Breatharián(i) v akci

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Zdeníno

Re: Breatharián(i) v akci

Příspěvek od Zdeníno » úte led 03, 2012 17:19

culka píše:Uz zacinam uvazovat nad vytlacenim niektorych knih ako aj zoskupenim a vytlacenim informacii, ku ktorym budem potrebovat pristup. Clovek starne a pamata si cim dalej, tym menej, vsak?
No Werdin svou knihu napsal "pro ty, kteří stále ještě upřednostňují materiální zdroje".
Takže každou takovouhle situaci musíš brát jako challenge, víš? Jako šanci. Skrze nové výzvy naučiti se býti nově, novým způsobem.

Třeba když padáš z mrakodrapu, to je challenge jako bejk.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte led 03, 2012 20:11

culka píše:Spolupracu sice mozeme len uvitat, ale elektrinu budeme vyrabat ako? Teda ja este ako tak, ale moj internet provider je vzdy mimo dosah, ked nam vypadne prud.
Uz zacinam uvazovat nad vytlacenim niektorych knih ako aj zoskupenim a vytlacenim informacii, ku ktorym budem potrebovat pristup. Clovek starne a pamata si cim dalej, tym menej, vsak?
Tak to uz abys pomalu zacala tlacit .. tady v techto koncinach uz se zase svet v prdel obraci : http://www.novinky.cz/internet-a-pc/255 ... l?ref=boxE
"NENADÁVEJ ZRCADLU, KDYŽ MÁŠ KŘIVOU HUBU"

bodie

Příspěvek od bodie » úte led 03, 2012 20:43

Svet v mistnich koncinach je jen pozadu za tzv. svobodnyma zemema, kde uz se to v prdel obratilo davno ;-) Viz. napr. https://en.wikipedia.org/wiki/Stop_Online_Piracy_Act , ACTA a podobne zhuverilosti. Mimochodem schvalovani probiha na takovych jednanich aby to proso pokud mozno bez povsimnuti http://diit.cz/clanek/rada-eu-na-setkan ... ohody-acta

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » úte led 03, 2012 21:17

Tak jsem na breathariána narazil znovu, tentokrát na novinky.cz, kde byl rozhovor s tím Francouzem. A řekl jsem si, že když na nějaké takové téma narazím tolikrát za sebou, je čas to vyzkoušet.
Stejně to bylo kdysi před léty s vitariánstvím, napoprvé jsem vás měl za blázny. :)

Jak se to teda dělá? Uvěřím tomu a začnu půstovat?

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » úte led 03, 2012 21:38

dvdmchl píše:Jak se to teda dělá? Uvěřím tomu a začnu půstovat?
Nejlíp přečíst si tady http://www.breatharian.eu/ přednášku Henriho Monforta, skouknout nebo přečíst si film "Na počátku bylo světlo" a pak si přečíst alespoň pár příběhů breathariánů. To Ti umožní uvěřit a řekne i různé postupy. No a pak nejlépe začít 21-půst, první týden na sucho a během půstu se snažit cítit svou životní energii v sobě a přesvědčovat se, že to není půst, ale že se vyživuješ z prány. No a s 10% šancí se Ti to podaří. :-) Pokud Ti po 21 dnech už neklesá váha a máš dostatek energie, tak jsi tam.

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » úte led 03, 2012 21:50

Tak jo.. :) Tak zejtra.

Fiona

Příspěvek od Fiona » úte led 03, 2012 22:53

bodie píše:Svet v mistnich koncinach je jen pozadu za tzv. svobodnyma zemema, kde uz se to v prdel obratilo davno ;-) Viz. napr. https://en.wikipedia.org/wiki/Stop_Online_Piracy_Act , ACTA a podobne zhuverilosti. Mimochodem schvalovani probiha na takovych jednanich aby to proso pokud mozno bez povsimnuti http://diit.cz/clanek/rada-eu-na-setkan ... ohody-acta
No nevim, nedavno jsem coby vesely turista navstivila prazske muzeum tortury a bylo nam z toho pak jeste dlouho smutno, ceho je clovek schopen. I hitlerovci jaksi blednou ve srovnani se svymi inkvizicnimi predchudci. Ovsem ti to vse zase pachali ve jmenu jakehosi vyssiho idealu... blbost velika, lec svym zpusobem pochopitelna... narozdil od jejich predchudcu starych rimanu, kteri provozovali krvave hry jen pro zabavu... Fakt ma nekdo pocit ze svet se nejak zasadne zvrhava az ted? Nebo je tu bordel od chvile kdy homo nabyl dojmu ze je sapiens?

No a ted v tom bordelu hledej pranu, clovicku duchovni vyjimecnosti chtivy :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

jans

Příspěvek od jans » stř led 04, 2012 0:35

Panda píše:No a s 10% šancí se Ti to podaří. :-)
Tou šancí si jsi jistý? To by potom teoreticky stačilo dát průměrně 10 jednadvacítek a jsme tam. :)

bodie

Příspěvek od bodie » stř led 04, 2012 11:17

Fiona píše:
bodie píše:Svet v mistnich koncinach je jen pozadu za tzv. svobodnyma zemema, kde uz se to v prdel obratilo davno ;-) Viz. napr. https://en.wikipedia.org/wiki/Stop_Online_Piracy_Act , ACTA a podobne zhuverilosti. Mimochodem schvalovani probiha na takovych jednanich aby to proso pokud mozno bez povsimnuti http://diit.cz/clanek/rada-eu-na-setkan ... ohody-acta
No nevim, nedavno jsem coby vesely turista navstivila prazske muzeum tortury a bylo nam z toho pak jeste dlouho smutno, ceho je clovek schopen. I hitlerovci jaksi blednou ve srovnani se svymi inkvizicnimi predchudci. Ovsem ti to vse zase pachali ve jmenu jakehosi vyssiho idealu... blbost velika, lec svym zpusobem pochopitelna... narozdil od jejich predchudcu starych rimanu, kteri provozovali krvave hry jen pro zabavu... Fakt ma nekdo pocit ze svet se nejak zasadne zvrhava az ted? Nebo je tu bordel od chvile kdy homo nabyl dojmu ze je sapiens?

No a ted v tom bordelu hledej pranu, clovicku duchovni vyjimecnosti chtivy :)
Nn svet se urcite nesvrhava. Jen lidi jsou porad stejni a nemeni na tom nic ani dostupne technologie nebo kdovi co jineho. Diky nim se jen o tom ruznem bordelu vi vice :-) Nebo lepe receno je mozne vedet vice o kdecem, kdyz clovek neni liny jak ves :D

gabrielik

Příspěvek od gabrielik » stř led 04, 2012 11:43

Presne tak, nielen že o skoro každom hroznom čine sa dá dočítať už v ten deň, Bulvár si v tom priamo chrochtá blahom, ale je nás aj viac čo do počtu, takže počtom ľudí rastie aj primerané percento ľudí šialených. Ale dobrá správa je že rastie aj počet ľudí normálnych a dobrých.
A aby som nebola mimo témy, tak možno preto rastie aj počet brethariánov.
Pandi, mňa tiež prekvapilo to percento úspešnosti stať sa pri prechode brethariánom. Ja by som to pri veľkom optimizme tipovala tak na 0,1%. Páčil sa mi ten článok, kotrý si tu dal, že prána, svetlo, láska sú len barličky a zdôvodnenie prečo to funguje. Cesta - "funguje to samo a ty nepotrebuješ žiadne barličky ani vysvetlovanie..." je mi oveľa bližšia. Lenže ľudia sú už takí, že bez niečoho hoci aj kvázi reálneho nevedia ako ďalej. Preto musia byť podávané lieky, homeopatiká, pri "čarovaní a " rôzne obradné rituály. Je to barlička, spôsob ako sa naladiť správnym smerom.

psionic

Příspěvek od psionic » stř led 04, 2012 13:28

Panda píše:
dvdmchl píše:Jak se to teda dělá? Uvěřím tomu a začnu půstovat?
Nejlíp přečíst si tady http://www.breatharian.eu/ přednášku Henriho Monforta, skouknout nebo přečíst si film "Na počátku bylo světlo" a pak si přečíst alespoň pár příběhů breathariánů. To Ti umožní uvěřit a řekne i různé postupy. No a pak nejlépe začít 21-půst, první týden na sucho a během půstu se snažit cítit svou životní energii v sobě a přesvědčovat se, že to není půst, ale že se vyživuješ z prány. No a s 10% šancí se Ti to podaří. :-) Pokud Ti po 21 dnech už neklesá váha a máš dostatek energie, tak jsi tam.
Přijde mi že úspěšnost hlavně stojí na té představivosti a trochu mi to v tom připomíná vlny tumo díky kterým dokážou tibetští lámové udržovat teplotu těla když sedí jen v trenýrkách venku, kde mrzne :) Hodně těchto věcí má tu vizualizaci společnou, vizualizaci něčeho co není běžný rozum schopen pochopit..

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř led 04, 2012 16:43

Ha, mas pravdu clovicku, obratilo, jen mi to momentalne uniklo:).

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv led 05, 2012 17:35

Show Kraus+Jelinek 6.1. (zitra) na TV Prima nejake povidani o pustu a ziti bez jidla:).

bodie

Příspěvek od bodie » pát led 06, 2012 9:01

Tak ted jsem narazil na hodne zajimavy clanek, ktery se netyka jen tohoto vlakna, ale vseho tady a i na dalsich podobnych serverech. Mozna link nekde na hlavni strance? (Hugo ;-) Ja z toho vnimam duraz na selsky rozum a zdravou davku skepse. Neberte to jako utok (sam jsem vitarian :-))

http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevc ... 2011120007

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » pát led 06, 2012 11:01

bodie píše:Tak ted jsem narazil na hodne zajimavy clanek,...
Tohle rozhodně není na hlavní stránku. :-) Je to sice tak, že autoři těch směrů své projevy často přehánějí, stejně jako to přeháněl tento autor, jenže ono je to tak v pořádku. Vývoj člověka nespočívá v tom, že mu někdo předloží "pravdu" a ukáže správný směr, ale že je zmítán podněty z jedné i z druhé strany a to ho nutí utvořit si své názory a poznatky, vykrystalizovat se díky vlastním zkušenostem. Takže je správné, že existují všechny ty přehnané směry a i že existují takové protinázory. Ale i tak, myslím že autora po pár letech budou mrzet jeho dřívější názory, protože člověk se stále mění a často se stává, že něčemu nerozumí a proto to na něj působí jako sprška nesmyslných fanatických slov. Ale pak se stane, že porozumí a najednou mu to všechno začne dávat smysl.

gabrielik

Příspěvek od gabrielik » pát led 06, 2012 12:12

Podľa môjho názoru celkom zaujímavý článok, aj keď dosť dlhý :) Je pravda, že je napísaný tak trochu sarkasticky a osobne som rada, že mňa také maily nezasýpajú. Veľa týchto mien, ktoré tam spomína mi nič nehovorí a ani mi to nechýba. človek predsa nemusí poznať všetko a čo potrebujem, to príde k mne samo.
Pripomenulo mi to predohru pred koncom sveta. ...príde veľa falošných prorokov...
Pekné je zhrnutie v odstavci "Řiďte se rozumem"

Všechny hlavní střízlivé duchovní směry, které jsou mi známy, kladly a kladou na své žáky, začátečníky, dva stěžejní požadavky, které dokud nesplnili, nemohli se pohnout dál:

1. Ovládej své myšlenky, pocity a chování (sebeovládání) a
2. zušlechťuj svůj charakter.

Pokud žák nezvládl tyto dvě zkoušky, bylo to, jakoby nezvládl první třídu a musel zpátky do školky. Kdyby takový žák, který hned na prvním stupni selhal, přišel za mistrem a řekl mu, že chce, aby ho naučil např. telepatii, astrálnímu cestování nebo jasnozření, srdečně by se mu vysmál asi jako prvňáčkovi, který se rozhodl, že chce v květnu maturovat. Ale nenechme se zmást. Ten žák nebyl odmítnut proto, že by bylo potřeba dodržovat nějaká rigidní pravidla, která si někdo vymyslel. Šlo o to, že moudří Mistři přesně věděli, že člověk bez sebeovládání a čistého charakteru by neměl sebemenší šanci uspět na vyšších stupních, anebo, o co hůř, uspět by mohl, kdyby byl vytrvalý, ale jeho nízký charakter by nadělal mnoho škod. Na tom se za staletí a tisíciletí nezměnilo nic!

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát led 06, 2012 16:39

gabrielik píše:Šlo o to, že moudří Mistři přesně věděli, že člověk bez sebeovládání a čistého charakteru by neměl sebemenší šanci uspět na vyšších stupních, anebo, o co hůř, uspět by mohl, kdyby byl vytrvalý, ale jeho nízký charakter by nadělal mnoho škod. Na tom se za staletí a tisíciletí nezměnilo nic!
Domnivam se, ze by nemohl uspet. Nizky charakter znaci nizke vibrace a tudiz s nejakymi vyssimy levely neslucitelna vec.
Tim je toto osetreno samo od sebe, jaksi automaticky i kdyby snad Mistri neco prehledli:).
V tomto ohledu bych zustal uplne v klidu - nemas skill + cestne umysly, nemas sanci.
Zlo a dobro (necisty charakter / ryzi charakter) jsou dva protipoly, nikdo se tak nevydrape kam nepatri a kde by nadelal nejake skody.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát led 06, 2012 16:42

Panda píše:Ale i tak, myslím že autora po pár letech budou mrzet jeho dřívější názory, protože člověk se stále mění a často se stává, že něčemu nerozumí a proto to na něj působí jako sprška nesmyslných fanatických slov. Ale pak se stane, že porozumí a najednou mu to všechno začne dávat smysl.
Myslis dobre, postreh:).

lesi

Příspěvek od lesi » pon led 09, 2012 2:38

Panda píše:Doporučuji tam hlavně stránku k filmu "Na počátku bylo světlo" - převedl jsem to do textové podoby. http://www.breatharian.eu/clanky/anfang.php
To je záslužný, ale ten českej překlad je strašně špatnej. Tam jsou zásadních chyb mraky, opravit ty asi tři, na který tu někdo upozornil, to nevytrhne. Není někdy německý přepis? Podle toho bych to mohl postupně nějak umravnit (u mluvenýho slova si některý věci musím pouště víckrát, abych přesně porozuměl, a vleče se to).

lesi

Příspěvek od lesi » pon led 09, 2012 3:11

Panda píše:... koukal jsem jestli se nedají někde najít knížky od Jasmuheen - a našel jen v ruštině nebo rumunštině (čímto?). Asi se mi nebude chtít oprašovat školní ruštinu, zřejmě nezbývá než si je sehnat tištěné.
Knížky od Jasmuheen se najít dají, anglicky mám v elektronické podobě snad všechny, můžu to někam dát. (Bylo tu nějaké něčí uzavřené úložiště (kam nemám přístup), jestli se nepletu...)

lesi

Příspěvek od lesi » pon led 09, 2012 5:08

cepheus píše:Show Kraus+Jelinek 6.1. (zitra) na TV Prima nejake povidani o pustu a ziti bez jidla:).
To je pozoruhodnej typ. (Už je to k vidění na webu.) Říká, e mnoho tradice včetně biblické zná tu Pavlovu stupnici délek postů 1-3-7-15-21-40 a on že se rozhod dát si hned napoprvé čtyřicetidenní. Pak teda řiká, že u toho sice celou dobu jed, no ale jenom ovoce a zeleninu.
Znáte někdo nějaký jiný zdroj pro tu řečenou stupnici než Pavla a texty z něj čerpající?

lesi

Příspěvek od lesi » pon led 09, 2012 6:08

"Už je tomu několik let, co MUDr.Vilma Partyková napsala knihu „Hladověním pro zdraví“ – velmi zajímavý pohled na hladovky, bohužel ale kombinovaný s urinoterapií. Zcela určitě všem nadšencům, kteří chtějí vyzkoušet libovolně dlouhou hladovku, budou informace v této knize jednoznačně kvalitním návodem, jak postupovat (pouze doporučím vynechat pasáže zabývající se už zmíněnou urinoterapií)
Odsuňme ale tyto diskutabilní praktiky bokem, mezi půstem a „obyčejnou“ hladovkou určitý rozdíl je. Hladovka není nic jiného než časově ohraničený proces hladovění, kdy skutečně nic nejím. Procesy, které v těle v průběhu hladovění probíhají, jsou medicínou poměrně dobře zdokumentované – glykogenolýza, silné proteokatabolické pochody, intenzívní ketóza…Člověk hladoví, trpí a počítá dny.

Půst je ovšem jiná liga.V první fázi je potřeba si ujasnit, OD ČEHO se chci postit. Půst nemusí zákonitě znamenat přestat jíst. Postit se je možné jenom od masa nebo živočišných produktů obecně, někdo volí formu bez masa a obilovin."

http://martinjelinek.eu/2011/02/pust/

Fakt znalec, ten Jelínek... (A vůbec mi nejde o terminologii, to, že "půst" se tradičně neříká jen úplnému hladovění, je pravda. Ale že s nejezením ani s urinoterapií nemá zkušenost, je imho zjevné.)

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » pon led 09, 2012 7:35

lesi píše:
Panda píše:Doporučuji tam hlavně stránku k filmu "Na počátku bylo světlo" - převedl jsem to do textové podoby. http://www.breatharian.eu/clanky/anfang.php
To je záslužný, ale ten českej překlad je strašně špatnej. Tam jsou zásadních chyb mraky, opravit ty asi tři, na který tu někdo upozornil, to nevytrhne. Není někdy německý přepis? Podle toho bych to mohl postupně nějak umravnit (u mluvenýho slova si některý věci musím pouště víckrát, abych přesně porozuměl, a vleče se to).
Je špatný, ale - lepší než žádný. Na uvedeném odkaze je verze ze 14.12.2011, kde je opraveno hodně chyb. Jinak to čeká na to, až to někdo opraví poslechem, protože psané titulky jsem hledal dlouho a existují jenom ty španělské ze kterých jsem vycházel. S německými by to byla pohoda. Takže - můžeš pokračovat, aktivitě se meze nekladou. ;-) (napadlo mě teď, že by se dal najít německý přepis, kdyby se dala hledat část textu z německé verze)

lesi

Příspěvek od lesi » pon led 09, 2012 7:36

Jinak ohledně toho, že, jak se říká v Na počátku bylo světlo, Werner během období, kdy byl sledován, zhubl a narostly mu ketolátky, já by myslel, že to bylo spíš tim, že přestal pit ten juice, než tim, že tam měli klimatisovanej vzduch. (Ale co já vim...)

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » pon led 09, 2012 7:43

lesi píše:Jinak ohledně toho, že, jak se říká v Na počátku bylo světlo, Werner během období, kdy byl sledován, zhubl a narostly mu ketolátky, já by myslel, že to bylo spíš tim, že přestal pit ten juice, než tim, že tam měli klimatisovanej vzduch. (Ale co já vim...)
Jak víš že pil juice, to tam bylo někde zmíněné? Nebo myslíš to co pil u oběda s manželkou? To mě také docela překvapilo, proč se nezmínil o tom, že pije nejen vodu.

lesi

Příspěvek od lesi » pon led 09, 2012 7:43

Panda píše:Je špatný, ale - lepší než žádný.
Hele, říkám to nerad, ale nejsem si v tomhle případě jist. Je tak špatný, že nevím, jestli zveřejňovat ho je dobrá věc. Vážná chyba je snad v každý druhý větě. Podle mě to není sranda, vypouštět do světa o těch věcech zkreslený nebo dokonce úplně převrácený výroky lidí. (Když jsem psal, že je ten překlad strašně špatný, nevěděl jsem, že jsi to dělal Ty ze španělských titulků, jinak bych byl asi diplomatičtější ;-) )
Panda píše:(napadlo mě teď, že by se dal najít německý přepis, kdyby se dala hledat část textu z německé verze)
To mě pak taky napadlo a zkoušel jsem to, ale bezvýsledně. Ještě zkusím zadat nějaké další pasáže, ale pochybuju... :(

lesi

Příspěvek od lesi » pon led 09, 2012 7:46

Panda píše:Jak víš že pil juice, to tam bylo někde zmíněné? Nebo myslíš to co pil u oběda s manželkou? To mě také docela překvapilo, proč se nezmínil o tom, že pije nejen vodu.
Jo, myslím u toho jídla se ženou. A říká jen, že pije pouze tekutiny, já jsem si to vyložil tak, že nemá ambici pít jen vodu. Kdyby to pro něj bylo důležitý, imho by to zmínil. On prostě pije různé "tekutiny", imho.

lesi

Příspěvek od lesi » pon led 09, 2012 7:48

Jo a někde jsem se dočet, že existuje verse toho filmu s anglickými titulky, ale snad integrovanými do obrazu, verse promítaná v kině. Třeba někdo udělá kinorip... :)

dave0402

Příspěvek od dave0402 » pon led 09, 2012 10:37

Pando, já jsem za ten film i ty titulky rád :delicacy: - pro pochopení filmu a poselství to je dostačující.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » pon led 09, 2012 12:36

lesi píše:Jo a někde jsem se dočet, že existuje verse toho filmu s anglickými titulky, ale snad integrovanými do obrazu, verse promítaná v kině. Třeba někdo udělá kinorip... :)
Jo, to by také hodně pomohlo. Ale - když jsme ten film hledali, našli jsme (tedy přesněji Zdenino) ztěží jen tuhle netitulkovou verzi. Mám proto obavu, že se s anglickými titulky nepodaří najít ke stažení - jedině koupit originální DVD, tam anglické titulky jsou.

macik

Příspěvek od macik » pon led 09, 2012 13:00

jé pando, sorry, já na ty titulky přes vánoce vůbec nekoukla...měla jsem za to, že po opravách už je to ok a nijak jsem to nezkoumala...teď už je pozdě, zase jsem v plné polní...

lesi

Příspěvek od lesi » pon led 09, 2012 13:31

dave0402 píše:Pando, já jsem za ten film i ty titulky rád :delicacy: - pro pochopení filmu a poselství to je dostačující.
No, imho by se tam mělo aspoň na začátek napsat, že titulky jsou udělaný pomocí automatickýho překladače a nelze je brát jako překlad v pravém smyslu slova.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon led 09, 2012 15:24

Ale no tak lesi, nebudme puntickari, pro predstavu to staci a stejne jako pri pustu si tim musi kazdy projit sam.
Nejde z toho udelat zaden presny navod, tudiz presny preklad JEDNOHO filmu je celkem nepodstatny pro tyto ucely.
Me taky stacil (dik Pandi). Tady to i s Pandim prekladem prevzali bez namitek:).

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon led 09, 2012 15:36

lesi píše:Fakt znalec, ten Jelínek... (A vůbec mi nejde o terminologii, to, že "půst" se tradičně neříká jen úplnému hladovění, je pravda. Ale že s nejezením ani s urinoterapií nemá zkušenost, je imho zjevné.)
Jo, uz me to mrzi, ze jsem podlehl reklame na tento dil poradu a dal jsem sem na tu taskarici link.
Pan Jelinek pouze hovoril o "maso-pustu", de facto byl pouze 40dni vitarianem, to je vse:).

Zdeníno

Příspěvek od Zdeníno » pon led 09, 2012 19:07

Panda píše:Mám proto obavu, že se s anglickými titulky nepodaří najít ke stažení - jedině koupit originální DVD, tam anglické titulky jsou.
Někde jsem četl informaci, že existuje otitulkovaná anglická verze, ale určená jen pro festivalové promítání, nikoli do distribuční sítě.

Taky bych chtěl mercedes, no dyž néni, no tak teda aspoň trabanta, nebo kolo, lidi sou dneska hrozně rozmachaný.

lesi

Příspěvek od lesi » úte led 10, 2012 0:57

cepheus píše:Ale no tak lesi, nebudme puntickari, pro predstavu to staci a stejne jako pri pustu si tim musi kazdy projit sam.
Nejde z toho udelat zaden presny navod, tudiz presny preklad JEDNOHO filmu je celkem nepodstatny pro tyto ucely.
Me taky stacil (dik Pandi). Tady to i s Pandim prekladem prevzali bez namitek:).
Jak říkám, podle mě by tam mělo být na začátku varování, že titulky dělal z velký části automatický překladač za španělštiny a podle toho vypadají, zvlášť když se to dává na youtube apod., kde lidi netuší, odkud překlad pochází.

Když například v titulcích stojí
"Nesmyslná dieta. Esoterický Heide Mayer chtěl žít sám ze vzduchu, světla a lásky. Zemřel za osm týdnů. Po smrti zodpověděl mnoho otázek, jak se to stalo během půstu bez stravy."
,

zatímco ve filmu se říká (doslovně přeloženo)
"Šílená dieta. Heide Mayerová měla sklon k esoterice a chtěla žít pouze ze vzduchu, světla a lásky. Po osmi dnech zemřela. Byla to smrt, která vzbudila mnoho otázek, protože nastala během velmi extrémní postní kůry."
,

tak já nevim, no...

Btw bych hádal, že ta dáma ve Skotsku umřela taktéž proto, že - asi bez dostatečný přípravy - tejden nepila, ne proto, že se moc hejbala, jak tvrdí Jasmuheen.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » úte led 10, 2012 8:01

Dobrovolnosti se meze nekladou. Pokud špatné titulky přimějí někoho aby vytvořil správné, tak také prima. Jsem rád že film bude dobře otitulkovaný.

lesi

Příspěvek od lesi » úte led 10, 2012 8:44

Panda píše:Dobrovolnosti se meze nekladou. Pokud špatné titulky přimějí někoho aby vytvořil správné, tak také prima. Jsem rád že film bude dobře otitulkovaný.
Nj, já na to nemam moc čas a trvá mi to dlouho, jak nejsem zvyklej překládat z náslechu. Jsou tu nějací lidé, co uměj německy a byli by ochotný se o to podělit?
(Já se teď fakt přimlouvám za vložení toho varování na začátek.)

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » úte led 10, 2012 9:02

lesi píše:(Já se teď fakt přimlouvám za vložení toho varování na začátek.)
To jsem ale uváděl v původním zdroji, odkud to stahovali http://www.ulozto.cz/12107100/na-pocatk ... -licht-srt (stejně tak i u starší verze), nemohu za to že na to neupozorňují. Přímo do titulků se to nehodí, protože na začátku to překáží (moc dlouhý text) a konec nikdo nečte. Stejně takové varování lidem nic neřekne, protože nevědí - jestli tam jsou faktické chyby, tak kde? Takže má to stejný význam jako když to tam neuvedeš. Důležitá je jenom identifikace (autor - jen kvůli rozlišení varianty titulků) a verze (datum), aby se to dalo rozlišit, až někdo udělá nové lepší titulky, tak aby se poznalo která je ta lepší verze. To je na konci, jak bývá obvyklé.

lesi

Příspěvek od lesi » úte led 10, 2012 9:21

To jsem ale uváděl v původním zdroji, odkud to stahovali http://www.ulozto.cz/12107100/na-pocatk ... -licht-srt (stejně tak i u starší verze), nemohu za to že na to neupozorňují. Přímo do titulků se to nehodí, protože na začátku to překáží (moc dlouhý text) a konec nikdo nečte.
Dá se počitat s tim, že to bude kolovat po webu. Nevim, proč by se to na začátek nevešlo.
Stejně takové varování lidem nic neřekne, protože nevědí - jestli tam jsou faktické chyby, tak kde?
To neni pravda - důležitý je, že budou vědět, že to mají brát s reservou.

Ale mně je to koneckonců jedno... (Jestli chceš šířit text, kde se místo toho, že někdo při postu umřel za 8 dní, řiká, že umřel za 8 tejdnů...)

dave0402

Příspěvek od dave0402 » úte led 10, 2012 13:34

lesi, pereš to do Pandy slušně - přesně podle hesla, že každý dobrý skutek je po zásluze potrestán :roll:

ravima

Příspěvek od ravima » úte led 10, 2012 18:47

Souhlasím naprosto s lesi. Rozhodně lepší nic, než úplně mizerný překlad, protože to IMHO může spíš uškodit než přinést jakýkoliv užitek, já bych se na takový dokument rozhodně nepodíval. Kvalitních materiálů v angličtině i češtině je spousta, na mnoho dnů intenzivního studia, tak proč se (a ostatní lidi) mást tímhle. Samozřejmě pokud by bylo na začátku titulků jasně upozorněno na to, o co jde a že je to nutno brát velmi s rezervou, tak OK. Jo, a taky mi to připadá nefér i vůči tvůrcům filmu a lidem vystupujícím v něm, kdy mohou být jejich výroky velmi překrouceny.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte led 10, 2012 19:43

Tak sup, sup kluci, oba dva:)
Lesi, ravima, vemte si to do parady a sup s tim sem gratis. Proc jste to neudelali hned, kdyz se Panda ptal kdo by to zmakl na urovni ?

Zdeníno

Příspěvek od Zdeníno » úte led 10, 2012 21:03

Připomíná mi to pánové jakousi debatu bandy houmlesáků, kde jeden přinese čmajznutou láhev alkoholu, s poškozenou etiketou, a druzí dva na no tfuj, to jen blbej rum a já jsem zvyklej na koňak, no co kdyby to někomu ublížilo, takhle byste to podávat neměli.
A přitom tu lahev vyžahnou do dna.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » úte led 10, 2012 21:08

Zdenino měl bys přestat překládat toho Werdina, myslím že to nebude na dostatečně kvalitní úrovni aby to prošlo cenzurou. :-)

lesi

Příspěvek od lesi » úte led 10, 2012 21:54

Panda píše:Zdenino měl bys přestat překládat toho Werdina, myslím že to nebude na dostatečně kvalitní úrovni aby to prošlo cenzurou. :-)
Pokud si pamatuju, Zdeníno umí anglicky, jen polsky ne, takže takové věci jako třeba ta, co jsem výše citoval, tam jistě nebudou.

lesi

Příspěvek od lesi » úte led 10, 2012 21:56

A dobře, snad to někomu prospěje, ty španělský titulky prohnaný automatem. Ale proč se bráníte tomu varování na začátku, nechápu.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » úte led 10, 2012 22:09

Protože to není překlad španělských titulků prohnaný automatem. Titulky byly použité jako výchozí materiál (např. i kvůli časování - už jsi dělal někdy titulky?), ale jinak to bylo překládané i poslechem němčiny, vyhledáváním informací na internetu, několik dnů práce. Jen německy neumím dostatečně dobře, takže některým částem jsem dostatečně neporozuměl. Ty španělské titulky jsou velmi rozšířené na internetu - ale když se podíváš na jejich obsah, tak mají mnohem mnohem více chyb až úplných nesmyslů, proti nim je tato verze naprosto vzorová.

lesi

Příspěvek od lesi » úte led 10, 2012 22:16

Titulky jsem dělal. Za to "prohnání automatem" sorry, to bylo nadsazené. V tom varování by mohlo být i jen to, že je to překlad obsahující mnoho vážných hyb a ještě více posunů významu a nelze na něj v ničem spoléhat.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » úte led 10, 2012 22:23

To se dá napsat vždy u všeho (varování, mohou zde být chyby!). Kdyby to autor věděl kde jsou chyby, tak je opraví a nebude o nich psát. Je hloupost psát "je tu spousta chyb" když se neví že tam ty chyby jsou, to ví jen někdo kdo to pak koriguje. (uvést v titulkách "vznikly ze španělských titulků" to nikomu vůbec nic neřekne o chybách, nedá se uvést "tady tato věta je špatně") Takže jestli víš kde jsou chyby, tak sepiš opravy ... nebo ještě lépe, oprav to zrovna v tom textu a zveřejní se nová verze, s komentářem že jsi to zkorigoval. Sice jsi pár oprav už uvedl, ale kvůli nim se moc nevyplatí to všude aktualizovat.

Odpovědět