OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
dgm

Re: OSOBNOSTI SYROVÉ STRAVY a jejich rozdílné přístupy

Příspěvek od dgm » pon kvě 03, 2010 13:30

Primlouvam se, jenom NE do SZ!!
Je skoda nepokracovat verejne, moc me tohle odbocovani od tematu bavi, vznikaji tak nejzajimavejsi prispevky :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 03, 2010 14:11

olfess píše:Takže si můžeš položit otázku, jaký je účel lidského života na planetě Zemi? Hoď mi to do SZ, já ti odpovím a ukončíme tyto debaty o nehmotných tématech a já se budu zase pár týdnů věnovat něčemu užitečnému, než je mé časté krafání na diskuzích, za což si ovšem můžu sám :lol: :lol:
To je pravda, nakousnul jsi to, tak to dokonči, žádná SZ - jak jsi to psal vedle melikanovi ? "Co sis nadrobil" ?? :lol:
Čistě za sebe - "jednodušší" otázku jsi mi dát nemohl, hehe .. :wink:
To si myslím neví žádný smrtelník, resp. jsou tací co si myslí, že to ví, ale ve výsledku si spíš vzájemně protiřečí.

Fiona

Příspěvek od Fiona » pon kvě 03, 2010 15:12

A ja se zase divim, proc si nad tim tolik lidi lame hlavu, jezto mi prijde ze je to prece jasne :D 8) Kouknu a vidim.
Poslanim cloveka na Zemi ve vztahu k Zemi je, aby se o tu Zemi dobre staral a dohlizel na to, aby tu byl raj a vse spolu zilo v harmonii. Za coz muze uzivat vyhod managera tvorstva a mit se tu moc dobre po vsech strankach. Jednoduche jako facka :)

Ze clovek zblbnul a musi tak vynakladat prevaznou cast sve energie na preziti a hrabani se z problemu vsech druhu je jina kapitola. Hledani sveho praveho ja neni cilem, nybrz prostredkem - kdo se najde, muze byt konecne uzitecny. Myslim ze to zakladni poslani se nezmenilo jen tim ze clovek zblbnul a malem zabil i Zemi. Proste je to o neco vetsi drama, ale porad jsme tu od toho, aby tu byl raj a ne bordel.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

olfess

Příspěvek od olfess » pon kvě 03, 2010 15:18

Fiono, krásně řečeno (je ta schopnost z prány znát :lol:), taky nechápu co je na tom tak komplikovanýho.

olfess

Příspěvek od olfess » pon kvě 03, 2010 15:26

cepheus píše:
olfess píše:Takže si můžeš položit otázku, jaký je účel lidského života na planetě Zemi? Hoď mi to do SZ, já ti odpovím a ukončíme tyto debaty o nehmotných tématech a já se budu zase pár týdnů věnovat něčemu užitečnému, než je mé časté krafání na diskuzích, za což si ovšem můžu sám :lol: :lol:
To je pravda, nakousnul jsi to, tak to dokonči, žádná SZ - jak jsi to psal vedle melikanovi ? "Co sis nadrobil" ?? :lol:
Čistě za sebe - "jednodušší" otázku jsi mi dát nemohl, hehe .. :wink:
To si myslím neví žádný smrtelník, resp. jsou tací co si myslí, že to ví, ale ve výsledku si spíš vzájemně protiřečí.
Nic jsem si nenadrobil, otázku si položil ty, ale odpovím, úkolem člověka je dokončit svůj vývoj na planetě, který v dospělosti zdaleka nekončí, jak jsme si nechali skoro všichni nabulíkovat a mimo jiné pokračuje vývojem, poznáním a schopností využití jemnohmotných těl a energii kolem sebe, "splynutí" s absolutnem, Bohem, Vesmírem, jak to kdo má rád a pod., prostě těhle věcí, a to už je tvoje práce, dokud to neuděláš, tak se pořád motáš dokola. To jsou úkoly, které má člověk vůči sobě, poznat co je zač a dokončit svůj vývoj. A k okolí má jeden velký úkol a to podle svých schopností a monožstí produchovnit hmotu. Tedy okolí, planetu Zemi a pod. To jsou úkoly člověka, pak má ze "odpracováno".. jestli to bude po boku vhodného patrnera nebo ne to už není tak podstatné.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 03, 2010 16:23

olfess píše:To jsou úkoly člověka, pak má ze "odpracováno".. jestli to bude po boku vhodného patrnera nebo ne to už není tak podstatné.
Olfessi, dík za odpověď, koukám, že jsme se ve skutečnosti přeli jen o tu poslední větu a ta je fakticky nepodstatná.
Jinak to celé u mě rezonuje.
Sleduj :

I řekl Bůh: „Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby. Ať lidé panují nad mořskými rybami a nad nebeským ptactvem, nad zvířaty a nad celou zemí i nad každým plazem plazícím se po zemi.“ 27 Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil. 28 A Bůh jim požehnal a řekl jim: „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“ 29 Bůh také řekl: „Hle, dal jsem vám na celé zemi každou bylinu nesoucí semena i každý strom, na němž rostou plody se semeny. To budete mít za pokrm. 30 Veškeré zemské zvěři i všemu nebeskému ptactvu a všemu, co se plazí po zemi, v čem je živá duše, dal jsem za pokrm veškerou zelenou bylinu.“ A stalo se tak. 31 Bůh viděl, že všechno, co učinil, je velmi dobré. Byl večer a bylo jitro, den šestý.

To plození a množení je tam sice v jiném pořadí, ale budiž, nebudem už slovíčkařit ..
V podstatě to samé jen jinými slovy. Tak jo, už Ti dám pokoj. :)
Ale nepřeháněj to s těma povinnostma, nikdo Ti to určitě vyčítat nebude, ony ty holky umí být taky špica, když jseš na ně hodnej !!! :D

Tak ještě můj oblíbený odstaveček, to je zase moje "cvičení" na stres z toho, že snad něco nestihnu .. :

1 Všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem svůj čas: 2 Je čas rození i čas umírání, čas sázet i čas trhat; 3 je čas zabíjet i čas léčit, čas bořit i čas budovat; 4 je čas plakat i čas smát se, čas truchlit i čas poskakovat; 5 je čas kameny rozhazovati čas kameny sbírat, čas objímat i čas objímání zanechat; 6 je čas hledat i čas ztrácet, čas opatrovat i čas odhazovat; 7 je čas roztrhávat i čas sešívat, čas mlčet i čas mluvit; 8 je čas milovat i čas nenávidět, čas boje i čas pokoje.

Což ale zase neznamená, že si nemáme brát příklad z pilného hmyzu .. :wink:

olfess

Příspěvek od olfess » pon kvě 03, 2010 16:33

Cepheusi, krásný a pravdivý.
Jinak doufám, že už jsem svojí druhou polovičku našel .. :wink:, takže neboj, že bych to tak s tim duchovnem přeháněl, jenom bohužel jsem vyrozumněl, že jako u mne zrovna na to čas je, tak co zmůžu.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon kvě 03, 2010 17:25

olfess píše:Cepheusi, krásný a pravdivý.
A no asi tak - žádný lepší návod na život jsem zatím nečetl a když se nad prvníma dvěma přikázáníma zamyslíš poctivě, všechna ostatní z nich vyplynou - jak ? Jednoduše.
Z lásky nikomu nebudeš ubližovat, stačí než něco uděláš jinému prohodit si v mysli figury a hned víš co je dobré a co je špatně. Přesně jako v "apokryfních" Esejcích - "Není větších přikázání nad tato dvě" ..
O to jednodušší je pak pochopit (spíše si představit) že Bohu stačí Zákon jeden.
Ani deset, ani deset krát deset, ani sto krát deset. :wink:

K polovičce gratuluju a ať Vám to vyjde tak jako mě a mojí vyvolené. Letos máme safra jakou vlastně svatbu ?
Když je to 30 roků ? Ostuda .. :D

S tím časem kdy, mě to taky "postihlo" při mojem prvním 21 půstu a místo toho abych završoval úspěšné kariéry a budoval bazén na tři tempa a podobně tak řeším (doháním) taky tyhle věci duchovna, taky proti tomu nic nezmůžu.
Když vidíš situace a zážitky a náhody co na Tebe téměř "mluví" a dochází Ti co Ti nedocházelo to je věc ! :)
A stačí málo, zastavit se v tom blázinci a zapřemýšlet proč se mi něco děje, že už se mi (nebo někomu) to událo víckrát a vždy s podobným (nebo stejným) výsledkem.
Vždycky si řeknu jako Bolek Polívka : "Pane Bože nedělaj že nejsi, když já vím, že si" .. :lol:

olfess

Příspěvek od olfess » pon kvě 03, 2010 17:27

[quote="cepheus]Vždycky si řeknu jako Bolek Polívka : "Pane Bože nedělaj že nejsi, když já vím, že si" .. :lol:[/quote]
:lol: :idea:

Esterka

Příspěvek od Esterka » pát kvě 07, 2010 10:21

Včera jsem hodila řeč s jením známým, je to MUDr. Když jsem mu řekla, že existují lidé, kteří se vyléčili z rakoviny i bez operace, chemoterapie a ozařování, vysmál se mi, že to jsou prý jen lži. Tvrdil mi, že na celém světě neexistuje jeden jediný lékařsky zdokumentovaný případ vyléčení rakoviny půstem nebo silou vůle. Zdokumentovaný znamený, že dotyčný měl skutečně lékařsky potvrzenou rakovinu a bez léčby opravdu prokazatelně zmizela. "Vyléčil jsem se sám z rakoviny", to prý může o sobě tvrdit kdokoliv. Chtěla bych mu poskytnout nějaké důkazy, ale kdo je dobře zdokumentovaný pacient prokazatelně vyléčený z rakoviny? Víte o někom?

Yeff

Příspěvek od Yeff » pát kvě 07, 2010 10:24

Esterka píše:Včera jsem hodila řeč s jením známým, je to MUDr. Když jsem mu řekla, že existují lidé, kteří se vyléčili z rakoviny i bez operace, chemoterapie a ozařování, vysmál se mi, že to jsou prý jen lži. Tvrdil mi, že na celém světě neexistuje jeden jediný lékařsky zdokumentovaný případ vyléčení rakoviny půstem nebo silou vůle. Zdokumentovaný znamený, že dotyčný měl skutečně lékařsky potvrzenou rakovinu a bez léčby opravdu prokazatelně zmizela. "Vyléčil jsem se sám z rakoviny", to prý může o sobě tvrdit kdokoliv. Chtěla bych mu poskytnout nějaké důkazy, ale kdo je dobře zdokumentovaný pacient prokazatelně vyléčený z rakoviny? Víte o někom?
Povznášející a nesmírně inspirující dokument o mladé ženě, jejíž diagnóza zněla více než jasně - máte rakovinu, brzy zemřete! Kris Carr nabídku odmítla a začala hledat způsoby, jak zvítězit nad sebou i rakovinou. V alternativním životním stylu nalezla nejen vysvobození z nemoci, ale také zcela nový život!

http://www.crazysexycancer.com/

jans

Příspěvek od jans » pát kvě 07, 2010 10:34

a ten páter Lízna je málo přesvědčivej? to bylo u nás a zdokumentované to asi bude taky

mun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mun » pát kvě 07, 2010 10:55

Esterka píše:vysmál se mi, že to jsou prý jen lži.
Díky této a podobné doktorské nabubřelosti s nimi nemám a nebudu mít slitování, až to celé spadne :|
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát kvě 07, 2010 11:08

mun píše:
Díky této a podobné doktorské nabubřelosti s nimi nemám a nebudu mít slitování, až to celé spadne :|
Nejsou všichni Gozzilly a stvůry, to překonáš, přejde to.
Měl jsem podobně radikální názory, když to se mnou "cvičilo" krátko po dg.
Jedna vlaštovka jaro nedělá.

Sitar

Příspěvek od Sitar » pát kvě 07, 2010 11:21

Esterka píše:Včera jsem hodila řeč s jením známým, je to MUDr. Když jsem mu řekla, že existují lidé, kteří se vyléčili z rakoviny i bez operace, chemoterapie a ozařování, vysmál se mi, že to jsou prý jen lži. Tvrdil mi, že na celém světě neexistuje jeden jediný lékařsky zdokumentovaný případ vyléčení rakoviny půstem nebo silou vůle. Zdokumentovaný znamený, že dotyčný měl skutečně lékařsky potvrzenou rakovinu a bez léčby opravdu prokazatelně zmizela. "Vyléčil jsem se sám z rakoviny", to prý může o sobě tvrdit kdokoliv. Chtěla bych mu poskytnout nějaké důkazy, ale kdo je dobře zdokumentovaný pacient prokazatelně vyléčený z rakoviny? Víte o někom?
Zkus se ho zeptat, co říká na toto:
V knize Muž, který chtěl být šťastný se mimo jiné uvádí i vedlejší účinky placebo léčby lidí nemocných rakovinou, jako je padání vlasů a podobně, což je pro mne překvapivé. Máte někdo nějaké odkazy?

Zatím jsem našel jen toto: http://content.nejm.org/cgi/content/full/342/11/756
Patients receiving placebo had a greater improvement in the score on the vitality subscale than did patients in the itraconazole group (P=0.03).
-------
Adverse events occurred in 25 of the 28 patients in the itraconazole group (89 percent) and 23 of the 27 patients in the placebo group (85 percent).

Nežádoucí účinky se vyskytly u 25 ze 28 pacientů ve skupině itrakonazol (89 procent) a 23 z 27 pacientů ve skupině s placebem (85 procent).
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.

Sitar

Příspěvek od Sitar » pát kvě 07, 2010 11:22

jans píše:a ten páter Lízna je málo přesvědčivej? to bylo u nás a zdokumentované to asi bude taky
Ten podstupoval i klasickou léčbu, takže tam to není jednoznačné.

olfess

Příspěvek od olfess » pát kvě 07, 2010 12:25

mun píše:
PŘESNĚ! MÁM TO ÚPLNĚ STEJNĚ!

olfess

Příspěvek od olfess » pát kvě 07, 2010 12:42

cepheus píše:
mun píše:
Nejsou všichni Gozzilly a stvůry, to překonáš, přejde to.
Měl jsem podobně radikální názory, když to se mnou "cvičilo" krátko po dg.
Jedna vlaštovka jaro nedělá.
Mimo chirurgie, stomatolgie, ortopedie, plastická chirurgie (hl. plastiky po těžkých haváriích a pod.) a dalších lékařských "mechanických" oborů, před kterými smekám klobouk (ale jedná se tam pouze o přístroje a manuální šikovnost operatéra a poid.) jsou to všechno vrahouni. Vrahouni zdraví a vrahouni rodinného štěstí celých generací. Většina z nich jsou lidé tak nevědomí, že působí na scéně pouze jakou zprostředkovatelé lékařských lží, dělají tzv. užitečné idioty. Netrápí mě k nim nenávist, či jiné kousavé pocity, ne. I oni jsou pouhým nástrojem dnešní doby, tak jako ta satanská elita, odpustil jsem oboum už dávno, jsem jim vděčný za to, že jsem se díky tomu hodně naučil a tim to pro mě končí. Ale obě skupiny jsou vrahouni - jedni úmyslně, druhý z hlouposti. Věřit, že dnešní tzv. in-toxická medicína může být vrcholem lékařského umění a bez následků může jenom opravdový omezenec. Velmi je lituji, ostatně mezi lékaři je prý nejíc sebevražd, nedivím se tomu...

olfess

Příspěvek od olfess » pát kvě 07, 2010 12:58

Zkus je nasměřovat na Novou Germánskou Medicínu, ale upozorňuju tě, že už jsme to i ošetřujícím lékařům zasílali a odpověď byla ta, že prostě budou věřit tomu, co se učili ve škole. Jediný výsledek to mělo ten, že přestali tlačit (resp. násilně manipulovat, abych byl přesný :roll: , do chemoterapie). Víš, asi bude rozdíl rozhodovat o směrnicích léčby z pozice nějakýho vysokýho lékařskýho papaláše, a pak pacientovi vlastní rukou jedu (léku) podávat. Domnívám se, že největším problémem je vlastně to, že by pravdu ohledně své profese většina lékařů vůbec neunesla... Takže tím odmítáním budou do poslední chvíle chránit své psychické rozpoložení.

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » ned kvě 09, 2010 0:55

olfess píše:Fiono, myslim, že většina chlapů to má se ženskejma taky tak, jako Sweete s protějškem. Ale šlo mi o to, že ona mluví o LIDSKÝM životě, nikoliv o SVÝM, s tim si může nakládát jak je libo! Úkol byl lidem dán, a to, že většina skončí u partnerství, už je jejich věc, ale ať netvrdí ostatním, že je o tom život člověka 21. století, že je to jeho hlavní náplň, takže to ani náhodou .. :wink:
a kdyz teda hlavni naplni neni rozmnozovani, tak co pak s tim ostatnim kdyz tu nikdo nebude?

Sweetie

Příspěvek od Sweetie » ned kvě 09, 2010 0:57

zas jen englis, vypada dobre, primereny svaliky pod papirovou kuzi.
http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... mbino.html

Dano

MUDr. Mária Fulová

Příspěvek od Dano » pon kvě 17, 2010 8:51

Renáta píše:A na slovenskú lekárku MUDr. Máriu Fulovú tiež netreba zabúdať. Je spoluzakladateľkou Školy verejného zdravia a pacientov lieči surovou stravou.
Renáta píše::D Nemáš za čo. Veľa ľudí z celého Slovenska k nej pravidelne chodí napríklad na tie letné tábory. Myslím, že je naozaj fajn.
Sa deju veci. Mame som navrhol ist tam, suhlasila, zaplatil som a cakal ci necuvne, ale normalne tam sla a v piatok sa po ukonceni vratila. Nadsena, cely tyzden tam bez jedla nemala ziadny problem. Pacilo sa jej vsetko, tie dennodenne vylety, zablokovany vytah - uz odvtedy ked prichadzali vsetci s kuframi, cvicenie, prednasky, pani lekarka - ta s nimi bola stale, aj na vyletoch, ludia. Schudla tam asi 2kg, a uz po tych par dnoch citi o poznanie mensiu unavu, vecer sa jej neziva, skratka viac energie jej zostava. A je plna predsavzati, som zvedavy do kedy jej vydrzia.
Navratovku, rozbeh im navrhla a prizvukovala a na papieri vytlacila veeelmi miernu/y, prvy den doma si dala len postruhane jablko, vcera asi pol litra len pomarancovej/grepovej stavy,... az 9 dni ta navratovka trva, kedy uz akoze moze (ale nemusi) zacat postupne jest aj varene (napr. ryzu, pseno, pohanku) ale podiel surovej potravy v jedalnicku by mal zostat minimalne 75%.
Konecne dobra investicia, tie do kupelnych a rekondicnych pobytov su vyhodene peniaze.

Dano

Příspěvek od Dano » úte kvě 18, 2010 12:28

culka píše:Nechapem, ako moze niekto konzumovat 60-70% stravy v tukoch, ale ved dobre. Mozno len trochu prehana, aby ukazal rozdiel. Ono nie vsetko je uplne cierne a nie vsetko je uplne biele.
Ja tomu verim. Ked som sa odhodlal na 811 a par prvych dni ratal pomer, tak ked som pridaval olivovy olej, jedol vela avokada, orechov a semien, tak k 10% en. z tuku som mal daleko. A to som nejedol tahini, raw pizzu, raw chlieb, apod., ktore stoja na semenach/orechoch a roznych pastach z nich, a oleji.

Informaciu mam z jeho knihy ale cislo je spomenute aj v clanku The Low-Fat Diet in a Nutshell, vyberam:
In the raw world, where the average person eats 65% of daily calories from fat (based on nutritional analyses of more than 5,000 people over the last 20 years)...
Zdroj sice nepoznam ale mam dobru skusenost s Grahamom, par veci som overoval z odkazov na konci jeho knihy a sedeli.

culka

Příspěvek od culka » úte kvě 18, 2010 17:29

On to hovori stale, ale je pravda, ze ked mas vela tukov (semena, orechy, avokado) tak ako Miro na zaciatku pisal, nesplachnes.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis

Dano

Re: MUDr. Mária Fulová

Příspěvek od Dano » pát srp 27, 2010 23:19

Dnes bola v rozhlase relacia Naša strava a naše choroby; Hosť - MUDr. Mária Fulová;
Uz je v archive:
http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=16
Asi zaznam:
http://www.lumen.sk/play.php?subor=uv_h ... 8_2010.mp3
Da sa aj stiahnut:
http://audio.lumen.sk/download.php?subo ... 8_2010.mp3
Hoci s nou v mnohom nesuhlasim, klobuk dole, lekarka a vie nieco o vyzive. To sa len tak nevidi.

s.arik

Příspěvek od s.arik » pát srp 27, 2010 23:34

culka píše:On to hovori stale, ale je pravda, ze ked mas vela tukov (semena, orechy, avokado) tak ako Miro na zaciatku pisal, nesplachnes.
Stále jíme tuky a splachujem v klidu, ne že by to bylo až tak k tématu :mrgreen:
Říkal, že měl problém jen s plackami z LF, když se přejedl, ty domácí mu to nedělají.
Já takový problém neměla nikdy a to jsou dny, kdy bych věřila tomu, že z tuků mám 95% kalorií :oops: :wink:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!

Sitar

Příspěvek od Sitar » pon zář 06, 2010 12:10

Yeff

Příspěvek od Yeff » pon úno 21, 2011 3:43

Nevíte někdo prosímvás na co zemřel Helmut Wandmaker? nikde jsem se to nedočetl. Díkes

culka

Příspěvek od culka » pon úno 21, 2011 20:29

Na co zasiel sice neviem, ale bola som pozriet u Grahama a celkom sa mi pacil tento clanok:
http://foodnsport.com/blog/articles/eve ... thing.html
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis

Dano

Příspěvek od Dano » úte úno 22, 2011 16:45

Dobry clanok.

buc11

Příspěvek od buc11 » pát úno 25, 2011 7:39

souhlasíme

Mac

Příspěvek od Mac » ned úno 27, 2011 10:07

Yeff píše:Nevíte někdo prosímvás na co zemřel Helmut Wandmaker? nikde jsem se to nedočetl. Díkes
Nebylo to na stáří ? >:-)

mira

Příspěvek od mira » ned úno 27, 2011 12:25

Snad už byl überalterten, nebo snad fiel von einem Birnbaum? :?
Všeho s mírou.

Dano

Dr. Graham forum.foodnsport.com

Příspěvek od Dano » pát srp 05, 2011 16:57

Neviem, kam s tym, tak davam sem. Kto Dr. Grahama nemusi, nech si nevsima.
Nedavno som narazil na "jeho" diskusne forum: forum.foodnsport.com
Rozbehlo sa len len nedavno - koncom aprila 2011.

Krasny vikend s bliznymi plny pohybu na cerstvom vzduchu prajem :)

rudo

Příspěvek od rudo » sob srp 06, 2011 1:12

cepheus píše:
I řekl Bůh: : „Hle, dal jsem vám na celé zemi každou bylinu nesoucí semena i každý strom, na němž rostou plody se semeny. To budete mít za pokrm. 30 Veškeré zemské zvěři i všemu nebeskému ptactvu a všemu, co se plazí po zemi, v čem je živá duše, dal jsem za pokrm veškerou zelenou bylinu.“
.. :wink:

pokial teda zaradime Boha medzi osobnosti surovej stravy, tak jeho system je :

pre ludi : semena

pre zvierata : zelene byliny

clovek by teda nemal zvieratam jest ich salat, spenat...

a zvieratam by sme nemali davat napriklad oriesky alebo ovocie

ked tak vidim ako ludia krmia kone jablkami, vevericky orieskami a svine perlami

:mrgreen:
5 2 8

rudo

Příspěvek od rudo » sob srp 06, 2011 1:31

Sweetie píše:zas jen englis, vypada dobre, primereny svaliky pod papirovou kuzi.
http://foodnsport.com/blog/articles/801 ... mbino.html

uvadza ze je 811 od septebra 2007

ale svoj osobak na 500m z roku 2008 tvrdi ze je to pred 811

inak z hladiska atletiky jeho casy su priemerne vykony rekreacnych bezcov
5 2 8

s.arik

Příspěvek od s.arik » sob srp 06, 2011 11:30

rudo píše:pokial teda zaradime Boha medzi osobnosti surovej stravy
už dlouho jsem se tak nepobavila
rudo píše:tak jeho system je :

pre ludi : semena
a ta dužnina okolo, mňam.

tak mi to i nejvíce vyhovuje, listí a kořeny mi chutnají jen výjimečně.

(je chroupání mrkve prohřešek proti Božímu záměru? ne? a šunka jo?)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!

dvdmchl

Příspěvek od dvdmchl » sob srp 06, 2011 11:39

Po stvoření:
Řekl ještě Bůh: Aj, dal jsem vám všelikou bylinu, vydávající símě, kteráž jest na tváři vší země, a všeliké stromoví, (na němž jest ovoce stromu), nesoucí símě; to bude vám za pokrm. 30Všechněm pak živočichům zemským, i všemu ptactvu nebeskému, a všemu tomu, což se hýbe na zemi, v čemž jest duše živá, všelikou bylinu zelenou dal jsem ku pokrmu. I stalo se tak.

Po potopě, poté co vody opadly:
Tedy vzdělal Noé oltář Hospodinu, a vzav ze všech hovad čistých i ze všeho ptactva čistého, obětoval zápaly na tom oltáři. I zachutnal Hospodin vůni tu příjemnou, a řekl Hospodin v srdci svém: Nebudu více zlořečiti zemi pro člověka, proto že myšlení srdce lidského zlé jest od mladosti jeho; aniž budu více bíti všeho, což živo jest, jako jsem učinil.

A popotopní dosud platná novinka tedy je:
Tedy požehnal Bůh Noé i synům jeho a řekl jim: Ploďtež se a rozmnožujte se, a naplňte zemi. Strach váš a hrůza vaše buď na všeliký živočich země, a na všecko ptactvo nebeské. Všecko, což se hýbe na zemi, a všecky ryby mořské v ruce vaše dány jsou. Všecko, což se hýbe a jest živo, bude vám za pokrm; jako i bylinu zelenou, dal jsem vám to všecko. A však masa s duší jeho, kteráž jest krev jeho, nebudete jísti. A zajisté krve vaší, duší vašich vyhledávati budu; z rukou každého hovada vyhledávati jí budu, i z ruky člověka, ano i z ruky každého bratra jeho budu vyhledávati duše člověka.

Fiona

Příspěvek od Fiona » ned srp 07, 2011 1:50

U Bible mam tak trosku pocit ze vse podstatne je obsazeno v prvnich par kapitolach, a vse co nasleduje jsou spis dejiny nabozenskych bludu ztracenych a tapajicich dusi ci narodu. Cimz netvrdim ze to neni poucne. Jak ctu o vsech tech zverstvech pachanych ve jmenu bozim, nejak se v tom poznavam, i kdyz nerada.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!

suchos

Příspěvek od suchos » pon srp 08, 2011 19:32

Fiona píše:U Bible mam tak trosku pocit ze vse podstatne je obsazeno v prvnich par kapitolach, a vse co nasleduje jsou spis dejiny nabozenskych bludu ztracenych a tapajicich dusi ci narodu. Cimz netvrdim ze to neni poucne. Jak ctu o vsech tech zverstvech pachanych ve jmenu bozim, nejak se v tom poznavam, i kdyz nerada.
ten pocit mam i THE SUNFOOD DIET SUCCESS SYSTEM, nevim jestli to čtu dostatečně pozorně ale přijde mi že to David mohl shrnout na mnohem menši ...publikaci. Možná je to ta forma- kniha na notasu.. kdybych ji mel opravdu v ruce slo by to lip. zas to ale snizuje naklady. Nemate nejaky fungujici odkaz knihy od Grahama? ty od Walkera fungujou dobře. dik

Dano

Dr. Max Gerson a jeho dcera Charlotte

Příspěvek od Dano » pát zář 28, 2012 19:20

buc11 píše:teď valí gerson, paní gersonová je unikátní
http://www.youtube.com/watch?v=U7Ck9D45 ... re=related
To patri sem.

90 rocna.., to myslenie, vyjadrovanie, bohate osobne skusenosti,.. vyborny rozhovor! Cital som o jej otcovi, v knihe od R. Horne-a (v nej je toho o nom este viac). Ale dobre padne popocuvat ju samu, je to z prvej ruky. Zaroven som si ten vzrusujuci pribeh Dr. Gersona prijemne pripomenul. Odporucam popocuvat vsetkym, velmi motivujuci rozhovor.

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob zář 29, 2012 9:55

Az ted vali na FB ?
To se divim, na jeji videjka jsem koukal uz pred x lety, inspirativni.

buc11

Příspěvek od buc11 » pon říj 01, 2012 7:05

cepheus píše:Az ted vali na FB ?
To se divim, na jeji videjka jsem koukal uz pred x lety, inspirativni.
na fb jako u příznivců rawu

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon říj 01, 2012 13:09

Aaaaaa ... tak to pak jo:).

Odpovědět