Háně létající káně

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska

Re: Háně létající káně

Příspěvek od Pavluska » úte kvě 16, 2017 21:27

to me mrzi. Chodis uz na slunicko, kdyz je? Nekdy je horsi imunita pri nedostatku vit.D....
Drzim pesti, at to odezni.
Jinak nemoc taky umi ukazat na nutnost zmeny v zivote. V jakemkoli smyslu. Ja to u sebe vzdy zpetne vidim dost jasne, ale je tezke vse prekopat IHNED (i kdyz jak co). :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » úte kvě 16, 2017 22:20

Jasně, venku trávím hodně času, i přes zimu, i na jaře, v létě a na podzim :) krom toho zrovna D i beru, společně ještě s B12.

Dnes jsem byla v bylinkářství se poradit, popisovala jsem pánovi všechny svoje potíže za těch pár měsíců a dozvěděla jsem se, že mám nějakým způsobem špatný toto: štítnou žlázu, žaludek, střeva, játra, ledviny a slezinu :D každopádně jsem koupila nějaké čajíky a taky mi bylo doporučeno nepít na noc, nejíst pšenici, brambory a kukuřici, jíst sezónní lokální potraviny, nejíst mléčný výrobky (to stejně nedělám). Tak se tím zkusím řídit, protože je pravda, že exotický ovoce si občas dávám, ne tedy ve velkém množství, ale v malém množství většinou denně, a ne že bych to považovala za příčinu svých potíží, ale možná to tělo nějakým způsobem oslabuje.

Co mě vůbec nenapadlo je, že problém nemusí být v imunitě - to mi řekl ten pán taky. A jak nad tím uvažuji, je zvláštní, že jsem za celou dobu nikdy nikoho nenakazila.

Jindra

Příspěvek od Jindra » stř kvě 17, 2017 1:41

Háně píše:
úte kvě 16, 2017 9:54
Nevím, co mám dělat, protože pořádně nevím, co mi je.
v tom případě bych nehledal žádnou vědu a jel jak ostatní fauna
ve volné přírodě nepotkáš doktora, sanitku, lekárnu
tam se každej spoléhá sám na sebe a na přirozené síly/schopnosti vlastního těla / imunitního systému
takže když nevím, co mi je, udělám, co každý divoce žijící tvor: hodím tam půst tak maximálně o vodě (já zpravidla radši o urině)
s tímhle postupem jsem bejval velice velice úspěšnej a zdravej nejčastěji během jediného dne
už jsem to dlouho nedělal, páč jsem nemusel. raw strava pro raw tělo je patrně to pravé :-)

jo a není to jen o jídle (nebo o půstu)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid

Háně

Příspěvek od Háně » stř kvě 17, 2017 10:09

Jindro, máš pravdu, že půst jsem ještě nezkoušela, ale během této doby jsem měla několik dní, kdy jsem spíš nejedla než jedla, samozřejmě se to nedá považovat za půst, když jsem si do něčeho kousla a pak jsem zjistila, že se mi to hnusí a po zbytek dne nejedla. Ale ani po tomto odpočinku od jídla jsem nikdy nezpozorovala zlepšení. Bojím se, že bych ten půst musela držet delší dobu a z toho mám strach :?

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » sob kvě 20, 2017 17:39

Háně píše:
úte kvě 16, 2017 22:20
Jasně, venku trávím hodně času, i přes zimu, i na jaře, v létě a na podzim :) krom toho zrovna D i beru, společně ještě s B12.
skvele :) Myslim ten pobyt venku. Jinak decko ted taky beru, dokud nevyberu krabicku, pak musi stacit slunicko.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » sob kvě 20, 2017 18:06

Háně píše:
úte kvě 16, 2017 22:20
...štítnou žlázu, žaludek, střeva, játra, ledviny a slezinu :D každopádně jsem koupila nějaké čajíky a taky mi bylo doporučeno nepít na noc, nejíst pšenici, brambory a kukuřici, jíst sezónní lokální potraviny, nejíst mléčný výrobky (to stejně nedělám). Tak se tím zkusím řídit, protože je pravda, že exotický ovoce si občas dávám, ne tedy ve velkém množství, ale v malém množství většinou denně, a ne že bych to považovala za příčinu svých potíží, ale možná to tělo nějakým způsobem oslabuje.

Co mě vůbec nenapadlo je, že problém nemusí být v imunitě - to mi řekl ten pán taky. A jak nad tím uvažuji, je zvláštní, že jsem za celou dobu nikdy nikoho nenakazila.
hezky seznam. :? :lol:
Prozradis jake bylinarstvi? :)
Ja chci zacit brzy zase s ostropestrecem, protoze jatra jsou strasne dulezita pro tolik veci v tele. Cetla jsem ted i dost o estrogenovy dominanci (ktera je zpusobena napr. stresem, spinavym zivotnim prostredim - viz plastovy bordel a antikoncepce ve vode, ale treba i vlastne kafem - resp. kafe to udajne podporuje.... atd) a ze i s timto se pomahaji poprat (mimo jine) zdrava jatra. Navic ostropestrec mi hodne chutna, jen jsem ted byla limitovana usazujici se, hodne citlivou bilou plombou. :) Ale uz zas muzu chroupat.
Ale citim, ze musim jeste nejak potesit ledviny. Asi nejakym bylinnym cajem aspon.

Jinak ovoce jsem omezila na minimum a v podstate se k nemu ani nedokazu dokopat (uz jsem vyhazela dost zcvrkleho) - ono se to teda v sezone zmeni, jakmile zacne zrat (bez hacku nad z :) ) vic veci v CR. Z exotickeho nejim napr. uz nejak vubec banany, ale nedavno jsem se nacpala prezralyma mangama z Mali nebo odkud a to byla fakt dobrota. A vlastne jsem nedavno ochutnala i durian. Ale dost ted taky tihnu k lokalnosti, pokud mozno. I kdyz to neni lehky. Mam rada ruzne trhy a protoze se na ne dostanu casto az odpoledne, dostanu nekdy i krasne slevy. Takove male krupave okurky.... hmmmmmm.... :) Myslenka lokanosti je proste uzasna (zadna silena dlouha preprava atd), i kdyz v zimnim obdobi je to narocne.

A jak Jindra pise, ze to neni jen o jidle, tak to urcite neni. Stres dokaze rozhodit v tele uplne cokoli a cim dyl trva, tim hur (ja si takhle vypestovala cystu v prsu, ale uz je pryc, tuk tuk, a pak neco, co jeste pryc neni). A blby je, ze i ten nevedomy, ktery si uvedomime, az se situace zmeni a my si oddechneme, vydechneme, uvolnime se a rozkveteme. :) haha. Ale prijde mi, ze tohle je casto jeste delsi cesta nez nejaka dieta. :( :lol:

Drzim pesti, at se to vyresi co nejdrive.
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » stř kvě 24, 2017 20:47

Byla jsem v bylinářství Kindl :) zatím se mi zdá, že to působí dobře. Jsem mnohem méně unavená a teplotu si neměřím každý den, ale z toho, co jsem se párkrát změřila, tak jsem měla víckrát normální teplotu než zvýšenou 8) dokonce jsem měla tolik síly, že jsem si včera a dnes zacvičila a měla jsem velkou radost, protože pár měsíců jsem teď na to fakt neměla energii a ono je to tak super. Takže vypadá to, že je to na dobré cestě - nevím, jestli kvůli těm bylinkám nebo něčemu jinému, každopádně jsem moc ráda.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » stř kvě 31, 2017 21:28

skvele :))))))

Ja mela nedavno bolest v krku, ale odeznelo to skoro ihned, nejak se to u me neuchytilo. Tuk tuk. :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » ned říj 01, 2017 22:44

Chviličku jsem tu nebyla :D

Bohužel nemohu říct, že potíže, co jsem měla na jaře, jsou vyléčeny. Od té doby se mi to ještě mnohokrát vrátilo, užívala jsem párkrát antibiotika :roll: a konečně se aspoň ví, co to je - zlatý stafylokok. Nebo aspoň tedy mi ho našli. Jestli on dělá všechny ty věci, tím si nejsem jistá. Co ale vím je, že je to stále ten samý problém - na jaře ke mně přišla nějaká breberka a od té doby je se mnou. Poznám to podle specifického pocitu, který jsem nikdy dřív nezažila. Zajímavé je, že o stafíkovi se tvrdí, že je hrozně nakažlivý, ale ani přítel ho nemá, byl na testech.

Častokrát jsem si kladla otázku, jestli by se mi toto stalo, kdybych jedla jako dřív - převážně živou stravu. A jestli by to pomohlo vyléčení dnes. Vůbec nechápu, proč to aspoň nezkusím, asi jsem nějaká zmlsaná? Přitom mě to chození po doktorech vůbec nebaví. Myslím, že jsem tu živou stravu dělala dřív nějak špatně, třeba trávení mám teď mnohem lepší. Možná ale zase v něčem jiném mi dnešní strava škodí.

Teď trochu mimo téma, mám zajímavý poznatek. Když jsem začala používat menstruační kalíšek, myslela jsem, že ho něčím napustili, protože výrazně voněl. Pak jsem zjistila, že to nevoní kalíšek, ale moje krev. Byla to úplně krásná květinová vůně, až se mi nechtělo věřit. Teď mi ten kalíšek smrdí jako nějaká zdechlina, fakt hnus. Tak mě samozřejmě napadlo, jestli to nemůže souviset s tou stravou.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » ned říj 01, 2017 22:54

Určitě strava určuje jak je krev cítit. Plus odpadní produkty parazitů v těle (které jsou také ovlivněné stravou). I pach moči se silně mění (což je zahuštěný obsah krve) - podle specifického zápachu poznám že jsem to přehnal s nezdravou stravou a je zas čas stravu změnit (kyselá vůně a přidává se zápach z přemnožených parazitů). Po pár dnech na ovocné stravě se zápach mění na vůni.

Háně

Příspěvek od Háně » stř říj 04, 2017 15:31

Tak to já jsem si nikdy nevšimla, že by moje moč byla nepříjemně cítit. Nicméně ten kalíšek jsem pořádně vydrhla, pak ho znovu používala a už zase voní jako květinky, tak jsem prostě asi jenom prase :oops:
Každopádně parazitů mám plno. Dnes mám konečně výsledky z výtěru krku z pátku (týden po dobrání ATB) a je sice super, že ze "stafylococcus aureus hojně" se stal "stafylococcus aureus ojediněle", ale ještě se přidal k němu kamarád streptokok. A cítím se stále stejně vyčerpaně. Mám doporučení na ORL, ale zvažuji, co dál. Mám teď bylinky, ty by z části mohly určitě pomoct. Další ATB myslím, že nejsou dobrý nápad. Měla jsem čtvery za půl roku, tuto cestu jsem vyzkoušela a zdá se mi nefunkční. Tak nevím, jestli vůbec na ORL chodit, a nevyzkoušet nějakou dobu bylinky + živou stravu a šťávy + třeba jednou týdně jedničku + co mě ještě napadne. A pak si nechat udělat výtěr někde v laboratoři na vlastní náklady, jestli je to možné. Nebo to ani nebude potřeba, protože já přesně cítím, jestli je v tom těle něco v nepořádku, je to dost specifický pocit. Anebo je možné, že ta krční lékařka mi může doporučit ještě něco jiného, o čem ani nevím a co by mi mohlo pomoct. Tak nevím, jestli se za ní vydat, nebo ne.
Divné je, že když mám v krku tyhle brebery, nechytil je přítel. Který nežije nějakým extra zdravým životem, a ještě je takový choulostivý, nevím, jak líp to nazvat. Já se v pohodě umyju studenou vodou, on už kvičí. Já běhám bosky, všude možně lezu, on se moc neodváží. Navíc doma hodně topí, u nás se netopí vůbec. A spí se zavřeným oknem. Tak jsem myslela, že on něco chytí spíš než já. Asi mám hodně oslabenou imunitu.

Z krve mám teď nepatrně zvýšené lymfocyty, jinak mám výsledky ukázkové. Ale pH ranní moči opět 7 :shock: tak to asi nebyla náhoda - já se neměřím, ale i v březnu i teď v září mi to vyšlo z rozboru. Snad nemám ještě něco s ledvinama...

Háně

Příspěvek od Háně » stř říj 04, 2017 15:51

Četla jsem si o tom, co může být za tím vyšším pH ranní moči a dozvěděla jsem se, velmi zjednodušeně, že to může být ten problém, že ledviny neumí vyloučit vodíkové ionty do moči a tedy zůstane nedbytek vodíku v organismu, což pak způsobí překyselení. Překyselení může způsobit (kromě jiného) nedostatek draslíku v krvi a to je pak docela nebezpečný. Může to způsobit nebezpečné poruchy srdečního rytmu. Mně se právě někdy začátkem září začalo stávat, že mi tak nepříjemně přeskakovalo srdce, jako by kromě toho mého rytmu se snažilo najednou dodržovat ještě jiný rytmus. Tak jsem se toho chtěla co nejdřív zbavit, přečetla jsem si, že může pomoct dodat hořčík a draslík, to jsem udělala a hned další den už to bylo dobrý. Nicméně v krvi mi taky zjišťovali draslík a vyšlo mi to v pořádku, ale celkem u spodní hranice. Navíc jsem tehdy byla akorát nadopovaná tím draslíkem z DM drogerie. Snad tohle není můj případ :| ale raději...si dám pozor...a nebudu jíst ty ošklivé věci (doufám).

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » stř říj 04, 2017 16:49

Proč Tě znepokojuje pH 7? Vždyť to je neutrál, tedy vzorově v pořádku. Je sice dobře malé kolísání kolem 7 (aby se střídalo kyselé a zásadité prostředí), ale není to nutné, stačí když se 7 drží. Lidi mívají dlouhodobě 5 nebo 6 (kyselé) a to pak je problém.

Háně

Příspěvek od Háně » stř říj 04, 2017 17:01

Jednak proto, že v té tabulce, co mi dala doktorka, je to vyznačeno jako příliš vysoké (tam píšou že ideální je 4,5 - 5,5).

Což je asi podle toho, jak to mají průměrně (ne)zdraví lidé... Ale myslela jsem, že během dne je přirozeně ráno moč nejkyselejší, třeba kolem šesti a vystoupá až odpoledne...ale moc jsem to nikdy nestudovala, to je pravda.

A přinejmenším mi to přijde divné proto, že jím celkem kyselinotvorné věci, tedy spoustu věcí vařených, luštěniny, obilí i zeleninu. Ale pouze rostliny, zvířátka ani nic z nich nejím. Nicméně jestli říkáš, že 7 ráno je v poho, tak se raduju :) jen tomu nerozumím.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » stř říj 04, 2017 19:22

Ty tabulky budou asi s ohledem na běžně se stravující populaci, u které znamená uvedené ranní pH zdravý organismus (přes noc probíhá acidifikace ledvin, nesprávná hodnota pH může indikovat chybnou funkci ledvin ... nebo nestandardní stravu). Při zásadotvornější stravě to nemusí ráno klesnout, může naopak ráno i stoupnout. Jarda Zajíček považuje za standard pH kolem 7.4, což odráží pH krve, kolem téhle hodnoty se mu pH moči přes den pohybuje nahoru a dolů (acidobazická pumpa).

Háně

Příspěvek od Háně » stř říj 04, 2017 20:06

No jo, ale řekla bych, že moje strava není zase tolik nestandartní...je pravda, že nejím nic živočišného, a jím více zeleniny než průměrný člověk, ale rozhodně nejím nijak podobně jako Jarda Zajíček. Ovoce teď nesním mnoho, zato jím často vařené obiloviny a luštěniny, vlastně ke každému jídlu jedno z toho. A někdy jím vyloženě nezdravé věci jako sladkosti. Nerada se tady k tomu přiznávám, ale nevím, jak to, že nemám tu moč kyselou. Navíc jsem celkem nervák a stresuju se, a teď, když mám ty bakterie a jsem unavená, ani nesportuju, když nepočítám běžnou chůzi. A antibiotika by měla taky okyselovat, ne?

Háně

Příspěvek od Háně » čtv říj 05, 2017 10:22

Tak jsem se vrátila od ORL, prý je se mnou v podstatě vše v pořádku, je potřeba zvýšit imunitu. I ona uznala, že dávat mi atb je blbost. Ty bakterie ve mně žijí normálně a jen se mi pomnožily a tělo najednou nezvládlo je dát do latě. No, není divu. Dala mi nějaké léky, které fungují na principu aktivní imunizace, jsou tam přesně tihle stafíci a streptíci a ještě další. Tak to brát budu, tomu docela věřím, že mi může pomoct. Ale hlavně bylinky, ovoce, pobyt venku, otužování, spánek apod. Jsem ráda, že jsem tam nakonec šla.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » čtv říj 05, 2017 13:03

K imunitě - hlavní sídlo naší imunity sídlí ve střevech (nějak 90%), protože střevní stěny mají největší plochu. Proto stav střev velmi ovlivňuje imunitu. Imunitě velmi škodí lepek, zanáší se tím střevní stěny a usazují se v tom pak nepřátelské bakterie, které stěny poškozují. Vypuštění lepku nejvíce pomáhá posílení imunity. A také doplňování prospěšných bakterií, očista střev klystýry, a především dostatek odpočinku, ten je pro posílení imunity hodně důležitý. Obzvláště když se berou léky (jako atb), tak je potřeba doplňovat správné bakterie, protože léky je ze střev vybíjejí a pak se tam rozmnoží nepřátelské bakterie.
Háně píše:
stř říj 04, 2017 15:31
...Divné je, že když mám v krku tyhle brebery, nechytil je přítel. Který nežije nějakým extra zdravým životem, a ještě je takový choulostivý, nevím, jak líp to nazvat. Já se v pohodě umyju studenou vodou, on už kvičí. Já běhám bosky, všude možně lezu, on se moc neodváží. Navíc doma hodně topí, u nás se netopí vůbec. A spí se zavřeným oknem. Tak jsem myslela, že on něco chytí spíš než já. Asi mám hodně oslabenou imunitu...
K porovnání s přítelem - přesně podobné to mám s přítelkyní, jen obráceně, já jsem ten choulostivější a ona ta odolnější co všude vleze a nic jí nevadí. A já chytám jen drobnosti (drobná nachlazení) a ona jen ty větší problémy (vysoký tlak a jiné), drobným nemocem odolává bez problémů.

Citlivější lidé jsou choulostivější, jsou pro ně problém už drobnosti. Ale díky tomu dříve reagují na signály těla a tak se jim vyhýbají závažnější problémy. Odolný člověk si drobností nevšímá a tak tělo musí poslat silnější signál s informací "Dělej se mnou něco!". Přesněji, tento signál vysílá duše, protože je vždy ne zcela spokojená se současným stavem a proto formuje tělo tak, aby se dostalo do stavu vyžadujícího pozornost a změnu. Typicky to bývá např. stres ze kterého se chce duše dostat a tak se snaží dosáhnout změny v životě pomocí nemoci (=únik od stresu). Nebo často lidi tlačí v duši neodpouštění někomu a tak je duše vede do podobné situace, aby tím dokázali toho člověka pochopit a tím mu odpustit.

Což souvisí s naším životním vývojem. Na člověka v životě neustále působí 2 síly - 1) touhy a potřeby, jako akční síly, hnací motor který nás tlačí vpřed, 2) nesnáze a potíže, reakční sily, které nás brzdí v dosažení našich cílů, ale způsobují že se musíme zastavit a něco změnit, vedou nás k vývoji a poznání. Tyto 2 síly jsou vždy v rovnováze, abychom se mohli co nejefektivněji vyvíjet. Překážky jsou vždy přiměřené tomu, co zvládáme. Kdyby byly příliš malé, dosáhli bychom příliš rychle cíle a ztratili motivaci, vývoj by se zastavil. Kdyby byly příliš velké, vzdali bychom to a také by se vývoj zastavil. Duše dostává takové vybavení, aby měla touhy a správné množství překážek, aby se tím mohla vyvíjet a získávat poznání. Překonáváním překážek se naše duše formuje. A tato změna v duši, náš vývoj, je důvodem naší existence zde. Citlivý člověk dostává jen slabé překážky, protože více nezvládá a je to pro něj přiměřená zátěž, odolný zvládne těžší překážky, včetně těžších nemocí.

Já osobně bych nezvládal život mé přítelkyně. Proti jiným mám snadný a pohodový život, ale je to přiměřeně tomu, jaké překážky zvládám. Ani u lékaře jsem roky nebyl, stačí mi mé malé bolístky které si můžu vyléčit sám. Ve skutečnosti to není ani tak zásluha snažení jak je kdo zdravý, neovlivňujeme to až tak moc jak si myslíme. Je nám to spíš dáno naší duší a v ní máme vepsáno jak moc máme být naším snažením úspěšní ve zdolávání překážek. Nedostáváme to přidělené "odněkud", naše úroveň je to co cítíme v podvědomí, určujeme si to sami. Kdo chce tak si může podvědomí přeformovat (autosugescí) a zařadit se tak do jiné úrovně, ale stejně vždy budou překážky přiměřené jeho schopnosti je zvládat.

Háně

Příspěvek od Háně » čtv říj 05, 2017 22:37

Díky, Pando, za obsáhlou odpověď. Určitě si to ještě přečtu znovu, trochu víc v klidu než teď, abych tomu mohla porozumět.

S těmi střevy, brala jsem při braní antibiotik probiotika i tobolky, i se snažím jíst pravidelně kysaný zelí. Dřív jsme byla zvyklá dávat si klystýry, ale to teď není úplně dobře možné, bydlím zas s rodiči a s tím souvisí nedostatek soukromí na takové věci, zvlášť u nás v konzervativní rodině :? naši si myslí, že mám tu "nemoc" z toho, že nejím mrtvá těla zvířat :| :D . Lepek jím spíš výjimečně, zkusím ho zrušit úplně.

Myslím, že ta choulostivost je hodně i o zvyku. Já jsem zvyklá, celý dospívání jsem strávila u koní, kde byla spousta práce, ať bylo vedro na omdlení nebo strašná zima. Taky jsem vždy trávila hodně času v přírodě, spala ve stanu, lozila po stromech, byla jsem hodně zvědavá a když jsem chtěla něčeho dosáhnout, musela jsem zatnout zuby a trochu se přemoct. Myslím, že to je pozitivní, když někdo takové věci dokáže. Na druhou stranu už jsem si všimla, že se v tom celkem vyžívám a baví mě se s tím vytahovat, když jsem "odolnější" než někdo jiný :lol: nevím, z jakých pohnutek mě láká být nějaká superwoman, co dokáže odolat všem okolním vlivům. Což rozhodně nejsem, pořád ještě jsem docela bačkora. Ale mám to už od mala. A vím taky, že opravdu mám sklony zůstávat v nevyhovujících situacích a snažím se "nějak to vydržet", přestože to ve skutečnosti nechci, jen třeba nevím, co je pro mě dobré v tu chvíli a jestli to v budoucnu třeba neocením, že jsem vydržela......přítel je spíš takový domácí zvířátko, ale snaží se to trochu změnit. Protože ho štve, že já bez mrknutí oka přejdu studeným potokem a nechce být zahanben :mrgreen:

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » čtv říj 05, 2017 23:02

Haha, chudák přítel, jo to znám. :D

S klystýry - nouzová náhražka by mohl být mini klystýr, gumový balonek s vodou, což se dá provozovat docela rychle a nepozorovaně a možná by to mohlo také nějakou službu udělat. (zajímavé že se prodává spíš jako intimní potřeba pro dámy :-) )

Háně

Příspěvek od Háně » pon říj 09, 2017 12:01

Jo, chudák...ale aspoň může překonávat svoje hranice :lol:

Aha, díky za tip. Porozhlédnu se po tom balónku, to by mohlo být dočasné řešení.

Háně

Příspěvek od Háně » úte říj 10, 2017 12:00

Dnes ráno jsem si připomněla fuj věc z dob mého všežravectví a vegetariánství :) ráno jsem měla v puse hady. Tedy tak jim od mala říkám já, jsou to takové hnusné hnědé hleny přilepené ráno po probuzení na horním patře v puse. Dřív to byla každodenní záležitost, a od té doby, co jím jen rostlinky (byť i vařené, a jednou za čas dokonce i vyloženě vegan junk food), se mi to stane jen, když mě škrábe v krku. Což za těch pár let mohlo být asi tak 4x.

Tak si říkám, že je asi lepší dlouhodobě jíst prostě jen líp, než nějakou dobu jíst přímo excelentně a pak zas sklouznout ke starým návykům. Veganství je pro mě velmi snadno udržitelné, ve všech směrech jednodušší a jsem spokojená, tím myslím nehoní mě žádné chutě, najím se i mimo domov, je to levný, po ničem zvlášť moc netoužím, zkrátka a dobře je to fajn. A to je pro mě ten základ a pak můžu postupně dělat ty další změny, jako třeba vyřazení dalších otravin.

Jindra

Příspěvek od Jindra » stř říj 11, 2017 13:28

Háně píše:
pon říj 09, 2017 12:01
Jo, chudák...ale aspoň může překonávat svoje hranice :lol:

Aha, díky za tip. Porozhlédnu se po tom balónku, to by mohlo být dočasné řešení.

ahoooj milá Haní,

balonek mám, ale protože je gumový, tj. neprůhledný, nepoužívám ho. jednak teda je to fakt jen miniklystýr, to je spíš tak na uvolnění zácpy, ale hlavní důvod - do balonku nevidím. pokud nevím, jak (po čase) vypadá uvnitř, odmítám ho. u klystýrky samozřejmě mám průhledné hadice a krásně vidím, jestli uvnitř není plíseň (pokud bych je po klystýru špatně usušil). Čet sem u Jardy - nějaká paní si dala klystýr a až pak si všimla, že má hadice po delším skladování zaplísněné. by mi asi hráblo, tohle si nahnat do střev :-( (BTW řešil jsem podobnej případ tady u kamarádky, která tohle taky zažila a pak to dovršila kávovým klystýrem – známe účinky kávovýho, že jo – , který vyhnal plísně ze střev do celýho těla, týýýjo, to jsme pak horkotěžko detoxikovali, ještě že existujou zlatý lidi jako Ota Nepilý). Takže právě proto. Novej balonek ok, ale po dvou třech použitích, když nevím, zda je uvnitř čistý... navíc on nemůže vysychat, protože ta malinká dírka to znemožňuje. No jen můj názor. Možná pokaždé vypláchnout savem, nevím. Je to neprůhledné, tak já prostě ne e.

No jinak je fajn, že jsi si vědomá, jak žiješ a jaký zdravotní problémy z toho teda plynou. Jen škoda, že chodíš po doktorech - osobně jsem tam stejně jak Panda (štastní to my dva lidé, viď Pando) léééta nebyl a už doufám ani nebudu. Jednak to naštěstí dlouhodobě nepotřebuju, ani nachlazení a podobný drobnosti vůbec nemívám (jupííí, vivat raw), no ale hlavně, doktoři nepomůžou (vyjma úrazů, jasně). A především - pokud mi fyzická stránka někde naznačí nějaký nesoulad, hned po Hnízdilovsku přemýšlím, co mi tím tělo moje zlaté dává za zpětnou vazbu, čili co nedobrého jsem mu nedávno činil.

Panda tu píše v souladu se mnou (né že bych kontroloval, ne e, jen to prostě zvědavě čtu), takže pomlčím, nebudu jej opakovat. Je to skvělej kluk, já bych to tak fajn a rozumně jako on ani napsat neuměl (Pandóóó, moc pěkně Tě zdravím). Jen teda jak Pando píšeš, že není nutné střídání pH nahoru a dólu, tam já myslím, že to střídání chce (to mám vyčtený od Jardy a zdůvodňuje to výživou buňky na osmotickým principu, což mi přijde rozumný), ale nemá cenu se tím zabývat, protože nevěřím, že je dneska (tady v Česku) kdokoli schopnej bejt trvale alkalickej. Však ona ta kyselost semtam přijde (stačí krapet všadypřítomnýho stresu, povařenýho jídla, přehnanýho sportu s jeho kyselinou mléčnou, nebo třeba jen jídlo ve spěchu, který se blbě tráví, no důvodů známe hromadu, nebudu na všechny vzpomínat).
Je teda úsměvnej ten doktor, kterej Ti Haní říkal, že pH štyryapůl, pětapůl je v pohodě. Éééh, to teda neberu. No ale zcela to koresponduje s tím, co MUDry učej na školách, takže klasika. :-/

Haní ale víš doufám o existenci moc moc cenný knížky, kterou by měli prodávat za milion. Velmi velmi podstatné a cenné čtení, Tepperweina doufám znáš. Pokud ne, moc doporučuju věnovat tomuto chlapci nějaký čas :-)
https://uloz.to/hledej?q=pryc+s+kyselosti

Skvělej den všem, páá ukecanej Jindra

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » stř říj 11, 2017 14:18

Jo s plísněmi u balonku může být problém. U klystýru mi vznikají plísně tak po pár měsících používání, to pak se hodí prohnat savem. U balonku by asi mohlo stačit tam občas nalít vodu s octem a nechat hodinu působit (jen teorie).

Háně

Příspěvek od Háně » stř říj 11, 2017 23:35

Ahoj Jindro, ráda tě zase "vidím" :)
no jo, to mě nenapadlo, s těmi plísněmi. A dokonce moje normální klystýrovací nádoba podle mě má plísně - zatím co jsem ji minimálně půl roku nepoužívala, ležela ve velmi vhkém a plesnivém prostředí, takže teď smrdí zatuchle. Ještě že mě nenapadlo to použít, protože toho bych taky byla schopná :mrgreen: buď ji vysavuji, nebo spíš koupím novou, lepší (mám příliš malou), až tohle bude zase aktuální (budu bydlet někde, kde můžu takové věci provádět). A ta paní, když si udělala plesnivý klystýr, pak měla nějaké příznaky? Stalo se jí něco?

S normálními nachlazeními taky nechodím a předtím jsem hrozně dlouho nebyla, dokonce jsem nebyla u žádného zapsaná. tohle vše se odstartovalo letošního března. Jsem si téměř jistá, že jsem se oslabila celkem velkým stresem způsobeným (absolutně bezproblémovým a zázračně nekonfliktním) rozchodem, neboť jsem si začala dávat některé věci za vinu a myslela jsem, že jsem někomu moc ublížila, ale ve skutečnosti jsem třem lidem pomohla, a ještě stále to postupně zpracovávám a nějak to furt nemůžu pustit, i když vím, že jsem udělala dobře a rozhodně nelituju. Co se týče té stravy, myslím, že když srovnám dnešní (spíše vařenou) a dřívější (převážně raw), na obou můžu najít klady a zápory.

Tuhle knížku znám! V létě jsem si jí prolistovala, když jsem byla pár dnů na jedné chalupě a tam jí zrovna měli. Tak se podívám trochu detailněji. Díky moc 8)

Přéma pozdravuje :wink: (a dodává, že se asi nehodí, abych sem psala, že prý jsi frajer :lol: ale řekl to!)

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » čtv říj 12, 2017 8:38

Jo rozchody a (neoprávněný) pocit viny, to známe, naprosto běžné. :D

Háně

Příspěvek od Háně » čtv říj 12, 2017 12:20

hmm vážně? :D když jsem se s někým rozešla prvně, byla jsem z toho v úplné euforii, tak jsem doufala, že to bude zase tak dobré, ale moc nebylo. Hlavně protože jsem toho kluka měla ráda, ale sebe ještě víc, a chtěla jsem pro sebe něco (a někoho) jiného. Je to tak nesnesitelně těžký, že si vlastně můžu dělat, cokoliv jen chci :lol:

Háně

Příspěvek od Háně » úte říj 17, 2017 19:06

Mám zajímavý návod, jak se uklidnit a cítit se líp v každé patálii :D asi před měsícem se mi začala klubat osmička a měla jsem z toho velkou radost. Nezkazilo mi ji ani to, že mě ostatní hned začali strašit, že mi bude dělat problémy a budou mi ji muset vytrhnout. A vždy, když jsem v nesnázích, si sáhnu jazykem na ten zoubek a najednou cítím takový hluboký klid, a taky že jsem sama za sebe zodpovědná na tomhle světě a nikdo mi nemůže nic udělat, pokud já nebudu chtít. Prostě zoubek moudrosti 8) jsem ráda, že ho mám a věřím, že mi žádné problémy dělat nebude a vytrhnout si ho nenechám.

Jindra

Příspěvek od Jindra » stř říj 18, 2017 12:14

přeju, aby byl zoubek stejně rozumný, jako Ty

asi to znáš - dnešní děti jí spoustu masa a pijí spousty mléka; to vše obsahuje růstové hormony z potravy velkochovů, děti tedy raší do výšky a lebka je pak vysoká úzká, zuby se nevejdou, v úzké lebce na ně není místo - proto dnes 70 % dětí nosí rovnátka. správná lebka má být kulatá (zjednodušuju). Tak snad máš hlavu dostatečně kulatou = širokou a zoubky se všecičky vejdou :-)

Krásně Tě zdravím a taky prosím, předej pozdrav milému kytáristovi Přémovi,
pááá

Háně

Příspěvek od Háně » čtv říj 19, 2017 10:47

Nooo, já jsem taky dost vyrašila do výšky :D V dětství jsem maso odmítala, jen když jsem si hrála na kočičku, snědla jsem trochu šunky, protože kočička přece jí masíčko. A ve dvanácti jsem se smířila s tím, že jsem člověk, a od té doby jsem nepožila ani kousek. Rovnátka jsem sice nosila, ale neměla jsem zuby moc křivé, tehdy to nošení rovnátek bylo nějak v módě. A postupem času se mi zuby vrátily do původní polohy. Nějak mi narostly a nechtějí, aby je někdo posouval.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » úte říj 24, 2017 23:28

hele, na pocity viny jsem tu expert ja! :)
Nic moc, ale styl vychovy udela sve a zbavuje se toho dost spatne. Navic kdyz je clovek nervacek a co na srdci, to na jazyku, pocity viny se dostavi o to snadneji. :mrgreen: Nastesti je vetsinou nakonec odpalkuju.
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » úte říj 24, 2017 23:31

Panda píše:
čtv říj 05, 2017 13:03
...
Citlivější lidé jsou choulostivější, jsou pro ně problém už drobnosti. Ale díky tomu dříve reagují na signály těla a tak se jim vyhýbají závažnější problémy. Odolný člověk si drobností nevšímá a tak tělo musí poslat silnější signál s informací "Dělej se mnou něco!". Přesněji, tento signál vysílá duše, protože je vždy ne zcela spokojená se současným stavem a proto formuje tělo tak, aby se dostalo do stavu vyžadujícího pozornost a změnu. Typicky to bývá např. stres ze kterého se chce duše dostat a tak se snaží dosáhnout změny v životě pomocí nemoci (=únik od stresu). Nebo často lidi tlačí v duši neodpouštění někomu a tak je duše vede do podobné situace, aby tím dokázali toho člověka pochopit a tím mu odpustit.
...
souzni to s mymi aktualnimi myslenkami a pocity, a vlastne i zkusenostmi.
"Abraham"

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » úte říj 24, 2017 23:32

Háně píše:
čtv říj 12, 2017 12:20
Je to tak nesnesitelně těžký, že si vlastně můžu dělat, cokoliv jen chci :lol:
:)
"Abraham"

Jindra

Příspěvek od Jindra » stř říj 25, 2017 7:51

Pavluska píše:
úte říj 24, 2017 23:31
Panda píše:
čtv říj 05, 2017 13:03
...
...
souzni to s mymi aktualnimi myslenkami a pocity, a vlastne i zkusenostmi.
jejda, tak tohle jsem přehlédl,
jsem rád, že Pavluška zopakovala,
to je, Pando, výtečně řečeno, to se mi moc líbí a teď si to pasuju do mého vztahu se ženou...
lajkuju :-) a děkuju, fakt pěkně řečeno

Háně

Příspěvek od Háně » čtv říj 26, 2017 12:01

Poslední dobou konečně výrazný obrat k lepšímu, huráááá! Buď díky bylinkám, anebo tomu léku, co obsahuje bakterie. A překvapivě souběžně s tím, jak je mi pořád líp a líp, začínám víc chápat, že jsem udělala všechno správně, co se týče těch vztahů, zatím to tedy vypadá jako nejlepší rozhodnutí mého života :D protože najednou vidím, že se mi splnilo, co jsem si dlouho přála - abych měla nejen to, co chci, ale ještě navíc to, co by mě ani nenapadlo, že bych mohla chtít, ale je to bezva :lol:

Co mě ale trápí čím dám víc jsou ženský věci. PMS, při menstruaci se první den bez ibalginu prostě neobejdu, fakt je to síla. Určitě je někde problém, tohle už rozhodně není "normální" bolest. Už jsem vyzkoušela tolik různých způsobů, jak si pomoct, přečetla o tom několik knih, a pokud něco přineslo zlepšení, tak jen malé a dočasné. Nyní chci vyzkoušet hořčík. Jeho nedostatek prý může způsobit tyto potíže. Mně ho nedávno doktorka měřila a měla jsem ho v normě, ale na spodní hranici. Podle paní, která má s tímto zkušenost, jsou ty tabulky zastaralé a když máš dle nich nedostatek, tak máš už opravdu hooodně velký nedostatek. Problém je, že když si koupíš hořčík v lékárně nebo prostě z běžných zdrojů, jedná se o oxid hořčíku, který se téměř nevstřebá. Řešením je například vyrobit si vlastní hořčíkový olej a použít k tomu hořčík v jiné formě. Což udělám já a uvidím, zda to bude řešením problému. Pořád mám ale na mysli ty tři měsíce v minulém roce, kdy jsme vůbec žádné potíže neměla (poprvé a zatím naposledy) a stále nemohu přijít na to, co jsem tehdy dělala líp než teď.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » čtv říj 26, 2017 12:52

Prý (neověřeno) káva je silným zdrojem hořčíku, ale na druhou stranu zvyšuje rychlost jeho vylučování, neví se který efekt převládá. Kdosi si dělal slabou instantní kávu v Magnesií (bez varu, aby se minerály nesrážely) a snad mu to hořčík prý zvyšovalo, ale mohl to být jen dojem. Spotřebu hořčíku významně zvyšuje stres, cukr a bílá mouka - možná zvážit snížit tyto faktory než se snažit suplementovat.

Háně

Příspěvek od Háně » čtv říj 26, 2017 13:21

Díky za reakci. Kafe do sebe nedostanu, strašně mi to páchne a nechutná. A i kdyby, tak myslím, že to není dobrá volba a dají se najít jiné způsoby, jak do sebe neškodně hořčík dostat. Cukr a bílou mouku se snažím konzumovat co nejmíň, to je jasný, dokonalá v tom ale zatím nejsem. Druhá věc je, že kdyby mi ten hořčík pomohl, abych už tento cyklus cítila výrazné zlepšení, tak mi přijde lepší postup ho nějakou dobu suplementovat, postupně se snažit lepšit stravu a stres, pak přestat hořčík užívat a vidělo by se, jak na to jsem. Něco mi ale říká, že pes je zakopaný někde úplně jinde. I tak to zkusím.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » pát říj 27, 2017 0:11

na bolestivou ms muze zabrat i dlouhodobe uzivany malinik. Ale samozrejme kazda jsme jina a kazda ma toho zakopaneho psa jinde. :)
Na akutni krece vyluh z majoranky.
O strave nemusim na tomto foru psat, ze jo. Snad se jen primluvim za pripadne vykopnuti soji z jidelnicku, pokud jis. Ale nekomu treba neva.
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » pát říj 27, 2017 9:25

Sóju občas jím, ale ne nijak extrémně. Když mě to ale tehdy před rokem nebolelo, tak jsem ji jedla denně. Takže myslím, že spíš na to nemá vliv...

Háně

Příspěvek od Háně » pát říj 27, 2017 9:35

A majoránku jsem taky zkoušela, ale absolutně žádný výsledek :( jediný co pomůže je ibalgin, který si musím dát už když ta bolest nastupuje. Když se to rozjede, je pozdě a nepomůže nic. Stačí ale pouze jeden za měsíc. Je to totiž několika hodinový zachvat, kdy mám velký bolesti a je mi hodně špatně. A i přesto, že ležím v posteli, tak brečím bolesti. Neschopná absolutně ničeho, vadí mi jakýkoliv zvuky, pohyby okolo mě a světlo. A pak to najednou přejde a jsem po celý den z toho unavená, ale už je to dobrý. Jinak mě břicho pobolívá dva dny, ale to už není nic hrozného. To bych řekla, že je ta normální bolest při MS. Ten zachvat je peklo, neznám zatím větší bolest.

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » sob říj 28, 2017 10:08

aha :?
Tohle uz nastesti neznam. Kdysi davno ve spatnem psychickem rozpolozeni jsem pri ms i zvracela, ale telo se uz nejak porovnalo.
Majoranka by mela byt prave na krece, ale vypada to, ze to mas fakt hodne silne. Neco podobneho popisuji holky s endometriozou.
Jak s tim fungujes, kdyz jsi zrovna treba v praci apod?

Mne soja vadila pomerne dost. Pri dennim prijmu byly ms hodne divne (misto rychleho procesu ms takove prerusovane a s tlakama). To same mi dela vic podobnych potravin, takze jsem asi citliva.
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » sob říj 28, 2017 12:29

Tak špatně od žaludku mi tedy naštěstí nebývá. Spíš mívám průjem a takový ten divný stav, kdy je mi jednu vteřinu zima, druhou vedro a přitom se hrozně potím.

Právě mám trochu strach, aby to nebylo něco podobnýho a návštěvu gynekologa jsem stále odsouvala. Teď jsem ale konečně narazila na nějakého doufám celkem normálního (z důvodu víry nepodporuje HA), a už jsem objednaná.

Párkrát se mi stalo, že jsem to dostala v den, kdy jsem byla ve školce. Ale nějak se mi podařilo ten záchvat odsunout až na dobu, kdy jsem se vrátila domů. Asi zázrak. Nebo tělo poznalo, že teď se to fakt nehodí a tak si to nejhorší schová. Bohužel potom doma to bylo o to horší. Ale asi třikrát se mi to stalo ve škole na povinném semináři, takže jsem se nemohla jen tak sbalit a jít domů. To jsem se většinou snažila co nejvíc nenápadně se svíjet na židli a průběžně jsem chodila na WC to vydýchat. Každopádně to bylo utrpení. Teď už to dělám tak, že když vím, že musím nutně někam jít, tak si včas vezmu ibalgin a pak jsem schopná fungovat úplně normálně. Ve většině případů si to ale zařídím tak, abych mohla zůstat doma. Zatím díky studiu těch dnů, kdy opravdu nezbytně někam musím, není tolik. Nebo si to nejhorší odbydu doma dopoledne a odpoledne jsem už v pohodě. Naštěstí je to fakt pár hodin.

Hmm, já jsem zatím opravdu na žádnou souvislost s potravinami nepřišla. Když jsem byla víceméně na raw, bylo to trochu lepší, ale ne zas o tolik.

Háně

Příspěvek od Háně » úte říj 31, 2017 14:01

Minulý týden v pondělí jsem byla na testech krev a moč u pana veganskýho doktora. Respektive je to nutriční specialista, co si dělá výzkumy na veganech a ví, co ti mají otestovat (co většinou může veganům chybět). Tak jsem dopadla dobře, jen mám míň vitaminu D. Ale opět mě zaujalo pH moči, sama si ho neměřím a asi bych měla začít. Každopádně bylo to asi ve 2 odpoledne a měla jsem 6,5. Což je předpokládám moc kyselé. A přijde mi to divné, že po probuzení jsem měla 7 a pak se to okyselilo, protože jsem myslela, že to má být právě naopak, ráno nejkyselejší a pak zezásaditět. Budu si muset nastudovat tu knihu Pryč s kyselostí, půjčila jsem si ji v knihovně.

Panda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panda » úte říj 31, 2017 14:09

6,5 v moči je jen malá kyselost (na rozdíl od krve, kde to moc nesmí kolísat). Lidé na běžné stravě mívají 4 nebo 5. Záleží dost i na množství vypité vody jak se to zředí, při hustější moči to může být víc kyselé.

Háně

Příspěvek od Háně » úte říj 31, 2017 18:30

Tak to na tom ještě nejsem tak zle, přestože bych svoji stravu označila za téměř běžnou. No, možná už mám zkreslenou představu, co je běžné a co ne :D

Pavluska

Příspěvek od Pavluska » úte říj 31, 2017 21:00

vit.D je dost dulezity pro imunitu, mimo jine :)
"Abraham"

Háně

Příspěvek od Háně » úte říj 31, 2017 21:07

Jojo, já ho chtěla stejně přes zimu doplňovat. Prý ho mám kousek pod tou spodní hranicí, ale stejně ho mám stále ještě víc, než je populační průměr :) takže neřekla bych, že zrovna tohle byl důvod pro ty moje věci v posledním půlroce.

minsc

Příspěvek od minsc » stř lis 01, 2017 7:25

V DM mívají citrát hořčíku, z pohledů vstřebatelnosti jeden z nejlepších. Já dávám přednost kvalitní čokoládě :) Tzn. ta, která neobsahuje "odtučněný kakaový prášek", pokud možno hořká a záleží i na původu kakaových bobů. Třeba 70% s kakaovými boby z Peru chutná mnohem méně nepříjemně než "normální" 70% (Tesco Finest Peruvian 70% ). Kvalitní kakao by asi mělo udělat stejnou službu, ale většina jich je odtučněná, tak pozor (já mám jdno dobré z COOP). Navíc je kakao bohaté na antioxidanty. Opomíjená superpotravina, řekl bych.
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.

Háně

Příspěvek od Háně » stř lis 01, 2017 22:06

Já jsem zrovna četla, že ten citrát není nejlepší. Teď cituji "Tento typ je tak dobrou alternativou zejména pro osoby trpící zácpou a problémy s tlustým střevem. Lidé, kteří mají pravidelnou stolici, ne-li až příliš častou, by se tomuto složení měli vyhnout. Podle nejnovějších poznatků odborníků zabývajících se probleamtikou Mg existují názory, že tato forma také může negativně ovlivňovat ceruloplazmin, proto je lepší volit jiné formy."

Prý je nejlepší treonát, co se týče užívání vnitřně, já mám teda chlorid hořečnatý přes kůži. Že prý poměr vstřebatelnost/cena je asi nejlepší. Ale moc se v tom nevyznám, čerpám z jedné FB skupiny a autorkám v tomhle věřím. Nicméně kakao zní jako nejlepší volba :delicacy: teď jsem ho dost zanedbávala, tak si pořídím to nepražené, to je asi nejlepší? Občas si dávám vysokoprocentní čokoládu, ale tam je to odtučněný.

Jindra

Příspěvek od Jindra » čtv lis 02, 2017 22:11

pokud už čokoládu, vezmu si výhradně jakože na chuť, ale ne pro nějaké klady. je snad nějaká fakt bez cukru, který v žaludku kvasí?
pokud chci dát tělu živiny, tak jedině nepražené kakaové boby... a že jich denně sním možná 50 gramů, mňam

Odpovědět