ale zeptám se tě na jednu věc. Myslíš, že je dobré se držet toho bezpečného, co celkem funguje, ale máš pocit, že to nesplňuje úplně vše, co jsi kdy chtěla, anebo je lepší se vzdát bezpečí a zariskovat, a případně získat něco totálně úžasného? :)

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » stř led 11, 2017 20:39

:) to si musis odpovedet Ty sama.

Za sebe jen muzu rict, ze zpetne lituji spis toho co jsem neudelala nez co jsem udelala... ale i to ma sve limity. Napr. co se tyce sexualnich partneru.. to je clovek spis rad, kdyz odola naporu hormonu a pak si gratuluje. :mrgreen:
To bylo na odlehceni...

Sama jsem pred jednou (nepartnerskou) volbou, ale protoze se na to da divat z mnoha uhlu, jeste si nechavam cas na rozmyslenou. Teda chtela si nechat, ale situace se vyhrotila. Vesmir uz se asi nemohl koukat na to jak se trapim. A je teda fakt, ze katastroficke scenare byvaji horsi nez pak ta realita, takze se prehnane nebat. 8)
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » stř led 11, 2017 20:40

Háně píše: a zariskovat, a případně získat něco totálně úžasného? :)
samozrejme muzes zjistit, ze to treba tak uzasne nakonec nebude, ale i to je lekce a kolikrat dost cenna....
"Abraham"

Odpovědět