Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
cepheus

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus » stř kvě 02, 2018 15:46

PavelM píše:
úte kvě 01, 2018 22:48
Do kontejneru pod každým stolem uniká trochu hydroponického roztoku a ten je odváděn zpět do centrálního rozvodu ze kterého jsou doplňovány vany. Tedy jakýsi falešný únik nebo odpar vody nutí doplňovací systém který doplňuje vany každých 15 minut přes časovač dodávat roztok, který prošel kontrolou dávkovačema. Avšak jelikož celá operace probíhá po kapkách celých 24 hodin, nedochází v systému k vlnám.
"My mu nerozumime, ale my mu verime" :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř kvě 02, 2018 16:12

No prostě z toho stolu kape jakoby na zem ale nekape to na zem ale kape to do toho kbeliku ze kterýho je to svedeno do centrální nádrže kterou kontroluje dávkovač:) Takže ta hadice která vede až na druhej konec stolu funguje normálně dál, jen dopraví třeba o litr vody mín za hodinu protože ten litr odkape tou zlodějkou:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř kvě 02, 2018 16:29

Pockej .. a davkovac - to jses Ty, jestli dobre chapu :)) .. pak to uz trochu vidim v jasnejsich obrysech:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř kvě 02, 2018 20:05

cepheus píše:
stř kvě 02, 2018 16:29
Pockej .. a davkovac - to jses Ty, jestli dobre chapu :)) .. pak to uz trochu vidim v jasnejsich obrysech:))
No už skoro hoří!! Jsem to na půl:))
Dej di gugla tohle
dosificator ph
tam uvidis perryho pumpy
a tohle mi řeší pH
pH je kritická hodnota a primární hodnota - tu ručně neuhlídáš! S tím je protřeba se smířit:)

no a pak je tady moje pole, nějak udržet EC. No a to už je otázka zkušenosti, vědět kolik rostlin asi kolik denně žere. A tam už se z toho tolik nestřílí, protože pH je nastavená a tím pádem je koryto na žraní pro prasata-rostliny otevřený. Zatímco pH musím monitorovat průtokem celý den, stačí mi EC doplnit do roztoku jednou za den ráno a když to udělám za tři dny, tak se taky houby stane:)) Je to podobný jako Tvoje Andromeda se zálivkou - když nezaleje tři dny, rostliny budouc schnout ale když nezparáškuje dva týdny, rostliny si nějak poraděj:)

Nicméně jsme tímhle sesouladněním věci s kosmem dnes ráno, přišel na to, že okurky jso naprosto super indikátory správných poměrů v roztoku nebo půdě.,!! Ale to je krása úžas!! Jakmile se srovnaly všechny stoly, všechny okurky přes noc!! Nahodily květy!! Ráno přijdu do zahrady a koukám, tam žluto! Prostě ta kde nebyly saláty, okurky byly přesolená a tam kde saláty naopak byly okurky neměly co žrát. Takže extrem likvidoval extrem a okurky skomíraly :)

No a teď to jede a sviští, bez toho, abych na to sáh :))))))))))))

Prostě síla!
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř kvě 02, 2018 20:12

Kosmická kancelář řeší problém a volá svoje konstruktéry :)

Máme krokve hotový, není problém Rozměr 6*15 m tedy 90 m2

Jak již bylo doproučeno KEI objěď si všechny prodejny a ptej ceny a měř, udělal jsem to samé. Nějaká rozumná nepropustná střecha začíná na 30 eurech za m2 a končí na 50 eurech za m2 Tedy od 2500 do 4500 ecek!! Prostě palba a bomba! Kdyby to byl dům na bydlení, ještě by se to dalo unést ale na dům na sudy, krabice a nějaký ty skříně s elektrikou je to moc drahý. Tedy jak je vidět, stavím technologický house, kam potřebuju aby mi nepralo sluníčko a aby mi netekla voda:)

Nějaké ideje??

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » čtv kvě 03, 2018 10:09

Palmy tam máte, no ne :)) Jaké jsou nároky na krytinu? Jedna sezóna nebo sto let? :)

Edit: Lépe řečeno - platí pravidlo o stavbě pro generace i pro technology stavby?

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv kvě 03, 2018 15:39

Kei píše:
čtv kvě 03, 2018 10:09
Palmy tam máte, no ne :)) Jaké jsou nároky na krytinu? Jedna sezóna nebo sto let? :)
Edit: Lépe řečeno - platí pravidlo o stavbě pro generace i pro technology stavby?
Hehehe KEI"" a víš že už jsem přemýšlel i nad doškovou střechou z palmových listů hehehe:)))))))))
Nicméně kosmos poslal ideu udělat sendvič podobně jako jsou stavěný karbonový potahy na letadlech. Zvenku kevlar uvnitř sklo:)
Ano pro technology stavby platí stavba po generace mam to na 15 ocelových sloupech a ty stojí až na skále. :) Takže pro účel věci - úschova papírových krabic až moc:))

Kei

Příspěvek od Kei » pát kvě 04, 2018 8:41

Bude to potáhnuté v celé ploše? Jak se konstrukčně řeší aby to nevzlítlo i s krovem?
Třeba dobře přimontované plechové střechy - nesloupnou se jako na výstavišti, prostě se odlomí střecha i s kusem konstrukce.... fííí rogalo u sousedů...
Už se tu řešilo, že vlnky to nedělají, takže vlnky? :))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát kvě 04, 2018 11:45

Haha:)), prumyslovy palac to bylo pekne velke fiii rogalo u sousedu :D))
Tento palac ma vubec smulu, v 2008 vyhorel, zustala z nej stat cca jen polovina .

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát kvě 04, 2018 12:05

Tohkle se těchto jednoduchých střech řeší šikovně vrchníma krokvema:) Na spodní nosnou krokev třeba 5 5 cm dáš vrchní krokev která drží rogalo o rozměrech poloviny tedy třeba 2 *2 a stačí to:) Prej hehe:))))))))
Du to vyzkoušet!!! Dám máju, igelit máju a sešiji na bocích do sendviče. Mělo by to vydržet i silný vetříky :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát kvě 04, 2018 13:08

Jako krokev vrchem jeste pres plech ? .. zajimavy, toz zkusaj, uvidis :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát kvě 04, 2018 14:28

cepheus píše:
pát kvě 04, 2018 13:08
Jako krokev vrchem jeste pres plech ? .. zajimavy, toz zkusaj, uvidis :))
No dyť si vem co dělají klemíří ne? Na střechy z plechu taky udělají "faldu" která plechy jednak spojuje a druhak vyztužuje :)
Ten falc je vlastně vrchní krokev ne?
:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát kvě 04, 2018 14:33

Elektryka
mám majličkej problémek
sešel jsem z jističema na úplný dno což je C 10 v časové kategorii 2 - tedy nemotorové neozběhové jističe.
Průser je, že se mi vypíná novej 40A jistič na vstupu do krabice ihned, jakmile někde zacítí problém. Ostatní 4x slabší jističe zůstanou nahozený. Buď je vadnej, nebo prej je moc novej heheh:) a může mít v sobě integrovanej transformátor proudového jističe. Jenže jak se tyhle věci od sebe poznají prý pozná jen revizní technik který na to má nějakou -bedýnku mašinku. Nevíte někdo na jakym principu se ty jističe to mašinkou rozpoznávají?

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát kvě 04, 2018 16:50

PavelM píše:
pát kvě 04, 2018 14:28
No dyť si vem co dělají klemíří ne? Na střechy z plechu taky udělají "faldu" která plechy jednak spojuje a druhak vyztužuje :)
Ten falc je vlastně vrchní krokev ne?
:)
Spojuje, ale hlavne utesnuje, a taky samo vyztuzuje, ale co tech falcu bylo na palaci, si pust videjko, letely jako jeden velky plech:) .
To Ti nikdy palena tezka taska neudela, vitr si pri dosazeni meznich hodnot udela maximalne nejaku diru, se kterou se spokoji, oprava je pak relativne snazsi :) .
Plocha strecha z plechu neni zrovna z tech nejstastnejsich napadu, to co jako prvni lita ukazuji ve zpravach v TV hlavne plechove strechy:) .

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát kvě 04, 2018 17:09

PavelM píše:
pát kvě 04, 2018 14:33
Nevíte někdo na jakym principu se ty jističe to mašinkou rozpoznávají?
U jistice prerusujes vzdycky jenom jeden drat (sedy, hnedy, nebo cerny/faze:) .
U jistico-chranice MUSI byt jeden drat (modry/nulak) navic, prave kvuli proudovemu hlidani pri dotyku, pak to samoze reaguje na kazdy pocakani dratu nebo zasuvek vodou:)) .

A nebo mas 40A jistic moc rychly, citace : "jistič B vydrží krátkodobě pětinásobek jmenovitého proudu, C desetinásobek, D dvacetinásobek"
Jenze pokud tam mas kombinovany jistic s chranicem (asi bude) tak Ti nepomuze ani "D" rychlost (motorovy slimak) :D)
Obrazem pro rozpoznani ocima, ne masinkou :)) :

Jistic : https://www.elektro-paloucek.cz/jistici ... 10-1-eaton
Obrázek

Jistico-chranic : https://www.elektro-paloucek.cz/jistici ... on-p-10462
Obrázek

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát kvě 04, 2018 21:43

Plocha strecha z plechu neni zrovna z tech nejstastnejsich napadu, to co jako prvni lita ukazuji ve zpravach v TV hlavne plechove strechy:) .
Ano, protože ty plechový střechy nejsou fixovaný na krokvích ale ony na nich de fakto jenom leží!!!!
A to je celej problém! V podstatě ty plechy jsou rogalo na trubkách heheheh :)) Kdežto tašky, jako předchúdci šindelů a předchúdci došek!!! leží na latích přes krokve:)) Už někdo někdy viděl, že by vítr nadzved doškovou střechu?? Asi nikdy že jo:) Vítr možná někdy odnes pár šinedlů :) A ty se našly a vrátily a nebo doplnily:)

A sme doma že CEPE :))
Můžem se smát až se ohybáme:))
Hehehe:))))))))))))))))
Naposledy upravil(a) PavelM dne pát kvě 04, 2018 22:09, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát kvě 04, 2018 21:53

U jistice prerusujes vzdycky jenom jeden drat (sedy, hnedy, nebo cerny/faze:) .
U jistico-chranice MUSI byt jeden drat (modry/nulak) navic, prave kvuli proudovemu hlidani pri dotyku, pak to samoze reaguje na kazdy pocakani dratu nebo zasuvek vodou:)) .
CEPE !!!!!!!!! Tě milujuuuuuuuuuuuu
To je přesně vono!! To přesně tam mám blbě!!! V podstatě jsem degradoval celou skříň jističo-chráničem, který mi a POZOR!! U značkového dealera prodali jako jistič! V noci jsem to studoval a pročet řadu diskuzí!! I profi elektrikáři se odvolávají na revizní techniky, kteří jsou de fakto jediní lidé, kteří díky svým přístrojům dokážou zjistit, jak které zařízení funguje!!

Bordel v elektrice!!
Takovej bodel jako je v elektrice, jsem ještě nikde nikdy neviděl!! Například slabý jističe se nikdy neznačili A protože by se to pletlo s Ampárama!! A tak se začalo od B!!! No není to na palici!! Kdyby byl takovej bordel v letectví, tak Vám všem padají era na hlavu každej den:))

tak Ti nepomuze ani "D" rychlost (motorovy slimak)
Ty woe!! To je trefa do černýho :) I to sem zkusil a nepomoh :))))))))))) Heeeeeeeeeee
Vzhledem k tomu že musim jít nahodit jistico-chranič 200 metrů do kopce, a pak zpět abych zjistil že to znova vypadlo, mě to opravdu ale vážně sralo:)
Ale zas mám hezký a svalnatý nohy :)))))))))) Páč než sem našel problém tak sem šel třeba i 5x:))
Heheh:)))))))))

Kei

Příspěvek od Kei » sob kvě 05, 2018 7:03

PavelM píše:
pát kvě 04, 2018 21:43
Ano, protože ty plechový střechy nejsou fixovaný na krokvích ale ony na nich de fakto jenom leží!!!!
A to je celej problém! V podstatě ty plechy jsou rogalo na trubkách heheheh :)) Kdežto tašky, jako předchúdci šindelů a předchúdci došek!!! leží na latích přes krokve:)) Už někdo někdy viděl, že by vítr nadzved doškovou střechu?? Asi nikdy že jo:) Vítr možná někdy odnes pár šinedlů :) A ty se našly a vrátily a nebo doplnily:)
Když se srolujou, jak víčko od konzervy, tak to bylo málo přichycené.... to jo.
Jenže někdy je to tak dobře přichycené, že to vyrve z omítky i s krokvema. Nebo někde udělali chybu?
Obrázek
Obrázek
část 1 -
Obrázek
část 2 -
Obrázek

S čím prošiješ igelit... co je to mája? :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob kvě 05, 2018 9:40

Jasný vítr se tam má čeho chytit. Ono tady nejde o vítr jako takový ale o vštný nárazy nebo proudy ty ty to asi urvou jako kompaktni celek. Nicmene mě napadá proč vlastně ty pruhy plechových vlnovců podélně tedy na střeše svisle spojovat a nemít je tam jako tašky? :)) Při nárazu by se pak urval jen jeden plech..

Mája je zelená clona proti slunci na zakrytí rostlin nevim jak se to poví :))
Sešít by to bylo ideál šicí mašinou ale zatím to jen zkusmo sesponkuju sečívařkou a uvidíme co to vyvede:)) Nebo to možná vemu ke kamošovi co šije markýzy tam má stroj se stolem dlouhym 20 merů :))) Ještě jednou CEPE dík za ty jističe:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob kvě 05, 2018 10:00

NZ, az se vratim z letiste, napisu vic co s tim, v zadnym pripade to nedemontuj, spis se snaz hledat, kde mas koncovy zarizeni "ve vode":))
At Te to nekde potom neslehne do zadnice, zatim behej, posiluj, dam vedet vic :D)))

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob kvě 05, 2018 20:46

Takze nejake odborne plkani je zde, projdi si to i s obrazky : https://diskuse.elektrika.cz/index.php/ ... 034.0.html
V zadnem pripade neodpojuj(!) ten chranic co tam mas, mohl bys v tom vlhkym prostredi taky zacit znicehoznic krepcit kozacka pri dolivani roztoku :D))) .. (v lepsim pripade)
Postupuj tak, ze zjisti do jake svorkovnice, ci zasuvky a ve ktere vetvi rozvodu Ti naprselo (zdrzuje se vlhkost) a kde se to svadi zpet proti zemi .
Jednoduse - vylucovaci metodou:)) .

To, ze to lita ven je ok (funkce chranice), muj kamos zednik taky porad mlel, ze mam na ho..o prodluzovacku (kratkou) a na tu delsi ze to jede, tak jsem se nas..l, rozdelal jeho zasuvku (spojku) na michacce a vytekla mu z ni na zem voda:)))
Povidam : "Vidis, kdybys me nemel, moh si uz poletovat s andelickama po obloze", ono to nejak na delsim kabelu (vlivem vetsiho odporu vedeni) jelo, ale nevis dne ani hodiny kdy Te to prasti do zadnice naposledy:)))

Na druhe strane za "starych casu" chranice -Ficka nebyly a taky jsem porad na Svete, ale dnesni predpisy mluvi jasne pro chranice:))
Zkratka predsedo neriskuj a zjisti ktera vetev (skupina cerpadylek apod.) Ti to dela (jestli teda nechces predcasne vypadnout z aktualniho trupu natrvalo, hehe) :)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob kvě 05, 2018 22:28

Přesně jak to lidově píšeš tak jsem to minulou noc našel v nových předpisech:))
Ono vypínače poměrové nejsou novou věcí, ale dávaly se podle starého předpisu až za jistič tam kde se něco mohlo stát teda třeba koupelna pračka atd kde se to mixuje s vodou. Takže moje instalace je nevědomky a velice překvapivě podle moderních předpisů hehehe:)) Jen s tím rozdílem, že sem si ten spínačo jistič dal místo do krabice dolu abych ho měl po ruce do krabice nahoru kam musím běhat. Tak už sem ho dneska přestěhoval:)) Teď musim čekat až se něco posere nebo zaprší hehe :)) ALe možná kvůli testu poleju zasuvku kropáčem:) hehe

Nicméně další otázkou je: Dal sem ten samý spínač-jistič dolu jako je nahoře :) Který vypne první ? Ten dole? Nebo se připočítá impedance kabelu a vypne ten horní? Jak to je? :))

Koukam tu diskuzi cos poslal - tohle je tafka:)))))))
Asi před 10 dny jsem dělal revizi jednoho rozvodu. Rozdíl impedance mezi jističem v rozvaděči a poslední zásuvkou neodpovídal délce vedení. Ale bylo tam 8 zásuvek mezi a impedance stoupala postupně...
Takže výraz "počet spojů není rozhodující" bych používal opatrně

Se směju :))))) Prostě PRAXE!!

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned kvě 06, 2018 10:01

PavelM píše:
sob kvě 05, 2018 22:28
Tak už sem ho dneska přestěhoval:))
Super pochopeno a vyreseno :)
Jen nic nepolivej a pockej az to nekde samo zvlhne a vyleti, anebo to vizualne zkontroluj - poznas kam by mohlo zatect, ze jo :) ..
PavelM píše:
sob kvě 05, 2018 22:28
Nicméně další otázkou je: Dal sem ten samý spínač-jistič dolu jako je nahoře :) Který vypne první ? Ten dole? Nebo se připočítá impedance kabelu a vypne ten horní? Jak to je? :))
Jak pisu vyse u te kamosove michajdy - ten chranic co bude dal od vadnyho zarizeni (na delsim drate = vetsi impedanci/odporu) vypne logicky pozdeji, v realite i nevypina nekdy dlouhy a pospojovany prodluzky vubec (viz ta michacka) .
Je to jako bys do okruhu jistici civky chranice predradil odpor:))

Logicky pak magneticke pole co odjisti pojistku chranice bude mensi a odjisti ji s bidou, nebo vubec ne, je tak ? :))
Cize zjednodusene - konec marathonu k tomu vzdalenemu :D) .. a proto taky mame revizaky s bedynkou - ohmmetrem/testerem chranenych okruhu (jeste vyleti Fi/uz nevyleti Fi):))
Ten dovetek revizaka z vysmate:)) praxe to je presne ono - zasuvkama (spojema) to narusta (tzv. prechodovy odpor spoju):) .

Hehe, lidove receno rikas - jak se to veme, psal se rok 1978, nastup na vojnu a vucen cerstve elektromechanik, druha vec ze jsem po vojne postupne zdrhal ke strojarine + kope dalsim remeslum, dneska se hodi vsecky, hehe:)))
Zel se ale musim elektro predpisama taky prokousavat - cize jsme dva co se ucime:))

Nicmene ! - porad se jedna o nekonecne klonovane 2 (slovy DVA) draty - faze a maticka Zem :D), ostatni omacka s barvickama (PEN a spol) je hlavne na ochranu obsuhy, blbo-vzdornost zarizeni apod:).
Potreba to nastudovat zdravym selskym mozkem a nedelat z toho zase vedu, jako se vsim co pochopis (v principu):)

Nez bych synatorovi delal elektriku v dome, naucil jsem ho to delat - a je mi neskutecne vdecny, ze neco noveho umi a dneska uz jede s dratama ve zdi naprosto SAMOSTATNE(!):))) .

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned kvě 06, 2018 13:14

Hehe, lidove receno rikas - jak se to veme, psal se rok 1978, nastup na vojnu a vucen cerstve elektromechanik, druha vec ze jsem po vojne postupne zdrhal ke strojarine + kope dalsim remeslum, dneska se hodi vsecky, hehe:)))
Zel se ale musim elektro predpisama taky prokousavat - cize jsme dva co se ucime:))
Vo tomhle to přesně je!!! Změny iniciovaní státem a EU jsou v podstatě na denním pořádku a vyzná se v tom jen ten co s tím dělá denně!! a co se tím živí!! Ty jako ač profesionál, se ztratíš v záplavě předpisů a nových nařízení za rok!! To je brutál!! Ještě že jsou na diskuzích lidi, kteří to občas uvedou na pravou míru v aktuální hodinu a den:)) ' Nicméně teď mám hlavně díky TOBĚ jasno a přesně ví, co se bude dít až zaprší a ukáže mi to to místo, kde jsem to nepřikryl.. :) Páč když leje a vypadne všechno cos nečekal, místo jedný pojistky která ukáže kde je problém, celkem se to rovná katastrofě a ztrátě asi desíti tun vody už obohacený práškama!!.......... Teda žádná levná sranda:))))))))))) Na začátku mojich beden a mám jich tady 4 kusy prostě musí bejt jen a jen čistej jistič a pak jistič na každou pumpu a za ním vřazenej jističo vypínač na drátu k pumpě:) Jinou cestu nevidim:))))))))))))) Tou moderní "domácnostní" cestou jít rozhodně nemůžu:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned kvě 06, 2018 19:25

PavelM píše:
ned kvě 06, 2018 13:14
Na začátku mojich beden a mám jich tady 4 kusy prostě musí bejt jen a jen čistej jistič a pak jistič na každou pumpu a za ním vřazenej jističo vypínač na drátu k pumpě:)
Taaaak:)) .. perfektni logicky zaver pripadu, jak z pohledu bezpeci, tak ekonomiky provozu:)
Samoze chranice vrazit do jednotlivych vetvi, pac tam mas potencialnich "koupelen/pradelen" (co do nebezpecneho doteku) mraky a kdyz vyleti jedna, skody nebudou tak vysoke:)) .

Cize prostredi, kde se potkava elektrika s vodou (voda, vlhko Te jeste prizemni) a mas cundr na Zem pro tentokrat za sebou :D))) ..
Muzes si tam i napichat kontrolky abys jednim pohledem videl "zelenou" o tom, ze vsecko bezi jak ma a neobihal cerpadla, jestli vrci:))
Na te "elektrice" foru se aktualne dovis pomerne hodne, pravda :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned kvě 06, 2018 19:50

Cize prostredi, kde se potkava elektrika s vodou (voda, vlhko Te jeste prizemni) a mas cundr na Zem pro tentokrat za sebou :D))) ..
Tohle mi nehrozí:)) Už v knize je tabulka, kde jsem zaznamenával odpory těla v průběhu půstu který jsem měřil po každym dni půstu. Jakmile se lidské tělo vyčístí od solí, přestane být vodivé. A tohle funguje naprosto dokonale:) Mám to dobře vyzkoušené, kdykoliv cokoliv připojuju ani mě nenapadne jít někam vypnout přívod proudu. Klidně chytnu fázi a nulák do ruky a jen troch mě to brní:) Takže na otázku je tem není proud v tom drátě, si odpovím tak že si na ten drát prostě sáhnu :)) Jak se lidově říká, hodnýho to nepálí tak půstařům se říká, že je elektrika nekope:) Heheh:))

POZOR!!
Výše uvedené není návod pro nějakého trojkaře nebo sedmičkáře aby šel po půstu do pojistkové skříně a strkal prsty do přívodních kabelů:)) Tohle všechno si musí člověk osahat postupně a časem!! Jinak když jsem byl mladší a o půstu neměl ještě ani tušení, tak mě elektrika kopla několikráte při mých pokusech v garáži mého táty. A velmi dobře si pamatuju, jak se mnou zatřáslo a řádně zalomcovalo:))
Takže POZOR!!

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned kvě 06, 2018 19:56

Muzes si tam i napichat kontrolky abys jednim pohledem videl "zelenou" o tom, ze vsecko bezi jak ma a neobihal cerpadla, jestli vrci:))
Tak tohle CEPE v hydroponii dáááávno vyřešila příroda:)) On je totiž každej salátek kontrolka!! Páč jakmile k němu nejde v hydrošce voda dvě hodiny, hned svěsí listy!! Takže přídeš do zahrady a od vrat ji přehlídneš do konce víš že všechno jede jak má. Tohlle je Bohu žel velká nevýhoda hydroponie. Život a smrt rostliny je otázko tří max 4 hodin. A i když si toho všimneš relativně včas a obnovíš průtok, ty rostliny který jen polo-uschly už jsou navždy poškozené a nedohoní sousedky, kterým se to nestalo. Najdu fotku a ukážu co se stane! Je to síla!!

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned kvě 06, 2018 22:05

A tak to mas dobry, mas praxi a kontrolek teda uz netreba, prima, mas usetreno :) .
Jo, najdi fotky, to jsem nevedel, to me celekem zajima, faktem je ze zivel Zeme je jakysi "setrvak" na vodu v prirode, korinky + zivel Vzduch bude asi ne dostacujici kombinace:))

S elektrikou to mam podobny, mockrat me dokopala uz jako decko, podobne jak popisujes Ty:)
Jenze to, ze jsme to ustali je zasluhou reflexu toho ktereho rekneme "typu" cloveka, jsou taci co po rane hned ucuknou rukama (Ty, ja) a jsou taci, ktere chyti krec a tresou se na dratech, dokud to z nich nevytrese dusi:) .

Mozna taky proto, ze Ty uz ranu podvedome cekas, kdo vi:) ..
A tady prave pozor - NIKDY nevis predem, kdo je ktery typek:)) .. cize samoze tyto pokusy pustarum /a laikum/ taky nedoporucuju :D)))
Naposledy upravil(a) cepheus dne pon kvě 07, 2018 13:03, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned kvě 06, 2018 23:02

Ne nadarmo se říká matka země:)
Heheh :) Zem je skutečně v první řadě držákem rostliny a hned v druhé řadě také houbou, která v době drží vzduch, vodu, živiny, a hlavně!! chrání kořeny před rychlým a extrémním působením jemnohmotnějších živlů - vzduch a ohěň..... Tedy kořen rostliny se rychle nevysuší ani sluníčkem - horkem ani větrem páč ho zem ochrání. V hydrošce to tak není. Tam pere sluníčko na trubku celý den, máš z toho okamžitě sluneční kolektor a jakmile v tom není voda vyletí v tom teplota nad 50 stupňů a máš uvařeno velice rychle :) Jak již bylo řečeno výše, i jen několika hodinový výpadek toku vody který vlastně v hydroponii supluje funkci země, je katastrofou s nezvratnými následky. Jak je vidět na fotce, Jedna linka v té stanici vypadla na dvě hodiny v době, kdy rostlinám bylo týden. Ani za další dva týdny až do sklizně se poškození neodbouralo a stále to bylo vidět.
Jak je také vidět na fotce, mám tam všude pro jistotu dva vstřiky a i přesto se občas stane, že se ucpou oba najednou když se to poctivě nezkontroluje.
poskozeni_1.jpg
(94.8 KiB) Zatím ještě nestaženo

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon kvě 07, 2018 10:37

Kaskádový - podávací pumpy
Máme tu další problém :) Spočítal jsem, že je pro mě lepší i ekonomicky i proudově i silově mít raději 4 podávací pumpoy za sebou než jednu silnou na začátku systému. Ta když vypadne, je po všem - kdežto když klekne jedna v linii, tak se jen trochu sníží tlak:) Zabrousil jsem na webuy pumpařů ,, tedy lidí co instalujou pumpy do domácností a podniků. Opět kopa předpisů a pak taky vzorečků, o kterých pak na diskuzi tvrděj, že jsou k ničemu, protože se to prostě musí vyzkoušet v danym místě. A s tím dokonale souhlasím, páč s pumpama už jsme se vyblb dost a dycky to bylo jinak než jsem předpokládal heheh:) Dal tu někdo na to už svoje ruce:?:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon kvě 07, 2018 14:09

Kdo nevěří, ať tam běží!!!! Ani to nevyhodilo napěťový jistič, natož proudový!!
Kdo uhodne copak je tej nádobce za kapalnku?? Hheheh:)))))))))
pokus_1.jpg
pokus_1.jpg (35.95 KiB) Zobrazeno 2452 x
pokus_2.jpg
pokus_2.jpg (37.13 KiB) Zobrazeno 2452 x
Nárůst 100 watů:) Zásuvka ponořená v kapailině:)

pokus_3.jpg
pokus_3.jpg (26.68 KiB) Zobrazeno 2452 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 07, 2018 15:22

Salaty zajimavy, po vypadku roztoku je to fakt ocividne poskozene .
........................
PavelM píše:
pon kvě 07, 2018 14:09
Kdo uhodne copak je tej nádobce za kapalnku?? Hheheh:)))))))))
Tak to nikdo (krom autora te silene neucesane drateniciny) nevi :D))
Podle napisu ze by zivny roztok ? .. tem wattum by to mozna i odpovidalo :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon kvě 07, 2018 20:00

Podle napisu ze by zivny roztok ? .. tem wattum by to mozna i odpovidalo
Někdo jiný obsadí druhé místo? Páč páč zlatou už má ABECEda co to vyhráala po mailu :) Heheh:)))))))))
Se tlemímmmmmmm :)) Jinak to EC a waty tomu přesně odpovídaj tos trefil :))))))))
Jeheheh až teď jsem kouk na ten nápis !!! Co tam vlastně je napsáno no to je síla !! Heeeeeeeeeeeee :))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 07, 2018 21:11

PavelM píše:
pon kvě 07, 2018 20:00
Někdo jiný obsadí druhé místo? Páč páč zlatou už má ABECEda co to vyhráala po mailu :) Heheh:)))))))))
Mi taky cosi pristalo dneska v mejlu:)) .. jen jsem myslel, ze si dela srandicky :D))
Ale nereknu, hec, "druhy misto nebrat" :mrgreen:)))

Pakli-ze to ovsem je to co myslim, ze je, tak mas dle Zajicka Jardy pekne na hovnajs srovnany pH:))
Musis kvapem odkyselit a alkalizovat melounama, nebo vokurkovou stavou, v nouzi soda bicarbona:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon kvě 07, 2018 22:11

CEPE ještě jednou pípneš proti mýmu dokonalýmu rozvaděči, tak si sbaliíš do jedný ruky stan, do druhý Andromedu a budeš bydlet pod tim rozvaděčem dokud ho nepřemontuješ k obrazu svému :))))))))))))

Tak kde jsou namontovaný zástrčky tak ty pudou pryč a všecko pude rovnou na DIN lištu Místa dosti jen chybí 10C jističe.,

rozvodna_1.jpg
(59.1 KiB) Zatím ještě nestaženo

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon kvě 07, 2018 22:19

Mácho ty ses do toho kblelíku obyčejně a jednoduše vychcal! Už jsem měl otevřený okno že Tě v souvislosti stim proč Tě nekope proud optám na Tvoje EC těla a moči! Byl jsi rychlejší :)
No fuj!! Vychcal se na forech neříká, říká se vyřůral:))))))) Heheh :))
Pakli-ze to ovsem je to co myslim, ze je, tak mas dle Zajicka Jardy pekne na hovnajs srovnany pH:))
Musis kvapem odkyselit a alkalizovat melounama, nebo vokurkovou stavou, v nouzi soda bicarbona:)))
Myslel sis CEPE správně a slušně heheh :))))) Zajíček ať si se svejma teoriema trhne:) Stejně tak jako dochtoři:) Vždy když du na leteckou prohlídku tak sleduju jak sestřička hodí lakmusák do moči a čumí na to jako zjara. Pak veme další papírek v domění že ten první byl nákej divnej a zas ten samej výsledek:)) Pak pokrčí ramena, odfajkne výsledek že OK a pošle mě na krav kde situace opakuje:) Tam už je to horší, muj rozbor krve je samej kroužek a vykřičníky, který zobrazují limitní hodnoty:) A tak už to chodí desítky let heheh:)))))

Nicméně k věci! Samozřejmě, moč je otiskem těla. Na Zemi neexistují z mnoha miliard dva lidé, kteří mají v daný okamžik stejnou moč. I kdyby to byla jednovaječná dvojčata živená neprosto stejnou stravou. To nelze a to neexistuje! EC moči odpovídá EC těla. EC elektro-konduktivita tedy elektrická vodivost je u destilky nula tedy v destilce nezle dva ponořené dráty zkratovat. Zatímco v mořské vodě plné soli dojde ke zkratu okamžitě

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát kvě 11, 2018 10:09

Velká a převeliká radost na mojí straně! Moc mě těší, kolik lidí zde má skutečně nastudováno a kolik lidí rychle z mojí moči pochopilo, o co tady na tomto světě a na této Zemi kráčí :))
Kdo ještě nepochopil, ať si odpoví na následující otázky:
Co je příčinou vysokého napětí v těle?
Co je příčinou oslabených nervů a nervozity?
Co je příčinou oslabení imunity?
Co je příčinou blokace lymfy?
Co je příčinou blokace schopnosti koncentrovat a meditovat?

A o tom to je:)))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát kvě 11, 2018 10:13

Proběhla výměna stavební folie na nejstarším stole přesně po roce bezproblémového provozu. Novou folii dávám přes tu starou protože je dobrou podložkou a dobrou izolací proti teplu. To funguje!! Levné, rychlé a spolehlivé řešení. Je to trojmetrová složená na poloviny takže z toho je potřeba doautocadovat stůl tak aby z§stalo na hrany
foile_1.jpg
foile_1.jpg (43.91 KiB) Zobrazeno 2290 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát kvě 11, 2018 17:41

PavelM píše:
pát kvě 11, 2018 10:09
Velká a převeliká radost na mojí straně! Moc mě těší, kolik lidí zde má skutečně nastudováno a kolik lidí rychle z mojí moči pochopilo, o co tady na tomto světě a na této Zemi kráčí :))
Kdo ještě nepochopil, ať si odpoví na následující otázky:
Co je příčinou vysokého napětí v těle?
Co je příčinou oslabených nervů a nervozity?
Co je příčinou oslabení imunity?
Co je příčinou blokace lymfy?
Co je příčinou blokace schopnosti koncentrovat a meditovat?

A o tom to je:)))))
Ze by SUL (nad zlato) byla spolecnym jmenovatelem / "zloduchem" No.1 ? :))
Faktem je, ze jako detickum nam tolik vsecko nesolili, lety jsou ale chute narocnejsi na stimulaci a mozna proto se soli ci koreni az moc ?:))

Akorat ze pri zasoleni se zvysi protekajici proud telem (pri doteku), vysoky proud zabiji, vysoke napeti spali povrchove:))
Proto mas proudove chranice, napetove chrani elektroniku proti prepeti:)

Nervy, nervozita, (stres obecne) se zase resi naopak pozitim horecnatych soli (prvni pomoc pro ty co jsou uz s nervy uplne v hajzliku):)
Taky nocni krec v lytkach zmizi, cize nektere soli zase u me dobry:)))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát kvě 11, 2018 20:32

Pak me jeste napada (v souvislosti s bloknutou koncentraci a meditaci) - jidlo samotne jako zakladni problem:)))
S tim jsme dokonce uz podnikali v minulosti nejake mensi testy:)
(rapidni narust schopnosti koncentrace/meditace uz po "cvicnych" 3-5 dnech pustu):)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát kvě 11, 2018 22:22

cepheus píše:
pát kvě 11, 2018 20:32
Pak me jeste napada (v souvislosti s bloknutou koncentraci a meditaci) - jidlo samotne jako zakladni problem:)))
S tim jsme dokonce uz podnikali v minulosti nejake mensi testy:)
(rapidni narust schopnosti koncentrace/meditace uz po "cvicnych" 3-5 dnech pustu):)
No vidis zes to sam sebe opravil:))
jidlo samotne jako zakladni problem:)))
o tom to je!!!
Je jedno!! jaké to je jídlo!! Je jedno zda ho nazýváme zdravé nebo nezdravé. Faktem prostě je, že JAKEKOLIV jidlo zatíží tělo a to si s ním musí poradit tedy ho zpracovat. A z toho plyne potřeba energie na zpracování a z toho plyne "energetická uzávěrka" Jídlo tělu dalo? Nebo vzalo? :)
Atd adt adt...............
Výborně Cepe!! Máš to dnes za 1******

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned kvě 13, 2018 14:10

Jako samoze mi to zni logicky, kor dneska, kdyz uz se silama docela setrim to pocituju jeste vic - jidlo mi temer vzdycky ubere:))
Na druhe strane muze nekdo mit namitku, ze ditko se narodi a uz chce cecik, co s tim ? :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned kvě 13, 2018 18:13

cepheus píše:
ned kvě 13, 2018 14:10
Jako samoze mi to zni logicky, kor dneska, kdyz uz se silama docela setrim to pocituju jeste vic - jidlo mi temer vzdycky ubere:))
Na druhe strane muze nekdo mit namitku, ze ditko se narodi a uz chce cecik, co s tim ? :D)))
To už se také probíralo. Je to stejně jako s půstem. Když k němu člověka donutíš tak za pár dní umře. Když se k němu rozhodne sám tak ho dá po nějakém čase zkoušení a pokud zamaká ne čakrálním systému dá i breta. S dítětem to je tedy stejně, záleží na tom jakém stavu má čakry. Nicméně k práci s čakrami je potřeba dospělost - fyzická ne papírová tedy 21 let.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 14, 2018 12:34

Dik za odpoved, prislo mi, ze kdyz uz jsme rekli A (nejidlo), je treba rict i B (jak k teto informaci pristupovat), tzn. dospet vyvojem:) .

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon kvě 14, 2018 12:36

cepheus píše:
pon kvě 14, 2018 12:34
Dik za odpoved, prislo mi, ze kdyz uz jsme rekli A (nejidlo), je treba rict i B (jak k teto informaci pristupovat), tzn. dospet vyvojem:) .
No ono to neni dospět vývojem ono je to o kosmickém cyklu 2500 let stádiového vývoje - on totiž člověk jaksi dospívá i když chce i když nechce:) Tedy pod tlakem kosmu. Heh:) Ale to už je tady na tohle forum asi vyšší dívčí:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 14, 2018 13:05

Jj, je toho vic, co se deje "na pozadi" (aniz bysme sami chteli) a zijem v iluzi jak mame vsecko pod kontrolou :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon kvě 14, 2018 13:12

cepheus píše:
pon kvě 14, 2018 13:05
Jj, je toho vic, co se deje "na pozadi" (aniz bysme sami chteli) a zijem v iluzi jak mame vsecko pod kontrolou :))
Tak vlez na pozadi a budes to mit pod kontrolu taky :) Co ti brani? Uvidis to velkolepý divadlo:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 14, 2018 13:30

PavelM píše:
pon kvě 14, 2018 13:12
Co ti brani? Uvidis to velkolepý divadlo:)
Ani nevim, asi mi zatim staci co vidim:) .. a dal by se videlo:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř kvě 16, 2018 21:48

PetrK už byla seance pěstitelů topolů? Jak to dopadlo?
Cos zjistil?

Kei

Příspěvek od Kei » stř kvě 16, 2018 22:14

Jak dopadlo foto kamenné stavby? :)

Odpovědět