Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PetrK

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PetrK » pon dub 16, 2018 14:38

PavelM píše:
pon dub 16, 2018 13:51
Tohle předváděli při školení bezpečnosti, frajer ponořil ruku do koncentrovaný kyseliny sírový, ukázal všem že se nic neděje, vysvětlil postup a poté ruku utřel do sucha a umyl. Co to udělá přímo s vodou si vyzkoušejte radši na něčem neživým a s obličejovým štítem. Je to docela masakr kolik tepla se vyvine.
To je pěknej extrém :) Nicméně nikoho asi nenapadne dělat s tak koncentrovanou kyselinou bez rukavic a kyselinu někam nalejvat v plavkách. Takže každej normální člověk to dělá buď v plášti nebo v monterkách. Tím pádem pokud se polejeme tak máme již přes látku usušeno a můžeme se sprchovat.
Zásah oka nevím, zda vůbec pomůže i výplach i během několika sekund !! To Vám ten školič neukazoval? :) Hehe:)
Nojo musíš ale ty montérky nejdřív sundat než vlezeš do sprchy. :D Jinak se to na tobě začne vařit.
Po zásahu oka koncentrovanou kyselinou už asi nepomůže vůbec nic. Ale zase bude záležet jak která kyselina a jestli je tam ten exotermní proces.

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon dub 16, 2018 14:39

PavelM píše:
pon dub 16, 2018 14:32
. Běžně se prodává termojasan na terasový prkna, uvádí životnost 45roků a víc.
Čili není to pokus, je to praxe která se dělá už tisíce let.

Rozhodně zajímavý info s tou pecí!
Existuje nějakej tisíce let starej kostel se dřevěnejma základama?
To asi těžko když to garantujou 45 let, hehe.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon dub 16, 2018 17:59

To asi těžko když to garantujou 45 let, hehe.
Tož do toho bychom kosmické kanceláři zcela jistě nešli :))
My stavíme stavby co přežijou děti našich dětí:))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 18, 2018 11:26

Kyselina abychom to ukončili:)
Samozřejmě a logicky, nikdo asi do sprchy nepude v oblečení. Je to to samý jako když hoříš. Tedy každý normálne myslící člověk ze sebe oblečení nejdřív strhá a to třeba i do naha, když mu to nateče do klína:) Nebo za výstřih hehe:)

Za druhé: Dělám s kyselinou dusičnou denně. Zkušeností mám koupu Pocákalo mě to kdysi několikráte, než jsem si zaved procesy jak s tím zacházet. A proto nemám názor, ale zkušenost!! A moje zkušenost je, že kyselina dusičná začne pálit na kůži okamžitě!! V řádu jednotek sekund! Pokud ji okamžitě potom co ucítím zásah na ruce nebo noze umeju, pálení přestane. Tedy podle mé zkušenosti a praxe není pravdou, že na řešení mám několik minut. Tady jsem PetrK v rozporu :)) Hehe:) Seš na řadě vyzkoušej si to sám na sobě:) Ostatně i už jen páry z kyseliny pěkně zaštípou na kůž!! Z velkýho kanystru si 65 procentní kyselinu přelejvám do umělého kropáče a pak z něho kyselinou dorovnávám pH ve vanách s vodou. Už jen odpar kyseliny dokáže na rukách hezky zašimrat. Na to jsem ale zvyklej a ani to už neumejvám:)))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř dub 18, 2018 13:06

A tak pokud slo o koncentrovanou 38% H2SO4 do baterky, tam je celkem casu dost nez zastipe, to bych Petovi i ty minuty veril:), pri kontaktu zacnou napred "klouzat" prsty podobne jako u SAVA (louhu):)
Tato 38% sirovka se chova tak, ze kdyz si nechtic pocakas odev, poznas to az po vyprani v pracce, kdy najdes vyzrana kolecka na monterkach:)
Zkusenost (ne moje) z kratkeho posezeni na baterce:) https://www.google.cz/search?q=kyselina ... 96&bih=668

Ono to asi bude nejspis tim, ze kazda kyselina rozpousti nejlip tu kterou hmotu ci kovy a dusicna je v tomto ohledu svine svinuta:), mel jsem kdysi 80% (bylo me kolem 15-16 roku?) a ta mi sezrala tisteny spoj med i laminat postupne i s plechovou krabici komplet a nasledne vyzrala diru do betonoveho schodu za vyvinu oranzovo-hnedeho koure po celem dvorku jako nekde na bojisti dymovnice :D))
Vsecko co tu popisuju byl mzik behem par sekund "leptani" tistaku:)

Tolik muj postreh z praxe k "odparu" z dusicne, tata mel tehdy strasnou "radost", uz i s tema 65% si celkem hrajes s ohnem:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř dub 18, 2018 13:43

Tolik muj postreh z praxe k "odparu" z dusicne, tata mel tehdy strasnou "radost", uz i s tema 65% si celkem hrajes s ohnem:)))
Naprosto přesně a krásně napsaný!! Výborně!! Není tedy zde možno aplikovat rady PetraK, že je možno čekat minuty. To je v případě kyseliny dusičné fatální kravina, která vede ke zranění!!! A co je tady problém? Že každý zemědělec sahne po N kyselině dusičné protože mu pomůže zvýšit N !!! A tady je ten problém!! Slibuje si od toho, že mu pomůže vyhnat rostlinu do výšky. A tady a na to navazuje další problém, tedy proč jsou rostliny z hydroponických skleníků považovány za amarouny plný vody!! A to je jen proto, že se kyselinami dohání kvalita vody aby se pH udrželo mezi 5,5-6,5 aby rostliny žraly !! A pak tady máme rostliny na pultech, který se zkazí dřív, než je donese člověk domů!! Průser co??
Jinými slovy pro trošku více vnímající na tomto foru:
Mám li NPK 30-30-30 a do vody leju tuny kyseliny dusičný tak N nemůžu nadále používat v NPK 30-30-30
Ale musím adekvátně ubrat na N Tedy moje NPK pak bude 10-30-30!!!
A proč? Protože sem to NPK so směsi docpal už kyselinou dusičnou!! Takže ve finále tam to 30-30-30
stejně mám!! Pochopeno na zdejším foru?

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř dub 18, 2018 14:22

No urcite jo, kdyz nekde pridam, jinde musim ubrat:)
Samoze me trknul ten nitrogen/dusik v souvislosti s tou trojici stavebnich prvku co doplnujes:))

Jeste jeste neco malo k tem vlastnostem ruznych kyselin a moznostem vyuziti:) :
https://www.google.cz/search?q=lučavka+ ... e&ie=UTF-8

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř dub 18, 2018 16:21

Hehe pánové já s kyselinama a louhama dělám, co už bylo sežraných montérek a polití se, proto jsem si dovolil ten komentář že obecný návod (nevím čím jsem se polil) je utřít dosucha a umýt.
PavelM píše:
stř dub 18, 2018 11:26
Kyselina abychom to ukončili:)
Samozřejmě a logicky, nikdo asi do sprchy nepude v oblečení. Je to to samý jako když hoříš. Tedy každý normálne myslící člověk ze sebe oblečení nejdřív strhá a to třeba i do naha, když mu to nateče do klína:) Nebo za výstřih hehe:)
Problém je, že lidi v krizový situaci nemyslí a dělaj kraviny. To byl právě případ dvou chemiků kteří do sebe na chodbě vrazili a polili se koncentrovanou sírovkou. Nenapadlo je nic lepšího než ihned vběhnout do sprchy i s pláštěm a odnést si popáleniny II. stupně. Nehledě na to že jako chemici měli dobře vědět, že na sebe nesmí lít vodu.
To s čím se dělá v hydroponii, 65% nebo 38% jsou kyseliny ředěný a ano štípou hned ale ne hned vám způsobí těžkou popáleninu.
Koncentrovanými myslím 95% a víc a to se chová zase jinak.

Naposled do nás hustili v testech na zbroják: Co uděláte při polití kyselinou nebo louhem? Odpověď: Polévat velkým množstvím vody. ... což je neskutečná kravina, neboť otázka je definovaná obecně a nevím čím jsem se polil. .... situace z bezpečnosti, teď občas čteme ve zprávách jak vám muslimští teroristi s oblibou chrstnou kyselinu do obličeje. No a co když to byla kyselina sírová koncentrovaná? Netřeba rozepisovat jak to dopadne když se poleju vodou, obrázky si dohledejte na googlu jestli na to máte žaludek.

Takže ano, vím že dělám s 65%-ní dusičnou, jdu se ihned umýt.
Nevím čím jsem se polil nebo čím mě někdo polil, utřu to a umyju.

Hehe cefe dusičná je od slova dusit. :) Je silně oxidační a proto měď tak rychle vyšumí. Každá kyselina nebo louh funguje na konkrétní hmotu jinak. Největší swině je fluorovodíková, kápneš na kůži a necítíš nic. Po pár hodinách příjde bolest, na kůži stále nic a uvnitř máš vyžranou díru do kosti a bolí to měsíce. To ovšem není z praxe ale z vyprávění dvou kolegů.

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř dub 18, 2018 19:03

Peto asi tak bych to uzavrel nasledovne:)) - redit K-yselinu do V-ody podle abecedy je super vorrichtung na zapamatovani:)
To s tim utrenim do sucha (= odsat ze sebe prvotni mnozstvi) je taky super navod a zni mi to logicky - pak jako bys daval malo kysleiny do hodne vody:)
Macet ruku v kyseline ani z cvicnych duvodu asi laikum nedoporucime, ze jo :D)))

Myslim vim, ze mas s chemii co delat, proto pisu jen laicke zkusenosti z me praxe s dvema kyselinama:)
O lucavce a rozpousteni zlata ci platiny jen okrajove a z doslechu, nezkousel jsem:)
U te 80% dusicne to vzalo UPLNE vsecko, i ten sklolaminat z tistaku i zeleznou plechovku ve ktere to bylo, snadny zradlo :))

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř dub 18, 2018 21:53

cepheus píše:
stř dub 18, 2018 19:03
jako bys daval malo kysleiny do hodne vody:)
Dyť jo o nic jinýho nejde, zbyde málo kyseliny = málo tepla = neopaříš se.

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv dub 19, 2018 11:01

Hele cefe lučavka královská je naprosto super na čištění svarů nerezu po TIG svařování. Za pár vteřin nerez začne šumět jak kus zinku, vyndáš a hotovo, je úplně bílý jako ze stříbra. Ale chce to dělat fakt uprostřed zahrady, když směs namícháš připomíná to bezmála vyvíječ bojovýho plynu heheh. :lol: Takže u toho nesmíš dýchat.

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv dub 19, 2018 12:33

Dobry info, jenze stejne nevim jake koncentrace si muzu dovolit smichat a kterou do ktere nalit:)
Na Wiki je jen pomer 1:3 dusicna / solna, a to ze nevydrzi dlouho:)

Ta barva lucavky taky silne pripomina ten dym co sel z betonu kdyz jej zrala ta moje 80% dusicna, oranzovo-hnedy :D))
Ale pššššššt dneska, at nechytis hned nejakeho persinga za krk za bojovou latku, haha:)))
V lepsim pripade Ti zabali barak do igelitu jako u skřípalů:))

Heh, stejne je to zjimavy, tri "posukove" a vsici tri jsme meli postupne co do cineni s dusicnou potvorou, hahaha:))))))
Ze ty "normalni jedince" to ani tak nejak nelaka, vid ?:))
Nicmene za komousu mi to normalne fakanovi prodali v spesl drogerce s chemikaliema v Brne na Orli, tam bylo veci:) ..

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv dub 19, 2018 13:35

Za komoušů i nějakej čas potom jsem jí taky koupil normálně v drogérce. Dnes jen musíš jít do zahradnictví pro pH mínus. :) Bojí se abys nezačal nitrovat výbušniny a vyrábět C4, no magor zas nejsem to ti v procesu bouchne ani nevíš jak. :D Ani chytráky nenapadne že to potřebujem k čištění kovů.

Lučavka - záleží která kyselina je koncentrovanější, lije se silnější kyselina do slabší. Čím silnější kyseliny seženeš tím to bude leptat líp. Na dlouho to nevydrží protože vytěká ale den se s tím vyblbneš hehe. :D Hlavně si vem brýle a starý hadry. :D

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv dub 19, 2018 15:25

Jako nevim, ale zkouset to asi v dohledne dobe nebudu:))
Ale info opet uzitecne, cize je to podobne jako v pripade redeni vodou - leje se silnejsi (kyselina) do slabsi (vody):)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv dub 19, 2018 16:32

Právě od cecíčku matinky staré kočky odstavená koťátka byla aplikována do naší zahrady. Vtupní kontrola na EC a pH proběhla bez prblémů, blechy taky nemají a nádheně voněj:))
kotata_1.jpg
(68.2 KiB) Zatím ještě nestaženo
Jejich srdceryvný pláč a mňoukot po doby transportu na destinaci 50 kilometrů obměkčil až nově nafasovaný domeček:))
Už si tam spokojeně chrápou:) No není tohle super kočičí život?? :)))))) Heheheh:)))))))))))
kotata_2.jpg
kotata_2.jpg (106.46 KiB) Zobrazeno 1710 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát dub 20, 2018 14:36

On uz se z tech pH a EC nacisto zblaznil:)) .. meri i kocky, ale jak (technicky) by me to zajimalo ? :D))
Nechal si je nacurat primo na elektrody a nebo meris neprimo (pocurany) pisek ?:)

A vubec, jak vis kolik ma kocka mit, ha ?:) Kocka nejsou lidi, hmmm ?:)))
Mimochodem dvounohy taky pekne voni a taky jsou hebky na omak:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát dub 20, 2018 15:46

Ve džbánku nic samozřejmě nenylo ani čůránky:) Je to jen ukázka jak sou malinkatý:) Ale jak se od nich hnu řvou jak velký krávy :)
Dvojnohý hlavně maj zásadní problém :) Nechtějí pochopit úmysly pánů tvorstva a tvoří si naprosto nereálný plány :)))))))
rozilnenazoy.jpg
rozilnenazoy.jpg (28.12 KiB) Zobrazeno 1662 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát dub 20, 2018 15:54

Je mi jasny, ze slo o pomer velikosti, proto si delam prdel jak vis jakou maji mit hodnotu pH moci kocky, hehehe:)))
Jinak nedelej si iluze, i ty ctyrnohy az vyrostou maji nerespekt k "panum tvorstva" a delaji si co chteji :D)))

Proto mam ovcaka, ne toulavy kote:) .. pustim jej po zahrade a najdu jej lezet u dveri:))
Stejne je to zvalstni, od mala jsem chtel jen psa, ovcaka idealne:)
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát dub 20, 2018 15:56, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát dub 20, 2018 15:56

Cheč li být milován a respektován kup si psa
Chceš li poznat situaci kdy Tě má zvíře permentně na háku a chceš li zažít ingnoraci kup si kočku:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát dub 20, 2018 15:58

Jo, presne - akorat jsem to dosmolil o tom psovi:))) .. jak rikam, kocka me vzdycky driv nebo pozdejc zdrhla:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát dub 20, 2018 18:03

cepheus píše:
pát dub 20, 2018 15:58
Jo, presne - akorat jsem to dosmolil o tom psovi:))) .. jak rikam, kocka me vzdycky driv nebo pozdejc zdrhla:))
Tak to sme na tom skoro stejně mě ji buď přejelo auto nebo ho zmačkla doga za krk když jí drze strčila čumák do žrádla:) Teď jich mám na výchovu 5 takže snad něco přežije zdejší kruté podmínky:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát dub 20, 2018 21:19

Jo, jsme meli doma neco jako kocici pohreb minuly tyden .. pustim pesana a cosi ocuchava, jdu bliz a na travniku lezi mlady kocour, mourovaty .
Budto se serval (je jaro), a nebo jej na silnici pred barakem trefilo auto a doplazil se pod vraty k nam a tam dodychal .
Mel od krve nudli u nosu, spis teda dostal tu pecku od auta, nevim, tezko rict jestli by jej tak zridil jiny kocour ..

Tak jsme jej opatrne zabalili do igelitoveho pytliku a odvezli, chudak kocour, nemaji to jednoduche, jsou to tulaci a lidi dneska nektery jezdi jako dobytkove .
Njn, jak se rika Buh dal, Buh vzal .
.................
Jeee, si mi pripomnel - muj minuly ovcak rozkousl navsteve (labradorovi) cumak, kdyz mu jej drze strkal do JEHO vody:)))
Normalne mu jej natrhnul taky az do krve, jak se po nem ohnal, to byl mzik ve zlomku sekundy, mlady labrac co nerespektoval jeho vodu nemel sanci:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát dub 20, 2018 21:39

Když mu teče krev z nosu jistě dostal ránu od auta Bohu žel..... Už jsem viděl několik takto trefených koček a vždy tam byla krev kolem nosu. Buď rozbitá hlavička nebo zmačknutej hrudník psem a protržený plíce... Teď sem měl koťata v zahradě a najednou řev jako kráva - koukám co je, a metr od pětikilovej kocour z ulice. Kdybych se po nich neohlíd, myslím že je po nich:)) Prostě příroda, toho starýho kocoora sem tam v životě neviděl:) Asi jeho rajon v noci :) Heheh:)))

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob dub 21, 2018 9:48

Jo, maji myslim rajony, me se tu s kunama stridave spacirujou po dvore a slidi po stodole ruzny kocky, diky tomu tu mame mysi minimum, cize mi to nejak nevadi:)
Pesan ale obcas spusti nad ranem bengal, ze ho musim jit zklidnit, aby sousedi casem nevyleteli z kuze:))
Ten trefeny mourek byl sice mlady, ale taky jej byl uz pekny kus:)
Njn, mas co hlidat tedkonc, aby Ti je nespolkl :D)) .. nektery zvirata to tak maji, tusim ze lev sezere lvici mlady, pokud nejsou jeho:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob dub 21, 2018 11:57

Pesan ale obcas spusti nad ranem bengal, ze ho musim jit zklidnit, aby sousedi casem nevyleteli z kuze:))
To mi dělají taky - stojí metr před zkouleným ježkem z rypáku jim kape krev jak sou popíchaný a řvou ve tři ráno jak na lesy:)) Ježka hodím na lopatu odnesu za plot a dou chrápat:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob dub 21, 2018 12:01

Skluzavka pro koťata:) Heheh:)
Funguje to dokonce i naopak:) Prázdný bedny se naskládají mezi kolejnice a pak se vytlačej nahoru :)

skluzavka.jpg
(72.73 KiB) Zatím ještě nestaženo

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob dub 21, 2018 14:10

Jooo, na jezky jsem taky zapomnel :D)))
Jezek to je neco na psejka (kor ovcaka):)), presne jak pises, steka az knuci, ze na nej nemuze, cumak dopichany jako blazen:)))

Ten muj vorezprut mi zase vcera chytal do zubu predni kolecka od sekacky az me vzdycky vyhodil z "brazdy", mel jazyk od krve, trouba, tak jsem jej musel ubytovat nez sem dosekal:))
............................
Koukam dat Ti do ruky drevo a vercajk, vyblbnes se taky dokonale :D))) .. co kladku s navijakem montnout nahoru ? - nemusel bys tlacit:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob dub 21, 2018 14:36

Koukam dat Ti do ruky drevo a vercajk, vyblbnes se taky dokonale :D))) .. co kladku s navijakem montnout nahoru ? - nemusel bys tlacit:))
Už sem se tak narodil - tuhle tvořivou nemoc mam od malička:)
Když mě máme nemohla najít po baráku, šla do garáže k ponku a svěráku kde sem stál na bedně abych tam dosáh :)) Heheh
Jednou mě dokonce nachytala, jak mám ve svěráku náboj z druhý světový války a snažím se ho odpálit kladivem a hřebíkem:) Máma skoro omdlela, seřvala tátu. Otec pak důkladně prohledal celej barák a veškerou munici někam zakopal páč sme toho měli v baráku po ameičanech docela hodně:) Páč nás osvobodili amíci ne rusáci:)) Narodil jsem se v demarkační zoně heheh:))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob dub 21, 2018 14:59

co kladku s navijakem montnout nahoru ? - nemusel bys tlacit:))
Deset prázných beden vytlačíš malíčkem:)
Jde o to poslat dolu těřký naložený bedny zož funguje dokonale i skoťaty:)

Heheeeeeeeeeeeeeeeeeee již se dolů svezla ani nevěděla jak:)
skluzavka_kptata.jpg
(74.98 KiB) Zatím ještě nestaženo

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob dub 21, 2018 15:55

PavelM píše:
sob dub 21, 2018 14:36
.. ve svěráku náboj z druhý světový války a snažím se ho odpálit kladivem a hřebíkem:)
To snad neni mozny:))), jsem byl uplne stejny pako, s tim ponkem, sverakem a s tim nabojem(!) - jak pres kopirak, hahaha:)))
Nepodarilo se odpalit kaldivkem, tak jsem aspon ve sveraku vyviklal kulku, vysypal prach a "odpalil" ho na papire na dvore, hahaha :D))

Uplne stejny "postizeni", njn jak je to o tom psovi co psa hleda az najde, ze jo:))
Co bysme asi tak hledali (za ztraceny cas) nekde v zahulene putyce se strejcema u piva spityma do nemoty pod stolama, ze jo :D)
.......................
Kotata s oblohou dobry - kocici salat, davej bacha na ochrance zvirat, budou myslet ze je chces sezrat k obedu s prilohou:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob dub 21, 2018 19:48

Nepodarilo se odpalit kladivkem, tak jsem aspon ve sveraku vyviklal kulku, vysypal prach a "odpalil" ho na papire na dvore, hahaha
Mě by hlavně zajímalo a dodnes mě zajímá, jak jsem jako dítě v deseti letech přišel na to, kam mam vlastně bouchat hehe:) Nějak si nepamatuju že jsem ve školce nebo na prvnim stupni ZDŠ měli brannou výchovu heheheh:))))))))))))) Jako kluci sme někde ukořistili starou vzduchovku. Byla tak stará a tak vyběhaná, že brok z ní vystřelený byl vidět jak letí!!! Přesto jsme s ní dokázali ve starém sklaďáku sena sejmout několik holubů:))
Heheh:)) Bejkáren jakých jsme se nadělali, bylo miliony. Dnešní počítačový děti by se z toho posr.... strachy a mámy by se z toho zbláznily obratem:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob dub 21, 2018 19:53

PavelM píše:
sob dub 21, 2018 19:48
Nepodarilo se odpalit kladivkem, tak jsem aspon ve sveraku vyviklal kulku, vysypal prach a "odpalil" ho na papire na dvore, hahaha
Mě by hlavně zajímalo a dodnes mě zajímá, jak jsem jako dítě v deseti letech přišel na to, kam mam vlastně bouchat hehe:) Nějak si nepamatuju že jsem ve školce nebo na prvnim stupni ZDŠ měli brannou výchovu heheheh:))))))))))))) Jako kluci sme někde ukořistili starou vzduchovku. Byla tak stará a tak vyběhaná, že brok z ní vystřelený byl vidět jak letí!!! Přesto jsme s ní dokázali ve starém sklaďáku sena sejmout několik holubů:))
Heheh:)) Bejkáren jakých jsme se nadělali, bylo miliony. Dnešní počítačový děti by se z toho posr.... strachy a mámy by se z toho zbláznily obratem:)
A co mi vyprávěl dnes již 80 letý strejda, tak oni byli ještě větší borci!! Našli flinty po Američanech, nomálně mezi sebou jako kluci bojovali a z poza stromů pálili po sobě ostrejma!! A taky se jim nic nestalo heheh:))))))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob dub 21, 2018 20:28

Jednoduchy, v branne vychove nas taky tohle toto neucili:)), tyhle "vedomosti" se receno dnesni mluvou "nasdilely od velkych kluku", jak jinak, haha :D)))
A suskanda-info a uz to jelo:))), jsme v tomto ohledu byli az extremne gramotni, u vas to muselo byt jeste dost podobny:))
Muj tata co uz neni (byl by cca ve veku Tvojeho strejdy) mi taky vypravel historky:))
Jeste my jsme nachazeli po smetistich torza vseho moznyho, treba torzo tezkyho kulometu (bez pasu, streliva atd.):).

U nas jednu partu tech starsich magoru nenapadlo nic chytrejsiho, nez nevybuchly srapnel spoustet zpoza rohu v lese na ohniste na spagatu pres vetev stromu:))
Jak to dopadlo asi tusis, rana jako z dela ostuda jako krava, hahaha:))) .. kurna to uz je tak davno se snad ani nestalo:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob dub 21, 2018 22:23

Jejdaaaa smetiště a kanalizace to je taky téma:) Jeheh:)) Jako děti jsme zclea běžně procházeli kanalizací-zregulovaným potokem - která vedla napříč vesnicí, Byla složená ze skruží o průměrru metr a půl. Takže děcko tam šlo de facto vzpřímeně:) Měli jsme baterky vyrobený za žárovky na plusu plochý baterie připoutaný gumičkou a spínali jsme to ohnutým mínus polem hehe:))))) Když jsme tam vlezli, mysleli jsem si že nás nikdo neviděl! Na druhej straně vesnice už na nás čekali zvědaví starci, kteří nám pomohli omést ze sebe tuny pavučin a vyzpovídali nás, jak to tam vypadá, zda jsou tam nějaké velké kameny nebo vylámené kusy trubek:) Pusť děti do kanalizace dneska :)) Jeheh:) Za pár minut soou tam poliši se psama tři sanitky a dva vrtulníky :)) Dnes je holt už jiný svět:))

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned dub 22, 2018 9:28

Je, zel:))
Plocha baterka z Jednoty za par supu i s zaroveckou jakozto nahradni "napln" do svitilny, nebo jsme to kuchli z osvetleni rijnovyho lampionu:))
To snad ani neni mozny, jak to slo napric Ceskem i desetiletim tyhle ptakoviny, mozna to mely "na svedomi" casopisy jako Skaut, Junak, Foglarovky apod., tam byly takovy "navody", to dneska uz neni :))) ..
S kanalem to samy v bledemodrym, dokonce jsme znali takovy, kde rostly "krapniky" (mrnavy) z mineralu co prosakovaly mezi skruzema:))
Ale tam ses uz musel misty proplazit, slo to, pac to bylo malo pouzivany:))
Taky jsem se zritil do jednoho vykopu cca 4 m hloubka, nastesti me zbrzdily vzpery, vylezl jsem a nic mi nebylo, krom nekolika bouchancu:)
Zkratka "mladost radost":)) .. nic, dedku, dem neco delat .. hahaha :D)))))))))))))
Naposledy upravil(a) cepheus dne ned dub 22, 2018 13:59, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned dub 22, 2018 9:52

Taky jsem se zritil do jednoho vykopu cca 4 m hloubka, nastesti me zbrzdily vzpery,
Ale je to možný heheh:))))))))) V tom sklaďáku kde jsme stříleli holuby bylo nafoukaný seno žralokem!! To znamená že to de facto byla kopice sena nafoukaná doprostřed skladu a za tou kopicí bylo závětří z jemný slámy a prachu. Kámoš nad tim závětřím trefil holuba, a mě pro něj posla tak jsem tam za nim skočil tak jako jsme skákali shora dolu do sena v jiných místech sklaďáku a šup šup, ono nic propadal jsem se pořád dolu až na dno:) Dvakrát jsem se toho prachu nadech a už jsem o sobe nevěděl:) Probral jsem se až když mě kluci vytahli nahoru. Ani nevim jak hehe.)) Celý týden jsem pak vykašlával seno :) Hehe.))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned dub 22, 2018 11:33

Permakulturní okurky
Jedou:) Jak z praku :) že nestíhám vyvazovat a zaštípávat!!

Věda!!
Pěstování okurek je skutečná věda! Vůbec žádná srandice:) Znám několik lidí, kteří celý život nedělali nic jiného, než pěstovali okurky. Vytvořili velká družstva, která nakonec zahynula!! Zahynula na monokultůru a na plíseň, která se kultivovala tak, že už žádná chemie na ní neplatila!! Ostatně tento problém známe z nemocnic, kde s uklízí a dezinfikuje tak intenzivně, že se de facto vyšlechtí bakterie, které přežijí všechno:)

Proč mi jedou??
Netrhám kolem nich plevel!! Velice důležitá podmínka permakultury!! Kvetináče jsou černé a kořeny okurek spálíte horkem jen to fikne!!
Plevel jim udělá stín :) Pod okurkama mám kvetináče z lahví na vodu. Dokud tyto květináče mají jen kapku vody, nevlažím, ba naopak "!! Počkám ještě jeden den!!
A proč? Aby si kořeny nasály vzduch!!!!!! To je velmi a velmi důležitá podmínka!! Cyklování vody a vzduchu je zásadní a elementární podmínkou růstu okurky!! :))) Síla že!
Sečteno a podtrženo
! Máme za sebou tři roky vývoje pěstování okurek:)
Okurky chtějí monitor. Monitor je buď váha pod květináčem, která měří hmotnost nebo miska pod květináčem, ze které zmizí voda. Jedno drahé, druhé zadarmo:)
okurky_3.jpg
(174.48 KiB) Zatím ještě nestaženo

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned dub 22, 2018 19:25

PavelM píše:
ned dub 22, 2018 9:52
Dvakrát jsem se toho prachu nadech a už jsem o sobe nevěděl:) Probral jsem se až když mě kluci vytahli nahoru. Ani nevim jak hehe.))
Tak v tomto jses "lepsi":))), me u souseda na zahrade jenom zasypala hromada starych betonovych tvarnic a rozbila mi hubu, vyhrabal jsem se z ni sam a pri vedomi, hahaha :D))
Pak jeste rozmackany ukazovak v remenici od cirkularky, kdyz jsme si hrali na motor (pac nebyla pod proudem):)), jinak kosti cely zivot v kuse, az na tu havarku s kycli na "stary kolena" :))
.........................
Uzkostliva sterilita je samoze kosmicky nesmysl a pitomost:)) .. jak rika jeden muj kamarad : "Cistota pul zdravi, spina cely" :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned dub 22, 2018 22:17

Uzkostliva sterilita je samoze kosmicky nesmysl a pitomost:)) .. jak rika jeden muj kamarad : "Cistota pul zdravi, spina cely"
Permakultrura v uklízecí firmě:))))))))))))))))))))) Ony se ti mikrobové povraždí navzájem a je klid:) Jen jim je třeba dát čas:)

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » pon dub 23, 2018 6:41

PavelM píše:
ned dub 22, 2018 22:17
Uzkostliva sterilita je samoze kosmicky nesmysl a pitomost:)) .. jak rika jeden muj kamarad : "Cistota pul zdravi, spina cely"
Permakultrura v uklízecí firmě:))))))))))))))))))))) Ony se ti mikrobové povraždí navzájem a je klid:) Jen jim je třeba dát čas:)
Dříve dezinfekci rukou dochtoři neřešili vůbec, ale nějak jim to neklaplalo. Tak všeho s mírou, ne? :))

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » pon dub 23, 2018 6:48

Mungo na útěku :D
famu.jpg
(185.53 KiB) Zatím ještě nestaženo

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon dub 23, 2018 16:46

Kei píše:
pon dub 23, 2018 6:41
Dříve dezinfekci rukou dochtoři neřešili vůbec, ale nějak jim to neklaplalo. Tak všeho s mírou, ne? :))
Zlata stredni cesta samoze jako vzdycky, ono je dobre taky obcas pouzit zdravy selsky rozum :)))

Jinak bysme mohli taky s plevelem a vokurkama dopadnout nejak takto:)
Hledej v tom pak vokurky, natoz pak zahradni domecek :D)))

Obrázek

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon dub 23, 2018 17:01

Kei píše:
pon dub 23, 2018 6:48
Mungo na útěku :D
Hezky zdrha potfora jedna zelena, komu by se taky ve flasce libilo, ze jo :D))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon dub 23, 2018 19:04

Cepe hovno je tm videt:))
Dej vetsi rozliseni nebo link:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon dub 23, 2018 21:36

Tak tu mas permakulturu jeste jednuc ve velkym formatu:), melo byt jen ilustracni foto / joke:))
Abys tak nedopadl nechtic s vokurkama, haha :D))) .. priroda vzdy nakonec vyhrava:)))

Obrázek

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon dub 23, 2018 22:17

Jojo přesně tak!! Říká se, že příroda by si s pozůstatky člověka poradila do sta let:))
Ostatně Černobyl a jeho uzavřené okolí je krásnou ukázkou že jo:)
A přesto tam i někteří borci jezdí do rybníků chytat mega velký "osvícený" kapry:) Heheh:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte dub 24, 2018 14:35

700 * 500 je fotka která se ještě zobrazí jinak je zní link:)) povídal Hugo:))
gausticka_soda_1.jpg
gausticka_soda_1.jpg (63.63 KiB) Zobrazeno 1324 x
a je tooooooooo
funguje to:)
Když dáte ideální fotku jede to přímo tady
věci větší se zobrazí jako nejapný a otravný link:))
zdravice letí Hugovi ať vita-děti rostou!!
:)))))))))

No a co je ta fotka? Nemáte po ruce v zahradě ledlampu? Nemáte po ruce v zahradě horkou vodu?
Ale máte po ruce kus gaustický sody že jo:)
Heheh:)) Vezmete dvoudecák dáte tam půl vody a polívkovou lžíci gaustický sody
Zamícháte to koncem hadičky, kterou chcete natáhnou na nějakou spojku.
Uspěch 100 procent zaručen bez exploze:) Ale POZOR"!!! Fakt je ten pohárek horkej!! Ale ještě nevaří:))

Pro PetraK : Než odepíšeš na tento příspěvek proveď nějaká dechová cvičení na uklidnění:))))))))))))))
Heheh:))))))))))))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte dub 24, 2018 14:53

Neco mi rika, ze s touto sodou bych paleni zahy (reflux) asi neuhasil, co chemikove ? :D)))
PavelM píše:
pon dub 23, 2018 22:17
Proc chodit do Cernobylu - koukni na vybydlene Milovice kousek za Prahou :)))

Obrázek
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte dub 24, 2018 15:05, celkem upraveno 3 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte dub 24, 2018 15:03

cepheus píše:
úte dub 24, 2018 14:53
Neco mi rika, ze s touto sodou bych paleni zahy (reflux) asi neuhasil, co chemikove ? :D)))
Gaustická soda + bentonitový jíl = lité kvádry pyramid a socha mohutného kalendáře který ukazuje tisíce let dopředu i dozadu:) sire:)) Přežilo to všechno tisíce let!!

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte dub 24, 2018 15:04

cepheus píše:
úte dub 24, 2018 14:53
PavelM píše:
pon dub 23, 2018 22:17
Proc chodit do Cernobylu - koukni na vybydlene Milovice kousek za Prahou :)))

Obrázek
Souhlas:))))))))))
100 procent:)

Odpovědět