Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
cepheus

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus » čtv zář 06, 2018 19:15

2. dil:)

Obrázek

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv zář 06, 2018 22:16

made in Andromeda)
Eště že neumí Andromeda anglicky by Ti dala po pysku:))
Až by se tu dočetla žes to víno vyrobil v ní:))) Jeheheh:))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv zář 06, 2018 22:23

Njn, english muj kobyl:))) .. po pysku nedostanu, pac nasavame bublinky spolecne :D))
Uz vim debil, mi to sluvko vypadlo - "made by Andromeda", lepsi ?:)))

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » čtv zář 06, 2018 22:40

Cep> mnohem lepsi :)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv zář 06, 2018 22:56

Tak to má první stůl za sebou
vydržel dva roky a každý týden dal 1500 rostlinek:)
stul_old.jpg
stul_old.jpg (47.18 KiB) Zobrazeno 1000 x
A kdo neumí udělat pořádnej bordel, není chlap:))
hehe:
stul_old_1.jpg
stul_old_1.jpg (49.58 KiB) Zobrazeno 1000 x
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv zář 06, 2018 23:58

Uz vim debil, mi to sluvko vypadlo - "made by Andromeda", lepsi ?:)))
No to už je jiná heheh:)))))))

PetrK

Příspěvek od PetrK » pát zář 07, 2018 7:30

Ty kráso Cepe co to máš za monstra? To bude u vás asi veselo až je zburčákuješ. :lol:
Ad prase, ono je jistě jedno v jaký poloze, jestli točící nebo naležato, když je to dost pomalu. Okrajuje se vždy, proto ten kardan. Chytneš, odneseš mimo ohniště, okrájíš a vrátíš bez nutnosti cokoliv rozpojovat.
Nevýhoda divočáka je, že se peče staženej z kůže a tak asi bude hůř držet šťávu. Ale není to pravidlo, na balkáně ho běžně opalujou letlampou nebo horkovzdušnou pistolí a pečou v kůži.

Co se týče grilovaček a rautů, z jídla ideálně jenom ochutnat než si splácat žaludek. Zvlášť na rautech nejím zpravidla nic, což ženu tak trochu sere. :D Ale dobře upečený prasátko to zas jo to si dáme. :delicacy:

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát zář 07, 2018 12:57

Presne tak, jist se muze vsecko ale malo, nebo-li stridme - jak rikali nasi predkove:)
Lidi by se chteli zdrave precpavat vsemoznyma dietama, chyba :))
PetrK píše:
pát zář 07, 2018 7:30
Ty kráso Cepe co to máš za monstra?
Hehe, monstra, znas to o nejblbejsim sedlakovi a nejvetsich bramborach ?:)
Nehnojim, nestrikam, zkratka nerypu do toho, nesnazim se to nijak prechytracit a toto je (BIO) vysledek :D)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob zář 08, 2018 10:11

Fakt ničim? U vás na Moravě není moučnatka?
Ta je všude:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob zář 08, 2018 10:32

DWC funfuje!!
Zatím jsou tam deset sní rostliny, uniformita a kvalita nevídaná!
dwc_1.jpg
dwc_1.jpg (44.25 KiB) Zobrazeno 851 x
Jak je vidět pokračuju ve "vlaku" konstrukce začínám k tomu bejt dobřře drzej:) Žádná vodováha není třeba, oko není 3,14ča:)
Vzhledem k tomu, že tam jde 30 vody nějaká nerovnost je tím pádem prominuta:) Ostatně takto se stavěly i chrámy a pyramidy"!!
Stavba zvýšených základů se zalila vodou až dokud to někde nepřetejkalo. Tam se buď materiál přidal, nebo se po obvodu zase ubral. Disáhlo se tak přesnosti, které nejsou schopny dnes změřit ani laserové přístroje!! Pro informaci, po tisíci letech, rovinnost pyramid v Egyptě ujíždí na desti hektarech!! o pouhých 8 centimetrů!! Kdysi to byla poctivá nula!!!! Síla že???

Na dalším obrázku je brutální integrace vzpěry aby nán vlak někam neujel:)
Paleta naprosto na drzo nakloněná a přišorubovaná dlouhými šrouby dělá dokonalé závětří. Zkoušel jsem do toho i kopnout a drží to parádně:) :))
dwc_2.jpg
dwc_2.jpg (98.86 KiB) Zobrazeno 851 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob zář 08, 2018 12:21

PavelM píše:
sob zář 08, 2018 10:11
Fakt ničim? U vás na Moravě není moučnatka?
Ta je všude:)
Tak jsem zagooglil co to je za smejda a ne cece, svete div se nemame to tam:))
Akorat jsme nasli asi tri ptaci hnizda, ani nevim co z nich vylitlo, asi vrabcakove:)
Ona to zena jen dukladne striha jak se ma (cca za druhym ockem) a mozna proto to ma silu vzdorovat, to ji bavi, a taky sklizet ji bavi:)
A nebo ze jsme izolovani, mame to ve dvore a za stodolou a pobliz nikdo nic takoveho nema, aspon co vim:)

Proste nic, jen se striha a spoleha co Buh kazdy rok da, smytec:)
Loni treba nebylo skoro nic, bily kysely scvrkly az jsme si rikali dame to pryc:)
A letos obsypane kere, plne stavy, samy cukr :)

Palety zavetrovani taky dobry :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob zář 08, 2018 12:35

Loni treba nebylo skoro nic, bily kysely scvrkly az jsme si rikali dame to pryc:)
No CEPE!!!!!!!!!! Dyt vo tom mluvim!!!
To je presne projev moucnatky!!
Proste letos Ti foukal vitr s z jiny stranu nez ze Slovenska a z Ruska!! :)))))))))))
Fakt ze to Tvoje Adromeda zastrihava je efket kozy kterou pustis do vinohradu a ktera ozere mlady vyhonky
pak tam vyrostou hrozny jako krava:))
Hlavne ji nerikej ze s doma kozu Andormedu :)))) Nebo dostanes po pysku:)))))))))))
Ono se na tohle totiz tak na Morave prislo!'!
Jednomu vinari koza vlezla do binice aozrala mlady vyhonky
Vinar ji zmlatil a vyhnal
Pak ale prisel na to ze tam kde to koza ozrala, byly dvakrat vetsi hrozny nez jinde!!
Tak kozu v dany okamzik povolal zpet a dalsi roj nevedel co s urodou .)))))
Vo tom je ten zivot:))))))))
:)))))))))))))
jeehe

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob zář 08, 2018 12:40

Proste letos Ti foukal vitr s z jiny stranu nez ze Slovenska a z Ruska!!
Pěstitelé vína mají z Ruska a Slovenska zpravodajský servis řízený agrikulturálním centrem
Když letí nějaký hmyz, dycky to letí z Ruska!! Odtud de facto vlastně v Pravde nikdy neprislo nic dobrýho:)) Hheeh Je to jako komunismus:)))))))))
Takže v Česku je dostatek času na to postříkat preventivně celou vinici v okamžiku, kdy už to na Slovernsku chcípe a obaluje se to bílym práškem:) :))
CEPE:))) Skroro víš o čem mluvíš:)))

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob zář 08, 2018 12:55

J rikam, "nejblbejsi sedlak ma nejvetsi brambory", ale jo, kdyby byl nejaky fatal, bysme to resili :D)
Drzime to jen na vlastni burcas, vinari nejsme, neresime, (deda delaval vino, ten to umel) a tak to rozdame po rodine a znamych a co zbyde popijem doma:)
Ne stylem "zhulili se do mrtva", aby nekdo nedosel k mylce, jen na zdravi a imunitu, misto kvasenyho zeli, pro zmenu:)))

Ale super, ze to tu zna aspon nekdo a poradi v pripade nouze, dikes za info:)
To s kozou je dobra historka, taky jsem neznal, to muzu rict, me za to nezmlati, nebuj :D))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob zář 08, 2018 14:04

Hele Cepe esli deda uz umrel, si v prdeli:))
Esli deda este neumrel, utikej za nim at Ti vsechno ukaze :))
--------------------
Od dedy ses mel tyhle veci naucit 10x dokola
Stari vinari to umeli!!
Umeli tisice triku, ktery si casto sebou vzali do hrobu pac je po nich nikdo nechtel a nemel zajem!!
To je pruser a dokonaly pruser dnesni civilizace!!
Nikdo nikde nezaznamenava umeni nasi ch dedu!!
A to je tezky civilizacni hrich!!

Ladič

Příspěvek od Ladič » sob zář 08, 2018 15:00

Ostatně takto se stavěly i chrámy a pyramidy"!!
Stavba zvýšených základů se zalila vodou až dokud to někde nepřetejkalo. Tam se buď materiál přidal, nebo se po obvodu zase ubral. Disáhlo se tak přesnosti, které nejsou schopny dnes změřit ani laserové přístroje!!
Proč tak pracně a draze? To neměli šlaufku?

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob zář 08, 2018 16:16

Jako jen nejaky kanalek vedome uchystany na promereni vodou ? :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob zář 08, 2018 22:07

cepheus píše:
sob zář 08, 2018 16:16
Jako jen nejaky kanalek vedome uchystany na promereni vodou ? :))
Přesně tak!! když se podíváš na staré stavby, tak nemají rohy, ale mají zatáčky :)) Jednak šlo o pevnost takovýho spojení a druha se tím vodila energie ve formě tepla chladu vzduchu nebo i vody. Se šlauškou jak upozorňuje Ladič by se uběhal:)) Voda vše ukazovala sama v průběhu stavby :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob zář 08, 2018 22:34

Tak ještě pár šroubů a začíná se plnit!!
Moc zvědavej nejsem a moc věcí už mě nepřekvapí ale na tohle tedy jsem zvědav až do nebe: )))
To bude univerzita jak z praku!!
dwc_3.jpg
dwc_3.jpg (42.98 KiB) Zobrazeno 750 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned zář 09, 2018 13:12

Tady mám pro tebe Cepe trochu cvičení z angliny :)))))))))
Abys nerikal Andromede že se to vypěstovalo v ní :))))
anglina_1.jpg
anglina_1.jpg (70.39 KiB) Zobrazeno 729 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned zář 09, 2018 13:39

Jeeeeheheheh
nasedeti.jpg
nasedeti.jpg (54.67 KiB) Zobrazeno 728 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned zář 09, 2018 16:01

PavelM píše:
sob zář 08, 2018 22:34
Tak ještě pár šroubů a začíná se plnit!!
Moc zvědavej nejsem a moc věcí už mě nepřekvapí ale na tohle tedy jsem zvědav až do nebe: )))
To bude univerzita jak z praku!!
No .. vyztuzene to mas paradne, nemelo by to snad nic udelat tlakem do stran :)
Mam bazen s vlozkou z folie a uz kdyz napustis srandovnich 5 cm vody folii uz nenasponujes jak to voda tlaci k podkladu:))
Cize doporucuju vrele nic nepodcenit a radsi naddimenzovat:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned zář 09, 2018 16:04

PavelM píše:
ned zář 09, 2018 13:12
Koukam mas z toho peknou atrakci :D)))
Ale jo proc ne, mi to pripomina zase obracene "natoc si vodu z kohoutku" - a muze se stat, ze amik zacne hledat kohouta, nisto "valve" :))
Ale jako for dobry:)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon zář 10, 2018 0:20

cepheus píše:
ned zář 09, 2018 16:04
PavelM píše:
ned zář 09, 2018 13:12
Koukam mas z toho peknou atrakci :D)))
Ale jo proc ne, mi to pripomina zase obracene "natoc si vodu z kohoutku" - a muze se stat, ze amik zacne hledat kohouta, nisto "valve" :))
Ale jako for dobry:)))
Proto říkám všem lidem co znám a chtějí jít ven - NIkdy! se neuč jazyk od nerodilyho člověka nebo aspoň od někoho kdo tam nežil půl života! Páč je ztratíš čas a stejně se nikdy nedomluvíš:)) A Bohu žel, viděl jsem v Californii lidi s diplomama a se státnicema, kteří se po týdnu pobytu v USA jednoduše rozplakali, protože jim vůbec nikdo nerozuměl !! Všichni si mysleli, že je vezmou na nějaký manažerský post a houby s octem, skončili v kuchyni mýt nádobí a byli za tu práci rádi...
Nicméně ti lidi co to léta studovali tu slovní zásobu mají to jim nelze odepřít. Písemný projev mají OK a jakmile se po půl roce rozmluví a seskládají si slovosled dle místního nářečí, pak už jim to jde jako po másle:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon zář 10, 2018 12:45

To je samo sebou - vz priklad s tim kohoutkem - na dvore, vodovodnim a u pusky (treba):)
Podobne kdyz prijede nekdo k nam a jazyk se uci az tady:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon zář 10, 2018 13:11

PavelM píše:
pon zář 10, 2018 0:20
jakmile se po půl roce rozmluví a seskládají si slovosled dle místního nářečí, pak už jim to jde jako po másle:)
Demografie:
Nejpočetnější skupinou obyvatel jsou Hispánci, následovaní bělochy, Asiaty a černochy. Kalifornie prošla v průběhu posledních padesáti let významnou demografickou proměnou. Zatímco v roce 1960 tvořili asi 90 % obyvatel nehispánští běloši, dnes je to pouhých 38,8 % (k roku 2014) a kvůli nízké porodnosti jen 26 % všech novorozenců (k roku 2008).[5]

V roce 2014 se stali nejpočetnější skupinou obyvatel Hispánci.[6] Hlavním důvodem je jednak jejich vysoká porodnost, jednak imigrace z Mexika a latinské Ameriky. Nejrozšířenější náboženství je římskokatolické. Velkým problémem Kalifornie je kriminalita. Mnoho přistěhovalců z chudého amerického jihu, či ilegálních imigrantů, se velice obtížně začleňuje do majoritní společnosti. To vede k nárůstu kriminality a spotřeby drog. V Los Angeles je mnoho čtvrtí (ghett) proslulých zločinem, prodejem drog a prostitucí.
Není se čemu divit, že se dá v Kalifornii jen těžko domluvit anglicky. :lol:

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon zář 10, 2018 21:08

Není se čemu divit, že se dá v Kalifornii jen těžko domluvit anglicky
.
Ono to není až tak:)
Pokud něco děláš-podnikáš, pak komunikuješ se zákazníkem. A s tím komunikuješ zásadně čistě anglicky. To o čem je řeč v Tvém příspěvku je skupina lidí, kteří jsou jen a zásadně pokračováním otrockého systému v moderní formě:) Jenže pak jsi nucen se taky domluvit s tou pracovní silou. No a tam už je dobře raději mluvit španělsky :) Hehe :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon zář 10, 2018 21:47

Ostatně, víš co jednou řek Obama?
Imigraci Mexičanů do Californie nemůžeme zakázat! Protože by Californie přestala být tak krásna!!
A měl chlap stoprocentní pravdu!! Kdysi jsem lítal pro jednoho člověka, který mi tvrdil, že mu všechen majetek co má dal Bůh. Pak jsme na čekal s vrtulníkem na golfovym hřišti nedaleko Santa Barbary. Zrovna tam měli přestávku Mexickánci v kloboucích - jeho zaměstnanci, kteří tam sekali trávu. A byli velice sdílní! V první řadě všichni do jednoho měli falešný social security number!! Což jim umožňovalo pracovat a vůbec nikomu nevadilo, že všichni nají stejné číslo:)) A když jsme se jich optal na výplatu, spadla mi čelist!! Dolar na hodinu!! Tedy nějakých deset na den za práci od nevidím do nevidím... Tož jsem hned rychle pochopil toho Boha co dal mému zákazníkovi jeho majetek.))))))) Heheh:)
Na druhou stranu, oni žijí pospolitně! Jeden Mexikánec si pronajme dům, ale žije jich tam dvacet! Všichni pracují sice skoro za nic, ale matematika této věci je neoblomná! Denně dvacet lidí přinese domu deset dolarů což je 200 USD! Auto koupíte za 1000USD slušně. Tedy za pár měsíců mají všichni auto, dělají párty s prasetem každý druhý den, k tomu tunu zeleniny a ještě dobrosrdečně sezvou celé okolí!! Tak se na Ameriku musí :) A ten debil Trump jim chce postavit zeď:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte zář 11, 2018 13:15

Trochu z jinýho pohledu. Co se týče mexičanů tak aby nedošlo k mýlce, ti samozřejmě dělají co mohou pro vlastní obživu a většina z nich jsou jistě fajn lidi co se s tebou i o to prase podělí přestože nemají mnoho. Mexičany jsem potkával na festivalech a vždy byla zábava a do rána se tancovalo.
Ale stačí se podívat na věci v souvislostech. Otrockej systém je tu věky věků a byl důvodem zániku většiny předešlých civilizací. Části populace to tak totiž vyhovuje - nepracovat, nemít zodpovědnost, nemít ani děti, protože to stojí spoustu peněz času a práce. Nedávno u nás někdo vypočítal, že za každé dítě které člověk nemá a nemusí vychovávat se obohatí o tři miliony korun. To je pak dost dobrá vyčůranost že? Jenže pak je tu problém kdo bude na ně jednou pracovat. Samozřejmě se nezapomenou dožadovat zabezpečení, přestože neudělali nic aby si ho zasloužili. A řešení příjde v podobě podpory přistěhovalectví jako za Obamy nebo dnešní EU. Právě ke škodě zemí jako Mexiko, protože odtud seberou pracující kteří by mohli zemi pozvednout.
Na druhou stranu vem si že máš 2 nebo více dětí a fungující rodinu - postaráte se o sebe navzájem když je třeba. Krom toho jsi celý život pracoval takže na stáří jsi zabezpečen. Nepotřebuješ potom žádný státní systém a státní péči. Jediný co potřebuješ je sehnat normálně placenou práci, ne dolar za hodinu, a žít v bezpečný zemi kde tě neokradou a neznásilní ti dceru a manželku. Nechceš Kalifornii kde nesmíš ani vlastnit zbraň - což je vlastně dost dobrý ukazatel totality, proto taky u nás se za totality odzbrojovalo - za Hitlera a za Komunismu. A zajímají tě snad práva ilegílních přistěhovalců? Zajímají tě práva sexuálních menšin a kdejakých blíže neurčených pohlaví? Nezajímají, protože máš jiný starosti. Tak se nediv, že když v tomhle Trump slíbil změnu, že si ho američani zvolili. A možná že nakonec zvolili dobře, už teď se ukazuje že za Trumpa se má amerika lépe a HDP raketově roste.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte zář 11, 2018 13:42

A neni divu, kdyz se Trumpetka vzeprel celosvetovemu NWO / RVHP a ukazal pulce sveta vztyceny prostrednik :D))
Vsak mu taky "nenapadne" EU komunisticti multi/kulti zvraceni inzenyri vyhrozuji izolaci a podobnyma blbostma:)
Jakapak izolace, koho, ceho izolace ? .. kdyz si vsecko dneska staty (i treba hypoteticky) umeji vyrobit a nebo vypestovat samy ?
K cemu svinit planetu prevozem vsemoznych kramu ?

Jen kvuli neci nenazranosti, a temhle "prevazecum" a na ne nabalenym darmozroutum (slusne exporterum) to vadi nejvic:)
A jest si namlouvaji, ze jim to dal Buh, hahaha:))) .. asi neznaji tu o prachacich a uchu jehly:)))
Autickare budou buzerovat s EURO 6 a nevim cim jeste a vis kolik "zere" 747 ?:)

"Spotřeba boeingu 747-400 ve výšce 12 000 metrů spotřebovává za hodinu 16 000 litrů paliva to je 266 lirů za 1minutu a 4,4 litry za 1 sekundu"

A ted si vem letecku mapu hustoty letu a je Ti jasny, kdo ma na svedomi tve zdravi i bez (nesmyslu) chemtrails :)
K tomu lode na naftu (jak jinak) a kamionova na zemi .. absolutne iracionalni chovani kvuli neci zisku:)))
Muze byt jen lip, kdyz si vsecko potrebne kazdy vyrobi a zkonzumuje lokalne (doma), ma pravdu Trumpeta:))

Myslim, ze svet podle globalu je na pohled hezky, levny, lakavy, ale cesta do pekel je taky hezka levna, snadna:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte zář 11, 2018 13:59

Vidíš?? Hahahah :) Tomuhle říkám krátkozrakost a nedozírnost následků!!
Maxikánci jsou v USA již třetí generace! Ta první spodní udělala novu již americko- mexickou a ta vystudovala americké školy a zaujala pozice minimálně na středních místech! Teď je Trump všechny vyháže, ty střední místa dá američanům a ti mu budou tleskat a poroste DPH logicky že jo:)

Chceš příklad z domova?
Podívej se na Vietnamce! Všichni co přišli kolem revoluce dělali podřadné práce, avšak jejich děti již studují univerzity, perfektně mluví česky a vietnamsky už jim to de těžko..... A teď si představ, že by Zeman udělal to samý co Trump - vyhnal by šikmáče ze státu a postavil na Moravě plot:) Kolik by se uvolnilo míst pro Čechy? A jak vzrostla DPH? Asi dost páč oni ti šikmáči v tom umějí dobře chodit a tomu státu dávají záhul. Ale udělal by tohle Zeman? Ať je vůl jakej chce, asi vy to neudělal:) Ale ruku do ohně za něj raději nedám:))

Je prostě potřeba vidět, že ta uklízecí a čisticí vrstva v USA vznikla naturálně přirozeně a jen proto, že ti lidé s radostí vyplnili ta místa, kam amíka nedostaneš.... Tohle je špatně, tohle vydrží než skončí Trumpovo volební období a pak se to zhroutí..... Vzpomeň si pak na moje slova:)))

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte zář 11, 2018 14:40

A tak jasne, "do krve" se zase nehadam :D) .. muze byt i tak:)
Svet je plny blaznu, vcera se hadali Trumpeta s Kimem na prezdrzku a kdo ma vetsi tlacitka, dneska si padaji kolem krku, nikdo nevi poradne proc:)
Ale ono je to myslim fuk, stejne veci pujdou v zumpe jak jit maji:)
Nechame se prekvapit, kolikrat mam rano pocit, ze sem se prbudl v nejakem "paralelnim blazinci", kdyz otevru televizi, heh :))

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte zář 11, 2018 15:46

Větnamec nikomu nevadí. Větnamec pracuje, neplatí daně, ale nekrade a nepáchá násilnou trestnou činnost. Jediný s čím maj lidi problém je kriminalita spojená s migrací a ta se týká jiných etnik.
Pavle a je někde dáno že uklízecí a čisticí vrstvu si nemohou američani dělat sami? Až se nebude dostávat uklízečů, odměny za tu práci přirozeně porostou.
Totéž jako když se u nás říká že se nedostává svářečů nebo skladníků. Klidně půjdu pracovat jako svářeč když mě přeplatí.
A je vůbec dáno, že třebas musíme být překladiště celý evropy? Vždyť si to můžou překládat jinde. To ještě není důvod pro řízenou či neřízenou migraci pracovníků.

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte zář 11, 2018 17:03

cepheus píše:
úte zář 11, 2018 14:40
A tak jasne, "do krve" se zase nehadam :D) .. muze byt i tak:)
Svet je plny blaznu, vcera se hadali Trumpeta s Kimem na prezdrzku a kdo ma vetsi tlacitka, dneska si padaji kolem krku, nikdo nevi poradne proc:)
Ale ono je to myslim fuk, stejne veci pujdou v zumpe jak jit maji:)
Nechame se prekvapit, kolikrat mam rano pocit, ze sem se prbudl v nejakem "paralelnim blazinci", kdyz otevru televizi, heh :))
Cephe přečti si Knihu pěti kruhů, objasní co se děje kolem Trumpa.

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte zář 11, 2018 20:48

Dik, kouknu:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte zář 11, 2018 21:31

Až se nebude dostávat uklízečů, odměny za tu práci přirozeně porostou.
Tady je právě problém:) Neporostou"! A bude bordel a špína!! Tomu věř!! To máš to samý jako když si lidi v Česku maj vyvážet fekálie z vlastní žumpy..
Raději prokopnou stěnu krumpáčem.....

To je jedna stránka věci a druhá je politicko populistická
Jestliže Obama imigraci toleroval, Trumpeta nemá právo zpětně lidi vyhazovat a dělit rodiny. To je prostě politická sviňárna..

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte zář 11, 2018 22:47

PavelM píše:
úte zář 11, 2018 21:31
Až se nebude dostávat uklízečů, odměny za tu práci přirozeně porostou.
Tady je právě problém:) Neporostou"! A bude bordel a špína!! Tomu věř!! To máš to samý jako když si lidi v Česku maj vyvážet fekálie z vlastní žumpy..
Raději prokopnou stěnu krumpáčem.....

To je jedna stránka věci a druhá je politicko populistická
Jestliže Obama imigraci toleroval, Trumpeta nemá právo zpětně lidi vyhazovat a dělit rodiny. To je prostě politická sviňárna..
No jak kdo, jsou i tací co prokopnou žumpu, dělaj trativody, čerpaj na louku za zahradou. Ovšem s trativodem souseda se sžít tak nějak dokážu, ale třeba s arabskou no-go zónou v sousedství asi ne, to je důvod se odstěhovat. Stačilo vidět na návštěvě ve švédsku. Zatímco trativod souseda může vadit, bordel a násilí takový že nastane menší totalita díky který mi seberou i loveckou zbraň je už trochu příliš.
A jasně že zpětně vyhazovat lidi a dělit rodiny je problém a svinstvo, ovšem tak nějak nechápu kdo oprávnil Husseina Obamu tolerovat ilegální migraci. Ale to už je záležitost západní civilizace kde chybí konzistentní pokračování a situace se mění s každým volebním obdobím.

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř zář 12, 2018 8:58

Cefe rostou u vás houby? Já šel večer s čelovkou zakrmit čuníky a co to nesvítí z lesa, nádherný bedly. Na houby příště už jen v noci s baterkou. :D

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř zář 12, 2018 11:40

No jak v lese nevim, na zahrade jsem dnes sebral 3 pecarky, ale zjistim, to mas dobry, jses u lesa co si matne pamatuju:)
Bedly miluju na vsecky zpusoby, rizky i na kmine, vaclavky, babky, vsecko maly jedly do flasek na kyselo/slizko, vyrazime na pruzkum:)))
Nicmene pisou ze rostou:) .. https://www.novinky.cz/domaci/482906-ho ... -rust.html

Obrázek

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř zář 12, 2018 13:53

Ano přímo u lesa. Žampiony začaly o víkendu na pastvinách a teď konečně pořádný houby - bedly. Před tím celý léto nic. Ještě to chce nějaký hřibovitý a holubinky. Václavky taky berem.
Bedly no jasně na všechny způsoby. :D

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř zář 12, 2018 13:58

Gril na prase - pokračování:
Vyměněna proudová regulace motoru za PWM regulátor. Výsledek je markantní, motor při stejných otáčkách nehřeje a má snad dvojnásobný kroutící moment. Teorie opravdu funguje.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř zář 12, 2018 20:29

PetrK píše:
stř zář 12, 2018 13:58
Gril na prase - pokračování:
Vyměněna proudová regulace motoru za PWM regulátor. Výsledek je markantní, motor při stejných otáčkách nehřeje a má snad dvojnásobný kroutící moment. Teorie opravdu funguje.
Tak to pašík nemá šanci z rožně utéci:)) A koukam cenu docela i levný 170 kaček:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř zář 12, 2018 22:13

Mám tenhle, https://www.l-i.cz/products/univerzalni ... ch-motoru/ podstatný je aby byl stavěný přímo na regulaci motorů, jinak by ho jejich indukční zátěž nejspíš zničila. A taky trochu předimenzovat není na škodu, radši ať je rezerva.

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv zář 13, 2018 9:22

PetrK píše:
stř zář 12, 2018 13:58
To vis, pulsne sirkova modulace je overena:) .. proto se taky pouziva(la) u modelu u DC regulatoru vykonu mtoru :D)
Netreba topit, ale regulovat:))

cepheus

Příspěvek od cepheus » čtv zář 13, 2018 9:31

Kluciiiiii .. pored zapominate kde je levno a odkud to k nam prekupnikove tahaji :D))
Jedina vada na krase je 14-21 dni dodavka:) .. https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... r&_sacat=0

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv zář 13, 2018 10:32

Což je právě problém když potřebuju jeden kousek a chci to vyrobit zítra.

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv zář 13, 2018 23:03

Už to jede už to šlape začínám sbírat data)
Druhý den po napuštění tedy po noci teplota 25 stupňů. Přes den díky kalimě která nás opět navštívila rovných 36 stupňů. Zatímco na trubkách by rostliny okamžitě v tom pekle shořely, v bedně se hezky usmívají:)) Teplota se k večeru zdvihla o pouhé dva stupně s náplní deset cm vody. což je celkem 1,8 kubíku vody. Stůl se chová slušně, nikde neteče a neprohýbá se. První kosmické tedy splněna, zítra ráno napustím dalších 10 vody a uvidíme, zda další objem vyeliminuje i ty stupně. Oběhovou pumpu zapínám až v noci, aby si voda z prostředí natahla chlad. tedy odevzdala teplo vzduchu. V kosmické kanceláři nápada dát tomu pro urychlení chlazení na čumák velkej chladič třeba z náklaďáku nebo kombajnu. To si živě dokážu představit, ale zatím pudu cestou zvyšování objemu vody.
Teplotně tedy vítězíme, zítra tomu nasypu vápno a NPK a uvidíme jak to poroste. Ideál by bylo, pokud vy v tom salát dorostl do dospělosti to by byla paráda!!
stul_new.jpg
stul_new.jpg (45.39 KiB) Zobrazeno 255 x

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv zář 13, 2018 23:15

Bohu žel, život není jen radostech a vítězstvích... Píčulínka mamina šesti koťátek se vydala v noci na lov nebo na procházku a psi ji dohnali.
Ze zahrady jsem přišel zřejmě chvíli poté, ve vzduchu napětí, nevítali mě psi, Pičulínka se mi nemotala pod nohama a koťata se v hromádce tísnila v rohu boudy zatímco normálně pobíhala okolo. Bylo jasné, že někde leží v křoví a tak jsem ji také našel s prokousnutým hrudním košem..
piculinka.jpg
piculinka.jpg (49.73 KiB) Zobrazeno 253 x
Nezbylo mi než vystrašený koťat nadat do igelitky a odnes je do zahrady k Mii. Naštěstí se jich ujala okamžitě, hned je začala olizovat a masírovat jim bříška. Hned jsem skočil do lekárny pro kapátko a do obchodu pro kondenzovaný mlíko a koťata ji pomahám krmit. Nastěstí ty největší a nejsilnější už mlíko pijou samy a i samy žerou. Takže snad se to nějak seskládá aby všechny vyrostly v pořádku. Ty dvě nějvětší mají přesně měsíc a už se začaly prát hlava nehlava:))
kotata_5.jpg
kotata_5.jpg (28 KiB) Zobrazeno 253 x

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned zář 16, 2018 16:33

PetrK píše:
čtv zář 13, 2018 10:32
Pravda:)
Jinak rostou na zahrade mezi stromy, koukni - vecere:), ocistene hodim na kmin, osolim a zbastim s cerstvym chlebikem :D)
(spicka obecna / travni) :))

Obrázek

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned zář 16, 2018 19:16

cepheus píše:
ned zář 16, 2018 16:33
PetrK píše:
čtv zář 13, 2018 10:32
Pravda:)
Jinak rostou na zahrade mezi stromy, koukni - vecere:), ocistene hodim na kmin, osolim a zbastim s cerstvym chlebikem :D)
(spicka obecna / travni) :))

Obrázek
Pěknýýý :))
Andromedě nedáš? :))
Pošli semena vypěstujem hehe :))

Odpovědět