Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
cepheus

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus » sob čer 09, 2018 11:30

Co je ejájdýčko ? (AID) ? :D) .. ("My jsme totiz uplne blbí") :D)))

Keika

Příspěvek od Keika » sob čer 09, 2018 14:30

Zkomoleně ajdíčko ... snažila jsem se o americkou zkratku evidntně nepresne... prostė IED 😉

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob čer 09, 2018 16:14

Aaaa .. kamos google rika "IED - Improvised explosive device" (improvizovane vybusne zarizeni), se bojim, ze to je v podstate cela zahrada:))
Jeden nikdy nevi kde jej to prasti bud elektrikou, nebo ted nove tlakem utrzene hadice, hehehe :D)))
Ale no tak verme, ze to ma pod kontrolou a pevne v rukach, nejak se podezrele neozyva :))) ..

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob čer 09, 2018 20:16

Jede jede mašinka, kouří se jí z komínkáááá:) ššššššššššššššššššššš šššššššššššš :)))))))))))
destil_tech_4.jpg
destil_tech_4.jpg (56.29 KiB) Zobrazeno 767 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob čer 09, 2018 20:20

Neozývá se páč tu poprchává ideální čas na práci místo 35 ve stínu :) Radši bejt trochu zmoklej než brutálně spocenej:)

No a dneska jsme dosáhli nejvyšší mety osmotickýho umění na ZEMI!! Dokážeme destilovat mořskou voddůůůůůů!!!

Jwehhííííí:)))))))))))
osmoza_30_bar.jpg
osmoza_30_bar.jpg (41.03 KiB) Zobrazeno 761 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob čer 09, 2018 21:11

Zesilel nacisto - 30 atmosek to uz je o strach ze se mi ten budik co nevidet vyskli do xichtu:)))
A tak jednu chvili me napadla souvislost s destilkou (pac to honis na 100°Celsiovych), cize mega-destilator z boileru ? :D)
Nicmene pokud nevim co kam tece, tak to dava stejne smysl jenom autorovi, a tak hlavne ze se masince kouri z kominka:)))

Okolo toho budiku doporucuju chodit v nejakym (aspon) samurajskym brneni :D)))
Cize z osmoticke vody delas destilku, nebo naopak, napred destilujes, pak natlacis do osmozy ?:)
Jak rikala moje Slovenska babka, kdyz jeste zila "Ty vymyslis raz certa aj s materou":)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob čer 09, 2018 22:24

Cepe správněěě:))
Ten otořenej bojler je vlastně kotel z lokomotivy ?:) Jen pod to netopim koksem ale 100w spirálou a jde to velmi pomalu ale jde to :) Než se to vůbec ohřeje z 20 na 100 st tak to trvýá třicet minut - spirálka je fakt slabota le na doma to samozžejmě staří. Všimni si opačně zapojených vývodů vody - studená voda se saje dolu :) Vaří to jen nahoře a když to vaří tak dole to je studený to sem vyzkoušel na tej žlutej lahvi z postřikovače:)

Už jsme tlak snížil na 12 tí, že sem tam přidal druhej válec s dvěma mebránama, Nemá to cenu honit na takovym tlaku když to vzorečku EC/100 plně vyhovuje na 10 při prvním kole čistění. Přetok zachytávám do bazenu, ten změřím - většinou má kolem 1200ppm pak ho malou pumpou podam tej silnej ale už na tlaku 20 to ženu až je odpad 2000pppm a tento už jde do kanál, je zeleno žlutej a podobá se už močůvce:))

Nicméně základní úkol je splněn, vše je připraveno na léto kdy je potřeba rychle doplnit odpařenou vodu a odpoledne vypitou když kytky po poklesu okolní teploty začnou pít a žrát :) To je pak jako když pustíš krávy ke žlabu :)))))))))

Když vydestiluješ seš na konečnej dál už to nejde:) Takže naopak nejdřív se osmozuje to da zbytek 10 procent špíny. A ta se pak oddestiluje ale to dělam jen na domácí použití. Ten megadestil chci právě použít na destilaci tý nejšpinavější 2000pp co leju do kanalau:) Jednou za čas tu sůl z bojleru prostě vybagruju :)))))) A je to čert i s matkou:)))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob čer 09, 2018 22:32

A ještě tu mám libůstku od Gewa:) Kdysi psal o nějakym zařízení co ukradli skopčáci za války mnichum v kláštěře. Ti si ohřívali vodu zařízením který poháněla svíčka!! Normální svíčka s knotem!! A vytopila celej bazen vody'.... Problém byl v tom, že když to skopci přivezli domu a zase to sestavili tak už jim to nejelo:) Chybělo know how:)) Tohle znovuobjevit by byla síla čertova matka Luciperka:) hehe :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned čer 10, 2018 15:59

Aha, jsem myslel, ze nejaky predehrev pro destilaci, tak uz je mi jasneji:)))
....................
Jo, to s tou svickou vykoumat, tak jses adept na dve veci:)) :
1) Nobelovku :?:
2) A nebo se podivej na sejky a tu bandu, jak by se na to asi sklebili, heh :))
( priklanim se k variante 2 - vyrazne snizena zivotnost "koumaka" ):))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned čer 10, 2018 19:51

Tady nemám problém
trochu jsem pokoumal v noci a zas sem došel tam kam už tisíckrát:))
Vojáci hledali toho co to obsluhuje aby věděli jak na to
samozžejmě našli jen joudu co vyměnil svíčku když voda začala chladnout
jezdil jim to nastavovat zasvěcenec Bůh ví od kud a zas odjel Bůh ví kam :)
Navíc sem se dověděl, že s tim vytopili celý lázně a ne jen jeden bazen!!
Takže zase sme u tý samý pohádky:) Přišel nejvyšší mnich zaklepal na kámen čarovnou hůlkou a kámen levitoval.
No což to my hůlkou umíme poklepat taky ale ten kámen na nás lidově řečeno sere :))
Heheh)))))))))))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned čer 10, 2018 22:10

Jj, strucne a jasne vystizeno s tim kamenem :)))) .. asi tak nejak:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned čer 10, 2018 22:50

cepheus píše:
ned čer 10, 2018 22:10
Jj, strucne a jasne vystizeno s tim kamenem :)))) .. asi tak nejak:))
Nicméně tady jsme na uplně jinym ledě:) Poměrně více snadněji pochopitelným na to aby člověk uvěřil na nějaký čáry máry kolem věci. Je tu latentní teplo, je tu svíčka s teplotou 1000 stupňů a jsou tady adiabatický procesy. To jsou všechno dostupná a jednoduchá známá fakta z fyziky, Osobně tedy světlo na konci tunelu vidim:))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon čer 11, 2018 16:24

Podle me ale zakon zachovani energie (bez mega-tun iolaci) neobcuras:)
Mas-li nekonecnou izolaci, pak se muzem bavit o svicce, boilerech a laznich .. a tak nechame se prekvapit co vyleze nakonec z tunelu:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon čer 11, 2018 21:24

cepheus píše:
pon čer 11, 2018 16:24
Podle me ale zakon zachovani energie (bez mega-tun iolaci) neobcuras:)
Mas-li nekonecnou izolaci, pak se muzem bavit o svicce, boilerech a laznich .. a tak nechame se prekvapit co vyleze nakonec z tunelu:))
Ona tam ta energie je v latentím stavu a zřejmě se využívá opět a znovu zázraku vody že dokáže v různých skupenstvích přenášet různá kvanta energie:)
Tak zřejmě půjde o tou tu svíčku nezadusit - tam to bude nějakej megapomalej ohřívací proces tak aby se to udrželo v chodu,. Si vem že 1000 stupnů v plameni máš páru o teplotě 1000 stupňů - to už je dobrá zasobička energie ne? :) Hehe :) To máš rovnou desetinásobek varu :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon čer 11, 2018 21:57

No .. to jo, prihodis k tomu jeste 538°C a mas tekutou ocel ze jo (1538°C) :)))

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » pon čer 11, 2018 22:06

Ještě by bylo možná dobré vědět za jako dlouho jim to tu spoustu vody ohřálo :))

Karma (ten plynový ohřívač) taky funguje jen díky plamínku, ne?
V rusku se pod samovarem topilo svíčkou... dokud nepřišla elektřina :))
https://mosantik.ru/wa-data/public/shop ... 34.970.JPG
Naposledy upravil(a) Kei dne pon čer 11, 2018 22:10, celkem upraveno 1 x.

Kei

Příspěvek od Kei » pon čer 11, 2018 22:08

cepheus píše:
pon čer 11, 2018 21:57
No .. to jo, prihodis k tomu jeste 538°C a mas tekutou ocel ze jo (1538°C) :)))
Jojo, to by taky šlo -> http://images.slideplayer.cz/42/1146170 ... lide_9.jpg :lol:
Akorát se sama sebe ptám, jakto že se neroztečou hrnce a ten samovar když je to tak vysoká teplota :)))) Tak nic :D

Edit: to Ceph: ahaaa :)
Naposledy upravil(a) Kei dne pon čer 11, 2018 22:20, celkem upraveno 2 x.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon čer 11, 2018 22:18

No, to jo, to je presne kolik je potrebi :))))
Jenze v realite odvadi objem kovu teplo do vzduchu a "tavba" se jaksi nekona:)
I kdyz mame teplotu vysokou habakuk, chybi nam porad potrebny objem (prutok) tepla :D)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon čer 11, 2018 22:33

tam v tom průtoku bude asi zřejmě gro věci:)
on bude zřejmě nahrazen naprosto dokonalým předáním veškerý energie svíčky jinýmu mediu tedy páře. Jestliže mám někde 1500 stupňů a opatrně kolem toho vedu nějaký trubičky nějakého výměníku tak to sakra musí bejt sakra horký ještě za několik kilometrů v tej trubičce:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte čer 12, 2018 18:04

No to samoze muze byt, nicmene nechci byt skeptik a moc zase sejckovat:), ale porad si musim imaginovat nejakou brutalni izolaci pripadnych ztrat kolem "trubicek" pripadneho vymeniku:)))
Jak to mel zasvecenec v tomto ohledu poreseno se priznam, ze me unika porad :)))
A proto velim - jdu dosekat zbytek zahrady, nedej Buh prijit slejvaky, se mi sekajda pak dusi vysokou travou a ten vopruz s tim pak nesnasim :D)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte čer 12, 2018 21:25

cepheus píše:
úte čer 12, 2018 18:04
No to samoze muze byt, nicmene nechci byt skeptik a moc zase sejckovat:), ale porad si musim imaginovat nejakou brutalni izolaci pripadnych ztrat kolem "trubicek" pripadneho vymeniku:)))
Jak to mel zasvecenec v tomto ohledu poreseno se priznam, ze me unika porad :)))
A proto velim - jdu dosekat zbytek zahrady, nedej Buh prijit slejvaky, se mi sekajda pak dusi vysokou travou a ten vopruz s tim pak nesnasim :D)
No zatim smyslupně postupuje KEI :)
dala foto s teplotama:)
a co ty teploty hřejou jaký medium?? :)
Heheh :

Dámy a pánové teda hlavně zatim dámy:)
musíme to mít za týden?
za měsíc?
za rok ?
za pět deset?
nemusíme že jo nic a nikdo nás netlačí tak si to v klídku a pohodiččce vyvinem ne? :)))))))
hehe

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte čer 12, 2018 21:40

Hajzlik na paletě
Jeheh už jste viděli zahradní hajzlík na platformě europalety?
Tuhle myšlenku nosím v hlavě dlouho a konečně jsme se k tomu dostal:)
Opět kosmický metr!
Metr nebo půl metru, zásadně 45 nebo 90 stupňů úhly
Nic jiného tu na pile neznáme:)
Už teď kosmická kancelář poslala milion návrhů jak z toho udělat krásnej kadi domeček:?)
A co dál? Sprcha? Umývárka? Atd ATD :))))))))))))) Skládek nářadí?
se uvidí??
:)))
zachod_3.jpg
zachod_3.jpg (41.5 KiB) Zobrazeno 528 x

Kei

Příspěvek od Kei » úte čer 12, 2018 23:58

Hehe, máme sprchu na paletě.. naprosto ok, skvělý sofistikovaný odtok vody, bujná vegetace v okolí zaručena :-D
Akorát to teda není stavba na sto let, to víš, voda+zem+dřevo :)))))

Asi hřejou nějaké čidlo. Termočlánkové telotní čidlo má rozsah teploty až do +1400°C .. tak možná něco takového :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř čer 13, 2018 10:09

Jeje, paletovy hajzlicek, mirne sikmy, ale neva, podud se user neprevratil i s misou, proc ne :D)))
Jak rika KEI na veky to asi nebude, nicmene se to da recyklovat dobre v krbu (paleta):)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 13, 2018 13:39

počkejte počkejte:)
tohle sem postavil asi za 4 minuty ::))
vůbec vám nevadí, že se tam neda vejít a že se člověk musí hodně sehnout co:)
hehehe
je to prostě nástřel poldle citu bez autocadu :)
a sledujte ten vývoj!!! :)))))) JJeheh :)
dovedete si představit univerzalni svod do evakuačniho potrubi?
no tak uz tam mame zachod koupelnu a umyvarnu kuchyni prádelnu .trrrrrrrrrrrrrrrr zejo:) jejejehe:) Všechno na europaletě :)
Jednou tak ubytujem celej svět hehehe:))))))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 13, 2018 13:55

svíčka
už má zajem spousta lida i v mailu:)
bude sranda:)
dem dál
co teda ohřejvá svíčka jako medium v nejbližší okolí? :)

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 13, 2018 14:05

V nejbližším okolí? No, vzduch :)

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 13, 2018 14:11

PavelM píše:
stř čer 13, 2018 13:39
Jednou tak ubytujem celej svět hehehe:))))))))))
Ve standartizovaných kotcích? Tu už tu bylo.. myslím, paneláky tomu říkali :shock:
dovedete si představit univerzalni svod do evakuačniho potrubi?
Tobogány pro vše dohromady, aby to někdo složitě na konci od sebe odděloval? To už taky máme a není to uplně vono :lol:

A nebo nevidím tu správnou vizi :))))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 13, 2018 14:21

Jeheeeeeeeeeee
vduch? OK teda mohla to nejt i třeba ohřívaná trubička v nejteplějšim bodě svíčky ne?
:)
jo OK teda pojďme na to vzduchem:) ale jak ten vzduch zajistime proto aby se nerozlynul když už sme ho ohřáli??

Evakuace potrubé do řeky je špatně:) Na hnuj co se vyveze do zahrady je dobře ne? :) Kde kdysi stály dřevěný hajzlíky se srdíčkama ne dveřích?
Dobře si to pamatuju kam chodil děda s novinama i když neuměl číst!! :)))))))) Hahaha:))))))))

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 13, 2018 14:39

Dáme ho do té trubičky, aby nám neutek :) Bacha na roztažnost :) Předtím tu byla řeč o páře, tak ono to stějně asi vzduch nebude :))
Špatně jsem to pochopila, představila jsem si jen tak bezúčelně postávající zapálenou svíčku :)

Ale do toho hnoje nešla i veškerá voda z domácnosti? Kdežto Tvým evakuačním by šla, ne? A co s tím vším objemem znečištěné vody :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 13, 2018 14:44

Kei píše:
stř čer 13, 2018 14:39
Dáme ho do té trubičky, aby nám neutek :) Bacha na roztažnost :) Předtím tu byla řeč o páře, tak ono to stějně asi vzduch nebude :))
Špatně jsem to pochopila, představila jsem si jen tak bezúčelně postávající zapálenou svíčku :)

Ale do toho hnoje nešla i veškerá voda z domácnosti? Kdežto Tvým evakuačním by šla, ne? A co s tím vším objemem znečištěné vody :))
No právě v trubicce by se měnila na páru viz parní kotel lokomotivy:) Ale tam máš unik tepla do okolí to teda neberem:)

Kde je problém chytat odpad do jímky tu pak rozemlít/nechat v případě dobrý předimenzovanosti uzrát biologicky a postříkat s tim zahradu? :)

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 13, 2018 15:27

PavelM píše:
stř čer 13, 2018 14:44
Kde je problém chytat odpad do jímky tu pak rozemlít/nechat v případě dobrý předimenzovanosti uzrát biologicky a postříkat s tim zahradu? :)
Pokud máš opravu hoooodně místa na předimenzování, tak by to až takový problém nebyl... Vychází to 40 tisíc litrů vody na osobu za rok... nevím kolik máš kadetíků.... Záleží jak dlouho bys to nechával bilogicky rozkládat... pro lidské exkrementy se doporučuje aspoň 2 roky, 3 jsou sichr.... Takže 40000*počet lidí*3= objem zásobníků v litrech...

Kei

Příspěvek od Kei » stř čer 13, 2018 15:48

PavelM píše:
No právě v trubicce by se měnila na páru viz parní kotel lokomotivy:) Ale tam máš unik tepla do okolí to teda neberem:)
Únik neberem... nějakého hada v uzavřeném okruhu, se samospádem? Akorát by to chtělo se vyhnout 100stupnum, jinak rupne... lázně nepotřebujou 100stupnu, no ne :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř čer 13, 2018 22:29

Kei píše:
stř čer 13, 2018 15:48
PavelM píše:
Únik neberem... nějakého hada v uzavřeném okruhu, se samospádem? Akorát by to chtělo se vyhnout 100stupnum, jinak rupne... lázně nepotřebujou 100stupnu, no ne :))
To už jsi moc vepředu:) nejdřív to teplo nějakým způsobem musíme pojmout nebo dokonce zajmout hehe:)
Podívej atomovou elektrárnu!! Vlastně koule - reaktor, ve kterym se to všechno vaří peče smaží a štěpí:) Zvenku přímo omejvanej vodou, v několik pláštích kterými taky proudí voda a ohřívá se až na páru která pohání turbíny. Nic složitého na pochopení, jen ten spalovací proces probíhá uvnitř a ne pod tím:) Když dáme svíčku dovnitř tak tam sice to teplo naakumulujem ale svíčka se nám samovznítí:) Tedy potřebujeme nějaký bezztrátový kolektor toho tepla ze svíčky:) Ohřívat plamenem něco je moc velká okolní ztráta:) Chtělo bu něco jako kotel zasazenej do trubky jako do komína:) Hehe :)

Hajzlík
Zas takový cvrkot tady nemám a neplánuju :) Dál se uvidí jak se to vyvine:)
Dneska jsem zachodík vynivelobal čímž jsem uspokojil Cepa:) a zároveň ho obalil starou látkou z markýzy. Vypadá sqěle:) Po oříznutí rantlu to dalo ještě i na dveře:) Zetra tomu snad splichtím střechu, ale už teď je to klidně na pozvání dámy bez toho aby se bála že jí někdo uvidí až do krku :))))))))
zachod_4.jpg
zachod_4.jpg (43.55 KiB) Zobrazeno 407 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv čer 14, 2018 16:26

Cep (Cef) uspokojen naprosto :D) .. to uz je jinsi kafe, tam uz by si i Cef vlezl k vykonu potreby v pripade nouze nejvyssi :lol:)))
A no neee .. vazne:)), nekde jsem to uz hadam psal - uz v prvaku jsme meli super mistra a pilovali jsme kladivka (urcite znas - ponk, sverak, pilnik a spalek zeleza):))
Takovy cesky folklor na ucilistich na ohmatani si pilniku - veskrze nepodstatneho nastroje, pac povrchy se pak delaji UPLNE jinak, ze jo:)))

A ten mistr na otazku ucne lineho dokoncit "produkt" - "Mistre, uz je to dobry, staci tak ?" kontroval proti-otazkou : "Koupil by sis to ?":)
Malo kdy jsem slysel drzou odpoved "Ano" :))
"Tak makej a piluj, a az se Ti to bude libit, je to dobry, driv ne:)))

Toto postizeni mam cca 45 roku v palici a nehne s tim ani par volu, cize me ber s rezervou, taky uz jsem se musel naucit delat v dnesni dobe
"jednoucelovky" a docasne pripravky (vorrichtungy):) .. abych nekam vubec dosel:))
Cize hajzlik v.2.0 s roletkou u me dobry "sozial vorrichtung" :D))))

Kei

Příspěvek od Kei » čtv čer 14, 2018 19:34

PavelM píše:
stř čer 13, 2018 22:29
Chtělo bu něco jako kotel zasazenej do trubky jako do komína:) Hehe :)
Něco na způsob: nasávání vzduchu - svíčka v prostoru - za tím chodbičky tahů - na konci komín... Chodbičky vyložené médiem které lapí teplo, komínem už vyjde chladný vzduch :-D Vidím jen jeden problém, když ten vzduch po cestě vychladne asi to nepotáhne :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 14, 2018 22:27

cepheus píše:
čtv čer 14, 2018 16:26
Cep (Cef) uspokojen naprosto :D) .. to uz je jinsi kafe, tam uz by si i Cef vlezl k vykonu potreby v pripade nouze nejvyssi :lol:)))
A no neee .. vazne:)), nekde jsem to uz hadam psal - uz v prvaku jsme meli super mistra a pilovali jsme kladivka (urcite znas - ponk, sverak, pilnik a spalek zeleza):))
Takovy cesky folklor na ucilistich na ohmatani si pilniku - veskrze nepodstatneho nastroje, pac povrchy se pak delaji UPLNE jinak, ze jo:)))

A ten mistr na otazku ucne lineho dokoncit "produkt" - "Mistre, uz je to dobry, staci tak ?" kontroval proti-otazkou : "Koupil by sis to ?":)
Malo kdy jsem slysel drzou odpoved "Ano" :))
"Tak makej a piluj, a az se Ti to bude libit, je to dobry, driv ne:)))

Toto postizeni mam cca 45 roku v palici a nehne s tim ani par volu, cize me ber s rezervou, taky uz jsem se musel naucit delat v dnesni dobe
"jednoucelovky" a docasne pripravky (vorrichtungy):) .. abych nekam vubec dosel:))
Cize hajzlik v.2.0 s roletkou u me dobry "sozial vorrichtung" :D))))
Cepe tak je to v pořádku byl jsem vyučen stejným stylem jen jsem pilovali účko 50 50 50 do U 25 50 25 - ach těch mozolů!!!! Teda u těch hlupáků, kteří to neuměli dát do kapsy a dojít si to obrousit na vzduchovou brusku do sousední haly:) Jen Tě nikdo nesměl vidět:)

Jehehe :) To v pr***deli kolik mam mailíků na téma hajzlik:) A co všechno by se v tom dalo dělat
-prádelna
-sušárna
-sklad nářadí
-sprcha
-převlíkárna
-sklad oděvů a defacto čehokoliv:)
Na druhou stranu když se člověk podívá co chtějí v OBI za plastový přístřešky který se na sluníčku rozpadnou do dvou let, tak se nedivim, že o tuhle věc ja takovej zájem:)

Multiplikace palet

Tedy multiplikace modulů - když dáme 4 E - palety vedle sebe a vynivelujeme, máme krásnou kancelář, nebo třeba zahradní jídelnu:)
No a jak to vypadá když jich dáme 8, o tom už jsme tu psali že jo:?)) Máme kadetíkův domeček:)
Ale zpět k hajzlíku:)
zachod_5.jpg
zachod_5.jpg (38.74 KiB) Zobrazeno 345 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 14, 2018 22:30

Opět všechno kosmický metr:) Uhly 45 stupňů metr dýlka:) Proč tak ostrý úhel? Nečekám sníh, ale rád bych se tam vešel:) Tedy boky jsou nízký, ale strop mám 10cm nad hlavou takže pohodička:) Dále velký úhel znamená menší nároky na střechu - nedrží se tam voda, bude stačit na střechu opět kus starý látky z markýzy:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 14, 2018 22:41

Kei píše:
čtv čer 14, 2018 19:34
PavelM píše:
stř čer 13, 2018 22:29
Chtělo bu něco jako kotel zasazenej do trubky jako do komína:) Hehe :)
Něco na způsob: nasávání vzduchu - svíčka v prostoru - za tím chodbičky tahů - na konci komín... Chodbičky vyložené médiem které lapí teplo, komínem už vyjde chladný vzduch :-D Vidím jen jeden problém, když ten vzduch po cestě vychladne asi to nepotáhne :))
Hej KEI :) Výborně:)
Tady je problém veškerých komínů domy začínaje, parními lokomotivami konče! Ztráta ztráta ztráta! Nicméně zpět na stromy a hurá do studování historie toho co jsem už naznačil. My tu svíčku-ten výkon svíčky potřebujeme dostat dovnitř prostoru přesně tak, jako reakci v atomovém reaktoru!!! Tam probíhá reakce UVNITŘ! Tedy když tu svíčku strčíme do koule, rozteče se nám:) Kdyby to tak nebylo, ten reaktor by nám vyhřála na 1000 stupňů levou zadní - kdy tada sama neshořela:) Což neumíme:) Tam už jsme došli!

Bude to chtít nastudovat historii jaderného reaktoru. Když někomu ve svym okolí dneska řeknu, že první jadernej reaktor byl dřevěnej, postavili ho fotbalisti a pak ho americký fyzici lidem ukazovali na hřišti, tak si každej o mě myslí, že jsem se úplně zbláznil a že to tak není:) A přitom je to tak jednoduchá věc, že by dnes klidně mohl mít svůj jadernej reaktor klidně doma.
k
Co to teda v tuto chvíli pro nás znamená? Nic jiného, než že mi ten výkon svíčky musíme nějakým způsobem dostat dovnitř našeho "reaktoru" a tak ho svázat tak aby se tam aspoň zatím udržel :) Takže nastuduj historii objevu atomového rektoru a hned Ti začne svítat kudy asi je třeba jít:) On možná ten komín nebude až tak k zahození :))))

Kei

Příspěvek od Kei » čtv čer 14, 2018 22:56

Doplňková otázka - markýza je voděodolná, ikdyž by lilo týden v kuse?

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv čer 14, 2018 23:07

Kei píše:
čtv čer 14, 2018 22:56
Doplňková otázka - markýza je voděodolná, ikdyž by lilo týden v kuse?
Jasně že je otázka jak která. Je to jako stanová látka něco podobnýho. Má asi nějakou impregnaci a nějaký čas vydrží vodě odolná. U stanu je to většinou tak že dokud nesahneš na látku a neporušíš statický napětí na jejim povrchu tak neproteče.
Nicméně na tak malou plochu dám cokoliv nepromokavýho - vlnovec, tašky, asfaltový šindele atd atd :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát čer 15, 2018 11:00

PavelM píše:
čtv čer 14, 2018 22:27
Na druhou stranu když se člověk podívá co chtějí v OBI za plastový přístřešky který se na sluníčku rozpadnou do dvou let, tak se nedivim, že o tuhle věc ja takovej zájem:)
Heh, bingo !:)) - kde asi udelali soudruzi z NDR chybu s plastama a Slunkem ??:))
Kazdopadne jim "chyba" nevadi, pac lidi jsou neskutecne hloupi a kupuji jako o zivot to same, jen co se jim to stare rozpadne:)))
Rozumny clovek neocekava jiny vysledek ze stejne opakovanych chyb a voli drevo, schvaluju na cele care :))
PavelM píše:
čtv čer 14, 2018 22:30
Proč tak ostrý úhel? Nečekám sníh, ale rád bych se tam vešel:) Tedy boky jsou nízký, ale strop mám 10cm nad hlavou takže pohodička:)
Hahaha, tady nekdo kvaltoval a az dodatecne zjistil, ze uz neni kadetikem a ze mu couha hlava z komurky, cimz by nasledne mohla utrpet vudci image :D)))
A tak stava se, to byva dan za rychlost projektu z hlavy:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát čer 15, 2018 13:36

Kazdopadne jim "chyba" nevadi, pac lidi jsou neskutecne hloupi a kupuji jako o zivot to same, jen co se jim to stare rozpadne:)))
Rozumny clovek neocekava jiny vysledek ze stejne opakovanych chyb a voli drevo, schvaluju na cele care
Soused takto koupil hned dvě psí boudy:) Heheh :) Do roka a do dne mu to popraskalo jen pod vahou psů!! Stalo se to křehkym a praskacim:)
Hahaha, tady nekdo kvaltoval a az dodatecne zjistil, ze uz neni kadetikem a ze mu couha hlava z komurky, cimz by nasledne mohla utrpet vudci image :D)))A tak stava se, to byva dan za rychlost projektu z hlavy:)))
Tady si zrovna netrefil:) Původně jsem předpokládal, že budu ještě snižovat postranní bočnice aby střecha nevycházela moc vysoko a celý to bylo nižší. A ejhle, dodatečně jsem zjistil, že to není třeba a projekt z hlavy kalpoň přesně do puntíka:) Není nad stavitelský zkušenosti :)))))))))))

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát čer 15, 2018 15:22

Vsak neva ze netrefil, aspon je tu nejaka sranda s einclikama :D)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob čer 16, 2018 12:57

Další nový hydropokus salátci bez opěry a stejně tak i rericha:)
hydropokus_1.jpg
hydropokus_1.jpg (77.04 KiB) Zobrazeno 229 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob čer 16, 2018 13:00

To se nedalo nevyfotit:)
Tohle je po sotva roce :)
bouda_1.jpg
bouda_1.jpg (52.8 KiB) Zobrazeno 229 x
a tohle je na paletě na pár let:)
je to přišroubovaný po obvodu k paletě samořezlama

bouda_2.jpg
bouda_2.jpg (51.16 KiB) Zobrazeno 229 x
Přílohy
bouda_2.jpg
bouda_2.jpg (51.16 KiB) Zobrazeno 229 x
Naposledy upravil(a) PavelM dne sob čer 16, 2018 13:02, celkem upraveno 1 x.

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob čer 16, 2018 20:55

Tak to je dobry srot, vida co vsecko se da lidem prodavat:) .. ale na tech paletach uz to vyada slibneji, to je videt uz na pohled:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned čer 17, 2018 11:49

cepheus píše:
sob čer 16, 2018 20:55
Tak to je dobry srot, vida co vsecko se da lidem prodavat:) .. ale na tech paletach uz to vyada slibneji, to je videt uz na pohled:)))
Náhodou kdyby tohle někdo prodával s tím že to je k montáži na europaletu, tak by byl asi king :)
E-paletu najdeš na každym rohu a hlavně kolem supermerketů nabo ji i koupíš za facku. nevim jak v CZ ale tady jsou firmy co se tím živí a prodaj Ti jich kolik chceš za málo. Nicméně při troše trpělivosti a pozornosti jich posbíráš za měsíc na celou stavbu rodinýho domu:) Samozřejmě a logicky, jiný palety než E nebrat v případě že neděláč jednou týdně párty jako my:) Pak jsou to zase palety k nezpaplacení páč nejsou mořený protože jsou určený k lokální výměně zboží. Na Epaletě bych si určitě kuče neopek:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned čer 17, 2018 19:02

strecha klapla pouze na polovinu říznutá deska :)) zas kus štěstí:)
vzgledem k tomu že tam je dost světla asi přidám ještě štít:)
zachod_6.jpg
zachod_6.jpg (43.38 KiB) Zobrazeno 179 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned čer 17, 2018 19:05

koberec rerichy zafungoval big bank!
ale nevim kdo to presazi na diry pac se mi vuuubec nechcee:)
jen pevne doufam ze se to chytne z trubek primo:)
rericha_7.jpg
rericha_7.jpg (52.16 KiB) Zobrazeno 179 x

Odpovědět