Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PavelM

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od PavelM » ned zář 16, 2018 19:22

PetrK píše:
čtv zář 13, 2018 10:32
Což je právě problém když potřebuju jeden kousek a chci to vyrobit zítra.
ono je to asi tak lepsi pac kdyz toho najdes na ebau za desetinu ceny tak toho koupis pet:)
a kdyz to za dva tydne dojde tak zjistis ze uz to nepotrebujes:))
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned zář 16, 2018 20:33

PavelM píše:
ned zář 16, 2018 19:16
Pěknýýý :))
Andromedě nedáš? :))
Ale to vis, ze dam i pani Colombove :))) .. potiz je, ze nechce, me ma za cvoka co se chce otravit houbama :D)
Marne vysvetluju, ze jsem to trhal uz jako decko koncem leta v travniku v parku :))
Ona jen pravaky, bedly, babky, vaclavky, zampiky, to co zna jako bezne houby:)
PavelM píše:
ned zář 16, 2018 19:22
ono je to asi tak lepsi pac kdyz toho najdes na ebau za desetinu ceny tak toho koupis pet:)
a kdyz to za dva tydne dojde tak zjistis ze uz to nepotrebujes:))
A no nekdy to tak byva, ale mam uz kopu veci v supliku za par supu, ke kterym se vracim a dodelavam, cize mi to az tak neva:)
Jasneze jak pisu ma to vadu na krase, neni to na rychlou praci:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned zář 16, 2018 21:08

Ted jsem prolit vitose a nevidim nikde leceni dny tedy nemoci kralu
Ono se to tu nikdy neprobiralo?
Me ten problem pristava do mailu zcela pravidelne..
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PetrK

Příspěvek od PetrK » ned zář 16, 2018 22:36

Tyjo špičky klasika, babička to sbírala a my s ní. Hehe před 30-ti lety :lol: . Od tý doby už se v tom nevyznám, vypadá to jak lysohlávky. :D

Ebay a minimální ceny - právě že je třeba vždy nějaký jeden kousek a za tři týdny už to přestane zajímat.

PetrK

Příspěvek od PetrK » ned zář 16, 2018 22:44

PavelM píše:
ned zář 16, 2018 21:08
Nepamatuju že by se dna někdy probírala na půstu, vitariánu nebo brethtoši.
Nesouvisí s nadměrným příjmem proteinů a jejich špatným metabolizmem?
Naposledy upravil(a) PetrK dne pon zář 17, 2018 7:18, celkem upraveno 1 x.

PetrK

Příspěvek od PetrK » ned zář 16, 2018 23:03

Dnes jsme měli parádní den na střelnici a asi poslední možnost vykropit naráz 32 ranný zásobník z pistole. :mrgreen: Za chvíli to EU byrokracie zakáže a máme smůlu, můžem si je leda archivovat. Co se dá dělat, ovšem dnes si radost zkazit nenecháme. Hehe, z palety pod terčem jen lítaly třísky a o rozpálenou hlaveň jsem si normálně spálil prst. :D

Kei
Bydliště: planeta Gurun - postsekundární paragalaxie Michulan

Příspěvek od Kei » pon zář 17, 2018 8:37

PavelM píše:
ned zář 16, 2018 21:08
Známý říkal, že se mu dna rapidně zhorší po mase či alkoholu... vitoši toho masa moc nesní :)))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon zář 17, 2018 11:19

[/quote]
Známý říkal, že se mu dna rapidně zhorší po mase či alkoholu... vitoši toho masa moc nesní :)))
[/quote]
Nesouvisí s nadměrným příjmem proteinů a jejich špatným metabolizmem?

Výborně a výborně:) Chaos je v tom ale na několika frontách. Tabulky potravin napříč netem jsou často protichůdné, lidi si radí jaký prášky, což je uplná harakiri :) Takže to chce článek na pust.cz

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon zář 17, 2018 11:31

PetrK píše:
ned zář 16, 2018 23:03
Hehe, z palety pod terčem jen lítaly třísky a o rozpálenou hlaveň jsem si normálně spálil prst. :D
Ale co to ?:)) .. jste si dalo kolem terce obrazky euro-papalasu ? :D))
Bych se tem triskam potom ani moc nedivil:)

Kei píše:
pon zář 17, 2018 8:37
Coz by sedelo, kralove se cpali masem a vino teklo proudem (pry) :D)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon zář 17, 2018 17:37

Coz by sedelo, kralove se cpali masem a vino teklo proudem (pry) :D)
Problém je v tom, že komerce udělala z lidí krále - tedy umožnila mít maso a chlast skoro zadarmo. To se multiplikuje tím, že ekonomika šlape, lidi vydělávají víc peněz a tím pádem je utratí za požitkářské věci. Tedy chlast tvrdý, měkký, káva kakao čokoláda atd atd..... Zajímalo by mě, jak vypadá urina ráno u skutečnýho vitariána - jaký má pH a jaký má EC. Za deset let co dnu koumu, jsem došel v podstatě k tomu, že z člověka se musí stát vitarián pakliže nechce aby se mu dna stala chronickou. Ostatně dna spolu s její sestrou rakovinou je důvodem, proč jsem začal hledat cestu stravu jak získat opravdu čistou stravu. BIO a EKO farmáři co potají práškují pesticidy po setmění mě nepřesvědčili:))

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon zář 17, 2018 17:43

Cefe taková motivace v tu chvíli nenapadla, jen jsme se bavili. :D A dobrý bylo že známý, policajt, jen valil oči co že je to za dlouhý zásobník, hehe a jestli je to pistol nebo samopal. :lol:

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon zář 17, 2018 17:48

Pavle a nestačí jen po tom praseti vytrávit a proložit zeleninou?

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon zář 17, 2018 17:48

To ten poliš nepozná škorpíka? :) HEheheh :))))))))
Co s tim budeš muset udělat? Budeš to muset oficiálně nechat upravit aby z toho nebyl automat?

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon zář 17, 2018 17:51

PetrK píše:
pon zář 17, 2018 17:48
Teoreticky stačí jenže prakticky nikoliv:) Musel bys mít k tělu palubní desku s měřákama - aspoň EC a pH abys věděl, že ledviny už odvedly svojí práci a vytlačily Tě na pH v pravo :) A protože ledviny fungují každému jinak, nějaká všeobecná rada nefunguje.

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon zář 17, 2018 17:54

PavelM píše:
To ten poliš nepozná škorpíka? :) HEheheh :))))))))
Co s tim budeš muset udělat? Budeš to muset oficiálně nechat upravit aby z toho nebyl automat?
Neee byl to glock s 32 zásobníkem. Bez přepínače na full auto, jen na mačkání spouště ukazovákem.

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon zář 17, 2018 17:57

PavelM píše:
pon zář 17, 2018 17:51
PetrK píše:
Teoreticky stačí jenže prakticky nikoliv:) Musel bys mít k tělu palubní desku s měřákama - aspoň EC a pH abys věděl, že ledviny už odvedly svojí práci a vytlačily Tě na pH v pravo :) A protože ledviny fungují každému jinak, nějaká všeobecná rada nefunguje.
Palubní desku nemám, budu sledovat co se děje.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon zář 17, 2018 18:10

Palubní desku nemám, budu sledovat co se děje.
Zato mě funguje už deset let :) Zkoušky na stovkách lidí, rešerše z pokusů na tisících vzorcích moči mě dovedly k vitariánům z druhé strany:) Ne že bych do tohohle náboženství vstoupil to ne, ale když jsem po deseti letech dal dohromady závěry, tak jsem zjistil, že vůbec nejsem na špatném serveru hehehe:) Občas mě děsí zprávy, že vitariáni propagují jezení nepečenýho masa! Další podivný info je, že vitarián je ten, co nepoužívá k přípravě jídla sporák:) - tedy tepelnou úpravu. To i vejce pijou surový? :) Podle mě, vitariáni jsou všichni mniši žijící ve východních klášterech na zelenině a rýži. Tam vím, ne věřím, ale vím, že pH moči je vpravo a EC je pod 2000 PPM Pokud by se tedy zavedl můj přístup k vitariánum, stalo by se vitariánství ne náboženstvím a vírou v něco, ale v naprosto rukolapným a velice přesvědčivým systém, kdy by se bez diskuze dalo dokázat, kdo vitarián je a kdo není. Prostě a jednoduše ukaž ranní moč a je to!! :) Síla závěry co?

Ladič

Příspěvek od Ladič » pon zář 17, 2018 20:30

A když pH moči budu mít vpravo a EC pod 2000 PPM taky a přitom budu jíst jak chci, i maso, budu podle toho parametru vitarián?

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon zář 17, 2018 20:40

Ladič píše:
pon zář 17, 2018 20:30
A když pH moči budu mít vpravo a EC pod 2000 PPM taky a přitom budu jíst jak chci, i maso, budu podle toho parametru vitarián?
Ano samozřejmě a budu se k Tobě chodit modlit abys mě naučil jak jsi to dokázal:))
Si vem že tohle ověřim a zavedu pravidlo Vitarian podle Máchy
Víš kolik lidí bude nasraných? Ne na mě, ale především sami na sebe, protože existuje kopa lidí kteří si myslí a sami jsou přesvědčeni o sobě že jsou vitariany. Parametry jejich těla tomu však vůbec nenasvědčují:) To je jako když jedeš v tráboši a představuješ si že řídíš poršáka:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon zář 17, 2018 23:07

Jeheheheh no to je sila:)))
Sotva sem rozchodil dva porody kocky v riji, mam tady dalsi lahudku :)

Dve slepice na vejcich v jednom kurniku :)) !!!!
Pridu do zahrady a koukam kde kvocna vzala druhej vocas a vony tam byly dve!!

To jsem taky jeste nevidel:)) Maj jich pod sebou 9 takze se uvidi co z nich vyleze:)
Zashovat do nich nebudu at si klidne sedej.))
slepice_2.jpg
slepice_2.jpg (82.88 KiB) Zobrazeno 1034 x

Ladič

Příspěvek od Ladič » pon zář 17, 2018 23:27

PavelM píše:
pon zář 17, 2018 20:40
Ladič píše:
pon zář 17, 2018 20:30
Ano samozřejmě a budu se k Tobě chodit modlit abys mě naučil jak jsi to dokázal:))
Si vem že tohle ověřim a zavedu pravidlo Vitarian podle Máchy
Víš kolik lidí bude nasraných? Ne na mě, ale především sami na sebe, protože existuje kopa lidí kteří si myslí a sami jsou přesvědčeni o sobě že jsou vitariany. Parametry jejich těla tomu však vůbec nenasvědčují:) To je jako když jedeš v tráboši a představuješ si že řídíš poršáka:)
hehehe :lol: dobrý :D
A máš pravdu s tím pravidlem. Sám to taky často vidím na vlastní oči. Různí vege, vega, mega,:) vita, raw, s leskem náboženského fanatismu v očích a uhrovitou pletí. Když se pak někomu rozsvítí a pořádně se nají, udělá se jim líp. Hodně z nich si v honbě za módou alternativního způsobu života neumí udržet metabolickou rovnováhu a jdou proti svému tělu.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte zář 18, 2018 10:22

hehehe :lol: dobrý :D
A máš pravdu s tím pravidlem. Sám to taky často vidím na vlastní oči. Různí vege, vega, mega,:) vita, raw, s leskem náboženského fanatismu v očích a uhrovitou pletí. Když se pak někomu rozsvítí a pořádně se nají, udělá se jim líp. Hodně z nich si v honbě za módou alternativního způsobu života neumí udržet metabolickou rovnováhu a jdou proti svému tělu.
Oni se chtějí prostě lišit tak se lišej:) Tvrdí A, že jsou zdraví a jejich těla jsou čistá, ale realitou je B, že zdraví vůbec nevypadají, smrděj na dálku jak tělesně tak dechem. Ale ten fanatický lesk v očích jim nikdo neupře:)) Hehe:))

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte zář 18, 2018 10:43

Pavle aby nás odtud ještě nevyhnali. :D
Ano je pravda, že vitariáni stále řeší neuvěřitelný množství nemocí. Chudokrevnost, hubnutí, plísně, řídnutí kostí, padání vlasů, neplodnost atd atd.
Dnu samozřejmě nemají. Už jsme uváděli jako příčinu maso a alkohol. Ale jestli ono to není jak říkali dědové: Jez do polosyta, pij do polopita.... a ano skutečně byli živi a zdrávi dlouhá léta. EC a pH jsem si nikdy neměřil, dám si co chci včetně prasátka a piva, ale nemusím se přecpat a ožrat alkoholem. A lékaře nepotřebuju od doby kdys mě naučil půstu, s výjimkou zubaře. Jediný co nejím jsou mléčný výrobky všeho druhu a sladký, ale ani tady to neplatí striktně.
A za druhý, chce to pohyb. To je lepší než řešit pH potravin a kde co, protože právě dýchání alkalizuje tělo.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte zář 18, 2018 13:45

Proč by nás vyháněli, když o vitariánství nebyla řeč páč Ladič se tomu slovíčku šikovně vyhnul:) Páč by si řezal větev nejen pod sebou ale pod náma všema:)

Za další, jak všichni víme, Hugo dokáže oddělit zrno od plev:)) Takže klídek.

Ten, kdo si chce vitarianstvím skutečně zkvalitnit a prodloužit život jistě moje slova pochopí a zcela jistě vypadá také jinak než ten, kdo to dělá jen pro svoje a okolí aby se odlišil od zbytku a přitom trpí jako zvíře mnoha neduhy.

A za druhý, chce to pohyb. To je lepší než řešit pH potravin a kde co, protože právě dýchání alkalizuje tělo.

No jo ale jsou situace a je je jich stále více, kdy si s těmito praktikami nevystačíš. Nebo raději lépe řečeno je na tyto Tvoje preventivní praktiky příliš pozdě, protože pacient už leží v posteli a řve bolestí při záchvatu dny. To se pak takhle už těžko někomu radí:) Je vidět, žes dnu nikdy nezažil :) Zrovna Tobě velmi rád poradím jak do ní tělo dostat za pár dní:) Hned budeš mít jiný názor na věc:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte zář 18, 2018 14:18

Dík, nemusím vyzkoušet vše. Samozřejmě je to prevence a v případě zdravotního problému je třeba přestat jíst. Aneb jak jsi mi už před mnoha lety poradil - najeď na půst a táhni ho dokud se neuzdravíš. A fungovalo to.

Ladič

Příspěvek od Ladič » úte zář 18, 2018 15:24

PavelM píše:
úte zář 18, 2018 13:45
Je vidět, žes dnu nikdy nezažil :) Zrovna Tobě velmi rád poradím jak do ní tělo dostat za pár dní:) Hned budeš mít jiný názor na věc:)
Jen napiš. :) Taky jsem dnu nezažil. Mě to zajímá jak jde dnu vyvolat za pár dní.
Nechci zkoušet ale k informacím jde přistupovat i z druhé strany a pak mohou být velmi užitečné.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte zář 18, 2018 17:02

PetrK píše:
úte zář 18, 2018 14:18
Dík, nemusím vyzkoušet vše. Samozřejmě je to prevence a v případě zdravotního problému je třeba přestat jíst. Aneb jak jsi mi už před mnoha lety poradil - najeď na půst a táhni ho dokud se neuzdravíš. A fungovalo to.
Dostaneš od učitele půstu babaci baci na krabičku:) Takhle to na veřejnym foru napsat nemůžeš:) Mělo bejt Samozřejmě je to prevence a v případě menšího nebo méně závažného zdravotního problému je třeba přestat jíst. Aneb jak jsi mi už před mnoha lety po konzultaci meho problemu poradil - najeď na půst a táhni ho dokud se neuzdravíš. A fungovalo to.

Jinými slovy řečeno, ne vždy je možno ihned řešit problém půstem, protože to tím uděláš ještě horší nebo na to umřeš. V je toto psáno přímo o rakovině v pokročilém stádiu a platí to i o dně. Pokud přestaneš při dnovym záchvatu jíst, situaci brutálně zhoršíš až natolik, že skončíš na JIPce s ledvinovou kolikou. Tedy pozor pane na rady střelené od boku.))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte zář 18, 2018 17:06

Jen napiš. :) Taky jsem dnu nezažil. Mě to zajímá jak jde dnu vyvolat za pár dní.
Nechci zkoušet ale k informacím jde přistupovat i z druhé strany a pak mohou být velmi užitečné.
No vidíš když umíš k informacím přistupovat z druhý strany, tak Ti stačí definice dny z wiky

Dna je způsobena je zvýšenou hladinou kyseliny močové v krvi. Kyselina močová krystalizuje a vzniklé krystalky se ukládají v kloubech, šlachách a okolních tkáních.

Dál už víš co máš dělat ne? :)))))))))))))

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte zář 18, 2018 18:10

Ano je to tak. Myslel jsem tím začínající zdravotní problém pokud by prevence nestačila.
Tedy v případě dny je třeba dieta na zelenině a až po pročištění těla z nejhoršího, řekněme za týden dva, je možné najet na půst?

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte zář 18, 2018 18:55

PetrK píše:
úte zář 18, 2018 18:10
Ano je to tak. Myslel jsem tím začínající zdravotní problém pokud by prevence nestačila.
Tedy v případě dny je třeba dieta na zelenině a až po pročištění těla z nejhoršího, řekněme za týden dva, je možné najet na půst?
Ano je to tak:))
Bohu žel, problém vysvětlit lidem že se nemůžou v akutních stavech-záchvatech začít léčit půstem je starý jako půst sám. Jak je vidět i v knize, dávám tam na to řádný důraz a přesto to lidé zkoušejí.

V případě dny je to přesně to o čem píšu. Atak dny - záchvat nelze léčit půstem, protože to by již tak přetížené ledviny zlikvidovalo úplně. Naštěstí v neštěstí, co mám vypozorované, funguje tu automatická pojistka stvořená Bohem:) Když to lidi v záchvatu nemoci zkusí půstem a udělá se jim ještě hůř tak toho raději nechají. Záchvaty nemocí jako je dna a rakovina se léčí zásadně návratovkou a destilkou. Tedy přerušením příjmu čehokoliv jiného a nahrazením toho předešlého napařenou zeleninou střídanou s domácím ovocem a proléváním se destilkou. U dny i rakoviny je cílem zředit krevní oběh natolik, aby bylo ulehčeno ledvinám, které začnou rychleji odčerpávat kyselinu močovou. Z dvou deci tmavé kalné moči na jedno moření objem stoupne na půl litru. To je první a základní krok. V těchto stavech běžně vidím pH pod 5!! Několikráte jsem viděl i pH 4,5 což je kritická hranice kdy dochází k rozežírání vápníku doslova před očima z kostry v celém těle. Návratovkou je potřeba se vytáhnout aspoň na pH 6. Jakmile dosáhneme tohoto bodu, můžeme zkusit půst na 24 hodin. Asi takto vypadá občas proces zvaný útěk z hrobníkovo lopaty:)) Pochopeno? K půstu musí mít tělo alepsoň nějakou minimální energii. A tu v záchvatu nemá, takže půstem jen problém zvětšíme, nebo člověka úplně dorazíme..
Naposledy upravil(a) PavelM dne úte zář 18, 2018 20:24, celkem upraveno 1 x.

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte zář 18, 2018 19:24

O.K. pochopeno.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte zář 18, 2018 20:17

Aby to tu bylo všechno na jednom místě tak ještě k Tvé poznámce
a až po pročištění těla z nejhoršího, řekněme za týden dva, je možné najet na půst?
Za týden? Dva? Hahaha :)) Tady je vidět na co je dobrý pH metr. Od oka nezjistíš zdali ranní moč už má požadovanou hodnotu. Zatímco pH metrem za 8 stovek okamžitě a přesně. U štíhlých lidí bez tuku lze dosažení pH 6 očekávat do týdne max dvou, pokud nemá rakovinu. Pak je to běh na dlouhou trať. No a tlustí lidé - tam je tuk v podstatě rakovina v jiné formě. Tam je třeba čekat, dokud se nesplaví tuk v němž je kyselina usazená. Takže nějakých v klidu šest měsíců si 150 kilový pořízek klidně pacient může počkat na úspěch. Půst mu dát nemůžeš, protože by spustil záchvat dny. A vzhledem k tomu, že žádný doktor asi nedokáže žádného tlustého přesvědčit k šesti měsíční návratovce, byla dna prohlášena doktory za nevyléčitelnou nemoc. A tím to mají dochtoři vyřešené. Pracují s vědomím, že i když záchvat přešel, člověk nadále močovku s krystaly v nějaké míře má a dvakrát nebo třikrát do roka bude mít záchvat. Fakt, že je tělo čisté a není v něm jediného krystalu, se stane Pravdou v okamžiku, kdy nám pH metr ranní moči ukáže 7,3 Pak můžeme být v klidu, dna nám zcela jistě nehrozí do okamžiku, než si znovu svou hloupostí a nestřídmostí ve stravě zaprasíme svoje tělo.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte zář 18, 2018 21:28

Jinak kdo si myslí že v sobě nemá žádné jehličky, tak se hluboce plete. Mě to tvrdilo sto lidí a stem lidem jsem ukázal že je v nohách mají:)
Tak pozor na věc:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř zář 19, 2018 12:56

Historie dny
Sahá do starého Egypta do doby 2500 let přes našim letopočtem Dnu měli lidé kteří žili v hojnosti, měli dostatek masa a alkoholu.
Jistě mnohé lidi překvapí, že dnou trpěl i Napolen a prohrál kvůli ní několik bitev Dále dnou trpěli
Paracelsus, Darwin, Cromwell, Ľudovít XIV., Newton, Luther, Kant, Franklin, Goethe

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » stř zář 19, 2018 13:38

Při větším množství kys.močové v krvi a z toho pocházející dny je opravdu skvělá a vyzkoušená bylina bršlice kozí noha. Čerstvou umixovat velkou hrst s jablkem a-nebo banánem, dolít vodou aby se to dalo pít, a na lačno užít. Obsahuje i další vit a minerály, zlepšuje tekutost krve, což je taky důležité při revmatické artritidě. Opravdu pomáhá, musí se k tomu pít, aby se mohla kys.močová vyplavovat.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř zář 19, 2018 13:49

Super Lenuško:)
A co pít? Vodu ? Nebo něco jinýho?

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » stř zář 19, 2018 15:03

PavelM píše:
stř zář 19, 2018 13:49
Super Lenuško:)
A co pít? Vodu ? Nebo něco jinýho?
Stačí filtrovaná voda, hlavně ne minerálky a džusy. Nebo slabší zelený čaj.
Tu bršlici mám odskoušenou na pratetě, nechtěla tomu věřit. Na jaře vydržela denně tři měsíce bršlicovat, jedla ji i jen tak, a moc se jí to zlepšilo. Taky mixovala, jasňačka... Mně začaly v 45 bolet palce u rukou, to je začátek artritidy, a po bršlici mně to taky přešlo. Od té doby se to maličko občas ozve, když na bršlici zapomenu.

Chce to tříměsíční kůru, pak měsíc přestat, pokud je to nutné, tak znovu. Nejlíp na jaře. Další roky udržovací kůru každé jaro.

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř zář 19, 2018 17:10

PavelM píše:
stř zář 19, 2018 12:56
Historie dny
Sahá do starého Egypta do doby 2500 let přes našim letopočtem Dnu měli lidé kteří žili v hojnosti, měli dostatek masa a alkoholu.
Nadměrná konzumace jídla a alkoholu, to už jsou vše jen důsledky pohodlnýho života s nedostatkem pohybu. A právě nedostatek pohybu je příčinou. Před časem mi byla doporučena kniha Běhej a jez - autor je vytrvalostní běžec Jurek. Tam je vše v kostce a kdo někdy vyzkoušel vytrvalostní sporty ten hned pochopí.
Ve svém okolí mám dva lidi s dnou. Oba kouří, pijou tvrdej, nesportujou a rádi se najedí. Tělo prostě nesnese vše.
Dokud to ještě jde, stačí se začít hýbat a vše ostatní už se časem srovná samo..

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř zář 19, 2018 18:53

Tu bršlici mám odskoušenou na pratetě, nechtěla tomu věřit. Na jaře vydržela denně tři měsíce bršlicovat, jedla ji i jen tak, a moc se jí to zlepšilo. Taky mixovala, jasňačka... Mně začaly v 45 bolet palce u rukou, to je začátek artritidy, a po bršlici mně to taky přešlo. Od té doby se to maličko občas ozve, když na bršlici zapomenu.
Chce to tříměsíční kůru, pak měsíc přestat, pokud je to nutné, tak znovu. Nejlíp na jaře. Další roky udržovací kůru každé jaro.
Super Lenuško:) Paráda popsanej systém ani zdravej ani nemocnej:) Zatímco Ty si svůj život na hraně zdraví ukočíruješ sama zadarmo, přesně tento systém perfektně vyhovuje dnešním doktorům a hlavně farmaceutickýmu průmyslu... nevím z jakého důvodu se nechceš doléčit do konce Ty sama, ale je to Tvůj problém pokud Ti to tak vyhovuje. Ale proč nechtějí doléčit dochtoři lidi až do konce, je naprosto logicky dané. pro dochtora fungujícícho na principu velkých peněz, je zdravý pacient neziskovým zákazníkem:) Dnešní dochtoři odeženou nebo jen přibrzdí nemoc natolik, aby se pacient cítil vyléčen i přesto, že dobře vědí, že vyléčen není, Prostě se jen potlačí viditelné následky nemoci, utlumí se bolest, ale až ke kořeni nemoci se nejde, respektive je nepsanými zákony zakázáno ke kořeni nemoci jíti.. Nechceš se toho Lenuško raději zbavit jednou provždy?

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř zář 19, 2018 18:54

Ve svém okolí mám dva lidi s dnou. Oba kouří, pijou tvrdej, nesportujou a rádi se najedí. Tělo prostě nesnese vše.
Dokud to ještě jde, stačí se začít hýbat a vše ostatní už se časem srovná samo..
Oni mají problém v hlavách:) Z ani jednoho z nich vytrvalostního sportovce neuděláš:) Museli by začít chtít sami od sebe:)

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » stř zář 19, 2018 19:34

PavelM píše:
stř zář 19, 2018 18:53
Super Lenuško:) Paráda popsanej systém ani zdravej ani nemocnej:) Zatímco Ty si svůj život na hraně zdraví ukočíruješ sama zadarmo, přesně tento systém perfektně vyhovuje dnešním doktorům a hlavně farmaceutickýmu průmyslu... nevím z jakého důvodu se nechceš doléčit do konce Ty sama, ale je to Tvůj problém pokud Ti to tak vyhovuje. Ale proč nechtějí doléčit dochtoři lidi až do konce, je naprosto logicky dané. pro dochtora fungujícícho na principu velkých peněz, je zdravý pacient neziskovým zákazníkem:) Dnešní dochtoři odeženou nebo jen přibrzdí nemoc natolik, aby se pacient cítil vyléčen i přesto, že dobře vědí, že vyléčen není, Prostě se jen potlačí viditelné následky nemoci, utlumí se bolest, ale až ke kořeni nemoci se nejde, respektive je nepsanými zákony zakázáno ke kořeni nemoci jíti.. Nechceš se toho Lenuško raději zbavit jednou provždy?
Když nad tím tak přemýšlím, už dost dlouho se mi bolest v palcích neozvala. Několik let. Ale preventivně šťavím a mixuju bršlici i jiné byliny. U doktora jsem s tím nebyla nikdy, to bych se dostala do bludného kruhu. Tento rok pravidelně půstuju, že o tom nepíšu neznamená že to nedělám. Teď půjdu s kůží na trh a otevřeně se přiznám, že nemohu půstovat déle jak tři dny, protože jsem unavená a musím se starat o zvířata. To znamená dost fyzické práce. Jen jednou jsem si letos dopřála luxus týden půstu zároveň od jídla i lidí a všech onlajn-blbostí. To bylo fajn, možná bych to mohla táhnout dál, ale vrátila se moje lepší polovička a došlo mi předpřipravené krmivo. Nechci se na to vymlouvat, naopak, moc ráda bych si dopřála delší půst. Stejně když se to sečte, není to špatné číslo. Každý týden 36 nebo 48h, jednou za měsíc tři dny. Nevynechávám, žádná výmluva neexistuje. Když jdu nad 3 dny, neutáhnu ruční šrotovačku a nezvládnu tahat kyblíky a mísy s krmením. Zvířata nesmí trpět že si panička chce půstovat. Tak asi tak...

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř zář 19, 2018 21:42

Výborně Lenuško, ale v okamžiku kdy by Ti měla začít narůstat energie to utínáš? Tušíš důvod? Měl jsi někdy problémy s ledvinama?

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » stř zář 19, 2018 21:56

PavelM píše:
stř zář 19, 2018 21:42
Výborně Lenuško, ale v okamžiku kdy by Ti měla začít narůstat energie to utínáš? Tušíš důvod? Měl jsi někdy problémy s ledvinama?
Jj, vlastně celé dětství jsem měla v moči střídavě krev, nebo písek. V prvním těhotenství se mi udělal kámen, měla jsem jít po porodu na operaci. Tvrdohlavě jsem jezdila výtahem do osmého patra, dolů skákala sounož po schodech, a pila litry vody. Asi za tři hodiny se kámen bolestivě prodral ven. Doktor tomu nechtěl věřit, protože byl poměrně velkej a seděl u ledviny v pánvičce. Tehdy jsem si prvně natvrdo ověřila, že se o sebe nejlíp postarám sama.
Takže jo, ledviny byly v době mládí chabrus, od té doby ok.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř zář 19, 2018 22:09

Vidíš že to vim:) Tohle přesně ledviny dělají. Když nejsou v pořádku nedají vitalní energii ihned potom, co tělo přejde na vnitřní výživu. Ten mechanismus se prostě nenastartuje. Tvoje tvrzení že jsou ty ledviny v pořádku je zcela jistě Bohu žel mylné. nejsou v pořádku, máš tam problém.

Ledviny jsou totiž velká prekérka !!!
Bůh k nim zapomněl natáhnou dráty z hlavy :) Ledviny jsou jedním z mála orgánů, který nebolí když má problém. Plice bolí, srdce bolí, žlučník bolí, atd ale ledviny se klidně a prostě scvrknou odejdou a umřou bez toho aby to někomu řekly :)

Takže je to jasná věc, Máš dlouhodobě problém s ledvinama a musíš se na to soustředit - a to je taky ta vracející se dna do ruky i když preventivně zastavená.. To co děláš s půstama je správné, v tom pokračuj to léčbě jen pomůže. Dál už to nepůjde bez přístroje, potřebuješ kvalitní profesionální pH metr. Sám v hydroponii i na sebe samého používám ADWA pH meter Stojí kolem 800 je ho potřeba nakalibrovat jak dojde. Je to jednoduchý,
No a pak Tě čeká vážnej úkol. Dostat se správnou kombinací jídla pití na pH 7,3 a na tomto PH setrvat alespoň 3 měsíce bez přerušení s vynecháním půstů. Pokud tohle dáš, uvidíš zázrak v dalším půstu:)

Lenuška

Příspěvek od Lenuška » stř zář 19, 2018 22:32

Ty brďo, jím převážně zeleninové šťávy ke snídani, během dne zeleninu naklíčené semínka výhonky plevely a dvě vajíčka od mých pipek. Občas domácí kefír z kvalitního mléka a jednou týdně kousek mého kváskového chleba co peču. A všechno co mi roste na zahradě a není toho málo. I to co tam běhá taky jednou týdně. Z čeho bych měla blbé ph? A hlavně jak to zlepšit.
Při kontrole moči mám vždycky vše ok, i krev ok.
Koukla jsem na ten ph metr, to je složitá péče jak o mimino🙄

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř zář 19, 2018 22:42

Ale kecy, žádná péče jak o mimino :) Jednou zkalibruješ podle roztoku co přijde s nim v krabičce a měříš rok bez kalibrace. U mě funguje denně ve velkých rozsazích a kalibruju jednou měsíčně a nikdy neni rozjetej nějak extréme. Nebuj se toho. Že jsi čistá a ledviny Ti jedou na 100procent, to je jen Tvoje domněnka. Počkáme si až přijde měřák:) Měří se zásadně raní moč před jídlem a pitím.

A co s tim budem dělat taky nemůžu vědět když neznám hodnoty. Bez nich nelze radit, u každýho je pak rada jiná, takže pro ostaní neplatí to co pro Lenušku.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř zář 19, 2018 23:14

Při kontrole moči mám vždycky vše ok, i krev ok
.
Heheh:)) No jasně že jsi OK když dochtoři mají za normu 6-6,5 tedy slušně kyselá moč. Pokud tam přijdeš se 7, tak Tě poženou na test ledvin:) Narvou do Tebe nějaký svinstvo který způsobí silný okyselení organismu a sledujou v několika odběrech po hodinách zda ledviny to svinstvo čistí a pH pravidelně stoupá. Když jdu na kontrolu jako pilot, myslíš že tam vlezu s pH 7? Ani omylem!! Vyhodili by mě a poslali na pozorování do letecký nemocnice! Pro dnešní doktory je normální kyselej člověk:)) A vzhledm k tomu že všichni piloti chlastají jak duhy co jim přijde pod ruku, jsou doktoři zvyklí na hooodně nízký pH:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv zář 20, 2018 7:30

Pavle tenhle pH metr?
https://www.profiplants.cz/produkt/ph-m ... escription

Ty pásky kterými lékař měří ranní moč a některý ze čtverečků se barví modře, to je měření pH ? Mě se jednou stalo, že se jim nezbarvilo nic. Dochtorka na to chvíli nevěřícně zírala jestli je to pravda, než ho hodila do koše. Bylo to nedlouho po některým delším půstu.

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv zář 20, 2018 10:18

ano
http://www.mangala.cz/ph-metr-adwa-ad11-p-352.html

Ty pásky kterými lékař měří ranní moč a některý ze čtverečků se barví modře, to je měření pH ? Mě se jednou stalo, že se jim nezbarvilo nic. Dochtorka na to chvíli nevěřícně zírala jestli je to pravda, než ho hodila do koše. Bylo to nedlouho po některým delším půstu.

Ano, tak to je:) Zůstane tam neutrál teda bílá barva:) Ale záleží na typu pásek. Odvozuje se to podle vzorku pasky na krabičce.
Dej do googla ph paper stick a dej obrázky a uvidíš kolik je typů... miliony

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv zář 20, 2018 10:43

Nestačí to je chybka:) Pokud léčíš dnu návratovkou, musíš k návratovce pít vykradený mléko:) To je to uplně nejřidší:) Do jídla si pak můžeš přidat Goudu, bílej sejra a bezchuťový jogurt. A proč tak a ne destilka jako v půstu? Protože dna je následkem překyselení a kyselina v průběhu choroby rozpustila hodně kostí protože tělo nemělo kde brát vápno. Takže teď ho je potřeba doplnit aby se zatavila osteroporoza - tichá epidemie 21.století :idea:

Pozdější půsty pak ale zaseo odestilce, protože po náběhu na autovýživu po třech dnech si tělo srovná vnitřní poměry dokonale samo. Tam už nemáme právo zasahovat:)

Odpovědět