Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř zář 03, 2014 6:34

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
 Dobrovolnictvo v Afrike ci Indii 
Autor Zpráva

Příspěvek Dobrovolnictvo v Afrike ci Indii
ahojky chcela som sa vas opytat, ci sa tu nenajde niekto kto sa zucastnil tejto fajn veci-chystam sa tam uz dlho...ale nakoniec som to odlozila az po vyske...takze si pockam este par rockov.ale napriek tomu by som sa chcela dozvediet o tom trochu viac-vela som toho uz na nete precitala....ale byt priamo v kontakte s niekym s tymito skusenostami urcite nieje na zahodenie......tak dufam, ze sa tu niekto najde:)

úte bře 06, 2007 23:28

Příspěvek 
este emailova adresa pre tych co bych to tiez zaujimalo... www.humanapeopletopeople.org

a do tejto skoly sa chystam ked skoncim vysku...teda aspon dufam:)...je to fakt zaujimave, pochodite svet a hlavne pomahate detom ci inym lubom, ktori to vazne potrebuju.... www.dns-tvind.dk -stoji to za pozretie...ale aj vyskusanie

stř bře 07, 2007 11:11

Příspěvek 
já jsem o tom kdysi též uvažoval, ale rodina mi to zamítla a já bych se tam stejně asi bál a tak, když se mi nechce něco dělat doma tak si hrám na dobrovolníka u sebe
Hodnocení: 0

stř bře 07, 2007 11:19

Příspěvek 
myslím, že když se obrátíš na nějakou charitu, která se tím zabývá, např. ADRA, určitě dostaneš vyčerpávající informace. Slyšela jsem nedávno jednoho zapáleného člověka, který tím žije (a jeho rodina také) už kolik let a je v Bangladéši, je tam už dlouho a chce jít zakládat zase další pomoci do Afriky a potřebuje někoho, aby v tý Bangladéši taky byl. Ovšem není to ani romantika, ani snadný. :roll:

čtv bře 08, 2007 0:09

Příspěvek 
tak vidim ze vas tato tema moc neoslovila....nikto sa nehlasi ku mne????za par rokov sa chystam do tej skoly...nepojdete niekto so mnou????mat druheho vitariana pri sebe je vzdy na uzitok:)

stř bře 14, 2007 15:48
Site Admin

Příspěvek 
Taky jsem o tom uvažoval, ale teď už bych mě asi manželka nepustila. I když v tom vidím větší přínos něž v mé současné práci.

stř bře 14, 2007 16:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvek 
hugo píše:
Taky jsem o tom uvažoval, ale teď už bych mě asi manželka nepustila. I když v tom vidím větší přínos něž v mé současné práci.

tak to mas pravdu...myslim, ze na prvom mieste je rodina....nastastie ci na nestastie...ten pravy sa u mna este neukazal a preto sa chcem chytit tejto jedinecnej sance-avsak skoda, ze si na to este musim pockat-kedze bez vysokej skoly sa dnes uz skoro nikde nepohnem:(

stř bře 14, 2007 16:22

Příspěvek 
To je iba vec pohladu. Ako vitarianka by si sa teoreticky tiez nemala "nikde pohnut". Vsetko je len o prioritach.

Inac ja som chcela ist po strednej skole a dala som sa nahovorit nasim, aby som si medzi strednou a vyskou nedavala pauzu... a po vyske som sa uz na to necitila. Takze som sa z toho poucila a snazim sa vyuzivat pritomne okamihy, ktore sa uz v buducnosti v takej forme nemusia vratit.

stř bře 14, 2007 16:28
Profil YIM

Příspěvek 
No.. já jsem se o to zajímala asi před třemi lety, shodou okolností jsem mluvila s tou samou organizací, kterou uvádíš. Studovala jsem kulturní antropologii a myslela jsem si, že bych mohla spasit nejaký menší kousek světa :oops: a navíc ještě studovat místní kulturu :) Pak jsem ale zjistila, kolik by to stálo.. :? Spočítala jsem, že jenom za registraci, školný a cestu by to bylo asi 120 000Kč.. :shock: A to v tom není žádný kapesný a nevím, jestli ubytování, ale to snad jo - každopádně vzhledem k tomu, že úvodní kurzy trvají půl roku, tak by to asi nebylo málo, navíc někde snad v Dánsku není žití asi moc levný.. Abych to shrnula, prostě jsem zjistila, že na to fakt nemám money.. :(

stř bře 14, 2007 17:37
Site Admin

Příspěvek 
O pauze mezi střední a výškou jsem uvažoval, bohužel do toho zasáhla armáda. Teď už se asi nerozhoupu. Ale aspoň máme adoptovaného jednoho chlapečka z Ugandy.

stř bře 14, 2007 17:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvek 
Ja mam zasa adoptovaneho chlapceka z Indie. Vlastne uz chlapca, za tie roky je uz "vyrastol", ha.

stř bře 14, 2007 17:53
Profil YIM

Příspěvek 
Leni píše:
No.. já jsem se o to zajímala asi před třemi lety, shodou okolností jsem mluvila s tou samou organizací, kterou uvádíš. Studovala jsem kulturní antropologii a myslela jsem si, že bych mohla spasit nejaký menší kousek světa :oops: a navíc ještě studovat místní kulturu :) Pak jsem ale zjistila, kolik by to stálo.. :? Spočítala jsem, že jenom za registraci, školný a cestu by to bylo asi 120 000Kč.. :shock: A to v tom není žádný kapesný a nevím, jestli ubytování, ale to snad jo - každopádně vzhledem k tomu, že úvodní kurzy trvají půl roku, tak by to asi nebylo málo, navíc někde snad v Dánsku není žití asi moc levný.. Abych to shrnula, prostě jsem zjistila, že na to fakt nemám money.. :(

toto zneistilo aj mna-ale vraj vacsina zo studentov na to nema-a tak tam prichadzaju skorej a privyrabaju si na to-skor sa zoznamia zo vsetkym a aj sa ujistia ci sa do toho oplati ist:)
aj mna prehovorilo okolie aby som isla najprv na skolu-sice aj tak uz mam rok pauzu-tak sa bojim ze potom by sa mi to uz nepodarilo....strach ma ovladol a tak som sa dala na tu vysku...ved uvidim ako to tam dopadne:)

stř bře 14, 2007 21:42

Příspěvek 
hugo píše:

hugo mám to stejně

čtv bře 15, 2007 7:59

Příspěvek 
Baska píše:
strach ma ovladol a tak som sa dala na tu vysku...ved uvidim ako to tam dopadne:)

Drzim palce, nech to dopadne v prospech Teba aj mnohych dalsich ludi. Inac ovladnutie strachom za dobry motiv nepovazujem.

čtv bře 15, 2007 9:05
Profil YIM

Příspěvek 
Aktualne - hladaju ucitelov do Juzneho Sudanu, ziadne investicie, prave naopak:
http://www.dobranovina.erko.sk/dobrovolnici_h.php

čtv bře 15, 2007 17:19
Profil YIM

Příspěvek Re: Dobrovolnictvo v Afrike ci Indii
Na tohle jsem narazila v posledním Reflexu:

Kargyak je odloučená vesnice v indickém Himaláji v nadmořské výšce 4200 m. Jedno z posledních míst, kde přežívá původní tibetská kultura. Vesnice však nemá školu. Její děti musejí odejít do vzdálených internátů, anebo se nikdy nenaučí číst a psát.

Občanské sdružení Surya v Kargyaku staví ekologickou Sluneční školu, přímo vytápěnou sluneční energií. Podpořte nás! Kargyacké děti si zaslouží šanci na vzdělání.

http://www.suryaschool.org/czech/volunteers.php

Koho potřebujeme?

Nejvíce hledáme lidi, kteří se nebojí manuální práce a mají s ní zkušenosti. Jste – li zedník, truhlář, tesař, kameník… ať už profesí, nebo duší a nadšením, uvítáme Váš podíl na stavbě budovy.

Lidi, kteří rozumí stavbě a dokážou ji řídit. Stavební inženýry, konstruktéry a architekty využijeme jako stavební dohled.

Lidi, kteří vědí co a jak, když se někdo zraní nebo necítí dobře. Jste-li lékař/ka, zdravotní sestra, anebo máte zdravotnický kurz, budete též neocenitelnou součástí a oporou týmu.

Lidi, kteří chtějí věnovat svůj čas a trpělivost dětem. Dvojice učitelů přijíždí obvykle na půl roku a učí nejen angličtinu, ale také základní vědomost a dovednosti, které nám Evropanům připadají samozřejmé.

Vítáme zkušenosti s vařením pro větší skupiny.

Se všemi dobrovolníky počítáme během letních měsíců (květen – září) vždy na nejméně dvouměsíční pobyt, pouze učitele potřebujeme na období 11/2008 – 4/2009 a 5/2009 – 10/2009.

Dále potřebujeme dobrovolníky, kteří by spolupracovali na přípravě a překladech textů, fundraisingu nebo PR aktivitách. To se týká nejen zázemí projektu v České republice, ale také jakýchkoli dalších zemí, především Indie, kde by se našli dynamičtí a kreativní lidé schopní zajišťovat finanční a mediální podporu projektu.

Obrázek

sob kvě 31, 2008 14:07
Profil ICQ

Neda mi to, abych sem nenapsala. Nedavno jsem se divala v televizi, uz ani nevim v ktere, na reportaz a i tam ukazovali zabery krasne neporusene prirody a puvodnich obyvatel a taky tam nejaci Cesi - sympaticti - pri te prilezitosti mluvili o tech samych dovednostech, ze se stavi skola a je potreba kazda ruka.Ted si myslim ze to je natuty tato sama vesnice. V ten moment jsem mela pocit, ze je skoda tam zavadet evropske vzdelani, zatahovat do takove krasne necivilizace evropske doktory, nase leky, atd ...

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”

sob kvě 31, 2008 14:28

To máš těžký, v tom článku v Reflexu (příští týden by měl být v online Reflexu) psali, že zhruba polovina obyvatel vesnice musí za výdělkem odcházet a v zimě se k rodinám díky sněhu vůbec nedostanou. Tyhle lidi jim alespoň jako první na ukázku postavili skleník, aby mohli pěstovat zeleninu i v zimě. Já si neodvažuji soudit, jestli je to dobře, protože fakt nevím. Na jednu stranu místní dříve či později civilizaci čelit musí - kvůli obživě, a já fakt nevím, jestli na tom nebudou líp, budou-li umět počítat, psát atd, budou-li si moct vypěstovat víc věcí sami a budou soběstačnejší? na druhou stranu takhle žijí už celá staletí a zjevně jim to nějakým způsobem klape. Kdo ví?

sob kvě 31, 2008 14:53
Profil ICQ
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]