Martin_hk - atleticky obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
2olfess

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 2olfess » čtv lis 11, 2010 1:18

Pavluska píše:panejo :|
nori jsou slané! koření no comment. Ale já po jednom několikadenním půstu dala chilli papričky do salátu, ale nedojedla jsem ho celý a bylo mi relativně ok.
Koukej se ozvat až bude líp!
Ale to je tak na to, aby se mu dělalo blbě, měl křeče a studenej pot na čele, ale né nepravidelná srdeční činnost... To bych pochopil, kdyby šel do KFC nebo podobnej haluz..., ale né z trochy pohanky a papriky.. tohle je moc, no snad ho to přejde..

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » čtv lis 11, 2010 1:27

spíš kdyby šel do indické restaurace... :| koření není sranda.

Tyjo, tak snad bude dobře.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

2olfess

Příspěvek od 2olfess » čtv lis 11, 2010 12:34

Martine, jak je ti? Už je to dobrý?

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » čtv lis 11, 2010 19:24

Jste zlati, diky, primarne me vysala destilka, lidi neblbnete, kdyz pust tak aspon beznou vodou, s nejakymi mineraly. Dostavam druhou velkou infuzi, jedna do me tece pres 5 hodin... Navratovku si jeste vyzeru, jsem tu jinak o ovoci, jsou tu skveli chapavi doktori bez predpojatosti. Moje lekarka ma pro pust pochopeni, ale destilka do Vasich tel rozhodne nepatri, nevymyslim si... Mam Vas rad, proto to pisu. Ta strava byla sekundarni jev, telo zacalo fungovat disorganizovane. Prijali me ve 3:55 v noci skoro v bezvedomi. Ale byla to moje volba, minule pusty bez destilky byly prochazkou ruzovym sadem....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » čtv lis 11, 2010 19:46

:( šišmarja.
Teď se snad nehodí ani přání k svátku...
Ještě že jsi na tu pohotovost šel a jsi snad už ok.

O půstu na destilce si myslím své už dlouho, ale nechtěla jsem vám kazit potěšení z půstu a taky jsem si říkala, že každýmu vyhovuje asi něco jiného. Mě bylo z destilky blbě ve smyslu, že mě absolutně nechutnala a pak všechny půsty radši na normální vodě nebo jednou dvakrát nasucho. Nevěřím na destilovanou vodu v přírodě, ale nechci se s nikým hádat. I ta dešťová někam dopadne a něco nasaje...

Co to znamená, že tělo začlo fungovat disorganizovaně? A říkal jsi doktorce o koření?

Drž se!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » čtv lis 11, 2010 20:05

Pavluska píše::( šišmarja.
Teď se snad nehodí ani přání k svátku...
Ještě že jsi na tu pohotovost šel a jsi snad už ok.

O půstu na destilce si myslím své už dlouho, ale nechtěla jsem vám kazit potěšení z půstu a taky jsem si říkala, že každýmu vyhovuje asi něco jiného. Mě bylo z destilky blbě ve smyslu, že mě absolutně nechutnala a pak všechny půsty radši na normální vodě nebo jednou dvakrát nasucho. Nevěřím na destilovanou vodu v přírodě, ale nechci se s nikým hádat. I ta dešťová někam dopadne a něco nasaje...

Co to znamená, že tělo začlo fungovat disorganizovaně? A říkal jsi doktorce o koření?

Drž se!
To koreni byla podruznost, krev mi udelali okamzite, hned jsem dostal kapacku, tedy behem asi 10 minut, skoro jsem se krecemi dusil, kroutil... hodinu to bylo peklo na Zemi, pak mi dali jinou, po ktere se mi ulevilo, ve vlnach jsem zazival cosi, co bych nepral snad ani tem druhovalecnym hrdlorezum... Mudr. Partykova je Svata zena, ne nadarmo varuje pred extremy, dlouhymi pusty bez odborneho dozoru. Vitarianske telo byva stihle, celkem poladene, s mensim, minimalnim mnozstvim tuku. 21 je podle vseho limit, plus minus par dni, dal je to na destilce o krk... Pustujte na kvalitni vode s nejakym obsahem mineralu, bunky je zivotne potrebuji. Omlouvam se za preklepy, pisu ted i s kapackou. :mrgreen: A jeste, koncentrovane cukry Vas take mohou v navratovce poslat k Panu, i na ne pozor, treba i med... Ale to jen jako doplnek.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...

2olfess

Příspěvek od 2olfess » čtv lis 11, 2010 20:39

No nazdar chlape!
Tak jsem se z toho šoku už trochu probral, takže se vyplnily mé obavy, že z papriky to nebylo, ale byl to ten podlimitní stav prvků (minerálů), ach jo :? .
Martine upřesnili ti, co to bylo, zda nerovnováha sodíku - draslíku nebo hořčík a pod.? Ta destilka byla asi kupovaná, co?

Destilku piju už několik let a při půstu (což je i teď) taky jenom destilku a nikdy mi nic nebylo, ale mám vlastní destilátor. Faktem je, že při půstech klystýruju, takže, i kdybych nechtěl, tak si střevo z té vody (kohoutková, převařená, vystydlá), vždycky něco nasaje.

No hlavně, že si v pořádku, uf. Fakt se mi ulevilo :wink:.
Drž se, každopádně budu o tom přemejšlet, co si psal. Čus !!!

Atman

Příspěvek od Atman » čtv lis 11, 2010 20:46

no ty kokso, to je celé vskutku až neuveriteľné a ja osobne veru neviem, čo si mám o tom celom myslieť.
Škoda že ten rozbor nebol urobený pred tým štipľavým pokazeným návratom. Rovnako sa mohlo napríklad stať, a také je aj moje vysvetlenie celej story, že dovtedy bolo všetko v pohode a keď telo dostalo dávku kapsaicínu, v snahe okamžite vylúčiť ho vyplavilo aj minerály a nastal totálny minerálny rozvrat.
Čo je podružné a čo nie, a čo je príčina a čo následok?, mám obavu že na to ani tu ani v tej nemocnici nie sú kompetentní.
Nakoľko som osobne dal 40 dní na destilke skutočne bez jediného mililitra vody s minerálmi, tak k Tvoju resp. doktorkinmu vyjadreniu o destilke mi nezostáva nič iné, len byť skeptický.
V každom prípade držím palce, nech sa čo najskôr dáš dokopy!

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » čtv lis 11, 2010 20:58

2olfess píše:No nazdar chlape!
Tak jsem se z toho šoku už trochu probral, takže se vyplnily mé obavy, že z papriky to nebylo, ale byl to ten podlimitní stav prvků (minerálů), ach jo :? .
Martine upřesnili ti, co to bylo, zda nerovnováha sodíku - draslíku nebo hořčík a pod.? Ta destilka byla asi kupovaná, co?

Destilku piju už několik let a při půstu (což je i teď) taky jenom destilku a nikdy mi nic nebylo, ale mám vlastní destilátor. Faktem je, že při půstech klystýruju, takže, i kdybych nechtěl, tak si střevo z té vody (kohoutková, převařená, vystydlá), vždycky něco nasaje.

Bylo to hodně opravdu hodně krušné, nikomu to nepřeju, zubatá už mě vlekla za nohy... Nepijte to nikdo, minerály jsou běžnou součástí vody, to raději neřád z kohoutku, než kolabující buňky... Doktorům jsem všechno stihl na sebe prásknout, ještě jsem byl při smyslech, byl to boj o minuty. I teď mě dopouští minerály, prakticky vše bylo úplně down... Váha, kde kdo začíná taky hraje roli, ono 21 a 40 jsou stále jen nic neříkající čísla... Půstujte, ale do 10, bez destilky...

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » čtv lis 11, 2010 21:00

2olfess píše:No nazdar chlape!

Ano, kupovaná... poměry minerálů přesně nevím, ale bylo řádně vymeteno...

2olfess

Příspěvek od 2olfess » čtv lis 11, 2010 21:03

Atman píše:no ty kokso, to je celé vskutku až neuveriteľné a ja osobne veru neviem, čo si mám o tom celom myslieť.
Škoda že ten rozbor nebol urobený pred tým štipľavým pokazeným návratom. Rovnako sa mohlo napríklad stať, a také je aj moje vysvetlenie celej story, že dovtedy bolo všetko v pohode a keď telo dostalo dávku kapsaicínu, v snahe okamžite vylúčiť ho vyplavilo aj minerály a nastal totálny minerálny rozvrat.
Čo je podružné a čo nie, a čo je príčina a čo následok?, mám obavu že na to ani tu ani v tej nemocnici nie sú kompetentní.
Nakoľko som osobne dal 40 dní na destilke skutočne bez jediného mililitra vody s minerálmi, tak k Tvoju resp. doktorkinmu vyjadreniu o destilke mi nezostáva nič iné, len byť skeptický.
Atmane,
pokud by měla člověka položit troška pálivé papriky v pohance 7. den půstu, kdy já osobně koření používám, tak bychom byli jako rod na vymření. Ještě bych se rád zeptal, pokud jste po těch intoxikačních půstech, před kterými mnoho odborníků varuje, tak zchoulostivělí, že by mohla člověka zlikvidovat taková drobnost,... tak to snad, že by jste se začali bát, aby se vám v kuchyni nesesypala polička s kořením na hlavu a něco jste si nevdechli..... to byla samozřejmě ironie.... já jenom, aby ještě jedním z důvodů nebylo i to, že se minerální rezerva organismu nadměrně vyčerpá při té intoxikaci, ale to je jenom myšlenka...

Já Martinovi věřím, dále v TOMTO případě věřim i doktorům, protože se to pozná z krve a rozhodně není možné, aby to způsobilo najednou takový deficit!

Mám ještě jeden malý tip, nezbyla doma náhodou ještě ta zakoupená destilovaná voda? Protože ne každá destilka je pitná.. Z destilátoru, co máme většina z nás, tak ano..

2olfess

Příspěvek od 2olfess » čtv lis 11, 2010 21:07

martin_hk píše:[
Bylo to hodně opravdu hodně krušné, nikomu to nepřeju, zubatá už mě vlekla za nohy... Nepijte to nikdo, minerály jsou běžnou součástí vody, to raději neřád z kohoutku, než kolabující buňky... Doktorům jsem všechno stihl na sebe prásknout, ještě jsem byl při smyslech, byl to boj o minuty. I teď mě dopouští minerály, prakticky vše bylo úplně down... Váha, kde kdo začíná taky hraje roli, ono 21 a 40 jsou stále jen nic neříkající čísla... Půstujte, ale do 10, bez destilky...
Martine,
já ten půst dokončím, jak jsem zvyklý, i když mě to rozhodilo, né že ne.. :roll:. S tím, že ti slibuju, že kdyby se o mne cokoliv podobného pokoušelo, tak okamžitě končím, vrhám se na minerálky a vit. doplňky, SLIBUJU!!!
A děkuju, že si se o to podělil..

.. tu tvojí vodu bych stejně vzal na rozbor...

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » čtv lis 11, 2010 21:11

2olfess píše:
Atman píše:no ty kokso, to je celé vskutku až neuveriteľné a ja osobne veru neviem, čo si mám o tom celom myslieť.
Atmane,
pokud by měla člověka položit troška pálivé papriky v pohance 7. den půstu, kdy já osobně koření používám, tak bychom byli jako rod na vymření. Ještě bych se rád zeptal, pokud jste po těch intoxikačních půstech, před kterými mnoho odborníků varuje, tak zchoulostivělí, že by mohla člověka zlikvidovat taková drobnost,... tak to snad, že by jste se začali bát, aby se vám v kuchyni nesesypala polička s kořením na hlavu a něco jste si nevdechli..... to byla samozřejmě ironie.... já jenom, aby ještě jedním z důvodů nebylo i to, že se minerální rezerva organismu nadměrně vyčerpá při té intoxikaci, ale to je jenom myšlenka...

Já Martinovi věřím, dále v TOMTO případě věřim i doktorům, protože se to pozná z krve a rozhodně není možné, aby to způsobilo najednou takový deficit!

Mám ještě jeden malý tip, nezbyla doma náhodou ještě ta zakoupená destilovaná voda? Protože ne každá destilka je pitná.. Z destilátoru, co máme většina z nás, tak ano..
lékarnická... teď už to neřeším, půst nezavrhuju, ale budu se držet těsně nad 10 a třeba 4 x ročně... bez destilky

culka

Příspěvek od culka » čtv lis 11, 2010 21:12

Myslim, ze Olfess ma pravdu. Nie je destilka ako destilka.
A pochybujem, ze zrovna paprika bola pricinou. Keby ste vy vedeli, co vsetko som uz ja pojedla a to mame len 2 tyzdne od skoncenia. Zas nie kazdy ma plechovu hubu a iron cast zaludok ako ja.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis

Panda

Příspěvek od Panda » čtv lis 11, 2010 21:16

2olfessi nemůže být ještě problém v tom, že Ty (si myslím) jíž běžnou stravu a Martin se snaží o vita, takže možná měl malou zásobu minerálů už před půstem? A jeho 7. den návratovky - on pil dlouho jen šťávu, měl velmi pomalý náběh návratovky a možná ho šťáva ještě více demineralizovala, takže proto to pak byl pro tělo takový šok.

2olfess

Příspěvek od 2olfess » čtv lis 11, 2010 21:22

martin_hk píše: Váha, kde kdo začíná taky hraje roli, ono 21 a 40 jsou stále jen nic neříkající čísla......
Víš, co si myslim už docela dlouhou dobu? Že se nám vůbec ta půstovací mánie nějak příliš rozjela.... ve stylu: " Čím víc půstujeme, tím lépe :D ", ale abychom to tělo taky potom dovyživili, z prány tady zatím nikdo pravidelně nežije, takže se zatím musíme starat sami. Většina jsou zde vitariáni (nebo vysokoprocentní), prakticky tedy pořád na dietě, ovozel je dnes už minerálně vybrakovanej, o tom už jsme tady taky mluvili.

Mám na mysli takový ty často opakovaný půsty během roku. Buď si člověk něco léčí (pacienti) a postupuje podle kalendáře - ok nebo dělá půstovnické mety, taky ok, ale rozumně, zkusit jeden delší půst ročně, max. 2 a zbytek jedničky....
.... to je jenom taková moje úvaha, ach jo :roll:

2olfess

Příspěvek od 2olfess » čtv lis 11, 2010 21:33

Panda píše:2olfessi nemůže být ještě problém v tom, že Ty (si myslím) jíž běžnou stravu a Martin se snaží o vita, takže možná měl malou zásobu minerálů už před půstem? A jeho 7. den návratovky - on pil dlouho jen šťávu, měl velmi pomalý náběh návratovky a možná ho šťáva ještě více demineralizovala, takže proto to pak byl pro tělo takový šok.
Pando, ale já jsem na vita, ne vždy 100%, hlavně dovolené na horách s polopenzí a vánoce, Silvestr, to je vždy vegetariánské.
Rozdíl mezi tebou a mnou ve stravování je asi v tom, že používám recepty, mimo ovozelu kořenim, pepřim, česnekuju, zázvoruju, solim Himalájkou(i saláty), používám oleje, vita ochucovadla, houby, vajíčka, naklíčený obilí, klíčené luštěniny, oříšky, semínka, pokoušim se o kvašenu zeleninu, placky, kvasim si svůj jablečný ocet, chystám se na dorty a budu dělat letos i vita cukroví...atd. :wink: nehlídám si tuky, ale jim toho málo! Takže já to mám nastavené tak, že jim všechno, co lze označit za vita, musí to být syté, protože nepozřu větší množství jídla, no :roll: . A pokud tomu správně rozumim, tak ty se stravuješ přesně opačně, prosazuješ jednoduchost...

2olfess

Příspěvek od 2olfess » čtv lis 11, 2010 21:35

Panda píše:dlouho jen šťávu, měl velmi pomalý náběh návratovky a možná ho šťáva ještě více demineralizovala, takže proto to pak byl pro tělo takový šok.
Pando, jak si to myslel, že ho šťáva ještě více demineralizovala?

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » čtv lis 11, 2010 21:40

2olfess píše:
martin_hk píše: Váha, kde kdo začíná taky hraje roli, ono 21 a 40 jsou stále jen nic neříkající čísla......
Víš, co si myslim už docela dlouhou dobu? Že se nám vůbec ta půstovací mánie nějak příliš rozjela.... ve stylu: " Čím víc půstujeme, tím lépe :D ", ale abychom to tělo taky potom dovyživili, z prány tady zatím nikdo pravidelně nežije, takže se zatím musíme starat sami. Většina jsou zde vitariáni (nebo vysokoprocentní), prakticky tedy pořád na dietě, ovozel je dnes už minerálně vybrakovanej, o tom už jsme tady taky mluvili.

Mám na mysli takový ty často opakovaný půsty během roku. Buď si člověk něco léčí (pacienti) a postupuje podle kalendáře - ok nebo dělá půstovnické mety, taky ok, ale rozumně, zkusit jeden delší půst ročně, max. 2 a zbytek jedničky....
.... to je jenom taková moje úvaha, ach jo :roll:
půst je naše volba i pití toho či onoho... byla to moje hloupost, návratovka taky ne ideální, ale ta voda měla být rozhodně jiná

už skoro 50 hodin nespím, nejde to... snad už mám nejhorší za sebou... jsem tu stále prakticky jen na ovoci, k infuzi piju magnesii, tomu... snad ještě někdy vyběhnu

2olfess

Příspěvek od 2olfess » čtv lis 11, 2010 21:49

martin_hk píše: už skoro 50 hodin nespím, nejde to... snad už mám nejhorší za sebou... jsem tu stále prakticky jen na ovoci, k infuzi piju magnesii, tomu... snad ještě někdy vyběhnu
Ale vyběhneš Martine,
neboj.... :wink:
a až se pořádně vyspíš, tak budeš taky hned vidět všechno růžovějc :!: .
Měj se, marode!

P.S. hi hi, jak ti to tam říkaj v nemocnici? "kamarád půstař"? Myslim, že si v Motole, pro propagaci půstu udělal tolik, že to nezachrání ani veřejné agitační akce Stanislava Kunce .. :P

Panda

Příspěvek od Panda » čtv lis 11, 2010 21:50

2olfess píše:Pando, jak si to myslel, že ho šťáva ještě více demineralizovala?
Nevím moc jak to u něj bylo, takže to byl jen podnět k úvaze - jen jsem myslel kdyby člověk pil několik dnů třeba mrkvovou šťávu, tak je to silně jednostranně zaměřené a mohlo by to asi nějak rozhasit zovnováhu.
2olfess píše:...tak ty se stravuješ přesně opačně, prosazuješ jednoduchost...
Neprosazuji, ale neumím (zatím) líp, jsem na složitosti líný. :-) A kvůli nepestrosti si to někdy také rozhasím. Což může být problém i u Martina - Ty se stravuješ vyváženě a asi dobře, ale Martin zřejmě (stejně jako já) si ještě neorganizuje složení stravy správně, takže snadno pak může něco chybět a něco přebývat, takže do půstu by už šel bez rezerv.

2olfess

Příspěvek od 2olfess » čtv lis 11, 2010 22:04

Panda píše: Ty se stravuješ vyváženě a asi dobře, ale Martin zřejmě (stejně jako já) si ještě neorganizuje složení stravy správně, takže snadno pak může něco chybět a něco přebývat, takže do půstu by už šel bez rezerv.
No žádnej zázrak to bohužel u mne taky není, dokonce jsem se na na konci léta a na podzim dostal do problému, že jsem dlouhodobě málo jedl, nechtělo se mi jíst, i když jsem měl hlad (bylo jednodušší čekat až to přejde a dělat něco "smysluplného"), nedodržoval jsem ani množství a KJ a musel jsem se rozjídat .. začalo mi bejt blbě :roll:, takže taky žádná sláva.
Není to sranda :( .

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » čtv lis 11, 2010 22:08

Panda píše:
2olfess píše:Pando, jak si to myslel, že ho šťáva ještě více demineralizovala?
Nevím moc jak to u něj bylo, takže to byl jen podnět k úvaze - jen jsem myslel kdyby člověk pil několik dnů třeba mrkvovou šťávu, tak je to silně jednostranně zaměřené a mohlo by to asi nějak rozhasit zovnováhu.
2olfess píše:...tak ty se stravuješ přesně opačně, prosazuješ jednoduchost...
Neprosazuji, ale neumím (zatím) líp, jsem na složitosti líný. :-) A kvůli nepestrosti si to někdy také rozhasím. Což může být problém i u Martina - Ty se stravuješ vyváženě a asi dobře, ale Martin zřejmě (stejně jako já) si ještě neorganizuje složení stravy správně, takže snadno pak může něco chybět a něco přebývat, takže do půstu by už šel bez rezerv.
Možná vitariaánství není pro mě, nějak mi to přerostlo přes hlavu... Ten půst by jinak byl tak skvělý, lepší pocit jsem z něj nikdy neměl, až do toho inkriminovaného kolapsu... destilka ne, pro mě už nikdy... touha po tzv. absolutní čistotě může paradoxně nevědomky vést do pekla... přirovnal jsem to ke stejné absorudnosti, jako by Vás v obýváku najednou srazil kamion... no čekali byste tam něco takového... takový náraz pro vědomí to byl... snaha udělat dokonale 21 a během několika minut Inferno...

Samira

Příspěvek od Samira » čtv lis 11, 2010 22:17

Ach Martin!!!
Teda vyplasil si ma riadne. V postovej vylievarni som myslela, ze je vsetko zazehnane, pisem tam vtakoviny o ananasovej stave a Ty si na infuzke!
Vobec som nenazrela do Tvojho dennika (nestihla som). Prepac.

Martin, nepoznam dovod Tvojho kolapsu, mohla to byt voda (kazdy reagujeme inak), mohlo to byt cokolvek. Nepoznam Ta osobne, skusam Ta spoznat skrz Tvoje fotky a naznaky v Tvojich prispevkoch... Nech je akokolvek, skoro sa daj do poriadku, poriadne si oddychni, som rada, ze mas okolo seba chapavych doktorov, a dufam, ze sa vyspis do ruzova.

Nechapem to, ja musim mat anjela strazneho velkeho ako Golema, ked si pomyslim, ake "ochutnavky" som porobila v navratovke a nic mi nie je. A Ty sa takto trapis a pritom si mal ukazkovu stravu...
Drz sa a prosim davaj priebezne o sebe vediet.

culka

Příspěvek od culka » čtv lis 11, 2010 22:22

Z toho, co sa tu pise som uz uplne vedla, ale aj tak mam otazocku. Kolko dni si uz tento rok odpostoval? Lebo ak sa nemylim, tak si robil post kazdu chvilu. A nech uz pijes akukolvek vodu, tak tie latky, co telo potrebuje, mu z nej nedodas.
Preto si myslim, ze ta mozno nezlozila destilka, ale ty sam. Jednoducho uz nebolo kde brat. Ale to je len moj sukromny nazor.

Panda

Příspěvek od Panda » čtv lis 11, 2010 22:26

Martine možná se (mnozí) snažíme příliš - lámat to přes koleno, praktikovat něco co je sice dobré, ale nejsme na tento level ještě připraveni (fyzicky ani psychicky), protože jak je vidět ve všem se dají dělat chyby. Mělo by to vycházet z přirozenosti a ne z nucení se. Proto si myslím že cesta je dobrá, ale chtělo by to menší kroky.

Jo a také blahopřeji k narozenisvátku. :-)

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » čtv lis 11, 2010 22:30

Samira píše:Ach Martin!!!
Teda vyplasil si ma riadne. V postovej vylievarni som myslela, ze je vsetko zazehnane, pisem tam vtakoviny o ananasovej stave a Ty si na infuzke!
Vobec som nenazrela do Tvojho dennika (nestihla som). Prepac.

Martin, nepoznam dovod Tvojho kolapsu, mohla to byt voda (kazdy reagujeme inak), mohlo to byt cokolvek. Nepoznam Ta osobne, skusam Ta spoznat skrz Tvoje fotky a naznaky v Tvojich prispevkoch... Nech je akokolvek, skoro sa daj do poriadku, poriadne si oddychni, som rada, ze mas okolo seba chapavych doktorov, a dufam, ze sa vyspis do ruzova.

Nechapem to, ja musim mat anjela strazneho velkeho ako Golema, ked si pomyslim, ake "ochutnavky" som porobila v navratovke a nic mi nie je. A Ty sa takto trapis a pritom si mal ukazkovu stravu...
Drz sa a prosim davaj priebezne o sebe vediet.
Jsi zlatá díky... Příště musím být obezřetnější. Půst je bezva, chyba byla v zanedbaných, podceněných detailech... Asi jsem se měl víc hlídat v návratovce, i ta kořeněná vitapohanková kaše vykonala své... Mám Vás tu rád, vlastně na netu trávím nejvíce času zde... Líbí se mi váš pohled na svět a jeho různé detaily... které jiní třeba nevidí, vidět nechtějí... Jsem rád, že Ti návratovka přinesla radost... :)

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » čtv lis 11, 2010 22:35

Panda píše:Martine možná se (mnozí) snažíme příliš - lámat to přes koleno, praktikovat něco co je sice dobré, ale nejsme na tento level ještě připraveni (fyzicky ani psychicky), protože jak je vidět ve všem se dají dělat chyby. Mělo by to vycházet z přirozenosti a ne z nucení se. Proto si myslím že cesta je dobrá, ale chtělo by to menší kroky.

Jo a také blahopřeji k narozenisvátku. :-)
Souhlasím s Tebou, Míro... musí to vycházet z integrální přirozenosti... z naší podstaty, a brát vše zdravě kriticky, přitom s nadhledem....

díky za přáni...

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » čtv lis 11, 2010 22:38

culka píše:Z toho, co sa tu pise som uz uplne vedla, ale aj tak mam otazocku. Kolko dni si uz tento rok odpostoval? Lebo ak sa nemylim, tak si robil post kazdu chvilu. A nech uz pijes akukolvek vodu, tak tie latky, co telo potrebuje, mu z nej nedodas.
Preto si myslim, ze ta mozno nezlozila destilka, ale ty sam. Jednoducho uz nebolo kde brat. Ale to je len moj sukromny nazor.
no vida, dost možná je to takto... navíc ten diuretický zelený čaj... :) je tu nespatelno s kapačkou se ani nemůžu pohodlně otáčet, uvelebit :roll:

jans

Příspěvek od jans » pát lis 12, 2010 0:00

Čau, to nestačím zírat, co se stalo :shock:
Taky bych se přimluvil za rozbor té destilky, co jsi pil. Přeci jenom spousta lidí ji pije pravidelně několik let, včetně mě.
Zvláštní mi přijde, že jsi zkolaboval v návratovce, když jsi do těla minerály začal dodávat, logicky by se Ti to mělo stát už při půstu. Zajímalo by mě, co by na to řekl Pavel z půstu, jestli tam jsou nějaké zákonistosti těla, které mi nedocházejí.
Štávy by snad neměly demineralizovat, to spíš ten čaj.
Vždycky jsem si myslel, že i když je už člověk v půstu na hraně, tak toho prostě nechá, začne se návratovkou a všecko je ok, Tvůj případ ukazuje, že to není tak jednoduchý.
Každopádně se ukazuje, že lékaři opravdu k něčemu jsou a zcela nimi opovrhovat je hloupost.
Tak přeju, ať se z toho brzo dostaneš a vyběhneš zas do Hlubočep 8)

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » pát lis 12, 2010 0:55

Na té nemocniční posteli nejde vůbec spát, tak ležím jako malé děti
lehávají na břiše a cvakámtu do tichého oddechování spolunocležníků... :) Vlastně jsem teď nejodpočatější za ty tři poslední podivné dny... :) Mám teď v sobě celý věrtel soli, kopec soli... horu soli.... :)

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » pát lis 12, 2010 1:03

jans píše:Čau, to nestačím zírat, co se stalo :shock:
Taky bych se přimluvil za rozbor té destilky, co jsi pil. Přeci jenom spousta lidí ji pije pravidelně několik let, včetně mě.
Zvláštní mi přijde, že jsi zkolaboval v návratovce, když jsi do těla minerály začal dodávat, logicky by se Ti to mělo stát už při půstu. Zajímalo by mě, co by na to řekl Pavel z půstu, jestli tam jsou nějaké zákonistosti těla, které mi nedocházejí.
Štávy by snad neměly demineralizovat, to spíš ten čaj.
Vždycky jsem si myslel, že i když je už člověk v půstu na hraně, tak toho prostě nechá, začne se návratovkou a všecko je ok, Tvůj případ ukazuje, že to není tak jednoduchý.
Každopádně se ukazuje, že lékaři opravdu k něčemu jsou a zcela nimi opovrhovat je hloupost.
Tak přeju, ať se z toho brzo dostaneš a vyběhneš zas do Hlubočep 8)
Na noc mi kapacku vyndali, citim se mnohem lip... Jen netusim, jake to se mnou vlastne mela Vyssi prozretelnost umysly... Tema destilky bych uz nechal byt, proste neni prvoplanove k piti... Je to vysavac vseho, ceho se umi nalezite chopit, zmocnit... a ona to pocertech umi...

culka

Příspěvek od culka » pát lis 12, 2010 1:18

Pamatam si, ako kazdy, kto po poste opuchol, upozornoval na SOL NIEEE. Ty mas v sebe teraz soli aj za troch normalnych stravnikov. Tak mi povedz, ale pravdu. Opuchli ti nohy, ruky, ocne viecka, nieco alebo nic.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát lis 12, 2010 1:21

martin_hk píše: tak ležím jako malé děti
lehávají na břiše a cvakámtu do tichého oddechování spolunocležníků...
jaký malý děti? já jinak neležím. :)

Tyjo, to je detektivka. Příčin bude možná víc najednou. Hlavně že jsi už ok.
Hodláš nějak řešit přísun minerálů v následující stravě? Co ti doporučili doktoři?
"Abraham"

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » pát lis 12, 2010 1:25

culka píše:Pamatam si, ako kazdy, kto po poste opuchol, upozornoval na SOL NIEEE. Ty mas v sebe teraz soli aj za troch normalnych stravnikov. Tak mi povedz, ale pravdu. Opuchli ti nohy, ruky, ocne viecka, nieco alebo nic.
Samozrejme ne klasicky chapanou sul, mozna tak sul tri vitarianu, to pripoustim.... Nic opuchleho nemam, snad jen monokl pod okem sve postni Hrdosti... :mrgreen: Ale legrace to opravdu nebyla, zle, mooooooc zle bylo... vsechny bunky se svirali zizni, jen ja vul je pochopil tak pozde... :roll:

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » pát lis 12, 2010 1:28

Pavluska píše:
martin_hk píše: tak ležím jako malé děti
lehávají na břiše a cvakámtu do tichého oddechování spolunocležníků...
jaký malý děti? já jinak neležím. :)

Tyjo, to je detektivka. Příčin bude možná víc najednou. Hlavně že jsi u :mrgreen: ž ok.
Hodláš nějak řešit přísun minerálů v následující stravě? Co ti doporučili doktoři?
Zacnu opet stridme popijet mineralky a vyhnu se obloukem destilce.... Ale skutecnych pricin bylo urcite vic....

No jako male deti, kdyz si treba kresli v posteli, oprene o lokty

2olfess

Příspěvek od 2olfess » pát lis 12, 2010 1:32

culka píše:Pamatam si, ako kazdy, kto po poste opuchol, upozornoval na SOL NIEEE. Ty mas v sebe teraz soli aj za troch normalnych stravnikov. Tak mi povedz, ale pravdu. Opuchli ti nohy, ruky, ocne viecka, nieco alebo nic.
Zkusim si tipnout. Ta sůl, po které se opuchá a kterou tělo a jeho metabolismus nedokáže po půstě zpracovat je mořská sůl a kuchyňská sůl NaCl , což není pravá sůl, ale zprostředkovatel chuti. On bude mít v kapačce solný roztok, který jde přímo do krve. Myslim si, že neotéká. Tak uvidíme, co nám řekne. Podobně přívětivě se k tělu chová Himalájská a to je ten samý druh soli (sylvín), který se dává zvířatům do krmelců, kvůli doplnění minerálů v zimě je, to tak? Tipuju :P .

2olfess

Příspěvek od 2olfess » pát lis 12, 2010 1:36

Tak jsem druhej... ty bláho, ještě se dozvím, že těch 5 - 7 propašovaných :oops: zrníček Him. soli do jídla cca 3. den návratovky mne drží obvykle po půstu na živu a padnu..
... jsem z toho rozhozenej, ach jo :|

2olfess

Příspěvek od 2olfess » pát lis 12, 2010 1:38

Napsal si to už Pavlovi Máchovi, co se ti stalo nebo uvažuješ v budoucnu o tom?

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » pát lis 12, 2010 1:39

2olfess píše:
Zkusim si tipnout. Ta sůl, po které se opuchá a kterou tělo a jeho metabolismus nedokáže po půstě zpracovat je mořská sůl a kuchyňská sůl NaCl , což není pravá sůl, ale zprostředkovatel chuti. On bude mít v kapačce solný roztok, který jde přímo do krve. Myslim si, že neotéká. Tak uvidíme, co nám řekne. Podobně přívětivě se k tělu chová Himalájská a to je ten samý druh soli (sylvín), který se dává zvířatům do krmelců, kvůli doplnění minerálů v zimě je, to tak? Tipuju :P .
Je to nejspis mix vseho, co chybelo, proteklo toho mnou vazne hodne, rano treba zjistim vic... Kadopadne klobouk dolu pred rychlosti a jakou delaji cizelerskou praci... bez nich bych uz nebyl...

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát lis 12, 2010 1:42

martin_hk píše: Zacnu opet stridme popijet mineralky a vyhnu se obloukem destilce.... Ale skutecnych pricin bylo urcite vic....

a viníš třeba i čaj? No nic, bylo toho hodně najednou asi.

Já se takhle učila i na vejšce, jinak si to ani neumím představit.

Jo, Olfessi, nakonec to bude všechno ještě jinak než jsme si mysleli, co?! Mám tušení, že Gándhí si při hladovkách do vody dával sůl. Bůhví.
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát lis 12, 2010 1:43

martin_hk píše: Kadopadne klobouk dolu pred rychlosti a jakou delaji cizelerskou praci... bez nich bych uz nebyl...
díkybohu!
"Abraham"

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » pát lis 12, 2010 1:45

2olfess píše:Napsal si to už Pavlovi Máchovi, co se ti stalo nebo uvažuješ v budoucnu o tom?
Myslim, ze se to casem dovi sam, ze si to tu jednou precte... Ale podle me nic jako postni guru neexistuje, kazdy reaguje jinak, uz podle telesne konstituce, metabolismu, proste mnoha faktoru... Vedle me druhy den lezi pan od Panenskeho Tynce s nejakou tezkou alergickou reakci. Kdysi bydlel v Praze na Zlicine, ted ho skolilo cistsi prostredi.... imunita mestskych lidi je zkratka pozoruhodna...

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » pát lis 12, 2010 1:49

Pavluska píše:
martin_hk píše: Zacnu opet stridme popijet mineralky a vyhnu se obloukem destilce.... Ale skutecnych pricin bylo urcite vic....

a viníš třeba i čaj? No nic, bylo toho hodně najednou asi.

Já se takhle učila i na vejšce, jinak si to ani neumím představit.

Jo, Olfessi, nakonec to bude všechno ještě jinak než jsme si mysleli, co?! Mám tušení, že Gándhí si při hladovkách do vody dával sůl. Bůhví.
Caj si neodpiram, ale v navratovce jsem volil symbolickou koncentraci... Ale i on odvodnuje, tezko rict, jestli v takove mire jako destilka, myslim ze rozhodne ne...

Uz jsem se prekulil na zada, ten pan se chudak muze uskrabat, sestra mu ale musela rict, ze dalsi prasky muze dostat az rano... tusim dithyaden, nebo jak se to pise

Panda

Příspěvek od Panda » pát lis 12, 2010 1:52

martin_hk píše:...ten pan se chudak muze uskrabat, sestra mu ale musela rict, ze dalsi prasky muze dostat az rano... tusim dithyaden, nebo jak se to pise
Doporuč mu půst, že máš s ním skvělé zkušenosti. :lol:

culka

Příspěvek od culka » pát lis 12, 2010 1:54

Pandik, ty nemas chybu
(:-) (:-) (:-)

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » pát lis 12, 2010 1:54

Panda píše:
martin_hk píše:...ten pan se chudak muze uskrabat, sestra mu ale musela rict, ze dalsi prasky muze dostat az rano... tusim dithyaden, nebo jak se to pise
Jj vyridim, je to profesionalni fotograf a chovatel exotickeho ptactva... Treba si poridil noveho papagaje.. :mrgreen:

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát lis 12, 2010 1:56

Panda píše:
Pandooooooooo! :mrgreen:
"Abraham"

martin_hk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_hk » pát lis 12, 2010 1:58

Snad uz konecne prichazi ospalost, jdu si lamat zebra na te prkenici... dobrou Vsem... a diky za krasne kondolence... :mrgreen:

PS: Chudak se do rana udrbe k smrti, ach jo

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát lis 12, 2010 1:59

martin_hk píše: Jj vyridim, je to profesionalni fotograf a chovatel exotickeho ptactva... Treba si poridil noveho papagaje.. :mrgreen:
a ta alergie je na co? No, od zvířátek se dá pochytit kdeco... kdyby člověk věděl o všech nemocích, nemá doma nic. Jak říká známej veterinář: Chcete mít doma zvířátko? Tak nečtěte o nemocích nebo si nepořídíte nic. 8)

dobrou noc. :)
"Abraham"

Odpovědět