Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
cepheus

Re: Kosmické zemědělství - hydroponie, aquaponie, aeroponie, permakultura

Příspěvek od cepheus » ned lis 04, 2018 14:34

PavelM píše:
ned lis 04, 2018 10:26
Což ostatně můžeš udělat i Ty v okně že jo :) Vyrobit krabici od bot bez víka :) Vylepit alobalem a postavit ji na bok. Do toho dát rostlinky a namířit na okno A mělo by to fungovat:) Sousedi budou čumět co to máš doma za interkosmos heheh:)
Nebo kytky oblbnout jednou T5 trubici za nima aby zůstaly mezi trubici a oknem:)
Jo, to by slo, v chodbe k loznici na oknech na JZ stranu to predpestovavame, cize jen dozadu za kyticky stenu z alobalu, karton ani alobal neni problem:))
Mam naproti kontyse na trideny odpad a lidi je porad zasobujou cerstvym kartonem z krabic od ruznych blbosti, hehehe :))
Urcite prubnem :D)

PetrK

Příspěvek od PetrK » ned lis 04, 2018 15:00

PavelM píše:
sob lis 03, 2018 19:47
Tak jsme ve třetím dnu pokusu!
To by zatím šlo!! Rostlinky se zatím nevytahují, klíčí přesně tak jak mají :)
Svítíčkuje se jim 18 hodin, teplota je v tom v průměru 25 stupňů, vlhkost 95 procentů :)
Je to krásný divadýlko! U úplně krajních rostlinek kde světlo nesahá až přesně nad ně, je krásně vidět příklon směrem ke světlu, Nicméně stále to je jen příklon a rostlinka se nevytahuje.

bedna_3.jpg
Hehe, Pavle to je paráda mít to pod zářivkou, že? To už máme dávno odzkoušený. :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned lis 04, 2018 18:15

Jo, to by slo, v chodbe k loznici na oknech na JZ stranu to predpestovavame, cize jen dozadu za kyticky stenu z alobalu, karton ani alobal neni problem:))
Mam naproti kontyse na trideny odpad a lidi je porad zasobujou cerstvym kartonem z krabic od ruznych blbosti, hehehe :))
Urcite prubnem
Pak mě ještě napadá když mluvíš o popelnicích tak jsem viděl poházený clony proti sluníčku co se rozprostřou přes palubní desku v autě. Takový ty harmoniky. Prodává se to i v metráži široký 1 meter, Mám s tím obalený plastový sudy aby do nich nešlo světlo a nehřály se a nezelenala voda uvnitř. Funguje to super.
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned lis 04, 2018 18:17

Hehe, Pavle to je paráda mít to pod zářivkou, že? To už máme dávno odzkoušený.
Jasný to je úplně jiná třída věci :) Jen je v tom přes den 26 stupňů což je na salátek trochu moc stačí mi 21 tak tam udělám díru do stropu jako komín a přikreju ji síťkou aby do toho něco nevlítlo nedej Bože:)) Doufam že do toho nebudu muset dávat větrák a pude to samospádem:)
Všichni tam běželi!! Pustil jsem je před sebe! Šel jsem v klidu, volným krokem a pomalu. A stejně jsem tam byl první!! :)
Miliony teoretiků produkují miliony teorií které v praxi a skutečném životě běžného člověka nakonec nefungují..........

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned lis 04, 2018 20:57

Pěťo používáš plastový propagátory?

https://gomoa.net/propagation/propagato ... -2890.html

PetrK

Příspěvek od PetrK » ned lis 04, 2018 22:10

Nepoužívám, při klíčení na okně dávám igelitový pytlík s dírkami na květináč. Pod zářivkou pak reflexní fólii jako stěny odrazu světla.

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned lis 04, 2018 22:24

Pod zářivkou pak reflexní fólii jako stěny odrazu světla.
co to je? má to někde nakou fotku? :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned lis 04, 2018 22:25

Harmoniky - clony znam, myslim ze je nekde jeste najdu pohozene:))

PetrK

Příspěvek od PetrK » ned lis 04, 2018 23:22

PavelM píše:
ned lis 04, 2018 22:24
Pod zářivkou pak reflexní fólii jako stěny odrazu světla.
co to je? má to někde nakou fotku? :)
Fotku asi nenajdu a používá se to běžně na řezaný květiny. Dá se koupit i v roli samotná, je poloprůsvitná, takže asi 90% světla odráží jako zrcadlo a zároveň je přes ní vidět.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon lis 05, 2018 15:39

Fotku asi nenajdu a používá se to běžně na řezaný květiny. Dá se koupit i v roli samotná, je poloprůsvitná, takže asi 90% světla odráží jako zrcadlo a zároveň je přes ní vidět.
Juju už vim co máš na mysli:)) Dikes:))

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte lis 06, 2018 18:20

A jeje:) Spouští se hra na blbečky :) Poslanec je nemocnej pomaha mu konopí tak si udělá zákon hehe:)
Každej druhej obchod bude growshop s pěstebníma potřebama:)
https://zpravy.idnes.cz/legalizace-pest ... domaci_kop
Teď budou mít poliši ve výbavě povinnou mikrováhu hehe:)
„Až 800 tisíc lidí si během roku koupí nebo vypěstuje konopí s přesvědčením, že se tím mohou léčit. Pro řadu lidí jde o domácí samoléčbu,“ řekl Vobořil.
Jo a pak je z něho feťák co se musí léčit a protidrogově si odvykat:) hehe :))

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte lis 06, 2018 21:34

Nojo - Zahulíme, uvidíme - o ničem jiným to není. Vadí jim že to mají zakázaný, protože konopí nejde zdanit jako cigára a alkohol.

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte lis 06, 2018 22:00

Juju přesně tak:) Dotazy na drogy mám co je půst půstem. Prvním problémem je, že se to svinstvo ukládá v tkáních a v půstu se začne vyplavovat.
Když si člověk vezme drogu poprvé, často i podruhé, nic moc mu to nefunguje, protože se nejdřív musí zasytit tkáně. Jenže když se začne postit, tkáně to zasycení uvolní a on se cítí jako kdyby si zapálil:) A diví se proč:)

Další problém je, že to je stejnej klín na vyrážení jiného klínu jako prášky, alkohol, kafe a cigarety. Jen to člověka posune o kousek dál s problémem který bude muset řešit, nebo na něj zemřít:) Vždycky se směju, jak někdo tvrdí, že se vyléčil konopím:)

Nicméně jednu věc si na tom šílenství kolem pěstování velice vážím!! A sice to, že se spousta lidí naučila vůbec něco vypěstovat! Až se jednou půdní fond uplně vyčerpá, tak právě tihle pěstitelé groveři neumřou hlady:)

Když se podívám do grow shopů na stránky jaké nabízejí vychytávky na pěstování, tak o tom se může běžnýmu zemědělci leda tak zdát:) Dokonce i pro mě a lidi, kteří dělají hydroponii s běžnou zeleninou, jsou ceny za produkty astronomické. A přesto se to prodává a obraty v grow shopech rostou raketovou rychlostí:)

A v neposlední řadě jak Peťo píšeš, je tu zas ta špinavá politika, která si sama sobě nalhává, že jde hlavně o léčení. A přitom všichni vědí, že v drtivé většině jde o zábavu, požitek a útěk od problémů a reality všedních dnů. By mě zajímalo skutečné procento - poměr lidí kteří koupí drogu aby se zhulili vůči těm kteří ji chtěji opravdu na léčení.. Tipuju tak 99:1 :) Heheh:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř lis 07, 2018 9:52

Oni se budou všichni léčit a tak jako se připíjí na zdraví, bude se kouřit na zdraví. :lol: Piráti si vytvářej prostředí jim vlastní, teď chtějí 1250 gramů pro vlastní potřebu (to už je ale pořádnej pytel konopí) :D a dalším krokem bude povolení prodeje v obchodech. Tím taky skončí vlastní pěstování pod umělým světlem.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř lis 07, 2018 10:58

a dalším krokem bude povolení prodeje v obchodech. Tím taky skončí vlastní pěstování pod umělým světlem.
No ale když se to vezme kolem a kolem tak stát přestane bejt blbec a konečně začne dělat normální věc že zdaní to co lidi kupujou že jo:)

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř lis 07, 2018 11:01

PavelM píše:
úte lis 06, 2018 22:00
Nicméně jednu věc si na tom šílenství kolem pěstování velice vážím!! A sice to, že se spousta lidí naučila vůbec něco vypěstovat! Až se jednou půdní fond uplně vyčerpá, tak právě tihle pěstitelé groveři neumřou hlady:)
Hehe, zálesáci taky neumřou hlady, v lese je jídla dost. Třeba žaludy se teď dají sbírat po tunách :D
http://bushcraft.cz/nutne-k-preziti/pot ... -i-zaludy/
A jsou velmi výživný.
"Level Chuck Norris je, když si semtam zobnete červíka, kterému jste zrovna rozlouskli domeček" :lol:

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř lis 07, 2018 11:03

PavelM píše:
stř lis 07, 2018 10:58
a dalším krokem bude povolení prodeje v obchodech. Tím taky skončí vlastní pěstování pod umělým světlem.
No ale když se to vezme kolem a kolem tak stát přestane bejt blbec a konečně začne dělat normální věc že zdaní to co lidi kupujou že jo:)
Asi tak, je to nevyhnutelný přirozený vývoj.

PavelM

Příspěvek od PavelM » stř lis 07, 2018 12:12

Zkoušel tady někdo bubler na řízkování? Pokoušim se nařízkovat a namnožit parchitu Passion Fruit
Ve sklenici se řízky nechytají všechny uschnou a bubler velice vychvalujou jako dobrou věc k řízkování.

cepheus

Příspěvek od cepheus » stř lis 07, 2018 14:19

PetrK píše:
stř lis 07, 2018 11:01
"Level Chuck Norris je, když si semtam zobnete červíka, kterému jste zrovna rozlouskli domeček" :lol:
Si mi pripomnel frkanec :D) .. "Normalni lidi jsou bud HIV pozitivni, nebo HIV negativni, pouze Chuck Norris je HIV optimalni" :mrgreen:)))

PetrK

Příspěvek od PetrK » stř lis 07, 2018 21:25

cepheus píše:
stř lis 07, 2018 14:19
PetrK píše:
stř lis 07, 2018 11:01
Si mi pripomnel frkanec :D) .. "Normalni lidi jsou bud HIV pozitivni, nebo HIV negativni, pouze Chuck Norris je HIV optimalni" :mrgreen:)))
Hehe, HIV optimální. :lol:

A ještě jeden https://i.pinimg.com/originals/d8/cb/83 ... afbb63.jpg

PetrK

Příspěvek od PetrK » čtv lis 08, 2018 12:34

Zlatý prase :)
Tak o víkendu padlo další prase, tentokrát před zimou řádně vykrmený na žaludech, neb od léta nic jinýho nežerou. Normálně a sádlo z něj po vyškvaření v pokojový teplotě vůbec netuhne, zůstává jako čirá průzračná tekutina zlatý barvy. Tohle vidím poprvý v životě a je to jasnej důkaz, že složení sádla se opravdu odvíjí od stravy.

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv lis 08, 2018 18:27

Tak tak:)) Zvířátka nám ukazují jak mají věci být a ta vychovaná v zajetí zas jak věci bejt nemají:) Ne nadarmo se v dobách před potopou lidí učili od zvířat, byli zobrazováni s hlavami zvířat od nichž se odvíjely jejich charaktery. Ostatně i indiáni v "našich" dobách se nepojmenovávali podle zvířecích vlastností jen tak ze srandy :) Naše izolace v betonu a totální odpojení od přírody je neuvěřitelná. Dosahuje sterility! A to jsme všechno stihli za nějakých pouhých 50 let!! Naše babičky a dědové v tom uměli chodit a měli přímý kontakt... Když ho chce člověk obnovit dnes, musí na sobě pár let zamakat aby zas pochopil a zapadl tam, odkud pochází a odkud vzešel:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » čtv lis 08, 2018 21:54

Pěťo jak vlastně probíhá ten výkupovej odstřel černý zvěře? To ty prasata někam odevzdáváte? Tolik jich asi sami nespotřebujete ne? :)) Nebo je někam odvezete na kafilerku?

PetrK

Příspěvek od PetrK » pát lis 09, 2018 7:51

PavelM píše:
čtv lis 08, 2018 21:54
Pěťo jak vlastně probíhá ten výkupovej odstřel černý zvěře? To ty prasata někam odevzdáváte? Tolik jich asi sami nespotřebujete ne? :)) Nebo je někam odvezete na kafilerku?
Kdepak žádná kafilérka se nekoná, to bylo jen v oblasti výskytu moru. Někteří odevzdávaj i do výkupu a to nevím jak probíhá. Většina se spotřebuje a rozdá známým. Víš kolik má takový prase příbuzných? :D :D Při poslední grilovačce bylo snědeno za deset minut a málokdo si vzpomněl že taky existuje chleba.
Samozřejmě z pohledu zemědělců a lesníků je prasat moc a škody jsou značný. Tak prasata dostávaj i zemědělci aby nám ty škody trochu upravili a platili jsme méně.
Tý kráso koukám za kolik se to prodává a to je masakr. https://www.kosik.cz/maso-a-ryby/zverin ... PkEALw_wcB

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát lis 09, 2018 10:49

To je palba tak máte na trhu aspoň jedno skutečně zdravý maso? Heheh Teda pokud to veterináři uhlídaji proti moru:) Že by naši myslivci někdy pekli kance si jako děcko nepamatuju, ale s hasičema pekli myslivci normalní prase celkem běžně:) Pak dej někdy foto z párty hehe :)

PetrK

Příspěvek od PetrK » pát lis 09, 2018 11:48

To peču známým kterým se na stůl zvěřina normálně nedostane. Dobře naložený a upečený selátko mizí hned a nikomu z toho není těžko od žaludku. Fotky jsou v mobilu tak o víkendu stáhnu.
Co se týče zvěřiny z obchodu má to jeden háček. Bohužel i mezi myslivci jsou dobytkové kteří pro peníze prodaj prase se zhnisanou střelnou ránou, vyříznou to a řeknou že byla rána čerstvá. Kdo má smůlu a něco takovýho dostane ten už si to k jídlu podruhý nedá.
Nevím jak moc zdravý, stále je to maso a nesmí se tím člověk přejídat. Divoký prase někomu chutná a někomu ne, je to jiný než vepřový a řek bych o dost lepší. Ovšem nesmí to být kanec v chrutí :lol: to je pak síla když to nějaký vůl střelí. Obecně kanci smrdí ale zas někomu to vadí a někomu ne.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát lis 09, 2018 19:20

Pajine, ty porad neco budujes, meris, nivelujes, - koukni co jsem si dneska objdnal pote, co jsem to videl u znameho v akci:)
"Self levelling cross laser" za smesnych 23 USD z UK, cize to prijde i brzy:))
https://www.ebay.com/itm/360-Degree-Sel ... 2749.l2649
V CZ vysmahnes cca 3x tolik:) .. princip jednoduchy - kyvadylko se zamkem (aby si jej neutrhnul pri transportu), postavis, das bubliny +- do horizontu, odjistis samonivelaci a mas vodorovinu a svislice jako kdyz vystreli :D) .. Vertical accuracy: ±0.5mm/1m - cize +-50mm na 100m, to ujde:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát lis 09, 2018 20:59

Pajine, ty porad neco budujes, meris, nivelujes, - koukni co jsem si dneska objdnal pote, co jsem to videl u znameho v akci:)
Čeče po tom všom nivelování a budování kdy mi tato věc výrazně chyběla jsem po dlouhé cestě pokusů a omylů skončil u vody:)
Naprosto jednoduše u hladiny vody. Cokoliv postavim, to napustim vodou a podložim tomu pacičky :) Když dělám podlahy, už dávno mi k tomu stačí jednoduchá nerozbitná vodováha, kterou už dávno nevím kde sem sebral:) Ale funguje dokonale:) Měl jsem tohle zařízení i několikrát v ruce v bazarech - zcela evidentně ukradený někde ze staveb:) Taky bylo za facku a nakonec jsem nekoupil:) Čim víc toho postacíš, tím víc to máš v oku:) A víš co se co tom oku a píči říká:)) Heheh:)) Ale Tvoje koupě je skutečně za facku hodně muziky dobrá věc!!
Jinak tohle sleduju mnoho let, protože muj první instruktor na větroních když mi bylo 14 let byl geodet:) To byly doby kdy jeden čuměl do periskopu a kolem něho běhalo několik lidí s metrem na vejšku:) Dneska je to jen vzpomínka, protože běžně vidim chlápky s tyčí co vypadá jako vezembouch a místo puklic má satelitní anténu. Panák pak jen zmáčkne tlačítko, že to má zapsat kvotu a pak stáhne do PC a je to:)
Naposledy upravil(a) PavelM dne pát lis 09, 2018 21:19, celkem upraveno 1 x.

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát lis 09, 2018 21:07

To peču známým kterým se na stůl zvěřina normálně nedostane. Dobře naložený a upečený selátko mizí hned a nikomu z toho není těžko od žaludku. Fotky jsou v mobilu tak o víkendu stáhnu.
Jak malý kluci jsme běhali po kombajnech co sekali kukuřici a nejzajímavější to bylo když se dokončovalo pole a všechna černá byla nahnaná do prostředního kruhu. A kombajny byly ověnčený myslivcema, který to do tý černý pálili:) To se ještě provozuje?

cepheus

Příspěvek od cepheus » pát lis 09, 2018 21:17

Jasneze mam i slauch s vodou a 2m vahu - bublinu na beznou praci:)) .. jenze ted potrebuju sesroubovat nekdejsi hosp. budovu, co se klizi do stran a budu vrtat asi 14 der kol dokola a provlikat ocelova tahla z roxoru, jako nekde na starym hrade, nebo kostele stazena vez, nebo klenby :)
A chci to trefit na 100%, pac delka je 12m a tu presnost ted uzivim, pac se od toho zase budou odviet stropy (ktere nestihli kdysi davno uz udelat):))
Zkratka zalit vodou a vypodkladat barak klinkama ted jaksi uz nemuzu, hehe :D))

PavelM

Příspěvek od PavelM » pát lis 09, 2018 21:27

jenze ted potrebuju sesroubovat nekdejsi hosp. budovu, co se klizi do stran a budu vrtat asi 14 der kol dokola a provlikat ocelova tahla z roxoru, jako nekde na starym hrade, nebo kostele stazena vez, nebo klenby
No jo to už je ale takovej docela mega projektík hehe :) U mě je doufam se stavbama na nějakej pátek konečná. Dneska jsem zastřešil dílnu 8*4 metry kde dlí slavný CNC strojky z dob Aeroomni a čekají na svoji příležitost která už ale asi nebude:) Ale kdo vííííí :)))))))
Heheh:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » sob lis 10, 2018 16:11

PavelM píše:
pát lis 09, 2018 21:27
U mě je doufam se stavbama na nějakej pátek konečná. Dneska jsem zastřešil dílnu 8*4 metry kde dlí slavný CNC strojky z dob Aeroomni a čekají na svoji příležitost která už ale asi nebude:) Ale kdo vííííí :)))))))
Heheh:)
A tak ani ne :) .. ono v dobe kdy jsme prodali domek a shaneli neco se zahradou LAUTR NIC mensiho nebylo ke koupi:))
Tak mame zahradu ciste miry cca 1000m2 + hosp. budovy (garaz + dilna dokopy) 12 m x 5,5 m:) a 2 stodoly k tomu:)))
Ony ty rozklizene budovy jsou totiz z dob, kdy okapy byl asi luxus, nebo co:)
Zatekajici voda u zakladu a mraz se zdi cvicil sem a tam nekolik desetileti:)

Preci se na to nebudu divat jak to chatra dal, okapy uz jsou vsude, ted sesroubuju zdivo, krov uz je stazeny 12 tahlama pres krokve dole(vsak vis), naklady nula nula nic, radove tisicikoruny za roxory, zavitove tyce, elektrody a vrtaky do zdi :D)
Kdepak megaprojekt, zachovavam puvodni stavby, tim padem jsou naklady na opravy celkem prcovni:)
Mas lidi co to zbouraji a stavi znovu, zesileli, nebo nevi co s prachama :)) ..

Jeee, Ty mas masinky u sebe, jsem myslel, ze si jeste drzis tu garaz, ale pravda, to jsou zbytecny prasule v coudu, schvaluju:)
Masinky ? Fakt kdo vi .. pac kdyz sleduju co vsecko uz Cina dela a uz i celkem natrefis na standart kvalitu za smesny peniz, taky nevim .. nevim :)
Ale pro svoje hobby si ji jednou taky jeste dodelam a budu se kochat jak to reze zebra kridel a prepazky na trup anebo frame na helinu:)))
Tvoje 8 x 4 m je taky slusny prostor, nech byt, mival jsem 3,5 x 7 m a dalo se tam tancovat:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob lis 10, 2018 20:10

Je to všechno pravdy půl:))
Muj kámoš dělá to že podřezává baráky na vesnicích :)) Má dva motory a řetěz a podřezává zdivo šoupne tam izolaci a natlačí tam beton. A je po vlhkosti a rozklížení domu :) Prej to funguje:)

A druhá pravdy půl je že mám už novou dílnu - 2 dni heheh:)) a ještě mam pořád i tu garáž :) 100 E měsíc:)
Takže snad do týdne vše přestěhuju a garáž pude do pronájmu nájemcum kripl vozíků:) Dozvuky mládí jsou někdy fakt dlouhý hehe:)
Nicméně v porovnání beton-garáž/zelená zahrada, nikdy v životě více!!! Ani omylem!!
:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » sob lis 10, 2018 20:26

To je síla!!!
https://zpravy.idnes.cz/lecitele-zakon- ... domaci_zaz
Jehehehe :)))))))))))
Doktoři už nevěděj jak se bránit heheh :)))

PetrK

Příspěvek od PetrK » ned lis 11, 2018 0:22

PavelM píše:
pát lis 09, 2018 21:07
Jak malý kluci jsme běhali po kombajnech co sekali kukuřici a nejzajímavější to bylo když se dokončovalo pole a všechna černá byla nahnaná do prostředního kruhu. A kombajny byly ověnčený myslivcema, který to do tý černý pálili:) To se ještě provozuje?
To už dnes asi nikdo nedovolí sedět někomu na kombajnech. Stojíme kolem pole a čekáme co poběží ven.

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned lis 11, 2018 18:16

To už dnes asi nikdo nedovolí sedět někomu na kombajnech. Stojíme kolem pole a čekáme co poběží ven.
Za nás dětí to bylo jednoduchý:)
Kombajnér byl jezedák, hasič a myslivec :) Tak se ty lidi dycky nějak domluvili:) Máš pravdu v tom, že dneska je ta domluva těžká mezi lidma i na malej vesnici :) Když poslouchám co se děje u "nás" v malej vesničce střediskovej a co jsou si tam lidi schopní všechno udělat, tak jen zírám a žasnu :)

cepheus

Příspěvek od cepheus » ned lis 11, 2018 18:42

Pavle, to je skoro vsude na svete dneska, lidi jsou svine svinute, kazdy kouka jak Te podrazit a vydelat na Tobe, nic vic je dnes nezajima:)))
"Zapad" ke kteremu jsme jako adolescenti vzhlizeli skrz optiku TUZEX-u uz daaavno umrel, jen zlatokopove, podrazaci a tunelari (EU dotaci) apod. nic vic:)
Myslim, ze v celosvetovem prumeru si zase az tak spatne nevedeme :))

PavelM

Příspěvek od PavelM » ned lis 11, 2018 21:09

Na některý věci čumim jak Alenka v říši divů:)
Například za mých dětských časů někdo stavěl barák, celá vesnice mu pomahala. Dneska když někdo něco staví, nikdo mu nepomůže, všichni jsou na něj nasraný, zkoumají kde na to vzal a všichni mu to jen záviděj:) Ono se to nějak rychle překlopilo:))

PetrK

Příspěvek od PetrK » pon lis 12, 2018 11:49

To u nás ještě funguje mezi několika kolegy myslivci, když něco potřebuju, zavolám a pomůžou mi s tím. A naopak zase já jim když je třeba a to nejen v lese ale i na baráku nebo lovecký chatě.
Hasiči taky fungujou a tam se spíš dělaj akce pro lidi aby se sešli.
U kombajnů a sklizni je taky problém svázání nejrůznějšími europředpisy a bezpečnost práce, kdyby se cokoliv stalo bude to průšvih. Za druhý každá minuta zpoždění je drahá. Ale zase lze říct že jezeďáci nejsou hovada aby ti třeba strojem rozjeli újeď na poli.
Na druhou stranu dějou se na vesnici taky věci nad kterýma jeden žasne, nejen závist ale dokonce i vyřizování účtů zabíjením psů už tu bylo.

cepheus

Příspěvek od cepheus » pon lis 12, 2018 15:07

Jj, za vsim hledej prachy (zavist), ne nadarmo se rika "sleduj stopu penez":)
Jednoducha logika rika, ze chudak, co ma smulu, ktery s deckama zvejka rohliky se jen chvili vydrzi divat na souseda co denne mlaska nad veprovou grilovackou jen proto, ze nekoho umel sikovne okrast v nejakym necistym kseftu:)
Otazka casu, kdy zase vezme klacek a pujde mu dat po palici (revoluce) .. vse se jen opakuje, neni-liz pravda ?:)

PavelM

Příspěvek od PavelM » pon lis 12, 2018 21:13

Juju velký ekonomický rozdíly mezi lidma nikdy za žádnejch dob neskončily jinak než revolucí, znárodňováním a jiným akcemi s cílem někomu sebrat a jinému dát:) Princip Jánošíka funguje ve všech dobách :) S tim zabíjením psů to je síla!! Neuvěřitelný na vesnici, kde se s lidma musíš potkávat každej den!!

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte lis 13, 2018 10:25

Tohle mluví za vše:)
Občan "solárník" dnes dodává
energii do veřejné sítě za 0,05 Kč/kWh. Vybraní dodavatelé včetně vlastního
ČEZu pak za více, než 10 Kč/kWh. Zajímavá, zákonem řízená podpora aktivních
občanů této oblasti, když dosud 60% naší vyrobené (spotřebovávané) energie
pochází ze sluneční konzervy, uhlí.

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte lis 13, 2018 11:18

PavelM píše:
úte lis 13, 2018 10:25
Tohle mluví za vše:)
Občan "solárník" dnes dodává
energii do veřejné sítě za 0,05 Kč/kWh. Vybraní dodavatelé včetně vlastního
ČEZu pak za více, než 10 Kč/kWh. Zajímavá, zákonem řízená podpora aktivních
občanů této oblasti, když dosud 60% naší vyrobené (spotřebovávané) energie
pochází ze sluneční konzervy, uhlí.
Tak a k tomu ještě ten samý občan solárník, když udělá chybu a omylem dodá víc energie než měl nasmlouváno, zaplatí pokutu 15 Kč/kWh.

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte lis 13, 2018 11:21

PavelM píše:
pát lis 09, 2018 10:49
Pak dej někdy foto z párty hehe :)
Tady se točí. https://samb.rajce.idnes.cz/gril_na_prase#selatko.jpg

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte lis 13, 2018 11:48

Oujeeeee .)) Ale uplně nejlepší ze všeho je tam ten kardan ten nemá chybu!!!
Nemáš fotku z osy aby byl vidět celej mechanismus žrádlopeku? :)
Edit už ho mám heheh:) pěkné!!
https://samb.rajce.idnes.cz/gril_na_prase#kardan_2.jpg

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte lis 13, 2018 12:20

Kardan + čtverhran zasunutej do trubky jsou úplně ideální řešení. Nastavíš tím vše na první pokus. Už není co vylepšovat.
A vyrobíš vše na koleni z toho co dílna dá. :)

PavelM

Příspěvek od PavelM » úte lis 13, 2018 17:42

Kdybys napsal Cepovi, tak má za barákem šroťák a tam se takových kardanů válí tuny :) Skoro zadarmo:)
Ale i tak Tě definitivně bereme do party bastlířů heheh:) Je to moc krásný a funguje to:)

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte lis 13, 2018 18:46

PetrK píše:
úte lis 13, 2018 11:18
Tak a k tomu ještě ten samý občan solárník, když udělá chybu a omylem dodá víc energie než měl nasmlouváno, zaplatí pokutu 15 Kč/kWh.
Nebo taky pekne vztyceny ukazovak, za 1) plati v miste, kde bys mohl pretizit sit (bylo by vas +- 100 "solarniku" jednom miste):)
A za 2) proc si myslis, ze mam nasmlouvano 0,- korun ceskych / 1kWh ?:) .. abych se nechal jak pises buzerovat od nejakeho darmoslapa pro pet haliru a papiroval na stary koelna kvuli "zisku" :)
Kdepaaaaak, staci mi to co usetrim a spotrebuju + vstupni dotace co na to da MŽP, a tunelari co to chytili jeste za 10Kc/kWh me jsou u p... (vis kde) :D)
Jj, by Te nejradeji komandovali kolik Slunka si muzes dovolit spalit abys jim nesahal pres draty do koryt:)))

Jinak praseci kardanek skvely, "vot technika", hehehe :D) .. pradni ruko-mak domaci:)))

Ted taky trochu experimentuju, vite, ze na "domaci" vacuum bohate staci soudek z lednicky ?:)
Videjko : https://www.youtube.com/watch?v=BeiW_37rS-U
Videjko jak zmlkne zvonek ve vakuu : https://www.youtube.com/watch?v=ViuQKqUQ1U8

cepheus

Příspěvek od cepheus » úte lis 13, 2018 19:45

Jinak zitra si jedu do kovosrotu pro dva tyhle mazliky na AR a CO2 :)) .. https://www.svarbazar.cz/phprs/image/20 ... sicaky.jpg

PetrK

Příspěvek od PetrK » úte lis 13, 2018 21:54

PavelM píše:
úte lis 13, 2018 17:42
Kdybys napsal Cepovi, tak má za barákem šroťák a tam se takových kardanů válí tuny :) Skoro zadarmo:)
Ale i tak Tě definitivně bereme do party bastlířů heheh:) Je to moc krásný a funguje to:)
Tož klub bastlířů. :D

Odpovědět