Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
cepheus

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus » čtv srp 09, 2018 18:51

PavelM píše:
čtv srp 09, 2018 14:54
jeheheh
https://www.novinky.cz/auto/480102-deln ... -auta.html
představte si že by v tom byl obelečenej pilot dopravního letadla:)))))))))))
Jeheheh:)))))))))))))))Jehehe:))))))))))))
No .. predstavujem :D))) .. cestujici se dovnitr primo hrnou vsemi otvory :lol:)

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » čtv srp 09, 2018 18:56

PavelM píše:
čtv srp 09, 2018 13:52
Lenuško si tu?:))
Když klíčís semínka, dáváš tam jen ty semínka a necháš z nich udělat kořenovou rohož?
Jak už jsem psala, mám ráda zelené výhonky. Pěstuju je zásadně v zemině.
Musíme si taky ujasnit pojmy: klíčení semen se provádí namočením na 12h a následným proplachováním. Konzumují se jen s malým klíčkem /kromě munga, to i s delším klíčkem/.Já provádím pěstování výhonků, tzv microgreens, někdo to taky pěstuje ve vodě, ale to já nee.
image.jpg
(307.3 KiB) Zatím ještě nestaženo
Příloha image.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Jasně je vidět "hlína". Kořenový smotanec zůstává v zemině, já si ostříhám to zelené. Zeminu s kořínky vrátím do zahrady, žížaly to milujou.
Snad jsem to popsala srozumitelně. Jestli chceš nějakou konkrétní radu, napiš o co ti jde, co chceš vypěstovat.
Ale tady jsou jiné podmínky než vidím podle fotek u tebe na pozemku. Letos se tomu přibližujeme, jsou tu taky vedra a sucho. Já ale sklízím pořád, jedu v permakultuře...

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv srp 09, 2018 21:19

No letos se ty podmínky hoooodně sblížilily heheh:)
Aha, takže Ty to pěstuješ v hliněným koberci čímž je předpokládám eliminován i smrad, který vzniká při pěstování jen na vodě než se vytvoří kořenovej koberec.... No tak to jsme doma:) Protože ten sladkej smrad je hroznej:)) Mam na platech pšenici oves ječmen a kukuřici. Krmím tim slepice i ryby :))
Nicméně na jednom platu se mi připletla stará sadbovací směs a na ní to roste fakt dělově - takže defacto Tvuj systém.. Dík za doplnění Lenuškoooo:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv srp 09, 2018 21:41

hele jehehe přečtěte si tohle to už skoro vyrábíme pivo :)) https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDroba_piva
Máčení klíčení je krásně popsáno:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát srp 10, 2018 23:28

O tohle se musim podělit!!
Mám starýho žáka, vystudovanej elektronik konstrukter vyvojář všeho možřnýho ellektronickýho a elektrickýho
něco jako dvojče CEPA, jen se bojí jít na diskuzi :)

A měli jsme problém!!

Pan elektronik se chtěl naučit NFT hydro a aqaponii. Začal teda na mou radu s akváriem, dařilo se mu podle mých rad velmi dobře.
Najednou začaly chcípat ryby, akvárko se kalilo, vznášelo se v něm spousta žrádla!
Hledali jsme kudy tudy a kudy kam:)

Kámoš přestal ryby krmit úplně, stejně nic nepomohlo.
A kde byl problém? Chlapec se pochlubil na oslavě narozenin že se mu hrozně líbí okamžik kdy se přiblíží k akvárku a všechny ryby se nahrnou na čelní sklo a chtějí žrát!

A to neměl dělat!! Bohu žel ty ryby to dělaly ať se k akvárku přiblížil kdokoliv z rodiny, tak po něm chtěly žrádlo. A tak krmili všichni a nejvydatněji babička, která si asi krmením ryb napravovala svoji karmu:) No tak jim dávala, co se do akvárka vešlo:)
A jak na to kamoš přišel?
IP kamerou na mobilu!! Už to jinak prostě nešlo, než nechat milý akvárko sledovat kamerou se zapnutým pohybovým senzorem:)

Takže bacha na rodinný příslušníky a hlavně příslušnice:))

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob srp 11, 2018 11:33

Hahaha, to je fakt dvojce, pozdravuj ho :D)))
Jsem "chytal" sveho casu IP kamerou chlapka, co nam asi 5 sousedum pravidelne plival nehutne plivance na bocni skla aut na ulici:)
IP-cko nezklame :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob srp 11, 2018 13:03

cepheus píše:
sob srp 11, 2018 11:33
Hahaha, to je fakt dvojce, pozdravuj ho :D)))
Jsem "chytal" sveho casu IP kamerou chlapka, co nam asi 5 sousedum pravidelne plival nehutne plivance na bocni skla aut na ulici:)
IP-cko nezklame :)
joooooooooooooooooooooo
přesně tak cepe jeeheh:)
IPc ku tu perem pod tlakem:)
instalujou je desetilety deti je to jednuduchyyyyyyyy

jen by mě moc zajílao, proč ty IP kamery nevidi mobil?
A ten vidi všechnooooooooo i IP kamery z dronůů:))

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob srp 11, 2018 14:16

Jo, tak to se budem muset asi zeptat cinanu:)
Mam nekolik USB kamer (do nepristupnych mist) a taky je mobil nevidi, jen laptop:)
To vis, v cine neni IP jako IP a USB jako USB :D))) .. je treba se nejspis nahodne trefit:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob srp 11, 2018 18:26

Mobil to proste nevidi nechapu proc
na druhej strane mobil vidi kamerky z dronů :))

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob srp 11, 2018 20:45

No .. maji v tom nejaky divny hokej:)
Ono nestaci udelat rzhrani, pak k tomu naserou jeste kopu privlastku a jsi vedle:)
Ten USB na kterym behaji inspekcni kamery musi byt USB s podporou OTG ci kyho slaka, ale stejne jsou s tim jenom potize :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob srp 11, 2018 21:23

no jo nak sem vedle a ani na to neumi odpovedět muj zak elektorink hydroponic:))
heh
ale jina ěc!!
naprosto šokující pro spoustu lidí :)
PELEMIC!
sem ukázal pytel s kokosem a tady je znova:)
prosím o čtení tohoho příspěvku aspoň 10x :) páč je v něm miliony informací:)
Na fotce je nevídaná rychlost salátovývh rajčat která po měsíci od vysazení červenají!!
POZOR!!
nejsou to amarouny bec chuti a zápachu:))
nejsou to rajčata plný vody vyhnaný nitrátama!!
jsou to normální rajčata, s normální chutí!!
nerostou injektáží živon z trubek ale rostou v potoce ve kterym proudí živiny
a tohle je PODSTATNEJ!! rozdíl!!
ty rostliny si vemou to co přesně potřebujou
svoje živiny a svoji VODU!!
vidíte ten rozdíl?
navíc ve zdrojích vody je již několik desítek kilo ryb!!
ano píšu ve zdrojích, protože těch zdrojů s rybama už mám 10 !!
Mám tedy deset sudů ve kterých žijou ryby a produkujou hovna:) - přírodní hnojivo:)
tohle bude samozřejmě ještě velmi rozsáhlé téma na tomto foru :)
páč je tato věc šokující pro mnoho mých žáků, ukáži v dalších dnech jak si vyrobit pelemix skoro zadarmo:)
na obrázku je již takový levný pelemix vyroben
dokáže někdo z Vás odvodit jak jsem to udělalal? :)))))))))))))))
jak jsem udělal ten bílej pytel a co asi je v něm?
pelemix_2.jpg
pelemix_2.jpg (60.9 KiB) Zobrazeno 1292 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob srp 11, 2018 21:39

A více
pelemix_3.jpg
pelemix_3.jpg (56.32 KiB) Zobrazeno 1287 x

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » ned srp 12, 2018 7:50

Tvůj pelemix je taky lehky a bezživinovy? Co takhle slaměnná řezanka?

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned srp 12, 2018 10:01

Ano, bavíme se rozložitelném inertním materiálu
https://cs.wikipedia.org/wiki/Inertn%C3 ... eri%C3%A1l
Ačkoliv je to o posypu, je to pro pěstování rostlin o jednom tom samem.. Tedy potřebujeme zajistit element vzduchu kolem kořenů. Podobně jako u salátů v trubkách kdy je potopena pouze čast kořenů, potřebujeme mít u kořenový zeleniny také vrstvu nepotopenou ale zakrytou. A to nám právě poskytují inertní materiály což je krásně vidět i na rajčatech která rostou mnohem rychleji a silněji než když mají celý kořenový sytém potopený v roztoku. Dalším problémem je teplota roztoku. Pokud jsou na pelemixu, hned tak se kořenový systém nepřehřeje. Ale pokud jsou celé potopené v roztoku, máme smůlu zčerná to všechno. Dle všech mých poznatků na tom musí jet kořenová zelenina báječně. Teď jdu ten novej pytel opíchat porkem a uvidíme. Pak zkusim mrkev celer petržel cibuli a další běžné produkty domácí kuchyně.
Jinak kostka kokosu je tady http://www.growway-garden.cz/u-gro/pest ... kokos-9045 je to 30 30 10 cm
a po nasáti vodou vyplní celé kolečko a dají se z něho udělat dva pytel naplněná napůl aby to udělalo správnej bochník.
Je ho třeba kupovat bez toho květináče - rady stojí 3 ecka:) Tedy 90 Kč
A pozor!! Pytel musí bejt bílej!! Kvůli nebepzečí přehřátí kořenovýho balu..

A tady je ještě rohož za slušnou cenu
https://www.pestuj.si/detail-ugro-slab- ... 0-200.html

Ladič

Příspěvek od Ladič » ned srp 12, 2018 17:46

jak jsem udělal ten bílej pytel...
A já už se lek :o že sis koupil pilu a papírnu :lol: :lol: :lol:

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned srp 12, 2018 19:55

nenene:)) Teď si hraju na porodní bábu právě se narodilo první rezatý :)
kote_1.jpg
(62.62 KiB) Zatím ještě nestaženo

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned srp 12, 2018 22:03

Kei

Příspěvek od Kei » ned srp 12, 2018 23:39

PavelM píše:
ned srp 12, 2018 22:03
Dem čumět do nebe.)))
https://www.astro.cz/clanky/ukazy/v-noc ... seidy.html
Jak k tomu příjdou ostatní idy, že kolegové z Persea jsou každoročně tak mediálně protěžováni :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon srp 13, 2018 0:49

Zase asi politika:)))))))) Hehe:))
Už je zřejmě odrozeno, chlupatý děti máme 4 :)

Kei

Příspěvek od Kei » pon srp 13, 2018 6:23

PavelM píše:
pon srp 13, 2018 0:49
Už je zřejmě odrozeno, chlupatý děti máme 4 :)
Gratulace! :) Tak jeste ty ostatní :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon srp 13, 2018 11:46

Už jste viděli někdy kopačák s nožičkama hlavičkou a ocasem?
Tak to je prosím pěkně kontraktující kočka!!
To je skutečně neuvěřitelný! Síla přírody! Neuvěřitelná!

Kontrakt kočky je naprosto stejný efekt, jako když jí do zadku fouknete vzduch kompresorem!!
Docela by mě fakt zajímalo, kde ten kompresor v sobě ta rodící kočka má!!
:))

Ale úplně největší sranda je, že ta kočka se přitom dá hladit, je spokojená a vesele vrní!!
Už jste někdy viděli ženskou rodičku v porodnici na hekárně která se usmívá a s radostí očekává porod? Hehehehe:)))))))
Ženský zdejší neukamenujte mě prosím :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kei

Příspěvek od Kei » pon srp 13, 2018 12:11

Už jste někdy viděli ženskou rodičku v porodnici na hekárně která se usmívá a s radostí očekává porod?
Už to že tomu říkají hekárna je děsné....

Viděli spíš v alternativni porodnici nebo tzv. doma :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon srp 13, 2018 12:19

Tak KEI :))
o tom to asi je že jo:)
- proč kvete byznys porodním bábám která odrodí doma??
- proč kvete byznys porodnym v bazenech?
Ono to prostě v těch nemocnicích ní až asi tak uplně přírodní cesta:)

ALE!!
Na druhou stranu je tady prostě fakt, že 100 procent porodů neprobíhá správně dle regulí přírody ani u těch koček.
Čiže mít za zády operační sál kde to dítě ze mě nějak dostanou a mě zachrání život je asi taky docela dobrá opěrka hlavně pro ženský co roděj poprvý..
Ostatně i na webech se píše, že bezproblémově rodí v podstatě jen kočka domácí. Šlechtěný kočky většinou potřebujou pomoc veterináře. A teď si KEI vem, že jsi chlap a máš doma šlechtěnou manželku :)))))))))))))
jeheeeeeeeeeeeeeeeeee.))))))))))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon srp 13, 2018 12:27

CEPE je to tu!!
zase jsi měl pravdu
komunikace kamerek z CHINY je tajemstvím až po tu krabičku co to dělí do televize:) - monitoru
ale dál už se i chinan musí držet globálních protokolů, proto k tomu musí být přístup přes DHCP PHP a WEB
Z čehož plyne, že samostatnou kamerku spravovanou krabicí sice na mobilu nechytneme, ale přes mobil a její mateřskou krabičku už se do ní dostaneme aspoň přes nějaký komunikační protokol.. Na druhou stranu se tu jeví zázrakem, že kamerky z dětských hraček z dronů lze mobilem zachytit :)
Tedy je tady zjevně nezájem Číňana aby se tady komunikovalo na prvním levelu :)
Prostě klasika boje mezi konkurencemi:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon srp 13, 2018 12:59

Jooo, proste klasika "Vsechno je PC kompatibilni se vsim", jen nektere zarizeni je si kompatibilnejsi nez ostatni :D))

Kei

Příspěvek od Kei » pon srp 13, 2018 13:47

Tak tak, kdyby "porodni chirurgie" dokázala v klidu spolupracovat s "bezzasahovou cestou" bylo by to super...
Ale pokud rodicku nadopujou vyvolavacem porodu, protoze se blizi vikend/pulnoc/dovolena a oni nemaji čas čekat.. tak to neni zdravotni péče.... A to jsem se ovladla a vyjadrila se slusne :))

Co se týká zvířat, je taky otazka kolik z nich má problem jen proto, ze jsou prostě v bytě, kde se neni kam schovat, kde kolem nich běha vystreslá panička a hlídá každý jejich krok... kdyz uz doufa zvireci rodicka, ze pujdou spat, drzi nocni hlidky a všude se sviti, aby měli prehled...

Ladič

Příspěvek od Ladič » pon srp 13, 2018 15:17

Viděl jsem kdysi dávno jeden dokumentární film odněkad z mikronésie nebo tak a tam rodí ve stoje. Holka si dala pod sebe mezi nohy nějakou suchou trávu co jim tam roste, chytla se větve, zatlačila a bylo to. Vypadalo to jako naprostá brnkačka. A porodní bába co jí tam u toho asistovala akorát jistila aby to mimino nespadlo nějak blbě. Ale oni jsou přírodní a necpou se civilizačním hnusem a tak ty děcka mají asi trošku menší hlavičky a budou to mít celkově přirozeně snadnější s porodem.

ABCD

Příspěvek od ABCD » pon srp 13, 2018 15:19

Kei píše:
pon srp 13, 2018 13:47
Tak tak, kdyby "porodni chirurgie" dokázala v klidu spolupracovat s "bezzasahovou cestou" bylo by to super...
myslím že si dneska už holky můžou vybrat
kombinace alternativy se špitálem ideál stav ale ne každá to tak chce
nicméně domácí porod bych své dceři rozhodně nedoporučila
Ale pokud rodicku nadopujou vyvolavacem porodu, protoze se blizi vikend/pulnoc/dovolena a oni nemaji čas čekat.. tak to neni zdravotni péče.... A to jsem se ovladla a vyjadrila se slusne :))
to se asi Bohu žel děje...vlastní zkušennost mi však velí brzdit se výrocích zda potřebné/vhodné porod vyvolat nebo ne... samozřejmě jen v případě, že je ohrožená matka nebo dítě, dovolené víkend do ohrožení nespadají..
Co se týká zvířat, je taky otazka kolik z nich má problem jen proto, ze jsou prostě v bytě, kde se neni kam schovat, kde kolem nich běha vystreslá panička a hlídá každý jejich krok... kdyz uz doufa zvireci rodicka, ze pujdou spat, drzi nocni hlidky a všude se sviti, aby měli prehled...
měla jsem možnost sledovat 2 porody
v případě malé kníračky vše hladce poradila si sama
v druhém případě labradorky to prostě ven nešlo .. takže následoval veterinář a operace.. a boj o život 7 štěnat, přežilo 6 nechtěla je
prostě chuděra nevěděla odkud se ty uzlíci vzali a proč jí je furt strkám zadkem pod nos....
vítěztví přírody přislo až po třech prodělých nocích krmení masáží bříšek atd ...si holka vzpomněla :D

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon srp 13, 2018 15:22

No ono jak v kterym případě se chce kočka schovat. Páč ta moje začala mňoukat a lísat se a ustlala si na poštáři na posteli že tam porodí:) Takže domácí mazlíci spíš asi očekávají od páníčka pomoc a pozornost i když ji není potřeba. Dal jsem ji do velký přepravky a vystlal dno ručníkama a od tý doby tam je i s koťatama bez pokusu je někam stěhovat:) Tomuhle chování říkaj na webech socializovaná kočka:) Ty divočejší spíš asi fakt budou hledat soukromí někde ve stodole nebo v nějakym zákoutí zahrady pod skladem dřeva:)

Kei

Příspěvek od Kei » pon srp 13, 2018 16:20

Takze Tě přizvala k porodu, super :) Moja byla něco mezi... našla si temný kout a mě si tam akorat odvedla sebou :)) Občas jsme si musely něco vyjasňovat - že knihovna neni dobre misto a nebo že na střechu k sousedum fakt nepolezu :)))))
Ikdyž je schovala, tak mě pak šla ukazat kam... takze jak vúči komu socializovaná :)

Kei

Příspěvek od Kei » pon srp 13, 2018 16:24

Ladič: jo, ideál :) ale mensima hlavickama to myslím nebude ;)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon srp 13, 2018 16:37

Ladič píše:
pon srp 13, 2018 15:17
Viděl jsem kdysi dávno jeden dokumentární film odněkad z mikronésie nebo tak a tam rodí ve stoje. Holka si dala pod sebe mezi nohy nějakou suchou trávu co jim tam roste, chytla se větve, zatlačila a bylo to. Vypadalo to jako naprostá brnkačka. A porodní bába co jí tam u toho asistovala akorát jistila aby to mimino nespadlo nějak blbě. Ale oni jsou přírodní a necpou se civilizačním hnusem a tak ty děcka mají asi trošku menší hlavičky a budou to mít celkově přirozeně snadnější s porodem.
Čeče něco podobnýho nám vyprávěla babička! Ženský kolem války a po válce rodily na poli! Normálně šly ráno do práce okopávat řepu, porodily na suchej mezi do trávy!! Dítě pak zabalily do zástěry nebo do kabátu a nechaly ho tej mezi do večera než šly domu. Nemocnice byla jen ve městě, deset kilometrů. Jedinej "doktor" byl místní farář. Dítě se hned nikam nehlásilo, zapsalo se v kostele až když mělo křtiny. Druhej den a další šla máma normállně do práce, dítě na zádech v ošatce a občas ho odskočila na mez nakojit. To byl normální stav!! :) Dnes nepředstavitelný.

A co se domácích porodů týče je tam ještě jeden velkej problém a tím je legislativa. Ono když se to podaří a nikomu se nic nestane, pak je to v pořádku. Doktoři v porodnici jen skřípají zubama že přišli o kšeft. Ale jakmile je problém s dítětem nebo rodičkou, jsou na koni a už Tě honěj po soudech. Dnešní zákonící mají sice zákonů jak s prominutím sraček, ale tyhle věci moc ošetřený nejsou, nebo jsou na hraně zákonů. A nedej Bože, že dítě nebo matka umře. Pak někomu dokazuj, že by se tak stalo i v nemocnici...

Kei

Příspěvek od Kei » pon srp 13, 2018 16:59

Tak tak legislativa.... kdyz si matka objedná císaře protože prostě chce, ač se nepředpokladaji komplikace. Tak jsou všichni v klidu - zakazka bude a navic se to da presne naplanovat.
Kdyz ale i nechťe porodi treba na te mezi je pomalu mimo zakon... obzvlašť po pár mediálnich hysteriích...

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon srp 13, 2018 16:59

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte srp 14, 2018 9:22

Ladič píše:
pon srp 13, 2018 15:17
Ale oni jsou přírodní a necpou se civilizačním hnusem a tak ty děcka mají asi trošku menší hlavičky a budou to mít celkově přirozeně snadnější s porodem.
Brain_Size_Map.jpg
(93.84 KiB) Zatím ještě nestaženo
V rámci zlepšování porodů doporučuje se všem slečnám nabrnknout si ideálně černocha ze střední afriky, tam co je červenej puntík - objem mozkovny pod 1200 cm3. Dětičky nebudou oplývat inteligencí ale zato se budou jejich malý hlavičky dobře rodit. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co se týče domácích porodů, žena by to asi nerozdýchala, neb byla napoprvý natržena. Než by jí dovezli na sál zřejmě by vykrvácela. Jinak vše bez problémů, v obou případech bylo hotovo šupem během pár minut a bez vyvolávačů, epidurálů a kdečeho dalšího.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte srp 14, 2018 10:43

Je mi líto srovnání žen s kočkou ale prostě je to tak!! Kočka domácí je kost a svaly!!
A co je dnes žena domácí? Kosti a hadry!! Žádný svaly!!!

kdysi zeny pracovaly na poli
byly to de facto sportovkyně se silnými břišními a pánevními svaly - tedy skutečné kočky:)

dnešní rodičky s hadrovitým svalstvem potřebují fakt dobrou asistenci k porodu :)) asi tak.))))) Páč to dítě nemají čím vytlačit!!
hehe :))
tomu se řiká Pravda v Pravdě:))

Kei

Příspěvek od Kei » úte srp 14, 2018 10:48

PetrK: Předpokládám, ze je to taky aktivni sportovkyně? Už ma k te kočce blízko... mozna nejaké specificke cviky na priste a bylo by to třeba v klidu :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte srp 14, 2018 10:53

Kei píše:
úte srp 14, 2018 10:48
PetrK: Předpokládám, ze je to taky aktivni sportovkyně? Už ma k te kočce blízko... mozna nejaké specificke cviky na priste a bylo by to třeba v klidu :)
Taky bych to s Afrikou moc nekombinoval páč vím jak to tam chodí dle vlastní zkušenosti. Ženský tam nosej náklady na hlavě a na zádech takový, že evropská ženská by se pod nima složila jako věchýtka. Doprava se tam odehrává většinou pěšky, takže tudy taky vede cesta ke svalstvu..
Sečteno a podtrženo, dnešní ženská a už i na vesnici si tím spodkem kterým rodí už moc nezacvičí:) Takže zbývá jen GYM a vědomé cvičení k posílení pánevního a kosterního svalstva........ Asi tak:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte srp 14, 2018 10:54

A dál!! Kolik instruktorů v GYMech ví které jsou ty správné svaly pro přípravu na porod? Ha?
Kolik žen to dnes ví samo? A hlavně prvorodiček?
Ha?

Kei

Příspěvek od Kei » úte srp 14, 2018 11:06

PavelM píše:
úte srp 14, 2018 10:54
A dál!! Kolik instruktorů v GYMech ví které jsou ty správné svaly pro přípravu na porod? Ha?
Ted jsem si představila, zeby se toho, co tam chce nabrat jen viditelne svaly, šel nekdo fakt zeptat :))))))))))
Tipuju ze moc jich nebude....

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte srp 14, 2018 11:11

A máme tady další výmysl a průser :) Další žák:)) Hhe:)

Mam jednu, slovy JEDNU jahodu :-D
Zkouším maličký EBB Flow, nádoba z primalexu, květináč... na aero se zatím necítím, ale pak chci namontovat trubky a zkusit NFT. To je na jahody lepší že. Dva dny jsem jel sazenici jahody ve vodě a dneska se chystám zahnojit. Ale mám jenom kristalon do hlíny tak uvidíme jestli zdechne nebo přežije :-D
Foto posilam. A nesmej se mi kurva, jsem zacatecnik, vim ze pestovat jednu jahodu je komicke, ale kazdy nejak zacinal :-D

https://www.obi.cz/hnojivo-na-bobulovit ... /p/1969757

NPK 12 1 2 36
Vidíte to?
36 ?? Jahoda je úplně nejhorším produktem, kterým by měl začátečník začínat!!!
Je to absolutně rozvážený NPK!!
Z tabulek na netu by si měl začátečník vybírat produkty něco kolo 30 30 30 Tedy vyvážené NPK.
Pokud aplikujete takto nevyvážené hnojivo jinde, máte po rostlinách:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte srp 14, 2018 11:21

Kei píše:
úte srp 14, 2018 11:06
PavelM píše:
úte srp 14, 2018 10:54
Ted jsem si představila, zeby se toho, co tam chce nabrat jen viditelne svaly, šel nekdo fakt zeptat :))))))))))
Tipuju ze moc jich nebude....
Přesně tak!!
Protože k porodu nepotřebuješ jen svaly, ale taky pružnost těla a hlavně páteře!!
Takže potřebuješ kombinovat jogu se silovym cvičenim,
Kolik těch vysvalených a přesvalených vyptalanců tohle umí?
Posiloven jsem prošel mnogo, skutečně mnoho a po celé Zemi!! V USA, Long Beach, dělal jsem u filmu viděl jsem trénovat Svarcika:) UK Londýn, Oxford, Kanárské ostrovy atd atd ..
Pár lidí kteří skutečně dobře cvičili, jsem skutečně potkal:)) Ale NIKDO z nich nebyl instruktorem, byli skromní a šťastní lidé, kteří se jen potutleně usmívali.))

Jeden z mých nej kamarádů je Nono Cironte dejte si do googlu
A ten se jen usmívá :))))))))
Ani nezkoušejte hádat kolik je mu let:)))))))))))))
Mimochodem v jeho posilovně bylo natočeno i moje video Zlom svalu
:))
Přílohy
nono.jpg
nono.jpg (6.51 KiB) Zobrazeno 936 x

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte srp 14, 2018 12:00

Kei píše:
úte srp 14, 2018 10:48
Právě že napříště to bylo úplně bez problémů a ani na poprvý neměla problém vytlačit. Od převzetí lékařem do 10-ti minut odrodíno, jenže natrženou pindu a krvácela.
Kei a kolik že dětí jsi porodila ty? Jen jestli je to praxe nebo teorie. :wink:

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte srp 14, 2018 12:13

jenže natrženou pindu a krvácela.
Čeče o tomhle sem čet hodně moc hodně:)) Dá se říci zcela náhodou!!
A zdá se, že věc natržení pipky je původu z hlavy - psychicky!!
- žena-prvorodička * se bojí všeobecně!
- žena se bojí doktora a lékařského personálu
- žena se stydí ukázat pipku všeobecně
- žena se stydí za svou situaci kde se musí projevit její odvaha a síla!!

na druhou stranu:
- v Malajsii, Africe a jiných státech natržená pipka vůbec neexistuje to prostě neznají!!
- je to fenomén posledních 50 let!! Naše babičky pojem natržená pipka vůbec neznaly!!

---------------------------------
Jak je vidět z mých "náhodných" poznatků sesbíraných cestou kolem, on je to asi fenomén a jen a jen dnešní doby.....
Zcela jistě v této věci hrají roli pověry, dogmy, strach ze společnosti atd atd tedy psychika - mentalita, spontanní blokace mysli...
Ptát se KEI kolik má za sebou porodů je docela scestný :)) Ona KEI může v pohodě porodit 5x za sebou v pohodě a nikdy nebude problém:)
A seš namydlenej:)

Rodící žena často trpí kolekcí fobií, úzkostí, nočních můr, depresí a dalších psychických obtíží
Pak se nedivme, že nechce pustit dítě na svět!
Kdo jí pomůže? Nikdo!!
A mimochodem!! Víte co udělá kočka, když nevidí dobrý prostředí pro vývoj svých koťat?
Je to brutální, ale je to tak!!!
Sežere je hned po narození!!
Naposledy upravil(a) PavelM dne úte srp 14, 2018 12:25, celkem upraveno 1 x.

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte srp 14, 2018 12:23

Pavle že je to tímhle je docela klidně možný.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte srp 14, 2018 12:27

PetrK píše:
úte srp 14, 2018 12:23
Pavle že je to tímhle je docela klidně možný.
Si buď jist kamaráde!!
Psychika dokáže udělat věci o kterých se Ti ani nesní!!
Tomu se říká https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychosomatika
a to je sakra ale sakra zapeklitá věc!!

ABCD

Příspěvek od ABCD » úte srp 14, 2018 12:35

psychika je jistě jednou z příčin..
viděla bych tam i
velikost dítěte
stavbu těla
poloha plodu
a taky poloha dělohy
síla břišáku
a umění uvolnit svalstvo
jak Pavel píše ..
pružnost těla
atd atd
souhra všeho dokopy dá výsledek :)

Ladič

Příspěvek od Ladič » úte srp 14, 2018 13:21

Kei píše:
pon srp 13, 2018 16:24
Ladič: jo, ideál :) ale mensima hlavickama to myslím nebude ;)
Ale je Kei. Akorát nejen tím. V té mikronésii jsou na tom podobně jako na té Petrovo mapě. Taky jsou cca o 30cm menší než běloši. Nechtělo se mi to rozepisovat podrobně a nebylo to potřeba:) Udělali jste to celá parta postupně taky:) Samozřejmě, že ta divoška z pralesa byla v pohodě. Přírodní život, fyzička, žádný stres z lekařů a hlavně se nepřežíraj a tak jim ty děcka tolik nenarostou v děloze jako "civilizovaným" lidem.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte srp 14, 2018 13:27

PavelM píše:
úte srp 14, 2018 11:21
Ani nezkoušejte hádat kolik je mu let:)))))))))))))
Dneska mu je podle strejdy googla 80 rovnych, fotka je z r. 2003, cize mu tam bylo o 15 min, to mame 65, to ujde, dobra koncdice :))

Kei

Příspěvek od Kei » úte srp 14, 2018 13:32

Ladiči, male děti maji kosti lebky pohyblive (hledej fontanely)... osifikují až po narozeni.... proto muzou mit novorozenci hned po narozeni hlavicku trochu sisatou, ale samo se to srovna.... Priroda je fikana :)

Odpovědět